Home


November 20 
Start of Season

November 30
Aitkin  54@ Grand Rapids 19
Annandale/Maple Lake, 6 Forest Lake 63 @ Hutchinson
Annandale/Maple Lake 19 @ Hutchinson 51
Forest Lake 51 @ Hutchinson 15
Forest Lake 70 Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 9 @ Hutchinson
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 10 @ Hutchinson 72
Apple Valley 77 @ Burnsville 6
Bloomington Kennedy 30 @ Lakeville South 43
Blue Earth 45 @ United South Central 15
Bold 30 Saint Clair 28 @ Wabasso/Red Rock Central
Bold 24 @ Wabasso/Red Rock Central 48
Saint Clair 6 @ Wabasso/Red Rock Central 68
Fridley 41 @ Spectrum 21
Grand Meadow/LeRoy/Southland 22 @ Chatfield 48
Greenbush-Middle River/Badger 57 @ Roseau 18
LeSueur-Henderson 33 Waterville/Janesville 36 @ Waseca
LeSueur-Henderson 41 @ Waseca 42
Waterville/Janesville 42 @ Waseca 43
Lewiston/Rushford 47 @ LaCrescent 27
Minneapolis Patrick Henry 59 North Saint Paul 24 @ Saint Paul Harding
Minneapolis Patrick Henry 18@ Saint Paul Harding 54
Minneapolis Patrick Henry 18 Saint Paul Johnson 59 @ Saint Paul Harding
North Saint Paul 36 Saint Paul Johnson  45 @ Saint Paul Harding
North Saint Paul 34 @ Saint Paul Harding 36
Saint Paul Johnson 34 @ Saint Paul Harding 39
Minnewaska 23  Tracy-Milroy-Balaton  47@ Dawson-Boyd/Lac Qui Parle/Montevideo
New London-Spicer 15 @ Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley.Montevideo 58
Minnewaska 23 @ Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 48
New London-Spicer 9 Tracy Milroy-Balaton 69 @ Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Montevideo
Tracy-Milroy-Balaton 42 @ Dawson/Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 30
Pine Island 50 @ New Richland-Ellendale 21
Saint Paul Central 12 @ Washington Technology 69
Saint Paul Humboldt 30 @ Saint Paul Highland Park 54
Saint Peter 29 @ Watertown-Mayer 39
Scott West 45 @ New Prague 13
Trinity School 42 @ Minnehaha/DeLaSalle 39
Wadena-Deer Creek 40 @ Barnesville 34
Wayzata 77 @ Armstrong 0
West Fargo 27 @ Moorhead 49

December 1
Alexandria 58 Burnsville 24 @ Eastview
Alexandria 72 Saint Paul Central 6 @ Eastview
Alexandria 24 @ Eastview 46
Burnsville 59 Saint Paul Central 18 @ Eastview
Burnsville 11 @ Eastview 66
Saint Paul Central 0 @ Eastview 76
Atwater-Cosmos-Grove City Invitational
Big Lake 38 Canby 27
Canby 39 Paynesville 29
Atwater-Cosmos-Grove City 64 Norwood-Young America 12
Atwater-Cosmos-Grove City 43 Pipestone  29
Atwater-Cosmos-Grove City 43 Canby 21
Big Lake 45 Pipestone 28
Big Lake 72 Norwood-Young America 0
Norwood-Young America 19 Paynesville 48
Paynesville 30 Pipestone 47
Becker 75 Saint Cloud Apollo 6 @ Monticello
Becke 63 @ Monticello 13
Saint Cloud Apollo 22 @ Monticello 40
Belgrade-Brooten Invitational
(Willmar 276 Belgrade-Brooten 177 Redwood/River Valley 164 Annandale/Maple Lake 114 Morris/Hancock 98.5 New London-Spicer 94 Benson 84 Ortonville 59 Quad County 53  Holdingford 27)
Buffalo 24 Cambridge 50  @ White Bear Lake
Buffalo 39 Elk River 19 @ White Bear Lake
Buffalo 36 @ White Bear Lake 34
Cambridge 45 Elk River 21 @ White Bear Lake
Cambridge 51 @ White Bear Lake 15
Elk River 32 @ White Bear Lake 38
Champlin Park 22 Roseville 51 @ Irondale/Spring Lake Park
Champlin Park 41 @ Irondale/Spring Lake Park 42
Roseville 42 @ Irondale/Spring Lake Park 37
Deer River 45 @ Chisago Lakes 18
Deer River 12 Simley 69 @ Chisago Lakes
Deer River 45 Proctor 15 @ Chisago Lakes
Proctor 11 @ Chisago Lakes 36
Proctor 6 Simley 73 @ Chisago Lakes
Simley 71 @ Chisago Lakes 3
Eagan 31 @ Prior Lake 33
Tartan 15 @ Hastings 53
Farmington 37 @ Lakeville North 38
Long Prairie/Browerville 51 Staples-Motley 18 @ New York Mills
Long Prairie/Browerville 49 @ New York Mills 19
Long Prairie/Browerville 63 United Clay Becker 9 @ New York Mills
Staples-Motley 30 @ New York Mills 48
Staples-Motley 52 United Clay Becker 16 @ New York Mills
United Clay Becker 18 @ New York Mills 47
Richfield 28 @ Benilde-Saint Margaret's 51
Sauk Centre/Melrose Invitational
(Bemidji 170 Kerkhoven-Murdock-Sunburg 168 Rocori 146 Sartell 137.5 Albany 108 Osakis 86.5 Andover 78 Sauk Centre/Melrose 74 Eden Valley-Watkins 38)
Woodbury 59 @ Cretin-Derham Hall 22

December 2
Andover 30 Princeton 54 @ Pine City/Hinckley
Andover  45@ Pine City/Hinckley 22
Princeton 60 @ Pine City/Hinckley 18 
Blue Earth Invitational
(Fairmont/Martin County West 238 Lake Mills 191 Mankato East 161.5 Maple River 148 Blue Earth 127 Brainerd 89 Waterville/Janesville 74 Madelia/Truman 7)
Chisago Lakes Invitational
Kenyon-Wanamingo 64 Chisago Lakes 15
Foley 55 Hibbing 16 
Cambridge 59 Amery 22 
Little Falls 55 Centennial 21
Amery 52 Chisago Lakes 25
Centennial 42 Hibbing 40
Foley 30 Cambridge 27
Little Falls 40 Kenyon-Wanamingo 39
Foley 66 Chisago Lakes 6
Cambridge 62 Centennial 18'
Little Falls 51 Hibbing 24
Kenyon-Wanmingo 64 Amery 10
Little Falls 47 Amery @7
Foley 47 Kenyon-Wanamingo 12
Cambridge 57 Hibbing 9
Centennial 66 Chisago Lakes 12
Cretin-Derham Hall 36 Medford 45 @ Saint Agnes
Cretin-Derham Hall  42 @ Saint Agnes 33
Medford 57 @ Saint Agnes 12
Dell Rapids Invitational
(Dell Rapids 170.5 McCook Central 145 Beresford 135 Wabasso/RedRock Central 116 Bon Homme 109 Parker 105 Tri-Valley 91 Adrian 87 Dakota Valley 36)
Edina Invitational
(Farmington 151.5 Bloomington Kennedy 147 Cannon Falls 139 Lake City 130 Grand Rapids 110.5 Saint Thomas Academy 92 Spectrum 63 Edina 58 Saint Croix Lutheran 32)
Ellsworth Invitational
(Ellsworth 255 Sparta 172.5 Mora 144 Medford 121 Prescott 118.5 Cadott 97 Northwestern 96 Dover-Eyota 94 Spring Valley 47 Unity 43 Benilde-Saint Margaret's 36 Eau Claire North 32)
Faribault Invitational
(Owatonna 189 Plainview-Elgin-Millville 185 East Ridge 155 Faribault 141 Tri-City United 134 Northfield 129 Stillwater 112 Saint Paul Johnson 47 Minneapolis Roosevelt 6)
Flandreau Invitational
(Madison 209 Howard 195.5 Elk Point-Jefferson 100 Garretson 92 Luverne 88 Flandreau 36 Deuel 23 Sioux Valley 11 Hamlin 3)
Fosston/Bagley Invitational
(Ottertail County Central 216 Detroit Lakes 207 Blackduck/Cass Lake 178 Fosston/Bagley 148 Roseau 110 Fertile-Beltami 62 Nashwauk-Keewatin 51 Red Lake County Central 48)
Fridley Invitational
(Delano 200.5  Mound-Westonka 141 Tartan 137.5 Fridley 112 Irondale/Spring Lake Park 104.5, Champlin Park 75 Armstrong 73 Minneapolis Washburn 72 Hopkins 68.5 Zimmerman 55.5 Richfield 50.5 North Saint Paul 40.5 Minneapolis Patrick Henry 25)
Glencoe-Silver Lake Invitational
(Zumbrota-Mazeppa 191 Watertown-Mayer 162.5, Windom/Mountain Lake 139 New Ulm 134 Kimball 75, Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 70 LeSueur-Hendersonm 67.5 Saint Clair 28 Howard Lake-Waverly-Winsted 27 Trinity School at River Ridge 21.5)
Glenwood City Invitational
Triton 36 Glenwood City 35
Neillsville 46 Triton 34
Spooner 40 Triton 39
Triton 45 Bloomer/Colfax 26
Somerset 54 Triton 28
Hastings Invitational
Albert Lea 45 Prior Lake 18
Albert Lea 38 Saint Francis 28
Albert Lea 40 Coon Rapids 27
Hastings 39 Coon Rapids 26
Prior Lake 46 Minnetonka 27
Saint Francis 51 Hastings 21
Prior Lake 37 Hastings 32
Saint Francis 45 Minnetonka 24
Coon Rapids 38 Minnetonka 30
Hillsboro Invitational
Central Cass 55 Mahnomen/Waubun 24
Dilworth-Glyndon-Felton 39 Central Cass 20
Central Cass 40 New York Mills 36
Central Cass 64 Grand Forks Central 15
Central Cass 57 United Clay Becker 18
Dilworth-Glyndon-Felton 49 Hillsboro 27
Dilworth-Glyndon-Felton 48 Pembina County North 35
Dilworth-Glyndon-Felton 72 Mayville-Portland 6
Dilworth-Glyndon-Felton 36 Grafton 34
New York Mills 53 Pembina County North 21
Grafton 42 United Clay Becker 27
Grafton 45 Mahnomen/Waubun 27
United Clay Becker 58 Grand Forks Central 17
New York Mills 75 Grand Forks Central 0
Grand Forks Central 72 Mayville-Portland 6
Hillsboro 45 Pembina County North 28
Hillsboro 41 Mahnomen/Waubun 20
United Clay Becker 45 Hillsboro 27
New York Mills 48 Hillsboro 27
Pembina County North 54 Mahnomen/Waubun 29
Mahnomen/Waubun 60 Mayville-Portland 12
Pembina County North 48 United Clay Becker 34
Independence Invitational
(Fort Dodge 386 Christian Brothers 299.5 Scott West 287.5 New Hampton 260.5 Clarion-Goldfield-Dows 256.5 Lisbon 253 Cedar Rapids Prairie 249.5 Crestwood 213 Smithville 204.5 Solon 192 South Tama County 185 Iowa City West 182.5 Linn-Mar 181.5 Ankeny 178 Fort Madison 160.5 Independence 148.5 Osage 129 Des Moines Lincoln 125.5 Algona 121 Pleaseant Valley 108 North Fayette Valley 107 Cedar Rapids Xavier 103.5 Maquoketa 94 Mediapolis 86 Alburnett 83 Waterloo East 79 Columbus Junction 73.5 Clear Creek-Amana 46 Des Moines Roosevelt 26 Waterloo Columbus Cathlolic 15 Chanton 0)
Jamestown Invitational
(Moorhead 142.5 Valley City 129 Fargo Davies 121 Jamestown 98.5 Fargo South 68 Des Lacs-Burlington 58 Bismarck Century JV 52 Grand Forks Red River 35 Bismarck Legacy 11)
Lakeville North Invitational
(Hudson 211.5 Eagan 191.5 Lakeville South 145.5 Lakeville North 145 South Saint Paul 121 Woodbury 112 Chaska/Chanhassen 110.5  New Richmond 103 Henry Sibley 33.5 Cloquet 31)
Litchfield Invitational
(Litchfield 225, Hutchinson 175.5, Totino Grace 154.5 Alexandria 143.5 Monticello 92.5 Milaca 90 Eden Valley-Watkins 40)
Maple Grove Invitational
(Anoka 298 Maple Grove 190 Byron 187 Mahtomedi 143 Royalton 130.5 Park 100 Park Center 58)
Okoboji Invitational
(Central Lyoon 197 Greattinger-Terril 193.5 Spirit Lake Park 164 Sibley-Ocheyedan 151 West Hancock 137.5 Hartley-Melvin-Sanborn 122 Okoboji 78.5 North Union 53 Fulda/Murray County Central 36 Sioux Central 19.5)
Osseo Invitational
(Shakopee 232 Mounds View 172 Wayzata 146 Blaine 144.5 Osseo 107 Rogers 107 Elk River 87.5 Columbia Heights 59 Minneapolis Southwest 33 Saint Paul Humboldt 25 Minneapolis Edison 3)
Rochester Invitational
Rochester Century 46 Rochester John Marshall 35
Simley 59 Rochester Mayo 18
Stewartville 65 Rochester Century 9
Simley 50 Stewartville 12
Simley 61 Pine Island 12
Rochester John Marshall 36 Pine Island 32
Chatfield 66 Rochester John Marshall 11
Chatfield 50 Stewartville 24
Chatfield 60 Rochester Century 21
Rochester Mayo 41 Pine Island 39
Rochester Mayo 41 Stewartville 39
Rochester Mayo 45 Chatfield 27
Chatfield 53 Pine Island 24
Rush City/Braham Invitational
(Deer River 187.5 Crosby-Ironton 155 Virginia 141 Luck 119 Mille Lacs  116 Ogilvie 103 Rush City/Braham 95.5 Brooklyn Center 74 Proctor 57 Rice Lake 38)
Saint Ansgar Invitational
Clear Lake 66 Austin 18
Austin 54 Garner-Hayfield-Ventura 19
Austin 66 Northwood-Kensett 17
Austin 56 Saint Ansgar 33
Wahlert 45 Austin 32
Saint James Invitational
(Marshall 192.5 Jackson County Central 188.5 Mankato West 170 Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Southland 111.5 New Richland-Ellendale 107 Sibley East 57 Lake Crystal-Wellcome Memorial 39 Saint James 23 Minnehaha/DeLaSalle 0)
Saint Michael-Albertville Invitational
(Saint Michael-Albertville 210.5 Forest Lake 209.5 Perham 195 Waconia 193 Saint Cloud Tech 157 Dassel-Cokato 62 Sauk Rapids 56 Cooper 12)
Wadena-Deer Creek Invitational
(Long Prairie/Browerville 207 Thief River Falls 191 Greenbush-Middle River/Badger 165.5 Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 146 Pequot Lakes/Pine River 123 United North Central 113 Pierz 110.5 Staples-Motley 99.5 Wadena-Deer Creek 54)
Wahpeton Invitational
(Frazee 313 Lisbon 174.5 Sisseton 148 Brookings 136 Crookston 110 Kindred 93 Devils Lake 90.5 Breckenridge 85.5 Barnesville 84 Border West 77 Wahpeton 75 Grand Forks Central 74 West Fargo Sheyenne 56.5 Fargo North 44 West Fargo JV 11)
Washington Technology Invitational
Goodhue 45 Minneapolis South 24 
Eden Prairie 36 Roseville 24
North Branch 33 Washington Technology 36
North Branch 39 Roseville 42
Eden Prairie 52 Minneapolis south 24
Goodhue 48 Washington Technology 36
Eden Prairie 43 Washington Technology 27
Goodhue 54 North Branch 24 
Minneapolis South 24 Roseville 57
Eden Prairie 36 Goodhue 46
Minneapolis South 24 North Branch 60
Roseville 58 Washington Technology 21
Minneapolis South 39 Washington Technology 40
Goodhue 35 Roseville 36
Eden Prairie 44 North Branch 22
Winona Invitational
(Apple Valley 192 Kasson-Mantorville 186 Lewiston/Rushford 90 Winona 79 Saint Charles 74.5 Wabasha-Kellogg 56.5 Cochrane-Fountain City 48.5 LaCrescent 44 Minneapolis North 0)

December 4
Proctor 24 Virginia 54 @ Nashwauk-Keewatin
Proctor 54 @ Nashwauk-Keewatin 24
Virginia 54@ Nashwauk-Keewatin 20

December 5
Annandale/Maple Lake, 27 Foley 35 @ Big Lake
Annandale/Maple Lake 25 @ Big Lake 42
Foley 49 @ Big Lake 18
Becker 39 @ Mora 21
Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 57 Osakis 15 @ Pequot Lakes/Pine River
Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 20 @ Pequot Lakes/Pine River 47
Osakis 11 @ Pequot Lakes/Pine River 66
Grand Forks Central 26 @ Crookston 42
Grand Forks Red River 33 @ Crookston 45
Greenbush-Middle River/Badger 69  Mahnomen/Waubun  10@ Dilworth-Glyndon-Felton
Greenbush-Middle River/Badger 39 @ Dilworth-Glyndon-Felton 31
Mahnomen/Waubun 24 @ Dilworth-Glyndon-Felton 61
Howard Lake-Waverly-Winsted  21 Sibley East 43 @ Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie
Howard Lake-Waverly-Winsted 34 @ Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 39
Sibley East 49 @ Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 10
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 50 Quad County 18@ Wabasso/Red Rock Central
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 35 @ Wabasso/Red Rock Central 39
Quad County 18 @ Wabasso/Red Rock Central 48
Little Falls 35  Rocori 24 @ Albany
Little Falls 41 @ Albany 30
Rocori 37@ Albany 31
Mankato East 31 Maple River 36 @ Blooming Prairie/Hayfield
Mankato East 50 @ Blooming Prairie/Hayfield 27
Mankato East 67 Saint Clair 12 @ Blooming Prairie/Hayfield
Maple River 39 @ Blooming Prairie/Hayfield 33
Maple River 48 Saint Clair 15 @ Blooming Prairie/Hayfield
Saint Clair 17 @ Blooming Prairie/Hayfield 63
Moorhead 19 @ Perham 49
New Ulm 12 @ Fairmont/Martin County West 61
New York Mills 54 @ Wadena-Deer Creek 23
Pelican Rapids 11 West Central 68 @ Ottertail County Central
Pelican Rapids 11 @ Ottertail County Central 66
West Central 36 @ Ottertail County Central 25
Pine City/Hinckley 12 @ Milaca 69
Pipestone 26 @ Jackson County Central 50
Redwood/River Valley 12 @ Tracy-Milroy-Balaton 63
Roseau 36 @ Pembina County North 40
United South Central 27 Windom/Mountain Lake 43 @ Madelia/Truman
United South Central 72@ Madelia/Truman 3
Windom/Mountain Lake 56 @ Madelia/Truman 6
West Fargo 18 @ Frazee 48

December 6
Brooklyn Center 36 Edina 30@ Saint Paul Johnson
Brooklyn Center 51 Saint Paul Highland Park 27 @ Saint Paul Johnson 
Brooklyn Center 45 @ Saint Paul Johnson 33
Edina 36 Saint Paul Highland Park 30 @ Saint Paul Johnson
Edina 30 @ Saint Paul Johnson 36
Saint Paul Highland Park 18 @ Saint Paul Johnson 48
Irondale/Spring Lake Park 69 Minneapolis Patrick Henry 12 @ Saint Paul Central
Irondale/Spring Lake Park 39 Saint Thomas Academy 30 @ Saint Paul Central
Irondale/Spring Lake Park 56 @ Saint Paul Central 15
Minneapolis Patrick Henry 13 Saint Thomas Academy 47 @ Saint Paul Central
Minneapolis Patrick Henry 18 @ Saint Paul Central 57

December 7
Adrian 54 Tri-Valley 21 @ Canton
Adrian 12 @ Canton 62
Albert Lea 62 @ Rochester John Marshall 9
Alexandria 36 @ Brainerd 37
Apple Valley 54 @ Eagan 9
Eastview 42 Rosemoujnt 30 @ Eagan 
Austin 15 @ Northfield 56
Blackduck/Cass Lake 43 United North Central 32 @ Park Rapids
Blackduck/Cass Lake 51 @ Park Rapids 21
United North Central 30 @ Park Rapids 38
Blue Earth 19 Lake Mills 50 @ Maple River
Blue Earth 28 @ Maple River 43
Lake Mills 34 @ Maple River 24
Breckenridge 44 United Clay Becker 29 @ Barnesville
Breckenridge 36 @ Barnesville33
United Clay Becker 18 @ Barnesville 46
Byron 22 Plainview-Elgin-Millville 57 @ Kenyon-Wanamingo
Byron24 @ Kenyon-Wanamingo 57
Plainview-Elgin-Millville 51 @ Kenyon-Wanamingo 24
Chisago Lakes 6 @ Saint Francis 63
Cretin-Derham Hall 17 Roseville 63 @ White Bear Lake
Cretin-Derham Hall 19 @ White Bear Lake 57
Roseville 32 @ White Bear lake 41
Crosby-Ironton 66 Nashwauk-Keewatin 18 @ Ogilvie
Crosby-Ironton 60 Proctor 18 @ Ogilvie
Crosby-Ironton57 @ Ogilvie 21
Nashwauk-Keewatin 48 Proctor 36 @ Ogilvie
Nashwauk-Keewatin 24 @ Ogilvie 54
Proctor 30 @ Ogilvie 34
Dassel-Cokato 21 Delano 48 @ Litchfield
Dassel-Cokato 29 @ Litchfield 42
Delano 42 @ Litchfield 30
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle/Montevideo 59 Sauk Centre/Melrose 12 @ Atwater-Cosmos-Grove City
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle/Montevideo 37 @ Atwater-Cosmos-Grove City 34
Sauk Centre/Melrose 15 @ Atwater-Cosmos-Grove City 47
Deer River 48 @ Walker-Hackensack-Akeley 30
Deer River 43 Pequot Lakes/Pine River 38 @ Walker-Hackensack-Akeley
Pequot Lakes/Pine River 48 @ Walker-Hackensack-Akeley 30
Mounds View 36 @ Wayzata 31
Fergus Falls 15 @ Saint Cloud Tech 64
Fulda/Murray County Central 18 Saint Clair 39 @ Saint James
Fulda/Murray County Central 0  @ Saint James 69
Saint Clair 21 @ Saint James 54
Henry Sibley 43 Saint Thomas Academy 33 @ North Saint Paul
Henry Sibley 54 @ North Saint Paul 24
Saint Thomas Academy 51 @ North Saint Paul 24
Lake City 33 @ Stewartville 36
Luverne 12 Windom/Mountain Lake 66 @ Worthington
Luverne 12 @ Worthington 67
Windom/Mountain Lake 29 @ Worthington 43
Mahnomen/Waubun 6 @ Detroit Lakes 60
Milaca 23 Sartell 43 @ Sauk Rapids
Milaca 30 @ Sauk Rapids 34
Sartell 41 @ Sauk Rapids 34
Minneapolis North 12 Minneapolis Washburn 66 @ Minneapolis Roosevelt
Minneapolis North 18 @ Minneapolis Roosevelt 63
Minneapolis North 18 Richfield 63 @ Minneapolis Roosevelt
Minneapolis Washburn 33 Richfield 39 @ Minneapolis Roosevelt
Minneapolis Washburn 45 @ Minneapolis Roosevelt 36
Richfield 58 @ Minneapolis Roosevelt 24
Minnehaha/DeLaSalle 19 @ Fridley 60
MInnehaha/DeLaSalle 48 Robbinsdale Cooper 6 @ Fridley
Robbinsdale Cooper 12@ Fridley 69
Morris/Hancock 59 @ Bold 21
New Richland-Ellendale 27 @ United South Central 47
New Ulm 29 @ Sibley East 33
Wabasso/Red Rock Central 60 @ Lake Crystal-Wellcome Memorial 21
Perham 44 Thief River Falls 27 @ Bemidji
Perham 46 @ Bemidji 22
Thief River Falls 24 @ Bemidji 46 
Rochester Century 27 Winona 52 @ Faribault
Rochester Century 18 @ Faribault 59
Winona 19 @ Faribault 54
Rogers 21 @ Buffalo 43
Saint Agnes 32 @ Columbia Heights 39
Saint Croix Lutheran 36 Saint Paul Harding 42 @ Saint Paul Humboldt
Saint Croix Lutheran 51 @ Saint Paul Humboldt 27
Saint Paul Harding 65 @ Saint Paul Humboldt 12
Saint Michael-Albertville 63 @ Big Lake 6
Saint Paul Como Park 48 @ Saint Paul Central 35
Saint Peter 35 @ Mankato West 32
Simley 77 Tartan 0 @ South Saint Paul
Simley 51 @ South Saint Paul 21
Tartan 24 @ South Saint Paul 54
Stillwater 33 @ Woodbury 40
Tracy-Milroy-Balaton 40 @ Canby 25
Tri-City United 18 Watertown-Mayer 49 @ New Prague
Tri-City United 6 @ New Prague 57
Watertown-Mayer 19 @ New Prague 51
Wadena-Deer Creek 33 @ Border West 42
Waseca 6 @ Fairmont/Martin County West 69
Willmar 63 @ Rocori 6

December 8
Andover 7 @ Coon Rapids 67
Andover 12 Maple Grove 49 @ Coon Rapids
Maple Grove 32 @ Coon Rapids 31
Anoka 28 Scott West 29 @ Champlin Park
Anoka 76@ Champlin Park 6
Scott West 71 @ Champlin Park 6
Belgrade-Brooten 52 Paynesville 24 @ Kimball
Belgrade-Brooten 64 @ Kimball 12
Paynesville 41 @ Kimball 29
Big Lake Invitational
(Big Lake 196 Albany 168.5 Sartell 148 Rush City 138.5 North Branch 121 Saint Cloud Apollo 97 Monticello 95.5 Zimmerman 81.5 Holdingford 64.5 Pine City/Hinckley 46)
Blaine 52 @ Osseo 22
Brooklyn Center 18 Mahtomedi  64 @ Saint Croix Lutheran
Brooklyn Center 42 Richfield 33 @ Saint Croix Lutheran
Brooklyn Center 35 @ Saint Croix Lutheran 45
Mahtomedi 66 Richfield 9 @ Saint Croix Lutheran
Mahtomedi 62 @ Saint Croix Lutheran 18
Richfield 30 @ Saint Croix Lutheran 45
Burnsville 9 @ Prior Lake 75
Eastview 36 Minnetonka 31 @ Shakopee
Eastview 6 @ Shakopee 56
Farmington 51 Minnetonka 21 @ Shakopee
Farmington 18 @ Shakopee 54
Minnetonka12 @ Shakopee 54
Elk River 45 @ Centennial 33
Forest Lake 44 Hastings 17 @ Park
Forest Lake 63 @ Park 9
Hastings 64 @ Park 9
Ortonville 39 Osakis 40 @ Sauk Centre/Melrose
Ortonville 30 @ Sauk Centre/Melrose 48
Osakis 35 @ Sauk Centre/Melrose 42
Irondale/Spring Lake Park 55 @ Park Center 22
Kasson-Mantorville 70 @ Pine Island 9
Faribault 44 Lakeville South 24 @ Lakeville North
Faribault 15 New Prague 46@ Lakeville North
Faribault 39 @ Lakeville North 28
Lakeville South 23 New Prague 42 @ Lakeville North
Lakeville South 41 @ Lakeville North 25
New Prague 57 @ Lakeville North 18
Marshall 40 @ Redwood/River Valley 27
Minneapolis North 0 Royalton 62 @ Howard Lake-Waverly-Winsted
Minneapolis North 18 @ Howard Lake-Wavelry-Winsted 42
Royalton 39 @ Howard Lake-Wavelry-Winsted 34
Pipestone 31 Wabasso/Red Rock Central42 @ Fulda/Murray County Central
Pipestone 54 @ Fulda/Murray County Central 15
Wabasso/Red Rock Central 75 @ Fulda/Murray County Central 6
Princeton 12 @ Cambridge 60
Willmar Invitational
(Willmar 272 Saint Cloud Tech 217 Kerkhoven-Murdock-Sunburg 156 Minnewaska 133 Quad County 82.5 Benson 73 EdenValley-Watkins 64)
Zumbrota-Mazeppa 76 @ Triton 3

December 9
Andover Invitational'
(Kasson-Mantorville 259 Princeton 114 Chippewa Falls 113 Orono 112 Royalton 105 Fridley 88 Centennial 85 Mille Lacs 75 Andover 61 Zimmerman 44 Minneapolis South 42 North Saint Paul 26 Saint Paul Como Park 20)
Barnesville Invitational
(Lisbon 212 Fargo Davies 181.5 Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 180.5 Barnesville 128.5 Breckenridge 86 Fertile-Beltrmia 83.5 Fargo North 77.5 Fargo South 54 Frazee JV 46 West Fargo Sheyenne 38.5)
Brainerd Invitational
(Frazee 202 Bemidji 182 Foley 168 Little Falls 142.5 Pierz 113 Brainerd 112 White Bear Lake 104 Grand Rapids 100.5 Staples-Motley 80.5 Moorhead 73 Mound-Westonka 73 Aitkin 43 Cloquet 34 Chisago Lakes 34)
Byron Invitational
Byron 51 Waterville/Janesville 20
Lewiston/Rushford 50 Waterville/Janesville 28
Byron 38 Lewiston/Rushford 32
Lewiston/Rushford 38 Dover-Eyota 36
Byron 43 Dover-Eyota 36
Dover-Eyota 51 Waterville/Janesville 28
Chanhassen Invitational
(Owatonna 205 Eden Prairie 146 Maple Grove 145 East Ridge 143 Mankato West 129.5 Buffalo 112 Elk River 92.5 Minnetonka 91, Chaska/Chanhassen 85 Osseo 81 Burnsville 41.5 Hopkins 39 Minneapolis Washburn 36.5 Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 10)
Council Bluffs Central Lewis Invitatoinal
(Lincoln East 497.5 Kearney 462 Fort Dodge 455 Apple Valley 452 Waiukee 396 Glenwood 333.5 Olathe North 310.5 Overland Park Blue Valley Southwest 303 Missouri Valley 299 Mill Valley 280 Grand Island 255.5 Iowa City West 241.5 Spirit Lake Park 219 Plattsmouth 214.5 Millard West 195.5 Woodbury Central 193.5 Totino Grace 193 Atlantic 191 Underwood 186.5 Lewis Central 185.5 Olathe South 179.5 Gardner-Edgerton 165.6 Creighton Prep 160 Sergeant Bluff-Luton 147.5 Perry 145 Norris 115.5 Saint James Academy 115.5 Millard North 97 Papillion-LaVista 90.5 Nebraska City 84 LeMars 82.5 Omaha North 76.5 Pittsburg 76.5 Thomas Jefferson 69.5 Maysville 68.5 Ames 66.5 South Sioux City 48.5 Abraham Lincoln 33 Saint Albert 9)
Coon Rapids Invitational
Zumbrota-Mazeppa 41 Mounds View 24
Blooming Prairie/Hayfield 45 Hibbing 27 
Mounds View 46 Blooming Prairie/Hayfield 28 
Mounds View 40 Saint Francis 27
Coon Rapids 33 Zumbrota-Mazeppa 27
Zumbrota-Mazeppa 84 Minneapolis Southwest 0
Hibbing 67 Minneapolis Southwest 0
Northfield 49 Hibbing 18
Coon Rapids 48 Northfield 19
Coon Rapids 60 Blooming Prairie/Hayfield 15
Saint Francis 76 Minneapolis Southwest 6
Saint Francis 48 Northfield 18
Crookston Invitational
(United North Central 151 Crookston 150 Park Rapids 145 New York Mills 135 Roseau 125.5 Walker-Hackensack-Akeley 104 Hillsboro 94 United Clay Becker 66 Grafton 54 Mahnomen/Waubun 44 Red Lake County Central 43)
Delano Invitational
(Delano 227 Watertown-Mayer 183 Blaine 172 Rogers 157 Becker 138.5 Saint Peter 121.5 Dassel-Cokato 100.5 Saint Thomas Academy 66 Saint Croix Lutheran 63 Park Center 20)
Eau Claire North Inivitational
(Ellsworth 535 Plainview-Elgin-Millville 432 Eagan 403 Baldwin-Woodville 371 Cadott 276 Wittenburg-Birnamwood 275 Nekoosa 259 New Richmond 229 Stanley-Boyd 201 Prescott 186.5 Eau Claire North 166.5 Auburndale 163 Durand 163 Superior 159 Ladysmith 150 Eau Claire Memorial 122 Blair-Taylor 113 Cameron 111 Cochrane-Fountain City 109 Bloomer/Colfax 103 Whitehall 87)
Grand Forks Central Invitational
Greenbush-Middle River/Badger 76 Grand Forks Red River 6
Thief River Falls 69 Bismarck Saint Mary's 9
Thief River Falls 42 Greenbush-Middle River/Badger 27
Stewartville 50 Central Cass 21
Stewartville 32 Turtle Mountain 31 
Thief River Falls 39 Stewartville 26
West Fargo 45 Fosston/Bagley 30
Perham 54 Jamestown 6 
Perham 66 Grand Forks Central 10
Perham 43 Bismarck Century 22
Perham 53 Thief River Falls 21
Fosston/Bagley 60 Wahpeton 12
Jamestown 39 Fosston/Bagley 37
Greenbush-Middle River/Badger 49 Turtle Mountain 28
Bismarck Century 41 Greenbush-Middle River/Badger 22
Bismarck Century 44 Stewartville 26
Stewartville 44 Grand Forks Central 21
Greenbush-Middle River/Badger 56 Grand Forks Central 21
Fosston/Bagley 57 Central Cass 18
Fosston/Bagley 72 Wahpeton 6
Jackson County Central Invitational
(Harrisburg 205 Minneota 184 Jackson County Central 130.5 Worthington 121 West Sioux 117 Windom/Mountain Lake 115.5 Lake Crystal-Wellcome Memorial 96.5 Wabasha-Kellogg 93 Saint James 70.5 Sioux City East 68 Waseca 64 New Richland-Ellendale 55 Luverne 48 United South Central 44 Adrian 36 Madelia/Truman 6)
LaCrosse Logan Invitational
(LaCrescnet 199.5 Brookwood 173 LaCrosse Logan 150.4 Saint Croix Central 113 Fillmore Central 107 Onalaska Luther 105 LaCrosse Aquinas 98 Independence/Gilmanton 97 Arcadia 76 Coulee Christian 13 Montello 8)
Park Invitational
Albert Lea 42 Cambridge 28
Cambridge 70 Park 9
Cambridge 42 Hutchinson 33
Cambridge 53 River Falls 25
Albert Lea 44 Wayzata 26
Albert Lea 78 Tartan 6 
Albert Lea 73 Blue Earth 3
Hutchinson 52 Blue Earth 19
Hutchinson 51 Park 22
Hutchinson 44 River Falls 33
River Falls 48 Park 22
Blue Earth 59 Tartan 21
Blue Earth 40 Wayzata 27
Wayzata 67 Tartan 12
River Falls 51 Wayzata 29
Park 66 Tartan 18
Prior Lake Invitational
Simley 63 Farmington 6
Saint Michael-Albertville 55 Farmington 9
Waconia 67 Farmington 4 
Simley 42 Prior Lake 31
Simley 52 Waconia 18
Saint Michael-Albertville 51 Prior Lake 20
Saint Michael-Albertville 52 Stillwater 14
Prior Lake 53 Stillwater 21
Waconia 60 Stillwater 16
Saint Agnes Invitational
Norwood-Young America 51 Saint Agnes 28
Edina 52 Saint Agnes 27
Edina 52 Norwood-Young America 29
Saint Agnes 36 Champlin Park 34
Edina 48 Minneapolis Roosevelt 24
Minneapolis Roosevelt 48 Saint Agens 33
Champlin Park 42 Minneapolis Roosevelt 34
Norwood-Young America 48 Champlin Park 36
Champlin Park 48 Edina 30
Shakopee Invitational
(Shakopee 296.5 Tri-City 162.5 Winona 147.5 Sauk Rapids 136.5 Bloomington Kennedy 136 Rosemount 111)
Tomah Invitational
(Lancaster 453 Baraboo 441 Tomah 395 Viroqua 351.5 Caledonia/Houston 346 Westby 269 West Salem/Bangor 251 Mauston 243 Osseo-Fairchild 243 Mosinee 217 Richland Center 189 Gale-Ettrick Tremp 176 Royall 173 Boscobel 156 Regis/Altoona 124 Cashton 92)
Watertown Invitational
Canby 51 Sioux Falls O'Gorman 16 
Canby 54 Vermillion 19
Canby 61 Tea 15
Watertown 54 Canby 15
West Central Invitational
(Ottertail County Central 195 West Central 194 Belgrade-Brooten 159 Dawson-Boyd/Lac Qui Parle/Montevideo 150 Alexandria 126 Morris/Hancock 106 Border West 72 Pelican Rapids 61.5 Fergus Falls 36)
Woodbury Invitational
Rochester Mayo 68 Henry Sibley 12
Anoka 63 Rochester Mayo 15
Rochester Mayo 40 Lakeville North 31
Woodbury 54 Benilde-Saint Margaret's 27
Lakeville North 40 Woodbury 39
Henry Sibley 39 Woodbury 38
Anoka 62 Annandale/Maple Lake 18
Anoka 82 Benilde-Saint Margaret's 0
Mahtomedi 65 Benilde-Saint Margaret's 12
Annandale/Maple Lake 36 Mahtomedi 31
Mahtomedi 45 Lakeville North33
Annandale/Maple Lake 49 Henry Sibley 17

December 12
Barnesville 30 @ New York Mills 42
Bemidji 33 @ Detroit Lakes 41
Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 40, United North Central 33 @ Ottertail County Central
Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 16 @Ottertail CountyCentral 61
United North Central 15 @ Ottertail County Central 46
Bold 33 @ New London-Spicer 44
Breckenridge 24 Morris/Hancock 52 @ Ortonville
Breckenridge 33 Quad County 43 @ Ortonville
Breckenridge 35 @ Ortonville 40
Morris/Hancock 52 Quad County 30 @Ortonville
Morris/Hancock 55 @ Ortonville 20
Quad County 39 @ Ortonville 32
Chatfield 48 @ Lewiston/Rushford 31
Durand 45 @ Wabasha-Kellogg 39
LaCrescent 37 @ Wabasha-Kellogg 35
Fairmont/Martin County West 84 Madelia/Truman 0 @ Saint Clair
Fairmont/Martin County West 54 Redwood/River Valley 18 @ Saint Clair
Fairmont/Martin County West 78 @ Saint Clair 6
Madelia/Truman 6 Redwood/River Valley 78  @ Saint Clair
Madleia/Truman 30 @ Saint Clair 31
Redwood/River Valley 74 @ Saint Clair 6
Fertile-Beltrami 28 Grafton 39 @ Hillsboro
Fertile-Beltrami 22 @ Hillsboro 51
Fillmore Central 30 Rochester John Marshall 36 @ Grand Meadow/LeRoy/Southland
Fillmore Central 24 @ Grand Meadow/LeRoy/Southland 58
Rochester John Marshall 15 @ Grand Meadow/LeRoy/Southland 66
Frazee 75 Pelican Rapids 0 @ Dilworth-Glyndon-Felton
Frazee 46 @ Dilworth-Glyndon-Felton 18
Pelican Rapids 0 Perham 77 @ Dilworth-Glyndon-Felton
Pelican Rapids 21 @ Dilworth-Glyndon-Felton 60
Perham 48 @ Dilworth-Glyndon-Felton 19
Greenbush-Middle River/Badger 55 @ Pembina County North 19
Hibbing 36 @ Aitkin 45
Howard Lake-Waverly-Winsted 22 Kimball 48 @ Annandale/Maple Lake
Howard Lake-Wavelry-Winsted 25 Minnewaska 54 @ Annandale/Maple Lake
Howard Lake-Wavelry-Winsted 19 @ Annandale/Maple Lake 54
Kimball 30 Minnewaska 33 @ Annandale/Maple Lake
Kimball 42 @ Annandale/Maple Lake 25
Minnewaska 35 @ Annandale/Maple Lake 36
Long Prairie/Browerville 39 @ West Central 27
Mille Lacs 37 North Branch 34 @ Ogilvie
Mille Lacs 22 Pequot Lakes/Pine River 55 @ Ogilvie
Mille Lacs 48 @ Ogilvie 36
North Branch 21 Pequot Lakes/Pine River 49 @ Ogilvie
North Branch55 @ Ogilvie 24
Pequot Lakes/Pine River 60 @ Ogilvie 15
Red Lake County Central 6 @ Blackduck/Cass Lake 72
Rocori 57 @ Fergus Falls 21 
Saint Charles 29 @ Dover-Eyota 42
Saint Cloud Apollo 15 @ Sartell 61
Thief River Falls 50 @ Crookston 21
Tracy-Milroy-Balaton 45 @ Pipestone 30
Walker-Hackensack-Akeley 28 @ Park Rapids 54
Zumbrota-Mazeppa 54 @ Cannon Falls 21

December 13
Benilde-Saint Margaret's 60 Minneapolis Southwest 18 @ Saint Paul Central
Benilde-Saint Margaret's 39 Park Center 42 @ Saint Paul Central
Benilde-Saint Margaret's 48 @ Saint Paul Central 36
Minneapolis Southwest 18 Park Center 60 @ Saint Paul Central
Minneapolis Southwest 12 @ Saint Paul Central 60
Park Center 37 @ Saint Paul Central 37
Totino Grace 55 @ Osseo 2

December 14
Annandale/Maple Lake 41 Mound-Westonka 35 @ Watertown-Mayer
Annandale/Maple Lake 33 @ Watertown-Mayer 44
Mound-Westonka 15 @ Watertown-Mayer 53
Armstrong 27Edina 50 @ Chaska
Armstrong 6 @ Chaska 54
Edina 9 @Chaska 64
Bemidji 44 Mora 28 @ Grand Rapids
Bemidji 46 Virginia 24 @Grand Rapids
Bemidji 57 @ Grand Rapids 8
Mora 57 Virginia 12 @ Grand Rapids
Mora 40 @ Grand Rapids 33
Bloomington Kennedy 15 @ New Prague 54
Bloomington Kennedy 37 Rosemount 30 @ New Prague
Rosemount 14 @ New Prague 57
Blue Earth 57 @ New Ulm 18
Buffalo 13 @ Saint Michael-Albertville 58
Cambridge 32 @ Saint Francis 33
Cloquet 33 @ Rush City/Braham 46
Mille Lacs 42 @ Rush City/Braham 39
Cretin-Derham Hall 0 @ Forest Lake 79
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 61 @ Benson 15
East Ridge 31 @ Stillwater 35
Minneapolis Washburn 36 Tartan 45 @ Lakeville South
Minneapolis Washburn 31 Woodbury 48 @ Lakeville South
Minneapolis Washburn 12 @ Lakeville South 60
Tartan 27 Woodbury @ Lakeville South 45
Tartan 21 @ Lakeville South 46
Woodbury 24 @Lakeville South 49
Faribault 35 Mankato East 29 @ Albert Lea
Faribault 24 @ Albert Lea 43
Mankato East 18 @ Albert Lea 39
Foley 39 @ Little Falls 27
Howard Lake-Waverly-Winsted, 20 New London-Spicer 48 @ Dassel-Cokato
Howard Lake-Waverly-Winsted 9 @ Dassel-Cokato 58
New London-Spicer 22 @ Dassel-Cokato 52
Irondale/Spring Lake Park 57 Minnehaha/DeLaSalle  21@ South Saint Paul
Irondale/Spring Lake Park 9 @ South Saint Paul 66
Minnehaha/DeLaSalle 12 @ South Saint Paul 72
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 40 @ Kimball 30
Lake Crystal-Wellcome Memorial 24 @ Medford 56
Lakeville North 3 @ Shakopee 63
LeSueur-Henderson 8 United South Central 64 @ Saint Clair
LeSueur-Henderson 60 @ Saint Clair 24
United South Central 58 @ Saint Clair 7
Mankato West 19 Owatonna 51 @ Northfield
Mankato West 25 @ Northfield 2
Owatonna 33 @ Northfield 30
Maple River 51 @ Waterville/Janesville 24
Kenyon-Wanamingo 63 @ Waterville/Janesville 3
Kenyon-Wanamingo 42 Maple River 15 @ Waterville/Janesville
Milaca 18 @ Becker 51
Minneapolis Edison 39 @ Cooper 36
Minneapolis South 66 Minneapolis Southwest 6 @ Minneapolis North
Minneapolis South 78 @ Minneapolis North 6
Minneapolis Southwest 30 @ Minneapolis North 42
North Branch 22 @ Princeton 45
Orono 12@ Delano 52
Ortonville 30 @ Border West 51
Ottertail County Central 69 @ Wadena-Deer Creek 6
Park 21 @ Mounds View 53
Paynesville 62 @ Eden Valley-Watkins 6
Pelican Rapids 10 @ New York Mills 54
Pine City/Hinckley 48 @ Ogilvie 36
Pine Island 34 @ Lake City 31
Pipestone 52@ Adrian 21
Rochester Century 15 Rochester Mayo 61 @ Rochester John Marshall
Rochester Century 50 @ Rochester John Marshall 30
Rochester Mayo 58 @ Rochester John Marshall 19
Rogers 55 @ Monticello 18
Saint Paul Central 48 @ Saint Paul Humboldt 36
Saint Paul Harding 19 @ Washington Technology 60
Saint Paul Highland Park 36 @ Saint Paul Como Park 39
Sauk Rapids 36 @ Alexandria 35
Triton 9 @ Byron 60
Winona 24 @ Austin 54

December 15
Chisago Lakes Invitational
(Grand Rapids 184 Rogers 184 Goodhue 177.5  North Saint Paul 121 Chisago Lakes 102 Howard Lake-Wavelry-Winsted 90.5 Rush City/Braham 77 Champlin Park 72 Saint Croix Falls 44 Proctor 28 Armstrong 28)
Columbia Heights 45 Minneapolis Patrick Henry 30 @ Richfield
Columbia Heights 36 @ Richfield 48
Minneapolis Patrick Henry 20 @ Richfield 48
Cretin-Derham Hall 51 @ Benilde-Saint Margaret's 27
Eden Prairie 50 @ Brooklyn Center18
Foley 48 Royalton 22 @ Brainerd
Foley 53 @ Brainerd 12
Royalton 30 @ Brainerd 40
Irondale/Spring Lake Park 22, Paynesville 48 @ Zimmerman
Irondale/Spring Lake Park  61 @ Zimmerman 16
Paynesville 60 @ Zimmerman 20
Pierz 51 @ Milaca 23
Tartan 10 @ White Bear Lake 62

December 16
Big Bear Invitational
(Cambridge 182.5 Hutchinson 160.5 Greenbush-Middle River/Badger 135.5 Thief River Falls 128 West Central 119 Park Rapids 117 Coon Rapids 115 Detroit Lakes 112.5 Dilworth-Glyndon-Felton 111 Belgrade-Brooten 108.5 Blackduck/Cass Lake 105.5 Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 103.5 Deer River 102 Long Prairie/Browerville 102 Hibbing 92.5 Staples-Motley 89.5 Crookston 88 Minnewaska 81 New York Mills 79 Barnesville 78.5 Mora 72.5 Osakis 65 Fosston/Bagley 64 United North Central 64 Aitkin 63 Morris/Hancock 55 Walker-Hackensack-Akeley 52 Pequot Lakes/Pine River 51 Roseau 50 Andover 47.5 Sauk Centre/Melrose 43.5 Virginia 41 Crosby-Ironton 40 Saint Cloud Apollo 29 Fergus Falls 23 Fertile-Beltrami 22 Wadena-Deer Creek 16 Mahnomen/Waubun 14 Nashwauk-Keewatin 12 Spectrum 11.5)
Dassel-Cokato Invitational
Foley 52 Dassel-Cokato 18
Big Lake 40 Albany 24
Delano 44 Elk River 25
Big Lake 48 Dassel-Cokato 24
Delano 39 Albany 36
Foley 60 Elk River 13
Albany 44 Dassel-Cokato 31
Foley 33 Delano 21
Big Lake 49 Elk River 15
Fillmore Central Invitational
(Chatfield 177.5 Lewiston/Rushford 162 Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Southland 148 Decorah 140.5 Winona 114.5 Austin 95 Waseca 92 Ellsworth 76.5 LaCrescent 76.5  Fillmore Central 39.5)
Frazee Invitational
Minneota 36 Pierz 30
Frazee 51 Pierz 16
Perham 58 Minneota 9
Perham 55 Pierz 12
Frazee 39 Minneota 21
Kenyon-Wanamingo Invitational
(Kenyon-Wanamingo 242 Dover-Eyota 191 Medford 174 Wabasha-Kellogg 122.5 Centennial 111.5 Columbia Heights 96 Norwood-Young America 81 Saint Paul Highland Park 68 Burnsville 65)
Minneapolis Edison Invitational
(Washington Technology 178.5 Minneapolis Washburn 160 Saint Paul Harding 126 Minneapolis Roosevelt 121.5 Minnehaha Academy/DeLaSalle 96 Brooklyn Center 89 Saint Paul Central 87 Minneapolis Edison 80.5 Minneapolis Patrick Henry 53.5 Minneapolis North 29)
Minnesota Christmas Invitational @ Rochester
(Anoka 175.5 Simley 175 Shakopee 174.5 Apple Valley 168.5 Holmen 165.5 Kaukauna 149 Willmar 145.5 Scott West 136.5 Owatonna 136 Kasson-Mantorville 128.5 Albert Lea 126 Prior Lake 1265 Forest Lake 113.5 Waconia 109.5 Saint Michael-Albertville 108.5 Ellsworth 106 Zumbrota-Mazeppa 104 Totino Grace 89 Saint Cloud Tech 82.5 Hastings 81 Plainview-Elgin-Millville 79 West Fargo 72.5 Saint Francis 69 Pipestone 66 Stillwater 65 Mounds View 64 Blooming Prairie/Hayfield 64 Wayzata 58 Wahlert Catholic 56.5 Minnetonka 51 Eagan49.5 Rochester Mayo 43.5 Farmington 42.5 Moorhead 38 Saint Croix Falls 37 Jackson County Central 31 Leo 21.5 Stewartville 20.5 Eastview 15 )
Northfield Invitational
(Mankato East 176.5 Faribault 164 South Saint Paujl 146 New Prague 138.5 Northfield 116 Lakeville South 97.5 Saint Charles 92.5 Cannon Falls 77.5 Waterville/Janesville 77 Mahtomedi 76.5 Mound-Westonka 72.5 Rosemount 72 Park 70 Lake City 57 Rochester Century 20.5 Henry Sibley 12)
Northwestern Invitational
Pine City/Hinckley 42 Bayfield 9
Superior 63 Pine City/Hinckley 18
Northwestern 62 Pine City/Hinckley 12
Redwood Valley Invitational
(Fairmont/Martin County West 216.5, Litchfield 158.5 Marshall 117 Sibley East 113 Saint Peter 112 Wabasso/Red Rock Central 111.5 Mankato West 110 Tracy 102.5 Sartell 97 Maple River 95.5 Canby 92 Dawson/Lac Qui Parle/ Montevideo 90 Tri-City United 88 Worthington 88 New Ulm 82 Kerkhoven-Murdock-Sunburg 74 Maple Grove 66.5 Blue Earth 64.5 Atwater-Cosmos-Grove City 59 Redwood/River Valley 54.5 Alexandria 50.5 Saint James 48.5 Rocori 36 LeSueur-Henderson 34 Bold 31 New London-Spicer 27.5 New Richland/Ellendale 26 Minneapolis South 23 United South Central 20 Holdingford 14 Saint Paul Johnson 10 Fulda/Murray County Central 4 Madelia/Truman 0)
Richfield Invitational
Sauk Rapids 51 Bloomington Kennedy 30
Sauk Rapids 41 Orono 34
Sauk Rapids 55 Rochester John Marshall 18
Orono 46 Cloquet 30
Orono 40 Roseville 39
Bloomington Kennedy 43 Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 33
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 60 Richfield 24
Glenc0e Silver Lake/Lester Prairie 46 Cloquet 34
Bloomington Kennedy 41 Roseville 33
Roseville 72 Richfield 17
Rochester John Marshall 48  Richfield 13
Rochester John Marshall 24 Cloquet 42
Saint Agnes Invitational
Saint Croix Lutheran 57 Saint Agnes 24
Hopkins 36 Saint Croix Lutheran 35
Mille Lacs 52 Saint Croix Lutheran 30
Mille Lacs 63 Hopkins 18
Mille Lacs 72 Saint Agnes 6
Hopkins 39 Saint Agnes 30
Sioux Falls Washington Invitational
(Watertown 220 Brandon Valley 217.5 Vermillion 154.5 Mitchell 151 Sioux Falls Roosevelt 123.5 Yankton 111 Sioux falls Washington 51 Adrian 49)
Spencer Invitational
(Sergeant Bluff-Luton 211.5 Central Lyon 172 Eagle Grove 141 Sibley-Ocheyedan 133.5 Humboldt 123 Algona 121.5 Spencer 118 West Monona 99 Estherville 98 LeMars 85.5 Sioux Center 85 Clear Creek Amana 77 West Lyon 77 Luverne 69 Rock Valley/Boyden-Hull 33 Lawton-Bronson 29
Trinity School Invitational
(New Richmond 175 Pine Island 163 Glenwood City 124.5 Monticello 121.5 Ogilvie 104 Park Center 85 Benilde-Saint Margaret's 81 Edina 63 Trinity School 58 Triton 45 Saint Paul Humboldt 35)

December 19
Belgrade-Brooten 54 Benson 27@ Quad County
Belgrade-Brooten 63 Luverne 15 @ Quad County
Belgrade-Brooten 59 @ Quad County 17
Benson 42 Luverne 33 @ Quad County
Benson 42 @ Quad County 37
Luverne 27 @ Quad County 50 
Saint Paul Humboldt 30 Spectrum 41 @ Trinity School
Saint Paul Humboldt 39 @ Trinity School 42
Spectrum 39 @ Trinity School 30
Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 21 Minnewaska  48@ Long Prairie/Browerville
Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 18 @ Long Prairie/Browerville 57
Minnewaska 66 Osakis 13 @ Long Prairie/Browerville
Minnewaska 21 @ Long Prairie/Browerville 50
Osakis 3 @ Long Prairie/Browerville 77
Blackduck/Cass Lake 63 Grand Forks Red River 9 @ Thief River Falls
Blackduck/Cass Lake 50 Roseau 21 @ Thief River Falls
Blackduck/Cass Lake 43 @ Thief River Falls 27
Grand Forks Red River 21 Roseau 37 @ Thief River Falls
Grand Forks Red River 6 @ Thief River Falls 66
Roseau 17 @ Thief River Falls 57
Border West 18 Dawson-Boyd/Lac Qui Parle/Montevideo 60 @ Kerkhoven-Murdock-Sunburg
Border West 18 @ Kerkhoven-Murdock-Sunburg 61
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle/Montevideo 42 @ Kerkhoven-Murdock-Sunburg 31
Canby 62 @ Adrian 8
Proctor 21 Zimmerman 56 @ Pine City/Hinckley
Proctor 33 @ Pine City/Hinckley 48
Zimmerman 49 @ Pine City/Hinckley 30
Dilworth-Glyndon-Felton 57 @ Breckenridge 6
Cannon Falls 61 Fillmore Central 12 @ Triton
Cannon Falls 58 @ Triton 24
Fillmore Central 36 @ Triton 33
Fertile-Beltrami 33 @ Larimore 32
Grafton 40 Red Lake County Central 18 @ Crookston
Grafton 27 @ Crookston 53
Red Lake County Central 12 @ Crookston 69
Harrisburg 55 @ Jackson County Central 22
LeSueur-Henderson 3 New Prague 72 @ Blue Earth
LeSueur-Henderson 6 @ Blue Earth 78
New Prague 40 @ Blue Earth 20
Marshall 67 @ Ortonville 7
Mora 33 @ Albany 39
Mora 45 Princeton 33 @ Albany
Princeton 42 @ Albany 28
Morris/Hancock 43 New London-Spicer 35 @ Atwater-Cosmos-Grove City
Morris/Hancock 21 @ Atwater-Cosmos-Grove City 50
New London-Spicer 9 @ Atwater-Cosmos-Grove City 57
Ottertail County Central 37 Staples-Motley 25 @ Barnesville
Ottertail County Central 48 @ Barnesville 33
Staples-Motley 55 @ Barnesville 21
Park Rapids 15 @ Perham 52
United Clay Becker12 @ Detroit Lakes 46
Walker-Hackensack-Akeley 35 @ Virginia 48
Worthington 40 @ New Ulm 23

December 20
Andover 30 Saint Paul Johnson 33 @ Park Center
Andover 45 @ Park Center 42
Saint Paul Johnson 44 @ Park Center 36
Armstrong 9 @ Totino Grace 70
Blaine 43 Chaska 23 @ Fridley
Blaine 77 Minneapolis Roosevelt 6 @ Fridley
Blaine 63 @ Fridley 12
Chaska 72 Minneapolis Roosevelt 12 @ Fridley
Chaska 46 @ Fridley 27
Minneapolis Roosevelt 12 @ Fridley 69
Edina 33 Minneapolis South 41@ Champlin Park
Edina 9 South Saint Paul 67 @ Champlin Park
Minneapolis South 38 @ Champlin Park 39
South Saint Paul 46 Osseo 33 @ Champlin Park
South Saint Paul 70 @ Champlin Park 6
Osseo 72 @ Champlin Park 4
Minnetonka, 43 Woodbury 33@ Maple Grove
Minnetonka 39 @ Maple Grove 38
Saint Paul Harding 12 @ Maple Grove 69
Saint Paul Harding 19 Minnetonka 52 @ Maple Grove
Saint Paul Harding 28Woodbury 52 @ Maple Grove
Woodbury 33 @ Maple Grove 39
Saint Francis 14 @ Anoka 51

December 21
Alexandria 45 Milaca 27 @ Saint Cloud Apollo
Alexandria 51 Ogilvie 22 @ Saint Cloud Apollo
Alexandria 64 @ Saint Cloud Apollo 6
Milaca 53 Ogilvie 28 @ Saint Cloud Apollo
Milaca 58 @ Saint Cloud Apollo 21
Ogilvie 48 @ Saint Cloud Apollo 21
Becker 60 Norwood-Young America 12 @ Dassel-Cokato
Annandale/Maple Lake 29 Becker 38 @ Dassel-Cokato
Becker 41 @ Dassel-Cokato 24
Annandale/Maple Lake 58 Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 15 @ Dassel-Cokato
Annandale/Maple Lake 49 @ Dassel-Cokato 26
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 42Norwood-Young America 33@ Dassel-Cokato
Atwater-Cosmos-Grove City 61 Eden Valley-Watkins 9 @ Royalton
Atwater-Cosmos-Grove City 40 @ Royalton 26
Eden Valley-Watkins 27 @ Royalton 51
Big Lake 40 @ Rogers 33
Blackduck/Cass Lake 52Walker-Hackensack-Akeley 22 @ Mahnomen/Waubun
Blackduck/Cass Lake 64 @ Mahnomen/Waubun 6
Walker-Hackensack-Akeley 51 @ Mahnomen/Waubun 21
Bold  36 Quad County 43 @ Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo
Bold 6 @ Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 71
Quad County 24 @ Dawson/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 52
Caledonia/Houston, 22 Goodhue 45 @ Fillmore Central
Caledonia/Houston 66 @ Fillmore Central 18
Goodhue 72 @ Fillmore Central 9
Centennial 24 Stillwater 55 @ White Bear Lake
Centennial 18 @ White Bear Lake 53
Stillwater 45 @ White Bear Lake 31
Chisago Lakes 39 North Branch 24 @ Cambridge
Chisago Lakes 0 @ Cambridge 74
North Branch 24 @ Cambridge 39
Cloquet 14 @ Grand Rapids 52
Princeton 28 @ Grand Rapids 49
Virginia 27 @ Grand Rapids 48
Cloquet 32 Virginia 39 @ Grand Rapids
Crosby-Ironton 27 @ Grand Rapids 43
Crosby-Ironton 39 Cloquet 35 @ Grand Rapids
Virginia 36 Crosby-Ironton 34 @ Grand Rapids
Princeton 48 Virginia 23 @ Grand Rapids
Princeton 37 Crosby-Ironton 35 @ Grand Rapids
Delano 27 @ Hutchinson 42
Detroit Lakes 55 Mora 12 @ Pierz
Detroit Lakes 54 @ Pierz 21
Pequot Lakes/Pine River 21 @ Pierz 51
Pequot Lakes/Pine River 30 Mora 39 @ Pierz
Mora 27 @ Pierz 41
Dover-Eyota 52 @ LaCrescent 24
East Ridge 28 Farmington 41 @ Eagan
East Ridge 24 @ Eagan 42
Farmington 22 @ Eagan 50
Eastview, 15Prior Lake 55 @ Rosemount
Prior Lake 55 @ Rosemount 21
Eastview 39 Lakeville South 34 @ Rosemount
Lakeville South 34 @ Rosemount 43
Edina 34 Richfield 41 @ Burnsville
Edina 39 @ Burnsville 35
Richfield 33 @ Burnsville 40
Hastings 54 @ Mahtomedi 18
Hudson 57 @ Mahtomedi 19
Henry Sibley 52 Saint Paul Central 8 @ Cretin-Derham Hall
Henry Sibley 51 @ Cretin-Derham Hall 27
Saint Paul Central 30 @ Cretin-Derham Hall 51
Hillsboro 31 @ Greenbush-Middle River/Badger 39
Holdingford 33, Ortonville 42 @ Belgrade-Brooten
Holdingford 18 @ Belgrade-Brooten 63
Ortonville 15 @ Belgrade-Brooten 62
Hopkins 42 Minneapois Roosevelt 36 @ Orono
Hopkins 15 @ Orono 54
Minneapolis Roosevelt 24 @ Orono 54
Howard Lake-Waverly-Winsted 15 Kerkhoven-Murdock-Sunburg 60 @ Paynesville
Howard Lake-Waverly-Winsted 6 @ Paynesville 64
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 35 @ Paynesvllle 36
Jackson County Central 45 @ Lake Crystal-Wellcome Memorial 32
Kasson-Mantorville 77 @ Triton 0
New Richland-Hartland 42 @ Triton 27
Lake City  10@ Zumbrota-Mazeppa 57
Lewiston/Rushford 15 @ Grand Meadow/LeRoy/Southland 67
United North Central 52 @ Wadena-Deer Creek 24
Little Falls 54 Moorhead 22 @ Brainerd
Little Falls 46 Sauk Rapids 33 @ Brainerd
Little Falls 42 @ Brainerd 31
Moorhead 33 Sauk Rapids 41 @ Brainerd
Moorhead 27 @ Brainerd 46
Sauk Rapids 33 @ Brainerd 41
Mankato West 40 @ Rochester Mayo 23
Minneapolis Edison 15 Minneapolis Washburn 54@ Minneapolis Southwest
Minneapolis Edison 6 Saint Thomas Academy 66 @ Minneapolis Southwet
Minneapolis Edison 47 @ Minneapolis Southwest 24
Minneapolis Washburn 31 Saint Thomas Academy 43 @ Minneapolis Southwest
Minneapolis Washburn 60 @ Minneapolis Southwest 15
Saint Thomas Academy 63 @ Minneapolis Southwest 6
Minneota 49 Redwood/River Valley 19 @ Fulda/Murray County Central
Minneota 76 @ Fulda/Murray County Central 0
Redwood/River Valley 72 @ Fulda/Murray County Central 6
Monticello 12 @ Buffalo 57
Mounds View 54 North Saint Paul 12 @ Roseville
Mankato East 39 Mounds View 25 @ Roseville
Mankato East 50 @ Roseville 24
Mankato East 78 North Saint Paul 12 @ Roseville
Mounds View 52 @ Roseville 23
North Saint Paul 24 @ Roseville 50
Mound-Westonka 42 New London-Spicer 33@ Litchfield
Watertown-Mayer 63 New London-Spicer 15 @ Litchfield
Watertown-Mayer 46 @ Litchfield 18
Mound-Westonka 27 @ Litchfield 48
New Ulm 12 Scott West 59 @ Saint Peter
New Ulm 13 @ Saint Peter 44
Scott West 49 @ Saint Peter 12
New York Mills 51 @ Osakis 15
Northfield 67 @ Rochester John Marshall 12
Owatonna 77 @ Rochester Century 0
Plainview-Elgin-Millville 45 @ Saint Charles 36
Proctor 10 @ Rush City/Braham 60
Stewartville 37 @ Byron 32
Tracy-Milroy-Balaton, 40 Wabasso/Red Rock Central 33 @ Windom/Mountain Lake
Tracy-Milroy-Balaton 40 @ Windom/Mountain Lake 29
Wabasso/Red Rock Central 45 @ Windom/Mountain Lake 33
Tri-City United 29 @ Sibley East 37
Eden Prairie  24Tri City United 47 @ Sibley East
Eden Prairie  11 @ Sibley East 50
United Clay Becker 50 @ Pelican Rapids 26
Wabasha-Kellogg 30 @ Chatfield 45
Wayzata 39 @ Osseo 33
Worthington 17 @ Brandon Valley 47
Zimmerman 21 @ Mille Lacs 57

December 22
Albert Lea 65 @ Austin 18
Bemidji 31 Simley 37 @ Foley
Saint Michael-Albertville 49 @ Foley 17
Bemidji 34 @ Foley 30
Simley 31 Saint Michael-Albertville 30 @ Foley
Simley 35 @ Foley 34
Saint Michael-Albertville 42 Bemidji 21 @ Foley
Coon Rapids 26 @ Saint Francis 38
Holmen 59 @ Caledonia/Houston 15
Minnewaska 31 @ Morris/Hancock 42
Minnewaska 32 West Central 39 @ Morris/Hancock
West Central 46 @ Morris/Hancock 28
Norwood-Young America 12 Tri-City United 61 @ LeSueur-Henderson
Norwood-Young America 48 @ LeSueur-Henderson 27
Tri-City United 69 @ LeSueur-Henderson 10
Saint Agnes 0 Sibley East 74 @ Kimball
Saint Agnes 6 @ Kimball 69
Sibley East 45 @ Kimballl 17
Saint Cloud Tech 23 @ Willmar 45

December 27
Atwater-Cosmos-Grove City 71 @ Saint Agnes 3
Howard Lake-Waverly-Winsted 34 Washington Technology 48 @ Saint Agnes
Washington Technology 52 @ Saint Agnes 24
Atwater-Cosmos-Grove City 74 Howard Lake-Waverly-Winsted 0 @ Saint Agnes
Atwater-Cosmos-Grove City 65 Washington Technology 6 @ Saint Agnes
Howard Lake-Waverly-Winsted 43 @ Saint Agnes 36

December 28
Ashland 30 Hibbing 42 @ Virginia
Ashland 30 @ Virginia 42
Hibbing 42 @ Virginia 36

December 29
Benson Invitational
(Tracy-Milroy-Balaton 237 Canby 217 Morris/Hancock 171 Quad County 144 Benson 105.5 Fergus Falls 91 Ortonville 90.5 Crosby-Ironton 87.5 Norwood-Young America 67 Border West 57)
Clash @ Rochester
Vacaville 37 Owatonna 28
Owatonna 36 Frazee 25
Ellsworth 34 Shakopee 29
Frazee 39 Shakopee 30
Oak Park River Forest 37 Frazee 24
Apple Valley 47 Wasatch 16
Apple Valley 36 Washington 30
Wasatch 51 Rochester Mayo 27
Hastings 42 Rochester Mayo 29
Saint Michael-Albertville 45 Commerce 25
Washington 32 Saint Michael-Albertville 30
Saint Michael-Albertville 37 Wasatch 18
Washington 46 Hastings 24
Hastings 39 Commerce 28
Prior Lake 40 Post Falls 30
Montini Catholic 80 Prior Lake 0
Forest Lake 40 Prior Lake 29
Forest Lake 33 Marmion 29
Simley 42 Forest Lake 20
Simley 57 Rapid City Central 21
Montini Catholic 72 Simley 6
Park Hill 53 Farmington 21
Provicence Catholic 40 Farmington 37
Thompson 46 Farmington 22
Zumbrota-Mazeppa 32 Providence Catholic 25
Park Hill 47 Zumbrota-Mazeppa 18
Glenbard North 43 Zumbrota-Mazeppa 22
Anoka 37 Thompson 24
Anoka 36 Glenbard North 33
Park Hill 38 Anoka 31
Eau Claire Memorial Invitational
Mahtomedi 54 Eau Claire Memorial 13
Mahtomedi 63 Ladysmith 10
Plainview-Elgin-Millville 52 Mahtomedi 19
Wisconsin Rapids Lincoln 39 Mahtomedi 27
Mahtomedi 33 Menomonie Falls 24
Park 48 LaCrosse Central 33
Menomonie Falls 42 Park 31
Park 48 Gale-Ettrick Tremp 30
Park 54 Ladysmith 30
Pine Island 39 Park 33
Pine Island 45 Superior 32
Wisconsin Rapids Lincoln 48 Pine Island 6
Pine Island 53 Ladysmith 30
Pine Island 39 Gale-Ettrick Tremp 33
Plainview-Elgin-Millville 60 Abbotsford Colby 17
Plainview-Elgin-Millville 70 Gale Ettrick-Tremp 3
Plainview-Elgin-Millville 52 Menomonee Falls 19
Plainview-Elgin-Millville 33 Wisconsin Rapids Lincoln 31
Grand Rapids Invitational
Grand Rapids 51 Pine City/Hinckley 18
Deer River 39 Ashland 33
Aitkin 63 Nashwauk-Keewatin 18
Chisago Lakes 37 Cloquet 35
Grand Rapids 60 Chisago Lakes 19
Pine City/Hinckley 42 Ashland 36
Aitkin 56 Cloquet 18
Grand Rapids 60 Nashwauk-Keewatin 24
Deer River 48 Pine City/Hinckley 30
Aitkin 48 Ashland 30
Grand Rapids 51 Cloquet 13
Ashland 36 Nashwauk-Keewatin 29
Aitkin 57 Chisago Lakes 24
Grand Rapids 53 Ashland 23
Cloquet 51 Nashwauk-Keewatin 30
Aitkin 57 Pine City/Hinckley 18
Chisago Lakes 34 Deer River 33
Pine City/HInckley 52 Nashwauk-Keewatin 18
North Saint Paul Invitational
North Saint Paul 44 Saint Croix Lutheran 30
Hopkins 41 Minneapolis Edison 15
Cretin-Derham Hall 45 Saint Paul Johnson 33
Cretin-Derham Hall 45 North Saint Paujl 34
Saint Paul Johnson 42 Hopkins 39
Saint Croix Lutheran 68 Minneapolis Edison 12
North Saint Paul 56 Hopkins 24
Saint Croix Lutheran 42 Cretin-Derham Hall 33
Saint Paul Johnson 60 Minneapolis Edison 6
North Saint Paul 63 Minneapolis Edison 13
Saint Paul Johnson 47 Saint Croix Lutheran 36
Cretin-Derham Hall 42 Hopkins 32
Saint Paul Johnson 44 North Saint Paul 36
Cretin-Derham Hall 66 Minneapolis Edison 12
Saint Croix Lutheran 46 Hopkins 26
Rogers Invitational
(Belgrade-Brooten 200.5 Becker 139.5 Osseo 125 Rogers 122 Winona 121 Princeton 113 Saint Thomas Academy 107.5 Kimball 100.5 Chaska/Chanhassen 74.5 Monticello 64 Zimmerman 53 Park Center 40.5 Richfield 40 Minneapolis Roosevelt 30 Champlin Park 26 Minneapolis Patrick Henry 15 Proctor 11 Holdingford 6)
Rumble on the Red
(Scott West 186.5 Willmar 142.5 Albert Lea 135.5 Perham 135.5 Stoughton 132 Rapid City Stevens 125.5 Waconia 116 Fairmont/Martin County West 115.5 Saint Cloud Tech 107 Minot 104.5 Bismarck 104 Delano 102.5 Mankato West 94.5 West Fargo 91.5 Cambridge 90 New Prague 85.5 Aberdeen 82 Saint Francis 80.5 Coon Rapids 77 Faribault 70 Maple Grove 68.5 Minneota 67 Wayzata 66.5 Bemidji 65 White Bear Lake 62 Mounds View 61.5 Thief River Falls 61 Chatfield 61 Eagan 60.5 Bismarck Legacy 60 East Ridge 60 Sartell 59 Dawson-Boyd/Lac Qui Parle/Montevideo 57 Hettinger 56 Centennial 55 Medford 53 West Central 53 Orono 52.5 Foley 51 Bismarck Century 50 Fargo Davies 50 Blaine 48.5 Bismarck Saint Mary's 47.5 Grand Island 46.5 Windom/Mountain Lake 46 Northfield 45 Saint Charles 43.5 Mandan 41 Lakeville North 38 Dover-Eyota 34 Jackson County Central 33 Austin 32 Mankato East 32 Woodbury 32 Hillsboro 31 Rosemount 31 Byron 30.5  Valley City 29.5 Carrington 29 New Salem-Almont 28 Wahpeton 25.5 Rugby 24.5 Watford City 24 Turtle Mountain 23 Buffalo 22 Dilworth-Glyndon-Felton 22 Sisseton 20 Beulah/Hazen 18 Oakes 16 United South Central 17 Rocorii 16.5 West Fargo Sheyenne 16 Jamestown 13 Moorhead 13 Glenrock !1 Fargo South 10 United Clay Becker 9 Henry Sibley 7 Linton 6.5 Des Lacs-Burlington 6 Grand Forks Red River 6 Benilde-Saint Margaret's 4 Breckenridge 3 Fargo North 0)

December 30
Bi-Classic @ LaCrosse
(Holmen 342 Stratford 319.5 Luxemburg-Casco 263 Marshfield 229 Hudson 224.5 Waunakee 203.5 Spencer/Columbus Catholic 199 River Valley 180 Stillwater 175 Prairie du Chien 172.5 Goodhue 171.5 Lodi 159.5 Pulaski 159  Iowa-Grant/Highland 154.5 Athens 142.5 Sparta 137.5 Kenyon-Wanamingo 136.5 Viroque 132.5 South Saint Paul 130 Gale-Ettrick-Tremp 126 Lancaster 124.5 Caledonia/Houston 123 DC Everest 121.5 Lewiston/Rushford 117 Medford 114 Lakeville South 113.5 Tomah 111.5 Muskego 109.5 Dodgeville 108 West Salem/Bangor 106 Baraboo 100.5 Monroe 96 Mauston 93 Riverdale 93 Bloomington Kennedy 85 Middleton 84.5 Eastview 84 Sheboygan Falls 79 Nekoosa/Port Edwards 76.5 Belmont/Platteville 73 Wausau West 71 Eau Claire North 69.5 Auburndale 69 Ithaca/Weston 61.5 Royall 57 Hillsboro 48 New Richmond 44 New Lisbon 42 Westby 42 Cuba City/Northwestern 37 Mount Horeb 37 Portage 34.5 Verona 33.5 LaCrescent 27 Boscobel 23 Richland Center 21 Adams-Friendship 13 Cashton 13 North Crawford/Seneca 11 Kickapoo/LaFarge 6 DeSoto 2)
Clash @ Rochester
Shakopee 42 Commerce 32
Commerce 45 Farmington 28
Marmion 40 Farmington 21
Frazee 45 Providence Catholic 23
Rapid City Central 50 Rochester Mayo 27
Rapid City Central 36 Frazee 35
Providence Catholic 41 Rochester Mayo 32
Frazee 59 Rochester Mayo 12
Kaukauna 36 Owatonna 24
Post Falls 41 Hastings 24
Post Falls 48 Owatonna 29
Kaukauna 54 Hastings 15
Owatonna 41 Hastings 20
Ellsworth 33 Zumbrota-Mazeppa 29
Wasatch 48 Prior Lake 19
Ellsworth 51 Prior Lake 23
Zumbrota-Mazeppa 33 Wasatch 28
Zumbrota-Mazeppa42 Prior Lake 29
Saint Michael-Albertville 45 Forest Lake 19
Vacaville 32 Forest Lake 31
Glenbard North 32 Saint Michael-Alberville 28
Saint Michael-Albertville 36 Vacaville 27
Glenbard North 42 Forest Lake 18
Oak Park River Forest 33 Anoka 23
Washington 34 Simley   30
Oakr Park River Forest 48 Simley 12
Anoka 36 Washington 33
Anoka 36 Simley 30
Montini Catholic 63 Apple Valley 6
Saint Edward 40 Apple Valley 19
Apple Valley 42 Park Hill 24

January 2
Burnsville 22 @ Bloomington Kennedy 57
Crookston 24 @ Greenbush-Middle River/Badger 45
Fosston/Bagley 39 Sauk Rapids 36 @ Fergus Falls
Fosston/Bagley 57 @ Fergus Falls 21
Sauk Rapids 52 @ Fergus Falls 27
Tracy-Milroy-Balaton 32 @ Worthington 25

January 3
Benilde-Saint Margaret's 21 East Ridge 58  @ Saint Paul Johnson
Benilde-Saint Margaret's 51 Saint Paul Humboldt 24 @ Saint Paul Johnson
Benilde-Saint Margaret's 12 @ Saint Paul Johnson 56
East Ridge 72 Saint Paul Humboldt  9@ Saint Paul Johnson
East Ridge  69@ Saint Paul Johnson 9
Saint Paul Humboldt 18 @ Saint Paul Johnson 59
Fridley 52 Minneapolis South 25 @ Saint Agnes
Fridley 69 @ Saint Agnes 12
Minneapolis South  60@ Saint Agnes 13

January 4
Apple Valley 54 @ Lakeville North 19
Armstrong 23 Rochester Century 54 @ North Saint Paul
Armstrong 6 South Saint Paul 72 @ North Saint Paul
Armstrong 18 @ North Saint Paul 47
Rochester Century 9 South Saint Paul 70 @ North Saint Paul
Rochester Century 36 @ North Saint Paul 45
South Saint Paul 70 @ North Saint Paul 11
Benilde-Saint Margaret's, 17 Orono, 64 @ Edina
Benilde-Saint Margaret's 12 Wayzata 69 @ Edina
Benilde-Saint Margaret's 39 @ Edina 42
Orono 18 Wayzata 49 @ Edina
Orono 60 @ Edina 18
Wayzata 48 @ Edina 27
Blooming Prairie/Hayfield 58@ Triton 21
Britton 12  Ortonville 63 @ Clark/Willow Lake
Deuel 12Ortonville  54@ Clark/Willow Lake
Ortonville 33 @ Clark/Willow Lake 39
Cannon Falls 22 @ Lake City 43
Centennial 18 @ Anoka 63
Columbia Heights 22 @ Spectrum 54
Coon Rapids 69 @ Champlin Park 3
Crookston  37 @ Hillsboro 39
East Ridge  6 @ Forest Lake 56
Andover 9 @ Forest Lake 69
Andover 33 East Ridge 48 @ Forest Lake
Eden Prairie 21 @ Minnetonka 50
Eden Prairie 57 Minneapolis Southwest 6 @ Minnetonka
Minneapolis South 10 @ Minnetonka 72
Eden Valley-Watkins 30 Osakis 50@ Pierz
Eden Valley-Watkins3 Rocori  68 @ Pierz
Edenj Valley-Watkins 10 @ Pierz 70
Osakis 26 Rocori 49 @ Pierz
Osakis 18 @ Pierz 50
Rocori 27 @ Pierz 46
Elk River 26 @ Blaine 43
Fergus Falls36 Pelican Rapids 43 @ Wadena-Deer Creek
Fergus Falls 34 @ Wadena-Deer Creek 33
Pelican  Rapids 37 @ Wadena-Deer Creek 36
Fulda/Murray County Central 19 Marshall 54 @ Adrian
Fulda/Murray County Central 12 @ Adrian 47
Marshall 69 @ Adrian 3
Grand Rapids 39 @ Park Rapids 36
Henry Sibley 0 @ Hastings 74
Lake Crystal-Wellcome Memorial 53 LeSueur-Henderson 24 @ Sibley East
Lake Crystal-Wellcome Memorial 26 @ Sibley East 44
LeSueur-Henderson 12 @ Sibley East 60
Lakeville South 47 @ Burnsville 24
Litchfield 40@ Hutchinson 26
Long Prairie/Browerville, 53 Paynesville, 18 @ Royalton
Long Prairie/Browerville 48 @ Royalton 24
Paynesville 24 @ Royalton 45
Mahtomedi 44 @ Tartan 24
Minneota 63 Quad County  15@ Pipestone
Minneota 42 @ Pipestone 24
Quad County 16 @ Pipestone 63
Mound-Westonka 40 @ Chaska 30
New Prague 24 @ Waconia 36
New York MIlls 24 @ West Central 42
Mankato East  51Waterville/Janesville  24@ Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie
Mankato East 59 @ Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 10
Waterville/Janesville 36 @ Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 32
Owatonna  66@ Winona 13
Park  30@ Roseville 47
Princeton 24 Rogers 42,@ Zimmerman
Princeton48 Rush City/Braham 25 @ Zimmerman
Princeton 54 @ Zimmerman 27
Rogers 60 Rush City/Braham 21 @ Zimmerman
Rogers 68 @ Zimmerman 9
Rush City/Braham 48 @ Zimmerman 25
Saint Cloud Apollo 9 @ Willmar 63
Saint Cloud Tech 36 @ Brainerd 30
Saint Croix Lutheran 48 @ Minnehaha/DeLaSalle 23
Saint Paul Harding 34 @ Saint Paul Central 30
Simley  66@ Saint Thomas Academy 9
Hopkins 47 @ Park Center 34
Buffalo 49 Irondale/Spring Lake Park 27 @ Maple Grove
Buffalo 36 Totino Grace 40 @ Maple Grove
Buffalo 22 @ Maple Grove 39
Irondale/Spring Lake Park 15 Totino Grace 66 @ Maple Grove
Irondale/Spring Lake Park  10@ Maple Grove 53
Totino Grace 29 @ Maple Grove 42
Trinity School 27 @ Brooklyn Center 48
United Clay Becker 21 @ Dilworth-Glyndon-Felton 44
Washington Technology 61@ Saint Paul Como Park 15
Woodbury 8 @ Mounds View 56

Jamuary 5
Annandale/Maple Lake 38 Pierz 21@ Little Falls
Annandale/Maple Lake 36 Sartell 41 @ Little Falls
Annandale/Maple Lake 39 @ Little Falls 36
Pierz 36 Sartell 38 @ Little Falls
Pierz 37 @ Little Falls 36
Sartell 36 @ Little Falls 39
Belgrade-Brooten Invitational
(Long Prairie/Browerville 199 Minneota 190.5 Belgrade-Brooten 173 Kerkhoven-Murdock-Sunburg 137.5 Atwater-Cosmos-Grove City 114 Becker 97.5 Albany 95)
Bemidji Invitational
Frazee 50 Moorhead 22
Tracy-Milroy-Balaton 46 Greenbush-Middle River/Badger 21
Frazee 58 Greenbush-Middle River/Badger 7
Tracy-Milroy-Balaton 51 Moorhead 18
Frazee 44 Tracy-Milroy-Balaton 16
Moorhead 39 Greenbush-Middle River/Badger 30
Perham 68 United North Central 6
Brainerd 52 Bloomington Kennedy 22
Perham 48 Brainerd 17
Bloomington Kennedy 48 United North Central 34
Perham 54 Bloomington Kennedy 18
Brainerd 57 United North Central 21
Kenyon-Wanamingo 54 Deer River 22
Bemidji 36 Detroit Lakes 25
Bemidji 38 Kenyon-Wanamingo 29
Detroit Lakes 48 Deer River 26
Detroit Lakes 39 Kenyon-Wanamingo 28
Bemidji 52 Deer River 22
Litchfield 42 Thief River Falls 32
Ottertail County Central 39 Big Lake 22
Litchfield 42 Big Lake 23
Ottertail County Central 46 Thief River Falls 18
Litchfield 39 Ottertail County Central 29
Big Lake 48 Thief River Falls 27
Benson 30 @ Morris/Hancock 45
Blackduck/Cass Lake 51 @ Pequot Lakes/Pine River 13
Blaine 43 @ Eastview 13
Byron 19 @ Goodhue 55
Canby 54 Windom/Mountain Lake 17 @ Bold
Canby 64 @ Bold 10
Windom/Mountain Lake 50 @ Bold 30
Chatfield 42 @ Dover-Eyota 23
Cloquet 25 @ Milaca 50
Delano 45 Staples-Motley 19  @ Cambridge
Delano 19 @ Cambridge 48
Staples-Motley 28 @ Cambridge 44
Fairmont/Martin County West 55 @ Blue Earth 16
Fillmore Central 9 @ Lewiston/Rushford 62
Grand Meadow/LeRoy/Southland 61 @ Wabasha-Kellogg 19
Hibbing Invitational
Mound-Westonka 38 Virginia 37
Coon Rapids 49 Hibbing 21
Princeton 63 Chisago Lakes 15
Coon Rapids 50 Princeton 15
Princeton 45 Virginia 30
Chisago Lakes 60 Nashwauk-Keewatin 24
Mound-Westonka 64 Nashwauk-Keewatin 10
Coon Rapids 78 Chisago Lakes 0
Irondale/Spring Lake Park 26 North Saint Paul 39 @ White Bear Lake
Irondale/Spring Lake Park 19 Osseo 48 @ White Bear Lake
Irondale/Spring Lake Park 24 @ White Bear Lake 54
North Saint Paul 18 Osseo 52 @ White Bear Lake
North Saint Paul 27 @ White Bear Lake 51
Osseo 27 @ White Bear Lake 42
LaCrescent 14 @ Plainview-Elgin-Millville 63
Luverne 18 Redwood/River Valley 52 @ Jackson County Central
Luverne 18 @ JacksonCounty Central 63
Redwood/River Valley 41 @ Jackson County Central 27
Mahnomen/Waubun Invitational
Crookston 52 Pelican Rapids 21
Crookston 61 Mahnomen/Waubun 12
Crookston 66 Red Lake County Central 15
Crookston 66 Wadena-Deer Creek 12
Pelican Rapids 51 Wadena-Deer Creek 24
Wadena-Deer Creek 39 Mahnomen/Waubun 18
Wadena-Deer Creek 60 Red Lake County Central 16
Pelican Rapids 48 Mahnomen/Waubun 26
Pelican Rapids 30 Red Lake County Central 3
Mahnomen/Waubun 42 Red Lake Coutny Central 24
Minnetonka Invitational
(Maple Grove 201.5 Orono 195 Minnetonka 185 Eden Prairie 148 Minneapolis Roosevelt 112.5 Edina 82 Cooper 79)
Paynesville 44 Sauk Centre/Melrose 30 @ Minnewaska
Paynesville 30 @ Minnewaska 38
Sauk Centre/Melrose 21 @ Minnewaska 48
Saint Charles 33 @ Caledonia/Houston 36
Saint Charles 32 Decorah 46 @ Caledonia/Houston
Decorah 67 @ Caledonia/Houston 3
Saint James 45 @ Waseca 33
Saint Michael-Albertville 31 @ Scott West 19
Park 6 @ Eagan 60

January 6
Albert Lea 18 @ Saint Michael-Albertville 48
Bemidji Invitational
Frazee 32 Litchfield 30
Perham 44 Bemidji 12 
Frazee 34 Bemidji 21
Perham 39 Litchfield 31
Perham 32 Frazee 28
Litchfield 38 Bemidji 32
Ottertail County Central 31 Detroit Lakes 30
Tracy-Milroy-Balaton 34 Brainerd 29
Ottertail County Central 34 Brainerd 25
Tracy-Milroy-Balaton 43 Detroit Lakes 19
Tracy-Milroy-Balaton 31 Ottertail County Central 26
Brainerd 45 Detroit Lakes 22
Big Lake 58 Moorhead 12
Kenyon-Wanamingo 57 Bloomington Kennedy 22
Kenyon-Wanamingo 63 Moorhead 9
Big Lake 45 Bloomington Kennedy 27
Bloomington Kennedy 45 Moorhead 30
Big Lake 34 Kenyon-Wanamingo 33
Greenbush-Middle River/Badger 38 Thief River Falls 33
Deer River 45 United North Central 30
Thief River Falls 61 United North Central 18
Greenbush-Middle River/Badger 46 Deer River 35
Thief River Falls 42 Deer River 24
Greenbush-Middle River/Badger 43 United North Central 26
Brandon Valley Invitational
(Canton212 Harrisburg 196 Brandon Valley 153 Huron 125.5 Sioux Falls Roosevelt 120 Chamberlain 98 Bon Homme 96 Sioux Falls O'Gorman 95 Dell Rapids 78.5 Vermillion 78 Yankton 76.5 Beresford 68.5 Garretson 67 Luverne 64.5 Tea 57 West Central 54 Tri-Valley 27 Flandreau 25 Fulda/Murray County Central 6.5)
Brooklyn Center Invitational
(Wayzata 205.5 Champlin Park 133 Minneapolis Washburn 118.5 Brooklyn Center 115 Zimmernan 113 Richfield 85 Park Center 70.5 Saint Paul Central 60 Minneapolis Patrick Henry 42 Minneapolis North 17)
Buffalo Invitational
(Willmar 249 Anoka 243 Rogers 172 Buffalo 164.5 Chaska/Chanhassen 118 Centennial 91.5)
Cambridge Invitational
(Cambridge 182 Hastings 170.5 Saint Francis 165 Elk River 129 Mahtomedi 110 Little Falls 102.5 Saint Peter 55)
Cannon Falls Invitational
(Hutchinson 253 Dover-Eyota 121 Byron 121 Woodbury 110 Saint Charles 95 Sauk Rapids 92 Kimball 87 Cannon Falls 86.5 Austin 84 Wabasha-Kellogg 76 Saint Paul Johnson 75.5 Pine Island 69 Henry Sibley 60.5 Rochester Century 57,5 Rochester John Marshall 42.5 Saint Agnes 20.5 Trinity School 20)
Central Cass Invitational
(Lisbon 208.5 Hillsboro 177 South Border 158 New York Mills 149 Pembina County North 148.5 Oakes 146 Roseau 135.5 Barnesville 115 Webster 109 Bishop Ryan 103.5 Kindred 82.5 Central Cass 80.5 Ellendale/Edgeley 76 Velva 71.5 LaMoure 63 Larimore 52 Northern Lights 52 Grafton 50.5 Harvey 30 Britton-Hecla 12 Mayville-Portland 11)
Cresco Invitational
(Cedar Falls 226.5 Crestwood 213 Decorah 183 Central Springs 153 North Fayette Valley 114.5 Fillmore Central 66 Belle Plaine 36)
Farmington Invitational
Farmington 55 Osseo 24
Rochester Mayo 45 Stillwater 24
Pipestone 42 Winona 31
Farmington 40 Winona 32
Stillwater 40 Osseo 27
Rochester Mayo 46 Pipestone 36
Farmington 44 Rochester Mayo 31
Stillwater 38 Pipestone 37
Osseo 52 Winona 19
Pipestone 36 Farmington 33
Stillwater 42 Winona 34
Rochester Mayo 36 Osseo 35
Foley Invitational
(Forest Lake 224.5 Foley 154 Saint Cloud Tech 149 Watertown-Mayer 145 Blackduck/Cass Lake 116 Canby 99 Dassel-Cokato 95.5 Monticello 41 Holdingford 37 Saint Cloud Apollo 30)
Hibbing Invitational
Princeton 66 Nashwauk-Keewatin 18
Hibbing 58 Chisago Lakes 15
Coon Rapids 66 Virginia 12
Hibbing 57 Nashwauk-Keewatin 15
Princeton 40 Mound-Westonka 28
Virginia 60 Nashwauk-Keewtin 19
Virginia 46 Chisago Lakes 21
Coon Rapids 63 Nashwauk-Keewatin 18
Hibbing 46 Virginia 22
Mound-Westonka 54 Chisago Lakes 24
Coon Rapids 50 Mound-Westonka 16
Hibbing 37 Princeton 25
Hopkins Invitational
(Minnetonka 238.5 Saint Thomas Academy 161.5 Lakeville South 146 Minneapolis South 107.5 Washington Technology 104 Hopkins 98.5 Burnsville 93 Columbia Heights 83.5 Pine City/Hinckley 59 Minneapolis Southwest 45 Saint Paul Como Park 39 Saint Paul Humboldt 5)
Kaukauna Invitational
(Montini Catholic 806 Oak Park River Forest 481 Apple Valley 440 Southeast Polk 436 Kasson-Mantorville 421 Simley 378.5 Kaukauna 361 Mount Carmel 347 Stoughton 334.5 Aurora Christian 331 Thompson 312 Lockport 274.5 Platte County 262.5 Hudson 262 Hartland Arrowhead 245.5 Mukwonago 245 Neuqua Valley 234 Waterford 234 Edwardsville 226.5 Carl Sandburg 225 Freedom 222 Waverly-Shell Rock 213 Two Rivers 189 Fennimore 175.5 Pewaukee 171 Wrightstown 132.5 Mason City 107 Joliet Catholic 73 Metea Valley 71 Milton 63 DeForest 49 Lyons Township 48)
Milbank Invitational
Milbank 52 Border West 21
Border West 58 Sioux Falls Washington 24
Sisseton 42 Border West 27
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle/Montevideo 42 Milbank 31
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle/Montevideo 63 Sioux Falls Washington 9
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle/Montevideo 44 Sissteon 28
Marshall 68 Milbank 9
Marshall 83 Sioux Falls Washington 0
Marshall  60 Sisseton 12
Milwaukee Lutheran Invitational
(Wisconsin Lutheran 223 Kenosha Christian Life 220.5 Catholic Memorial 203.5 Saint Croix Lutheran 160 Pius XI 140 Lake Country Lutheran 70 Shoreland Lutheran 70 Fox Valley Lutheran 68 Marquette University 67 Martin Luther 63 Milwaukee Lutheran 60 Lakeside Lutheran 58.5 Kenosha Saint Joseph 31.5 Living Word Lutheran 28 Lourdes Academy 22 Manitowoc Lutheran 10)
Mora Invitational
(Waconia 284 Mora 210 Aitkin 160 Andover 111.5 Mille Lacs 1110 Rush City/Braham 95 Spectrum 60)
New Richmond Invitational
(River Falls 257 Clear Lake 243.5 Grand Rapids 243 Somerset 212 Amery 168.5 Osceola 149 New Richmond 147.5 Spooner 147 Spring Valley 101 Rice Lake 69)
Norwood-Young America Invitational
(Northfield 194 Sibley East 189 Wabasso/Red Rock Central 160 New Ulm 155 Waseca 118 New London-Spicer 92.5 Howard Lake-Waverly-Winsted 69 Eden Valley-Watkins 59 Armstrong 38 Minnehaha/DeLaSalle 36 Norwood-Young America 33)
Ogilvie Invitational
(Saint Croix Falls 232 Royalton 201 Crosby-Ironton 150 Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 134 North Branch 109.5 Ogilvie 99 Walker-Hackensack-Akeley 90 Minneapolis Edison 37 Unity 22)
Sioux City East Invitational
Bishop Heelan 54 Jackson County Central 21
Jackson County Central 59 Boyden-Hull 18
Norfolk 52 Jackson County Central 72
Sioux City East 60 Jackson County Central 15
Jackson County Central 40 Storm Lake 30
Superior Invitational
(Eau Claire Memorial 222 Superior 216 Ladysmith 215.5 Ashland 189 Cloquet 182.5 Shell Lake 182.5 Proctor 112.5 Chequamegon 86.5 Bayfield 51)
Tartan Invitational
(Maple River 224.5 Lakeville North 178 Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Southland 171.5 Lake City 142 Tartan 116 Roseville 86.5 Irondale/Spring Lake Park 82 Cretin-Derham Hall 70)
Tri-City United Invitational
(New Prague 220.5 Totino Grace 186.5 Mankato East 183.5 Prior Lake 170.5 Tri-City United 160 LeSueur-Henderson 47 Triton 43)

January  9
Annandale/Maple Lake 35 Rocori 31 @ Saint Cloud Apollo
Annandale/Maple Lake 63 @ Saint Cloud Apollo 9
Rocori 60 @ Saint Cloud Apollo 15
Belgrade-Brooten, 63 Bold 9 @ Sauk Centre/Melrose
Belgrade-Brooten 47 @ Sauk Centre/Melrose 19
Bold 25 @ Sauk Centre/Melrose 44
Benson 19 @ Atwater-Cosmos-Grove City 57
Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie23 @ New York Mills 43
Big Lake 34 @ Becker 16
Blooming Prairie/Hayfield, 54 Saint Angsar, 27 @ Grand Meadow/LeRoy/Southland
Blooming Prairie/Hayfield 39 United South Central 36 @ Grand Meadow/LeRoy/Southland
Blooming Prairie/Hayfield 36 @ Grand Meadow/LeRoy/Southland 42
Saint Angsar 21 @ United South Central 52 @ Grand Meadow/LeRoy/Southland
Saint Angsar 18 @ Grand Meadow/LeRoy/Southland 60
United South Central 32 @ Grand Meadow/LeRoy/Southland 48
Blue Earth 41 Algona 33 @ Estherville
Blue Earth 63 @ Estherville 13
Blue Earth 57 Okoboji 14 @ Estherville
Border West 3 @ West Central 67
Plainview-Elgin-Millville 30 Fillmore Central 22 @ Wabasha-Kellogg
Caledonia/Houston 36 Plainview-Elgin-Millville 42 @ Wabasha-Kellogg
Caledonia/Houston 47 @ Wabasha-Kellogg 20
Fillmore Central 18 @ Wabasha-Kellogg 51
Plainview-Elgin-Millville 54 @ Wabasha-Kellogg 20
Cloquet31 Virginia 45 @ Proctor
Cloquet 46 @ Proctor 40
Cloquet 43 Northwestern 30 @ Proctor
Northwestern 55 Virginia 24 @ Proctor
Northwestern 57 @ Proctor 24
Vriginia48 @ Proctor 30
Cooper 12 @ Bloomington Kennedy 69
Fosston/Bagley 61 @ Fertile-Beltrami 17
Frazee 61 @ United North Central 12
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 43@ Minnewaska 25
Litchfield 64Norwood-Young America 4@ Eden Valley-Watkins
Litchifeld 37 Sibley East 36 @ Eden Valley-Watkins
Litchfield 68 @ Eden Valley-Watkins 3
Norwood-Young America 9  Sibley East 45 @ Eden Valley-Watkins
Norwood-Young America 44 @ Eden Valley-Watkins 24
Sibley East 45 @ Edenh Valley-Watkins 9
Mankato East 32 @ Rochester Mayo 41
Morris/Hancock 21Redwood/River Valley 49@ Dawson-Boyd/Lac Qui Parle/Montevideo
Morris/Hancock 26 @ Dawson-Boyd/Lac Qui Parle/Montevideo 43
Redwood/River Valley 33 @ Dawson-Boyd/Lac Qui Parle/Montevideo 39
New Ulm 48 Quad County 18 @ Marshall
New Ulm 28 @ Marshall 45
Quad County 10 @ Marshall 69
Saint James 22 @ Worthington 40
Saint Peter 12 @ Waconia 50
Watertown-Mayer 26 @ Waconia 31
Waseca 9 Watertown-Mayer 60 @ Waconia
Waseca 16 @ Waconia 54
United Clay Becker 40 @ Park Rapids 30
Wadena-Deer Creek 6 @ Staples-Motley 79

January 10
Armstrong 12 @ Fridley 72
Armstrong 34 Brooklyn Center 25 @ Fridley
Brooklyn Center 9@ Fridley 34  69
Mahtomedi 34 Roseville 30 @ Saint Paul Johnson
Mahtomedi 69 Saint Paul Central 6 @ Saint Paul Johnson
Mahtomedi 69 @ Saint Paul Johnson 12
Roseville 48Saint Paul Central 24 @ Saint Paul Johnson
Roseville 49 @ Saint Paul Johnson 24
Saint Paul Central 30 @ Saint Paul Johnson 46

January 11
Alexandria 49 @ Moorhead 20
Becker 24 Totino Grace 42 @ Foley
Becker 6 @ Foley 56
Totino Grace 16 @ Foley 64
Belgrade-Brooten 51 Minnewaska 21 @ Atwater-Cosmos-Grove City
Belgrade-Brooten 40 Redwood/River Valley 33 @ Atwater-Cosmos-Grove City
Belgrade-Brooten 32@ Atwater-Cosmos-Grove City 30
MInnewaska 30 Redwood/River Valley 44 @ Atwater-Cosmos-Grove City
Minnewaska 16 @ Atwater-Cosmos-Grove City 51
Redwood/River Valley 18 @ Atwater-Cosmos-Grove City 45
Benilde-Saint Margaret's 30 @ Cooper 48
Blackduck/Cass Lake  49@ Fosston/Bagley 25
Bold 38 @ Benson 36
Breckenridge 47 @ Wahpeton 33
Buffalo 24 @ Big Lake 42
Burnsville 24 @ East Ridge 49
Shakopee 54 @ East Ridge 18
Shakopee 80 Burnsville 0 @ East Ridge
Chanhassen/Chaska 63 @ Richfield 16
Cretin-Derham Hall 48 @ Richfield 33
Chanhassen/Chaska 66 Cretin0Derham Hall 4 @ Richfield
Edina 9 @ Minnetonka 63
Forest Lake 60 @ Woodbury 18
Hibbing 27 @ Grand Rapids 47
Nashwauk-Keewatin  18@ Grand Rapids 66
Howard Lake-Waverly-Winsted 47 @ Minneapolis Roosevelt 36
Jackson County Central27 Worthington  42@ Marshall
Jackson County Central 11 @ Marshall 64
Worthington 25 @ Marshall 39
Hutchinson 47 Rogers 25 @ Orono
Hutchinson 42 @ Orono 24
New Prague 52 @ Orono 15
New Prague 34 Hutchinson 27 @ Orono
Rogers 36 @Orono 42
New Prague 63 Rogers 14 @ Orono
Lakeville North 25 @ Eastview 43
LeSueur-Henderson,13 Pipestone 58 @ Saint James
LeSueur-Henderson 6 @ Saint James 73
Pipestone 40 @ Saint James 36
Litchfield, 43New London-Spicer 18 @ Annandale/Maple Lake
Litchfield 41 @ Annandale/Maple Lake 27
New London-Spicer 19 @ Annandale./Maple Lake 48
Minneapolis North48 Minneapolis Patrick Henry 22 @ Minneapolis Edison
Minneapolis North 35 @ Minneapolis Edison 30
Minneapolis Patrick Henry 22 @ Mmneapolis Edison 54
Minnehaha Academy/DeLaSalle 24 @ Columbia Heights 54
Minneota 35 @ Tracy-Milroy-Balaton 30
Monticello 14 Mound-Westonka 52 @ Saint Michael-Albertville
Monticello 0 @ Saint Michael-Albertville 74
Mound-Westonka 0 @ Saint Michael-Albertville 75
Mora 45 @ Milaca 23
Mounds View 24 @ Stillwater 41
North Saint Paul 12 @ Hastings 69
Ortonville 40Webster 37 @ Sisseton
Ortonville 25 @ Sisseton 47
Osakis 28 @ Royalton 39
Perham 72 @ Fergus Falls 0
Pierz  55@ Kimball 18
Pine City/Hinckley 35 @ Rush City/Braham 41
Princeton 58 @ Chisago Lakes 3
Prior Lake 51 @ Farmington 25
Rosemount 10 @ Eagan 64
Saint Agnes  52@ Trinity School 28
Saint Cloud Tech 46 @ Sartell 30
Saint Francis 54 @ North Branch 24
Saint Paul Como Park 24 @ Saint Paul Harding 38
Ogilvie 39 @ Saint Paul Harding 40
Saint Paul Como Park 28 Ogilvie 48 @ Saint Paul Harding
Saint Peter 9@ Fairmont/Martin County West 63
Saint Thomas Academy 32 @ Tartan 37
Simley61 @ Henry Sibley 9
South Saint Paul 40 @ Mahtomedi 36
Spectrum 27 @ Saint Croix Lutheran 52
Spectrum 59 Mound-Westonka 21 @ Saint Croix Lutheran
Mound-Westonka 24 @ Saint Croix Lutheran 60
United South Central 33 @ Medford 42
Waconia 36 @ Delano 21
Waseca 26 @ Blue Earth 48
Washington Technology 70 @ Saint Paul Highland Park 12
Waterville/Janesville 45 @ New Richland-Ellendale 24
Wayzata 66 @ Hopkins 15
White Bear Lake 39 @ Park 32
Willmar 47 @ Sauk Rapids 22

January 12
Aitkin 41 @ Fridley 24
Andover 3 @ Elk River 71
Austin 15 Faribault 57 @ Rochester Mayo
Austin 15 @ Rochester Mayo 54
Faribault 53 @ Rochester Mayo 18
Blaine 17 @ Anoka 51
Brainerd 34 @ Rocori 40
Cannon Falls 9 Kenyon-Wanamingo 68 @ Pine Island
Cannon Falls 35 @ Pine Island 38
Kenyon-Wanamingo 56 @ Pine Island 21
Columbia Heights 12 Totino Grace 72 @ Brooklyn Center
Columbia Heights 18 @ Brooklyn Center 60
Totino Grace 76 @ Brooklyn Center 0
Coon Rapids 43 @ Centennial 21
Cooper 31 @ Armstrong 33
Dassel-Cokato 55Mound-Westonka 16 @ Watertown-Mayer
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 16 Mound-Westonka 62 @ Watertown-Mayer
Dassel-Cokato 24 @ Watertown-Mayer 49
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 9 @ Watertown-Mayer 61
Deer River 36, Roseau 38 @ Menahga/Sebeka
Deer River 40 United Clay Becker 36 @ Menahga/Sebeka
Deer River25 @ Menahga/Sebeka 45
Roseau 39 United Clay Becker 42 @ Menahga/Sebeka
Roseau 40 @ Menahga/Sebeka 36
United Clay Becker 34 @ Menahga/Sebeka 35
Delano 44Little Falls 31 @ Becker
Delano 54 @ Becker 9
Little Falls 33 @ Becker 34
Fertile-Beltrami3 Hillsboro 70, @ Mayville-Portland
Fertile-Beltrami 36 Larimore 37 @ Mayville-Portland
Fertile-Beltrami  72 @ Mayville-Portland 6
Fosston/Bagley 38 Hillsboro 33 @ Mayville-Portland
Fosston/Bagley 58 Lisbon JV 24 @ Mayville-Portland
Fosston/Bagley 72 @ Mayville-Portland 6
Greenbush-Middle River/Badger 6@ Bemidji 56
Lakeville South 8 @ Apple Valley 55
Long Prairie/Browerville 32 @ Pierz 24
New Prague 31 @ Prior Lake 35
Osakis Invitational
Canby 37 Kerkhoven-Murdock-Sunburg 34
Canby 36 Pequot Lakes/Pine River 26
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 47 Osakis 27
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 40 Pequot Lakes/Pine River 34
Albany 49 Osakis 24
Canby 36 Albany 25
Pequot Lakes/Pine River 43 Kimball 32
Albany 54 Kimball 24
Kimball 48 Osakis 24
Paynesville Invitational
(Belgrade-Brooten 247 Sartell 181.5 Paynesville 157 Sauk Centre/Melrose 136 Milaca 132 Barnesville 121  Eden Valley-Watkins 51 Spectrum 38 Holdingford 26)
Zumbrota-Mazeppa 35 @ Goodhue 15

January 13
Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie Invitational
(Long Prairie/Browerville 219 Ottertail County Central 206 Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 151 Staples-Motley 119.5 Park Rapids 105 Benson 105 Crosby-Ironton 103 United Clay Becker 85 Ortonville 78 Pelican Rapids 60 Breckenridge 55)
Big South Conference @ Waseca
(Fairmont/Martin County West 210.5 Marshall 148.5 Pipestone 121.5 Worthington 118 Blue Earth 111 New Ulm 101 Saint Peter 86.5 Redwood/River Valley 86 Waseca 81.5 Saint James 81 Windom/Mountain Lake 75.5 Jackson County Central 61 Luverne 31)
Centennial Invitational
Park 43 Rosemount 36
Roseville 42 Park 33
Saint Francis 50 Park 18
Saint Francis 52 Centennial 23
Rosemount 39 Saint Francis 36
Rosemount 39 East Ridge 27
East Ridge 37 Roseville 19
East Ridge 48 Centennial 24
Roseville 49 Centennial 29
Decorah Invitational
South Winneshiek 34 Saint Charles 28
Wapsie Valley 48 Saint Charles 27
Saint Charles 57 Waukon 22
Saint Charles 64 Postville 4
Saint Charles 45 Waterloo West 33
DeForest Invitational
(Scott West 221.5 Elkhorn 196.5 Arrowhead 161 River Valley 114 Portage 74 DeForest 71 West Bend West 68 New Berlin West 67)
Elk River Invitational
(Hutchinson 229 Elk River 150 Osseo 127 Hibbing 113.5 Fridley 109 Brainerd 104.5 Chaska/Chanhassen 94 Zimmerman 59 Minneapolis Washburn 36)
Harrisburg Invitational
(Harrisburg 266 Beresford/Alcester 167 Aberdeen 166 Sioux Falls Roosevelt 144.5 Yankton 131.t Madison 130.5 Sioux Falls O'Gorman 114 Milbank 89.5 Hartley-Melvin-Sanborn 66 Dakota Valley 53.5 Tea 41 Sioux Falls Washington 36)
Henry Sibley Invitational
Goodhue 41 Lakeville North 27
Goodhue 39 Northfield 34
Goodhue 54 Henry Sibley 14
Lakeville North 39 Henry Sibley 36
Northfield 55 Henry Sibley 21
Northfield 44 Lakeville North 28
Gopher/Valley Conference @ Lake Crystal-Wellcome Memorial
(Maple River 179 Medford 139 Blooming Prairie/Hayfield 134.5 Waterville/Janesville 133.5 Lake Crystal-Wellcome Memorial 125.5 New Richland-Ellendale 96 United South Central 93 Saint Clair 56.5 Madelia/Truman 16)
Minnewaska Invitational
(Rocori 184 Minnewaska 182 Detroit Lake s 151 Eden Prairie 126 Quad County 111 Howard Lake-Waverly 104 Border West 86 Minneapolis Roosevelt 81 Wadena-Deer Creek 41)
Monticello Invitational
Willmar 40 Bemidji 16
Willmar 71 Wayzata 3
Saint Michael-Albertville 42 Bemidji 19
Bemidji 57 Wayzata 18
Bemidji 46 Annandale/Maple Lake 20
Shakopee 47 Waconia 19
Shakopee 29 Saint Michael-Albertville 27
Shakopee 57 Annandale/Maple Lake 13
Saint Michael-Albertville 65 Wayzata 3
Saint Micheal-Albertville 34 Willmar 34
Willmar 42 Waconia 30
Annandale/Maple Lake 56 Monticello 15
Waconia 60 Monticello 22
Shakopee 70 Monticello 6
Waconia 51 Annandale/Maple Lake 21
Wayzata 54 Monticello 17
Moorhead Invitational
Moorhead 58 Fargo South 18
Grand Rapids 48 Grand Forks Central 21 
Dilworth-Glyndon-Felton 59 Fargo Davies 17
Pequot Lakes/Pine River 30 Jamestown 27
Moorhead 43 Grand Forks Central 25
Pequot Lakes/Pine River 54 Fargo South 21
Dilworth-Glyndon-Felton 37 Grand Rapids 27
Moorhead 36 Grand Rapids 35
Dilworth-Glyndon-Felton 56 Grand Forks Central 10
Fargo Davies 42 Pequot Lakes/Pine River 39
Moorhead 46 Jamestown 29
Grand Rapids 45 Fargo Davies 27
Dilworth-Glyndon-Felton 49 Pequot Lakes/Pine River 22
Mounds View Invitational
Mounds View 49 Eastview 19
Owatoona 50 Mounds View 18
Mounds View 62 Tartan 9
Owatonna 60 Maple Grove 12
Owatonna 49 Blaine 17
Anoka 38 Owatonna 29
Maple Grove 44 Blaine 24
Anoka 58 Eastview 9
Anoka 49 Maple Grove 18
Blaine 63 Tartan 12
Anoka 76 Tartan 6
Maple Grove 34 Eastview 32
Mounds View 58 Blaine 18
Eastview 50 Tartan 15
Osage Invitational
Kasson-Mantorville 58 Clear Lake 12
Kasson-Mantorville 68 Dike-New Hartland 3
Kasson-Mantorville 63 Humboldt 6
Kasson-Mantorville 60 Independence 18
Kasson-Mantorville 66 Osage 12
Plainview-Elgin-Millville Invitational
(Plainview-Elgin-Millville 199 Caledonia/Houston 164 Lewiston/Rushford 132 Lake City 124 Wabasha-Kellogg 121 Austin 111.5 Byron 106 Winona 97 LaCrescent 83.5 Cochrane-Fountain City 77.5 Eau Claire North 63 Burnsville 32 Richfield 30 Fillmore Central 22)
Royalton Invitational
Blackduck/Cass Laek 39 Royalton 27
Royalton 62 Rush City/Braham 6
Royalton 54 Irondale/Spring Lake Park 18
Blackduck/Cass Laek 71 Ogilvie 12
Walker-Hackensack-Akeley 54 Irondale/Spring Lake Park 18
Blackduck/Cass Lake 48 Rush City/Braham 18
Irondale/Spring Lake Park 52 Ogilvie 27
Walker-Hackensack-Akeley 45 Rush City/Braham 35
Walker-Hackensack-Akeley 48 Ogilvie 28
Saint Cloud Tech Invitational
Foley 36 Albert Lea 34
Albert Lea 51 Hastings 20
Sauk Rapids 82 Minneapolis Southwest 0
Saint Cloud Tech 72 Minneapolis Southwest 4
Foley 40 Ellsworth 20
Albert Lea 72 Minneapolis Southwest 0
Hastings 77 Minneapolis Southwest 0
Foley 55 Sauk Rapids 9
Ellsworth 51 Sauk Rapids 12
Hastings 38 Saint Cloud Tech 32
Albert Lea 40 Saint Cloud Tech 24
Ellsworth 35 Hastings 22
Saint Croix Lutheran Invitational
(Washington Technology 171.5 North Branch 144 Champlin Park 124 Saint Croix Lutheran 122 Minnehaha/DeLaSalle 107 Brooklyn Center 95.5 Park Center 91 Chisago Lakes 72 Minneapolis North 60 Saint Paul Como Park 55 Benilde-Saint Margaret's 44 Saint Paul Highland Park 36)
Simley 46 @ Perham 25
Stewartville Invitational
(New Hampton 176.5 Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Southland 122.5 Rochester Mayo 118 Stewartville 114 Chatfield 113.5 Rochester John Marshall 65.5)
Stillwater Invitational
Cambridge 51 Mahtomedi 15
Faribault 31 Coon Rapids 27
Eagan 39 Little Falls 27
Hudson 42 Stillwater 36
Cambridge 38 Faribault 28
Hudson 40 Eagan 29
Coon Rapids 58 Mahtomedi 6
Stillwater 49 Little Falls 29
Cambridge 46 Hudson 21
Faribault 29 Eagan 24
Stillwater 46 Coon Rapids 27
Little Falls 35 Mahtomedi 34
Wabasso/Red Rock Central Invitational
Atwater-Cosmos-Grove City 64 Adrian 9
Wabasso/Red Rock Central 48 Adrian 22
Minneota 60 Adrian 13
Minneota 52 Atwater-Cosmos-Grove City 14
Zumbrota-Mazeppa 45 Minneota 15
Zumbrota-Mazeppa 43 Wabasso/Red Rock Central 16
Zumbrota-Mazeppa 53 Atwater-Cosmos-Grove City 6
Wabasso/Red Rock Central 40 Atwater-Cosmos-Grove City 28

January 16
Albany 54 Sauk Centre/Melrose 21 @ Long Prairie/Browerville
Albany 14 @ Long Prairie/Browerville 54 
Sauk Centre/Melrose 9 @ Long Prairie/Browerville 65
Atwater-Cosmos-Grove City 55 @ Bold 9
Sibley East 45 @ Bold 22
Tracy-Milroy-Balaton 44 Atwater-Cosmos-Grove City 18 @ Bold
Sibley East 29 Atwater-Cosmos-Grove City 34 @ Bold
Tracy-Milroy-Balaton 47 Sibley East 24 @ Bold
Tracy-Milroy-Balaton 65 @ Bold 15
Barnesville,43 Pelican Rapids 23 @ Border West
Barnesville 26 @ Border West 45
Pelican Rapids 23 @ Border West 45
Belgrade-Brooten 29 Pierz 30 @ Howard Lake-Waverly-Winsted
Belgrade-Brooten 52 @ Howard Lake-Waverly-Winsted 24
Pierz 67 @ Howard Lake-Waverly-Winsted 9
Benson 14Canby 57 @ Quad County
Benson 42 @ Quad County 27
Canby 60 @ Quad County 7
Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 3 Foley 60 @ Aitkin
Bertha-Hewitt/Venrdale/Parkers Prairie 18 @ Aitkin 45
Foley 54 @ Aitkin 12
Blackduck/Cass Lake 49 Crosby-Ironton 12 @ Deer River
Blackduck/Cass Lake 36 @ Deer River 33
Crosby-Ironton 23 Fosston/Bagley 49 @ Deer River
Crosby-Ironton 22 @ Deer River 40
Fosston/Bagley  42@ Deer River 34
Blue Earth 57 Waterville/Janesville 13 @ Saint Peter
Blue Earth 31 @ Saint Peter 30
Waterville/Janesvile 27 @ Saint Peter 52
Byron 25 Lake City 39 @ Kasson-Mantorville
Byron 7 @ Kasson-Mantorville 70
Lake City 0 @ Kasson-Mantorville 77
Crookston 40 @ Park Rapids 26
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo40 New Ulm 30 @ Hutchinson
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 23 @ Hutchinson 43
New Ulm 12@Hutchinson 52
Dilworth-Glyndon-Felton 67 @ Fertile-Beltrami 12
Dover-Eyota 23 @ Caledonia/Houston 48
Hibbing 28 Pequot Lakes/Pine River  42 @ Bemidji
Hibbing 24 @Bemidji 45
Pequot Lakes/Pine River  10 @ Bemidji 56
Lake Crystal-Wellcome Memorial, 33 United South Central 42 @ Saint James
Lake Crystal-Wellcome Memorial 36 @ Saint James 32
United South Central 39 @ Saint James 33
Madelia/Truman, 0 Northfield 84@ Mankato East
Madelia/Truman 21 Rochester Century 60 @Mankato East
Madelia/Truman 0 @ Mankato East 84
Northfield 70 Rochester Century 10 @ Mankato East
Northfield 43 @ Mankato East 25
Rochester Century 9 @ Mankato East 65
Mahnomen/Waubun 16United Clay Becker  51@ Red Lake County Central
Mahnomen/Waubun 42 @ Red Lake County Central 24
United Clay Becker 64 @ Red Lake County Central 16
Marshall 44 Pipestone 29 @ Luverne
Marshall 66 @ Luverne 3
Pipestone 50 @ Luverne 24
Milaca 39 @ Princeton 32
Mille Lacs  48@ Pine City/Hinckley 24
New York Mills 18 @ Ottertail County Central 49
Osakis 10 @ Ottertail County Central 50
Ogilvie 21 @ Cloquet 44
Rochester John Marshall 42 Winona 43 @ Mankato West
Rochester John Marshall 16 @ Mankato West 63
Winona 12 @ Mankato WEst 66

January 18
Aitkin 24Blackduck/Cass Lake  40@ Pierz
Aitkin 14 @ Pierz 49
Blackduck/Cass Lake 13 @ Pierz 48
Albert Lea 64 @ Rochester Mayo 12
Anoka 72 @ Andover 7
Apple Valley 57 @ Farmington 11
Rosemount 28 @ Farmington 44
Atwater-Cosmos-Grove City 44@ Paynesville 24
Austin 54@ Rochester Century 26
Blaine 34 @ Coon Rapids 27
Blooming Prairie/Hayfield 48 @ New Richland/Ellendale 36
Blooming Prairie/Hayfield 48 Lake Crystal-Wellcome Memorial 29 @ New Richland/Ellendale
Lake Crystal-Wellcome Memorial 47 @ New Richland/Ellendale 30
Bloomington Kennedy 65 @ Benilde-Saint Margaret's 12
Breckenridge 16 West Central 59 @ Wadena-Deer Creek
Breckenridge 42 @ Wadena-Deer Creek 37
West Central 74 @ Wadena-Deer Creek 3
Canby 24 @ Minneota 36
Wabasso/Red Rock Central 32 @ Minneota 36
Champlin Park 21 @ Elk River 55
Chisago Lakes 18 Saint Thomas Academy 54 @ South Saint Paul
Chisago Lakes 3 @ South Saint Paul 69
North Branch 34 Saint Thomas Academy 42 @ South Saint Paul
North Branch 19 @ South Saint Paul 60
Saint Thomas Academy 24 @ South Saint Paul 47
Columbia Heights 12 @ Fridley 69
Cooper 12 @ Chanhassen 52
Delano 41 Northfield 24 @ New Prague
Delano 31 @ New Prague 30
Northfield 15 @ New Prague 44
Detroit Lakes 12 @ Perham 9
Eagan 42 @ Lakeville South 25
Eagan 21 Shakopee 40 @ Lakeville South
East Ridge 38 @ White Bear Lake 35
East Ridge 51 Henry Sibley 22 @ White Bear Lake
Henry Sibley 12 @ White Bear Lake 66
Fergus Falls 6 @ Brainerd 71
Fertile-Beltrami 15 @ Crookston 56
Frazee 25 @ Bemidji 33
Fulda/Murray County West 6 Worthington 63@ Fairmont/Martin County West
Fulda/Murray County West 0 @ Fairmont/Martin County West 82
Worthington 6 @ Fairmont/Martin County West 62
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 28 @ New London-Spicer 37
Hopkins 23 @ Eden Prairie 45
Irondale/Spring Lake Park 52 @ Armstrong 29
Kasson-Mantorville 81 @ Cannon Falls 0
Kenyon-Wanamingo 65 @ Triton 10
Lake City 13 @ Goodhue 52
Lakeville North 52 @ Burnsville 15
Litchfield 60 Little Falls 11 @ Pequot Lakes/Pine River
Litchfield 54@ Pequot Lakes/Pine River 12
Little Falls 41 @ Pequot Lakes/Pine River 33
Mahtomedi 21@ Simley 53
Mahtomedi 50 North Saint Paul 21 @ Simley
North Saint Paul 3 @ Simley 74
Mankato East 60 @ Winona 20
Maple River 54 @ Medford 16
Milaca `12 Watertown-Mayer 63 @ Foley
Milaca 0 @ Foley 67
Watertown-Mayer 22 @ Foley 45
Minneapolis Edison 12 Minneapolis Roosevelt 65 @ Minneapolis South
Minneapolis Edison 15 @ Minneapolis South 66
Minneapolis Roosevelt 22 @ Minneapolis South 57
Minneapolis North 24 Trinity School 52 @ Saint Croix Lutheran
Minneapolis North 18 @ Saint Croix Lutheran 66
Trinity School 33 @ Saint Croix Lutheran 42
Minneapolis Southwest  18@ Edina 36
Mound-Westonka 57 @ Edina 15
Mound-Westonka 64 Minneapolis Southwest 0 @ Edina
Minnetonka 39 @ Wayzata 36
Monticello 18 @ Zimmerman 45
Mounds View 48 Osseo 18 @ Centennial
Mounds View 58 @ Centennial 15
Osseo 41 @ Centennial 29
Orono 12 @ Waconia 64
Ottertail County Central 66 Sauk Centre/Melrose 8 @ Morris/Hancock
Ottertail County Central 56 @ Morris/Hancock 10
Sauk Centre/Melrose 33 @Morris/Hancock 40
Owatonna 78 @ Rochester John Marshall 5
Park 60 @ Cretin-Derham Hall 21
Pine Island 30@ Stewartville 42
Saint Agnes 32 @ Minnehaha/DeLaSalle 31
Saint Clair 20 Saint James 54 @ New Ulm
Saint Clair 16 @ New Ulm 44
Saint James 34 @ New Ulm 39
Saint Cloud Apollo 3 @ Saint Cloud Tech 78
Saint Francis 48 @ Princeton 22
Saint Paul Highland Park 21 @ Saint Paul Central 50
Saint Paul Johnson 49 @ Saint Paul Como Park 19
Spectrum 33 @ Brooklyn Center 46
Minneapolis Washburn 30 @ Brooklyn Center 42
Spectrum 42 Minneapolis Washburn 36 @ Brooklyn Center
Stillwater 20 @ Forest Lake 46
Tri-City United 36 @ Saint Peter 27
United North Central 42 @ Walker-Hackensack-Akeley 27
Washington Technology 62 @ Saint Paul Humboldt 15
Waterville/Janesville 30 @ United South Central 45
Windom/Mountain Lake 10 @ Marshall 59
Woodbury 30 @ Roseville 47
Zumbrota-Mazeppa 69 @ Byron 12

January 19
Aitkin 38 Royalton 33 @ Mille Lacs
Aitkin 41 @ Mille Lacs 27
Royalton 48 @ Mille Lacs 23
Apple Valley 66 @ Eastview 14
Benson 18 @ Minnewaska 61
Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 52 Park Rapids 30 @ Red Lake County Central
Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 48 Roseau 36 @ Red Lake County Central
Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 84 @ Red Lake County Central 0
Park Rapids 42 Roseau 38 @ Red Lake County Central
Park Rapids 66 @ Red Lake County Central 6 
Roseau 54 @ Red Lake County Central
Big Lake 61 @ Monticello 3
Bold 42 Spectrum 28 @ Howard Lake-Waverly-Winsted
Bold 54 @ Howard Lake-Waverly-Winsted 17
Spectrum 27 @ Howard Lake-Waverly-Winsted 42
Buffalo 24 @ Litchfield 36
Chisago Lakes Invitational
(Anoka 271.5 Park 140.5 Cloquet 108 Becker 89  Chisago Lakes 70.5 Proctor 56 Richfield 55)
Chatfield 40 @ Caledonia/Houston 33
Cretin-Derham Hall 18 Mounds View  61 @ East Ridge
Cretin-Derham Hall 6 @ East Ridge 75
Mounds View 31 @ East Ridge 30
Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Southland 27 @ Plainview-Elgin-Millville 49
Kasson-Mantorville 52 @ Plainview-Elgin-Millville 12
LaCrescent 15 @ Saint Charles 62
Lewiston/Rushford 39 @ Dover-Eyota 37
Kerkhoven-Murdock-Sunburg Invitational
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 37 West Central 25
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 49 Pipestone 30
Long Prairie/Browerville 34 Kerkhoven-Murdock-Sunburg 28
West Central 51 Pipestone 22
Long Prairie/Browerville 46 Pipestone 23
Mankato West 18 @ Faribault 42
New London-Spicer Invitational
(Belgrade-Brooten 175.5 New York Mills 136 Albany 125.5 Kimball 113  Hibbing 112 New London-Spicer 107.5  Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 76.5 Eden Valley-Watkins 72 Saint Cloud Apollo 66 Sauk Centre/Melrose 56 Ortonville 53)
North Branch Invitational
(Delano 247.5 Paynesville 183 Washington Technology 157.5 North Branch 126 Virginia 95 Rush City/Braham 86.5 Brooklyn Center 74 Pine City/Hinckley 73)
Prior Lake 21 @ Shakopee 47
River Falls 22 @ Hastings 47
Totino Grace 25 @ Hastings 37
Saint Michael-Albertville 65 @ Rogers 3
United Clay Becker Invitational
(Fosston/Bagley 205.5 Dilworth-Glyndon-Felton 189.5 Pequot Lakes/Pine River 155 United Clay Becker 135.5 Pelican Rapids 134 Osakis 79 Mahnomen/Waubun 72 Wadena-Deer Creek 54 Fergus Falls 53 Breckenridge 18)
Willmar 62 @ Brainerd 10

January 20
Albert Lea 34 Ellsworth 28 @ Simley
Albert Lea 37 Plainview-Elgin-Millville 36 @ Simley
Albert Lea 25 @ Simley 44
Ellsworth 14 @ Simley 48
Ellsworth 40-Plainview-Elgin-Millville 24 @ Simley
Plainview-Elgin-Millville 16 @ Simley 51
Arcadia Invitational
(Gale-Etrick Tremp 520 Baldwin-Woodville 411 Cadott 404 Medford 398 Minnetonka 388.5 Brookwood 274 Eau Claire Memorial 248 Prescott 247 Gale-Ettrick-Tremp JV 224 Mosinee 216 Cochrane-Fountain City 204.5 Arcadia 196.5 Onalaska 187 Saint Croix Central 166 Independence/Gilmanton 118)
Blooming Prairie/Hayfield Invitational
(Blooming Prairie 151.5 Byron 136 Rochester Mayo 131 Cannon Falls 130 Waseca 119 Dover-Eyota 107 Austin 101.5 Saint Charles 88.5 Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Southland 83.5 Rochester John Marshall 70.5 Triton 69 Saint Thomas Academy 52.5)
Cambridge Invitational
Cambridge 51 Rocori 10
Pierz 55 Blaine 16
Moorhead 42 Sartell 38 
Forest Lake 62 Mora 6
Cambridge 48 Sartell 30
Mora 37 Blaine 28
Rocori 48 Moorhead 25 
Forest Lake 42 Pierz 18
Cambridge 46 Blaine 22
Mora 42 Rocori 25
Pierz 52 Moorhead 18
Forest Lake 52 Sartell 21
Forest Lake 37 Cambridge 26
Pierz 63 Rocori 15
Mora 53 Moorhead 21
Blaine 47 Sartell 22
Champlin Park Invitational
Brainerd 63 Champlin Park 15
Saint Francis 41 Brainerd 31
White Bear Lake 37 Maple Grove 30
Shakopee 60 Lakeville South 12
Hibbing 45 Champlin Park 27
Saint Francis 54 White Bear Lake 27
Maple Grove 42 Brainerd 21
Shakopee 48 Hibbing 3
Lakeville South 51 Champlin Park 3
White Bear Lake 56 Hibbing 17
Maple Grove 43 Lakeville South 28
Shakopee 60 Saint Francis 14
Cooper Invitational
(Minneapolis South 191 New Richland-Ellendale 146.5 Saint Croix Lutheran 124.5  Minnehaha/DeLaSalle 118.5 Fillmore Central 100 Minneapolis Roosevelt 87.5 Cooper 87.5 Columbia Heights 73 Saint Paul Johnson 64 Minneapolis Patrick Henry 46)
Denver Invitational
Stewartville 47 Tipton 24
Denver 44 Stewartville 27
Stewartville 48 North Fayette Valley 27
Stewartville 39 Sioux City East 30
Stewartville 72 Mid-Prairie 9
East Ridge Invitational
(Saint Micheal-Albertville 231 Waconia 210.5 South Saint Paul 151 East Ridge 128 Eagan 111 Wayzata 102.5 Mahtomedi 88 Tri-City United 88 Menomonie 80 Orono 79.5 Chaska/Chanhassen 68 Somerset 61.5 Roseville 61 Milaca 56 Rochester Century 39 Cretin-Derham Hall 13 Unity 13 Saint Paul Harding 11 Burnsville 4)
Eastview Invitational
(Scott West 205.5 Faribault 181 Coon Rapids 160 Woodbury 114 Rosemount 97 Eastview 90.5 Sauk Rapids 88 Centennial 87 Winona 59 Saint Paul Highland Park 15 MInneapolis Southwest 1)
Howard Lake-Waverly-Winsted Invitational
(Alexandria 155 Dassel-Cokato 149 Royalton 142.5 Annandale/Maple Lake 130 Monticello 70.5 Bold 68.5 Zimmerman 68.5 Park Center 63 Minneapolis Washburn 60 Howard Lake-Waverly-Winsted 57.5 Saint Agnes 47 Spectrum 42.5)
Hutchinson Invitational
(Willmar 217 Prior Lake 149 Watertown-Mayer 133 Hutchinson 130 Big Lake 98 Canby 92.5 Jackson County Centrl 72.5 Luverne 8)
Lake Crystal-Wellcome Memorial Invitational
(Kenyon-Wanamingo 169 Lake Crystal-Wellcome Memorial 127 Medford 111.5 Pine Island 110.5 Brookings 108 LeSueur-Henderson 59 Madelia/Truman 20)
Lisbon Invitational
(Lisbon 201.5 Hillsboro 195 South Border 163 Valley City 162 Oakes 155 Central Cass 98 Border West 97 LaMoure 93 Kindred 83 Bismarck Saint Mary's 78.5 Ellendale/Edgeley 74.5 Grafton 72 Linton 58 Lisbon JV 43 Wahpeton 29 Mayville-Portland 9)
Parkston Invitational
(Central Lyon 186.5 Howard 175.5 Sisseton 125.5  McCook Central 113.5 Clark/Willow Lake 111 West Sioux 87 Webster 74 Parkston 70 Miller 54.5 Boyden-Hull/Little Rock 49 Faulkton 42.5 Wolsey/Wessington 42 Mount Vernon/Plankinton 39.5 Fulda/Murray County Central 36 Andes Central 3 )
Rogers Invitational
Goodhue 46 Rogers 28
Rogers 52 Mound-Westonka 25
Rogers 45 Little Falls 33
Saint Cloud Tech 47 Little Falls 18
Elk River 32 Little Falls 31
Saint Cloud Tech 46 Buffalo 24
Saint Cloud Tech 31 Goodhue 25
Goodhue 65 Wabasha-Kellogg 9
Buffalo 38  Elk River 26
Wabasha-Kellogg 35 Mound-Westonka 34
Buffalo 64 Mound-Westonka 9
Elk River 57 Wabasha-Kellogg 19
Saint Croix Falls Invitational
(Hudson 181 Saint Croix Falls 164.5 Cumberland 131.5 Totino Grace 126 River Falls 121 Boyceville 118 Glenwood City 103.5 Spencer 101.5 Princeton 76 Amery 64 Ogilvie 60 Chetek-Weyerhaeuser 58 Northwestern 53.5 Luck 48 North Branch 38 Cornell 36.5 Pine City/Hinckley 36 Flambeau 34 Cameron 13 Turtle Lake 3)
Sibley East Invitational
Blue Earth 60 Saint James 11
Maple River 69 Trinity School 6
Redwood/River Valley 39 Blue Earth 31
Redwood/River Valley 41 Osseo 30
Blue Earth 47 Osseo 27
Blue Earth 68 Trinity School 3
Maple River 59 Saint James 18
Redwood/River Valley 60 Saint James 18
Redwood/River Valley 68 Minneapolis North 6
Maple River 47 Osseo 21
Sibley East 46 Osseo 19
Maple River 32 Sibley East 31
Sibley East 37 Trinity School 9
Sibley East 39 Minneapolis North 6
Staples-Motley Invitational
Staples-Motley 36 Aitkin 27
Staples-Motley 73 Crosby-Ironton 6
Frazee 51 Staples-Motley 16
Frazee 63 Aitkin 4
Frazee 79 Crosby-Ironton 0
Aitkin 68 Crosby-Ironton 9
Tartan Invitational
Grand Rapids 56 Tartan 24
Lakeville North 51 Andover 18
Bloomington Kennedy 60 Edina 21
Hopkins 41 Irondale/Spring Lake Park 26
Bloomington Kennedy 40 Lakeville North 36
Hopkins 48 Tartan 34
Grand Rapids 62 Irondale/Spring Lake Park 16
Andover 53 Edina 30
Tartan 43 Irondale/Spring Lake Park 27
Grand Rapids 57 Hopkins 18
Bloomington Kennedy 54 Andover 27
Lakeville North 53 Edina 3
Grand Rapids 42 Bloomington Kennedy 39
Lakeville North 63 Hopkins 15
Tartan 41 Andover 39
Irondale/Spring Lake Park 46 Edina 20
Thief River Falls Invitational
(Ottertail County Central 162 Greenbush-Middle River/Badger 149 Bemidji 135.5 Detroit Lakes 114.5 Thief River Falls 110 Blackduck/Cass Lake 107.5 Roseau 97.5 Park Rapids 92 Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 91.5 Crookston 84.5 Walker-Hackensack-Akeley 48 Nashwauk-Keewatin 42 Pelican Rapids 37 Fertile-Beltrami 20 Norwood-Young America 18 Grand Forks Red River 16 Red Lake County Central 7)
Tracy-Milroy-Balaton Invitational
Tracy-Milroy-Balaton 55 New Ulm 21
Morris/Hancock 34 New Ulm 29
New Ulm 37 Adrian 28
Sioux Falls Roosevelt 34 Dawson/Lac Qui Parle/Montevideo 28
Fairmont/Martin County West 56 Dawson/Lac Qui Parle/Montevideo 18
Adrian 29 Dawson/Lac Qui Parle/Montevideo 30
Tracy-Milroy-Balaton 53 Sioux Falls Roosevelt 21
Tracy-Milroy-Balaton 50 Morris/Hancock 22
Farimont/Martin County West 66 Morris/Hancock 12
Fairmont/Martin County West 49 Minneota 12
Minneota 57 Sioux Falls Roosevelt 16
Minneota 67 Adrian 12
Whitenall Invitational
New Prague 54 Green Bay Prebel 21
New Prague 39 Mukwonago 29
Stoughton 44 New Prague 28
Zumbrota-Mazeappa Invitational
Lewiston/Rushford 39 Caledonia/Houston 36
Owatonna 58 Lewiston/Rushford 9
Zumbrota-Mazeppa 43 Lewiston/Rushford 6
Zumbrota-Mazeppa 57 Caledonia/Houston 7
Zumbrota-Mazeppa 34 Owatonna 26
Owatonna 59 Caledonia/Houston 16

January 23
Aitkin 48 Cloquet 24 @ Deer River
Aitkin 51 @ Deer River 18
Cloquet 13 @ Deer River 51
Barnesville 11 @ Frazee 65
Belgrade-Brooten 49 Osakis 21 @ Eden Valley-Watkins
Belgrade-Brooten 67 @ Eden Valley-Watkins 9
Osakis 36 @ Eden Valley-Watkins 33
Canby 42 Dawson-Boyd/Lac Qui Parle/Montevideo 16 @ Wabasso/Red Rock Central
Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley 34 @ Wabasso/Red Rock Central 36
Canby 29 @ Wabasso/Red Rock Central 26
Crosby-Ironton 46 Holdingford 20@ Mille Lacs
Crosby-Ironton  31Walker-Hackensack-Akeley 41 @ Mille Lacs
Crosby-Ironton 42 @ Mille Lacs 37
Holdingford 27 Walker-Hackensack-Akeley 54 @ Mille Lacs
Holdingford 11 @ Mille Lacs 59
Walker=Hackensack-Akeley 30 @ Mille Lacs 54
Detroit Lakes 40 Long Prairie/Browerville 29 @ Fergus Falls
Detroit Lakes 34 Ottertail County Central 25 @ Fergus Falls
Detroit Lakes 76 @ Fergus Falls 6
Long Prairie/Browerville 41 Ottertail County Central 12 @ Fergus Falls
Long Prairie/Browerville 65 @ Fergus Falls 12
Ottertail County Central 58 @ Fergus Falls 6
Dilworth-Glyndon-Felton 49 Park Rapids 24 @ Thief River Falls
Dilworth-Glyndon-Felton 26 @ Thief River Falls 42
Park Rapids 23 @ Thief River Falls 54
Flandreau 33 Fulda/Murray County Central 24 @ Quad County
Flandreau 13 @ Quad County 63
Fulda/Murray County Central 18 @ Quad County 57
Foley 61 @ Albany 15
Fosston/Bagley 54 @ Roseau 19
Litchfield 25 Perham 45 @ Sauk Centre/Melrose
Litchfield 67 @ Sauk Centre/Melrose 6
Perham 78 @ Sauk Centre/Melrose 0
Mahnomen/Waubun  30 @ United North Central 52
Nashwauk-Keewatin 21 @ Hibbing 54
New London-Spicer 22 @ Kerkhoven-Murdock-Sunburg 50
Royalton 69 Wadena-Deer Creek 9 @ Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie
Royalton 37 @ Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 33
Wadena-Deer Creek 21 @ Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 60
Saint Charles 42 Waukon 24 @ Fillmore Central
Saint Charles 51 @ Fillmore Central 9
Waukon 33 @ Fillmore Central 45
Stewartville 13 @ Kasson-Mantorville 53

January 24
Elk River 6 @ Anoka 68
Saint Paul Harding 37 @ Saint Paul Highland Park 12
South Saint Paul 62 Washington Tech  13@ Saint Paul Johnson
South Saint Paul 67 @ Saint Paul Johnson 12
Washington Tech 42 @ Saint Paul Johnson  34

January 25
Adrian 15 @ Windom/Mountain Lake 53 
Minneota 39 @ Windom/Mountain Lake 27
Andover  17@ Blaine 63
Apple Valley 30 @ Shakopee 32
Austin 21 Mankato East 56 @ Owatonna
Austin 4 @ Owatonna 72
Mankato East 12 @ Owatonna 51
Barnesville 13 West Central 60 @ Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 
Barnesville 21 @ Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 55
West Central 45 @ Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 27
Brainerd 45 @ Saint Cloud Apollo 27
Brainerd 32 Dassel-Cokato 34 @ Saint Cloud Apollo
Dassel-Cokato 66 @ Saint Cloud Apollo 6
Brooklyn Center 30 Irondale/Spring Lake Park 52 @ Minneapolis Edison
Brooklyn Center 66 @ Minneapolis Edison 12
Irondale/Spring Lake Park 72 @ Minneapolis Edison 12
Byron17 @ Blooming Prairie/Hayfield 57
Byron 42 Medford 27 @ Blooming Prairie/Hayfield
Medford 35 @ Blooming Pririe/Hayfield 45
Caledonia/Houston 42 @ Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Southland 26
Champlin Park 28 @ Centennial 48
Chanhassen, Chaska 36 Orono 34 @ Minnetonka
ChanhassenChaska 21 @ Miinnetonka 44
Orono  31@ Minnetonka 41
Orono 59 Armstrong 15 @ Minnetonka
Armstrong 3 @ Minnetonka 72
Coon Rapids 37 @ Buffalo 22
Cretin-Derham Hall 3 @ Stillwater 75
Crookston 9 @ Fosston/Bagley 63
Deer River 43 @ Hibbing 33
Dilworth-Glyndon-Felton 46 @ Moorhead 30
Dover-Eyota 41 @ Wabasha-Kellogg 34
Eagan 73 @ Burnsville 6
East Ridge 59 Saint Paul Central 12 @ Park
East Ridge 54 Woodbury 21 @ Park
East Ridge 36 @ Park 41
Saint Paul Central 12 Woodbury 63 @ Park
Saint Paul Central 36 @ Park 48
Woodbury 36 @ Park 43
Eastview 30 @ Farmington 38
Eden Prairie 37 Maple Grove 39 @ Wayzata
Eden Prairie 27 Mound-Westonka 45 @ Wayzata
Eden Prairie 27 @ Wayzata 47
Maple Grove 51 Mound-Westonka 27 @ Wayzata
Maple Grove 40 @ Wayzata 24
Mound-Westonka 27 @ Wayzata 44
Fulda/Murray County Central 6 Tracy-Milroy-Balaton 70 @ Luverne
Fulda/Murray County Central 12 @ Luverne 45
Tracy-Milroy-Balaton 57 @ Luverne 14
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 44 Lake Crystal-Wellcome Memorial 32 @ Saint Peter
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 57 @ Saint Peter 8
Lake Crystal-Wellcome Memorial 24 @ Saint Peter 48
Goodhue 80 Triton 0 @ Pine Island
Goodhue 42 @ Pine Island 16
Triton 6 @ Pine Island 66
Greenbush-Middle River/Badger 23 @ Blackduck/Cass Lake 46
Hastings 63 @ Saint Thomas Academy 6
MInneapolis Washburn 45 @ Edina 30
Kimball 39 @ New London-Spicer 40
Norwood-Young America 13 @ New London-Spicer 55
Kimball 65 Norwood-Young America 10 @ New London-Spicer
LaCrescent 51 Lake City 18 @ Fillmore Central
LaCrescent 39 @ Fillmore Central 34
Lake City 52 @ Fillmore Central 12
Lakeville North 13 @ Eagan 38
Lakeville South 27 @ Prior Lake 45
Madelia/Truman 0 New Richland-Ellendale 21 @ LeSueur-Henderson
Madelia/Truman 6 @ LeSueur-Henderson 64
New Richland-Ellendale 54 @ LeSueur-Henderson 16
Mankato West 60Rochester Century 13 @ Albert Lea
Mankato West 28 @ Albert Lea 46
Rochester Century 12 @ Albert Lea 63
Milaca 47 @ Annandale/Maple Lake 19
Mille Lacs 45@ Cloquet 30
Minneapolis Roosevelt, 36 Minneapolis Southwest 39 @ Minneapolis Patrick Henry
MInneapolis Roosevelt 54 @ Minneapolis Patrick Henry 28
MInneapolis Southwest 41 @ Minneapolis Patrick Henry 28 
Minneapolis North 19 Minnehaha/DeLaSalle 24 @ Spectrum
Minneapolis North  18Ogilvie 45 @ Spectrum
Minneapolis North 12 @ Spectrum 34
MInnehaha/DeLaSalle 48 Ogilvie 30 @ Spectrum
Minnehaha/DeLaSalle 42 @ Spectrum 30
Ogilvie 39 @ Spectrum 35
Minnewaska 55 Ortonville 21 @ Bold
MInnewaska 45 @ Bold 25
Ortonville 39 @ Bold 39
Northfield 38 Rochester Mayo 37 @ Winona
Northfield 54 @ Winona 21
Rochester Mayo 48@ Winona 29
Park Center 12 @ Osseo 53
Paynesville 30 Rocori 43 @ Becker
Paynesville 21 @ Becker 53
Rocori 31 @ Becker 27
Perham 45 @ Ottertail County Central 12
Plainview-Elgin-Millville 39 @ Lewiston/Rushford 28
Richfield 48 @ Cooper 36
Rochester John Marshall 8 @ Faribault 68
Roseau 33 @ Fertile-Beltrami 29
Roseville 10 @ Forest Lake 64
Saint Charles 27 @ Chatfield 47
Saint Clair 10 Tri-City United 58 @ Waterville/Janesville
Saint Clair 21 @ Waterville/Janesville 60
Tri-City United 60 @ Waterville/Janesville 21
Saint Cloud Tech 52 @ Sauk Rapids 20
Saint Croix Lutheran 21 @ Fridley 55
Saint James 8 @ Blue Earth 65
Saint Paul Como Park 33 @ Saint Paul Humboldt 36
Sartell 6 @ Willmar 67
Stewartville 37 @ Cannon Falls 30
Stewartville 64 Saint Agnes 0 @ Cannon  Falls
Saint Agnes 12 @ Cannon Falls 62
Tartan 35 @ Henry Sibley 38
Trinity 36 @ Columbia Heights 32
United NOrth Central 21 @ New York Mills 48
Waconia 49 @ Hutchinson 29
Watertown-Mayer 33 @ Hutchinson 30
White Bear Lake 28 @ Mounds View 41
Worthington  28@ Pipestone 49
Zumbrota-Mazeppa 14 @ Kasson-Mantorville 45

January 26
Adrian 27 @ Jackson County Central 48
Albany 37 Paynesville 33 @ Saint Cloud Apollo
Albany 18 Sauk Rapids 43 @ Saint Cloud Apollo
Albany 50 @ Saint Cloud Apollo 21
Paynesville 46 @ Saint Cloud Apollo 30
Paynesville33 Sauk Rapids 42 @ Saint Cloud Apollo
Sauk Rapids 59 @ Saint Cloud Apollo 16
Armstrong 39 @ Zimmerman 40
Belgrade-Brooten 40 Minneota 31  @ Long Prairie/Browerville
Belgrade-Brooten 70 Rush City/Braham 12 @ Long Prairie/Browerville
Belgrade-Brooten 15 @ Long Prairie/Browerville 46
Minneota 16 @ Long Prairie/Browerville 47
West Central 33 Pierz 32 @ Long Prairie/Browerville
West Central 36 Minneota 28 @ Long Prairie/Browerville
Pierz 68 Rush City/Braham 6 @ Long Prairie/Browerville
Rush City/Braham 0 @ Long Prairie/Browerville 73
Benilde-Saint Margaret's 40 Minnehaha/DeLaSalle 24 @ Totino Grace
Benilde-Saint Margaret's 0 @ Totino Grace 82
Minnehaha/DeLaSalle 0 @ Totino Grace 84
Border West 27 Benson 41 @ Osakis
Border West36 @ Osakis 39
Benson 33 @ Osakis 35
Canby 40 New Ulm 21 @ Redwood/River Valley
Canby 33 Quad County 42 @ Redwood/River Valley
Canby 40 @ Redwood/River Valley 26
New Ulm 56 Quad County 14 @ Redwood/River Valley
New Ulm 33 @ Redwood/River Valley 42
Quad County 12 @ Redwood/River Valley 63
Chaska 28 @ Bloomington Kennedy 47
Dassel-Cokato 54 @ Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 19
Eastview 51 Henry Sibley 18 @ Park
Eastview 37 @ Park 39
Henry Sibley 33 @ Park 44
Eden Valley-Watkins 18 @ Kimball 57
Fairmont/Martin County Central 69 @ Saint James 6
Fergus Falls 9 Sartell 56 @ Alexandria
Fergus Falls 12 @ Alexandria55
Sartell 31 @ Alexandria 50
Kenyon-Wanamingo 37 @ Lake City 28
Maple River 57 @ Lake Crystal-Wellcome Memorial 24
Mid-State Conference @ Staples-Motley
Aitkin 51 Crosby-Ironton 24
Detroit Lakes 58 Aitkin 15
Park Rapids 43 Aitkin 30
Pequot Lakes/Pine River 36 Aitkin 31
Staples-Motley 49 Aitkin 12
Park Rapids 51 Crosby-Ironton 12
Pequot Lakes/Pine River 48 Park Rapids 30
Detroit Lakes 58 Park Rapids 12
Park Rapids 42 Staples-Motley 33
Detroit Lakes 68 Crosby-Ironton 9
Pequot Lakes/Pine River 66 Crosby-Ironton 15
Staples-Motley 69 Crosby-Ironton 9
Detroit Lakes 59 Pequot Lakes/Pine River 12 21
Detroit Lakes 55 Staples-Motley 15 
Pequot Lakes/Pine River 35 Staples-Motley 34
Mississisppi 8 Conference @ Buffalo
(Saint Michael-Albertville 239 Cambridge 191 Big Lake 151 Saint Francis 129.5 Buffalo 127 Rogers 120.5 Princeton 93 Monticello 29 North Branch 23 Chisago Lakes 5)
Mora 30 @ Little Falls 46
Rochester Century 18 Wayzata  54@ Rosemount
Rochester Century 30 @ Rosemount 51
Wayzata 45 @ Rosemount 30
Hutchinson 34 Saint Peter 39 @Mankato East
Hutchinson 50 Waseca 26 @ Mankato East
Hutchinson 39 @ Mankato East 33 
Saint Peter 51 Waseca 13 @ Mankato East
Saint Peter 21 @ Mankato East 39
Waseca 19 @ Mankato East 54
Scott West 34 @ Prior Lake 35
Virginia 39 @ Hibbing 36
Watertown-Mayer 25 @ Delano 26

January 27
Alexandria Invitational
(Detroit Lakes 239.5 Alexandria 173 Kerkhoven-Murdock-Sunburg 140.5 Rocori 136 Eden Valley-Watkins 78 Ortonville 59 Saint Cloud Apollo 57)
Bloomington Kennedy Invitational
Hastings 60 Minnetonka 9
Hastings 34 Owatonna 33
Simley 54 Hastings 16
Simley 72 Champlin Park 3
Owatonna 53 Woodbury 16
Zumbrota-Mazeppa 54 Bloomington Kennedy 18
Zumbrota-Mazeppa 29 Owatonna 24
Minnetonka38 Champlin Park 28
Bloomington Kennedy 48 Woodbury 38
Simley 31 Zumbrota-Mazeppa 29
Bloomington Kennedy 39 Minnetonka 33
Woodbury 60 Champlin Park 6
Fairmont/Martin County West Invitational
Maple River 33 Mankato West 31
Fairmont/Martin County West 46 Maple River 22
Mankato West 52 Pipestone 22 
Maple River 50 Pipestone 28
Fairmont/Martin County West 55 Pipestone 18
Fairmont/Martin County West 40 Mankato West 23
Farmington 19 @ Albert Lea 50
Grand Rapids Invitational
(Grand Rapids Black 217.5 Deer River 166.5 Crookston 163.5 Washington Technology 146.5 Hibbing 136.5 Walker-Hackensack-Akeley 129.5 Virginia 114 Nashwauk-Keewatin 78 Edina 69 Mahnomen/Waubun 60 Grand Rapids Orange 59 North Branch 45.5 Proctor 34)
Hol Conference Tournament
(Perham 261.5 Frazee 218 Dilworth-Glyndon-Felton 140 Barnesville 90 United Clay Becker 85 Pelican Rapids 78 Breckenridge 65)
Kasson-Mantorville Invitational
Worthington 51 Winona 24
Kasson-Mantorville 53 Caledonia/Houston 9
Waconia 64 Lewiston/Rushford 6
Byron 47 Winona 27
Caledonia/Houston 35 Worthington 29
Blue Earth 45 Lewiston/Rushford 28
Forest Lake 63 Winona9
Kasson-Mantorville 65 Worthington 6
Waconia 47 Blue Earth 25
Forest Lake 59 Byron 13
Kasson-Mantorville 47 Forest Lake 18
Waconia 37 Forest Lake 24
Kasson-Mantorville 49 Waconia 27
Caledonia/Houston 63 Byron 17
Blue Earth 47 Byron 33
Caledonia/Houston 38 Blue Earth 37
Lewiston/Rushford 40 Winona 39
Worthington 37 Lewiston/Rushford 36
Lake City Invitational'
(Blooming Prairie/Hayfield 166.5 Northfield 142.5 Rochester Mayo 131 Chatfield 129.5 Wabashga-Kellogg 128.5 Dover-Eyota 116 Lake City 111 Saint Charles 108 United South Central 84.5 Medford 83 Andover 66)
Larimore Invitational'
(Greenbush-Middle River/Badger 202.5 Pembina County North 142 Devils Lake 113.5 Larimore 99 Wahpeton 93.5  Central Cass 72 Fertile-Beltrami 72 Grenora 65.5 Grand Forks Red River 50 Mayville-Portland 19)
Minnesota River Conference @ Norwood-Young America
(Scott West 144.5 Tri-City United 115.5 Sibley East 101 LeSueur-Henderson 54 Norwood-Young America 46.5)
Orono Invitational
(Anoka 228.5 Saint Cloud Tech 184 Litchfield 151 New Prague 126.5 Elk River 113 East Ridge 109.5 Dassel-Cokato 89.5 Orono 84 Saint Thomas Academy 79 Minneapolis South 69 Osseo 65.5 Minneapolis Washburn 56.5 Columbia Heights 54 Lake Crystal-Wellcome Memorial 51.5 Minneapolis Edison 5.5 Benilde-Saint Margaret's 4)
Parker Invitational
(Marshall 263.5 Howard 180 McCook Central 171.5 Redfield 162 Elk Point-Jefferson 91.5 Parker 88 Tea 68.5 Kingsbury County 58 Mitchell JV 43 Fulda/Murray County Central 38.5 Deuel 26 Yankton JV 26 Hamlin 7)
Pine Island Invitational
Pine Island 52 Fillmore Central 15
Pine Island 42 Waseca 33
Waseca 42 Fillmore Central 18
Rochester Century Invitational
(Lakeville South 133.5 Annandale/Maple Lake 132 Cannon Falls 128.5 Rochester Century 60 Saint Clair 51.5 Riceville 44 LaCrosse Aquinas 28)
Rosemount Invitational
Roseville 47 Rosemount 27
Burnsville 43 Rosemount 34
Roseville 47 Burnsville 33
Shakopee 60 Rosemount 15
South Saint Paul Invitational
(South Saint Paul 216 Stillwater 195 Blaine 184.5 Maple Grove 171 Lakeville North 150 Eden Prairie 130.5 Becker 93 Austin 87.5 North Saint Paul 63 Park Center 35 Saint Paul Harding 29 Saint Paul Humboldt 25 Cretin-Derham Hall 23 Minneapolis North 23 Saint Paul Central 22 Saint Paul Como Park 15)
Wagner Invitational
(Kimball/White Lake 180 Wagner 179.5 Windom/Mountain Lake 167 Beresford 156.5 Phillip 151 Bon Homme 135 Parkston 98 Faulkton 79 Bennett County 67 Marion-Freeman 47 Flandreau 44 Stanley County 40.5 Tri-Valley 40.5 Mount Vernon/Plankinton 38.5 Garretson 21 Sully Buttes 11 Andes Central 10)
West Central Conference @ Benson
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo  55 Morris/Hancock 21
Minnewaska 49 Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 29
Atwater-Cosmos-Grove City 34 Minnewaska 29
Atwater-Cosmos-Grove City 46 Morris/Hancocko 18
Atwater-Cosmos-Grove City 54 Benson 15
Minnewaska 46 Bold 25
Minnewaska 60 Sauk Centre/Melrose 30
Morris/Hancock 48 Bold 27
Benson 51 Bold 27
Benson 45 Sauk Centre/Melrose 27
Wisconsin Dells Invitational
(Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Southland 183 Wisconsin Dells 175 Brillion 152.5 Watertown 125.5 Berlin 124.5 Chippewa Falls 122.5 Belleville 89 Hillsboro 74 North Crawford 57 Cashton 56 Brookfield Central 54.5 Waunakee 40)

January 29
Caledonia/Houston 58 @ LaCrescent 12
LaCrosse Logan 37 @ LaCrescent 27

January 30
Adrian 39 @ Luverne 27
Blooming Prairie/Hayfield 30 @ Maple River  34
Bold33 Paynesville, 45 @ Osakis
Bold 43 @ Osakis 30
Quad City 12 Paynesville 70 @ Osakis
Paynesville 51 @ Osakis 22
Quad County 42 @ Osakis 37
Border West 53Fargo North 20 @ Wahpeton
Border West 54 @ Wahpeton 23
Brainerd 16@ Bemidji 51
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley 44 Worthington 39 @ Minneota
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley 24 @ Minneota 42
Worthington 24 @ Minneota 42
Deer River 38 Kimball 34 @ Holdingford
Deer River 30 @ Royalton 37 @ Holdingford
Deer River 46 @ Holdingford 25
Kimball 22 Royalton 43 @ Holdingford
Kimball 54 @ Holdingford 18
Royalton 64 @ Holdingford 9
Eden Valley-Watkins 25 Minnewaska 48 @ New London-Spicer
Eden Valley-Watkins 12 @ New London-Spicer 55
Minnewaska 36 @ New London-Spicer 29
Fertile-Beltrami  24 @ Barnesville 48
Benson 39 @ Barnesville 33
Benson 58  Fertile-Beltrami 24 @ Barnesville
Greenbush-Middle River/Badger 66 Red Lake County Central 12 @ Fosston/Bagley
Greenbush-Middle River/Badger 37 @ Fosston/Bagley 34
Red Lake County Central 3 @ Fosston/Bagley 72
Little Falls, 11Willmar 60 @ Alexandria
Little Falls 47 @ Alexandria 29
Willmar 70 @ Alexandria 6
Mankato West 69 Saint Clair 6 @ Medford
Mankato West 36 Tri City United 23 @ Medford
Mankato West 47 @ Medford 29
Saint Clair 10 Tri City United 57 @ Medford
Saint Clair 18 @ Medford 50
Tri-City United 48 @ Medford 22
New Ulm 36 @ Waseca 40
Park Rapids 51 Wadena-Deer Creek 24 @ Crosby-Ironton
Park Rapids 39 @ Crosby-Ironton 36
Wadena-Deer Creek 24 @ Crosby-Ironton 47
Pelican Rapids 22 Staples-Motley 55 @ Bertha-Hewitt/Verndale/Perkers Prairie
Pelican Rapids 12 @ Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 57
Staples-Motley 24 @ Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 52
Pipestone 41 Windom/Mountain Lake 33 @ Redwood/River Valley
Pipestone 24 @ Redwood/River Valley 43
Windom/Mountain Lake 25 @ Redwood/River Valley 47
Rocori 24@ Sartell 49
Roseau 39 @ Crookston 42
Saint Cloud Apollo 29 @ Fergus Falls 52
Breckenridge 50 Saint Cloud Apollo 18 @ Fergus Falls
Breckenridge 45 @ Fergus Falls 33
Saint James 8 Wabasso/Red Rock Central 57 @ Madelia/Truman
Saint James 39 Waterville/Janesville 42 @ Madelia/Truman
Saint James 66 @ Madelia/Triman 6
Wabasso/Red Rock Central 44 Waterville/Janesville 31 @ Madelia/Truman
Wabasso/Red Rock Central 78 @ Madelia/Truman 0
Waterville/Janesville 70 @ Madelia/Truman 6
Superior 36 @ Cloquet 40
Tracy-Milroy-Balaton 36 @ Marshall  25
Triton 9 @ Stewartville 55
West Central 27 @ Frazee 37

February 1
Adrian 19Dell Rapids  42 @ West Central SD
Adrian 23 McCook Central 53 @ West Central
Adrian 18 @ West Central 58
Aitkin 27 @ Little Falls 47
Albany 34 @ Milaca 31
Albany 31 GRand Rapids 47 @ Milaca
Grand Rapids 34 @ Milaca 33
Anoka 69 Roseville 0 @ East Ridge
Anoka 60 @ East Ridge 10
Roseville 20 @ East Ridge 52
Austin 63 LeSueur-Henderson 18  @ Mankato West
Austin 15 @ Mankato West 53
LeSueur-Henderson 10 @ Mankato West 69
Benilde-Saint Margaret's  12@ Chaska/Chanhassen 72
Benson 21 @ Kerkhoven-Murdock-Sunburg 49
Big Lake 55 Cooper 6 @ Mound-Westonka
Big Lake 66 Minneapolis North 9 @ Mound-Westonka
Big Lake 52 @ Mound-Westonka 22
Cooper 9 @ Mound-Westonka 67
Minneapolis North 3 @ Mound-Westonka 72
Saint Agnes 31 @ Mound-Westonka 61
Saint Agnes 40 Cooper 34 @ Mound-Westonka
Saint Agnes 51 @ Mound-Westonka 20
Blooming Prairie/Hayfield 42 @ Waterville/Janesville 34
Bloomington Kennedy 59 @ Richfield 19
Breckenridg18 Minnewaska 52 @ Ortonville
Breckenridge 43 @ Ortonville 34
Minnewaska 63 @ Ortonville 18
Byron 53 @ Pine Island 24
Canby 15 Canton  43@ Pipestone
Canby 46 @ Pipestone 19
Canton 55 @ Pipestone 15
Cannon Falls 48 @ Triton 23
Centennial 50 @ Andover 28
Coon Rapids 38 @ Elk River 29
Dassel-Cokato59 Mille Lacs 21,@ Mora
Dassel-Cokato 70 Proctor 6 @ Mora
Dassel-Cokato 31 @ Mora 44
Mille Lacs 54 Proctor 28 @ Mora
Mille Lacs 27 @ Mora 51
Proctor 6 @ Mora 74
Fairmont/Martin County West, 79 Luverne  0 @ Wabasso/Red Rock Central
Fairmont/Martin County West 44 @ Wabasso/Red Rock Central 19
Luverne 3 @ Wabaso/Red Rock Central 70
Delano 36 Saint Cloud Apollo 24 @ Howard Lake-Waverly-Winsted
Delano 60 @ Howard Lake-Waverly-Winsted 9
Saint Cloud Apollo 18 @ Howard Lake-WavelryWinsted 57
Detroit Lakes 42 Thief River Falls 30 @ Fosston/Bagley
Detroit Lakes 55 @ Fosston/Bagley 18
Thief River Falls 52 @ Fosston/Bagley 24
Eagan 56 @ Eastview 12
Edina 12 @ Eden Prairie 45
Farmington 17 Northfield 56 @ Faribault
Farmington 18 @ Faribault 54
Northfield 29 @ Faribault 28
Fergus Falls 6 @ Willmar 74
Fertile-Beltrami  42@ Mahnomen/Waubun 34
Foley 31 Waconia 28 @ Litchfield
Foley 30 @ Litchfield 25
Waconia 47 @ Litchfield 22
Forest Lake 38 @ White Bear Lake 27
Fridley 48 Norwood-Y0ung America 24 @ Trinity School
Fridley 61 @ Trinity School 12
Norwood-Young America 47 @ Trinity School 33
Hutchinson 25 @ New Prague 48
Kasson-Mantorville 52 @ Goodhue 15
Lake City 40 @ Saint Charles 33
Mahtomedi 44 @ Henry Sibley 18
Maple Grove 51 @ Park Center 18
Maple River 63 @ United South Central 13
Medford 42 @ New Richland/Ellendale 30
Minneapolis Patrick Henry 12, Minneapolis South 72 @ Minneapolis Washburn
Minneapolis Patrick Henry 9 @ Minneapolis Washburn 69
Minneapolis South 30 @ Minneapolis Washburn 39 
Minnehaha Academy/DeLaSalle 37 @ Brooklyn Center 30
Moorhead 39 @ Barnesville 38
Nashwauk-Keewatin 17 @ Walker-Hackensack-Akeley 57
Orono 17 @ Watertown-Mayer 52
Osakis  18@ United North Central 45
Park Rapids 30 @ New York Mills 42
Paynesville 24, Pierz 42 @ Holdingford
Paynesville 59 @ Holdingford 6
Pierz 71 @ Holdingford 6
Prior Lake 57 @ Lakeville North 21
Redwood/River Valley 25 @ Worthington 32
Rochester John Marshall 3@ Mankato East 70
Rochester Mayo 25@ Owatonna 45
Rocori 33 @ Sauk Rapids 41
Rosemount 6 @ Apple Valley 75
Royalton, 20 West Central 46 @ Belgrade-Brooten
Royalton 15 @ Belgrade-Brooten 51
West Cental 31 @ Belgrade-Brooten 36
Rush City/Braham 48@ Ogilvie 33
Saint Peter 25@ Sibley East 37
Saint Paul Highland Park 16 @ Sibley East 46
Saint Paul Highland Park 0 Saint Peter 70 @ Sibley East
Scott West 39 @ Waverly-Shell Rock 17
Mounds View  44 @ Tartan 25
Mounds View 61 Saint Paul Johnson 6 @ Tartan 
Saint Paul Johnson 22 @ Tartan 50
South Saint Paul 26@ Hastings 39
Stewartville 13 Zumbrota-Mazeppa 50@ Kenyon-Wanamingo
Stewartville 23 @ Kenyon-Wanamingo 42
Zumbrota-Mazeppa 51 @ Kenyon-Wanamingo 12
Stillwater 47 @ Park 19
Tracy-Milroy-Balaton 67 @ Quad County 3
Wabasha-Kellogg 43 @ Saint Charles 30
Windom/Mountain Lake 60 @ Saint James 16
Winona 16 @ Albert Lea 51

February 2
Albany27 @ Becker 39
Apple Valley 38 @ Simley 24
Annandale/Maple Lake 30 Pierz 43 @ Atwater-Cosmos-Grove City
Annandale/Maple Lake 30 @ Atwater-Cosmos-Grove City 39
Pierz 33 @ Atwater-Cosmos-Grove City 31
Bemidji 39 Saint Cloud Tech  20@ Moorhead
Bemidji 54 @ Moorhead 17
Saint Cloud Tech 53 @ Moorhead 15
Blaine 41 Minnetonka 27 @ Champlin Park
Blaine 48 Mound-Westonka 11 @ Champlin Park
Blaine 67 @ Champlin Park 9
Minnetonka 54 Mound-Westonka 24 @ Champlin Park
Minnetonka 48 @ Champlin Park 19
Mound-Westonka 59 @ Champlin Park 12
Buffalo 59 @ Princeton 15
Burnsville 6 Owatonna 69 @ Farmington
Burnsville 21 @ Farmington 57
Owatonna 45 @ Farmington 20
Cambridge 37 @ Big Lake 24
Cedar Rapids Prairie 22 Scott West 38 @ Iowa City West
Scott West 49 @ Iowa City West 21 
Chatfield 63 @ LaCrescent 12
Cloquet7 Mora 59 @ Hibbing
Cloquet 52 Pine City/Hinckley 18 @ Hibbing
Cloquet 31 @ Hibbing 44
Mora 69 Pine City/Hinckley 10 @ Hibbing
Mora 36 @ Hibbing 33
Pine City/Hinckley 6 @ Hibbing 61
Cretin-Derham Hall 36 @ Saint Thomas Academy 30
Dover-Eyota 46 Fillmore Central @ Plainview-Elgin-Millville 
Dover-Eyota 18 @ Plainview-Elgin-Millville 66
Fillmore Central 4 @ Plainview-Elgin-Millville 75
Eden Prairie 64 Eden Valley-Watkins 6,@ Bold
Eden Prairie 47 Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 24 @ Bold
Eden Prairie 53 @ Bold 36
Eden Valley-Watkins 24 Glencoe-Silver Lake /Lester Prairie 46 @ Bold
Eden Valley-Watkins 36 @ Bold 41
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 46 @ Bold 24
Fergus Falls 12 Pequot Lakes/Pine River 60 @ Roseau
Fergus Falls 41 Sauk Centre/Melrose 39 @ Roseau
Fergus Falls 21 @ Roseau 44
Pequot Lakes/Pine River 63 Sauk Centre/Melrose 12 @ Roseau
Pequot Lakes/Pine River 70 @ Roseau 11
Sauk Centre/Melrose 33 @ Roseau 45
Grand Meadow/LeRoy/Southland 55 @ Saint Charles 24
Orono 57 Park Center 18@ Totino Grace
Orono 44 Richfield 33 @ Totino Grace
Orono 17 @ Totino Grace 56
Park Center 24 Richfield 48 @Totino Grace
Park Center 12 @ Totino Grace 68
Richfield 0 @ Totino Grace 78
Chaska/Chanhassen  49Pine Island 28 @ Minneapolis Southwest
Chaska/Chanhassen 40 @ Minneapolis Southwest 9
Pine Island 31 @ Minneapolis Southwest 21 
Jackson County Central 52 @ Windom/Mountain Lake 22
Lake City 54 Rochester Century 21 @ Wabasha-Kellogg
Lake City 34 @ Wabasha-Kellogg 33
Rochester Century 22 @ Wabasha-Kellogg 57
Lake Crystal-Wellcome Memorial 22 @ Blue Earth 49
Kimball 17  @ Dassel-Cokato 48
Lewiston/Rushford 32 @ Caledonia/Houston 39
Marshall 57 Morris/Hancock 18 @ Minneota
Marshall 43 @ Minneota 22
Morris/Hancock 15 @ Minneota 58
Medford 24 @ Madelia/Truman 12
Minneapolis Edison 0 Shakopee 59 @ Minneapolis Roosevelt
Minneapolis Edison 13 @ Minneapolis Roosevelt 41
Shakopee 62 @ Minneapolis Roosevelt 0
Minneapolis Patrick Henry 0 Osseo 70 @ Armstrong
Minneapolis Patrick Henry 7 @ Armstrong 31
Osseo 38 @ Armstrong 18
Monticello 54 @ Chisago Lakes 18
New London-Spicer 35 @ Paynesville 48
Rogers 70 @North Branch 3
Perham 36 @ Frazee 30
Saint Francis 21 @ Saint Michael-Albertville 42
Saint Agnes 18 Sauk Rapids 51 @ Holdingford
Saint Agnes 42 Spectrum  33@ Holdingford
Saint Agnes 21 @ Holdingford 60
Sauk Rapids 48 @ Holdingford 23
Sauk Rapids 60 Spectrum 21 @ Holdingford
Spectrum 33 @ Holdingford 47
Walker-Hackensack-Akeley Invitational
(Staples-Motley 185 Fosston/Bagley 165 Blackduck/Cass Lake 159 Deer River 130 Crosby-Ironton 129.5 Thief River Falls 126 Walker-Hackensack-Akeley 90 Nashwauk-Keewatin 61.5)

February 3
Albert Lea 27 @ Owatonna 30
Armstrong Invitational
Faribault 53 Woodbury 11
Faribault 45 Rogers 16
Woodbury 36 Eastview 34
Rogers 48 Mahtomedi 21
South Saint Paul 45 Rogers 27
Delano 51 Eastview 7
South Saint Pual 32 Delano 26
Delano 57 Woodbury 3
Mounds View 52 Mahtomedi 21
Mahtomedi 63 Armstrong 12
Maple Grove 75 Armstrong 6
South Saint Paul 46 White Bear Lake 33
Goodhue 43 Mounds View 26
Goodhue 37 Maple Grove 30
White Bear Lake 65 Armstrong 122
Goodhue 56 Eastview 15
Mounds View 50 Maple Grfove 13
Faribault 50 White Bear Lake 18
Blaine Invitational
Eagan 64 Henry Sibley 10
Henry Sibley 44 Rosemount 21
Blaine 58 Henry Sibley 18
Coon Rapids 55 Milaca 15
Elk River 38 Hutchinson 32
Elk River 57 Milaca 15
Hutchinson 45 Rosemount 17
Hutchinson 56 Milaca 9
Eagan 45 Blaine 27
Blaine 66 Rosemount 6
Eagan 34 Coon Rapids 22
Cannon Falls Invitational
Hastings 41 Kenyon-Wanamingo 33
Hastings 48 Plainview-Elgin-Millville 22
Hastings 52 Stewartville 18
Cannon Falls 43 United South Central 27
Kenyon-Wanamingo 64 United South Central 11
United South Central 52 Rochester John Marshall 24
Plainview-Elgin-Millville 49 Cannon Falls 27
Plainview-Elgin-Millville 49 Stewartville 29
Cannon Falls 56 Rochester John Marshall 11
Kenyon-Wanamingo 54 Tri-City United 17
Stewartville 43 Tri-City United 27
Tri-City United 63 Rochester John Marshall 19
Cretin-Derham Hall Invitational
Fridley 54 Minneapolis Washburn 23
Redwood/River Valley 54 Cretin-Derham Hall 27
Redwood/River Valley 39 Fridley 34
Minneapolis Washburn 40 Cretin-Derham Hall 39
Sartell 40 Eden Prairie 34
Totino Grace 54 Wayzata 20
Eden Prairie 48 Minneapolis Washburn 18
Sartell 44 Fridley 31
Totino Grace 47 Redwood/River Valley 33
Lakeville South 65 Cretin-Derham Hall 15
Apple Valley 63 Eden Prairie 12
Stillwater 61 Sartell 15
Forest Lake 49 Totino Grace 22
Lakeville South 38 Wayzata 31
Apple Valley 56 Stillwater 15
Forest Lake 43 Lakeville South 25
Fertile-Beltrami Invitational
(Minot 172 Thief River Falls 136.5 United Clay Becker 131 West Fargo 130 Crookston 105 Roseau 94  Pelican Rapids 66 Fertile-Beltrami 61 Red Lake County Central 46)
Grand Rapids 75 @ North Branch 3
Pine City/Hinckley 34 @ North Branch 30
Boyceville 59 @ North Branch 3
Boyceville 39 Grand Rapids 32 @ North Branch
Boyceville 81 Pine City/Hinckley 0 @ North Branch
Grand Rapids 66 Pine City/Hinckley 19 @ North Branch
Mankato East Invitational
(Watertown-Mayer 208 Fairmont/Martin County West 181 Mankato East 147 Litchfield 146.5 Mankato West 134.5 Maple River131.5 Worthington 86.5 LeSueur-Henderson 43 Austin 41.5)
Park Region Conference @ Royalton
(Long Prairie/Browerville 191.5 West Central 182 Ottertail County Central 174 Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 142 New Yorkk Mills 125 Royalton 124 United North Central 81 Osakis 65 Wadena-Deer Creek 23)
Saint Paul Conference @ Humboldt
(Washington Technology 150 Johnson 109.5 Harding 54 Humboldt 41 Central 37.5 Como Park 33 Highland Park 22)
Waterville/Janesville Invitational
(Shakopee 174 Chatfield 163 Jackson County Central 153 Northfield 138 Farmington 102 Waterville/Janesville 101.5 Saint Clair 89 Dover-Eyota 69)

February 5
Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 40 Border West 37 @ Breckenridge
Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 54 @ Breckenridge 15
Border West 40 @ Breckenridge 34
Crosby-Ironton 40 Rush City/Braham 33 @ Aitkin
Crosby-Ironton 19 @ Aitkin 55
Rush City/Braham 10 @ Aitkin 59
Deer River 45 Mille Lacs 36 @ Virginia
Deer River 60 Nashwauk-Keewatin 24 @ Virginia
Deer River 41 @ Virginia 27
Mille Lacs 66 Nashwauk-Keewatin 16 @ Virginia
Mille Lacs 27 @ Virginia 51
Nashwauk-Keewatin 18 @ Virginia 60
Red Lake County Central 30 @ Fertile-Beltrami 51

February 6
Cannon Falls 24 @ Goodhue 49
Fairmont/Martin County West 71 Lake Crystal-Wellcome Memorial 6 @ Madelia/Truman
Fairmont/Martin County West 75 Saint Clair 3 @ Madelia/Truman
Fairmont/Martin County West 84 @ Madelia/Truman 90
Lake Crystal-Wellcome Memorial 54  Saint Clair 22 @ Madelia/Truman
Lake Crystal-Wellcome Memorial 72 @ Madelia/Truman 6
Saint Clair 42 @ Madelia/Truman 12
United North Central  25@ Pequot Lakes/Pine River 44

February 7
Andover 22 Fridley 54 @ Irondale/Spring Lake Park
Andover 22 @ Irondale/Spring Lake Park 48
Fridley 52 @ Irondale/Spring Lake Park 20
Goodhue 30 @ Kenyon-Wanamingo 31
Minneapolis Roosevelt 48 Columbia Heights 31 @ Saint Croix Lutheran
Minneapolis Roosevelt 30 @ Saint Croix Lutheran 47
Columbia Heights 30 @ Saint Croix Lutheran 54
Washington Technology 54 @ Minneapolis Washburn 30

February 8
Albert Lea 50 @ Northfield  18
Atwater-Cosmos-Grove City 49 Kimball 19 @ Saint Cloud State University
Barnesville 27 @ Dilworth-Glyndon-Felton 49
Little Falls 53 @ Milaca 21
Benilde-Saint Margaret's 45Minneapolis Edison 36 @ Columbia Heights
Benilde-Saint Margaret's 45 @ Columbia Heights 36
Minneapolis Edison 38 @ Columbia Heights 35
Big Lake 18 @ Waconia 50
Bloomington Kennedy 31 @ East Ridge 38
Bold 28 @ Kerkhoven-Murdock-Sunburg 48
Border West 37 @ Morris/Hancock 33
Breckenridge 35 @ Pelican Rapids 44
Cannon Falls 31 @ Byron 42
Centennial 33 Irondale/Spring Lake Park 45 @ North Saint Paul
Centennial 42 Tartan 31 @ North Saint Paul
Centennial 36 @ North Saint Paul 34
Irondale/Spring Lake Park 33 @ Tartan 44
Irondale/Spring Lake Park 48 @ North Saint Paul 30
Tartan 50 @ North Saint Paul 24
Chatfield 74 @ Fillmore Central 6
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 19 @ Marshall 55
Delano 29 @ Tri-City United 31
Detroit Lakes 27 @ Frazee 26
Eden Valley-Watkins 33 Holdingford 43 @ Howard Lake-Waverly-Winsted
Eden Valley-Watkins 36 @ Howard Lake-Waverly-Winsted 40
Holdingford 34 @ Howard Lake-Waverly-Winsted 48
Faribault 18 @ Owatonna 42
Foley 34@ Mora 27
Fulda/Murray County Central 6 Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 58@ New Ulm
Fulda/Murray County Central 3  Windom/Mountain Lake 78 @ New Ulm
Fulda/Murray County Central 6 @ New Ulm 63
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 24 Windom/Mountain Lake 52 @ New Ulm
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 21 @ New Ulm 48
Windom/Mountain Lake 36 @ New Ulm 31
Hastings 10 @ Simley 56
Henry Sibley 20 @ South Saint Paul 57
Keny0n-Wanamingo 23 @ Kasson-Mantorville 50
LaCrescent 14 @ Grand Meadow/LeRoy/Southland 54
Lakeville North 38 @ Rosemount 40
Long Prairie/Browerville 42 @ Ottertail County Central 10
Mahnomen/Waubun 24 Park Rapids 42 @ Fosston/Bagley
Mahnomen/Waubun 21 @ Fosston/Bagley 54
Park Rapids 30 @ Fosston/Bagley 45
Mahtomedi 38 Centennial 34 @ Saint Thomas Academy
Centennial 53 Saint Croix Lutheran 19 @ Saint Thomas Academy
Centennial 43 @ Saint Thomas Academy 24
Mahtomedi 65 Saint Croix Lutheran 12 @ Saint Thomas Academy
Mahtomedi 47 @ Saint Thomas Academy 24
Saint Croix Lutheran 36 @ Saint Thomas Academy 29
Wabasso/Red Rock Central 35 @ Redwood/River Valley 30
New Richland/Ellendale 22 @ Maple River 56
North Branch 30 @ Zimmerman 42
Norwood-Young America 10 @ Dassel-Cokato 69
Ortonville 24 Paynesville 56 @ Benson
Ortonville 33 Sauk Centre/Melrose 36 @ Benson
Ortonville 30 @ Benson 48
Paynesville 48 . Sauk Centre/Melrose 31 @ Benson
Paynesville 42 @ Benson 39
Sauk Centre/Melrose 21 @ Benson 54
Pine Island 9 @ Zumbrota-Mazeppa 68
Pine Island 10 Plainview-Elgin-Millville 60 @ Zumbrota-Mazeppa
Plainview-Elgin-Millville 12 @ Zumbrota-Mazeppa 50
Prior Lake 24 @ Apple Valley 42
Richfield 48 Saint Paul Harding 18 @ Park
Richfield 24 @ Park 59
Saint Paul Harding 18 @ Park 60
Rochester John Marshall 16 @ Austin 63
Roseville 19 @ Stillwater 48
Saint Charles 30  @ Lewiston/Rushford 42
Saint Clair 24Waseca 49 @ Sibley East
Saint Clair 14 @ Sibley East 22
Saint Clair 32 Specturm 48 @ Sibley East
Spectrum 10 @ Sibley East 57
Spectrum 21 Waseca 39 @ Sibley East
Waseca 21 @ Sibley East 40
Saint Cloud Tech 59 Alexandria 15 @ Rocori
Alexandria 32 @ Rocori 33
Saint Cloud Tech 60 @ Rocori 15
Saint Peter  60@ Saint James 12
Scott West 45 @ Watertown-Mayer 21
Staples-Motley 40 @ United North Central 30
Tracy-Milroy-Balaton 54 @ Adrian 0
Triton 26 @ Lake City 47
United South Central 18 @ Blooming Prairie/Hayfield 57
Walker-Hackensack-Akeley  8@ United Clay Becker 59
Waterville/Janesville 21 @ Medford 51
White Bear Lake 46 @ Woodbury 18

February 9
Adrian 19 @ Worthington 48
Albany Invitational
(Hutchinson 208 Becker 159.5 Kimball 154 Albany 146 New London-Spicer 127.5 Saint Cloud Apollo 101.5 Mora 51)
Annandale/Maple Lake 24 Totino Grace 50  @ Elk River
Annandale/Maple Lake 35 @ Elk River 36
Totino Grace 40 @ Elk River 26
Anoka 48 @ Coon Rapids 13
Bemidji 51 Little Falls 16 @ Dilworth-Glyndon-Felton
Bemidji 37 @ Dilworth-Glyndon-Felton 23
Little Falls 28 @ Dilworth-Glyndon-Felton 50
Brainerd 40 @ Sartell 26
Centennial 21 @ Blaine 47
Champlin Park 30 @ Andover 41
Dover-Eyota 18 @ Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Southland 51
Fairmont/Martin County West 45 @ Marshall 12
Farmington 37 @ Lakeville South 32
Forest Lake 37 @ Mounds View 21
Goodhue 48 @ Stewartville 15
Great River Conference @ Ogilvie
(Mille Lacs 221 Cloquet 197 Rush City/Braham 162 Pine City/Hinckley 123.5 Ogilvie 115 Proctor 100)
Jackson County Central 32 @ Canby 36
LeSueur-Henderson7 @ Saint Peter 61
LeSueur-Henderson 15 Maple River 60 @ Saint Peter
Maple River 39 @ Saint Peter 23
Lewiston/Rushford 51 @ Wabasha-Kellogg 30
Litchfield 9 Scott West 43 @ Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie
Litchfield 64 @ Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 9
Scott West 71 @ Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 3
Mankato East 21 @ Mankato West 42
Mound-Westonka Invitational
(Waconia 241.5 Buffalo 201 Eastview 155 Orono 124.5 Mound-Westonka 112 Monticello 100 Minneapolis Southwest 42 Saint Paul Como Park 28)
Osseo 51 @ Maple Grove 14
Eden Prairie 28  Rogers 39 @ Armstrong
Eden Prairie 66 Park Center 12 @ Armstrong
Eden Prairie 51 @ Armstrong 18
Park Center 6 Rogers 66 @ Armstrong
Park Center 42 @ Armstrong 32
Rogers 72 @ Armstrong 0
Pierz 38 @ Royalton 28
Saint Michael-Albertville 45 @ Cambridge 22
Sauk Rapids 40 @ Crosby-Ironton 38

February 10
Planview-Elgin-Millville 32 @ Chatfield 31
Minnetonka Invitational
Minnetonka 56 Hopkins 15
Mankato West 63 Minneapolis South 10
New Prague 75 Minneapolis Washburn 3
New Prague 48 Minnetonka 18
Mankato West 71 Minneapolis Washburn 9
Minneapolis South 40 Hopkins 35
Minnetonka 68 Miinneapolis Washburn 10
Mankato West 65 Hopkins 7
New Prague 75 Minneapolis South 2
Minnetonka 59 Minneapolis South 13
New Prague 41 Mankato West 24
Minneapolis Washburn 49 Hopkins 28
Mankato West 43 Minnetonka 23
New Prague 69 Hopkins 9
Morris/Hancock Invitational
(Saint Francis 218.5 West Cenral 162.5 Fosston/Bagley 142 Kerkhoven-Murdock-Sunburg 131.5 Morris/Hancock 129 Breckenridge 64.5 Pelican Rapids 58 Luverne 54 Ortonville 47)
Thief River Falls 44 @ Greenbush-Middle River/Badger 31
Tri-Metro Conference @ Minnehaha/DeLaSalle
(Fridley 228 Saint Agnes 131 Columbia Heights 125 Minnehaha/DeLaSalle 118 Brooklyn Center 113 Saint Croix Lutheran 111 Trinity School 111 Spectrum 82.5)

February 13
Zimmerman 10 @ Aitkin 66
Team Regions
5A
Benson  24 @ Kerkhoven-Murdock-Sunburg 48
Quad County 46 Ortonville e 33 @ Belgrade-Brooten
Quad County 11@ Belgrade-Brooten 67
Paynesville  31@ Minnewaska 42
Bold 52 Osakis 30 @ Long Prairie/Browerville
 Bold 10@ Long Prairie/Browerville 63
 6A 
Border West 27 @ New York Mills 43
Wadena-Deer Creek 39 Breckenridge 42 @ Ottertail County Central
Breckenridge 27 @ Ottertail County Central 43
Staples-Motley  33@ Bertha/Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 39
Pelican Rapids 27 Barnesville 37 @ West Central
Barnesville 9@ West Central 66
7AA
Princeton37 Milaca 36 @ Pine City/Hinckley
Nashwauk-Keewatin 30 Cloquet 54 @ Virginia
Cloquet 16 Grand Rapids 59 @ Virginia
Hibbing  47@ Virginia 24
Proctor  36@ Pine City/Hinckley 42
Mora 72 @ Pine City/Hinckley 8

February 14
Team Regions
2AAA
Burnsville 33 @ Lakeville North 42

February 15
Team Regions 
1A 
Triton 24 Lewiston/Rushford 57 @ Chatfield
Lewiston/Rushford 22@Chatfield 54
Fillmore Central  9 Dover-Eyota 64 @ Goodhue
Dover-Eyota 15 @ Goodhue 61
Grand Meadow/LeRoy/Southland 21 @ Caledonia/Houston 55
Wabasha-Kellogg  37Saint Charles 32 @ Zumbrota-Mazeppa
Wabasha-Kellogg 9 @Zumbrota-Mazeppa 70
 2A 
Saint Clair 18 United South Central 60 @ Blue Earth
United South Central 13 @ Blue Earth 60
LeSueur-Henderson 23Waterville/Janesville 54 @ Maple River
Waterville/Janesville 14 @ Maple River 57
Medford 43 @ Blooming Prairie/Hayfield 33
New Richland/Ellendale,39 Lake Crystal 34 @ Kenyon-Wanamingo
 New Richland/Ellendale 18@ Kenyon-Wanamingo 61
3A
Pipestone 28 @ Canby 37
Windom/Mountain Lake 15 @ Tracy-Milroy-Balaton 52
Jackson County Central  38@ Wabasso/Red Rock Central 33
Saint James 31 Adrian 39 @ Minneota
Adrian 21@ Minneota 55
 1AA
Byron 27 @ Plainview-Elgin-Millville 46
LaCrescent 37 Pine Island 42 @ Simley
Pine Island 0@ Simley 79
Lake City 12 @ Stewartville 44
Cannon Falls 55 Saint Thomas Academy 21 @ Kasson-Mantorville
Cannon Falls 0@Kasson-Mantorville 73
2AA 
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 16 Saint Peter 60 @ Waconia
Saint Peter 21 @ Waconia 47
Waseca 19 Mankato West  57@ Delano
Mankato West 14@ Delano 51
Tri-City United 38 @ Watertown-Mayer 16
Mankato East 36 Hutchinson 28 @ Scott West
Mankato East 4 @ Scott West 61
3AA
New Ulm 26 Worthington 40 @ Fairmont/Martin County West
New London-Spicer 52 Morris/Hancock 12 @ Marshall
New London-Spocer 12@ Marshall 64
Redwood Valley/River Valley 40 Dawson/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 28 @ Marshall
Fulda/Murray County Central 18 Luverne  36@ Fairmont/Martin County WEst
 Luverne 0@ Fairmont/Martin County West 76
 1AAA
Rochester Mayo 6@ Faribault 58
Rochester John Marshall 18 Austin 60 @ Albert Lea
 Austin 18@ Albert Lea 63
Farmington 15 @ Northfield 46
Rochester Century 54 Winona 30 @ Owatonna
Rochester Century 0@ Owatonna 70

February 16
Team Regions
4A @ Norwood-Young America
Saint Agnes 20 Kimball 57u
Minneapolis North 18 Specturm 62
Sibley East 70 Spectrum 10
Norwood-Young America 35 Howard Lake-Waverly-Winsted 40
Trinity School 18 Eden Valley-Watkins 49
Atwater-Cosmos-Grove City 73 Eden Valley-Watkins 3
Sibley East 50 Kimball 17
Atwater-Cosmos-Grove City 53 Howard Lake-Waverly-Winsed 13
Atwater-Cosmos-Grove City 28 Sibley East 25
5A @ Belgrade-Brooten
Kerkhoven-Murdock-Sunburg  31Belgrade-Brooten 30
Minnewaska 17 Long Prairie/Browerville 50
Long Prairie/Browerville 42 Kerkhoven-Murdock-Sunburg 15
6A @ Bertha-Hewitt/Verndale
New York Mills 17 Ottertail County Central 45
Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 28  West Central 42
Ottertail County Central 30 West Central 27
7AA @ Grand Rapids
Princeton 27 Grand Rapids 48
Hibbing 35 Mora 36
Grand Rapids 42 Mora 25
2AA @ Lakeville North
Rosemount 9 Prior Lake 666
Lakeville South 18 Apple Valley 59
Eastview 13 New Prague 60
Shakopee 56 Lakeville North 14
Apple Valley 39 Prior Lake 25
Shakopee 48 New Prague 12
Shakopee 34 Apple Valley 30
3AAA @ Cretin-Derham Hall
Henry Sibley 30 Park 40
Saint Paul Central 6 Woodbury 69
Eagan 54 Woodbury 12
Bloomington Kennedy 30 East Ridge 46
Saint Paul Harding 28 Cretin-Derham Hall 48
Hastings 69 Cretin-Derham Hall 3
Eagan 52 Park 12
Hastings 39 East Ridge 22
Hastings 28 Eagan 25
4AAA @ North Saint Paul
Stillwater 55 North Saint Paul 20
Irondale/Spring Lake Park 26 Roseville 41
White Bear Lake 49 Tartan 22
Centennial 12 Mounds View 60
Mounds View 37 White Bear Lake 25
Stillwater 60 Roseville 12
Stillwater 39 Mounds View 25
6AAA @ Chanhassen
Minnetonka 55  Chanhassen 21
Minneapolis Southwest 18 Chanhassen 52
Hopkins 31 Minneapolis South 40
MInneapolis Washburn 45 Edina 36
Chaska 19 Eden Prairie 47
Eden Prairie 55 Minneapolis Washburn 23
Minnetonka 59 Minneapolis South 16
Minnetonka 33 Eden Prairie 27
7AAA @ Cambridge
Coon Rapids 28 Saint Francis 40
Elk River 9 Forest Lake 52
Blaine24 Cambridge 47
Champlin Park 45 Andover 2
Anoka 70 Champlin Park 9
Forest Lake 27 Saint Francis 22
Anoka 38 Cambridge 22
Anoka 34 Forest Lake 22

February 17
Team Regions   
1A @ Rochester Civic Center
Chatfield 22 Goodhue 48
Caledonia/Houston 9 Zumbrota-Mazeppa 61
Zumbrota-Mazeppa 44 Goodhue 14
2A @ LeSueur-Henderson
Blue Earth 34 Maple River 25
Medford 12 Kenyon-Wanamingo 70
Kenyon-Wanamingo 43 Blue Earth 23
3A @ Windom
Canby 22 Tracy-Milroy-Balaton 35
Jackson County Central 33 Minneota 36
Tracy-Milroy-Balaton 36 Minneota 22
7A @ Deer River
Rush City/Braham 60 Ogilvie 19
Blackduck/Cass Lake62 Rush City/Braham 15
Deer River 48 Mille Lacs 36
Royalton 54 Crosby-Ironton 21
Walker-Hackensack-Akeley 42 Holdingford 33
Aitkin68 Walker-Hackensack-Akeley 12
Blackduck/Cass Lake 43 Deer River 23
Royalton 42 Aitkin 20
Blackduck/Cass Lake 46 Royalton 28
8A @ Thief River Falls
Red Lake County Central 18 Mahnomen/Waubun 65
Frazee 77 Mahnomen/Waubun 0
Roseau 31 Crookston 39
Fertile-Beltrami 6 Greenbush-Middle River/Badger 75
United Clay Becker 29 Fosston/Bagley 46
Greenbush-Middle River/Badger 36 Fosston/Bagley 34
Frazee 68 Crookston 7
Frazee 52 Greenbush-Middle River/Badger 16
1AA @ Rochester Civic Center
Plainview-Elgin-Millville 24 Simley 45
Stewartville 0 Kasson-Mantorville 68
Kasson-Mantorville 34 Simley 25
2AA @ Tri-City United
Waconia 40 Delano 22
Tri-City Untied11 Scott West 57
Scott West 34 Waconia 20
3AA @ Marshall
Worthington 16 Marshall 43
Redwood/River Valley 18 Fairmont/Martin County West 54
Fairmont/Martin County West 49 Marshall 20
4AA @ Washington Technology
Saint Paul Highland  Park 18 Saint Croix Lutheran 57
Washington Technology 37 Saint Croix Lutheran 42
Saint Paul Como Park 24 Minnehaha/DeLaSalle 48
Mahtomedi 70 Minnehaha/DeLaSalle 11
Saint Paul Johnson 24 North Branch 51
Chisago Lakes 48 Saint Paul Humboldt 18
South Saint Paul 64 Chisago Lakes 17
Mahtomedi 61 Saint Croix Lutheran 17
South Saint Paul 65 North Branch 11
South Saint Paul 58 Mahtomedi 16
5AA @ Totino Grace
Minneapolis Patrick Henry 45 Richfield 18
Orono 53 Minneapolis Patrick Henry 27
Columbia Heights 22 Minneapolis Roosevelt 45
Fridley 60 Minneapolis Roosevelt 17
Benilde-Saint Margaret's 18 Brooklyn Center 53
Cooper 36 Minneapolis Edison 9
Totino Grace 77 Cooper 6
Orono 44 Fridley 23
Totino Grace 84 Brooklyn Center0
Totino Grace 41 Orono   30
6AA @ Saint Cloud Apollo
Albany 18 Big Lake 49
Saint Cloud Apollo 20 Dassel-Cokato 60
Litchfield 52 Dassel-Cokato 18
Annandale/Maple Lake 36 Becker 30
Monticello 59 Zimmerman 21
Foley 71 Monticello 4
Litchfield 44 Big Lake 21
Foley 39 Annandale/Maple Lake 21
Foley 29 Litchfield 26
8AA @ Thief River Falls
Pequot Lakes/Pine River 21 Pierz 55
Sauk Centre/Melrose 25 United Clay Becker 37
Detroit Lakes 68 United Clay Becker 9
Dilworth-Glyndon-Felton 28 Thief River Falls 31
Fergus Falls 36 Park Rapids 31
Perham 82 Fergus Falls 0
Detroit Lakes 51 Pierz 18
Perham 42 Thief River Falls 21
Perham 32 Detroit Lakes 27
1AAA @ Rochester Civic Center
Faribault 26 Albert Lea 36
Northfield 18 Owatonna 45
Albert Lea 33 Owatonna 19
5AAA @ Saint Michael-Albertville
Osseo 13 Buffalo 50
Mound-Westonka 27 Maple Grove 49
Rogers 36 Wayzata 37
Armstrong 43 Park Center 23
Saint Michael-Albertville 79 Armstrong 0
Maple Grove 35 Buffalo 27
Saint Michael-Albertville 65 Wayzata 8
Saint Michael-Albertville 54 Maple Grove 12
8AAA @ Moorhead
Sauk Rapids 15 Saint Cloud Tech 54
Moorhead 37 Rocori 36
Bemidji 70 Moorhead 3
Brainerd 28 Little Falls 35
Sartell 44 Alexandria 31
Willmar59 Sartell 12
Bemidji 35 Saint Cloud Tech 27
Willmar 56 Little Falls 18
Willmar 31 Bemidji    30

February 23
Individual Regions
Albany 6AA. Anoka 7AAA, Blackduck/Cass Lake 7A, Blue Earth 2A, Crookston 8A, Dawson/Lac Qui/Montevideo 3AA  Park 3AAA, Eden Prairie 6AAA  Kimball 4A Milaca 7AA Minnewaska 5A, Orono 5AA  Mound-Westonka 5AAA, Pelican Rapids 6A, Pipestone 3A, Rochester 1A 1AA 1AAA Saint Cloud Tech 8AAA Shakopee 2AAA South Saint Paul 4AA  Stillwater 4AAA United Clay Becker 8AA Waconia 2AA 

February 24
Individual Regions
Albany 6AA Anoka 7AAA, Blackduck/Cass Lake 7A, Blue Earth 2A, Crookston 8A, Dawson/Lac Qui/Montevideo 3AA Park 3AAA, Eden Prairie 6AAA  Kimball 4A, Milaca 7AA  Minnewaska 5A,  Mound-Westonka 5AAA, Orono 5AA Pelican Rapids 6A Pipestone 3A, Rochester 1A 1AA 1AAA  Saint Cloud Tech 8AAA Shakopee 2AAA South Saint Paul 4AA  Stillwater 4AAA United Clay Becker 8AA Waconia 2AA

March 1
State @ Xcel

March 2
State @ Xcel

March 3
State @ Xcel