results

OPEN DIVISION 2019 FTVŠ edition

1EZ
2OUTSITERZ 2
3LEFTOVERS
4SK U20 team 1
5OUTSITERZ 1
6SK U20 team 2
7Kus Osla
8CUT-E
9CZ U20 team 2
10Scorpions
11North Side
12Freebeez U20
13CZ U20 team 1
14Mental Discorders
15Kus Plastu
16BUFU Brno
17North Side Juniors
18Paskudy
19UFO Spacince
20Andromeda

WOMEN DIVISION 2019 FTVŠ edition

1Foxes
2Outsisters
3SVK women U17
4BUFU WOMEN


OPEN DIVISION 2016
1. Outsiterz 
2. UFO Spacince
3. DiscoboyEZ I
4. DiscoboyEZ II
5. Mental Discorders
6. Paskudy
7. LeftOvers
8. Mosquitos
9. LOL T&R
10. Kus Plastu
11. Scorpions
12. Serenators
13. Banik Lasky
14. Outsiterz Redefined
15. North Side
16. SkyUp
17. Paskudy Young Blood
18. Golden Antz

WOMENS DIVISION 2016
1. LayDs
2. UFO women
3. LeftOvers Women
4. Donuts
5. Bambi
6. Box
7. North Side Women
8. Outsisterz
9. Harpyje
10. ZwyRolki
11. Eyecatchers

Individuals Awards
MVP Open -  Dennis DiscoboyEZ, Latvia
MVP Women -  Daska Legenyova

SOTG award
OPEN - Outsiterz
WOMEN - OutSisterz Bratislava

OPEN DIVISION 2015

1. DiscoBoyEZ Vienna
2. Golden Antz
3. Yellow BLock
4.  Hallodigaze
5. Mental Discorders Bratislava
6. U.F.O. Špačince
7. Outsiterz Ultimate Team
8. Outsiterz redefined
9. LOL T&R
10. Scorpioni
11. Baník Lásky Prievidza
12. Kus Plastu Senica
13. Discredit
14. KEFEAR
15. North Side
16. Paskudy Sabinov

WOMENS

1. LayDs Bratislava
2. Mantis Vienna
3. boxx Vienna
4. bambi Budapest
5. OutSisterz
6. U.F.O. W
7. SK Juniors
8. Bernolakovo Juniors

Individuals Awards
MVP Open - 
MVP Women - 

SOTG award
OPEN - Banik Lasky Prievidza
WOMEN - OutSisterz Bratislava


OPEN DIVISION

1. Golden Antz (SK)
2. Outsiterz 1 (SK)
3. Mental Discorders (SK)
4. U.F.O. Spacince (SK)
4. Velka Morava (CZ)
5. Hallodigaze (HU)
6. DiscoboyZ (AT)
7. Chuck Bronson (AT) 
8. Mental Discorders - Makaky (SK)
9. Velka Morava
10. Banik PRievidza (SK)
11. Kus Plastu (SK)
12. KEFear (SK)
13. Scorpions (SK)
14. Discredit (SK)
15. Outsiterz Redifined
16. LOL (HU) 

WOMENS

1. Velka Morava (CZ)
2. Eyecatchers (AT)
3. Purple Jam (HU)
4. Bambi (HU)
5. Layds (SK)
6. Mantis (AT)
7. Outsisterz (SK
8. box (AT)
9. HalloDonna (HU)
10. UFO juniors (SK)
11. Donuts (PL)
12. pickup

Individuals Awards
MVP Open - Adam Flajs (Golden Antz)
MVP Women - Lucie Schonova (Velka Morava)

SOTG award
OPEN - HallodigazeBudapest (HU)
WOMEN - Eyecatchers Graz (AT)

DETAILED RESULTS

blowout 9 schedule 2014



OPEN DIVISION

1. Mental Discorders (SK)
2. Outsiterz 1 (SK)
3.  U.F.O. Spacince (SK)
4. Velka Morava (CZ)
5. DiscoboyZ (AT)
6. Bootcamp (SK)
7. Mental Discorders - Makaky (SK)
8. Banik PRievidza (SK)
9. Scorpions (SK)
10. Golden Antz (SK)
11. Hallo 300 (HU)
12. KEFear (SK)
13. Kus Plastu (SK)
14. Outsiterz 2 (SK)
15. Discredit (SK)
16. (Sk juniors) 

WOMENS

1. Velka Morava1 (CZ)
2. Layds (SK)
3. Eyecatchers (AT)
4. Velka Morava 2 (CZ)
5. BOX (AT)
6. FUJ (CZ)
7. HalloDonna
8. Sk juniors

Individuals Awards
MVP Open - Tomáš Lehuta (UFO Špačince)
MVP Women - Janka Hradecka (LayDs, Bootcamp)

DETAILED RESULTS

blowout_2013results



OPEN DIVISION
1. Mental Discorders (SK)
2. Yellow Block (CZ)
3. Outsiterz 1 (SK)
4. Golden Antz (SK)
5. Scorpions (SK)
6. Chuck Bronson (AT)
7. U.F.O. Spacince (SK)
8. Discredit (SK)
9. Outsiterz 2 (SK)
10. Ke Fear +Morthens TT (SK)
11. Mosquito Attack (CZ)
12. Scorpions 2 (SK)
13. Banik Lasky Prievidza (SK)
14. Velka Morava (CZ)
15. Kus Plastu Senica (SK)
16. (Hallodigaze) 

SOTG: Mosquito Attack (CZ)

WOMENS
1. Yellow Block (CZ)
2. Bambi (HU)
3. Velka Morava (CZ)
4. LayDs 2 (SK)
5. LayDs 1 (SK)
6. She/bang (AT)

SOTG: Velka Morava (CZ)

Individuals Awards
MVP Open - Robert Molnár (Golden Antz)
MVP Women - Janka Hradecka (Yellow Block)

FASTEST? 40 YARD DASH
Fastest OPEN:  Marian "Vando" Vanderka (Mental  Discorders) 4,60 s.
Fastest Women: Lucie Schonova (Velka Morava) 5,37s

all together:
runners: 75 (12 girls, 63 boys)
no of sprints: 84
seconds in sprint: 454,42 


Detailed Results

Blowout_2012results