НОВИНИ


Шановні користувачі! 
З 1вересня 2017 року ми працюємо на оновленому Google сайті. 
Наша веб-адреса: https://sites.google.com/view/vatschool-1
РАДІ ВАС ВІТАТИ НА САЙТІ НАШОЇ ШКОЛИ!
Наша адреса:
20250 Черкаська обл.
м. Ватутіне
вул. Захисників України,44
тел. (04740)6-24-63
email: vatschool1@rambler.ru


Про нашу школу Ви можете також прочитати на сайтах: 


НОВИНИ ШКОЛИ

День Учителя!


 Знову свята радісні хвилини,

Безліч вересневих привітань.

Здрастуй, школо! Ненька-Україна

Нас вітає всіх із святом Знань!

Цього чудового ранку в кожному куточку нашої неозороїУкраїни діти поспішають до школи. Тисячі вчителів і учнів незалежної держави України виходять сьогодні на ниву знань, щоб штурмувати нові вершини науки, яка так потрібна кожному в житті. 

1 вересня  ми вітаємо і радо приймаємо у нашу  дружню шкільну родину новачків, наших першокласників, а двері в Країну Знань їм відкривають перші  вчителі -  Половинка Раїса Дмитрівна та Валика Анастасія Володимирівна. 

Дзвенить дзвінок веселий, запальний,

І в кожного душа із ним радіє,

І знову починаються для нас

Уроки віри, доброти й надії. 

Звіт директора Ватутінської СШ №1 за 2016-2017 н. р.

Видео YouTube


ОГОЛОШЕННЯ

30 серпня о 18 годині в приміщенні актового залу СШ №1 відбудеться звіт директора школи за роботу навчального закладу в 2016-2017 н. р. Запрошуються вчителі, представники класних батьківських комітетів, громади.

ОГОЛОШЕННЯ

Комісія по прийому учнів 1-11 класів, які виявили бажання навчатися у Ватутінській спеціалізованій школі №1, працюватиме 6-7 червня

 ( з 11 год. по 13 год.).

29.05.17 - 16.06.17 Табір "Веселий експрес".

     «Веселий експрес» - табір просто «Клас!»

              Чудово й радісно у нас!Дає нам сили і здоров'я,  

             Прекрасний табір в нашій школі!

 

Під таким девізом проходять 14 днів табірного життя у Ватутінській спеціалізованій школі І - ІІІ ступенів № 1.  Табір «Веселий експрес» працює з 29 травня по 16 червня 2017 року,  в ньому відпочиває 122  дітей з числа учнів  1- 7 класів. В тому числі за рахунок міського бюджету відпочиває  27 дітей, з них:  дітей – інвалідів – 2,  дітей з багатодітних сімей – 9, дітей з малозабезпечених сімей   - 7, дітей бійців зони АТО – 3, дітей – переселенців – 2, обдарованих дітей – 3, з кризових сімей -1 .


Основне завдання під час роботи табору це: створення належних умов для відпочинку кожної дитини,  формування духовних цінностей українського патріота: почуття патріотизму, національної свідомості, любові до українського народу, його історії, Української держави, рідної землі, родини,відродження та збереження національної культури та духовності,  популяризація європейських цінностей, формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя, набуття навичок взаємодії в спільних колективних справах.

Кожен день в таборі має свою назву:  День знайомств; День дружби ; День здоров *яДень захисту дітей; День мистецтв;  День патріота; День саморобкіна;  День природи ; День пізнання ; День українського фольклору; День пригод; День краси; День чудес; День прощання.

Відповідно до тематики  в таборі плануються заходи до яких до яких ретельно готуються. В кожному табірному загоні щодня проводяться цікаві заходи. Так на протязі табірних днів відбулися: концерт з нагоди відкриття табору; екскурсія до міської дитячої бібліотеки; заняття у хореографічний гуртку; відвідування конкурсу «Країна зірок»; участь у міському конкурсі малюнку на асфальті «Мир дітям планети Земля;   участь у міській  розважально-ігровій програмі «Мирна країна-щаслива дитина»; випуск  стіннівок і колажів на тему:«Я маю право..»;  спортивні змагання на шкільному стадіоні; презентація вишиванок; малюнок на асфальті « Моя Україна»; розваги на батуті; прогулянка в парк; пізнавальна вікторина «Мистецтвознавці»; виставка поробок; участь в міських спортивних змаганнях з  нагоди Дня Олімпійського бігу; виставка квіткових композицій «Мова квітів»; відвідування вистави театру «На біс»; похід-екскурсія на природу;  години психолога; шашкові  турніри; перегляди мультфільмів; випуск стіннівки «Мандрівка Європою»; розучування українських народних потішок та ігор; інсценізація   українських народних казок ; відео-екскурсія  «Мандрівка Україною»; конкурс виконання українських народних пісень;  «Веселий футбол»; парад віночків»  вернісаж малюнків «Красивий та чудовий наш світ різнокольоровий»; змагання зі стрибків зі скакалкою, «Веселий футбол»; конкурс-показ «Модне літо-2017  Єкодизайн»; конкурс         «Коса-дівоча краса»; конкурс-показ на кращий грим обличчя;  гра-вікторина «Чудеса в   решеті»; концерт з нагоди закриття табору.

Під  час перебування у таборі,  вихованці забезпечуються якісним  харчуванням та медичним обслуговуванням. В таборі  підтримується належний санітарно – гігієнічний стан приміщень для відпочин

16.05.17 - 22.05.17 Тиждень безпеки дорожнього руху.

З  16.05.17 по  22.05.17 в школі пройшов   Тиждень безпеки дорожнього руху  під час якого були проведені наступні заходи:

Єдиний урок «Безпека на дорозі-безпека життя»

Проведення інструктажів з правил безпечної поведінки на дорозі, подвір’ї, у транспорті.

Заняття з надання першої медичної допомоги потерпілим під час ДТП  -10 клас                                        

 Тематичні уроки:

*  «Наші вірні друзі на вулицях  та дорогах»;

* «Безпека пішоходів»;

* «Дорожні знаки та їх групи»  

* «Безпека мотоцикліста і велосипедиста. Основні права та обов’язки  велосипедистів».

Змагання «Кращий велосипедист» серед учнів 6-7 класів. А завершенням тижня став флешмоб «Бережи себе» для учнів 1-4 класів, який підготували учні 9 класу. 

 
 
11.05.17 День цивільного захисту.

11 травня 2017 року в школі пройшов «День Цивільного захисту».

Основними цілями та завданням «Дня Цивільного захисту» були:

- практична перевірка здатності  учнів грамотно і чітко діяти для захисту свого здоров’я та життя у надзвичайних ситуаціях;

- виховання впевненості учнів  у ефективності заходів ЦЗ, які проводяться;

- формування та розвиток високих морально-психологічних якостей: відваги, мужності, ініціативи, спритності;

- удосконалення учнями та педколективом теоретичних знань та практичних навичок, дій в умовах екстремальних ситуацій;

- практична перевірка здатності учнів діяти за сигналами оповіщення ЦЗ, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту;

- навчання керівного та командно - начальницького складу організації та проведення заходів цивільної захисту в навчальному закладі.

 До участі в «Дні Цивільного захисту» були залучені: керівний та командно-начальницький склад ЦЗ навчального закладу; особовий склад невоєнізованих формувань ЦЗ; весь постійний склад та учнів  навчального закладу.

  
 

      Під час проведення «Дня Цивільного захисту» відбулося: збір керівного й начальницького складу ЦЗ; заслуховування доповідей НШ ЦЗ про готовність постійного складу й учнів до проведення заходів, що передбачені планом «Дня ЦЗ»; проведені уроки за программою з використанням інформації про ЦЗ в 1 -11 класах:

 1 клас – «Телефони першої необхідності»;

2-А клас « Безпечна поведінка під час виникнення стихійних явищ»;

2-Б клас Правила евакуації з класної кімнати»;

3-А клас «Правила проведення евакуації з навчального закладу»;

3-Б клас «Правила поведінки під час пожежної небезпеки.Перша допомога»;

4-А клас «Поведінка під час загрози терористичного акту»;

4-Б клас «Правила поводження при знаходженні підозрілих предметів»;

5 клас«Правила поведінки в натовпі»;

6 клас «Правила поведінки в різних НС»;

7- 8 класи – "Дії при виявлені вибухового чи підозрілого предмету»;

9-11 класи  «Дії при виникненні терористичних або диверсійних актів»;

  заняття сандружин згідно навчальних програм; відпрацювання дій учнів, постійного складу школи, під час виникнення пожежі.

  
 

09.05. 2017 День ПЕРЕМОГИ.

В цьому році ми святкуємо 72 –гу річницю з Дня Перемоги над фашизмом у Другій світовій війні. Дорогою ціною заплатив український народ у найстрашнішій за всю світову історію війни 1941-1945 років. Не згасне в пам’яті людській, не відійде в забуття -  великий подвиг і велика трагедія нашого народу, його битва, його перемога над фашизмом. 

 В школі відбулися заходи щодо відзначення Дня пам’яті та примирення  і   72 –ої річниці Перемоги над нацизмом  у Другій світовій війні.

 

       Учні  взяли участь в міському кросі та міських змаганнях з кульової    стрільби  присвячених  Дню Перемоги;

В класах відбулися тематичні  години спілкування, уроки мужності:

«Великий подвиг народу»;

«Ніхто не забутий, ніщо не забуте»; 

«Вічна пам’ять захисникам Вітчизни».  

 В бібліотеці була облаштована тематична книжкова виставка  «Тих днів не змовкне слава»

  9 травня працівники і учні школи взяли участь в мітингу Памя’ті.

 
 

 03.04. 2017 Позакласний інтелектуально-розважальний

 конкурс "Юний ерудит".

В інтелектуальний бій вступили між собою команди дівчаток та хлопчиків 5-Б класу. Гра багата цікавими конкурсами, де учні продемонстрували свої знання, в першу чергу, з  літератури. Змагання проводили бібліотекар школи Чубур Світлана Володимирівна та класний керівник 5-Б класу Стеценко Наталія Іванівна. Конкурси оцінювало суворе та справедливе журі, до складу якого входили учні 10-х класів: Жукова Даша, Мусідрай Анастасія та Суходуб Євгенія. Під час гри панували азарт та дитячі посмішки. Інтрига, хто стане переможцем, знову панувала до останньої хвилини. Перемогла команда дівчат, за що отримала цікаві книжечки від бібліотекаря школи, за що були їй дуже вдячні. 

 


23.03. 2017 "Олімпійське лелеченя" завітало до школи.

23 березня 2017 року на базі Ватутінської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №1 відбувся міський тур  ІІІ обласного етапу Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей     «Олімпійське лелеченя».  Школу представляла команда учні 6 класу, які зайняли 1 місце в змаганнях.  Команда нашої школи буде представлять місто на  зональних змаганнях Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей     «Олімпійське лелеченя».

 
 

20.03.2017 Фестиваль-конкурс "Мистецький дивокрай Черкащини"

 в школі.

20 березня 2017 року у Ватутінській спеціалізованій школі І-ІІІ ст. №1 відбувся шкільний тур обласного фестивалю-конкурсу дитячої художньої творчості «Мистецький дивокрай Черкащини».  Учні школи прийняли участь в номінаціях:

Вокал – Жукова Д., Шарова Ю., ансамбль дівчаток 7 класу.

Театральне мистецтво – учні 10 класу, Татарук М., Вечірко А.

Найкращі виступи були відібрані для участі у міському турі обласного фестивалю-конкурсу дитячої художньої творчості «Мистецький дивокрай Черкащини».

 
 

10.03.2017 Позашкільний захід "Шевченкове слово"

У Ватутінській спеціалізованій школі І-ІІІ ст. №1 відбувся позакласний захід «Шевченкове слово» за участю учнів 5-А, 5-Б та 6 класів.  Під час заходу учні читали вірші, переглядали відео про життєвий та творчий спадок Т.Г.Шевченка. 

  
 

09.03.2017 Дні пам’яті Великого Кобзаря.

Шевченківські урочистості – Дні пам’яті Великого Кобзаря – крокують українською землею, крокують світом, де живе незгасна людська пам’ять про великого сина України. Відзначення та вшанування духовної поетичної та художньо-мистецької спадщини Тараса Григоровича Шевченка відбулося і у Ватутінській спеціалізованій школі I - III ступенів №1.                                                                                                          

9 березня 2017 року відбувся тематичний захід, присвячений 203  річниці від дня народження великого Кобзаря, організований класним керівником 3-А класу Стоколяс Н.Г.                                                                                        

Учні 3-А класу підготували презентації про життя нашого земляка, читали  вірші, співали пісні, покладені на слова поета.

                На свято були запрошені батьки учнів, учителі української мови та літератури. Школярі вражали глядачів виразним читанням віршів, вмінням представляти власні презентації, складенні на дану тему.

                Підсумком заходу були влучні висловлювання учнів про Тараса Шевченка, як сучасного поета,  патріота, який глибоко вірив у те, що настане година, коли люд стане вільним.

10 березня 2017 року був проведений позакласний захід “Поговоримо крізь віки”, організований В.С. Марченко – вчителем української мови та літератури ,  О.В. Большаковою – педагогом- організатором, Т.А. Забой – заступником директора  з виховної роботи.                                                                                                                                                                      

На святі учні, вчителі, адміністрація школи вшанували память геніального поета, відчувши його невмируще слово серцем. Захід розпочався із театралізованого дійства, яке з акторською майстерністю виконували учні 6 класу  Смірнова  Поліна,  Фролов Борис та Стаднійчук  Владислав. Далі школярі вирушили у мультимедійну мандрівку, під час якої мали змогу поринути у спогади про дитячі та юнацькі роки Кобзаря та ознайомитись з його мистецькою спадщиною. Представлені презентації відкрили для учасників заходу багатогранну постать поета. Учні з душею, натхненням  декламували поезії Тараса Шевченка.

Тільки по-справжньому велика і геніальна людина може залишити по собі невмирущі спогади в душах мільйонів людей. Тарас Шевченко був для українського народу більш ніж поетом, художником - він був ще і надією, всенародним голосом.

Присутні ще раз усвідомили, що спадщина Великого Кобзаря вічно сприятиме формуванню духовних цінностей учнівської молоді, вихованню почуття патріотизму та національної свідомості, любові до українського народу, його історії, рідної землі, родини, відновлення та вшанування національної пам'яті.

 
 


07.03.2017 Міжнародний жіночий день в школі.

 Прийшла  весна! Поки, щоправда, тільки календарна. Адже ще холодно й бувають морози. Але зима вже скінчилася. Це точно! Весна незабаром вступить у свої права: оживає природа, співають веселі птахи й боязкі струмочки пробивають собі дорогу. І саме в цю пору ми святкуємо день жінок.

 7 березня учні школи привітали з наступаючим святом всіх жінок, які працюють в школі привітальними емблемами та святковим концертом. Незабутніми для всіх присутніх залишаться виступи учнів 11 класу з їх номером «Танець маленьких лебедів», учнів 3-Б класу з їх ніжними і в одно час запальними танцями, учнів 8 класу з номером «Романтичне побачення», учнів 7 класу з номером «Відмінник», учнів 10 класу з номером «Язиката Хвеська», учнів 10 та 9 класу з номером «8 березня». Весь концерт був насичений піснями у виконанні Жукової Дарії, Шарової Юлії, Поліщук Олександри. Ведучими на концерті були незрівняні Полозова Ольга та Мусійко Ігор. 

 
 


 
 

03.03.2017 VIII  Всеукраїнська гра "Соняшник" у нашій школі.

3 березня 2017 року відбулася VIII Всеукраїнська гра "Соняшник". 75 учнів нашої школи з 3 по 10 клас взяли участь у цій грі. Цього року гра була присвячена 190 - річчю з дня народження Л.Глібова,500 - річчю з дня народження Б. Вишневецького та 150 - річчю з дня народження М.Грушевського. Це була чудова нагода для учнів продемонструвати свої знання рідної мови і літератури, історії та культури нашого народу. Вітаємо учасників із цією чудовою подією! Висловлюємо подяку всім, хто взяв участь у грі і тим, хто організував цю можливість.

 
 

02.03.2017 Математична гра "Щасливий випадок" серед учнів 5-х класів.

Веселим дитячим щебетом був наповнений актовий зал школи. Сьогодні тут проходила інтелектуальна гра "Щасливий випадок" серед п’ятикласників. Змагаються між собою учні 5-А і 5-Б класів. Гра багата цікавими конкурсами, де учні продемонстрували свої знання, в першу чергу, з математики, хоча були завдання й з інших навчальних дисциплін. Змагання проводили класні керівники 5-х класів Стеценко Н. І. та Ляпун О. П. Конкурси оцінювало суворе та справедливе журі, до складу якого входили учні 10-х класів: Жукова Даша, Стаднійчук Мар’яна та Іванов Артур. Музичний супровід забезпечувала Большакова О. В., за що організатори конкурсу їй дуже вдячні. Під час гри панували азарт та дитячі посмішки. Інтелектуальні конкурси чередувалися  зі спортивними. Інтрига, хто стане переможцем, панувала до останньої хвилини. А перемогла ДРУЖБА! Обидві команди набрали по 29 балів.

  
 

 
 

Видео YouTube


01.03.2017 Виставка метеликів.
1 березня 2017 року в Ватутінській спеціалізованій школі І-ІІІ ст. №1 учні школи відвідали виставку метеликів під час якої дізналися про метеликів з різних країн світу, їх особливості, середовище і умови існування. Кожен бажаючий мав змогу сфотографуватися з цим дивом, яке подарувала
 нам природа. 


23.02.2017 Вибір професії - вибір майбутнього.

Вибір професії – чи не найголовніший чинник того, як складеться життя молодої людини. Адже всім хочеться не лише заробляти гроші, але  й реалізувати свій потенціал та отримувати справжнє задоволення від своєї діяльності. Світ професій різноманітний і цікавий. Важливо не розгубитися у ньому і зробити правильний вибір. Помилково обрана професія – це втрачений час, гроші і розчарування у ній. Адже роботі люди присвячують більшу частину свого життя, прагнуть досягти успіху і визнання.

23 лютого 2017 року у Ватутінській спеціалізованій школі І-ІІІ ст..№1 для учнів 10-11 класів був проведений профорієнтаційний захід «Стратегія успіху, або як обрати професію», який відбувся за участю працівників ПАТ  «Ватутінський комбінат вогнетривів».

Перед учнями виступили: начальник управління персоналом ПАТ  «Ватутінський комбінат вогнетривів» - Пюстонен Наталія Олександрівна;

начальник автотранспортного цеху ПАТ  «Ватутінський комбінат вогнетривів» - Пюстонен Роман Миколайович.

завідувач гірничних робіт Мурзинського каолінового кар’єру ПАТ  «Ватутінський комбінат вогнетривів» - Ірена Жаклін Луіза Гай;

маркшейдер ПАТ  «Ватутінський комбінат вогнетривів» - Матюха Анна;

 студентки-практикантки ПАТ  «Ватутінський комбінат вогнетривів» Ольга і Валерія.

Мета проведення даного заходу це: надання допомоги молоді у подоланні труднощів професійного самовизначення; формування уявлення про зв’язок між психологічними особливостями людини і відповідними характеристиками професії; розширення кола знань про найбільш престижні і актуальні напрямки у професійному самовизначенні. 

 
 


06.02.2017 - 03.03.2017 Місячник пожежної безпеки 

"Ми світ безпечним хочемо зробити. 

Сьогодні проблема протипожежної безпеки розглядається, як базисна потреба людини, тому на школу покладається відповідальність за цілеспрямоване формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я, адекватних реакцій на різноманітні чинники ризику для життя.

З метою вивчення правил пожежної безпеки, забезпечення здорових, безпечних умов навчання, виховання і праці, запобігання травматизму учасників навчально-виховного процесу з 06.02.17 по 03.03.17 в школі проходив  Місячник пожежної безпеки. В рамках місячника в кожному класі були проведені тематичні виховні години, розв’язання  ситуаційних задач на протипожежну тематику,

інформаційні перерви за участю учнів лідерів учнівського самоврядування, виставка малюнків та плакатів.

 Обов’язково в ході місячника є проведення Інструктажів з безпеки життєдіяльності для учнів у разі надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру пожежної  та радіаційної небезпеки, у приміщенні та на території школи під час навчально-виховного процесу.

 
 

     Змістовною і цікавою була зустріч учнів 4-Б класу, організована за сприяння начальника відділу з питань ЦЗ та оборонної роботи Виконавчого комітету Ватутінської міської ради Ільніцького О.М.  з  заступником начальника 7 Державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України в Черкаській області – старшим лейтенантом ЦЗ Мединським В.В.Учні не лише почули багато цікавої і важливої для себе інформації, а й продемонстрували свої знання  та вміння у користуванні засобами індивідуального захисту, навичками дій  в разі надзвичайних ситуацій. 

На завершення Місячника був проведений загальношкільний профілактичний захід «Хай вогонь в серцях палає, а пожеж хай не буває» для учнів 2-3 класів з використанням ІКТ. Учасники заходу  закріпили знання  про основні правила протипожежної безпеки, причини виникнення вогню, надання  першої медичної допомоги. Під час дійства учні спробували себе в ролі пожежних, виконуючи завдання на спритність, кмітливість.

 
 

Народна мудрість говорить: ”Посієш звичку – пожнеш характер”. Тому формування у дітей стійких навичок правильної поведінки в незвичних небезпечних обставинах, усвідомлення цінності їх життя та здоров’я, навчання способів регулювання власної поведінки у довкіллі, серед людей та предметів повинно починатися з раннього шкільного  віку.

 

21.02.2017 Розважально-пізнавальний захід

 "Кращої, ніж рідна, мови не буває".

За рішенням ЮНЕСКО 21 лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. За недовгий час свого існування це свято вже стало традиційним, адже це один з тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу.

Саме так відчували себе учні нашої школи в цей день, адже в кожному класі проводились заходи присвячені Міжнародному Дню  рідної мови.

Справжнім вінком пошани рідній мові став розважально-пізнавальний захід у 4-Б класі:«Кращої, ніж рідна, мови не буває», який підготували завідуюча шкільною бібліотекою – Чубур С.В., і кл керівник 4-Б класу Валика А.В. Було дуже приємно бачити  молодших учнів, які володіють мистецтвом слова, а також брали  участь у змаганнях найсильніших, найкмітливіших, найерудованіших знавців рідної мови. Учні відчули себе частиною великого народу, який володіє найбільшим скарбом – мовою.

 

        Свято закінчилось на високій ноті. Поза всяким сумнівом побачене, почуте і пережите в цей день залишиться в дитячих серцях надовго. Це, дійсно, тріумф рідного слова. 

20.02.2017 Небесна сотня.

20 лютого 2017 року вся країна згадує жорстоке кровопролиття на Майдані Незалежності. Саме в цей день відбувся  розстріл мирних людей. Загиблі під час сутичок залишилися в серцях людей як символ вічного життя борців і патріотів України. Вони пішли у Вічність, щоб бути з нами  назавжди.

        Віра в світле майбутнє об’єднала людей в цей день заради однієї мети – мирного неба над головою, цілісності країни та її незалежності. Учні Ватутінської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №1, які  взяли учать у міському реквіємі - пам’яті. Ми впевнені, що доки ми живемо, доти житиме Україна і лунатимуть слова: «Слава Україні! Героям Слава!»17.02.2017 Батьківський всеобуч "Профілактика насильства в освітньому

 процесі"

17 лютого 2017 року  в школі відбувся батьківський всеобуч на тему: «Профілактика насильства в освітньому просторі». Мета даного заходу: привернути увагу до проблеми насильства; обговорити прояви насильства в різних сферах життя учнів; сприяти формуванню психологічної компетентності батьків та вчителів щодо виховання дітей.

Перед слухачами виступив шкільний практичний психолог Бондаренко Т.М., яка висвітлила наступні питання: «Види насильства»; «Діагностика або визначення масштабів проблеми»: «Сім’я – безпечний простір без насильства»; «Комп’ютерна залежність»; «Поради батькам і вчителям». Заступник директора з виховної роботи  Забой Т.А. висвітлила питання «Система роботи школи щодо  профілактики насильницьких тенденцій в освітньому просторі». Кожен виступ був проілюстрований відеороликом або презентацією.

 

        Даний захід допоміг батькам  усвідомити наслідки насильницьких методів виховання для розвитку і здоров’я дітей, зрозуміти значимість батьківської любові для всебічного і гармонійного розвитку кожної дитини.

15.02.2017 Фестиваль патріотичної пісні "Пам’ять поколінь".

15 лютого 2017 року в місті пройшов фестиваль патріотичної пісні «Пам'ять поколінь» присвячений вшануванню пам’яті учасників бойових дій на території Афганістану та антитерористичної операції на Сході України.

Кращі сини України завжди готові до виконання свого громадянського обов’язку. Про їх бойові подвиги складаються легенди, вони оспівуються в піснях.

Саме про героїзм і самовідданість українських воїнів - афганців  прозвучала пісня у виконанні учениці 10 класу  Жукової Дарії  «Чорні лелеки» . Боротьбі за  волю, незалежність і цілісність нашої держави була присвячена пісня «Разом і до кінця» у виконанні шкільного вокального ансамблю.

Учасники міського фестивалю патріотичної пісні «Пам'ять поколінь» були відзначені кубками, нагородами та солодким  подарунком.

  

14.02.2017 День Святого Валентина.

14 лютого український народ відзначає день Святого Валентина – покровителя всіх закоханих. Це хвилююче свято прийшло до нас із Заходу, де широко відзначається уже давно. Цього  дня  всі  надсилають  друзям  святкові  листівки – «валентинки»  з  освідченням  у  коханні.

14.02.2017 у школі пройшла загальношкільна акція «Листівка від святого Валентина». Найбільше листівок серед учнів 1-4 класів отримали учні 3-А класу – Щербина Софія та Підчіс Олександр, серед учнів 5-11 класів  учні 8 класу Піщана Богдана та Кіча Данило. В цей день щасливий і усміхнений Ангел Кохання  завітав в кожен клас нашої школи і подарував приємні враження учням і вчителям.

 


01.02.2017 Педагогічні читання в школі.

Учитель... Усім, чим пишається людство, усім, що знайшло відображення на скрижалях історії, усім, що зберігається у скарбниці світових знань і надбань, – усіма істинами і надіями ми завдячуємо йому.

        Учитель. Хіба є покликання більш благородне, хіба є звання більш почесне?!

Саме таким Учителем був Олександр Антонович Захаренко.

  
 

01.02.2017 з нагоди відзначення 80-річниці від дня народження Народного учителя, академіка АПН України Захаренка О.А. в школі відбулися педагогічні читання «Життя, присвячене дітям…»


Позашкільний захід "Зимова зіронька"

 Школа дає можливість кожному розкрити свої здібності і таланти. Наші учні  мають великий потенціал майбутньої еліти нашої держави.

Це визначення в черговий раз було доведено  під час проведення  у Ватутінській спеціалізованій школі І-ІІІ ст. №1  позашкільного  заходу  «Зимова зіронька» на якому  всіх об’єднала музика, пісня, танець, поезія, образотворче мистецтво.

Під час заходу учні читали вірші, грали на музичних інструментах, танцювали, співали, представляли малюнки, спортивні досягнення. Під час заходу панували дружня атмосфера, яку допомагали створювати   батьки.

 
 
 

               Дякуємо учням за  таланти та вчителям за те що зуміли їх  побачити і розкрити.

29.01.2017 День пам’яті загиблих під Крутами.

Нема любові понад ту, що окропила кров’ю Крути.
І ту гарячу кров святу землі вкраїнській – не забути!
          1917 рік. Після подій в Росії почалося пробудження народу України, який брався до боротьби за владу, за свою вільну незалежну державу.
         День 29 січня – день слави і пам’яті загиблих студентів, які боронили рідну землю від більшовицької навали. В школі відбулися заходи щодо відзначення  річниці подвигу героїв Крут, саме:

Уроки  пам яті : « 29 січня – день вшанування пам’яті борців за вільну Україну»                  

                             «Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе повіки»

 Тематична добірка літератури «Їх триста не вернулось з поля,

                                      Із бою триста не прийшли»

Хвилина пам’яті «Крути: найбільше важать слова правди …»

 
 
                               
 Крутянці збудили собі вічний пам’ятник в Історії Української держави.

 

ВІТАЄМО! 

Сторожева Вікторія Вікторівна, вчитель початкових класів, зайняла ІІ місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу "Учитель року 2017" в номінації "Початкові класи"


22.01.2017 День Соборності України в школі .

 

Велична і свята, моя ти Україно,

Лише тобі карать нас і судить.

Нам берегти тебе, Соборну і єдину,

І нам твою історію творить!

 

День 22 січня 1919 року ввійшов до націо­нального календаря як велике державне свято - День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління укра­їнських патріотів: на велелюбному зібранні було урочис­то проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.

      У тяжкій і тривалій боротьбі за націо­нальне визволення, утвердження власної державнос­ті наш народ не раз переживав як гіркі, так і радіс­ні події. Перших, на превеликий жаль, було більше. Історія не раз надто суворо й несправедливо карала Україну руками немилосердних завойовників.Одна з таких сторінок нашого минулого - бороть­ба українського народу за соборність своїх земель.

 

       День Соборності України у Ватутінській спеціалізованій школі І-ІІІ ст. №1 завжди  відзначається  заходами спрямованими на виховання в учнів  любові до України, почуття національної самосвідомості, гордості та громадської активності, формування  патріотичної  позиції.

        В цьому році в цей день класними керівниками були проведені  тематичні виховні години: «22 січня – День Злуки «двох  Україн » в одну – єдину і соборну» ;  « Соборна незалежна Україна»;

 Вчителем  історії урок-семінар « День соборності України – символ національного єднання українського народу»  з використанням ІКТ-  10 клас

Вчителем історії Шевченко Л.Г. і  вчителем української мови та літератури Марченко В.С.   інтегрований урок: «Соборність України на сторінках історії та української літератури» - 6 клас 

20.01. 2017  відбувся міні-мітинг з нагоди відзначення Дня Соборності та свободи  України та покладання квітів до погруддя Т.Г. Шевченку.

          Завідуюча бібліотекою підготувала виставку творів  видатних українських письменників, яка присвячена Соборності   України та  ілюстративно – інформаційну виставку   « Великий день єднання»

Сьогодні як ніколи актуально звучать  слова   нашого великого земляка, борця за волю і незалежність України   Т.Г. Шевченка

«І на оновленій землі врага не буде супостата, а буде син і буде мати і будуть люди на землі!» 

 
 

         Новорічні свята в початковій школі.

Не варто доводити, що кожна нація сильна своїми талантами. А талант завжди родом з дитинства. Кажуть, що кожна людина народжується із зерном в руці, тільки треба знайти поле, де це зерно найкраще проросте. У нашій школі ми ростимо талановиту учнів, які вплетуть  у національний вінок цвіт свого таланту.

 

Яскраво і неперевершено пройшли зимові родинні свята в 1-А і 1-Б класах.

Для  учнів  1-А класу  була підготовлена  новорічна вистава «Пригоди Спеки».  Під час якої підступна Спека зачарувала Діда Мороза  і  щоб розвіяти чари учні виконували різні завдання: співали, читали вірші, танцювали. І всі їхні виступи були присвячені Зимі.

 

Учні 1-Б класу були учасниками вистави «Вечори на хуторі близь Диканьки». Діти відтворили святкування різдвяних свят в Україні, а веселий, спритний і сміливий козак Вакула дістав для своєї нареченої Оксани черевички самої цариці.

Разом з дітьми активними учасниками заходів були їхні батьки. Вони грали в ігри, співали новорічні пісні, всіляко підтримували своїх дітей.

Головна мета заходів була досягнута. Створений святковий новорічний настрій у всіх учасників дійства, згуртування вчителів, учнів, батьків. 

   
                          

 

ОГОЛОШЕННЯ

Комісія по прийому учнів 1-11 класів, які виявили бажання навчатися у Ватутінській спеціалізованій школі №1, працюватиме з 23-25 травня

 ( з 11 год. по 13 год.).

13.12.2016 Чари свята Андріївської ночі.

Серед осінньо-зимових свят найбільшою поетичністю і неповторністю виділяється свято Андрія. Воно вважається парубоцьким святом, поза-як дівчата відзначають свою покровительку Катерину. Це є продовженням молодіжних вечорниць, де хлопці і дівчата обирали своїх суджених.

Ось і у Ватутінській спеціалізованій школі І-ІІІ ст. №1 13.12.2016. відбулося  родинне свято «Андріївські вечорниці» для учнів 3-Б класу.  Класним керівником та батьками на сцені актового залу  був відтворений  інтер’єр української світлиці  звичайної  селянської хати, де попід стінами стояли лави, застелені ряднами, стіл, покритий вишитою скатертиною, стіни, прикрашені вишитими рушниками. Зустрічала гостей господиня –  класний керівник 3-Б класу – Лагутіна Світлана Федорівна. З перших хвилин свята  почалася справжня мандрівка в історію стародавніх свят та обрядів. Присутні батьки та гості із задоволенням слідкували за обрядом ворожіння, сміялися з жартів парубків та дівчат. Все дійство супроводжувалося   українськими піснями, іграми та хороводами.

 

А яке ж свято Андрія без кусання Калити, яка символізує Сонце, багатство і     достаток?  Хто відкусить шматочок від   Калити, той цілий рік буде здоровий,   щасливий, багатий. Тому кусання Калити стало справжнім змаганням в спритності, яке   супроводжувалося сміхом, жартами, підбадьорюваннями.

Не обійшлися вечорниці без традиційної української страви – вареників, якими залюбки пригощалися гості та учасники свята. Такий захід став можливим завдяки творчому ентузіазму класного керівника Лагутіної С.Ф., керівника шкільного танцювального гуртка– Пономаренко Н.М.

Висловлюємо велику подяку батькам  учнів за виготовлення українських костюмів для дітей, ліплення вареників, підтримку дітей. Відтепер всі впевнені,  що, відсвяткувавши свято, учні накликали добробут та багатство для усієї школи  на наступний  рік.


 Свято "Спортсмени - захисники Вітчизни"

             За словами Тараса Шевченка, «у своїй хаті — своя сила, і правда, і воля». Тому ми обов'язково маємо шанувати тих, чий святий обов'язок — за­хищати свою хату, боронити свою правду — своєю силою і волею.В  кожному домі віддають шану тим, хто в лиху годину війни мужньо боронив україн­ську землю. Неможливо пригадати всіх, хто своїми рекордами та досягненнями славив спорт, був прикладом для молоді в мир­ний час і хто віддав своє життя за Вітчизну, коли їй загрожувала смертельна небезпека.

             Традиційним в школі стало свято, присвячене визволенню України від окупантів, та ге­роїчним вчинкам спортсменів під час Великої Віт­чизняної війни, під час якого учні 10-11 класів  познайомилися з цікавими фактами про героїчні подвиги спортсменів та їх подвиг під час ВВв, а також  подолали складні випробування, у яких вони виявляють силу, вправність, спритність, кмітливість, щоб бути надійними за­хисниками Вітчизни особливо у цей небезпечний для України час.

 

01.12 - 08.12. 2016 Акція "Допоможи птахам взимку"

З  01.12.16  по  08.12.16  учні  2 класу (класний керівник Сторожева В.В.) брали участь в акції  «Допоможи птахам взимку». Разом  з батьками  діти виготовили і  почепили  годівнички для птахів  на  деревах  біля школи. Тепер кожного дня  другокласники  турбуються  про  пернатих друзів, досипаючи  їм корм  у  годівнички.

      Узимку життя птахів залежить від того, чи знайдуть вони їжу. Кожен з нас може допомогти  пташкам  пережити   зиму. Ніколи в житті не забувайте про тих живих істот, які живуть поряд з нами і не можуть говорити.   

 
  30.11. 2016 Зустріч учнів школи з юристом.

 Про засвоєння правових норм можна говорити тоді, коли у людини є не тільки глибоке переконання в доцільності правових норм, і й коли вона їх дотримується в повсякденному житті, коли дотримання правових норм є звичним поведінковим актом, і вона не піддає правильність суспільних вимог щоразу критичному аналізу, а дотримується їх тому, що звикла.

Щоб сформувати в учнів правовий світогляд, вірну громадянську позицію, спрямувати їх пізнавальну активність на самовдосконалення, творчий ріст особистості, сприяти правосвідомості учнів, значна увага приділяється вивченню питань пов’язаних із захистом життя і гідності людини.

Правоосвітня робота серед учнів здійснюється різними шляхами: індивідуальна робота, консультування, бесіди, тематичні уроки, позаурочні заходи, тощо.   Протягом багатьох років школа тісно співпрацює з провідним фахівцем міського центру зайнятості - Бабенко Світланою Василівною яка надає значну допомогу в організації і проведенні серед   шкільної молоді профорієнтаційних заходів,  зустрічей з людьми цікавих професій, екскурсій на підприємства.

За її сприяння 30 листопада  2016 року в школі відбулася зустріч учнів 9 класу з працівником Звенигородського бюро правової допомоги Смілянського місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги Лазаренком Олександром Васильовичем та начальником відділу освіти  Ватутінської міської ради  Бурбелом Сергієм Михайловичем.

        Під час зустрічі розглядалися питання  з найактуальніших проблем сьогодення: зростання правопорушень вчинених дітьми, підлітками, молоддю; відповідальність за вчинення адміністративних і кримінальних правопорушень; вживання алкоголю та наркотичних речовин; необхідності формування в собі високої правової культури, вмінь та навичок легальними способами захищати свої права; залучення  до свідомої участі в громадському та духовному житті держави; зайнятістю в позаурочний час.

        Такі заходи допомагають молоді зорієнтуватися в право виховному просторі, формують відповідальну активну позицію підлітків щодо реалізацію себе та своїх прав у житті, а також зробити вибір правомірних варіантів поведінки. 

 

 28.11.2016 Міський семінар  "Організація виховної роботи щодо профілактики злочинів та правопорушень в учнівському середовищі".

 Школа є ідеальним  середовищем для впровадження профілактичного виховання. Тут існують найкращі можливості для здійснення масового, ефективного і превентивного впливу. Школа охоплює більшість дітей і молодих людей віком до 18 років. Школа, де учні і вчителі проводять разом багато часу. Це уможливлює поєднання навчального процесу з вихованням. Впровадження високоякісних профілактичних  програм полегшує це завдання. Профілактичне виховання дає змогу спланувати і здійснити вплив ще до того, як у житті молодої людини виникнуть реальні ризики і проблеми.

 
 

   З метою підвищення ефективності правової освіти і виховання та активізації профілактичної роботи з учнівською молоддю по попередженню злочинності і правопо­рушень та пропаганді здорового способу життя  28 листопада 2016 року в школі відбувся міський семінар на тему:  «Організація виховної роботи щодо профілактики злочинів та правопорушень інших негативних явищ в учнівському середовищі» за участю начальника відділу освіти Бурбели С.М., завідуючої методичним кабінетом відділу освіти Жовноватої Н.Я., спеціаліста відділу освіти з питань охорони дитинства Кучеренко Н.Ю., начальника  служби у справах дітей при Ватутінському міськвиконкомі  – Оришич Н.І., заступників директора з виховної роботи, соціальних педагогів, педагогів – організаторів шкіл міста.

На семінарі були розглянуті питання: «Правовиховна та правоосвітня робота в школі»; «Залучення учнів до правоосвітньої роботи з школярами»; «Результати соціологічного опитування щодо захисту прав та інтересів дітей»;  «Взаємодія та співпраця з ССД при Ватутінському міськвиконкомі»; «Головні напрямки і форми роботи з батьками»;  «Попередження  насильства та жорстокості в сім’ї», а також представлення презентації  «Неформальні течії»  учнями 10 класу. 

 Під час проведення семінару були використані елементи  тренінгової методики, а саме: мозковий штурм - «Комендантська година»; вправа «Порушення прав  казкових героїв мультфільмів»; вправа «Телеграма»; вправа «Побажання по колу».

     Всі присутні висловили одностайну думку щодо необхідності проведення таких заходів з метою обміну досвідом  та для профілактики та усунення злочинних проявів серед молоді. 

 

24.11.2016 Відкритий виховний захід "Вогнехвіостик" у 2 класі.

Хай  дитина  знає  кожна

       Жартувать  з  вогнем  не  можна.

        Щоб у вашому домі не було біди,

           Будьте обережні  з  вогнем завжди!

            24 листопада 2016 р. відбувся  відкритий виховний  захід - інсценізація  «Вогнехвостик» у 2 класі. Класний керівник  Сторожева В.В. представила  презентацію «Вогонь - друг, вогонь - ворог». Розглянули учні ситуації, які можуть привести до пожежі, повторили правила пожежної безпеки.  Батькам  і вчителям  сподобалася  гра юних акторів у інсценізації «Вогнехвостик». Дякуємо за технічну підтримку Дуднику Т.І.

 
 

22.11 - 26.11.2016 День пам’яті жертв голодомору.

До Дня пам’яті жертв голодоморів для учнів 10-11 класів вчителем історії  проведений семінар “ Причини голодомору в Україні, спогади очевидців .“

Протягом тижня класні керівники провели виховні години  присвячені темі Голодомору в Україні: «Голгофа голодної смерті» 6-8 класи, «Скорботні 33-ті» - 9-11 кл. Бібліотекар оформила  тематичну виставку  літератури  ««Пам’ятай Україно! Голодомор 1932-1933 років» та презентувала видання , присвячені жертвам  голодоморів та політичних репресій. Для учнів 9- 10  класів  в шкільній бібліотеці проведена інформаційно-патріотична година  «Голодомор – трагедія українського народу». Працівники школи прийняли участь у Всеукраїнській акції «Запали свічку».

 


 21.11.2016 Про відзначення Дня Гідності та Свободи

До Дня Гідності та Свободи  класні керівники провели години спілкування: 

 «Захисники України» 1-4 класи; «Ваш світлий подвиг незабутній» 5- 8 класи; «Новітні герої України»  9-11 класи.  Учні школи  мали можливість переглянути в шкільній бібліотеці інформаційний куточок «Час плине, а пам'ять залишається» . Для учнів 5-х класів була проведена інформаційно-патріотична перерва «Свобода ціною в життя». Вчитель історії з учнями 10 класу обговорили під час круглого столу питання «Видатні діячі українського державотворення». Вчителі школи та учні 10 класу прийняли участь в міських урочистостях з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи.

 
 18.11.2016 Профорієнтаційна робота - зустріч з випускницею школи.

З метою проведення профорієнтаційної та інформаційно – просвітницької роботи,  формуванню в учнів усвідомленого вибору майбутньої професії, виявлення  інтересів, нахилів і здібностей молодої людини  під час вибору професії, збагачення  уявлення учнів про світ професій і їх особливості 18 листопада 2016 року в школі відбулася зустріч учнів 10 класу з випускницею школи, нині студенткою ІІІ курсу Національного аграрного університету Міняйло Вікторією. Під час зустрічі учні познайомилися з переліком спеціальностей даного ВУЗу, почули розповідь про важливість виваженого підходу до вибору майбутньої професії.

 

09.11 2016 Міжнародний конкурс з української мови  ім. П. Яцика в школі.

           9 листопада проведений шкільний етап XVІI Міжнародного конкурсу

з української мови імені Петра Яцика. Конкурс є найпопулярнішим і наймасовішим у нашій школі. Розпочалося свято виховною годиною на тему: «Розквітай, рідне слово». У ході конкурсу були проведені заходи. Учениця 10 класу Суходуб Євгенія розповіла учням 6 класу про значення української мови, про День української писемності та мови, про Міжнародний конкурс імені П.Яцика. Учні школи Поліщук Олександра та Черкашина Катерина декламували вірші В.Сосюри «Любіть Україну!»,В.Бондаренка «Українською говори». Учні 5-б класу виконували пісню «Молитва до мови». Серед учнів 8-9 класів проведено мовно-літературний КВК. Учні 10-11 класів змагалися в мовознавчій  інтелект-вікторині «Найрозумніший». Всі учні школи виконували конкурсні завдання.   

      


16.11.2016 Педагогічні читання.

Духовне становлення особистості розглядається як одна з провідних у процесі оновлення українського суспільства, де формування духовного світу дітей і молоді, духовності як провідної якості особистості – велике і складне завдання, що стоїть у центрі уваги педагогів, вихователів, учителів, батьків, широкого педагогічного загалу. 

16.11.2016  на базі  Ватутінської школи І-ІІІ ст..№1 відбулися педагогічні читання присвячені  дослідженню аспектів у сфері методології, теорії, технологій виховання Івана Дмитровича Беха — відомого  українського вченого, спеціаліста. Його шлях  визначився у першу чергу запитами широкої соціальної практики, проблемами освіти стосовно підвищення ефективності духовно–морального виховання і розвитку підростаючої особистості. У читаннях брали участь завідуюча методичним кабінетом відділу освіти Жовновата Н.Я., методисти відділу освіти, педагогічні працівники шкіл міста. 

Тему «Особистісні цінності як духовне надбання людини» на широкий загал висвітлили заступник директора з виховної роботи Забой Т.А. і соціальний педагог Дзірун Т.П. 

 

03.11.2016 Педагогічна рада.

Відповідно до річного плану роботи школи  03.11.2016 була проведена педрада, де розглядалися  наступні  питання:

1.   Про особливості творчої діяльності вчителя та творчу активність учнів:

-   на уроках української мови в початковій школі;


- на уроках математики;

- на уроках біології та географії.


 

     2. Про креативні форми роботи  у шкільній  бібліотеці.

     3.Про дослідження  адаптації у 5-х класах.


     4.Про підсумки проведення громадського огляду.27.10 2016 Всеукраїнська українознавча гра "Соняшник" як засіб 

національно-патріотичного виховання учнів у нашій школі.

27 жовтня 2016 міський координатор гри «Соняшник», вчитель української мови та літератури,

 Марченко В.С. взяла участь в обласному семінарі районних, міських координаторів 

Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник».

Світлана Іванівна Січкар, завідувачка лабораторії гуманітарних дисциплін комунального навчального закладу «ЧОІПОПП ЧОР», координатор гри в Черкаській області, представила гостей та ознайомила учасників семінару з темою та метою заходу.

Руслан Васильович Шаламов, засновник творчого об’єднання «Соняшник», акцентував увагу на ролі українознавчої гри у національно-патріотичному вихованні учнів загальноосвітніх навчальних закладів України відповідно до Концепції національно-патріотичного виховання, а також акцентував на вдосконаленні учнями навичок роботи із завданнями тестового формату.

Ігор Олександрович Помазан, голова методичної комісії гри «Соняшник», звернув увагу учасників семінару на практичне спрямування завдань Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник», можливості їх використання в підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання, позакласній та поурочній роботі.

Юрій Олександрович Морщавка, директор Творчого об’єднання «Соняшник», проаналізував динаміку та результати участі загальноосвітніх навчальних закладів області у Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник».

У фінальній частині семінару учасники окреслили нові перспективи в організації й реалізації проекту, а координатори отримали інформаційні й практичні матеріали гри «Соняшник».

Нагадуємо, що в цьому навчальному році гра відбудеться 3 березня 2017 року.

 

01.10 - 25.10.2016 МІСЯЧНИК ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ (Натисни на посилання, та дізнайся, як це було :) )


14.10 2016 Прославляймо свою Україну, її незалежність і волю її!

14 жовтня в Україні відмічається  свято Покрова, День українського козацтва та День захисника України і ми пишаємось тим, що являємося  нащадками українських козаків.

У Ватутінській спеціалізованій школі І-ІІІ ст. №1 з нагоди відзначення  Дня українського козацтва та Дня захисника України відбулася низка різноманітних заходів.

Так 11 жовтня  в школі  був проведений Пісенно-літературний журнал           «Слава рідній Україні! Слава рідній землі!»,  під час якого лунали патріотичні пісні у виконанні учнів 6-11 класів.    Незабутнє враження залишили пісні у виконанні солістів Шарової Юлії, Жукової Дарії та тріо хлопців - Ковтуна Владислава, Сільвейстрова Владислава та Лінніка Владислава.

Нація живе – доки живе її мова. Несуть красу рідного слова  і піднімають її на самий високий щабель учні нашої школи: Кіліхевич Кіріл, Черкашина Катерина, Тарарук Марія, Кашоїда Софія, які прочитали власні вірші присвячені Україні і її боротьбі за незалежність. В ході проведення  заходу завідуючою бібліотекою Чубур С.В.  були презентовані нові літературні видання, присвячені подіям, які відбуваються в країні та їх переосмисленню.  На свято завітали гості – волонтери міста, які привітали всіх зі святом, побажали присутнім здоров’я, щастя, миру.

 
 

Вже доброю традицією в нашій школі стало проведення козацьких забав. Тому в цьому році   з нагоди Дня українського козацтва та дня захисника України  відбулося спортивно-пізнавальне свято  «В серцях розбудим пам’ять сивини, щоб патріотом стать, як козаки були» серед учнів 4-х класів. Мета заходу -  не лише фізичний розвиток школярів, але й прагнення прилучити учнів до національних традицій, звичаїв та обрядів, загальнолюдських цінностей, козацької моралі. Адже культ здорового способу життя серед козацтва сприяв народженню та вихованню здорового покоління молоді. У вірності цього твердження впевнені і організатори спортивно-пізнавального свята – педагог-організатор -Большакова О.В., бібліотекар школи - Чубур С.В.,  вчителі фізкультури - Чубур А.І. і Кравченко Н.М.. Адже приклади козацтва здатні формувати у молодого покоління твердість, витривалість, уміння долати життєві труднощі, загартовували характер, силу волі, лицарські якості. Змагання наблизили сучасних дітей до козацьких традицій і ми пишаємося тим, що ростимо справжніх українських козаків.


Продовжила шкільні заходи виставка виробів декоративно-прикладного мистецтва «Українські обереги», в якій прийняли участь учні 1-7 класів. Представлені експонати вишивок, поробок, оберегів, української символіки змушували милуватися справжніми витворами мистецтва і переповнюватися гордістю за приналежність до української нації.

На завершення заходів відбулося урочисте привітання чоловіків-працівників та юнаків школи та проведення тематично-розважального заходу «Як козаки кашу варили».

Гарний настрій і творче піднесення панували впродовж проведення всіх заходів.

06.10 2016 Конкурс ім. Т. Шевченка в школі.

06.10. 2016 року у Ватутінській  спеціалізованій школі  І-ІІІ ступенів№1 було проведено І етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Шевченка. На уроках української мови і літератури учні 5-11 класів виконували завдання творчого характеру, метою якого було посилити інтерес до вивчення творчості  Т.Г. Шевченка, виявити творчо обдаровану молодь.       Учителі проводили інформаційні хвилинки, звучали вірші Кобзаря, діти знайомилися з творчістю Т.Г.Шевченка – художника.

 
 

28.09.2016 Відкритий виховний захід у 6 класі на тему:

 «Ким бути і яким бути?»

 Напередодні Дня бібліотекаря, 28.09.2016 у 6 класі відбувся відкритий виховний захід на тему: «Ким бути і яким бути?» Разом з класним керівником Марченко В.С. діти відвідали дитячу міську бібліотеку, де учні ознайомилися зі світом  різноманітних професій. Бібліотекар Калиушко В.П. розповіла дітям про важливість кожної професії. Під час обговорення учні ділилися своїми враженнями від розповіді та помріяли про вибір майбутньої професії. Учні привітали бібліотекаря з її професійним святом.

 
 

19.09.2016 Акція "Оберіг для захисника Вітчизни".

19 вересня 2016 року в школі відбулася акція «Оберіг для захисника Вітчизни». Виготовлені обереги та малюнки учнів направлені у методичний кабінет  міського відділу освіти для подальшої передачі  воїнам-захисникам.

 
16.09.2016 Посвята в першокласники.

Із дерева  роду зростає пагіння

І лине до сонця, до світла.

Стрічай, наша школо, нове покоління,

Що ніби веселка розквітло.

16 вересня 2016 року в школі відбулася посвята в Першокласники учнів 1-Б класу. На святі були присутні батьки учнів, які через імпровізовану арку з українських рушників впустили своїх дітей в шкільну родину. За давньою українською традицією з короваєм в руках дітей зустріла заступник директора з виховної роботи Забой Т.А.

 В гості на свято завітали казкові герої, які першокласників просили продемонструвати свої здібності у розгадуванні загадок,  читанні віршів, виконанні пісень та танців. З рештою учні 1 –Б класу отримали Золотий ключик який відчиняє двері в Країну Знань та емблеми першокласників.

Провела і підготувала свято класний керівник 1-Б класу Ковтун Н.І., яка залучила до проведення заходу своїх учнів – випускників, нинішніх п’ятикласників, які також підготували свої привітання молодшим школярам.

Свято було наповнене дитячим радісним сміхом і теплими батьківськими оплесками.

 
 
 
 


15.09.2016 Шкільна ярмарка.

 На подвір’ї школи  відбувся ярмарок-розпродаж, в якому взяли участь учні 1-11 класів. В організації і проведені заходу спільно з класними керівниками  активну участь приймала батьківська громадськість. 

 
 

01.09.2016 Свято Знань завітало до школи.

Розквітають посмішки навколо,

Радісно луна веселий сміх.

Це моя найкраща перша школа  

Зустрічає школярів своїх.

 
 
 
 
 

Свято першого дзвоника – світле Свято знань, віддавна стало для Ватутінської спеціалізованої  школи І-ІІІ ст..№1  доброю традицією. Це радісний і хвилюючий день. В очах випускників – сум, бо для них цей навчальний рік – останній. А в очах першокласників – гордість і тривога, адже вони прийшли до школи вперше. Наша шкільна сім’я поповнилася на 46 учнів. Цікаво, які вони? Сьогодні відбулося  наше перше знайомство з ними.

На шкільному святі привітали учнів   почесні гості: міський голова – Лисюк Олександр Борисович і завідуюча методичним кабінетом  міського відділу освіти Жовновата Наталія Яківна, яка вручила дипломи  учням-переможцям обласних  конкурсів.

Традиційно першокласників привітали перші вчителі:  Покоса Наталія Федорівна та Ковтун Наталія Іванівна. Від  випускників 11 класу виступила Моргун Ірина.

Перший дзвоник нового 2016-2017 навчального року продзвенів  у руках маленької школярки  - першокласниці – Музики Поліни  та випускника  - Дем’яненка Богдана.

Свято пройшло в атмосфері піднесення і надії на найкраще майбутнє нашої України.

Перший урок.

Я промовляю Слава Україні!

Співаю гімн і підіймаю стяг.

В душі лунає пісня солов'їна,

Сміливість й воля у моїх очах.

             16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет  України і постанову «Про День проголошення незалежності України». І саме цій знаменній даті 1 вересня 2016 року був присвячений Перший урок.

            Його мета формувати в учнів  високу національну свідомість, гордість і гідність, яка одвіку була притаманна українському народові. Адже виховання підростаючого покоління для кожної нації є найважливішим складником національної культури. Передача  всіх культурно-історичних традицій батьків, дідів і прадідів завжди гарантувала вічність життя нації. 

 
 
 
 
 
 
 
 


              Назви тем як і форми проведення  Першого уроку в кожному класі були різноманітні: «Я живу в Україні! »; «Україна – твоя Україна – наша!»; –«Україно моя, ти у серці одна!!»; «З Україною в серці». Кожен класний керівник  прагнув донести до кожної дитини  суть слів великого педагога – патріота України В.О.Сухомлинського: «Душа не може жити без святині.  Щось для людини стає дорогим і непорушним, невикорінним і незнищенним».     І такою святинею має бути наша прекрасна, вільна і незалежна Україна.

Звіт директора Ватутінської СШ №1 за 2015-2016 н. р.

Оголошення

30 серпня о 18 годині в приміщенні актового залу СШ №1 відбудеться звіт директора школи за роботу навчального закладу в 2015-2016 н. р. Запрошуються вчителі, представники класних батьківських комітетів, громади.

22.08.2016 Відбулися батьківські збори першокласників.

 
 
 

30.05.2016 Розпочав роботу табір "Веселий експрес".

                     «Веселий експрес» - табір просто «Клас!»

                     Чудово й радісно у нас!Дає нам сили і здоров'я,  

                      Прекрасний табір в нашій школі!

 

 
 

Під таким девізом розпочалися  14 днів табірного життя у Ватутінській спеціалізованій школі І - ІІІ ступенів № 1.  Табір «Веселий експрес» розпочав роботу  з 30 травня  2016 року,  в ньому відпочиває 140  дітей 1- 7 класів. В тому числі за рахунок міського бюджету - 21 дитина. Кошти для відпочинку 10 категорійних дітей  надані спонсором: головою правління Ватутінського Комбінату Вогнетривів Літвіном Д.В.

31 травня відбувся святковий концерт з нагоди відкриття табірної зміни. На святі були присутні гості: завідувач сектору у справах сім’ї, дітей,молоді та спорту  при виконавчому комітеті   Ватутінської міської ради Черкаської області    Дроздова В.М., головний спеціаліст міського відділу освіти Ватутінської міської ради Черкаської області   - Губарькова Н.М., які привітали дітуй і побажали їм гарного відпочинку.

28.05.2016 Випускний завітав до школи.

Ось і скінчилось дитинство –

Прекрасна, щаслива пора.

Ще полум’я б’є променисто,

Та ніч випускна дорога.

Сьогодні останній день разом.

Кружляє зажурливий вальс.

Майбутнє блакитним топазом

Стріча одинадцятий клас.

28.05.2016 року відбувся урочистий вечір, присвячений випуску учнів 2016 року.

Випускників привітали: класний керівник – Стеценко Наталія Іванівна, батьки випускників -  Вишнивенко Анна Степанівна та Головенко Олександр Іванович, директор школи –Щербина Сергій Миколайович.


Урочистості продовжив святковий концерт підготовлений випускниками школи. 

27.05.2016 Останній дзвоник в школі.

Травневий день відлунює святково.

Тут радість й смуток у душі тремтить.

Зібрало нині свято нас чудове:

Дзвінок останній в школі продзвенить.

27.05.2016 в школі відбулися урочистості з нагоди  свята Останнього дзвоника .

 На  святі були присутні гості:

Міський голова -  Лисюк Олександр Борисович, начальник міського відділу освіти – Бурбело Сергій Михайлович.

Випускники 11  класу протягом років навчання  мали багато досягнень .

 Серед них: спортсмени, які захищали честь школи на спортивних змаганнях та спартакіадах, переможці конкурсів і  олімпіад, артисти,  активісти шкільного самоврядування

 

 
 

Випускників привітали:директор школи  - Щербина Сергій Миколайович,  міський голова -  Лисюк Олександр Борисович, начальник міського відділу освіти – Бурбело Сергій Михайлович,  а також перша вчителька - Половинка Раїса Дмитрівна, учні 1 класу. 

28.05.2016 Зустріч з працівниками Ватутінського суду.

28 квітня 2016 року відбулася зустріч учнів 10 класу з працівниками Ватутінського суду.

Її мета: формування свідомого ставлення до основних прав і свобод людини та громадянина, основних галузей Українського законодавства,  з’ясування проблем  пов’язаних з правовим регулюванням суспільних відносин школярів їх орієнтування в правовому полі . Зокрема були обговорені питання  правового положення підлітків, особливості адміністративної та кримінальної відповідальності. Учні показали свою обізнаність з чинним законодавством України, Конституційними правами та обов’язками громадянина. 

 
 


Всеукраїнська гра "Соняшник" 2016 у нашій школі.

        Уже 4 роки першою весняною квіткою у нашій школі є "Соняшник", який гуртує навколо себе юних шукачів знань. Саме ці невгамовні, цікаві, мислячі, небайдужі, позитивні діти зігрівають своїм теплом рідну землю, стаючи на її захист вразливими, але рясними пелюстками "Соняшника". Цікава гра плекає майбутній оберіг української держави, зміцнюючи імунітет країни сонячним світлом.                                                                                             Це вже стало традицією. У цьому навчальному році 63 учні школи взяли участь у грі. Наша активність, допитливість, бажання пізнавати нове, небайдужість і вболівання за Україну спонукали до участі у грі. І в цьому році наша школа була нагороджена Грамотою Міністерства освіти і науки України та Творчого об’єднання  «Соняшник» найкращій школі за участь у Всеукраїнській грі «Соняшник» 2016. Як завжди на учнів чекали цікаві завдання, котрі стосуються нашої рідної мови, літератури, історії, культури, мистецтва. Виконання завдань гри вимагало вміння аналітично й логічно мислити, працювати самостійно. Учні перевірили свою грамотність, а творчий підхід, навички поведінки в сучасному інтелектуальному середовищі допомогли їм успішно виконати завдання.

 
 

Вітаємо 17 учнів-переможців Всеукраїнського та регіонального рівня: Закрепа М.-2клас, Грищенко М.-2клас, Радченко Я.-4клас, Смірнова П.-5 клас, Стаднійчук В.-5 клас, Лагутін П.-6 клас, Марченко О.-7клас; Вовк А.-2 клас, Лещенко В.-2 клас, Коваленко Н.-3 клас, Стеценко А.-3 клас, Дзірун А.-4 клас, Пономаренко В.-4 клас, Чернишенко Д.-4 клас, Білик М.-4 клас, Яворська О.-6 клас, Матвійчук А.- 9 клас!!! Решта учасників гри отримали дипломи переможців на шкільному рівні та сертифікати учасників. Всі учасники гри отримали пам’ятні подарунки.

Нехай знання збирають наші діти у сонячний вінок, і квітне"Соняшник" усім на радість під блакитним небом України!

То ж граймо і перемагаймо!

Запрошуємо школи міста до теплої родини «Соняшник».

 

Координатор гри Марченко В.С.,

вчитель української мови та літератури

12.05.2016 День цивільного захисту.

“День цивільного  захисту” являює собою завершальний етап з підготовки вчителів та  учнів, до вирішення завдань з цивільного захисту, запобігання, реагування на надзвичайні ситуації, які можуть виникнути в навчальному закладі, захисту персоналу, вчителів та учнів від надзвичайних ситуацій, які визначають загальну виучку і готовність керівництва, органів управління, формувань та працівників навчального закладу до дій у надзвичайних ситуаціях.

12  травня в школі в школі пройшов «День Цивільного захисту».

 Начальником штабу ЦЗ навчального закладу був  розроблений  та  затверджений  план підготовки та проведення «Дня Цивільного захисту»


 

Класними керівниками   проведена робота за темою: «Завдання учнів щодо дотримання правил безпеки  в період проведення  Дня ЦЗ» і ознайомлення  учнів з порядком проведення Дня ЦЗ в школі.

      Під час проведення «Дня Цивільного захисту» відбулося: збір керівного й начальницького складу ЦЗ; заслуховування доповідей НШ ЦЗ про готовність постійного складу й учнів до проведення заходів, що передбачені планом «Дня ЦЗ»; проведені уроки за программою з використанням інформації про ЦЗ в 1 -10класах:  заняття сандружин згідно навчальних програм; відпрацювання дій учнів, постійного складу школи, під час виникнення пожежі. Практичне заняття показало, що вчителі і учні залишили заклад швидко і організовано, органи дихання кожного були захищення ватно-марлевими пов’язками. 

Основними цілями та завданням «Дня Цивільного захисту» були:

- практична перевірка здатності  учнів грамотно і чітко діяти для захисту свого здоров’я та життя у надзвичайних ситуаціях;

практична перевірка здатності учнів діяти за сигналами оповіщення ЦЗ, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту.

9 травня 2016 року

В цьому році ми святкуємо 71 –шу річницю Дня Перемоги над фашизмом у Другій світовій віні. Дорогою ціною заплатив український народ у найстрашнішій за всю світову історію війни 1941-1945 років. Це не згасне в пам’яті людській, не відійде в забуття:  великий подвиг і велика трагедія нашого народу, його битва, його перемога над фашизмом.

 

 В школі відбулися заходи щодо відзначення Дня пам’яті та примирення  і 71 –ї річниці Перемоги над нацизмом  у Другій світовій війні

 

       Учні школи взяли участь в міському кросі та міських змаганнях з кульової   

      стрільби  присвячених  Дню Перемоги;

В класах відбулися тематичні  години спілкування, уроки мужності:

«Великий подвиг народу»;

«Ніхто не забутий, ніщо не забуте»;  

«Вічна пам’ять захисникам Вітчизни».

Позашкільний виховний захід «У війни не жіноче обличчя» був насичений  віршами, піснями, інсценізаціями, відео, які красномовно ілюстрували цей жахливий період життя нашого народу  і справив враження на глядачів та учасників.

  

 В бібліотеці була об лаштована Тематична книжкова виставка  «Тих днів не змовкне слава»

 

 9 травня працівники і учні школи взяли участь в урочистій ході та мітингу Памя’ті.

 

 
 

Оголошення

З 30.05.16-16.06.16 в школі буде працювати мовний табір для учнів початкової школи. В програмі табору розваги та рухливі ігри англійською мовою. В таборі працюватимуть волонтери – носії мови, психолог, викладачі французької та німецької мови та учні 10 класу.

Рік англійської мови в Україні та в нашій школі.

25-26 квітня 2016 року


Хай стане мир міцнішим у стократ,

              Хай над землею чисте небо буде

              Чорнобиль – попередження, набат,

               Його уроків людство не забуде.

 

 

До 30-річчя  Чорнобильської трагедії та Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф 25-26 квітня у Ватутінській спеціалізованій школі І-ІІІ ст. №1 відбулися заходи   присвячені вшануванню пам’яті ліквідаторів аварії на ЧАЕС:

 - Огляд книжково-ілюстративної виставки «Чорнобиль. Трагедія. Пам’ять…»;

             -  Позакласний виховний захід «Чорнобиль – попередження, набат»;

             -  Тематичні виховні години до 30 річниці аварії на ЧАЕС;

             -  Акція «Журавлики надії»;

 - Участь у міських мітингу присвяченому вшануванню пам’яті ліквідаторів аварії на ЧАЕС;

  Відвідування концерту присвяченому вшануванню пам’яті ліквідаторів аварії на ЧАЕС

 

  
 

 

18 квітня-День пам’яток історії та культури України. Віртуальна екскурсія «Черкащина – перлина України».

 

18-22 квітня 2016 року

З 18 по 22 квітня 2016 року з нагоди Всесвітнього дня охорони праці в школі   був проведений  Тиждень безпеки життєдіяльності та День охорони праці під девізом: «Стрес на робочому місці: колективний виклик».

 
 

Основні завдання заходів  були спрямовані на  профілактичну роботи з працівниками  щодо профілактики травматизму невиробничого характеру та виховання в учнів  поважного ставлення до безпеки людини, усвідомлення необхідності вироблення навичок з дотримання правил поведінки у надзвичайних ситуаціях, підняття рівня інформаційно-просвітницької роботи з питань забезпечення безпечної життєдіяльності.

 

В рамках тижня відбулися наступні заходи:

- Огляд класних кабінетів з метою усунення небезпек для життя і здоров’я педагогічних працівників та учнів.

-  Інструктажі з безпеки життєдіяльності  для учнів: «У приміщенні та на території школи під час навчально-виховного процесу»;  «У разі надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру пожежної  та радіаційної небезпеки, у приміщенні та на території школи під час навчально-виховного процесу»

- Батьківські збори: «Про необхідність проведення роз’яснювальної роботи серед дітей щодо правил поведінки при виникненні надзвичайних подій різного характеру та їх попередження та щодо запобігання невиробничого травматизму серед дітей».

-Уроки – практикуми з надання першої допомоги травмованим і потерпілим – 10-11 кл

- Тренінгове заняття: «Подолання стресу в критичній ситуації»                                - Виготовлення буклетів з правилами безпечної поведінки в різних сферах життя і діяльності людини.

19 квітня 2016 року

 
 

19 квітня відбувся І (міський)етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура» . Мета даного  заходу – спрямувати шкільну молодь на:

- набуття  соціального досвіду, успадкування духовних та культурних надбань українського народу;                                                                                   - формування духовних цінностей українського патріота: почуття патріотизму, національної свідомості, любові до українського народу, його історії, Української держави, рідної землі, родини,гордості за минуле і сучасне на прикладах героїчної історії українського народу та кращих зразків культурної спадщини;                                                                                                                             

- відновлення і вшанування національної пам’яті;

 - формування психологічної та фізичної готовності молоді до виконання громадянського та конституційного обов’язку щодо відстоювання національних інтересів та незалежності держави, підвищення престижу і розвиток мотивації молоді до державної та військової служби;                                                                         

 - сприяння розвитку фізичного, психічного та духовного здоров’я, задоволення естетичних та культурних потреб особистості;                                                                 

- виховання здатності протидіяти проявам аморальності, правопорушень, бездуховності, антигромадській діяльності

        Команда учнів Ватутінської спеціалізованої школи  І-ІІІ ступенів № 1

гідно представила школу на змаганнях і виборола І місце в етапах «Перетягування линви» і «Рятівник».

У загальному заліку команда посіла ІІ місце.

 
 
 


11 квітня 2016 року -  ШКІЛЬНА ЛІНІЙКА

11 квітня відзначається міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів. Його встановлено з ініціативи організації об’єднаних націй як пам’ять про повстання в’язнів фашистського концтабору «Бухенвальд».                               

          В школі цього дня відбулися заходи присвячені вшануванню пам’яті в’язнів фашистських концтаборів:

* Лінійка –реквієм: «У тиші врочистій до пам’яті йдем»;

* Інформаційна перерва  до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів;                 

*  Хвилина пам’яті: «Як пам’ять полеглих священна хвилина мовчання…»;

* Випуск інформаційного листа «Звіряча ідеологія нацизму»

 

 
Ми не бажаємо війни!
Хай над містами й нивами
Сіяє сонце з вишини,
Щоб ми були щасливими.
07.04. 2016 року - Для здорової людини підкоряться всі вершини.

 Здоров’я дітей - одне з основних джерел щастя, радості і повноцінного життя батьків, вчителів, суспільства в цілому.  Тому, одним із пріоритетних завдань Ватутінської спеціалізованої школи І-ІІІ ст..№1 є формування у зростаючої особистості вміння цінувати себе як носія фізичних, духовно-душевних та соціальних сил,  активної життєвої позиції, розвиток навичок зі збереження і зміцнення здоров’я, пропагування  фізичної  культури  і  спорту,  виховання  та  розвиток  інтересу  до  занять  фізичною  культурою, вироблення  навичок  діяти колективно.

         З  нагоди відзначення Всесвітнього Дня здоров’я 7 квітня 2016 року в школі відбулися різноманітні  заходи: загальношкільна ранкова зарядка, участь в  спортивних змаганнях між школами, на яких  збірна команда спортсменів  нашої школи розділила І і ІІ місця з командою ЗОШ №6. Під час інформаційної перерви  в шкільній бібліотеці учні дізнались про  історію відзначення Всесвітнього дня здоров’я, а також переглянули   книжково-ілюстративну виставку: «Про здоров’я треба знати, про здоров’я треба дбати». В класах пройшли тематичні години спілкування.     Технічний персонал школи впорядкував шкільний стадіон.                   

 
 
                              

       Приємно, що до відзначення цього дня залучилися  всі учасники навчально-виховного процесу, особливо вчителі фізичної культури Чубур А.І., Кравченко Н.М. 

На даний час державою  особливе місце та відповідальність в оздоровчій діяльності відводиться школі, і в цьому випадку мова йде вже не просто про стан здоров’я сучасних школярів, а про майбутнє України.

          То ж давайте пам’ятати, що  здоров’я є основною життєвою цінністю людини!                                                                                                        

31 березня 2016 року

на базі Ватутінської спеціалізованої  школи І-ІІІ ступенів № 1  було проведено навчально-методичний семінар « Методика створення і використання проектної технології « Веб – квест ».   В його роботі взяли участь завідувач міського методичного кабінету Жовновата Наталія Яківна, заступники директорів шкіл міста з навчально - виховної роботи.

   

 
 

30 березня 2016 року Педагогічна рада  

Відповідно до річного плану роботи школи на 2015-2016 н.р. 30.03.2016 відбулося засідання педагогічної ради з порядком денним:

1.   Про виконання рішення педради № 3 від 27.10.2015 «Про стан реалізації науково-методичної проблеми школи»

Овсієнко Т.А. – голова методичної ради школи.

2.   Про  роль потенціалу уроку в  розвитку креативних здібностей учнів та їхньої  особистості.

Бондаренко Н.О. – вчитель англійської мови.

3.   Про розвиток індивідуальної складової особистості учня креативними засобами уроку.

Половинка Р.Д. – вчитель початкових класів.

Марченко В.С. – вчитель української мови та літератури.

4.   Про індивідуальний інноваційно-креативний стиль вчителя як шлях до розвитку  самоосвітньої компетентності учнів

Сташевська Н.М. – вчитель зарубіжної літератури.

Шевченко Л.Г. – вчитель історії та правознавства.

5.   Про стан реалізації програми роботи з обдарованими дітьми «У кожній дитині сонце».

Підчіс Т.Б. – ЗНВР.

 

 
 

25 березня 2016 року

    Жан – Жак Руссо вважав, що тільки самоосвіта спроможна сформувати справді ерудовану та всебічно розвинену особистість, якою і повинен бути освітянин. Переконані, що педагогічні працівники повинні бути в постійному творчому пошуку, а робота атестаційної комісії повинна бути спрямована на виявлення покрокових успіхів у педагогічній діяльності освітян, які виявляються у розумінні педагогом цілей освіти на сучасному етапі.

   Атестаційна комісія І рівня  Ватутінської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 засідала 25 березня 2016 року.  Комісія детально проаналізувала діяльність педагогічних працівників у міжатестаційний період  та    прийняла виважені, об’єктивні рішення.

 Успішно проатестувалися 13 творчих і креативних педагогів школи та завідувач шкільною бібліотекою.

 Усім щиро бажаємо успіху і Божого благословення!

 
 
.03.16 Зустріч у літературній світлиці. «Казковий світ Андерсена».

24.03.16. Бібліотечний урок «Виникнення писемності та поява перших книг», 6 клас


24.03.16 Бібліотечний урок «Цікавий шлях історії книги. Від стін печер – до друкованої книги», 3-Б клас


23.03.16 День історичної літератури. Гра-вікторина «Нас торкається подих століть», 8 клас22.03.16 День природи та екології. Вікторина «Любити природу – означає любити свою Батьківщину».


21.03.16. Відкриття тижня дитячої та юнацької книги. Всесвітній день поезії.


14.03.2016

Для  багатьох поколінь  українців, і не тільки   українців, - Шевченко   означає так багато, що  сама  собою створюється  ілюзія, ніби ми все  про нього  знаємо, все в ньому розуміємо, і він завжди з нами, у нас. 

Шевченко  як явище велике  й  вічне - невичерпний і нескінченний.  Тараса  Шевченка  розуміємо настільки, наскільки  розуміємо себе - свій час і Україну в ньому.  Ми щиро захоплюємося  високим  образом  Кобзаря, його громадянською  принциповістю і моральною чистотою, почуттям  соціальної та національної  справедливості, відданості  правді  і  свободі.  

 
 

В школі відбулися наступні заходи: тематичні виховні години; тематична виставка художньої, наукової, публіцистичної літератури «Слова… В вас мудрість вічна і любов жива»; огляд ілюстративно-книжкової виставки «Ми тебе не забули, Тарасе!»; Літературна вікторина «доля поета: історія життя і творчого шляху Т.Г. Шевченка»;  вікторина «Чи знаєш ти Шевченка?» Конкурс читців творів Т.Г Шевченка; загальношкільна тематична лінійка присвячена вшануванню пам’яті великого Кобзаря.

 
 

09.03 - 11.03.2016 Цікаві березневі бібліотечні уроки.

04.03.2016

З нагоди Дня 8 Березня, 04.03.2016, у Ватутінській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №1 відбулося родинно-спортивне свято.  В ньому взяли участь батьки та діти 2-А класу. До змагань входили різноманітні веселі естафети та ігри, які подарували учасникам веселий настрій та позитивні емоції. Велика подяка батькам та дітям, які прийняли участь у цьому святі.

 

ОГОЛОШЕННЯ

Комісія по прийому учнів 1-11 класів, які виявили бажання навчатися у Ватутінській спеціалізованій школі №1, працюватиме з 25-27 травня

 ( з 9 год. по 13 год.).

VIII Всеукраїнська Премія "Диво-дитина"

З метою пошуку та відбору талановитих дітей до 13 років включно, які мають досягнення або відкриття  у науково-технічній сфері, переможці та призери обласних, республіканських і міжнародних і інтелектуальних ігор, фестивалів т а конкурсів проводиться  УІІІ Всеукраїнська Премія «Диво-дитина». 

Детальна інформація розміщена на сайті http://divo-dutuna.com.

11 - 20.02. 2016 Тиждень англійської мови в школі та English FEST.

17.02.16. Мистецтвознавча година «Своє творче життя він присвятив Україні».

18.02.16 Мовознавчий турнір знавців-словесників «Краса і сила українського слова»

 19.02.2016 Усний журнал «Сучасні українські письменники - дітям»


20 лютого 2016 року виховний захід "Зима, що змінила нас"

20 лютого день  Героїв Небесної Сотні –  знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.  Учні 6-го класу (кл. кер.  Овсієнко Т.А..) долучилися до цієї акції на виховній годині «Зима, що змінила нас».

 
 

18-20 лютого 2016 року

Минуло 2 роки із того моменту, як загинули вони – герої, яких народила революція Майдану.  Майдан став випробуванням на цінність особистості людини, виміром людськості та гідності.

18 лютого 2016 року з метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні та формування в учнів національно-патріотичної свідомості в школі був проведений позакласний захід «Україна – це територія гідності і свободи»

20 лютого в місті відбувся урочистий мітинг присвячений вшануванню подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, на якому були присутні учні нашої школи.

Молодому поколінню  незабаром доведеться відповідати за життя  країни. Адже недарма говориться: «Держава будується не в майбутньому, вона будується сьогодні». І своїми знаннями, своєю працею молодь  має доводити свою любов до держави. Хочеться вірити, що вона  зуміє зробити це гідно, щоб не соромлячись, кожен міг би сказати: «Я — громадянин України! Це – моя Україна!». 

 
15.02.2016 року  відбувся  міський фестиваль військово-патріотичної пісні «Пам'ять поколінь». 
Мета заходу – формування патріотичних почуттів молоді до героїки минулого, національної гідності та свідомості і вшанування пам’яті учасників бойових дій на території Афганістану ті учасників антитерористичної операції на Сході України.  Учениця 9-Б класу  Жукова Дарія  з піснею «Не твоя війна» зайняла І місце і буде представляти місто на обласному конкурсі військово-патріотичної пісні. Учениця 7 класу Шарова Юлія з піснею «Хочу жити без війни» буде приймати участь в міських урочистостях до Дня Перемоги. Виступ учасників  відзначений грамотами міськвиконкому  та солодким подарунком.
 
 

22 січня 2016 року  заклад  відзначав  День  Соборності та свободи  України.                 

Відбулися тематичні виховні години:

«22 січня – День Злуки «двох  Україн » в одну – єдину і соборну »,

« Соборна незалежна Україна».

Вчителем історії проведено урок-семінар з використанням ІКТ « День соборності України – символ національного єднання українського народу» ;

В шкільній бібліотеці організована виставка книг видатних українських письменників,  присвячена Соборності   України та ілюстративно– інформаційна виставка   « Великий день єднання».

  На шкільному подвір’ї, біля погруддя Т.Г. Шевченка пройшов міні-мітинг з нагоди відзначення Дня Соборності та свободи  України на якому були присутні: заступник міського голови – Матвійчук С.А., секретар міської

 ради  Підцерковний  Є.І., начальник відділу з- питань внутрішньої політики -    Кравченко В.Є., в.о. начальника відділу освіти  Жовновата Н.Я., спеціаліст відділу освіти Бойко В.Ю.,  представники педагогічної та учнівської громадськості  шкіл міста.  На знак пошани до всіх борців за свободу і незалежність України учасники мітингу здійснили покладання квітів до погруддя Т.Г. Шевченка.

 
 

 Учнівский колектив взяв участь у міській акціі з нагоди відзначення Дня Соборності та свободи  України.  


Таланти нашої школи.

Таланти нашої школи!

Одним із провідних завдань виховної діяльності школи є формування духовності та моральних якостей учнів через світоглядно - культорологічний підхід. Тому в педагогічному процесі задіяні всі можливі джерела духовного розвитку дитини. Одним з найбільш дієвих є спілкування з творами мистецтва й літератури, переведення учнів у поле естетичного переживання й співтворчості. Такий підхід спонукає дітей до написання власних творів.  


 Серед обдарованих дітей нашої школи є учні 4 –А класу Кіліхевич Кіріл  (класний керівник – Покоса Наталія Федорівна) та Тарарук Марія учениця 3-А класу (класний керівник – Половинка Раїса Дмитрівна), які  прийняли  участь у міському конкурсі юних поетів «Тарасовими шляхами». Вірш «Моя чарівна, співуча, Україно» Кіліхевича Кіріла та вірш «Зупиніть війну» Таратук Марії   відзначені грамотою сектору у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Ватутінської міської ради. Ці роботи були направлені на обласний конкурс де також  були відзначені подякою управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації.

Особливо приємно, що вірші наших учнів  увійшли до  збірки творів юних поетів Черкащини «Тарасовими шляхами 2015», виданою управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації.

Вітаємо наших переможців, бажаємо творчих злетів!

28-29.12.2015 Новорічні свята в школі.

Новий рік — незвичне свято, 

Таємниче, що й казати! —

Наче казка, чарівне.

Але швидко промайне...

 

28-29 грудня в школі пройшли новорічні свята. В актовому залі школи дітей зустрічала прикрашена ялинка. Кожен ранок для учнів був веселою новорічною пригодою  де казкові герої боролися зі злими силами і, обов’язково, перемагали.

На святах разом з учнями грали в ігри веселий і дотепний Дід Мороз і чарівна Снігуронька. Учні кожного класу приготували новорічні виступи і привітання які з захопленням сприймали гості свята – батьки, дідусі і бабусі.

Багато виступів було присвячено відзначенню календарно-обрядових народних свят зимового циклу, вшануванню і збереженню народних звичаїв і традицій.

Святкова атмосфера, яку створили організатори і учасники заходів, залишила у всіх приємні спогади.

 
 

24.12.2015 Семінар "Превентивна освіта та виховання"

Напрямки і завдання превентивного виховання.

Школа є ідеальним  середовищем для впровадження профілактичного виховання. Тут існують найкращі можливості для здійснення масового, ефективного і превентивного впливу.

24 грудня 2015 року в Ватутінській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №1 пройшов міський семінар на тему:  «Превентивна освіта та виховання: рефлексія проблем, досвіду, перспектив», в якому брали участь завідувач методичного кабінету Ватутінського відділу освіти Жовнова Н.Я., заступники директора з виховної роботи, соціальні педагоги, педагоги-організатори  шкіл нашого міста. Метою семінару було: ознайомлення з  методиками профілактичної  роботи з важковиховуваними учнями; знаходження  шляхів реалізації індивідуального підходу до учнів; робота з педагогічно занедбаними підлітками;  шляхи виховного впливу на  соціально дезадаптованих школярів; форми і методи  профілактики негативних явищ в учнівському  середовищі.

 
 

В ході семінару учасники ознайомилися з напрямками і  завданнями  превентивного виховання, переглянули презентацію «Превентивне виховання особистості на сучасному етапі». А також знаходили шляхи реалізації індивідуального підходу до учнів під час  розв’язання ситуаційних задач. Ознайомилися з  різновидами поведінки і спілкування, створили портрет  ідеального учня.                           

         Превентивний підхід наголошує, що у навчальному закладі мають створюватися атмосфера взаєморозуміння, співробітництво, небайдуже ставлення вчителя до учня, якість знань, рівень вихованості, що олюднюються процесом навчання. Саме така атмосфера панувала на семінарі, який дав можливість не лише отримати нову інформацію, але і обмінятися досвідом роботи в цьому напрямку.

18.12.2015 "Вечорниці"

Гей, на наших вечорницях хто сумний – розвеселися!

Співи, танці, небилиці – гарні будуть вечорниці.

Кожен поважаючий себе українець знає історію свого народу.  Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові, доброти до української спадщини, повертається до традицій свого народу.

Вкотре у Ватутінській спеціалізованій школі І-ІІІ ст. №1 18.12.2015. відбулося  свято «Вечорниці». Педагогом - організатором разом з учнями  була створена українська світлиця  звичайної  селянської хати, де попід стінами стояли лави, застелені ряднами, стіл, покритий вишитою скатертиною, стіни, прикрашені вишитими рушниками. Зустрічали гостей з кутів шкільної громади дві  господині – Головенко Марія та Клименко Катерина, учениці 11 класу. І почалася справжня мандрівка в історію стародавніх свят та обрядів. Присутні із задоволенням слідкували за обрядами,  сміялися з жартів парубків та дівчат.

Свято супроводжувалося іграми та розвагами.  Розходитися не хотілося. Наступного дня в школі тільки і розмов було – про вечорниці.

 
 

        Такий захід став можливим завдяки творчому ентузіазму педагога-організатора Большакової О.В., класних керівників: Бондаренко Н.О., Гоменюк Л.А., Зеліневич Л.О., Стеценко Н.І., завідуючої бібліотекою  Чубур С.В. Велика подяка батькам  учнів за підбір українських костюмів, ліплення вареників, підтримку дітей.

         Відтепер всі впевнені,  що, відсвяткувавши свято, учні накликали добробут та багатство для всіх ватутінців на майбутній рік. 

05.01.2016  Педагогічна рада.

Відповідно до річного плану роботи школи 05.01.2016  відбулося засідання педагогічної ради з порядком денним: 

1.   Про розвиток креативних здібностей учнів в позаурочній діяльності класного керівника.

                                    Гоменюк Л.А.,  кл.керівник 9-А класу.

                                    Зеліневич Л.О., кл.керівник  10  класу.

                                    Піщана О.П.,    кл.керівник 7 класу.

 

 

2. Про психологічне здоров’я  особистості, як фактору розвитку креативності педагогічного працівника.

                                        Бондаренко Т.М.,  практичний  психолог.    

3. Про організацію і здійснення превентивної освіти.

                                       Дзірун Т.П..  соціальний педагог.

4. Про підсумки правовиховної роботи на виконання Концепції реалізації державної політики у сфері профілактики правопорушень та аналіз  відвідування школи учнями за І семестр 2015-2016 н.р..

                                         Забой Т.А.,ЗДВР.


5. Про  підсумки навчально - виховного процесу за І семестр 2015-2016 н.р.              

                                          Підчіс Т.Б., ЗДНВР.

6.  Про затвердження перспективного плану школи на 2016-2020 роки.      

                                         Дудник С.Р.,ЗДНВР.

7. Про підсумки атестаційної експертизи Ватутінської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1 Ватутінської міської ради Черкаської області.

                                        Щербина С.М., директор школи.

8 Про результати здачі ЗНО випускниками школи за 2013-2015 р.р.

                                         Щербина С.М., директор школи.


Про підсумки атестаційної експертизи СШ №454 від 30.12.2015 

Презентація освітньої діяльності Ватутінської СШ №1

Презентація освітньої діяльності Ватутінської СШ №1

Учні 5 класу Ватутінської сш №1 побували на Майдані Незалежності в м. Києві. Діти пройшлися вулицею Героїв Небесної Сотні. З болем у серці учні доторкнулися до трагічних сторінок сучасної історії нашої країни.Тут вони більше дізналися про вірних синів України, які геройськи полягли в бою за єдність неньки - України. Кожна дитина відчула себе причетною до сьогодення і майбутнього рідної землі. Маленькі патріоти з гордістю підтримували гасла київських волонтерів: " Слава Україні - Героям слава! ".

 
 

09.12.2015 Інтегрований урок урок «Народжена для квітів». 

09.12.2015  «Я закохана  у світ». Презентація книг  Вікторії  Плахотнюк

В міській бібліотеці  відбулася презентація поетичних збірок учениці  9 класу ЗОШ № 2 Вікторії Плахотнюк.  До першої  книги, яка вийшла у 2013 році, «Мандрівка хвилею чудес» , увійшли поетичні твори, які розкривають ліричну душу поетеси та проза, що відображає її багатий внутрішній світ. У  новій збірці  «Човен у літо» авторка натхненно доносить читачам переживання душі за долю рідного краю, трепетну любов до родини.                                                                                                                                                                          На зустріч з юною авторкою завітали учні 8 класу СШ № 1.   З захопленням слухали дорослі і діти  прочитані поетесою вірші «Я закохана у світ»,  «Фіолетові борсуки», «Бабусі», «Сестра по небу», «Світ наполовину».  Відверта поезія знайшла відгук у душах в кожного з присутніх, тому вони  нагородили авторку щирими оплесками  та побажаннями  творчої наснаги. На згадку про зустріч з Вікторією Плахотнюк  всі сфотографувалися.

  

На землі великій є одна Україна_

Гарна, неповторна моя Україна!

Українці  будуть  щасливими, коли  Україна почне розвиватися, зміцнюватися, тому  її громадяни мають робити все для того, щоб вона якнайшвид­ше стала в ряд з передовими країнами світу.

Молодому поколінню  незабаром доведеться відповідати за життя  країни. Адже недарма говориться: «Держава будується не в майбутньому, вона будується сьогодні». І своїми знаннями, своєю працею молодь  має доводити свою любов до держави. Хочеться вірити, що вона  зуміє зробити це гідно, щоб не соромлячись, кожен міг би сказати: «Я — громадянин України! Це – моя Україна!».

Цей вислів став епіграфом  щорічного національно-патріотичного пісенного фестивалю у Ватутінській спеціалізованій  школі І-ІІІ ст. №1,  на який були запрошені волонтери центру «Допомоги військовим в зоні АТО» Рубан О.І. та Ульянов І.О.

  Під час проведення заходу учні 4-7 класів пригадали звичаї нашого народу, життя славних козаків, вшанували всіх,  хто стоїть на захисті нашої держави. На фестивалі прозвучали козацькі пісні у виконанні учнів 4-5 класів та сучасні українські пісні у виконанні учнів 6-7 класів. Особливо зворушили всіх присутніх  пісні у виконанні учениці 7 класу Шарової Юлії та читання поезій ученицями 9-Б класу Стаднійчук Мар’яни та Жукової Дарії. Фестиваль не був би настільки змістовним і різноплановим, якби  на ньому не звучали пісні відомих українських виконавців під час відеопереглядів, які ілюстрували визначні історичні місця та події в державі. Завідуюча бібліотекою Чубур Світлана Володимирівна  організувала ілюстративно-книжкову виставку, на якій були представлені видання, які висвітлювали  події козацької доби  та сьогодення нашої держави. Особливо цікавлять сучасних учнів видання присвячені подіям під час революції Гідності та Свободи та в зоні АТО.

Бути українцем – значить безмежно  вірити в Україну, як вірили в неї генії минулих століть і безстрашні захисники українського народу сьогодення. Тільки почуття любові й глибокої гордості за Вітчизну разом з вірою у її величне майбутнє дає кожному українцеві  незалежно від того молодий він чи сивий, чи живе він в Україні, чи в інших краях, право стверджувати : це моя країна, мій народ, моя Україна!

 
 

04 листопада 2015 року в СШ№1 відбувся міський етап конкурсу «Подорож по алеї правових знань», мета якого: підвищення рівня правової обізнаності серед дітей, пропаганди і практичного закріплення положень Конвенції ООН про права дитини, Конституції України та Закону України «Про охорону дитинства».

          В конкурсі від школи №1 приймали участь учні 11 класу Бойко Антон та Клименко Катерина.  За підсумками результатів всіх етапів конкурсу став  учень 11 класу Бойко Антон.

 

 
Метою патріотичного виховання є становлення патріота України, готового прийняти її минуле і сьогодення, щоб творити майбутнє, самовіддано розбудовувати її як суверенну, незалежну, демократич­ну, правову, соціальну державу, гарантувати її національну безпеку, обстоювати територіальну цілісність, сприяти єднанню українського народу як державної нації.

Реалії сьогодення визначили пріоритетні напрями роботи з патріотичного виховання дітей і молоді. Актуальними є Уроки мужності зустрічі з учасниками бойових дій та волонтерами  на Сході України. Учні Ватутінської СШ 1 з хвилюванням готуються до таких заходів, адже події про які розповідають запрошені – це сьогодення нашої держави, боротьба в обстоюванні ідеалів свободи та державності України. В школі відбулися зустрічі з волонтерами  та бійцем-кіборгом Деревянком В.Г.

 

 

Такі заходи  впливають на формування громадянської свідомості молоді, допомагають виховувати гордість за свій народ,  готовність до под­вигу в ім'я Батьківщини.

27 жовтня 2015 р. З метою підвищення престижу і ролі класного керівника, його статусу як компетентного педагога ХХІ століття 27 жовтня 2015 року проведено міський тур Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник року»

 Школу у номінації «Класний керівник 5-7 класів»  представляла Піщана Олена Павлівна,  «Класний керівник 8-9 класів» -  Гоменюк Любов Анатолівна  «Класний керівник 10-11  класів» Зеліневич Лариса  Олександрівна .

Аналiз конкурсних матерiалiв засвiдчив, що головною метою своєї дiяльностi класні керівники вважають виховання духовно i морально, iнтелектуально i фiзично розвиненої особистостi учня з гармонiйним поєднанням загальнолюдських та нацiональних цiнностей, здатної до соцiального самовизначення, самореалiзацiї, людини нової формацiї, що акумулює в собi найкращi гуманiстичнi якостi. Також, класні керівники демонстрували власнi моделi виховних систем та сучаснi iнновацiйнi виховнi педагогiчнi технології.

За підсумками огляду презентацій педагогічного досвіду, що розкривають специфіку системи роботи класного керівника, сучасні підходи до організації виховного процессу, відповідно до рішення журі визначений  класні керівник – переможець у номінації «Класний керівник 5-7 класів» - Піщана Олена Павлівна.


 
 
Відповідно до річного плану роботи школи 27.10.2015 відбулося засідання педагогічної ради з порядком денним:

 

1.Сучасний урок – спільна творчість учителя й учнів

 

-        Розвиток креативного мислення учнів на уроках української мови та літератури

 

         СторожеваВ.В. - вчитель початкових класів

        Гоменюк Л.А.- вчитель української мови та літератури.


 

-        Елементи  цікавого  на  уроках  математики  як  засіб  розвитку  креативності  учнів.

 

       Стеценко Н.І.- вчитель математики,інформатики.


 

-        Розвиток творчих здібностей учнів за допомогою домашніх завдань.

 

Покоса Н.Ф.- вчитель початкових класів.


 

2. Мовленнєві порушення молодших школярів.

 

Химорода Л.О.- вчитель-логопед.


 

3. Визначення рівня адаптації учнів 5 класу.

 

Бондаренко Т.М.- психолог


14 жовтня 2015 року з нагоди відзначення Дня захисника України в школі відбулися ряд заходів, а саме: виховні години, круглі столи, вікторини, привітання юнаків стрічками – оберегами.

 
 

13 жовтня 2015 року з нагоди відзначення Дня захисника України в школі відбулася виставка виробів декоративно-ужиткового мистецтва (вишивок, оберегів, різьблення, орігамі, квілінг, аплікація, тощо),  в якій прийняли участь учні 1-11 класів.

 
 

09.09.2015 року  Свято фізичної культури і спорту.

Всеукраїнський олімпійський урок було започатковано у 2005 році з ініціативи Національного олімпійського комітету України та підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту.

Олімпійський урок проводиться щороку, як правило, напередодні Дня фізичної культури і спорту. Мета Всеукраїнського олімпійського уроку – пропаганда здорового способу життя, розвиток олімпійського руху в Україні шляхом залучення якомога більшої кількості дітей, юнацтва та молоді до занять спортом.


Ось і в нашій спеціалізованій школі №1 9 вересня був проведений олімпійський урок у четвертих класах. В практичній і  теоретичній формах, тобто у вигляді вікторин, диспутів, естафет, тренувань пройшов цей захід. Його провів випускник СШ №1, гравець футбольної команди “Ретро” – Бойко Андрій. Під час розмови з учнями він звернув увагу на те, що заняття фізичною культурою та спортом зміцнюють здоров’я дітей, розвивають в них такі якості, як витривалість, швидкість, силу, спритність тощо.

Також спортсменом був проведений майстер-клас з футболу, а саме: жонглювання м’яча, фінти, передачі м’яча в парах, гра квадрат. Потім Андрій провів гру з командами четвертих класів. Наостанок гість показав свої нагороди, здобуті під час футбольної кар’єри.

Дітям дуже сподобався цей урок, тому всі дружно зібралися та зробили декілька чудових знімків на пам’ять.

 

                                                                                      Суходуб Євгенія, кореспондент  СШ №1.

 

1 ВЕРЕСНЯ - ДЕНЬ ЗНАНЬ.

Вже минуло літо променисте,

І дзвоник знов до школи кличе нас.

Тут все святково, гарно і врочисто

В щасливу путь і в добрий час!

        Такими словами розпочалася урочиста лінійка  присвячена святу Першого дзвоника, святу Знань у Ватутінській спеціалізованій школі І-ІІІ ст..№1.

 

Після вшанування пам’яті бійців полеглих за свободу і незалежність України в зоні А ТО хвилиною мовчання  перед  школярами, педагогами, батьками  і гостями  свята виступив директор школи Щербина С.М. Наприкінці виступу директор вручив почесні грамоти відмінникам навчання, та сертифікати переможцям Всеукраїнського конкурсу «Золотий колосок» і Міжнародного конкурсу «Кенгуру». 

 

На шкільному святі привітали учнів   почесні гості: міський голова - Гончаренко Василь Олександрович, який від імені приватного підприємця Когута Василя Васильовича і від себе особисто вручив подарунки дітям бійців в зоні АТО і дітям загиблого  бійця в зоні АТО; спеціаліст міського відділу освіти – Бойко Валентина Юріївна, яка вручила почесні грамоти учням-переможцям обласних  конкурсів і олімпіад;  представник народного депутата України Нечипоренка Валентина Миколайовича- Мяснікович Наталія Сергіївна, яка вручила подарунки кожному першокласнику;  кіборг, учасник бойових дій в зоні АТО – Деревянко Володимир Григорович,  учасник бойових дій в зоні АТО – Гордієнко Дмитро Іванович, які привітали учнів зі святом Знань.

Традиційно першокласників привітала перша вчителька Сторожева Вікторія Вікторівна та випускниця 11 класу Джалалова Анастасія.

Перший дзвоник нового 2015-2016 навчального року продзвенів  у руках маленької школярки  - першокласниці – Стаднійчук Вікторії  та випускника  - Дяченко Олексія.

Свято пройшло в атмосфері піднесення і надії на найкраще майбутнє нашої України.

ПЕРШИЙ УРОК 

"За синє небо, за жовте колосся боротися треба, щоб краща жилося!" 

Серед виховних напрямів в освітніх закладах сьогодні найбільш актуальними виступають патріотичне, громадянське виховання як стрижневі, основоположні, що відповідають як нагальним вимогам і викликам сучасності, так і закладають підвалини для формування свідомості нинішніх і прийдешніх поколінь, які розглядатимуть державу  як запоруку власного особистісного розвитку, що спирається на ідеї гуманізму, соціального добробуту, демократії, свободи, толерантності, виваженості, відповідальності, здорового способу життя, готовності до змін.

 

У цьому навчальному році Перший урок у Ватутінській спеціалізованій школі І-ІІІ ст.. №1 був спрямований на  посилення патріотичного виховання дітей та молоді – формування нового українця, що діє на основі національних та європейських цінностей. У кожному класі  класним керівником була продумана і втілена в життя форма проведення заходу з урахуванням вікових властивостей учнів. Тема  Першого уроку в  початковій ланці була: «Ми нація – єдина, твої  ми діти, Україно! », в середній ланці - «Наша Україно! Ми – твоя надія, ми твоє майбутнє й заповітні мрії», в старшій – «За волю, за правду, за світле майбутнє!» Сучасний урок вже став      неможливий без використання інформаційно-комунікативних технологій, але крім інтерактивних форм роботи  в ході уроку в класах ефективно використовувалась наочність у вигляді малюнків, плакатів, поробок з декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва, фонограми пісень. У кожному класі учні були активними учасниками уроку: вони співали, читали вірші, виготовляли «квіти надії», писали побажання Україні, розповідали про її героїчне минуле і сучасне.  Атмосферою національно - патріотичного піднесення був просякнутий Перший урок у кожному класі: від 1 і до 11. Не викликало сумнівів те, що кожне дитяче слово було щире, сповнене любові, пошани і гордості до своєї Батьківщини,  надією на мир і процвітання  всієї України.

 Такі заходи особливо актуальні в умовах сьогодення. Коли наш народ мечем, волею і відвагою здобуває   для себе свободу і незалежність, завдання кожного педагога сприяти вихованню патріота України, готового самовіддано розбудовувати її як суверенну, демократичну, правову і соціальну державу, виявляти національну гідність, знати і цивілізовано відстоювати свої громадянські права та виконувати обов’язки, сприяти громадянському миру і злагоді в суспільстві, бути конкурентоспроможним, успішно реалізовуватися в соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал, носій української національної культури.

 

З в і т 

директора Ватутінської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1 Ватутінської міської ради Черкаської області Щербини Сергія Миколайовича перед громадськістю 31.08.2015 року.

ОГОЛОШЕННЯ

Робота комісії по прийому учнів 1-11 класів, які виявили бажання протягом літа 2015 р. навчатися у Ватутінській спеціалізованій школі №1, розпочнеться з 25 серпня ( з 9 год. по 13 год.).

Свої останні шкільні літні канікули учні 10 класу розпочали в таборі "Джерело":


«Веселий експрес» - табір просто «Клас!»

              Чудово й радісно у нас!

              Дає нам сили і  здоров'я,  

             Прекрасний табір в нашій школі!

Під таким девізом проходять 14 днів табірного життя у Ватутінській спеціалізованій школі І - ІІІ ступенів № 1.  Табір«Веселий експрес» працює  з 2 червня по 19 червня 2015 року,  в ньому відпочиває 168  дітей 1- 8 класів. В тому числі за рахунок міського бюджету -  8 дітей, з них:  дітей – інвалідів – 1,  дітей з багатодітних сімей – 3,   відмінників та творчо обдарованих дітей - 2, дітей батьки яких знаходяться в зоні АТО – 2, за спонсорські кошти - 12.

 
 

Основним завданням табору було: створення належних умов для відпочинку кожної дитини,  популяризація європейських цінностей, формування духовних цінностей українського патріота: почуття патріотизму, національної свідомості, любові до українського народу, його історії, Української держави, рідної землі, родини,відродження та збереження національної культури та духовності, формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя, набуття навичок взаємодії в спільних колективних справах.

 
 

Вперше в цьому році в таборі були створені  мовні загони з числа учнів 7-8 класів. Загальна кількість учасників в мовних загонах складала 36 осіб.

 Робота пришкільного табору відпочинку в кожному загоні здійснювалась за заздалегідь складеним планом. Кожен день був тематичний і відповідно до цього були заплановані заходи.

Заходи у таборі носили національно-патріотичний, спортивно-оздоровчий, творчий, художньо- естетичний, екологічний та пізнавальний  характер.  Щодня на свіжому повітрі проводилися: ранкова зарядка,  рухові ігри, спортивні змагання. На базі міської дитячої школи мистецтв, Будинку культури, міського музею,  міської бібліотеки, проводилися майстер-класи, екскурсії, перегляд мультфільмів, концерти, тощо. Вихованці 5 загону були на екскурсії в аква-парку «Дрім-таун»  м. Київ. Залишили враження і збагатили знання про історію рідного краю екскурсії в ЗОШ №2 та міський краєзнавчий музей.

 

 


29.05.2015 року  ОСТАННІЙ ЗВОНИК (фоторепортаж).

 
  
 
 

 
 
 
 

 
 


Патріотичний флешмобДО УВАГИ БАТЬКІВ

МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ!

25-29 травня 2015 року

Ватутінська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів  № 1 Ватутінської міської ради Черкаської області проводить співбесіду  з дітьми, які вступають до першого класу  у 2015/2016 навчальному році.

Ознайомитись з відповідною інформацією щодо співбесіди можна на сайті школи.

Під час конкурсної співбесіди дітей супроводжують тільки їх батьки або особи, що офіційно їх замінюють!

Для зарахування до школи необхідні документи:       

                                                                          ·        Заява батьків.                                                                                                   

·        Копія свідоцтва про народження. 

·        Медична картка. 

26 травня 16.00-18.00 Д/С № 7

28 травня 16.00-18.00 Д/С № 8

25,28,29 травня 13.30-16.00 у приміщенні школи (1 поверх)

Орієнтовні завдання для співбесіди з майбутніми першокласниками

Увага! Увага! Увага!

З 2 по 19 червня для яскравих, енергійних, запальних учнів

працюватиме пришкільний мовний табір «Бджілки».

Детальніше ознайомитися з роботою табору можна сторінці «Мовний табір».


23 квітня відбувся семінар для вихователів дитячих садочків та вчителів початкової школи, на якому педагоги поділилися досвідом роботи з кон’юнктурними таблицями.

 

 


22 квітня вчителі іноземної мови взяли участь у семінарі Девіда Еванса, відомого британського лінгвіста, автора багатьох  підручників та посібників з вивчення англійської мови.

 

Переможці конкурсу «Тарасовими стежками»

Кіліхевич Кіріл, 3-а клас ( вчитель Покоса Н.Ф.)

Тарарук Марія, 2-а клас (Вчитель Половинка Р.Д.)

Переможці ІІ ( міського) етапу

предметної олімпіади з математики

серед учнів 4-их класів у 2014/2015 н.р.

Бучак    Костянтин – І місце

Стаднійчук  Владислав – ІІ місце


06.04 – 10.04.2015р. Тиждень  дитячої та юнацької книги

"Хочеш досягти більшого – читай!"

З 06.04.по 1квітня в школі проходив  тиждень  дитячої та юнацької книги. Протягом тижня було проведено багато цікавих та змістовних заходів: літературних подорожей, конкурсів, годин спілкування, вікторин, на яких діти показали свої знання, вміння, навички та творчі здібності. Під час проведення виставки-огляду   та з допомогою  електронної презентації учні ознайомилися з  книгами – ювілярами 2015 року. А  особливу увагу дітей привернула  виставка «Король казок – Г.Х.Андерсен», на якій були розглянуті не тільки книжки, а і ілюстрації до творів казкаря та саморобка до казки «Дюймовочка». Більш детальніше можна прочитати за посиланням ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКАУмови конкурсного вступу до 1 класу

ІНСТРУКЦІЯ 

про  порядок конкурсного приймання учнів 

до Ватутінської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів  № 1

 Ватутінської міської ради Черкаської області.

1.     Приймання дітей до Ватутінської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів  № 1 форми власності здійснюється на конкурсній основі.

2.     У конкурсному відборі можуть брати участь діти незалежно від місця проживання.

3.     Конкурсні випробування здійснюються на безоплатній основі.

4.     Правила конкурсного приймання оголошуються за 2 місяці до початку.

5.     Додаткове конкурсне приймання може, як виняток, відбуватися протягом навчального року за наявності

                                                              Витяг 

з правил проведення конкурсу

у Ватутінській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів  № 1

 Ватутінської міської ради Черкаської області.

1.     Конкурсне приймання дітей, які вступають до 1-го класу Ватутінської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів  № 1 проводиться з 01 квітня 2015 року у формі співбесіди з дитиною в присутності її батьків або осіб, які їх замінюють.

2.     Співбесіда з дитиною, яка вступає до 1-го класу, включає виконання спеціальних діагностичних завдань для перевірки рівня загального розвитку дитини, її функціональної готовності до систематичного навчання та здатності до вивчення рідної та іноземних мов відповідно до спеціалізації закладу.

3.     Перевірка знань та умінь дитини здійснюється, враховуючи державні вимоги навчально-виховних програм дошкільного навчального закладу.

 вільних місць за таких самих умов, що й основний.

6.     Для проведення конкурсних випробувань створюється комісія, склад якої затверджується наказом директора.

19.03.2015 року  Педагогічна рада в школі.

Відповідно до плану роботи навчального закладу на 2014 - 2015 навчальний рік  19 березня 2015 року відбулося засідання педагогічної ради з порядком денним:

      

1.   Про виконання рішень попередньої педради

        ЗДНВР  Підчіс Т.Б.

     

2.   Креативні методи навчання.

         Учитель фізики, математики, Піщана О.П.

      

3.   Розвиток креативності шляхом використання ІКТ.

   Учитель англійської мови, Бондаренко Н.О.

      

 4. Роль класного керівника  в розвитку креативної особистості.

       ЗДВР Забой Т.А.

      

 5.Дислексія у дітей.

      Логопед Химорода Л.О.

 

УВАГА!

Весняні канікули подовжено!

30 березня 2015 р. приступаємо до навчання!

(: Креативні вчителі,цікаві уроки, хороші оцінки з нетерпінням чекають Вас, шановні школярі! :)

03.03.2015 року  Українознавча гра "Соняшник" в школі.

3 березня 2015 року у школі була проведена  Всеукраїнська українознавча гра Соняшник”. Ця гра проходить за підтримки Міністерства освіти і науки України. 59 учнів нашої школи залучилися до участі у грі. Приємно, що цього року активну участь у грі взяли і наймолодші  учні – першокласники.  

Результати гри та матеріали для нагородження будуть надіслані до навчального закладу до кінця травня 2015 року. Грайте в          “Соняшник”,зберігайте справжнє відчуття насолоди від життя в нероздільному світі, продовжуйте вивчення українознавства, української мови та літератури!


16.02.2015 року  Літературна година.

Захід був присвячений  улюбленому  класику  сучасної дитячої літератури – Всеволоду  Нестайку, 85-річчя від дня народження якого відзначали 30 січня. Учні 6-7 класів , вчителі завдяки відеофільму та бук трейлерам на книги Нестайка дізналися багато нового і цікавого про життя і творчість письменника. Із задоволенням подивилися інсценізацію уривку із твору В.Нестайка «Тореадори із Васюківки». Чарівник із країни сонячних зайчиків, український Марк Твен – як тільки не називали автора найкращих українських дитячих романів і казок . Майже не мавши дитинства, він присвятив життя тому, щоб дарувати казкове, сповнене пригод  дитинство мільйонам українців. «Коли я став по-справжньому дорослим, - писав В.Нестайко.- мені страшенно захотілося повернутися у дитинство – догратися, досміятися, добешкетувати… Вихід був один – стати дитячим письменником. Вам , дорогі читачі, хочу сказати – не поспішайте, як я колись, швидше виростати. Бо дитячі роки неповторні. І якщо Ява й Павлуша допоможуть вам на якісь хвилини гостріше відчути радість веселого, щедрого на пригоди й витівки дитинства, я буду щасливий».   У вас виникло бажання прочитати про нові пригоди героїв книг В.Нестайка? Завітайте до бібліотеки!

 

13.02.2015 року  Родинне свято "Живе любов у моєму серці".

13 лютого в перших класах відбулося родинне свято «Живе любов у моєму серці». Веселий настрій на святі діти запалили піснями та танцями, смішними сценками. Діти допомогли героям із казки Г.Х.Андерсена «Снігова королева» розтопити крижане серце Кая. Адже, першокласники, хоч і маленькі, але вміють дружити, цінувати дружбу, люблять всім  серцем своїх рідних, турбуються про них. А ще знають, що налагодити стосунки між людьми допомагають добре слово, компліменти, дружні жарти та веселі ігри.

 
 

09.02.2015 року  Тиждень іноземних мов.

·         Відкриття тижня

·         Парад англомовних держав “Interesting facts about English-speaking countries” (конкурс газет) -9-11 класи

·         10.02

·         Вікторина “Do you know English?”

8 класи

·         Конкурс віршів

Poem Day (acrostic poems) 9-11 класи


11.02

·         Musicalcasketday

( день музичної скриньки) 1-4 класи

Лінгвістична гра  “Who knows English better” 8-9 класи


12.02

·         Конкурс Валентинок

“My hand-made Valentines” 1-6 класи

·         Конкурс газет

“Our life in comics” 6-7 класи

·         КВК  до Дня Святого Валентина

13.02

·         Valentine’s Day activities всі класи

·         Святкова пошта

·         Підведення підсумків тижняЗапрошуємо першокласників на навчання до нашої школи!

Видео YouTube5 cічня 2015 року  відбулася засідання педагогічної ради

 Повістка денна: 

Креативність учителя   як основа  його    професіоналізму.                                                                                                                             Романчук Л.М.,  Дакало О.М.

Креативність   учителя    як    умова   підвищення творчості   учня.

                                                                                                    Зеліневич Л.О.,  Дем’яненко А.В.

Виховання творчої особистості засобами креативної освіти.

                                                                                                            Сторожева В.В., Ляпун О.П

Стан викладання англійської мови.                                                                          Підчіс Т. Б. 

 
 
    

24.12.2014  - 26.12.2014 Новорічні ранки та вечорниці у нашій школі. 

У Ватутінській спеціалізованій школі І-ІІІ ст. №1 з 24.12 - 26.12.2014. були  проведені новорічні і  різдвяні заходи, для старшокласників  організоване  свято «Новорічні вечорниці». Педагогом - організатором разом з учнями 9-х класів  була створена українська світлиця  звичайної  селянської хати, де попід стінами стояли лави, застелені ряднами, стіл, покритий вишитою скатертиною, стіни, прикрашені вишитими рушниками. Зустрічали гостей з кутів шкільної громади господарі свята. І почалася справжня мандрівка в історію стародавніх свят та обрядів.

Не обійшлися вечорниці без вареників і танців. І того і іншого було доволі. 

 
 


        

Розходитися не хотілося. Наступного дня в школі тільки і розмов було – про вечорниці. Відтепер всі впевнені,  що, відсвяткувавши свято, учні накликали добробут та багатство для всіх ватутінців на майбутній рік.

КОЖНОГО РОКУ МИ ЧЕКАЄМО НОВОРІЧНИХ СВЯТ І ВСІ ЛЮБИМО,  КОЛИ ДО НАС ПРИХОДЯТЬ ГОСТІ З  ПІСНЯМИ, ВІРШАМИ, ПРИМОВКАМИ.

От  І УЧНІ 3-Б КЛАСУ  ЗГАДАЛИ,  ЯК З ДАВНІХ-ДАВЕН НА  УКРАЇНІ ВІДБУВАЛИСЯ ЦІ ТРАДИЦІЙНІ ОБРЯДИ.

ВСІ ЗНАЮТЬ, ЩО   КОРІННЯМ СВЯТА СЯГАЮТЬ В ГЛИБ ДАЛЕКИХ ЯЗИЧНИЦЬКИХ ВІКІВ І ПОВ’ЯЗАНІ З ОДНИМ ІЗ ГОЛОВНИХ СВЯТ НАШИХ ПРЕДКІВ  З ДНЕМ ЗИМОВОГО СОНЦЕСТОЯННЯ, СОНЦЕВОРОТУ.

ДЛЯ ДАВНЬОЇ ЛЮДИНИ ВОНО ЗНАМЕНУВАЛО ВІДНОВЛЕННЯ ЖИТТЄДАЙНОЇ СИЛИ СОНЦЯ, ПЕРЕМОГУ СВІТЛА І ЖИТТЯ НАД ЗИМОВИМ МОРОКОМ І ОМЕРТВІННЯМ У ПРИРОДІ.  

СВЯТО СУПРОВОДЖУВАЛОСЬ ЧИСЛЕННИМИ ЗВИЧАЯМИ, РИТУАЛЬНИМИ ДІЯМИ, ОБРЯДАМИ ІЗ ВЕЛИЧАЛЬНИМИ ПІСНЯМИ І ПОБАЖАННЯМИ-КОЛЯДКАМИ АБО ЩЕДРІВКАМИ.

 

На святі лунали пісні, діти танцювали український гопак та інші танці, вітали гостей з Новим роком,  гралися у розвагах та змагалися в конкурсах. 


А на кінець заходу всіх дітей запросили до святкового новорічного столу з українськими варениками!!!

Проводилися завдання, в яких діти обмінювалися знаннями про новорічні свята! Діти, які ходять на хореографічний гурток, продемонстрували цікаві сучасні танці!

19.12.2014 Виставка вишиванок та поробок. 

19 грудня в школі відбулася виставка вишиванок та поробок з присвячена українській творчості.  В заході  взяли участь учні 1-11 класів. Представлені вироби зачаровували своєю вишуканістю та довершеністю. Педагогічний та учнівський колективи під час огляду охопило піднесення та гордість за невичерпне джерело талантів якими так багата наша школа.

 
 

19.12.2014 Міський семінар "Розвиток креативності школярів - шлях творчого сходження до свого найвищого "Я"".

До проблеми креативності неодноразово звертались дослідники та, незважаючи на це, вона залишається найменш розгаданою частиною людської активності. Креативність пов'язана з різними аспектами людської особистості.

19 грудня 2014 року у   Ватутінській спеціалізованій школі  І-ІІІ ступенів №1 пройшов міський семінар на тему : «Розвиток креативності школярів- шлях творчого сходження до свого   найвищого «Я».

Організатори семінару ставили перед собою таку мету: сприяти формуванню  креативності як показника компетентності особистості, розвивати навички та вміння керувати креативним процесом, вчитись  долати стереотипи та бар'єри, які обмежують творчий потенціал ; розвивати навички аналізу, фантазію, уміння бути готовим до повноцінної творчої роботи ; формувати бажання бути креативним.

На заході були присутні: завідувач методичним кабінетом відділу освіти Жовновата Н.Я.,  заступники директорів з виховної роботи, педагоги-організатори, практичні психологи  шкіл та дошкільних установ нашого міста.

    Під час проведення семінару всі учасники і гості    ознайомилися    з виставкою народно-прикладного мистецтва, яку підготували учні 1-11 класів спільно з класними керівниками.

Потім відбувся перегляд відеофільму «Як креативність пригнічується в закладах освіти»,  в якому головною думкою було   те, яку важливу роль має освіта у розвитку в учнях  креативності, нестандартного мислення, яскравого, творчого  прояву  і,  що для цього необхідно зробити .   В ході семінару були висвітлені питання «Креативна  освіта для розвитку інноваційної  особистості» ( заступник директора з навчально-виховної роботи Підчіс Т.Б.); «Шляхи розвитку креативної особистості  в позакласній діяльності» (ЗВР Забой Т.А.) «Подорож  у творче дитинство» (педагог-організатор Большакова О.В.)  «Бібліотекар для юнацтва» ( завідуюча шкільною  бібліотекар Чубур С.В.). Кожен виступ доповнювався відео презентаціями, які підготували виступаючі. Практичний психолог Бондаренко Т.М. провела практично діагностичний блок «Світ  креативності  навколо тебе», де виконуючи  різноманітні завдання учасники виявляли в собі прояви креативності, обмінювалися думками і враженнями.

 
 

На завершення хочеться зазначити, що дитина не порожня  посудина, яку педагог покликаний заповнити знаннями і поведінковими нормами. Дитина - особистість, яка не "сформується" колись у майбутньому, а існує з самого початку, але ще не виявила, не усвідомила себе і потребує допомоги педагога.

12.12.2014 Військово-патріотичний конкурс "Я патріот".

12 грудня 2014 року в міському ПК відбувся військово-патріотичний конкурс «Я патріот» в якому взяли участь учні 9-11 класів Ватутінської СШ І-ІІІ ст.. №1 Окрім змагань на заході були представлені номери художньої самодіяльності національно-патріотичного спрямування

          Зі сльозами на очах присутні сприйняли виступ  «Україна понад усе»  у виконанні учнів СШ№1, присвячене героям НЕБЕСНОЇ СОТНІ ,  який схвилював душу та вразив серце кожного.

Хочеться сказати: «Схиляємо голови перед тими, хто пролив свою кров заради забезпечення миру. Ми завжди будемо пам’ятати всіх тих, хто не повернувся…»

 

З 25.11.2014-10.12.2014 АКЦІЯ "16 днів проти насилля"

       Міжнародна правозахисна акція «16 днів проти насилля» розпочата у 1991 році. Ініціатори обрали датою початку акції 25 листопада — Міжнародний день боротьби з насиллям у відношенні до жінок та датою її завершення — 10 грудня — Міжнародний день захисту прав людини.


      Особлива увага під час її проведення приділяється питанням протидії домашньому насиллю, тому робота була направлена проти насилля у сім’ї та формування нетерпимого відношення до будь-якої форми насилля. 

     Завдання, яке стоїть перед педагогами закладу — це донести до дитини знання, що насилля є порушенням прав людини. Адже майже 95 відсотків потерпілих від домашнього насилля це жінки, а у 75 відсотках випадків страждають саме діти.

      Психологічна служба, педагогічні працівники та волонтери школи   активізували діяльність з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена впершу чергу на збільшення знань про всі форми насилля. У рамках акції вже пройшли заходи, серед яких: виховні години на тему: «Запобігання та протидія насильству», «Життя без насильства».Конкурс малюнків:«Моя сімя»,  «Ні! Насильству в сім’ї»,  тренінгове  заняття  на тему  «Попередження насильства в сім’ї», заняття з використанням ІКТ на тему: «ВІЛ/СНІД. Ти повинен це знати.», анкетування з метою визначення рівня обізнаності підлітків з питань насильства та жорстокого поводження.

 Будьте уважними до людей та особливо дітей, які вас оточують, та не залишайте їх у біді.


З 24.11.2014-27.11.2014 Тиждень літературної творчості .

Зростаючи, дитина кожного дня вивчає оточуючий світ, сприймає отриману інформацію, обирає те, що  їй здається цікавим. А  цікавим є яскраве та нове,  знайоме та буденне швидко  набридає. Саме  через це школярі  - початківці особливо прагнуть емоційного стимулювання до навчання, вимагаючи від вчителів школи творчої праці. І ніщо так не прикрашає шкільну буденність, як свята, відкриті уроки і заходи, позакласна робота. З 24 по 27 листопада 2014 року було проведено тиждень літературної творчості серед учнів початкових класів. Було проведено наступні заходи.

1. Літературна вікторина «У світі казки чарівної» 4 клас Сторожева В.В.

2. Літературна гра «Мандрівка казковими стежками»

3. Виховний захід «Моя Україна» 

3-а клас Покоса Н.Ф.

4. Виховний захід «Від серця до серця»

3-б клас Ковтун Н.І.

5. Виховний захід "Будьмо здоровими" 

2-а  Половинка Р.Д.

6. Літературна композиція Ніжність і сум У пейзажній ліриці Тараса Шевченка.

 2-б Вчитель: Лазаренко Т.О.

7. Виховний захід «Прощавай,осінь!»

1 класи Дакало О.М.,Стоколяс Н.Г., Лагутіна С.Ф.


13.11.2014 Про конкурс на кращий ескіз значка «Відмінник Захисту Вітчизни».

За сприяння голови обласної державної адміністрації Ю. Ткаченка планується започаткувати серед школярів обласну відзнаку за кращі досягнення у вивченні предмета  «Захист Вітчизни».

З цією метою оголошується конкурс на кращий ескіз значка «Відмінник Захисту Вітчизни» (далі – конкурс).

До участі у конкурсі запрошуються учні загальноосвітніх  навчальних закладів.

Ескізи вищеозначеного значка із супровідними листами подати в методичний кабінет 20 листопада 2014 року у паперовому вигляді (формат А4) та в електронному вигляді.

За підсумками обласного етапу конкурсу переможець отримає цінний подарунок.

29.10.2014 Педагогічна рада.

29 жовтня 2014 року відбулося засідання педагогічної ради. 


Повістка денна:

1.    Робота над методичною проблемою школи: «Використання інноваційних педагогічних технологій з метою розвитку креативності учасників навчально – виховного процесу»   Підчіс Т.Б.

2.    Креативна освіта для розвитку  учасників навчально- виховного процесу.

§  Поняття «Креативність»                         Павленко Т.А., Марченко В.С.

§  Види креативності.                                                 Вовк О.В., Рева Л.Д.

§  Діагностика креативності.                                     Гринівецька А.Д.

§  Креативна освіта для розвитку учасників  навчально – виховного процесу .  

                                                                 Ковтун Н.І. Лазаренко Т.М.                                                            

§  Напрямки креативної освіти.              Кравченко Н.М., Шевченко Л.Г.

    3. Психологічні аспекти креативності.           Бондаренко Т.М.

    4. Звіт про участь шкільної бібліотеки у Всеукраїнському          

       місячнику шкільних бібліотек. Чубур С. В.

 
 
16.10.2014 В рамках проведення  Європейського тижня місцевої демократії.

Відбулася  зустріч міського голови з лідерами учнівського самоврядування та членами міського учнівського парламенту, на якій були присутні лідери учнівського самоврядування Ватутінської  спеціалізованої школи І-ІІІст. № 1: Лисюк Олександр, Домініченко Максим, Кандибка Марк, Моргун Ірина, Луценко Катерина, Джалалова Анастасія, Головенко Марія.

Лисюк Олександр виступив з доповіддю на тему: «Якби я був мером міста Ватутіного», в якій озвучив основні проблеми міста і шляхи їх вирішення.  «Основною моєю метою було б виховати національний дух у нашої молоді. У моєму кабінеті була б пряма телефонна лінія , за допомогою якої я б прислухався до думки підлітків. Найбільшою проблемою нашого міста є низький рівень життя його громадян, тому насамперед потрібно продумати шляхи створення нових робочих місць. Залучати інвесторів для відкриття нових підприємств.

 В недалекому минулому Ватутіне було містом шахтарів, тому необхідно з’ясувати можливість відновлення видобутку вугілля.   Це дасть місту і робочі місця і наповнить міський бюджет.

Дати «зелену вулицю» для розвитку малого і середнього бізнесу.

Відкрити перспективи для  «росту»молоді, а саме пільгові умови для розвитку бізнесу, отримання житла.

Вирішення питань щодо: впорядкування міського парку, спорудження в парку громадської вбиральні, приведення до відповідних норм доріг і тротуарів. В кожній школі облаштувати сучасні спортивні та ігрові майданчики, доасфальтувати подвір’я школи №1, придбати нове устаткування для спортивної школи, фінансова підтримка молодих спортсменів – школярів, забезпечення шкіл приладами для дослідів, новими підручниками. »

         Лисюк Олександр    був нагороджений грамотою  за активну участь в організації структур учнівського самоврядування навчальних закладів міста, залучення шкільної молоді до участі в житті міської громади   та з нагоди       Європейського тижня  місцевої демократії, яку йому вручив голова міськвиконкому Гончаренко Василь Олександрович.

 
 
 

13.10.2014 Профорієнтаційний захід "Мій професійний успіх"

У Ватутінській спеціалізованій школі І-ІІІ ст.. №1 відбувся профорієнтаційний захід «Мій професійний успіх» за сприяння спеціаліст міського управління праці Бабенко С.В. На зустріч до учнів 8-9 класів були запрошені начальник міського управління культури та спорту Геращенко Н.А., методист дитячої установи №8  Шульц С.М. і юрист Гірник І.А. Кожен із присутніх захоплено розповіли про свою роботу, про те,  що їх спонукало зробити саме такий вибір, чим вона для них цікава, і звичайно про власні успіхи на професійному поприщі. Присутні учні і вчителі були вдячні організатору і запрошеним за цікаву і змістовну інформацію.

 
 


                                

09.10.2014 Акція "Посади дерево"

09.10.2014 року  учні 11 класу  Ватутінської спеціалізованої школи І-ІІІ ст.. №1  прийняли участь в акції «Посади дерево». На території школи ними були висаджені саджанці дерев: берези, горобини, ялинок.   Посадковий матеріал безкоштовно був наданий ДП Звеногородським лісовим господарством.   Кожне висаджене деревце стане окрасою шкільного подвір’я і буде зберігати пам'ять про наших випускників.

 
 

 
 

03.10.2014 День учителя.

Із року в рік вчитель продовжує себе в своїх учнях. Його думки, почуття щиро віддані дітям. Він працює на майбутнє. Образ улюбленого вчителя, доброго і вимогливого учні   пам’ятають все життя.

3 жовтня 2014 року у Ватутінській спеціалізованій школі І-ІІІ ст..№1 відбулося свято – День учителя. Учні школи привітали всіх тих, кого люблять і поважають. Хто  вражає їх своїм обсягом знань. Хто завжди бажає їм добра. Кого вони часом ображають. Того, хто беззахисний перед невихованістю, недосвідченістю, агресивністю. Так, це найкращі і найдорожчі  наші вчителі.

В цей святковий день  невеличкий концерт, який приготували учні школи під керівництвом педагога-організатора Большакової Ольги Вікторівни  подарував задоволення усім присутнім.

 
 
 

         Схиляються дорослі і малі –

Низький уклін вам, щедрої вам долі.

Ви ще і ще лишайтеся у школі,

Щоб вік ваш без дітей не замілів.

          І будете ви завжди на Землі

Для учнів, як одна свята родина.

І доти буде жити Україна,

Поки живуть у ній Учителі. 

19.09.2014 Акція "Голуб Миру"

У Ватутінській спеціалізованій школі І-ІІІ ст.. №1  відзначався  Міжнародний  день Миру в рамках якого відбувся єдиний « Урок Миру» , мета якого – пропаганда миру і толерантності,  також  була проведена шкільна акція «Голуб Миру».

 
 
 
 
 
13.09.2014 День фізкультури і спорту.
 Ватутінська спеціалізована школа І-ІІІ ст.. №1 приймала активну участь у проведенні в місті Дня фізичної культури і спорту .

Міський голова Гончаренко Василь Олександрович вручив грамоти вчителям фізкультури Чубуру А.І., Тетерській М.І., Кравченко Н.М. за значний особистий внесок в розвиток спортивних здібностей учнівської молоді та з нагоди свята.

Шкільна команда з задоволенням змагалась з командами інших шкіл   з футболу, ДАРТСу, волейболу.

 
 

 
 

08.09.2014 Акція "До школи з радістю".

8 вересня 2014 року в сесійній залі Ватутінської міської ради, в рамках проведення благодійної акції "До школи з радістю'', двоє дітей з багатодітних родин Ватутінської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1  отримали шкільні ранці.

 Діткам їх вручив міський голова Василь Гончаренко. Він привітав школярів з початком навчального року, побажав відмінних оцінок, цікавого навчання, щасливого безхмарного дитинства  та здійснення всіх заповітних мрій.

 

01.09.2014 ДЕНЬ ЗНАНЬ.

Перше вересня – це особливе свято, тому що 1 вересня – це день знань. Якщо забути про стереотипи та штампи, то це свято змін, свято позитивного розвитку, свято пізнання нового та невідомого, водночас, зі збереженням зв'язку з минулим. У цей день хочеться особливо теплими словами привітати всіх людей, які мають безпосереднє відношення до освіти. Бажаєм Вам, вчителі та учні, здоров'я, щастя та радості, а також невичерпної енергії при здобутті нових знань. Нехай завжди з Вами буде поруч підтримка та розуміння Ваших близьких та знайомих. Зі святом Вас!

 
 
  
  
 


31.08.2014 День міста.

 
 

18.06.2014  Звіт директора Ватутінської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 Ватутінської міської ради Черкаської області Щербини Сергія Миколайовича перед громадськістю.

13.06.2014 Мир та війна очима дітей.

Під час навчальної практики з інформатики учні 5 класу виготовили малюнки в графічному редакторі PAINT, на яких вони зобразили, яким вони бачать мир та якою уявляють війну. На основі виготовлених малюнків, засобами POWER POINT були створені презентації на тему "Війна та мир очима дітей".Особливо відзначилися  Якуненко Назар та Муляр Мілена.

 

  
 


11.06.2014 Олімпійський день в пришкільному таборі.

Під час роботи пришкільного табору «Веселий експрес» у Ватутінській спеціалізованій школі І-ІІІ ст. №1  був  проведений Олімпійський  день в рамках якого відбулися наступні заходи:    вікторина «Історія олімпійських ігор»,  зустріч з ветеранами спорту, естафетний біг 4х50, змагання «Веселі старти», змагання з шахів, змагання з футболу, майстер – клас з баскетболу за участю Стефанишина Леоніда  – чемпіона України 20011 року, гравець баскетбольної команди «Політехніка - Галичина».

 
 


07.06.2014 День української символіки.

7 червня 2014 року в пришкільному таборі «Веселий експрес» Ватутінської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 пройшов День української символіки. В його рамках були проведені: презентація символіки України, показ українських народних костюмів, вікторина на кращого знавця української символіки. Цей табірний день справив незабутні враження на всіх присутніх.

 
 


 
 

02.06.2014  Відкриття пришкільного табору відпочинку.

Правильно організований відпочинок – це гарний настрій, здоров’я, нові друзі. Це розкриття творчого потенціалу і заряд бадьорості. Діти мають бути задоволені життям у таборі і об’єднані підготовкою колективних творчих справ.

2 червня  2014 року розпочав свою роботу пришкільний  табір «Веселий експрес», в якому виявило бажання оздоровитись і відпочити 199 учнів 1-7 класів. В профільному міському  таборі  «Джерело»  42 наших учнів  всього 243 учні.

 
 

В таборах за рахунок міського бюджету буде відпочивати  84 дитини, з них:  дітей – інвалідів – 5,  дітей з б/д та м/з сімей –  41 , відмінників та творчо обдарованих дітей 38.

 

План роботи табору складається таким чином щоб протягом кожного дня діти мали можливість змістовно відпочити: отримати нові знання, духовно збагатитися, загартуватися, отримати позитивний емоційний заряд під час змагань, конкурсів, естафет, ігор, вікторин, концертів і звичайно зміцнити власне здоров’я.

 
 

На цей період всі діти  застраховані від нещасного випадку.

3 червня відбувся святковий концерт  присвячений відкриттю табірної зміни на якому були присутні: заступник міського голови Токар Д.В. та завідуюча відділом у справах сім’ї та молоді Дроздова В.М.

 

31.05.2014  Урочистості, присвячені випуску учнів 11 класу 2014 р.

Літній вечір вмиває зорі,
Стелить сріблом Чумацький шлях, 
Сьогодні бал випускний у школі, 
Усе сяє в святкових вогнях.
Надходить час, коли доводиться пережити водночас і світлий сум, і біль розлуки з людьми, без яких не уявляєш свого життя, і щем від передчуття зустрічі з невідомим поки що майбутнім. Тільки вчора пролунав останній дзвоник, позаду напружена пора іспитів, і ось – випускний бал, до якого одиннадцять років, як по східцях, довелося підніматися нашим випускникам.
 

31.05.2014 року о 15.30. в міському Будинку Культури Ватутінська спеціалізована школа І-ІІІ ст.. №1 провела урочистості присвячені випуску учнів 2014 року.   На святі  були присутні: заступник міського голови Заборовець Олександр Анатолійович, керуючий справами виконкому Ляпун Зоя Миколаївна, представник народного депутата України Нечипоренка  Валентина Миколайовича – Мясникович Наталія Сергіївна, методист  міського методичного кабінету Шарова Оксана Олександрівна.

Наших випускників привітали заступник міського голови Заборовець Олександр Анатолійович, представник народного депутата України Нечипоренка  Валентина Миколайовича – Мясникович Наталія Сергіївна вручила цінні подарунки золотим медалістам нашої школи Бондар Анні Павлівні та Тарасовій  Катерині Андріївні.                                                                            Кращих учнів шкіл – активістів, лідерів учнівського самоврядування, учнів, які захищали честь своєї школи і міста на спортивних змаганнях, мистецьких конкурсах, предметних олімпіадах  Княжеченка Дмитра, Міняйло Вікторію, Чала Марію,  Музику Артема, Фролова Дмитра,  Різника Назарія  нагородила Почесними грамотами міського відділу освіти  Ватутінської міської ради методист  міського методичного кабінету Шарова Оксана Олександрівна.

З теплим, напутнім словом звернулася до випускників класний керівник Стеценко Наталія Іванівна.

Здавна в народі так ведеться, що у дорогу на яку стають сьогодні випускники, залишивши в домівці дитинство – мама благословляє своїх дітей хлібом-сіллю на вишитому рушнику.  Зі словами вдячності виступили батьки Сторожева Вікторія Вікторівна  та Сторожев Сергій Анатолійович.

         З щирими і теплими словами на адресу випускників, батьків, працівників школи  виступив директор школи Щербина Сергій Миколайович.

 

Стало доброю традицією запрошувати на випускні урочистості ієрея Скаливатської церкви  Казанської Божої матері отця Олександра. який благословив дітей на подальше щасливе життя.

Продовжилися урочистості святковим концертом, який підготували випускники Ватутінської спеціалізованої школи І-ІІІ ст.. №1.

30.05.2014  Останній дзвінок в школі.


 
 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


І от добігли до кінця шкільні роки навчання. Випускники ідуть останній раз на урочисту лінійку, а далі — випускний бал. Так хотілося швидше закінчити школу, щоб відчути себе дорослими, самостійними, впевненими, незалежними… Але чому ж так щемно на душі? Що ж заважає безтурботно веселитися, може те, що більше вже ніколи випускники не стануть на шкільній лінійці, не зайдуть у свій клас, не зійдуться усі разом, так як завжди було продовж усіх років… Сумно і тривожно на серці сьогодні цим дорослим дітям. Вони і справді стали зовсім дорослими, але для школи, для вчителів залишаться завжди дітьми, пустотливими і веселими, радісними і щасливими, неповторними і різними. Незабаром пролунає для них останній дзвінок у школі. А далі покличуть невідомі, незвідані дороги життя, кожного своя. То ж дай вам, Боже, добра і щастя на путі, світлих і радісних доріг, незрадливої долі. Хай щастить вам усім, дорогі випускники!

"Соняшник" - 2014 вітає переможців. 

                                    

48 учнів нашої школи взяли участь у Всеукраїнській українознавчій грі  «Соняшник».Більшість учнів є вже постійними учасниками гри. На цей раз школярі спробували свої сили на знання життєвого  і творчого шляху Кобзаря, 200- річчя якого ми відзначаємо в цьому році. На святковій лінійці, присвяченій святу Останнього дзвоника, директор школи С. М.Щербина урочисто привітав учасників гри і  нагородив дипломами переможців слідуючих учнів:

    Левченко Оля - 4-А,Сивак Настя-4-А ,Левченко Віка - 4-А, Лагутін Павло - 4-А, (вчитель- Лагутіна С. Ф.) Диплом І ступеня Всеукраїнського рівня отримав Марченко Олександр- 5 клас (вчитель – Ляпун О. П.), диплом ІІ ступеня Всеукраїнського рівня – Шевченко Даша – 4- Б клас.(вчитель- Стоколяс Н. Г.),  Дяченко Катерина – 5 клас, Матвієва Аніта - 5 клас, (вчитель – Ляпун О. П.), Мусідрай Анастасія - 7-Б клас (вчитель – Марченко В. С.) отримали дипломи ІІІ ступеня Всеукраїнського рівня. Решта учнів були нагороджені дипломами I - IIIII ступенів Регіонального рівня. Всі учасники гри отримали пам’ятні подарунки від організаторів гри. Вітаємо переможців і бажаємо подальших успіхів!

22.05.2014  Т. Г. Шевченко на уроках математики.

Шевченків край… земля безсмертного Тараса…

1

Так у сучасній Україні називають Черкащину. Бо саме тут, у селі Моринцях, народився геній українського народу Тараса Григорович Шевченко. Жителі краю гордяться тим, що вони його земляки і завжди шанували пам’ять про великого Кобзаря. Ця пам’ять втілена в пам’ятники, музеї та різноманітні власні назви, що носять ім’я Шевченка чи пов’язані з його творчістю. 

   Учні нашої школи не забувають про славетного земляка. Щоб краще вивчити його біографію та творчість, було проведено в 6 класі урок математики на тему "Т. Г. Шевченко в математиці"(вчитель Стеценко Н. І.). Розповідь вчителя про життєвий шлях поета перепліталась з розв'язуванням математичних завдань, відповіддю до яких були дати з біографії Т. Г. Шевченка. Крім того на уроці були представлені вправи, які давали учням підсказки до запитань стосовно його творчості. Зокрема, виконуючи математичні завдання, шестикласники отримували ключі до назв відомих поезій поета.Урок був цікавим і пізнавальним для школярів ще й тим, що відбувався з використанням ІКТ.

 
 

 
 


15.05.2014  Міська математична конференція. 

15.05.2014 року на базі спеціалізованої школи №1 вчителями математики Павленко Т. А. (школа №1) та Мусієнко Н. М. (школа №2) була проведена міська математична конференція. Розглядались теми, які не вивчаються в шкільному курсі математики. В роботі  конференції взяли участь учні 8, 9, та 10 класів шкіл міста, які мають високий рівень навченості з математики.  На конференції були присутні вчитель математики школи №6  Кирилюк О. М. та методист Лаврентієва Оксана  Петрівна.  Доповідь про Діафантові рівняння та приклади їх розвязання підготувала учениця 10 класу школи №1 Жежерун Тетяна.

     
 

Теорему Чеви  та її доведення пояснила учениця 10 класу школи №2 Злобіна Вероніка.

З теоремою про трилисник та її застосуванням  ознайомив  старшокласників учень 8 класу школи №2  Іванов Владислав.

Девізом конференції  були слова знаменитого математика Рене Декарта:  «Цікава людина шукає рідкісне тільки для того, щоб дивуватися, допитлива ж, щоб дізнатися, перестати дивуватися і застосовувати».

У нашому місті такий захід з математики для обдарованих дітей був проведений вперше. Під час підведення підсумків  конференції учасники висловили побажання проводити  періодично такі заходи і кілька учнів виявили бажання виступити з доповідями на наступній конференції.  

13.05.2014  Показ моделей шкільної форми. 

13 травня 2014 року в  школі відбулася загальноміська презентація шкільної форми Черкаського виробництва. В широкому асортименті були представленні різноманітні види шкільної форми. На показі були присутні представники батьківської громадськості міста, адміністрація шкіл  міста та учні.

 
 
 
 

12.05.2014  День цивільного захисту.

З метою проведення цілеспрямованої профілактичної роботи з населенням щодо профілактики травматизму невиробничого характеру, виховання поважного ставлення до безпеки людини, усвідомлення необхідності вироблення навичок з дотримання правил поведінки в надзвичайних ситуаціях, що виникають при порушенні життєвого процесу в побуті, під час трудової діяльності чи в соціальному середовищі, підняття рівня інформаційно-просвітницької роботи з питань забезпечення безпеки життєдіяльності населення  та згідно з планом підготовки  навчального закладу   12 травня 2014 року в школі пройшов  «День Цивільного захисту».

 Основними цілями та завданням «Дня Цивільного захисту» були:

- практична перевірка здатності  учнів грамотно і чітко діяти для захисту свого здоров’я та життя у надзвичайних ситуаціях;

- виховання впевненості учнів (вихованців) у ефективності заходів ЦЗ, які проводяться;

- формування та розвиток високих морально-психологічних якостей: відваги, мужності, ініціативи, спритності, самовіддано виконувати завдання цивільного захисту.

- удосконалення учнями (вихованцями) та педколективом теоретичних знань та практичних навичок, дій в умовах екстремальних ситуацій;

- практична перевірка здатності учнів (вихованців) діяти за сигналами оповіщення ЦЗ, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту.

Начальником штабу ЦЗ навчального закладу був  розроблений  та  затверджений  план підготовки та проведення «Дня Цивільного захисту»

      Класними керівниками   проведена робота за темою: «Завдання учнів щодо дотримання правил безпеки  в період проведення  Дня ЦЗ» і ознайомлення  учнів з порядком проведення Дня ЦЗ в школі.

 
 
 

      Під час проведення «Дня Цивільного захисту» відбулося: збір керівного й начальницького складу ЦЗ;заслуховування доповідей НШ ЦЗ, заступників НЦЗ про коригування плану ЦЗ школи, про готовність постійного складу й учнів до проведення заходів, що передбачені планом «Дня ЦЗ»; проведені уроки за программою з використанням інформації про ЦЗ в 1 -11 класах;  заняття сандружин згідно навчальних програм; вікторина в класах за тематикою ЦЗ; відпрацювання дій учнів, постійного складу школи, під час виникнення пожежі. Практичне заняття показало, що вчителі і учні залишили заклад швидко і організовано, органи дихання кожного були захищення ватно-марлевими пов’язками.

09.05.2014  ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ.

ХХІ століття. Усе далі й далі відходять грізні роки Великої Вітчизняної війни. Але ніколи не згасне пам'ять про всіх тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя задля нашого щастя.

Пам'ять про війну - це, перш за все - пам'ять про людей. Пройдуть роки, десятиліття, чимало яскравих і важливих подій відбудеться в житті народу, але легендарний подвиг - Перемога у Великій Вітчизняній війні - назавжди залишиться в нашій пам'яті. 

 
 


 
 

В школі відбулися заходи присвячені відзначення 69-річниці Дня Перемоги. 

Тематичні виховні години:

«Мої ровесники – підпільники, партизани – герої ВВВ»

«Пам'ять про війну священна».

«Вчителі нашої школи – учасники ВВВ»

Тематичний урок «Духовна єдність поколінь – минулих, сучасних і майбутніх» з використанням ІКТ

Урок мужності «Зброя Перемоги»

Відвідування міського музею.

Тематична книжкова виставка  «Тих днів не змовкне слава»

Привітання ветеранів ВВВ за місцем проживання

Участь в міських урочистостях з нагоди дня Перемоги:

- святкова хода;

- участь у мітингу-реквієму

28.04.2014  Тиждень охорони праці.

Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці, щоб привернути увагу світової громадськості до проблем охорони праці, показати яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на виробництві.

У 2014 році Всесвітній день охорони праці проходив під девізом «Безпека праці та здоров’я під час використання хімічних речовин на виробництві».

 

В Ватутінській спеціалізованій школі І-ІІІ ст.. №1 Тиждень охорони праці з нагоди Всесвітнього дня охорони праці пройшов з 22 по 28 квітня 2014 року згідно плану заходів, в рамках якого відбулося:

1. Ознайомлення педагогічного колективу з рекомендаціями організаційного комітету ЦК та обкому Профспілки працівників освіти і науки України, наказом відділу освіти від 15.04.2014 №1174 «Про  проведення Тижня охорони праці з нагоди Всесвітнього дня охорони праці у навчально-виховних закладах»,  з метою дотримання учнями безпеки під час використання хімічних речовин в побуті: при обробці сільськогосподарських культур на присадибних ділянках, знищенні комах та гризунів, використання фреону в холодильних установках                                                                                                                                            

2. Ознайомлення педагогічного колективу з планом заходів

з підготовки та проведення у 2014 році Дня охорони праці в Україні

під девізом: „Безпека праці та здоров’я під час використання хімічних речовин на виробництві(Наказ по школі від 11.04.2014  №37 )

3. Тематична зустріч з лікарем-інфекціоністом міської поліклініки

Румянцевим С.С. лікарем-генікологом Ващук І.М. Тема зустрічі: «Нешкідливі та безпечні умови праці – запорука здоров`я працюючих».

4. Години спілкування «28 квітня – Всесвітній день охорони праці» для учнів 9-11 класів, спрямовані на роз`яснення необхідності дотримання учнями безпеки під час використання хімічних речовин в побуті.

5. Тематичний урок з біології про вплив хімічних речовин на здоров’я людей і навколишнє середовище. 

6.Огляд класних кабінетів з метою усунення небезпек для життя і здоров’я педагогічних працівників та учнів.                                                                     

7. Виставка стіннівок про вплив хімічних речовин на здоров’я людей і навколишнє середовище

8. Виготовлення буклетів з правилами безпечної поведінки в різних сферах життя і діяльності людини.

 
 

18.04.2014  Майстер-клас з писанкарства

Напередодні Великоднього свята, учні 6 класу відвідали художній відділ Дитячої школи мистецтв, де отримали майстер-клас з писанкарства. Кожен учасник заходу мав змогу спробувати себе в цій цікавій та нелегкій справі, та разом з морем позитивних вражень принести додому створену власноруч писанку.

  
 
 

10.04.2014  Зірка українського спорту на уроці фізкультури.

10 квітня цього року запам’яталося учням та вчителям Ватутінської спеціалізованої школи №1 візитом незвичайного гостя. Гравець баскетбольної команди “Політехніка-Галичина”, віце-чемпіон України 2010-го року, чемпіон України 2011-го року, Леонід Стефанишин завітав на урок фізкультури до нашої школи.

         Спочатку 29-річний баскетболіст розповів нам про себе, свою сім’ю та своє спортивне життя. Сам спортсмен родом з Києва, де раніше грав протягом семи років за БК Будівельник”. З листопада 2011-го по березень 2012-го був у команді Дніпро-Азот і вже в листопаді 2012 року підписав контракт з Політехнікою-Галичиною. Леонід Стефанишин під час нашої зустрічі, показуючи ази баскетболу та головні принципи і секрети гри, вразив нас своїм професіоналізмом. З усіма бажаючими він практикував кидання м’яча в корзину. Хотіла б зауважити, що Леонід зацікавив нас не тільки як баскетболіст і майстер своєї справи, але й як незвичайна людина з багатим внутрішнім світом. Він ввічливо відповідав на всі наші запитання і дав зрозуміти, що для нього ця зустріч була не менш приємною, ніж для нас. Можливо,  своєю розповіддю про баскетбол,  він надихнув деяких учнів зв’язати зі спортом своє життя.

         В кінці зустрічі спортсмен не відмовився зробити спільну фотографію на пам'ять, сфотографуватися з усіма бажаючими та роздати їм автографи.

Беззаперечно, ми ніколи не забудемо цей урок, на якому ми змогли зблизитися з великим спортом.


07.04.2014  Фестиваль ранкової зарядки "Рух заради здоров’я"

          З нагоди Всесвітнього дня здоров'я   та з  метою пропаганди активного способу життя як одного із чинників гармонійного розвитку людини у Ватутінській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №1 було проведено Фестиваль ранкової зарядки «Рух заради здоров’я».

     7 квітня 2014 року  під керівництвом вчителів фізичного виховання, учні  школи робили ранкову зарядку  на подвір’ї школи  під музичний супровід.

 

 
 


02.04.2014  Навчально-методичний семінар "Роль керівника в розвитку творчого потенціалу вчителя"

2 квітня 2014 року на базі Ватутінської спеціалізованої  школи І-ІІІ ступенів № 1  було проведено навчально-методичний семінар « Роль керівника в розвитку творчого потенціалу вчителя ». В його роботі взяли участь завідувач міського методичного кабінету Жовновата Наталія Яківна, методист методичного кабінету Бойко Валентина Юріївна , заступники директорів шкіл міста.

 

        Семінар розпочато завідувачем методкабінетом Жовноватою Н.Я., яка наголосила, що заступник директора, або, як його часто називають, завуч – це не друга особа у школі, а перша на другому рівні. Саме йому приходиться щоденно практично вирішувати питання з організації навчально-виховного процесу, розвитку творчості та об’єднання зусиль усіх членів педагогічного колективу. Ситуація кожної окремої школи завжди унікальна. У кожній — неповторний педколектив, свої традиції. За умови використання уніфікованих моделей, які не враховують цих складових, результативність роботи буде порівняно невисокою. Тільки творчий підхід заступника директора (в основі якого найчастіше — неймовірна винахідливість) допомагає організувати ефективну роботу всього колективу школи. Саме забезпечити умови для виявлення, поширення досвіду роботи заступників директорів шкіл  в управлінні розвитком творчого потенціалу педагога й ставили за мету організатори семінару.    

 

        Про роль заступника директора  в управлінні розвитком творчого потенціалу педагогів і про особливості ефективного впровадження сучасних інноваційних педагогічних технологій, створення комфортного середовища для розвитку творчого потенціалу вчителів розповіли учасникам семінару заступники директора з навчально - виховної роботи Ватутінської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1 Дудник  Світлана Русланівна та Романчук Лідія Миколаївна («Роль керівника в розвитку творчого потенціалу вчителя ») .З доповідями виступили бібліотекар Чубур Світлана Володимирівна (« Роль шкільної бібліотеки в розвитку творчості вчителя»), психолог Бондаренко Тетяна Михайлівна ( « Психологічна підтримка творчої праці вчителя»).

 
 

          Учасники семінару  познайомилися з презентаціями досвіду роботи вчителя фізики Піщаної Олени Павлівни   («Дослідницька діяльність педагога як складова творчої професійної компетентності»), вчителя англійської мови Підчіс Тетяни Борисівни ( « Творчий потенціал класного керівника – запорука творчого розвитку учня»),  педагога – організатора Большакової Ольги Вікторівни ( « Розвиток творчого потенціалу педагога – організатора в його роботі з учнівським самоврядуванням»).

 

Навчально – методичний семінар  відбувся в атмосфері тісної співпраці та творчого пошуку, це — не показовий виступ заступників директора школи, вчителів, психолога, педагога - організатора а результат щоденної копіткої узгодженої праці команди професіоналів. 
Семінар закінчився, а робота продовжується.

26.03.2014  Творчість КЛАСНОГО керівника 8- Б класу Підчіс Тетяни Борисівни. Так тримати!


Творчий шлях 8-Б класу.21.03.2014  З Новосіллям, шпаки!

Тепер  птахам не треба витрачати дорогоцінний час на пошуки чи будівництво гнізда. Діти на чолі з вчителем біології Гринівецькою А. Д. запросили пернатих друзів поселитися в шкільному саду і чекають від них, що птахи будуть сповна своїх сил боротися з шкідниками саду.Тепер ми можемо бути спокійні і за птахів, бо діти «вручили ордери» на п’ять чудових будиночки;  і за дерева, адже за них піклуватимуться тепер їх чудові друзі – пернате царство. Вручати "ордери" допоміг вчитель трудового навчання Ященко В. В.

 
  


14.03.2014  Захід "Шевченкові думки переживуть віки...".

Виховний захід у 5 класі «Шевченкові думки переживуть віки…» присвячений 200-річчю з дня народження Т.Г. Шевченка.

Класний керівник О.П. Піщана, учитель української мови та літератури О.П.Ляпун.

 
 

         11.03.2014 - 14.03.2014  Тиждень літературної творчості "Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття"

На нашій рідній землі - Черкащині  народився і звідси пішов у світ великий син українського народу, геніальний поет та художник, Тарас Григорович Шевченко. Він був сином мужика, а став володарем в царстві духа. Він був кріпаком, а став велетнем в царстві духа людської культури. Він був самоуком і вказав нові, світлі і вільні шляхи професорам і книжним вченим.  2014 рік – проголошено Роком Тараса Шевченка. Ім’я його, святе для кожного українця

11.03.2014 р. Виставка малюнків  «Світ поезії Шевченка  в малюнках школярів». В конкурсі брали участь учні 1 – 4 класів. Переможцями стали:

 учні 1-А класу (класний керівник Половинка Р.Д.):  Скороходова К.-І місце, Калініна М.-ІІ  місце, Рудюк М. та Матула А.-ІІІ місце;

учні 2-А класу (класний керівник Покоса Н.Ф.): Радченко Я. та Павленко Н.-  І місце, Маковоз О. та  Шевченко А.- ІІ місце;

учні 3 класу (класний керівник Сторожева В.В.): Черкашина К. – І місце, Гуденко С. – ІІ місце, Стаднійчук В.– ІІІ місце;

учні 4-А класу (класний керівник Лагутіна С.Ф.): Шевченко С.- І місце,   Яворська О. та Коваленко І.- ІІ місце,   Левченко В. - ІІІ місце;

учні 4-Б класу(класний керівник Стоколяс Н.Г): Шевченко Д. – І місце, Литвин Є. – ІІ місце, Бутенко Я. – ІІІ місце.   12.03.2014р.  Вікторина «Тарасові  шляхи»

Свої знання про життя та творчість нашого земляка показали на другий день тижня учні 4-х класів під час проведення вікторини «Тарасові шляхи». Приємно визначити, що діти могли розповідати про Тараса Григоровича Шевченка дуже багато цікавих фактів з його біографії та творчості.

  13.03.2014р.   Конкурс читців-декламаторів    «Тарасів “Кобзар” – народу великий дар»

Учні  початкових класів дуже старанно готувалися до конкурсу: підібрали вірші з «Кобзаря», вразили  артистизмом та вмінням декламувати  поетичні твори, подбали про зовнішній вигляд. Журі  конкурсу (Чубур С.В., Марченко В.С.,учні 11кл.)  гідно  оцінювали  учасників:

 учні 1-А класу  - Скороходова К.(І місце), Геращенко М., Мельников С. (ІІ місце), Стєнковська Є. та Деркач С. (ІІІ місце);

 учні 2-А класу - Шевченко А.(І місце), Глушко О. (ІІ місце), Харитоненко А. і Усенко Д.(ІІІ місце);

 учні 3 класу - Гуденко С.(І місце), Смірнова П.(ІІ місце), Тростянська Д.  та Лоцман К. (ІІІ місце);

учні 4-А класу - Лагутін П. (І місце), Сивак Н. (ІІ місце), Левченко О (ІІІ місце);

 учні 4-Б класу - Кашоїда С.(І місце), Шевченко Д.(ІІ місце).  

Багатогранна поезія  Великого Кобзаря. Вона є частиною буття народу. Минають віки,стираються написи на каменях, руйнуються будівлі, тліють книги, а слово Шевченка – живе вічно.  “Незлим тихим словом” згадуємо ми свого пророка, який залишив нам прекрасні твори. А що ж залишимо своїм нащадкам ми? 

 
 
                                                                              

14.03.2014р.Літературне  свято «Ми тебе не забули, Тарасе,                         Уклін тобі, Кобзарю»

                                                                                                 І мене в сім’ї великій,

                   В сім’ї вольній, новій,

                   Не забудьте пам’янути

                   Незлим тихим словом.

Т.Г.Шевченко

         Завершили тиждень  літературної творчості «Ми чуємо тебе, Кобзарю, через століття» учні 3 класу у вишиванках (класний керівник                       Сторожева В.В.), що підготували  літературне  свято «Ми тебе не забули, Тарасе! Уклін тобі, Кобзарю». Метою даного заходу є популяризація творчої спадщини Т.Г.Шевченка, утвердження його духовних заповідей  та вшанування 200-річчя від дня народження  Пророка, Кобзаря Української нації, українського поета, художника. Ведучі свята вчитель початкових класів Сторожева В.В. та учні 3 класу – Черніченко Т., Мірлін М., Лоцман К.  представили презентацію про життєвий та творчий шлях Т.Г. Шевченка (автор Сторожева В.В.), фільм «Казки картинної галереї», конкурс кмітливих. Діти стали справжні акторами (Стаднійчук В., Черкашина К., Квашенко С., Тростянська Д., Вовченко Б., Бучак К., Гуденко С.) у інсценізації уривків з творів В. Симоненка «В бур’янах», С.Васильченка «Залізні стовпи», О.Іваненко «Тарасовими шляхами» та вірша Т. Шевченка «Мені тринадцятий минало». Всі поринули в поетичний світ Шевченкового слова, згадали його вірші, заповіти. Юні поети Черкашина К.,Гуденко С.,Бучак К. та Смірнова П. порадували глядачів своїми поетичними творами про Шевченка та Україну. Сподобався всім виступ танцювального колективу  під керівництвом Пономаренко Н.М. Глядачі, а це були учні 1, 2, 5 класів, вчителі та батьки, дружно аплодували юним артистам.  

Дякуємо за технічну підтримку у проведенні свята  Дуднику Т.І.,   Забой Т.А. та  Калюжному  О.

         Поезія  Шевченка – це вогник, схожий на полум’я свічки, що запалює душу людини. Тож пронесімо  у своєму серці пам’ять про Тараса Григоровича Шевченка крізь все своє життя!
 
 

        

06.03.2014  Захід "Поговоримо крізь віки".

Шевченківські урочистості – Дні пам’яті Великого Кобзаря – крокують українською землею,крокують світом, де живе незгасна людська пам’ять про великого сина України. Відзначення та вшанування духовної поетичної та художньо-мистецької спадщини Тараса Григоровича Шевченка відбулося і у Ватутінській спеціалізованій школі I - III ступенів №1.

6 березня 2014 року був проведений позакласний захід “Поговоримо крізь віки”, організований В.С. Марченко – вчителем української мови та літератури ,  О.В. Большаковою – педагогом- організатором, Т.А. Забой – завучем з виховноъ роботи.

На святі учні, вчителі, адміністрація школи, запрошені гості вшанували память геніального поета, відчувши його невмируще слово серцем. Захід розпочався із театралізованого дійства, яке з акторською майстерністю виконували учні 7-б класу Андрушко Денис та Суходуб Евгенія. Далі школярі вирушили у мультимедійну мандрівку, під час якої мали змогу поринути у спогади про дитячі та юнацькі роки Кобзаря та ознайомитись з його мистецькою спадщиною. Представлені презентації відкрили для учасників заходу багатогранну постать поета. Учні з душею, натхненням  декламували поезії Тараса Шевченка. А театралізована сценка “Залізні стовпи” у виконанні Жукової Дар’ї та Іванова Артура приємно здивувала присутніх. Поетична подорож плавно змінюється музичною. Емоції присутніх вирували від української народної пісні на слова Т.Г.Шевченка «Зацвіла в долині» у виконанні ансамблю «Клейноди» у складі Княжеченка Дмитра, Музики Артема та Лебеденка Антона. Велику допомогу у підготовці та виконанні цієї пісні надав вчитель англійської мови, людина закохана в музику і поезію – Вовк Олена Володимирівна. Неабиякою окрасою заходу був спів Жукової Дар’ї. На фоні пісні  “ Заповіт” була показана презентація “Сучасна Україна”, створити яку допомогла Д.В.Кошлак – секретар школи.

 

Присутні ще раз усвідомили, що спадщина Великого Кобзаря вічно сприятиме формуванню духовних цінностей учнівської молоді, вихованню почуття патріотизму та національної свідомості, любові до українського народу, його історії, рідної землі, родини, відновлення та вшанування національної пам'яті.

05.03.2014  Захід, присвячений Роберту Бернсу.

Роберт Бернс – великий пісняр Шотландії.

Учітеся, брати мої,

Думайте, читайте.

І чужого научайтесь,

Й свого не цурайтесь.

                          Т.Шевченко

Шотландія подарувала світу не так вже багато видатних письменників. Але кожне з цих імен сяє на літературному небосхилі серед зірок першої величини. Достатньо згадати Вальтера Скотта, Роберта Льюіса Стівенсона, Роберта Фергюсона, Роберта Бернса. «Незвичайна людина» або ще – «геніальний поет Шотландії», - так називав Вальтер Скотт Роберта Бернса, бідного селянина , який став видатним художником слова.

Український Кобзар Тарас Шевченко назвав Бернса «поетом народним і великим». А заслужив Бернс таку велику похвалу тому, що писав про найважливіше для кожного народу – про свободу, любов до батьківщини, людську гідність, що не залежить ні від матеріального стану, ні від походження. Його тематика – це любов, воля, шотландська природа й історія. Поезія  зачаровує своєю простотою, грайливістю й дивною музикальністю. Відстоюючи своє право творити українською мовою, великий Кобзар ставив у приклад Роберта Бернса, що писав на шотландському діалекті англійської мови.

 

   День народження Роберта Бернса відзначається шанувальниками творчості поета в усьому світі.

Не могли не згадати відомого поета і в нашій спеціалізованій школі. Так  вчитель англійської мови Рева Л.Д, бібліотекар Чубур С.В.,  педагог-організатор Большакова О.В. та учні 8 – А класу, 10 класу до 255-річчя від дня народження Роберта Бернса організували і провели літературну вітальню «Роберт Бернс – великий пісняр Шотландії».

Гортаючи сторінки історії Шотландії, ведучі заходу Лисюк Олександр та Домініченко Максим ознайомили глядачів із багатьма цікавими фактами з біографії Роберта Бернса та розповіли про творчість поета,  презентували матеріал про традицію Burns Supper.                                                                                                                                      Чимало текстів поета покладено на музику і перекладено на різні мови світу. Часто пісні на вірші поета використовуються в кінофільмах. Присутні мали змогу послухати романс «Любов і бідність» із кінофільма «Здравствуйте, я ваша тетя» та пісню « В моей душе покоя нет» із кінофільма «Служебный роман».

Романчук Л.М. продекламувала вірші Роберта Бернса. Її виступ викликав щире захоплення  та  багато емоцій. По завершенні заходу пролунала пісня «Auld Lang Syne» у виконанні Реви Л.Д., їй допомагали учні 10-11 класів.

Літературна вітальня була цікавою та плідною, оскільки познайомила присутніх з людиною, у грудях якої билося полум’яне серце патріота.

Настанет день, и час пробьет,

Когда уму и чести

На всей земле  придет черед

Стоять на первом месте.

                         Роберт Бернс

04.03.2014  "Соняшник" в школі.

Соняшник – 2014 присвячений вшануванню памяті Кобзаря.

4 березня  2014 року учні нашої школи взяли активну участь у V Всеукраїнській українознавчій грі Соняшник. У цьому році гру присвячено вшануванню памяті Тараса Григоровича Шевченка.

48 учасників гри 4-10 класів виконували цікаві різнорівневі завдання з української мови, літератури та українознавства.

Учням довелося виконати багато завдань, щоб продемонструвати свої знання з життя і творчості Т. Шевченка.

Результати гри Соняшник” – 2014 буде оголошено в кінці травня. Любі знавці української мови, успіхів вам і перемог!

 
 

27.02.2014  "Грайлива веселка" в школі.

27 лютого в школі пройшов огляд-конкурс «Грайлива веселка»  на якому були представлені номери художньої самодіяльності різних жанрів. Журі відзначило виступи учнів, а саме  -виконавців власних поезій Захарченко Анастасію - вірш  «Шевченко»; Пюстонен Софію - вірші «Така людина як Тарас», «Тарас відомим був»;

Жукову Дарю і Іванова  Артура в театралізації «Як Тарас до залізних стовпів ходив»;


Виконавців пісень Головенко Марію  та Лінніка Владислава, Шарову  Юлію.

Танцювальний дует у складі Зубрицької Анастасії та Дробот Каріни.

Особливо сподобався виступ вокального ансамблю «Клейноди» у складі Княжеченка Дмитра, Музики Артема та Лебеденка Антона з піснею «Зацвіла в долині» на сл.. Т.Шевченка. 

24.02.2014  Екскурсія до краєзнавчого музею.

24 лютого 2014 року учні 7-А та 7-Б класів відвідали міський краєзнавчий музей, де до 200 річчя від дня народження Т.Г.Шевченка оформлено куточок, присвячений життєвому шляху Кобзаря. Тут багато фотографій, речей побуту та куточок кімнати 19 ст. та бюст поета. В.І.Богославський, який очолює музей показав та прокоментував карту України із позначками, де побував Т.Г.Шевчено.

 


    Шановні батьки!

 

Убезпечте власних дітей від втягування та використання їх у масових політичних заходах. Постійно володійте інформацією про їх місце знаходження в позаурочний час, майте номери телефонів друзів і знайомих своїх дітей та класного керівника.

В школі ведеться ретельний поурочний контроль за відвідуванням дітьми занять. Не допускаються пропуски уроків без поважних причин. В разі хвороби дитини обов’язково повідомляйте класного керівника  про її відсутність в школі (довідка від лікаря обов’язкова). В разі отримання дитиною  санаторного лікування або від’їзду будь-куди разом з батьками, пишеться заява на ім’я директора школи, в  якій вказується, де саме буде знаходитися дитина і який термін вона буде відсутня в школі.

Доводимо до Вашого відома про те, що відповідно до статті 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про охорону дитинства», рішення Ватутінської міської ради Черкаської області від 24.12.2009 №61-4/У  обмежується  перебування у закладах дозвілля, громадського харчування, комп’ютерних клубах, залах ігрових автоматів, на вулицях та інших громадських місцях     м. Ватутіне у вечірній час без супроводу батьків або осіб , які їх замінюють, дітей віком до 14 років після 22.00 години, а віком від 14 до 17 років – після 23.00 години.

У разі виявлення порушень батьки або особи , які їх замінюють будуть притягуватися до відповідальності згідно чинного законодавства.   

              Директор школи: С.М. Щербина

Інформуємо

Психологічна служба Ватутінської спеціалізованої

школи І – ІІІ ступенів № 1 надає психологічну допомогу постраждалим учасникам подій, що відбулись в Україні впродовж останніх місяців.

Дистанційну консультацію

можна отримати за телефоном 6-41-09

з 15 00 по 17 00 ( понеділок - п ятниця )

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ

 ОБЛАСНИХ ПРЕДМЕТНИХ ОЛІМПІАД ТА КОНКУРСІВ!

Княжеченко Дмитро
учень 11 класу
переможець обласної олімпіади
з інформаційних технологій
2 МІСЦЕ
   Калюжний Олександр
учень 11 класу
переможець обласної олімпіади
з інформаційних технологій
2 МІСЦЕ
 Бондар Анна
учениця 11 класу
переможець обласної олімпіади
з французької мови
3 МІСЦЕ
   Тарасова Катерина
учениця 11 класу
переможець обласного конкурсу
з правознавства "Світ моїх прав" 
3 МІСЦЕ 

18.02.2014  Всеукраїнська гра з англійської мови "Puzzle" в школі.

В рамках тижня іноземної мови 18 лютого у школі була проведена Всеукраїнська гра з англійської мови «Puzzle». Протягом однієї години представники 6-го та 7-А классу виконували захоплюючі завдання зі знання мови, культури, традицій англомовних країн та розв’язували складні ребуси. Бажаємо всім учасниках гарних результатів!

 
Місячник протипожежної безпеки. 

Вогонь – друг, вогонь – ворог!

Щорічно у Ватутінській спеціалізованій школі І-ІІІ ст. №1 проходить місячник протипожежної безпеки.  В ході проведення  місячника в школі відбулося багато різних заходів це: тематичні виховні години:«Вогонь – друг, вогонь - ворог», «Трикутник вогню», «Запобігання пожежам в побуті», «Засоби пожежегасіння, їх застосування»; інструктажі з ТБ: про користування газовими та електричними побутовими приладами; пожежонебезпечні речовини та матеріали; правила евакуації під час пожежі; розв’язання ситуаційних задач і визначення алгоритму дій людини під час пожежі: в побуті, в школі, в лісі.    

Практичні заняття по наданню першої допомоги постраждалим від продуктів горіння  провели медичні працівники школи  Рибалка Л.І. і Мазуренко А.І.  

Та найбільше запам’ятався і сподобався  виступ  членів дружини юних пожежників з  6 класу, які спільно  з класним керівником Вовк О.В., педагогом – організатором Большаковою О.В. та заступником директора з виховної роботи Забой Т.А. підготували для учнів 1-4 класів виступ агітбригади.  Під час виступу учні 1-4 класів познайомилися з титаном Прометеєм який викрав священний вогонь і подарував його людям, дізналися про основні правила протипожежної безпеки, причини виникнення вогню та першу домедичну допомогу. Все дійство було насичене  жартами, гумором, піснями. Шестикласники  продемонстрували справжні акторські здібності. А окрасою виступу були феєричні танці у виконанні Школьної Катерини, Дробот Карини та Зубрицької Анастасії.

 

15.02.2014 Виховний захід "Це потрібно не мертвим, це потрібно живим".

У Ватутінській спеціалізованій школі І-ІІІ ст. №1 відбувся відкритий виховний захід «Це потрібно не мертвим, це потрібно живим», присвячені 69 річниці визволення України від фашистських загарбників, який підготували учні 8-Б класу на чолі з класним керівником Підчіс Тетяною Борисівною. Під час  заходу прозвучали пісні років ВВв у виконанні Хіміченко Марії, Канчуківської  Анастасії, учнів класу під акомпанемент Сільвєйстрова Владислава,  театралізовані уривки,  перегляд презентацій  та уривків відеофільмів про події Великої Вітчизняної війни. Учні 4-Б класу  виконали пісні сучасних композиторів «Червоні  маки» та «Прадідусь» - керівник Коломієць І.І., окрасою заходу став танець «Маки» у виконанні танцювального гуртка учнів 2-Б класу  - керівник Нестеренко Н.М.  Почесним гостем на  заході  був  ветеран Великої Вітчизняної війни , людина яка розбудовувала наше місто та будувала  школу №1 Тітєвський Олександр Савович.  Після закінчення заходу учні ще довго спілкувалися з Олександром Савовичем,  який розповідав про свій життєвий шлях, розбудову міста та теперішнє життя ветерана.

 
 

Цей захід  являється яскравим  прикладом роботи з учнями щодо виховання з військово - патріотичної роботи, вихованню в учнів моральних ідеалів суспільства, почуття любові до Батьківщини, прагнення до миру, потреби в праці на благо суспільства.

14.02.2014 Фестиваль "Пам’ять поколінь".

Вокальний ансамбль в складі учнів 11 класу: Княжеченка Дмитра, Музики Артема, Лебеденка Антона взяв участь в міському фестивалі військово-патріотичної пісні «Пам'ять поколінь». Виступ ансамблю відзначений грамотами та солодким подарунком. 


  14.02.2014 День  св. Валентина.

В день святого Валентина, 14 лютого, команда школи у складі учнів 11-го класу та вчителя англійської мови О.В.Вовк вирушила на традиційну зустріч до міста Звенигородки з учнями спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3.

 
   

В програмі заходу були різноманітні конкурси та ігри, присвячені Дню закоханих, а також концертні номери гостей та господарів свята. Всі учасники приємно і весело провели час. На думку журі, у фіналі перемогла дружба і любов.

14.02.2014 День  св. Валентина в школі.

В школі пройшов позаурочний захід присвячений Дню закоханих. Свято підготували учні 8-Б класу разом з класним керівником Підчіс Т.Б. і педагогом-організатором Большаковою О.В.

Глядачі отримали справжню насолоду від ліричної поезії, пісень, легенд про кохання у виконанні учнів. Емоційно підсилювали і прикрашали захід відеоролики та презентації про кохання створені учнями та класним керівником.

 

Любов – це почуття, яке в усі часи однаково хвилювало людей. Багато поколінь пройшло по землі, передаючи одне одному доброту. Кохання торжествує на світі. Воно поза віком і часом. Воно звеличує людину. Це почуття прекрасне не тільки своєю природністю, а й тим духовним збагаченням, котре заповнює серця закоханих.

УВАГА!

Проводиться роз’яснювальна робота серед працівників школи, учнів, батьків,  щодо безпечної поведінки в умовах низьких температур, а саме:

-         відповідність одягу до температури повітря на вулиці;

-         обмежене перебування на вулиці в умовах низьких температур;

-         про заходи запобігання переохолодження та обмороження відкритих частин тіла;

-         про надання першої допомоги у випадках переохолодження та обмороження;

-         правила поведінки на льоду.

По школі видано накази:

         № 4 від 14.01.2014 «Про створення та організацію роботи добровільної пожежної дружини (ДПД)»,

         № 5 від 14.01.2014 «Про створення пожежно-технічної комісії»

         № 6 від 14.01.2014 «Про проведення Місячника протипожежної безпеки в школі».

19.12.2013  Свято Миколи-Чудотворця в школі.

19 грудня до релігійного свята Миколая-Чудотворця, в актовому залі школи, для учнів початкових класів, відбувся захід «Про Україну все вивчай,  звичаї, обряди люби та поважай!».

 
 

Учні 2-Б класу зустріли гостей за давнім добрим звичаєм з хлібом, сіллю. Під час свята звучали пісні, вірші, танці. Зокрема, цікавими були ігри та бесіди повчального характеру. Молодші школярі дізналися більше про рідну Батьківщину, її символи, кордони, міста, про життя видатних людей, про звичаї та обряди українського народу. Дійство мало цікавий пізнавальний характер та було пройняте патріотизмом.

В кінці свята діти отримали від Миколая солодощі і подякували всім присутнім за активну участь у проведених конкурсах та вікторинах.

Свято організували:

класовод Ковтун Н.І., вчитель музики Коломієць І.І., хореограф Пономаренко Н.М. та учні 2-Б класу.

                 09.12.2013  Конкурс на кращий колаж , присвячений 60 - річчю створення Черкащини.

7 січня 2014 року Черкащина буде святкувати юбілей. Самі цій даті і був присячений конкурс, що проводився у 8 класі на уроці інформатики. Учні змагалися  в майстерності створення колажу. Учні проявили творчість та показали знання історії рідного краю. Кращими роботами були колажі, створені такими учнями класу як Моргун Ірина, Олійниченко Ангеліна, Федоренко Вікторія, Ліннік Влад, Шпак Денис, Мироненко Влад, Копистинський Євген.

Роботи учнів:

 
 
  

  25.11.2013  Виховна година «Пам'ять серця» до Дня пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років в Україні.

 Пам`ять нескінченна книга, у якій записано все: і життя людини,і життя країни. Та багато сторінок у нашу історію вписано кривавим і чорним. Особливо вражаючи сторінки, де смертельним шрифтом викарбовано слова: голод, голодомор. 25 листопада у 7-Б класі було проведено виховну годину «Пам'ять серця» до Дня пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років в Україні.

  

  22.11.2013  Вшанування пам’яті голодомору 1932-33 років.

22. 11.2013 в бібліотеці  Ватутінської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1 відбулася година пам’яті «Дзвони скорботи» до вшанування жертв Голодомору 1932-1933 років з учнями 10 класу. Бібліотекар зробила огляд ілюстративно-книжкової виставки, присвяченої національній трагедії українців «Голодомор в Україні  - біль нашого народу». На виставці були представлені спогади свідків, архівні документи і матеріали, роздуми сучасників, літературно-художні твори, що відображають реальні події тих днів. Бібліотекар та класний керівник 10 класу розповіли учням про цю трагічну сторінку в історії України, ознайомили учнів з історичними передумовами виникнення Голодомору, з політикою тих часів проти українського народу. Ковтун Вікторія прочитала зворушливий вірш Ніни Виноградської «Голодомор».

Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Наприкінці прозвучав вірш В.Симоненка «Де зараз ви, кати мого народу?»

  

            Після заходу учні відвідали міський музей.  Під час змістовної екскурсії директор музею Богуславський В.І. розповів про події Голодомору 1932-1933 років на території міста Ватутіного та села Скали ватки. Біля стенду, присвяченому цим страшним рокам, учні ознайомилися з представленими матеріалами і вшанували  пам’ять загиблих.

            Дай, Боже, щоб пам’ять про голод залишилася тільки пам’яттю, застерігаючи нас від помилок, за які розплачується народ.

20.11.2013  Майстер-клас вчителя-методиста Овсієнко Т. А.

20 листопада 2013 року у  Ватутінській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 1 відбувся  майстер–клас  вчителя французької та німецької мови, спеціаліста вищої кваліфікаційної категорії, вчителя – методиста Овсієнко Тетяни Анатоліївни.

В роботі взяли участь завідувач методичного кабінету Ватутінського відділу освіти та вчителі іноземної мови міста.

 В ході «Майстер –класу»   було продемонстровано урок французької мови в 11  класі «La France Cliché : la France vue de l’étranger.»  з використанням ІКТ та відеофільму. Гостей зацікавили інтерактивні форми, методи і прийоми роботи з короткометражними фільмами  на уроці іноземної мови як засіб підвищення мотивації.

 
 
 

Актуальність  майстер – класу  « Алгоритм введення лексики на уроці французької мови як другої іноземної»  зумовлена тим, що згідно нового Держстандарту з 5-го класу  вивчення другої іноземної мови запроваджується  в усіх школах України.  За словами  заступника  міністра освіти України Б.Жебровського  17 жовтня  2013 року на Всеукраїнському форумі вчителів іноземних мов  вивчення другої іноземної мови  є нагальною потребою сьогодення, оскільки Україна – Європейська держава.  « Серед критеріїв , які безумовно впливають на якість освіти, - це, звичайно білінгвістика, вивчення іноземних мов.»

Всі присутні із задоволенням стали активними учасниками роботи в майстер – класі.

 

18.11.2013  Звіт директора Ватутінської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 про використання благодійних внесків  та спонсорських коштів по підготовці закладу до            2013-14 н.р. на  раді школи 12.11.2013.(Посилання на звіт https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=sites&srcid=ZGVmYXVsdGRvbWFpbnwydmF0c2Nvb2wxfGd4OjZmOTgzMmUzNDVkZGQ4NWQ  )

15.11.2013  Виховна година "Чужої біди не буває"

Під гаслом «Чужої біди не буває» була проведена виховна година у 10 класі до відзначення Дня інвалідів. Мета цієї години доброти привернути увагу дітей до проблем тих, хто став інвалідом, формувати в учнів почуття милосердя, виховувати толерантне ставлення, підтримку, співчуття до інвалідів.

  

12.11.2013  Урок мужності " Ці страшні 32-33 роки, причини і наслідки голодомору»

В 11 класі нашої школи відбувся виховний захід, присвячений голодомору 32-33 років на території України.Мета заходу інформування молоді про події в Україні в 32-33 роках, формування в учнів особистої відповідальності за політичну ситуацію в суспільстві,  співчуття до трагічної долі рідного народу.(Розробка уроку мужності "Ці страшні 32-33 роки, причини та наслідки голодомору" )

 

11.11.2013  Конкурс "Символіка XXVIII Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури".
  
  
  

Учні 8 класу нашої школи, під керівництвом вчителя інформатики Стеценко Н. І., прийняли участь в обласному конкурсі, оголошеному Черкаським обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради, під назвою "Символіка XXVIII Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури". Метою його є розробка емблеми олімпіади. Кращими роботами серед учнів 8-го класу стали символи, які виконали Моргун Ірина, Луценко Катерина, Лозінська Лілія, Федоренко Вікторія, Олійниченко Ангеліна, Дроговоз Дмитро.

Роботи учнів:

 
 
 

09.11.2013  День української писемності.

9 листопада - День української писемності та рідної мови . Учні 7 –А і 7 – Б класів зібралися на свято мови. Вони взяли участь у брейн – рингу «Мова рідна, слово рідне». Перемогла дружба з рахунком 10:10.

 
 

08.11.2013  Засідання комії дисципліни і порядку шкільного активу.

В школі відбулося засідання комісії дисципліни і порядку шкільного активу, на якому розглядалась поведінка учнів, які систематично порушують дисципліну під час уроків. Такі міри дають змогу  покращити дисципліну на уроках та під час перерв. 


07.11.2013  Засідання комії дисципліни і порядку шкільного активу.

В школі відбулася зустріч учнів 10-11 класів з лікарем – гінекологом Ващук Оленою Миколаївною на якій розглядалися питання актуальні для молоді.


07.11.2013  Конкурс"Ми нащадки славних козаків"

В школі відбулася інтелектуально –розважальна гра «Ми нащадки славних козаків». У конкурсі-грі прийняли команди учнів 5-го та 6-го класів. Ведучими та суддями були учні шкільного активу 8-А класу. Під час гри учасники команд показали свою спритність, ерудованість, кмітливість, витримку, винахідливість. Перемогла дружба, обидві команди набрали рівну кількість балів.

 
 

04-08.11.2013  Шаховий турнір

 
Протягом тижняв школі проходили змагання   Першості  школи з шахів та шашок серед учнів 5-8 класів та 9-11 класів. Переможці приймуть участь в міських змаганнях з шашок та шахів.
 
Новини шкільної бібліотеки

07.11.2013 До Дня української писемності та мови. 

 04-09.11.2013 Книжкова виставка.

 06-12.11.2013 Посвята в читачі.

 
 
 

31.10.2013  Педагогічна рада.

     Основною метою педагогічної  ради було  обговорення впровадження нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти. Кожний навчальний рік є певним етапом як у справі розбудови національної освіти, так і у професійній долі кожного учителя. А цей навчальний рік - особливо. Сьогодні освіта України переживає процес «перезавантаження»: вводяться нові Державні освітні стандарти, оновлені програми, підручники.  Чому? Для чого? Як має все реалізовуватися? Саме відповіді на ці запитання намагалися дати вчителі нашої школи.

 

 
 
 
 

30.10.2013  Педагоги на міському суботнику.

 
  
  
   
   

10.2013  Військово-патріотичний конкурс.

25жовтня 2013 року відбувся міський військово-патріотичний конкурс юних вокалістів, присвячений 70-й річниці визволення Черкащини від фашистських загарбників.

Ватутінську спеціалізовану школу І-ІІІ ст.. №1 представляли: Головенко Марія та  Ліннік Владислав, які виконали пісню Лигалайз feat. МакSим «Небо, засыпай»,  OST до кінострічки  «Тарас Бульба», а також гурт «Клейнод» у складі Княжеченка Дмитра, Лінніка  Владислава, Лебеденка Антона з  піснею «Лицарський Хрест»

 

25.10.2013  HALLOWEEN  в школі.

25 жовтня учні 5-6х класів разом з учителем англійської мови О. В. Вовк організували костюмоване свято Halloween. Зазвичай відзначають його 31-го жовтня у Сполучених Штатах, Канаді, Ірландії та Великій Британії. Під час святкування Геловіну відбувається традиційне випрошування цукерок дітьми, відвідування тематичних костюмованих вечірок, прикрашання оселі та будівель, вирізання ліхтаря з гарбуза, цукрування яблук, розведення вогнищ, розігрування, розповідання моторошних оповідок, перегляд фільмів жахів тощо. Наші діти провели Halloween не менш гучно: піснями, танцями, яскравими постановками, конкурсами та гарним настроєм.

 
 

24.10.2013  Профорієнтаційні заходи в школі.

В школі відбулися профорієнтаційні заходи:

  • Виховна година «Мій вибір»  (учні 11 класу)
  • Круглий стіл  «Всі професії важливі – обирай на смак» (учні 9 класу)
  • Година спілкування «У світі професій» ( учні 10 класу)
 
 

З новинками про сучасний світ професій учні мають можливість ознайомитися за допомогою  електронного терміналу.

 
 

Знайти потрібну інформацію щодо професій які користуються попитом на сучасному ринку праці     можна на  діючому шкільному стенді, який постійно поповнюється новими буклетами та брошурами.  

16.10.2013  Конкурс "Подорож по алеї правових знань".

16 жовтня 2013 року в приміщенні Ватутінської спеціалізованої школи І-ІІІ ст..№1 відбувся міський конкурс „Подорож по алеї правових знань”

 
 

 Мета та завдання конкурсу: пропаганда і практичне закріплення положень Конвенції ООН про права дитини,  Конституції України та Закону України  „Про  охорону дитинства”, застосування різних форм правової освіти  учнівської молоді  міста; удосконалення правовиховної і профілактичної роботи серед дітей і підлітків,  профілактика негативних явищ  в учнівському середовищі.

 

 Конкурс „Подорож по алеї правових знань” проходив у вигляді  поетапного змагання між учасниками. 

1 етап –  „Знайомство ”

2 етап – творчий конкурс  на тему  „Права дитини - очима дітей”

4 етап – „Ерудит ”         .

5 етап -  „Правова ситуація”

Оцінювало конкурс компетентне журі у складі:

Оришич Н.І. – начальник служби у справах дітей Ватутінського міськвиконкому

Карташев С.В. головний спеціаліст міського управління юстиції;

Пересунько М.П. – методист відділу освіти.

Проводила конкурс - Пухляр І.В.    головний спеціаліст служби у справах дітей (за згодою)

І місце в конкурсі посіла учениця 11 класу Ватутінської спеціалізованої школи І-ІІІ ст..№1 Тарасова Катерина.

ІІ місце в конкурсі посіла учениця 11 класу Ватутінської спеціалізованої школи І-ІІІ ст..№1 Гулівець Мартнніана.

Готувала учениць до участі в конкурсі вчитель історії та права Шевченко Л.Г.

13.10.2013 Подорож до Чигирина.

 13 жовтня, у переддень християнського свята Покрови Пресвятої Богородиці, яке з 1999 року в Україні відзначається як День українського козацтва, учні школи разом з класним керівником Вовк О. В. відвідали славетне місто Чигирин.   

 
 

Діти з великим задоволенням оглянули музей Богдана Хмельницького, завдяки екскурсоводу та багатій експозиції дізналися більше про історію козаччини та видатних постатей рідного краю, побували у резиденції гетьмана Хмельницького та затамувавши подих, насолоджувалися неймовірним краєвидом із самої верхівки Замкової або як її ще називають – Богданової гори, здолавши до неї 214 сходинок.

   

   Разом з сувенірами, учні привезли море вражень та емоцій, які напевно будуть тішити їх до наступної захоплюючої подорожі рідним краєм.

03.10.2013   Святкування Дня вчителя.
    У першу неділю жовтня в країнах колишнього Радянського Союзу відзначають День вчителя. У 2013 році це свято припало на 6 жовтня.
Офіційно День вчителя був закріплений в 1980 році постановою Президії Верховної Ради Радянського Союзу «Про святкові і пам'ятні дати». Завдяки цьому свято педагогів відзначають досі в таких країнах, як Латвія, Азербайджан, Білорусія, Україна, Казахстан і Киргизстан. Зараз День вчителя можна назвати одним з найулюбленіших професійних свят в цих країнах. В першу неділю жовтня і напередодні цього дня нинішні і колишні учні шкіл, технікумів, училищ, вузів вітають своїх улюблених педагогів, традиційно вручаючи їм квіти. І хоча праця вчителя давно перестала бути настільки шанованою, як раніше, це зовсім не зменшило ту роль, яку відіграють вчителі у житті кожної людини, відкриваючи в нас професійні схильності і розвиваючи наші таланти.
   Х
оча свято припадає на неділю,в школі його почали святкувати вже в четвер.Море квітів,усмішок, цукерок,привітань, традиційний солодкий стіл від випускників. Але особливо незабутнім був концерт, який показав настільки творчі та талановиті наші учні.

Видео YouTube

Видео YouTube


11.09.2013 - 12.09.2013  Шкільний ярмарок "Дари осені"
.
Увага! У нашій школі пройшов шкільний ярмарок!
Участь взяли всі учні школи від 1 по 11 клас.
Були підготовлені та оформлені святкові столи на ярмарку, учні кожного класу підготували захист до своїх столів.
Ярмаркували всі бажаючі: вчителі, батьки, учні. Виручені кошти підуть на потреби самоврядування школи та класних колективів.
02.09.2013  Перший звоник.
   О
 8.00 в Ватутінській спеціалізованій школі І-ІІІ ст..№1  відбулася урочиста лінійка присвячена  святу 1 Дзвоника.

   Першовересень зібрав на святкову лінійку дітей, батьків, гостей. І це не дивно. Адже в школі велике свято – День знань. Саме сьогодні  шкільна сім’я прийняла  поповнення – учнів 1-х класів.

 

Зібралася знову вся наша родина,

 Бо ж звикли ми разом всі свята стрічать.

 І радісно нам в цю врочисту годину

 Хороших і щирих гостей привітать!

 

   На шкільному  святі були присутні:

міський голова - Гончаренко Василь Олександрович;

секретар міської ради -Ткаченко Володимир Іванович;

начальник міського відділу освіти – Точинюк Людмила Петрівна,

які виступили зі словами привітання на адресу учнів, вчителів, батьків.

   

Директор школи Щербина Сергій Миколайович під час свого привітального виступу вручив похвальні грамоти відмінникам навчання, грамоти переможцям обласних творчих конкурсів та сертифікати «Золотий колосок»

Першокласників привітали перші вчителі  Половинка Раїса Дмитрівна та  Михальченко Тетяна Олександрівна

Від випускників виступила учениця 11 – го  класу  Міняйло Вікторія.

Всіх зворушив віршований виступ учнів 1-их класів.

 

Дзвени, наш дзвонику, і весело співай,

 Щасливо, срібно, радісно, дитинно!

 І про уроки всім ти сповіщай.

У добрий час, шкільна уся родино!


Учень 11- го класу Балабан Андрій та учениця 1-А класу Вечірко Анастасія оголосили про початок навчання,продзвенівши у дзвоник. 


    О 9.00. розпочався Перший шевченківський урок « Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття». Учням 1-х класів міським головою, начальником міського відділу освіти, директором школи були вручені Кобзарики «За сонцем хмаронька пливе».

01.09.2013  Всеукраїнька акція " Дай руку, першокласнику !".
           Учні нашої школи взили участь у Всеукраїнській акції "Дай руку, першокласнику!".
Вони привітали  першачків з їх першими кроками на шкільній освітній ниві, подарувавши їм подарунки з шкільним приладдям.
Шкільне подвір’я було наповнене дитячими посмішками. Урочистою колоною випускники та першокласники пройшли центральними вулицями міста до Будинку культури, де відбулися святкові заходи, присвячені акції.


30.08.2013  Серпнева педагогічна рада.
        Перед початком нового навчального року в школі відбулася педагогічна рада, особливістю якої стали звіти
 керівника школи Щербини С. М., його заступників, керівників методичних
об’єднань, бібліотекаря, психолога та соціального педагога за минулий навчальний рік. На основі зроблених висновків, були намічені основні напрямки
роботи в новому 2013 - 
2014 н.р.Педагоги мали можливість обмінятися досвідом роботи.

19.06.2013  Новий державний стандарт.

В українських школах з 1 вересня введуть програму "Новий державний стандарт", якою, зокрема, передбачено вивчення іноземної мови з першого класу та зменшення кількості обов'язкових для вивчення предметів.

 

У Ватутінській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 1 відбулася перевірка стану готовності до впровадження нового навчального стандарту. Особлива увага приділялася створенню комфортних умов для навчання та розвитку індивідуальних здібностей учнів. Вчителі англійської мови та початкових класів демонстрували нові методичні розробки, наочність, ділились власними наробками.

27.05.2013 - 11.06.2013  Пришкільний табір "Веселий експрес".Гаряча літня пора шкільних канікул завжди супроводжується проблемою забезпечення дітей змістовним оздоровленням і відпочинком.
Відповідно до плану роботи табору 
відпочинку, діти отримали повноцінне дворазове харчування, мали можливість для різноманітних творчих занять, змістовних ігор, конкурсів, розваг, екскурсій, спортивних змагань, що забезпечується роботою кваліфікованих та ініціативних педагогів.
 
24.05.2013
  Свято Останнього звоника.
Для багатьох школярів він сповіщає про чудовий відпочинок на канікулах, сповнений яскравих вражень. Тож бажаємо їм гарно відпочити, набратися духовних і фізичних сил перед початком нового етапу навчання.
Для вас, випускники, цей дзвоник справді є останній.
Залишаються позаду ваші шкільні роки – найбільш безтурботна та щаслива пора життя, сповнена мрій та сміливих планів.
Вони вирушають у самостійне доросле життя. Бажаємо, щоб цей шлях був щасливий, сповнений гарними подіями і здобутками.
Віримо, що вони реалізують власні здібності, таланти, побудують власну успішну долю, будуть гідними творцями свого життя і справжніми патріотами своєї країни! Бажаємо їм впевненості у власних силах,
невичерпного завзяття та здійснення всіх  мрій.

Як свято дитинства, кінчається казка,
Як стрічка кіно, обриваються сни,
І, не сподіваючись вже на підказку,
Проблеми вирішувать сам мусиш ти.

09.05.2013
  Свято Перемоги.

"Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього.

Хто не шанує видатних людей свого народу, той сам не гідний пошани.”

              М. Рильський

Здійснення системного військово-патріотичного виховання є однією з головних складових виховної роботи школи.

Військово-патріотичне виховання формується на прикладах історії становлення Української державності,  героїки українського народу в роки Великої вітчизняної війни, участі у військово-патріотичних заходах. 


30.04.2013
  Незабутня зустріч з поетом.

30 квітня учні 9-11 класів та вчителі мали можливість поспілкуватись з відомою поетесою нашого рідного краю Людмилою Леонідівною Солончук. Людмила Леонідівна  керівник районного літературно-мистецького об’єднання «Звенигора», член Національної спілки письменників України. Пише про любов до рідної землі, про любов до Господа і до ближнього свого, про природу, дітей, про кохання.  За збірку «Візьми мене до раю» була нагороджена премією імені О.Олеся, а за збірку віршів «Чекання вишневого Бога» - літературною премією імені Василя Мисика в 2010 році в номінації «Поезія». 

                                                             Присутні на заході  мали змогу доторкнутися до справжньої поезії, почути сповідь людини, яка прийшла до свого українства, до своєї все людськості через складні життєві перепони й випробування. Надзвичайно цікаво було слухати  розповідь Людмили Леонідівни про її творчу долю,  а також відповіді на запитання дітей. Шанувальники поезії слухали вірші у виконанні самої поетеси. Хвилюючим моментом стало виконання  пісень, слова і музику до яких Людмила Леонідівна написала сама. Бондар Аня, Дудненко Настя та Демчук Даша прочитали поезії, які їм найбільше сподобались: «Неділя вербна», «Зелений світ», «Під дощ».  Учениці 6 –Б класу Жукова Даша та Гольцева Даша завчасно отримали завдання  написати за допомогою назв та рими віршів поетеси свої вірші і представили іх.
17.04.2013
  "English is fun"

17 квітня у школі відбувся захід англійською мовою для учнів 4-6х класів English is Fun”.

Діти охоче взяли участь у постановці казок “Pretty Little Mitten” (4 клас) та “Little Red Riding Hood” (5 клас - вчитель Вовк О.В.) ,
відгадували мелодії з улюблених англомовних мультфільмів, змагалися в лінгвістичних конкурсах, познайомилися з творчістю Марка Твена з уривків про Тома Сойера у постановці 6х класів (вчитель Дем’яненко А.В) та  нагадали чудовий мультфільм “Шрек” завдяки блискучій акторській грі учнів 6А класу (вчитель Рева Л.Д.).

Наприкінці свята не залишилося в залі жодного, хто б сумнівався, що англійська мова – це весело! English is fun!