3 Boyutlu Tablo, Katı Sanatı Tabloları

Üç boyutlu tablo satışı ve siparişi. Katı' Sanatı örnekleri. Özden Gürbüzler Katı Sanatını anlatıyor. 3 Boyutlu tablo nedir?

Merhabalar, ben Özden Gürbüzler. Ben galiba bu iş için doğdum, 4 yıldır profesyonel olarak üç boyutlu Katı' Sanatı tablo sanatçısıyım..Daha küçükken makasla her şeyi kırpmayı çok seviyordum, şimdi de giderek artan merakıma emeğimi de katarak hem sanatımı hayalden gerçeğe dönüştürmeye hem de yeni ve farklı üretimler ortaya çıkarmaya harcıyorum. Bu işte makas veya bıçak kullanmak yeterli değil kanaatindeyim, biraz estetik bakış çerçevesinde kretuvar kullanma olanağını da hayata geçiriyorum, böylece çok daha güzel eserler meydana geliyor.

Katı' sanatında kağıdın dokusu çok önemli, çünkü her yüzey tek tek ince uçlu metal aletle çizilip dokular belirleniyor. Daha sonra en zor kısmı olan kesmek ve akabinde kenarlarını boyamak gerekiyor. Biz, kağıdı direk kullanamayız, şekil vermek, yumuşatmak gerek. Dağlar mesela, çıplak gözle nasıl diziliş görüyorsak bu işi kağıda da 3 boyutlu tablo şeklinde tek tek uygulamak sureti ile gerçeğine yakın görüntü elde ediyorum. Bir adam yapıyorsam kafası ayrı, boynu ayrı, gövdesi ayrı olacak şekilde aklınıza gelen her şeyi ayrı kesip daha sonra birleştiriyorum.

Katı sanatı ince kağıt oyma işi olarak bilinir... Günümüzde çok az tanınan sanat, görenleri hayran bırakmıştır. Ve bu işi 3 boyutlu tablo boyutuna dökmek muhteşemdir...Bir ebru sanatı ya da yağlı boya gibi bir standart tekniği yoktur. Çünkü her resim yeni bir olay, yeniden doğan bir heyecan ve yeni bir iştir... Resmin zeminini bulmak ona yükseklik vermek ve montajlamak en zor kısmıdır. Zemin her resimde değişir....Kimisinde yol zemindir, kimisinde deniz. Katı sanatı bambaşka olaydır. Önce resmi iyice tanımalı, tanıdıktan sonra ikinci aşamada arkadan öne doğru resim montajlanmalıdır. Her resimde pay vardır, birbirinin üzerine gelecek şekilde kesilir... Sadece en öndeki paysız kalır.

Piyasada el emeği olmayan fabrikasyon ve adına 3d tablo denilen pek çok hazır tablo bulunuyor. Tercih size ait elbette. Benim çalışmalarım ise en kolay görüneni dahi yapım olarak 30 gün sürüyor. Her bir parçanın kesilmesi, şekillenmesi ve yapıştırılması gerekiyor. Milimetrik hesaplama isteyen bu çalışmaların fiyatlarının da diğerlerine göre daha fazla olması elbette normaldir. Sipariş verdiğiniz anda elinizde olan eserin başka bir kopyasının olmadığını bilmeniz gerekiyor.

İster beğendiğiniz bir tabloyu ya da dilerseniz bana resmini ulaştırdığınız zaman size özel bir tablo da hazırlayabilirim. Tabloya uygun fotoğraf seçimi yapmanız kafi olacaktır. Bu nedenle bir kaç değişik resim göndermeniz yeterlidir. Aralarından en uygununu seçmek gerekiyor çünkü.

Üç Boyutlu Tablo Sipariş 


Üç boyutlu tablo örnekleri için açmış olduğum bu sitede en son çalışmalarımı görebilirsiniz. Beğendiğiniz tabloları bana ulaşarak sipariş verebilirsiniz. Siparişlerinizi www.katisanati.club adresine ulaşarak verebilirsiniz.

Üç boyutlu tablo sipariş için 0 546 546 28 06 

üç boyutlu tablo