Home

November 16
Wrestling Starts in Minnesota

November 25
Belgrade-Brooten Invitational
(Long Prairie/Browerville 152, Belgrade-Brooten 142.5, Royalton 119, Holdingford 115.5, New London-Spicer 88, Morris/Hancock 85.5, Ortonville 53)
Sauk Centre/Melrose Invitational
(Rocori 199, Sartell 190, Kerkhoven-Murdock-Sunburg 177, Sauk Centre/Melrose 125, Osakis 95, Champlin Park 83, Eden Valley-Watkins 64, Rockford 61, Breckenridge 39)

November 28
Cambridge 59 @ White Bear Lake 12
Cambridge 51 Rogers 18 @ White Bear Lake
Rogers 37 @ White Bear Lake 32
Faribault Invitational
(Tri City United 195.5, Owatonna 186, Faribault 179, Northfield 124.5, Stillwater 117, Cannon Falls 102, Austin 89, Saint Agnes 49, Saint Paul Johnson 30.5, Minneapolis Roosevelt 19)
Hastings Invitational
Albert Lea 46 Coon Rapids 16
Albert Lea 33 Prior Lake 22
Albert Lea 54 Forest Lake 12
Coon Rapids 57 Winona 14
Hastings 29 Prior Lake 22
Hastings 48 Forest Lake 24
Prior Lake 66 Winona 6
Coon Rapids 30 Forest Lake 27
Hastings 60 Winona 12
Milaca 13, Shakopee 56 @ Waconia
Milaca 16 @ Waconia 51
Shakopee 25 @ Waconia 38
Mound-Westonka Invitational
(Brainerd 163.5, Saint Cloud Tech 133, Saint Francis 132, Hibbing 130, Mound-Westonka 124, Maple Grove 104, Mahtomedi 98)
Osseo Invitational
(Scott West 228, Mounds View 164, Minnetonka 136, Monticello 124, Spring Lake Park 115, Wayzata 115, Blaine 99, Osseo 94, Buffalo 91.5, Andover 43, Eden Prairie 18, Minneapolis Edison 8)
Rochester Invitational
Rochester Mayo 45 Rochester Century 27
Simley 53 Stewartville 12
Simley 60 Rochester John Marshall 15
Simley 68 Rochester Century 3
Stewartville 36 Rochester Mayo 28
Stewartville 51 New Richland-Ellendale 16
Rochester John Marshall 51 New Richland-Ellendale 27
New Richland-Ellendale 40 Pine Island 36
Rochester Mayo 48 Pine Island 36

December 1
Albany 48 @ Zimmerman 24
Atwater-Cosmos-Grove City 78, Madelia/Truman 0 @ Redwood/River Valley
Atwater-Cosmos-Grove City 40 Medford 31 @ Redwood/River Valley
Atwater-Cosmos-Grove City 31 @ Redwood/River Valley 39
Madelia/Truman 12 Medford 40 @ Redwood/River Valley
Madelia/Truman 3 @ Redwood/River Valley 78
Medford 21 @ Redwood/River Valley 57
Benilde-Saint Margaret's 57 @ Edina 24
Benilde-Saint Margaret's 33 Saint Agnes 42 @ Edina
Saint Agnes 43 @ Edina 33
Bertha-Hewitt/Verndale 23, Pequot Lakes/Pine River  46@ Osakis
Bertha-Hewitt/Verndale 33 @ Osakis 43
Pequot Lakes/Pine River 45 @ Osakis 23
Blooming Prairie 31, Mankato East 39 @ Saint Clair
Blooming Prairie 19 Maple River 60 @ Saint Clair
Blooming Prairie 40 @ Saint Clair 25
Mankato East 21 Maple River 45 @ Saint Clair
Mankato East 61 @ Saint Clair 15
Maple River 69 @ Saint Clair 6
Breckenridge 41, Wadena-Deer Creek 33 @ West Central
Breckenridge 9 @ West Central 46
Wadena-Deer Creek 9 @ West Central 58
Dawson/Lac qui Parle/Montevideo 64 @ Minnewaska 6
Fulda/Murray County Central 26 @ Saint James 51
Mille Lacs 45, Proctor 6 @ Pine City/Hinckley
Mille Lacs 42 @ Pine City/Hinckley 24
Proctor 6 @ Pine City/Hinckley 39
Moorhead 27 @ Perham 36
Mora 42 @ Becker 28
New Ulm 34, Waseca 41 @ Fairmont/Martin County West
New Ulm 28 @Fairmont/Martin County West 32
Waseca 39 @ Fairmont/Martin County West 40
Park Rapids 66 @ Mahnomen/Waubun 12
Pembina County North 54 @ Roseau 24
Pipestone 43 @ Jackson County Central 42
Quad County 46 @ Tracy-Milroy-Balaton 27
Red Lake County Central 42 @ East Grand Forks 30
Rochester John Marshall 54 @ Mankato West 28
Sauk Rapids 36 @ Alexandria 28
Staples-Motley 45 @ United North Central 22
United Clay Becker 45 @ Pelican Rapids 24
Zumbrota-Mazeppa 34 @ Dover-Eyota 26

December 2
Saint Paul Highland Park 12@ Saint Paul Johnson 54
Minnehaha Academy/DeLaSalle 36 Saint Paul Highland Park 18 @ Saint Paul Johnson
Minnehaha Academy/DeLaSalle 30 @ Saint Paul Johnson 30
Saint Thomas Academy 66 Minnehaha Academy/DeLaSalle 12 @ Saint Paul Johnson
Saint Thomas Academy 60 Saint Paul Highland Park 9 @ Saint Paul Johnson
Saint Thomas Academy 46 @ Saint Paul Johnson 18
South Saint Paul 44 @ Chaska/Chanhassen 34

December 3
Aitkin 44 @ Grand Rapids 23
Albert Lea 51 @ Faribault 17
Belgrade-Brooten 43, Kimball 27 @ Paynesville
Belgrade-Brooten 41 @ Paynesville 27
Kimball 45 @ Paynesville 33
Bemidji 55, Thief River Falls 18 @ Perham
Bemidji 25 @ Perham 30
Thief River Falls 9 @ Perham 61
Bertha-Hewitt/Verndale 18, West Central 54 @ Barnesville
Bertha-Hewitt/Verndale 39 @ Barnesville 37
West Central 43 @ Barnesville 21
Big Lake 33 @ Monticello 38
Blooming Prairie 27  @ New Richland-Ellendale 42
Brainerd 36 @ Sartell 35
Little Falls 42 @ Sartell 25
Breckenridge 16 @ Wahpeton 66
Brooklyn Center 27 @ Trinity School 40
Burnsville 9, Shakopee 70 @ Eagan
Burnsville 0 @ Eagan 76
Shakopee 55 @ Eagan 15
Byron 45, Hayfield 18 @ Triton
Byron 59 @ Triton 18
Hayfield 24 @ Triton 50
Caledonia/Houston 45 @ Grand Meadow/Leroy-Ostrander/Southland 31
Princeton 63 Champlin Park 12 @ North Branch
Princeton 60 @ North Branch 12
Champlin Park 34 @ North Branch 41
Columbia Heights 30 @ Spectrum 48
Rockford 53 @ Spectrum 29
Columbia Heights 18 Rockford 60 @Spectrum
Coon Rapids 24 @ Saint Francis 38
Cretin-Derham Hall 52 @ Richfield 23
Crosby-Ironton 14 @ Cloquet 44
Crosby-Ironton 40 Nashwauk-Keewatin 39
Nashwauk-Keewatin 22 @ Cloquet 46
Dawson/Lac Qui Parle/Montevideo 24, Wabasso/Red Rock Central 31 @ Canby
Dawson/Lac Qui Parle/Montevideo 67 @ Canby 6
Wabasso/Red Rock Central 57 @ Canby 18
Delano 37, Tri-City United 39 @ New Prague
Delano 33 @ New Prague 44
Tri-City United 23 @ New Prague 52
East Ridge 8, Stillwater 63 @ Forest Lake
East Ridge 15 @ Forest Lake 53
Stillwater 27 @ Forest Lake 42
Eastview 49, Woodbury 20 @ Mounds View
Eastview 36 @ Mounds View 22
Woodbury 21 @ Mounds View 40
Edina 48, Minnehaha/DeLaSalle 30 @ Saint Croix Lutheran
Edina 42 @ Saint Croix Lutheran 36
Minnehaha/DeLaSalle 24 @ Saint Croix Lutheran 54
Fillmore Central 28 @ Lewiston/Rushford 45
Fridley 59 @ Saint Agnes 21
Norwood-Young America 62 @ Saint Agnes 18
Fridley 38  Norwood-Young America 37 @ Saint Agnes
Greenbush-Middle River/Badger 61 @ Roseau 15
Howard Lake-Waverly-Winsted 16, Saint Peter 54, @ Watertown-Mayer
Howard Lake-Waverly-Winsted 0  Waconia 78 @ Watertown-Mayer
Howard Lake-Waverly-Winsted 12 @ Watertown-Mayer 66
Saint Peter 25 @ Watertown-Mayer 48
Waconia 39 @ Watertown-Mayer 31
Kenyon-Wanamingo 67 @ Cannon Falls 8
LaCrescent 9 @ Saint Charles 55
Lakeville South 6 @ Apple Valley 67
LeSueur-Henderson 35, Waseca 32 @ Waterville/Janesville
LeSueur-Henderson 36 @ Waterville/Janesville 30
Waseca 44 @ Waterville/Janesville 30
Litchfield 55, Sauk Centre/Melrose 19 @ Benson
Litchfield 40 @ Benson 22
Sauk Centre/Melrose 55 @ Benson 24
Mahnomen/Waubun 24 @ Detroit Lakes 46
Mankato East 6, Scott West 63 @ Hutchinson
Mankato East 9 @ Hutchinson 57
Scott West 26 @ Hutchinson 34
Maple Grove 39 Irondale 0 @ Totino Grace
Irondale 15 @ Totino Grace 57
Maple Grove 54 Saint Thomas Academy 23 @ Totino Grace
Saint Thomas Academy 23 @ Totino Grace 48
Milaca 29 @ Annandale/Maple Lake 37 
Minneapolis North 6, Minneapolis Roosevelt 72 @ Minneapolis Washburn
Minneapolis North 0 @ Minneapolis Washburn 84
Minneapolis Roosevelt 30 @ Minneapolis Washburn 53
Mora 40 @ Pierz 34
North Saint Paul 30, Saint Paul Harding 42 @ Minneapolis Patrick Henry
North Saint Paul 51 @ Minneapolis Patrick Henry 15
Saint Paul Harding 39 @ Minneapolis Patrick Henry 30
North Saint Paul 74 Saint Paul Humboldt 12 @ Minneapolis Patrick Henry
Saint Paul Humboldt 15 @ Minneapolis Patrick Henry 44
Saint Paul Harding 28 Saint Paul Humboldt 18 @ Minneapolis Patrick Henry  
Park Rapids 57, United North Central 21 @ Blackduck/Cass Lake
Park Rapids 49 @ Blackduck/Cass Lake 22
United North Central 28 @ Blackduck/Cass Lake 48
Pequot Lakes/Pine River 65 , Walker-Hackensack-Akeley  6@ Deer River
Pequot Lakes/Pine River 48@ Deer River 19
Walker-Hackensack-Akeley 34 @ Deer River 40
Plainview-Elgin-Millville 34 @ Dover-Eyota 33
Rochester Century 30 @ Northfield 35
Rochester Mayo 27 @ Owatonna 43
Rocori 52 @ Fergus Falls 22
Rosemount 3 @ Farmington 68
Royalton 24 @ Holdingford 43
Saint Michael-Albertville 61 Wayzata 6 @ Rogers
Saint Michael-Albertville 67 @ Rogers 7
Wayzata 51 @ Rogers 18
Saint Paul Como Park 24 @ Saint Paul Central 51
Simley 43 @ Bloomington Kennedy 18
Wabasha-Kellogg 30 @ Chatfield 45
Windom/Mountain Lake 18, Worthington 55 @ Luverne
Windom/Mountain Lake 38 @ Luverne 39
Worthington 44 @ Luverne 23

December 4
Alexandria 57 Burnsville 12 @ Eastview
Alexandria 43 Saint Paul Central 12 @ Eastview
Alexandria 33 @ Eastview 37
Burnsville 12 @ Saint Paul Central 69 @ Eastview
Burnsville 6 @ Eastview 69
Saint Paul Central 22 @ Eastview 60
Amery 40 Hibbing 27 @ Chisago Lakes
Amery 26 @ Chisago Lakes 36
Hibbing 15 @ Chisago Lakes 43
Benilde-Saint Margaret's 39, Trinity School at River Ridge 31 @ Cretin-Derham Hall
Benilde-Saint Margaret's 24 @ Cretin-Derham Hall 47
Trinity School at River Ridge 28 @ Cretin-Derham Hall 48
Blue Earth 34 @ United South Central 35
Buffalo 42, Osseo 36, @ Anoka
Buffalo 33 @ Rochester John Marshall 43 @ Anoka
Buffalo 15 @ Anoka 54
Osseo 19 @ Rochester John Marshall 43 @ Anoka
Osseo 3 @ Anoka 69
Rochester John Marshall 12 @ Anoka 55
Byron 40 @ Lacrosse Aquinas 12
Byron 48 Independence/Gilmanton 3 @ Lacrosse Aquinas 3
Byron 48 Prairie du Chien 28 @ Lacrosse Aquinas
Eden Prairie 35 @ Blaine 34
Forest Lake 30 @ Cambridge 34
Fosston/Bagley 15, Staples-Motley 55, @ New York Mills
Fosston/Bagley 55 United Clay Becker 24 @ New York Mills
Fosston/Bagley 34 @ New York Mills 40
Staples-Motley 47 United Clay Becker 21 @ New York Mills
Staples-Motley 44 @ New York Mills 19
United Clay Becker 15 @ New York Mills 51
Hastings 34, Owatonna 37 @ Farmington
Hastings 23 @ Farmington 40
Owatonna 24 @ Farmington 41
Kasson-Mantorville 66, Stewartville 9 @ Pine Island
Stewartville 27 @ Pine Island  53
Kasson-Mantorville 67 @ Pine Island 6
Lake City 3 @ Zumbrota-Mazeppa 64
Marshall  35@ Saint James 34
Minneapolis South 37, Rockford 39 @ Orono
Minneapolis South 30 @ Orono 40
Rockford 26 @ Orono 48
Monticello 50, Saint Cloud Apollo 19 @ Becker
Monticello 39 @ Becker 36
Saint Cloud Apollo 27 @ Becker 43
North Branch 36, Pine City/Hinckley 39 @ Ogivlie
North BRanch 40 @ Ogilvie 42
Pine City/Hinckley 37 @ Ogilvie 38
Park 54 @ Roseville 21
Willmar Invitational
(Saint Cloud Tech 197, Kerkhoven-Murdock-Sunburg 184, Willmar 171.5,  Quad County 168, Sauk Centre/Melrose 138, Tracy-Milroy-Balaton 111.5,  Benson 97, Holdingford 76,  Minnewaska 49, Eden Valley-Watkins 47.5)

December 5
Andover32 Princeton 45 @ Pine City/Hinckley
Andover 57 @ Pine City/Hinckley 18
Princeton 54 @ Pine City/Hinckley 15
Armstrong, 29 East Ridge  53@ Saint Thomas Academy
Armstrong 63 Edina 18 @ Saint Thomas Academy
Armstrong 40 Saint Thomas Academy 36
East Ridge 59 Edina 21 @ Saint Thomas Academy
East Ridge 34 @ Saint Thomas Academy 42
Edina 21 @ Saint Thomas Academy 52
Atwater-Cosmos-Grove City Invitational
Royalton 42 Norwood-Young America 30
Big Lake 49 Canby 21
Pipestone 59 Paynesville 15
Atwater-Cosmos-Grove City 44 Norwood-Young AMerica 27
Royalton 51 Spectrum 18
Canby 42 Paynesville 30
Atwater-Cosmos-Grove City 55 Spectrum 13
Big Lake 54 Paynesville 24
Pipestone 44 Canby 27
Atwater-Cosmos-Grove City 43 Royalton 32
Norwood-Young America 61 Spectrum 18
Big Lake 39 Pipestone 30
Big Lake 37 Atwater-Cosmos-Grove City 28
Pipestone 50 Royalton 24
Norwood-Young America 40 Canby 36
Blue Earth Invitational
(Brainerd 223, Blue Earth 170.5, Fairmont/Martin County West 156, Lake Mills 113.5, United South Central 113, Maple River 111, Waterville/Janesville 80, Mankato East 73, Madelia/Truman 28)
Chisago Lakes Invitational
Mora 34 Hibbing 33
Kenyon-Wanamingo 67 Grand Rapids 0
Chisago Lakes 39 Grand Rapids 25
Kenyon-Wanamingo 59 Hibbing 12
Kenyon-Wanamingo 49 Chisago Lakes 15
Mora 45 Grand Rapids 29
Mora 39 Chisago Lakes 30
Coon Rapids Invitational
Centennial 46 Plainview-Elgin-Millville 24
Simley 38 Centennal 30
Mounds View 33 Little Falls 31
Little Falls 60 Columbia Heights 9
Coon Rapids 39 Little Falls 33
Centennial 40 White Bear Lake 30p
Simley 48 Mounds View 10
Simley 45 Columbia Heights 12
Plainview-Elgin-Millville 31 Mound View 25
White Berar Lake 60 Columbia Heights 18
Plainview-Elgin-Millville 45 Coon Rapids 21
White Bear Lake 37 Coon Rapids 40
Dell Rapids Invitational
(Adrian 229.5, Beresford 198, McCook Central 150, Tri-Valley 118, Parker 91, Dell Rapids 72.5, Dakota Valley 32.5, Alcester-Hudson 22)
Ellsworth Invitational
(Ellsworth 253, Spring Valley/Elmwood 201, Dover-Eyota 179, Sparta 159, Ellsworth JV 113.5, Cadott 87, Prescott 48.5, Lake City 48, Unity 40, Sparta JV 21, Dover-Eyota JV 18, Spring Valley/Elmwood JV 14, Prescott JV 6, Cadott JV 2, Lake City JV 0, Unity o)
Flandreau Invitational
(Luveren 168, Garretson 142, Flandreau 119, Elk Point-Jefferson 115.5, Howard 73, Sioux Valley 54, Deuel 49, Pipestone JV  42)
Foley Invitational
Foley 48 Cambridge 13
Foley 44 Sartell 22
Foley 42 Pierz 23
Pierz 39 Sartell 31
Cambridge 34 Sartell 28
Pierz 40 Cambridge 26
Fosston/Bagley Invitational
(Blackduck/Cass Lake 203, Ottertail County Central 173, Bemidji 161, Fosston/Bagley 160, Fertile-Beltrami 142.5, Roseau 109, Mahnomen/Waubun 98, Nashwauk-Keewatin 71, Red Lake County Central 52, Internationa Falls 31)
Fridley Invitational
(Delano 196.5, Fridley 146, Mound-Westonk 143, Zimmerman 122, Tartan 103, Champlin Park 93, Hopkins 83, Richfield 82, North Saint Paul 64.5, Minneapolis Washburn 54, Irondale 42.5, Minneapolis Patrick Henry 10)
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie Invitational
(Watertown-Mayer 239, Zumbrota-Mazeppa 222.5, Kimball 113, Windom/Mountain Lake 105.5, Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 95, Bold 78, Prairie Valley 74, Trinity School at River Ridge 62, Howard Lake-Waverly 39, Saint Clair 24)
Glenwood City Invitational
Glenwood City 40 Triton 30
Triton 60 Spooner 22
Triton 76 Somerset 0
Triton 54 Bloomer/Colfax 21
Neillsville 45 Triton 30
Hillsboro Invitational
Dilworth-Glyndon-Felton 58 Hillsboro 24
Dilworth-Glyndon-Felton 69 Grand Forks Central JV 6
United Clay Becker 51 Mayville-Portland 9
Central Cass 49 Pelican Rapids 18
Dilworth-Glyndon-Felton 63 Grafton 18
Pelican Rapids 54 Lamoure 12
New York Mills 41 Hillsboro 30
Hillsboro 42 United Clay Becker 40
New York Mills 54 Larimore 10
Hillsboro 52 Pelican Rapids 30
New York Mills 42 Central Cass 30
Larimore 33 Pelican Rapids 30
Pembina County North 63 Pelican Rapids 12
Central Cass 39 Dilworth-Glyndon-Felton 25
United Clay Becker 35 Grafton 24
United Clay Becker 39 Larimore 30
Pembina County North 54 New York Mills 24
Pembina County North 37 Dilworth-Glyndon-Felton 34
Central Cass 49 United Clay Becker 18
New York Mills 3o Mayville-Portland 16
Jamestown Invitational
(Moorhead 197.5, Fargo Davies 166, Valley City 147, Fargo South 109, Jamestown 85, Moorhead JV 68)
Lakeville North Invitational
(Scott West 197, Hudson 177.5, Eagan 127.5, South Saint Paul 127.5, Henry Sibley 116, Chaska/Chanhassen 110, Cloquet 109.5, New Richmond 105.5, Lakeville North 101, Woodbury 99.5, Park 76, Northfield 53.5, Proctor 3)
Litchfield Invitational
(Minneota 204, Hutchinson 194, Litchfield 185, Alexandria 126.5, Milaca 115, Totino Grace 113, Monticello 101.5, Albany 75)
Maple Grove Invitational
(Anoka 263, Annandale/Maple Lake 182, Belgrade-Brooten 130, Sauk Rapids 123, Minnetonka 122, Maple Grove 105, Rogers 97.5, Mahtomedi 91, New London-Spicer 86, Roseville 58.5, Rockford 29, Park Center 7)
New Prague Invitational
Sibley East 53 Chatfield 15
Albert Lea 51 Saint Peter 13
Saint Peter 41 Chatfield 36
New Prague 44 Sibley East 31
New Prague 63 Chatfield 15
Albert Lea 55 Sibley East 15
New Prague 51 Saint Peter 24
Albert Lea 68 Chatfield 12
Albert Lea 45 New Prague 18
Sibley East 31 Saint Peter 27
Okoboji Invitational
(Spirit Lake 241, Sibley-Ocheyeden 217.5, West Hancock 134, Graettinger-Terrill 123, Central Lyon 111.5,Fulda/Murray County Central 106.5, Okoboji 98.5, Hartley-Melvin-Sanborn 98, Sioux Central 38)
Redwood/River Valley Invitational
(Redwood/River Valley 209, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Southland 173.5, Mankato West 168, New Ulm 146.5, Blooming Prairie 114, Ortonville 89, Minneapolis Southwest 58.5)
Rush City/Braham Invitational
(Rush City/Braham 182, Mille Lacs 164, Luck 155.5, Rice Lake 129, Ogilvie 99, Crosby-Ironton 95, Deer River 95, Brooklyn Center 88.5, Saint Croix Lutheran 78.5)
Saint Ansgar Invitational
Austin 43 Wahlert 32
Clarksville 42 Austin 33
Austin 43 Perry 32
Des Moines Lincoln 46 Austin 36
Saint James Invitational
(Jackson County Central 150, Saint James 146.5, Marshall 140.5, Lake Crystal-Wellcome Memorial 129, New Richland/Ellendale 119, Hayfield 108.5, Minnehaha/DeLaSalle 18)
Saint Michael-Albertville Invitational
(Saint Michael-Albrertville 298.5, Waconia 217, Forest Lake 154, Elk River 127, Spring Lake Park 103, Dassel-Cokato 96, Saint Cloud Apollo 64.5, Benilde-Saint Margaret's 52.5, Minneapolis Roosevelt 8)
Shakopee Invitational
(Shakopee 213, Bloomington Kennedy 176,Saint Francis 168.5, Tri-City United 153.5, Stillwater 135, Osakis 87.5, Rochester Mayo 76, Rochester Century 60.5, Rosemount 53)
Wadena-Deer Creek Invitational
(Perham 239, Greenbush-Middle River/Badger 183, Staples-Motley 140, Bertha-Hewitt/Verndale 131, Thief River Falls 117, Pequot Lakes/Pine River 111, United North Central 94, Long Prairie/Browerville 90, Wadena-Deer Creek 61)
Wahpeton Invitational
(Frazee 261.5, Carrington 170, West Fargo 162.5, Lisbon 162, Brookings 141, Wahpeton 135, Sisseton 94, Border West 91.5, Detroit Lakes 88, Fergus Falls 57, Breckenridge 55, Grand Forks Central 54, Crookston 45, Barnesville 40, Kindred 30, West Fargo Sheyenne 24, Fargo North 17, Devils Lake 16,Tiopsa Zina 9 )
Washington Technology Invitational
Eden Prairie 40 Saint Paul Como Park 25
Goodhue 54 Saint Paul Johnson 12
Washington Technology 48 North Branch 29
Eden Prairie 52 Washington Technology 13
Goodhue 72 Saint Paul Como Park 6
North Branch 51 Saint Paul Johnson 36
Eden Prairie 60 North Branch 11
Goodhue 57 Washington Technology 18
Saint Paul Como Park 31 Saint Paul Johnson 30
Eden Prairie 66 Saint Paul Johnson 12
Goodhue 51 North Branch 25
Washington Technology 55 Saint Paul Como Park 0
Eden Prairie 41 Goodhue 31
North Branch 46 Saint Paul Como Park 12
Washington Technology 62 Saint Paul Johnson 12
Winona Invitational
(Apple Valley 269.5, Kasson-Mantorville 257, Caledonia/Houston 127, Saint Charles 121, Kasson-Mantorville JV 73.5, Wabasha-Kellogg 69, Medford 59, Lewiston/Rushford 52, Apple Valley JV 48, Cochrane-Fountain City 45, Winona 41, Onalaska 40, LaCrescent 23)

December 7
Nashwauk-Keewatin 24, Proctor 21 @ Virginia
Nashwauk-Keewatin 38 @ Virginia 42
Proctor 15 @ Virginia 42

December 8
Aitkin 76 @ Mille Lacs 3
Alexandria 31 @ Moorhead 46
Atwater-Cosmos-Grove City 31 @ Sauk Centre/Melrose 36
Barnesville 18 @ New York Mills 51
Big Lake 21 Foley 35 @ Annandale/Maple Lake
Big Lake 19 @ Annandale/Maple Lake 40
Foley 31 @ Annandale/Maple Lake 22
Bold 12 @ Dawson-Boyd/Lac Qui Parle/Montevideo 61
Crookston 36, Grand Forks Central 39,@ East Grand Forks
Crookston 43 Grand Forks Red River 36 @ East Grand Forks
Grand Forks Central 67 @ East Grand Forks 8
Grand Forks Red River 51 @ East Grand Forks 12
Crosby-Ironton 12, Staples-Motley 48 @ Detroit Lakes
Crosby-Ironton 15 @ Detroit Lakes 40
Staples-Motley 51 @ Detroit Lakes 30
Dassel-Cokato 27Watertown-Mayer 52 @ Mound-Westonka
Dassel-Cokato 30 @ Mound-Westonka 41
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 9 Watertown-Mayer 64 @ Mound-Westonka
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 40 @ Mound-Westonka 39
Decorah 18 @ Caledonia/Houston 54
Dilworth-Glyndon-Felton48, Mahnomen/Waubun 27 @ Greenbush-Middle River/Badger
Dilworth-Glyndon-Felton 12 @ Greenbush-Middle River/Badger 53
Mahnomen/Waubun 11 @ Greenbush-Middle River/Badger 69
Fairmont/Martin County West 61, Saint Clair 12 @ Madelia/Truman
Fairmont/Martin County West 60 @ Madelia/Truman 24
Saint Clair 51 @ Madelia/Truman 27 
Fosston/Bagley 45 @ Fertile-Beltrami 30
Frazee 39 @ West Fargo 30
Frazee 66 Fargo Davies 7 @ West Fargo
Harrisburg 32 @ Jackson County Central 42
Larimore 28 @ Thief River Falls 49
LeSueur-Henderson 42, Maple River 27 @ Saint Peter
LeSueur-Henderson 30 @ Saint Peter 40
Maple River 35 @ Saint Peter 30
Little Falls 51 @ Milaca 21
New Ulm 27 @ Sibley East 45
Ottertail County Central 16, West Central 57 @ Pelican Rapids
Ottertail County Central 55 @ Pelican Rapids 12
West Central 49 @ Pelican Rapids 12
Quad County 15, Wabasso/Red Rock Central 42 @ Worthington
Quad County 28 @ Worthington 36
Wabasso/Red Rock Central 36 @ Worthington 21
Redwood/River Valley 34 @ Tracy-Milroy-Balaton 33
United North Central 45 @ Wadena-Deer Creek 33

December 9
Chaska/Chanhassen 31, Eden Prairie 38  @ Minneapolis Southwest
Chaska/Chanhassen 27 @ Minneapolis Southwest 9
Chaska/Chanhassen 50 Minneapolis South 24 @ Minneapolis Southwest
Eden Prairie 63 Minneapolis South 12 @ Minneapolis Southwest
Eden Prairie 63 @ Minneapolis Southwest 6
Minneapolis Patrick Henry 27, Saint Paul Central 45 @ Irondale
Minneapolis Patrick Henry 27 Saint Thomas Academy 45 @ Irondale
Minneapolis Patrick Henry 30 Irondale 45
Saint Paul Central 36 Saint Thomas Academy 47 @ Irondale
Saint Paul Central 54 @ Irondale 36
Saint Thomas Academy 53 @ Irondale 18
Park Center 38 Minnehaha/DeLasalle 23 @ Fridley
Minnehaha/deLaSalle 0 @ Fridley 82
Park Center 0 @ Fridley 84
Edina 51 Minneapolis Roosevelt 27 @ Totino Grace
Edina 0 @ Totino Grace 78
Minneapolis Roosevelt 0 @ Totino Grace 84

December 10
Albert Lea64, Winona 6 @ Mankato East
Albert Lea 62 @ Mankato East 9
Winona 41 @ Mankato East 33
Barnesville 54, United Clay Becker 21 @ Breckenridge
Barnesville 55 @ Breckenridge 20
United Clay Becker  42@ Breckenridge 30
Benson 40 @ Morris/Hancock 28
Byron 62 @ Lake City 12
Caledonia/Houston 42 @ Waukon 26
Caledonia/Houston 30 Waverly-Shell Rock 40 @ Waukon
Cambridge 75 @ North Branch 3
Cannon Falls 39 @ Stewartville 40
Canton 28 @ Adrian 45
Parkston 6 @ Adrian 56
Tri-Valley 12 @ Adrian 51
Chaska/Chanhassen 61, Roseville 9 @ East Ridge
Chaska/Chanhassen 46 @ East Ridge 18
Roseville 27 @ East Ridge 37
Cretin-Derham Hall 18, Forest Lake 55 @ Woodbury
Cretin-Derham Hall 33 @ Woodbury 42
Forest Lake 36 @ Woodbury 27
Crosby-Ironton 46, Ogilvie 33 @ Proctor
Ogilvie 66@ Proctor 15
Crosby-Ironton 46 @ Proctor 10
Eagan 63 @ Rosemount 6
Eastview 18 @ Apple Valley 54
Eden Valley-Watkins 24 @ Royalton 57
Pierz 57 @ Royalton 10
Faribault 65 @ Austin 12
Farmington 55 , Lakeville North 9 @ Burnsville
Farmington 63 @ Burnsville 0
Lakeville North 66 @ Burnsville 22
Fergus Falls 12 @ Saint Cloud Tech 57
Foley 44 @ Albany 21
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 52, Orono 22 @ Waconia
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 15 @ Waconia 47
Orono 9 @ Waconia 67
Goodhue, 15 Kenyon-Wanamingo 57 @ Hayfield
Goodhue 52 @ Hayfield 24
Kenyon-Wanamingo 63 @ Hayfield 15
Henry Sibley 54 @ Saint Thomas Academy 24
Howard Lake-Waverly-Winsted 63, Minnewaska 6 @ Paynesville
Howard Lake-Waverly-Winsted 9 @ Paynesville 60
Minnewaska 23 @ Paynesville 54
Hudson 9 @ Mahtomedi 72
North Saint Pual 12 @ Mahtomedi 63
Hutchinson 25 @ New Prague 42
Kimball 12, Tri-City United 66 @ Norwood-Young America
Kimball 10 @ Norwood-Young America 63
Tri-City United 44 @ Norwood-Young America 27
Lake Crystal-Wellcome Memorial 27, Wabasso/Red Rock Central 45 @ New Ulm
Lake Crystal-Wellcome Memorial 31 @ New Ulm 51
Wabasso/Red Rock Central 60 @ New Ulm 27
Lake Mills 46, Maple River 21 @ Blue Earth
Lake Mills 39 @ Blue Earth 37
Maple River 21 @ Blue Earth 42
Litchfield 73Rockford 3 @ Annandale/Maple Lake
Litchfield 28 @ Annandale/Maple Lake 40
New London-Spicer 45 Rockford 27 @ Annandale/Maple Lake 
New London-Spicer 13 @ Annandale/Maple Lake 63
Marshall 40 @ Redwood/River Valley 33
Minneapolis North 6, Minneapolis Patrick Henry 69 @ Minneapolis Edison
Minneapolis North 15 @ Minneapolis Edison 54
Minneapolis Patrick Henry 57 @ Minneapolis Edison 15
Minneapolis Roosevelt 24, Spectrum 42 @ Brooklyn Center
Minneapolis Roosevelt 18 @ Brooklyn Center 66
Spectrum 28 @ Brooklyn Center 51
Monticello 4 @ Saint Michael-Albertville 64
Mounds View 28 @ Stillwater 38
New Richland/Ellendale 35 @ Pine Island 39
Northfield 13, Owatonna 58 @ Mankato West
Northfield 41 @ Mankato West 24
Owatonna 66 @ Mankato West 13
Osakis 19 @ Long Prairie/Browerville 50
Park Rapids 36 @ New York Mills 39
Princeton 21 @ Saint Francis 48
Robbinsdale Armstrong 51 Richfield 27 @ Wayzata
Robbinsdale Armstrong 9 @ Wayzata 63
Richfield 12 @ Wayzata 72
Rochester Century 18, Rochester Mayo 58 @ Rochester John Marshall
Rochester Century 16 @ Rochester John Marshall 60
Rochester Mayo 30 @ Rochester John Marshall 45
Rogers 24 @ Buffalo 44
Saint Agnes42 @ Columbia Heights 29
Saint Paul Central 78 @ Saint Paul Humboldt 0
Saint Paul Harding 9 @ Washington Technology 63
Saint Paul Highland Park 24 @ Saint Paul Como Park 54
Saint Croix Lutheran 54 Saint Paul Highland Park 24 @ Saint Paul Como Park 
Saint Croix Lutheran 36 @ Saint Paul Como Park 40
Saint Peter 3, Scott West 63 @ Sibley East
Saint Peter 20 @ Sibley East 37
Scott West 48 @ Sibley East 19
Shakopee 57 @ Lakeville South 14
Simley 44 @ South Saint Paul 15
Stillwater 38 @ Mounds View 28
Tartan 15 @ Hastings 57
Thief River Falls 66 @ Crookston 10
United North Central  20@ Pequot Lakes/Pine River 49
United South Central 51 @ Blooming Prairie 25
United South Central 64 Madelia/Truman 15 @ Blooming Prairie 
Madelia/Truman 39 @ Blooming Prairie 36
Waterville/Janesville 45 @ Medford 29
White Bear Lake 37 @ Park 23
Willmar 39 @ Rocori 27
Zimmerman 33 @ Becker 45

December 11
Andover 21, Eastview 53 @ Champlin Park
Andover 41@ Champlin Park 40
Faribault 46 Andover 22 @ Champlin Park
Faribault 54 @ Champlin Park 18
Eastview 48 Faribault 18 @ Champlin Park
Eastview 57 @ Champlin Park 18
Anoka 53 @ Elk River 13
Armstrong 60, Hopkins 18 @ Park Center
Armstrong 60 @ Park Center 18
Hopkins 39 @ Park Center 31
Big Lake Invitational
(Sartell 157.5, Henry Sibley 156, Aitkin 150.5, Monticello 126, Royalton 123, Big Lake 113, Albany 82, Rush City/Braham 95.5, New London-Spicer 66.5, Saint Cloud Apollo 62, Pine City/Hinckley 54 North Branch 31)
Blaine 27 @ Centennal 50
Dover-Eyota 48 @ Lake City 18
Glencoe-Silver Lake 47, Saint James 23 @ Norwood-Young America
Glencoe-Silver Lake 32 @ Norwood-Young America 36
Saint James 33 @ Norwood-Young America 40
Grand Forks Invitational
Greenbush-Middle River/Badger 47 Wahpeton 27
Turtle Mountain 53 Fertile-Beltrami 24
Perham 70 Grand Forks Red River 0
Bismarck Century 67 Fosston/Bagley 6
Thief River Falls 56 Jamestown 20
Stewartville 48 Grand Forks Central 24
Greenbush-Middle River/Badger 43 Turtle Mountain 30
Perham 46 Valley City 25
Wahpeton 54 Fertile-Beltrami 30
Thief River Falls 36 Stewartville 29
Holdingford 33, Osakis 44 @ Prairie Valley
Holdingford 12 Sauk Centre/Melrose 59 @ Prairie Valley
Holdingford 34 @ Prairie Valley 40
Osakis 33  Sauk Centre/Melrose 39 @ Prairie Valley
Osakis 45 @ Prairie Valley 21
Sauk Centre/Melrose 58 @ Prairie Valley 18
Kasson-Mantorville 67 @ Triton 12
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 58, Mankato East 7 @ Bold
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 28 Willmar 33 @ Bold
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 71  @ Bold 3
Mankato East 12 Willmar 61 @ Bold
Mankato East 42 @ Bold 39
Willmar 56 @ Bold 18
Litchfield 37 @ Delano 34
Maple Grove  41@ Osseo 20
Mora 53, Virginia 9 @ Princeton
Mora 36 @ Princeton 30
Virginia 18 @ Princeton 49
New Ulm 45, Windom/Mountain Lake 30 @ Fulda/Murray County Central
New Ulm 50 @ Fulda/Murray County Central 27
Windom/Mountain Lake 45 @ Fulda/Murray County Central 33
Ortonville 29 @ Benson 47
Rogers 37 @ Zimmerman 36
Rosemount 4 @ Prior Lake 74
Saint Clair 0 @ LeSueur-Henderson 83
Saint Paul Como Park 18 @ Cretin-Derham Hall 54
Scott West 39 @ New Prague 27
Tracy-Milroy-Balaton 37 @ Canby 25
Trinity School 43 @ Saint Croix Lutheran 42
South Saint Paul 75 @ Saint Croix Lutheran o
Walker-Hackensack15 @ Blackduck/Cass Lake 42

December 12
Andover Invitational
(Saint Francis 234, Centennial 239, Spring Lake Park 135, Princeton 129, Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 120, Fridley 116, Orono 84, Chippewa Falls 63, Andover 43.5, North Saint Paul 40, Minneapolis South 39, Cambridge JV 29, Saint Paul Como Park 29)
Barnesville Invitational
(Lisbon 223.5, Fargo Davies 151, Barnesville 122, Prairie Valley 122, Fargo South 114, Breckenridge 97, Moorhead JV 87, Frazee JV 48, Fargo North 44.5, West Fargo Sheyenne 39)
Brainerd Invitational
(Foley 2o5.5, Pierz 188.5, Frazee 163.5, Brainerd 157.5, Moorhead 136, Mound-Westonka 117.5,  Grand Rapids 112, Little Falls 104, Sauk Rapids 88, Cloquet 67, Edina 32)
Bryon Invitational
Byron 43 Waterville/Janesville 30
Dover-Eyota 53 Waterville/Janesville 19
Waterville/Janesville 42 Lewiston/Rushford 29
Byron 51 Lewiston/Rushford 15
Dover-Eyota 61 Lewiston/Rushford 9
Dover-Eyota 40 Byron 33
Chaska/Chanhassen Invitational
(Owatonna 188, Chaska/Chanhassen 151.5, Minnetonka 127, Wayzata 127, Buffalo 115, Mankato West 102, Ellsworth 87, Champlin Park 76, Osseo 67, East Ridge 56, Hopkins 39, Robbinsdale Cooper 25)
Columbia Heights Invitational
(Hastings 188, Washington Technology 175, Austin 130, Columbia Heights 106, Cannon Falls 103.5, Mille Lacs 86, Ogilviel 80, Irondale 73, Totino Grace JV 64, Howard Lake-Waverly-Winsted 0)
Council Bluffs Invitational
(Apple Valley 703.5, Fort Dodge 544, Kearney 410.5, Plattsmouth 408.5, Papillion-LaVista 361.5, Olathe North 359.5, Waukee 354.5, Glenwood 348, Saint James Academy 331, Sergeant Bluff-Luton 284, Spirit Lake 282.5, Atlantic 281.5, Totino Grace 278, Missouri Valley 260.5, Nebraska City 254, Thomas Jefferson 247.5, Basehor-Linwood 244.5, Lewis Central 243.5, Grand Island 242, Ames 234, Creighton Prep 224.5, Omaha North 180, Norris 170.5, Maysville 159, Underwood 156, Newton 150, Millard North 149, South Sioux City 129, Lincoln East 112.5, Olathe South 99, Perry 93, LeMars 84, Woodbury Central 68.5, Abraham Lincoln 35, Saint Albert 15.5)
Crookston Invitational
(United North Central 197, Roseau 158, Hillsboro 139, United Clay Becker 135, Crookston 115.5, Mahnomen/Waubun 88.5, Walker-Hackensack-Akeley 77, East Grand Forks 76, Red Lake County Central 67)
Delano Invitational
(Delano 223, Watertown-Mayer 186, Saint Peter 133, Blaine 122.5, Dassel-Cokato 116.5, Rogers 104, Saint Thomas Academy 93, Becker 92, Rockford 66, Saint Croix Lutheran 41, Park Center 33)
Eau Claire North Invitational
(Zumbrota-Mazeppa 471, Plainview-Elgin-Millville 402, Wittenberg-Birnamwood 375, Eau Claire North 370.5, DePere 299, Nekoosa 285, Eau Claire Memorial 282.5, Lacrosse Central 241, Chetek-Weyerhaeuser 210, Baldwin-Woodville 193.5, Bloomer/Colfax 192, Durand 191.5, Cadott 171, Ladysmith 171, Blair-Taylor 165, Phillips 165, Stanley-Boyd 153, Prescott 126, Cochrane-Fountain City 125.5, Whitehall 111, Mondovi 101, Auburndale 99.5, Superior 93)
Emmetsburg Invitational
(Hastings 282.5, Lake Mills 209, Storm Lake 146, Ida Grove 122, Emmetsburg 119, Central Lyon 112, Fort Dodge Saint Edmond 82, Okoboji 72, Estherville 71, West Bend-Mallard 16)
Grand Forks Invitational
Perham 35 Greenbush-Middle River 22
West Fargo 42 Greenbush-Middle River 34
Valley City 49 Greenbush-Middle River 301
Fosston/Bagley 48 Grand Forks Red River 24
West Fargo 45 Thief River Falls 27
West Fargo 45 Stewartville 25
Wahpeton 36 Fosston/Bagley 30
Fertile-Beltrami 45 Grand Forks Red River 27
Fosston/Bagley 37 Grand Forks Central 36
Bismarck Century 34 Perham 18
Fosston/Bagley 45 Jamestown 30
Stewartville 38 Turtle Mountain 35
Grand Forks Central 40 Fertile-Beltrami 39
Fertile-Beltrami 44 Jamestown 28
Bismarck Century 50 Thief River Falls 14
Thief River Falls 43 Valley City 33
Jackson County Central Invitational
(Minneota 226.5, Shakopee 216, Adrian 192.5, Worthington 134, Wabasso/Red Rock Central 118, Jackson County Central 111, Luverne  98.5 Eagan 89, Coon Rapids 71.5, Harrisburg 69, United South Central 62, Wabasha-Kellogg 49, Windom/Mountain Lake 43.5, Fulda/Murray County Central 38, Sioux City East 34)
Kasson-Mantorville Invitational
(Kasson-Mantorville 231, Bloomington Kennedy 114, Rochester John Marshall 94, Mason City 80.5, Goodhue 78.5, Waseca 76, Lakeville South 74.5, Lake Crystal/Wellcome Memorial 69, Pine Island 64, Kasson-Mantorville JV 51, Saint Charles 50, Northfield 41, Winona 32.5, Spectrum 32, Burnsville 16)
Lacrosse Logan Invitational
(Saint Croix Central 188, Lacrosse Logan 185, Arcadia 172, Brookwood 161, LaCrescent 123, Independence/Gilmanton 80, Onalaska 58, Fillmore Central 56, Lacrosse Aquinas 52, )
Minneapolis Edison Invitational
(Maple Grove 190, Minneapolis Washburn 165, Saint Paul Central 164, Cretin-Derham Hall 157.5, Saint Paul Harding 152.5, Brooklyn Center 122, Saint Paul Johnson 88, Minneapolis Patrick Henry 83, Minneapolis Southwest 81, Minneapolis Edison 57, Saint Paul Highland Park 57, Minneapolis Roosevelt 34.5, Minneapolis North 23, Saint Paul Humboldt 18)
Park Invitational
Albert Lea 49 Cambridge 15
Albert Lea 42 Hutchinson 21
Albert Lea 64 Park 9
Albert Lea 67 Tartan 9
Cambridge 62 Blue Earth 13
Cambridge 42 Park 27
Cambridge 43 Tartan 27
Blue Earth 46 Stillwater 24
Stillwater 49 Tartan 21
Hutchinson 70 Chatfield 6
Hutchinson 50 Stillwater 16
Stillwater 44 Chatfield 25
Park 48 Chatfield 30
Blue Earth 67 Chatfield 3
Park 39 Tartan 28
Hutchinson 52 Blue Eath 9
Park Rapids Invitational
Wadena-Deer Creek 31 Deer River 21
Bemidji 60 Wadena-Deer Creek 12
Park Rapids 45 Wadena-Deer Creek 30
Bemidji 54 Deer River 12
Bemidji 41 Park Rapids 35
Park Rapids 49 Deer River 12
Prior Lake Invitational
Saint Michael-Albertville 47 Farmington 18
Farmington 37 Simley 23
Farmington 34 Prior Lake 29
Saint Michael-Albertville 53 Simley 15
Saint Michael-Albertville 49 Prior Lake 6
Simley 39 Prior Lake 22
Tomah Invitational
(West Salem/Bangor 385, Tomah 376, Cashton 361, Mauston 360, Caledonia/Houston 355, Viroqua 339, Baraboo 316, Lancaster 233, Waupun 221, Westby 207, Richland Center 197, Veronoa 193, Mosinee 184, Eau Claire Regis 74.5, Royall 68)
West Central Invitational
(West Central 188, Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 180, Ottertail County Central 156.5, Alexandria 155, Long Prairie/Browerville 122, Bertha-Hewitt/Verndale 112.5, New York Mills 101.5, Morris/Hancock 98, Border West 76, Fergus Falls 50.5, Pelican Rapids 29)
Woodbury Invitational
Rochester Mayo 44 Mahtomedi 32
Anoka 67 Mahtomedi 7
Mahtomedi 57 Richfield 9
Anoka 53 Woodbury 23
Anoka 54 Annandale/Maple Lake 12
Woodbury 42 Lakeville North 40
Annandale/Maple Lake 57 Benilde-Saint Margaret's 6
Annandale/Maple Lake 52 Lakeville North 24
Woodbury 37 Rochester Mayo 36
Lakeville North 62 Richfield 9
Benilde-Saint Margarets' 48 Richfield 21
Rochester Mayo 59 Benilde-Saint Margaret's 21 

December 15
Annandale/Maple Lake 60, Howard Lake-Waverly-Winsted 18@ Kimball
Annandale/Maple Lake 60 Minnewaska 18 @ Kimball
Annandale/Maple Lake 60 @ Kimball 6
Howard Lake-Waverly-Winsted 24 @ Kimball 51
Minnewaska 23 @ Kimball 51
Blackduck/Cass Lake 57 @ Roseau 16
Canby 3 @ Minneota 63
Chatfield 3 @ LaCrescent 0 Forfeit
Detroit Lakes 12 @ Bemidji 61
East Grand Forks 0 @ Bemidji 54
East Grand Forks 9 Detroit Lakes 51 @ Bemidji
Dilworth-Glyndon-Felton 61, Pelican Rapids 15 @ Frazee
Dilworth-Glyndon-Felton 10 @ Frazee 61
Pelican Rapids 0 @ Frazee 72
Dover-Eyota 40 @ Caledonia/Houston 22
Fridley 15 @ Osseo 40
Grand Meadow/Leroy/Southland  67@ Fillmore Central 12
International Falls 18@ Nashwauk-Keewatin 36
Grand Rapids 56 Virginia 12 @ Nashwauk-Keewatin
Hibbing 21 International Falls 0 @ Nashwauk-Keewatin
Grand Rpaids 46 Proctor 15 @ Nashwauk-Keewatin
Proctor 24 @ Nashwauk-Keewatin 42
Hibbing 42 Virginia 21 @ Nashwauk-Keewatin
Grand Rapids 21 International Falls 0 @ Nashwauk-Keewatin
Hibbing 57 @ Nashwauk-Keewatin 6
Grand Rapids 61 @ Nashwauk-Keewatin 18
Greenbush-Middle River 30 @ Pembina County North 41
Holdingford 21 @ Belgrade-Broten 54
LeSueur-Henderson 25 @ Sibley East 34
Lewiston/Rushford 35 @ Wabasha-Kellogg 34
Little Falls 32 @ Mora 34
Little Falls 69 Rush City/Braham  9 @ Mora
Rush City/Braham 12 @ Mora 66
Mille Lacs 57 @ Ogilvie 24
New York Mills 45 @ Wadena-Deer Creek 29
Ottertail County Central 39, United North Central 34 @ Bertha-Hewitt/Verndale
Ottertail County Central 48 @ Bertha-Hewitt/Verndale 25
United North Central 34 @ Bertha-Hewitt/Verndale 44
Park Rapids 18 @ Perham 50
Pequot Lakes/Pine River 66 @ Crosby-Ironton 9
Red Lake County Central 9 @ Crookston 57
Rochester John Marshall 47, Saint Charles 30 @ Plainview-Elgin-Millville
Rochester John Marshall 26 @ Plainview-Elgin-Millville 42
Saint Agnes 12 @Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 62
Spectrum 9 @ Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 42
Spectrum 37 Saint Agnes 42 @ Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie
Saint Charles 12 @ Plainview-Elgin-Millville 65 
Saint Peter 40 @ Saint James 28
Sartell 48 @ Fergus Falls 27
Tracy-Milroy-Balaton 50, Windom/Mountain Lake 29 @ Wabasso/Red Rock Central
Tracy-Milroy-Balaton 23 @ Wabasso/Red Rock Central 45
Windom/Mountain Lake 23 @ Wabasso/Red Rock Central 47
Walker-Hackensack-Akeley  43@ Mahnomen/Waubun 33
West Fargo 26 @ Moorhead 47
Worthington 60 @ New Ulm 14

December 16
Edina 51,  Saint Paul Humboldt  11@ Saint Paul Johnson
Edina 48 @ Saint Paul Johnson 30
Henry Sibley 50 Edina 12 @ Saint Paul Johnson 
Saint Paul Humboldt 36 @ Saint Paul Johnson 42
Henry Sibley 45 @ Saint Paul Johnson 22
Henry Sibley 54 Saint Paul Humboldt 6 @ Saint Paul Johnson 
Hastings 66 @ Mahtomedi 6
Irondale 3, Mounds View 70 @ East Ridge
Irondale 11 @ East Ridge 72
Mounds View 54 @ East Ridge 9

December 17
Alexandria 39 @ Saint Cloud Tech 32
Annandale/Maple Lake 17, Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 52 @ 'Dassel-Cokato
Annandale/Maple Lake 41 @ Dassel-Cokato 24
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 48 Rockford 24  @ Dassel-Cokato
Rockford 10 @ Dassel-Cokato 69
Anoka  71@ Andover 6
Austin 21 @ Rochester John Marshall 53
Becker 6 @ Foley 42
Bemidji 41 @ Grand Rapids 26
Benson 40, Paynesville 29 @ Quad County
Benson 27 @ Quad County 43
Paynesville 12 @ Quad County 72
Big Lake 3 @ Saint Michael-Albertville 65
Blooming Prairie 21, Stewartville  40@ Hayfield
Blooming Prairie 21 @ Hayfield 45
Stewartville 60 @ Hayfield 9
Bloomington Kennedy 62 @ Benilde-Saint Margaret's 12
Blue Earth 64 @ New Ulm 7
Bold 18, Minneota 54 @ Marshall
Bold 18 @ Marshall 57
Minneota 69 @ Marshall 3
Buffalo 38 @ Monticello 29
Byron 51 @ Cannon Falls 9
Cambridge 44 @ Princeton 18
Chisago Lakes 59 @ North Branch 18
Chisago Lakes 16 Saint Francis 58 @ North Branch
Cloquet 43 @ Pine City/Hinckley 28
Coon Rapids 26 @ Centennial 47
Columbia Heights 31 @ Minneapolis Patrick Henry 42
Columbia Heights 30 Richfield 45 @ Minneapolis Patrick Henry 
Richfield 40 @ Minneapolis Patrick Henry 36 
Eden Valley-Watkins 10, Milaca 63 @ Albany
Eden Valley-Watkins 16 @ Albany 64
Milaca 49 @ Albany 21
Edina 9 @ Eden Prairie 64
Elk River 35 @ Blaine 42
Fridley 27 @ Blaine 39
Elk River 52  Fridley 18 @ Blaine
Faribault 45 @ Rochester Mayo 15
Forest Lake 47 @ Park 21
Goodhue 64, Pine Island 15 @ Zumbrota-Mazeppa
Goodhue 12 @ Zumbrota-Mazeppa 51
Pine Island 22 @ Zumbrota-Mazeppa 52
Holdingford 57, Minneapolis Roosevelt 24 @ Howard Lake-Waverly-Winsted
Holdingford 60 @ Howard Lake-Waverly-Winsted 18
Minneapolis Roosevelt 46 @ Howard Lake-Waverly-Winsted 30
Hopkins 21, South Saint Paul 57 @ Saint Thomas Academy
Hopkins 22 @ Saint Thomas Academy 58
South Saint Paul 68 @ Saint Thomas Academy 12
Irondale 31 @ Armstrong 43
Lacrosse Logan 45 @ LaCrescent 33
Lake City 0 @ Kasson-Mantorville 72
Lake Crystal-Wellcome Memorial 28, Maple River 45 @ Waterville/Janesville
Lake Crystal-Wellcome Memroial 39 @ Waterville/Janesville 36
Maple River 43 @ Waterville/Janesville 24
Lakeville South 42 @ Rosemount 22
Mankato West 42 @ Mankato East 29
Minneapolis Southwest 21, Minneapolis Washburn 60 @ Minneapolis Edison
Minneapolis Southwest 63 @ Minneapolis Edison 6
Minneapolis Washburn 63 @ Minneapolis Edison 6
Minnetonka 25 @ Wayzata 45
New Prague 61 @ Orono 15
New Richland-Ellendale 33 @ United South Central 36
New York Mills 37 @ Osakis 36
Northfield 45 @ Winona 27
Norwood-Young America 12 @ Scott West 42
Perham 67 @ Dilworth-Glyndon-Felton 3
Pierz 66 @ Mille Lacs 13
Prairie Valley 9 @ Long Prairie/Browerville 67
Roseville 46 @ Cretin-Derham Hall 26
Saint Cloud Apollo 18 @ Willmar 54
Saint Paul Harding 32 @ Saint Paul Central 42
Sauk Rapids 8 @ Brainerd 69
Simley 71 @ North Saint Paul 8
Spring Lake Park 40 @ Osseo 27
Tartan 18 @ Henry Sibley 51
Tri-City United 20 @ Saint Peter 43
Triton 3 @ Kenyon-Wanamingo 76
Waconia 37 @ Hutchinson 18
Washington Technology 66 @ Saint Paul Como Park 9
Washington Technology 64 Saint Agnes 15
Saint Agnes 60@ Saint Paul Como Park 18 

December 18
Adrian 68 Lake Crystal-Wellcome Memorial 9 @ Pipestone
Adrian 48 @ Pipestone 19
Lake Crystal-Wellcome Memorial 24 @ Pipestone 51
Border West 50, Ortonville 24 @ Sisseton
Border West 35 @ Sisseton 38
Ortonville 30 @ Sisseston 48
Chisago Lakes Invitational
(Goodhue 203, Chisago Lakes 180 Rogers 172, Champlin Park 150, Armstrong 111, Saint Croix Falls  99.5, North Saint Paul 80, Rush City/Braham 80, Proctor 47.5)
Columbia Heights 42 @ Minnehaha/DeLaSalle 36
Cretin-Derham Hall 57, Irondale 36, @ White Bear Lake
Spring Lake Park 40 Cretin-Derham Hall 21 @ White Bear Lake
Spring Lake Park 54 Irondale 15 @ White Bear Lake
Cretin-Derham Hall 24 @ White Bear Lake 44
Irondale 15 @ White Bear Lake 64
Spring Lake Park 26 @ White Bear Lake 40
Foley 45, Royalton 3 @ Brainerd
Foley 38 @ Brainerd 17
Royalton 17 @ Brainerd 50
Minneapolis Patrick Henry 37 @ Brooklyn Center 36
Rockford 45 @ Brooklyn Center 36
Rockford 33 Minneapolis Patrick Henry 35 @ Brooklyn Center 
Pelican Rapids 36, Prairie Valley 39 @ New York Mills
Pelican Rapids 15 @ New York Mills 40
Prairie Valley 18 @ New York Mills 27
Pierz 38 @ Milaca 28
Plainview-Elgin-Millville 28 @ Zumbrota-Mazeppa 37
Saint Cloud Tech 53, Zimmerman 13 @ Little Falls
Saint Cloud Tech 32 @ Little Falls 39
Zimmerman 18 @ Little Falls 51
Sauk Centre/Melrose 57 @ Minnewaska 15

December 19
Albany 18, Saint Francis 52 @ Dassel-Cokato
Albany 39 @ Dassel-Cokato 25
Saint Francis 50 @ Dassel-Cokato 17
Quad County 43 @ Dassel-Cokato 25
Quad County 38 Albany 30 @ Dassel-Cokato
Quad County 22 Saint Francis 46 @ Dassel-Cokato
Big Bear Invitational @ Cass Lake
(Hutchinson 214.5, Bemidji 176.5, West Central 159.5, Lakeville North 143.5, Mora 140, Mounds View 132, Pequot Lakes/Pine River 130.5, Aitkin 127.5, Thief River Falls 122, Hibbing 115, Staples-Motley 110, Greenbush-Middle River/Badger 109, Park Rapids 88, Detroit Lakes 81.5, Deer River 78.5, Big Lake 77, Dilworth-Glyndon-Felton 67, Osakis 63.5, Bertha-Hewitt/Verndale 61.5, Blackduck/Cass Lake 60, Morris/Hancock 57, Mahnomen/Waubun 56, Fertile-Beltrami 53, Saint Cloud Apollo 50, Fosston/Bagley 46.5, Roseau 45.5, Fergus Falls 43, United North Central 43, Walker-Hackensack-Akeley 42, Spectrum 39, Barnesville 38, United Clay Becker 31, Wadena-Deer Creek 30, Virginia 22, Crosby-Iornton 17, Red Lake County Central 16, Crookston 9)
Fillmore Central Invitational
(Plainview-Elgin-Millville 225.5, Decorah 193, Winona 144.5, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Southland 130.5, Austin 98, Hayfield 93.5, Lewiston/Rushford 89.5, Chatfield 58, LaCrescent 49.5, Fillmore Central 49)
Frazee Invitational
Frazee 39 Pierz 29
Frazee 55 Lisbon 10
Pierz 42 Lisbon 36
Minneota 48 Perham 20
Minneota 52 Belgrade-Brooten 15
Perham 46 Belgrade-Brooten 16
Minneota 32 Frazee 24
Perham 33 Pierz 30
Lisbon 38 Belgrade-Brooten 37
Kenyon-Wanamingo Invitational
(Kenyon-Wanamingo 308, Dover-Eyota 185.5, Spring Lake Park 148, Norwood-Young America 137, Kenyon JV 109, Medford 102, Wabasha-Kellogg 87, Blooming Prairie 80, Saint Paul Harding 50, Burnsville 35)
Minnesota Invitational @ Rochester
(Saint Michael-Albertville 224, Apple Valley 203, Kasson-Mantorville 157, Anoka 152.5, Kaukauna 124, Prior Lake 116.5, Farmington 113, Simley 113, Scott West 110, Willmar 107, Shakopee 106, West Fargo 101.5, Hastings 101, Bismarck 100.5, Centennial 92.5, Owatonna 86, Albert Lea 82, Jackson County Central 81, New Prague 80, Ellsworth 77.5, Amery 69, Cambridge 69, Forest Lake 64.5, Mound-Westonka 61.5, Eastview 59, Holmen 51.5, Waseca 46, Stewartville 38.5, Eagan 37, Coon  Rapids 36, Rochester Mayo 26, Minnetonka 20.5,)
Northfield Invitational
(South Saint Paul 157.5, Watertown-Mayer 145, Wayzata 127, Faribault 124, Stillwater 117.5, Henry Sibley 113, Elk River 101, Waterville/Janesville 82.5, Cannon Falls 72, Saint Charles 62, Mankato East 60.5, Park 57, Rosemount 54, Mahtomedi 53, East Ridge 52, Lake City 50, Northfield 44, Rochester Century 36)
Northwood Invitational
Byron 58 Northwood 12
Byron 69 Turkey Valley 0
Byron 60 Rockford IA 9
Byron 39 Belmont-Klemme 21
Redwood/River Valley Invitational
(Wothington 146, Sibley East 143.5, Kerkhoven-Murdock-Sunburg 130, Sartell 126, Blue Earth 120.5, Alexandria 112, Wabasso/Red Rock Central 107, Tri-City United 105, Buffalo 101.5, Rocori 96, LeSueur-Hendersoin 84, Marshall 78, Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 75,5, Maple River 72, Saint Peter 71., New Richland-Ellendale 71, Redwood/River Valley 68, United South Central 65, Atwater-Cosmos-Grove City 63, Fulda/Murray County Central 54.5, Mankato West 53.5, Maple Grove 53, Saint James 50, Minneapolis South 42, Tracy 41, New Ulm 40, Bold 37, Canby 31.5, Madelia/Truman 26, Saint Paul Johnson 20 )
Richfield Invitational
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 63 Saint Paul Highland Park 6
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 48 Hopkins 36
Delano 54 Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 24
Hopkins 48 Brooklyn Center 24
Cloquet 53 Richfield 21
Delano 77 Minneapolis Roosevelt 0
Delano 55 Cloquet 13
Brooklyn Center 54 Saint Paul Highland Park 18
Richfield 60 Minneapolis Roosevelt 24
Cloquet 45 Hopkins 28
Richfield 45 Brooklyn Center 30
Minneapolis Roosevelt 42 Saint Paul Highland PARK 12
Sioux Falls Washington Invitational
(Adrian 199.5, Rapid City Stevens 188, Brandon Valley 164.5, Sioux Falls Roosevelt 155, Watertown 145.5, Sioux Falls Washington 115.5, Yankton 105.5, Mitchell 64)
Spencer Invitational
(Sergeant Bluff-Luton 205,5 Spirit Lake 187, Sibley-Ocheyedan 183, Spencer 150, Luverne 147.5, Sioux Center 115, West Lyon 103, Rock Valley 90, Humboldt 81, Central Lyon 72.5, Estherville 64, LeMars 57.5, Lawton-Bronson 20)
Stoughton Invitational
(Stoughton 304, Wisconson Lutheran 238, River Valley 225.5, Mineral Point 218.5, Pewaukee 201.5, West Salem-Bangor 167, Eden Prairie 162, Freedom 155.5, Badger 153.5, Two Rivers 153.5, Iowa-Grant 151, Waunakee 135, Sparta 124, Campbellsport 121, Madison Lafollette 91.5, Darlington 83, Rockford Jefferson 61, Waukesha South 50, Waukesha West 44, Franklin 29, Brookfield East 15)
Trinity School Invitational
(Bloomington Kennedy 209.5, Pine Island 191, Triton 172, Trinity School 122.5, Eastview 118.5, Ogilvie 105, Minneapolis Patrick Henry 88, Saint Agnes 77, Saint Paul Humboldt 46, Prairie Seed Academy 20, Minneapolis North 0)
Valley City Invitational
(Valley City 206, Wahpeton 207.5, Fargo Davies 159, Turtle Mountain 140.5, Grand Forks Central 134, Aberdeen 115, Fargo South 96.5, Jamestown 72, East Grand Forks 38, Devils Lake 36, Fargo North 35, Lisbon 30, West Fargo JV 11, Bismarck Century JV 6 )

December 21
Cloquet 54 @ Rush City/Braham 28
Fertile-Beltrami 51    Hillsboro 30 @ Grafton
Fertile-Beltrami 52 @ Grafton 21
Sauk Rapids 36 @ Saint Cloud Apollo 29

December 22
Albany 58, Holdingford 24 @ Little Falls
Albany 40 @ Little Falls 33
Holdingford 28 @Little Falls 54
Becker 36, Paynesville42 @ Eden Valley-Watkins
Becker 13 Rocori 54 @ Eden Valley-Watkins
Becker 48 @ Eden Valley-Watkins 24
Paynesville 25  Rocori 50 @ Eden Valley-Watkins
Paynesville 42 @ Eden Valley-Watkins 34
Rocori 69 @ Eden Valley-Watkins 3
Belgrade-Brooten 31, Dawson/Lac Qui Parle/Montevideo 39 @ Benson
Belgrade-Brooten 48 @ Benson 25
Dawson/Lac Qui Parle/Montevideo 48 @ Benson 25
Bemidji 52 Monticello 18, @ Foley
Bemidji 27 Watertown-Mayer 33 @ Foley
Bemidji 24 @ Foley 45
Monticello 15 Watertown-Mayer 52 @ Foley
Monticello 10 @ Foley 54
Watertown-Mayer 28 @ Foley 39
Blaine 57, Minneapolis Patrick Henry 3 @ Benilde-Saint Margaret's
Blaine 58 @ Benilde-Saint Margaret's 24
Minneapolis Patrick Henry 39 @ Benilde-Saint Margaret's 36
Blue Earth 41, LeSueur-Henderson 30 @ New Prague
Blue Earth 32 @ New Prague 39
LeSueur-Henderson 22 @ New Prague 45
Bold 30, Canby 42 @ Windom/Mountain Lake
Bold 33 @ Windom/Mountain Lake 47
Canby 41 @ Windom/Mountain Lake 26
Caledonia/Houston 29 @ Plainview-Elgin-Millville 30
Champlin Park 27, Chaska/Chanhassen 40 @ Mound-Westonka
Champlin Park 18 Norwood-Young America 55 @ Mound-Westonka
Champlin Park 30 @ Mound-Westonka 43
Chaska/Chanhassen 51 @ Mound-Westonka 18
Chaska/Chanhassen 35 Norwood-Young AMerica 31 @ Mound-Westonka
Norwood-Young America 55 @ Mound-Westonka 21
Chatfield 18 @ Saint Charles 61
Delano 63, Howard Lake-Waverly-Winsted 10 @ Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie
Delano 46 @ Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 21
Howard Lake-Waverly-Winsted 0 @ Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 71
Dilworth-Glyndon-Felton 42 @ Breckenridge 31
Fertile-Beltrami 73 @ East Grand Forks 6
Fillmore Central 18, Hayfield 41 @ Dover-Eyota
Fillmore Central 6 @ Dover-Eyota 72
Hayfield 0 @ Dover-Eyota 69
Fulda/Murray County Central 28, Redwood/River Valley 54 @ Minneota
Fulda/Murray County Central 9 @ Minneota 67
Redwood/River Valley 21 @ Minneota 50
Grand Rapids 58, Pine City/Hinckley 19  @ Zimmerman
Grand Rapids 40 Princeton 33 @ Zimmerman
Grand Rapids 48 @ Zimmrman 24
Pine City/Hinckley 30 @ Zimmerman 36
Princeton 46 @ Zimmerman 22
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 69 @ Kimball 4
LaCrescent 9@ Lewiston/Rushford 61
Lakeville North 10 @ Shakopee 60
Mankato East 43 @ Austin 36
Minnewaska 17, West Central 45 @ Osakis
Minnewaska 17 @ Osakis 55
West Central 53 @ Osakis 13
Mora 29 @ Aitkin 39
Fridley 15 @ Aitkin 57
Morris/Hancock 0, Pequot Lakes/Pine River 79 @ Detroit Lakes
Morris/Hancock 27 @ Detroit Lakes 51
Pequot Lakes/Pine River 63 @ Detroit Lakes 13
New Ulm 72, Saint Clair6 @ Saint Peter
New Ulm 45 @ Saint Peter 33
Saint Clair 15 @ Saint Peter 42
Ortonville 0, Wabasso/Red Rock Central 73 @ Marshall
Ortonville 18 @ Marshall 56
Wabasso/Red Rock Central 51 @ Marshall 9
Osseo 27 Saint Cloud Tech 48 @ Rogers
Osseo 34 @ Rogers 34
Saint Cloud Tech 42 @ Rogers 30
Quad County 46, Saint James 30 @ Luverne
Quad County 37 @ Luverne 35
Saint James 37 @ Luverne 42
Sibley East 35 @ Tri-City United 25
Tracy-Milroy-Balaton 28 @ Pipestone 40
United South Central 32 @ Lake Crystal 30
Keny0n-Wanamingo 74 @ Lake Crystal 6
Virginia 27, Walker-Hackensack-Akeley 45 @ Park Rapids
Virginia 24 @ Park Rapids 57
Walker-Hackensack-Akeley 30 @ Park Rapids 54
Wabasha-Kellogg 26 @ Grand Meadow/Leroy/Southland 47
Waseca 55 @ Mankato West 14
Waterville/Janesville 37 @Mankato West 28

December 29
Dawson/Lac qui Parle/Montevideo 31, Fairmont/Martin County West 33 @ New Ulm
Dawson/Lac Qui Parle/Montevideo 45 Luverne 22 @ New Ulm
Dawson/Lac Qui Parle/Montevideo 42 @ New Ulm 27
Fairmont/Martin County West 48 Luverne 30 @ New Ulm
Luverne 36 @ New Ulm 39

December 30
Ashland 27 Hibbing 53 @ Virginia
Ashland 15 @ Virginia 32
Hibbing 48 @ Virginia 21
Eau Claire Memorial Invitational
Minnetonka 43 Eau Clarie Memorial 22
Minnetonka 45 Stanley-Boyd 30
Pine Island 42 Black River Falls 36
Maple Grove 54 Black River Falls 18
Pine Island 39 Maple Grove 24
Eden Prairie 77 Abbotsford/Colby 0
Eden Prairie 56 Superior 13
Wisconsin Rapids Lincoln 49 Pine Island 27
Minnetonka 46 Eden Prairie 29
Wisconsin Rapids Lincoln 40 Minnetonka 33
Eden Prairie 42 Pine Island 33
Wisconsin Rapids Lincoln 50 Eden Prairie 24
Minnetonka 52 Pine Island 24
Maple Grove 33 Medford WI 31
Maple Grove 34 Eau Claire Memorial 30
Maple Grove 48 Superior 28
Foley Invitational
(Foley 260, Saint Cloud Tech 169.5, Mounds View 161.5, Monticello 130, Atwater-Cosmos-Grove City 111.5, Rogers 109, Royalton 85, Blackduck/Cass Lake 76.5, Saint Cloud Apollo 74.5, Canby 68, Holdingford 55, Alexandria 55, Pine City/Hinckley 31.5,)
Holmen Invitational
(Hudson 338.5, Stratford 321.5, Ellsworth 274, Luxemburg-Casco 238, River Valley 220.5, Holmen 203, Sparta 184, Lakeville South 166, South Saint Paul 165.5, Caledonia/Houston 163, West Salem/Bangor 159, Lodi 148.5, Pulaski 148.5, Burlington 148, Muskego 144.5, Eastview 142, Stillwater 130, Wausau West 127, Mauston 124, New Lisbon 122, DC Everest 121.5, Cashton 120, Mount Horeb 120, Monroe 118, Athens 117, Tomah 117, New Richmond 116.5, Adams-Friendship 115, Viroqua 115, Bloomington Kennedy 112.5, Goodhue 109.5, LaCrosse Central 109, Riverdale 109, Baraboo 105, Dodgeville 101, Iowa/Grant 99, Middleton 98.5, Prairie du Chien 98, Nekoosa 88. Ithaca/Weston 87, Marshfield 62.5, Lewiston/Rushford 59, LaCrosse Logan 51, Lancaster 44.5, Hillsboro 43, North Crawford/Seneca 40, DeSoto 32, Independence/Gilmanton 32, Boscobel 28, Auburndale 27, Cuba City 26, Portage 24.5, Belmont 21, Richland Center 17, Westby 13, Kickapoo 11, Royall 5)
Rumble on the Red @ Fargo dome
(Scott West 167.5, Waconia 164, Willmar 159, West Fargo 129, Delano 123, Dover-Eyota 118, Minneota 113, Albert Lea 109.5, Grand Island 104, Lakeville North 101.5, Adrian 100, Spearfish 99, Bismarck Century 98, Owatonna 97.5, Byron 97, Moorhead 95, Annandale/Maple Lake 90, Sartell 89, Saint Francis 84, Centennial 83.5, Aitkin 82, Rocori 82, Jackson County Central 80, Chaska/Chanhassen 77.5, Beresford 77, Eagan 75, Beulah/Hazen 66, Rapid City Stevens 64.5, Sauk Rapids 63, Cambridge 62, Elk River 61, Coon Rapids 58, Faribault 58, Rosemount 56.5, Forest Lake 56, Jamestown 51.5, Wayzata 51, Hettinger 49.5, Minot 47, United South Central 44.5, Woodbury 44, Oakes 42, Sisseton 39, Glenrock 38.5, Bishop Ryan 37, Valley City 37, Windom/Mountain Lake 37, White Bear Lake 34. Turtle Mountain 31, Trinity School at River Ridge 30, Osseo 28, East Ridge 27.5, Andover 27, Fargo South 27, Hillsboro 25, Wahpeton 25, Watford City 25, Park 24.5, Grand Forks Red River 21, Benilde-Saint Margaret's 19, Lisbon 18, Border West 17,  Des Lacs-Burlington 14, Fargo Davies 13, Rochester Century 7, Bismarck Legacy 6, West Fargo Sheyenne 5, Burnsville 0)

December 31
North Saint Paul Invitational
Cretin-Derham Hall 39 Hopkins 30
Cretin-Derham Hall 36 Minneapolis Edison 9
Cretin-Derham Hall 64 Saint Croix Lutheran 16
Cretin-Derham Hall 61  Saint Paul  Johnson  18
Cretin-Derham Hall 42 North Saint Paul 23
Saint Paul Johnson 39 Saint Croix Lutheran 33
North Saint Paul 63 Saint Croix Lutheran 15
North Saint Paul 59 Saint Paul Johnson 27
Hopkins 42 Minneapolis Edison 18
Hopkins 45 Saint Croix Lutheran 15
Hopkins 41 Saint Paul Johnson 21
North Saint Paul 42 Hopkins 36
Saint Croix Lutheran 54 Minneapolis Edison 16
Minneapolis Edison 25 Saint Paul Johnson 24
North Saint Paul 65 Minneapolis Edison 12

January 1
The Clash @ Rochester
Oak Park River Forest IL 55 Rochester John Marshall 13
Jefferson City MO 58 Rochester John Marshall 12
Vacaville CA 43 Rochester John Marshall 31
Anoka 33 Jefferson City MO 30
Oak Park River Forest IL 45 Anoka 15
Anoka 44 Roseburg OR 18
Roseburg OR 37 Shakopee 27
Shakopee 34 Vacaville CA 30
Jefferson City CA 37 Shakopee 25
Kenyon-Wanamingo 39 Ironwood Ridge AZ 19
Saint Edwards OH 43 Kenyon-Wanamingo 10
Kenyon-Wanamingo 33 Wasatch UT 28
Washington IL 42 Prior Lake 21
Prior Lake 34 Sauk Prairie WI 23
Prior Lake 35 Ironwood Ridge AZ 21
Tuttle OK 42 Zumbrota-Mazeppa 24
Zumbrota-Mazeppa 51 Dakota IL 21
Hermisten OR 41 Zumbrota-Mazeppa 18
Farmington 45 Dakota IL 27
Tuttle OK 44 Farmington 18
Park Hill MO 36 Farmington 28
Simley 46   Mesa Mountain View AZ 19
Buchanan CA 58 Simley 15
Simley 33 Glenbard North IL 29
Glenbard North IL 32 Hastings 28
Hastings 38 Victor Valley CA 31
Hastings 33 Meaa Mountain View AZ 26
Apple Valley 56 Victor Valley CA 11
Apple Valley 55 Glenbard North IL 12
Buchanan CA 44 Apple Valley 24
Saint Michael-Albertville 51 Rio Rancho NM 20
Saint Michael-Albertville 39 Park Hill MO 22
Tuttle OK 38 Saint Michael-Albertville 25

January 2
Belgrade-Brooten Invitational
(Kerkhoven-Murdock-Sunburg 183, Long Prairie/Browerville 134, Ottertail County Central 124.5, Litchfield 121, Belgrade-Brooten 119.5, Becker 96, Minneota JV 31, Howard Lake-Waverly-Winsted 3)
Benson Invitational
(Benson 213, Canby 175.5, Fergus Falls 154.5, Morris/Hancock 138.5, Minnewaska 127, Crosby-Ironton 106, Ortonville 103, Border West 65)
Chisago Lakes 30 @ Grand Rapids 40
North Branch 18 @ Grand Rapids 57
Nashwauk-Keewatin 30  North Branch 54 @ Grand Rapids
Nashwauk-Keewatin 10 Chisago Lakes 50 @ Grand Rapids
Nashwauk-Keewatin 18 @ Grand Rapids 57
The Clash @ Rochester
Rio Rancho NM 40 Rochester John Marshall 37
Carrington ND 46 Rochester John Marshall 22
Lincoln Way Central IL 37 Rochester John Marshall 32
Shakopee 39 Zumbrota-Mazeppa 24
Shakopee 35 Meas Mountain View AZ 26
Zumbrota-Mazeppa 37 Ironwood Ridge AZ 24
Mesa Mountain View AZ $1 Zumbrota-Mazeppa 19
Shakopee 42 Ironwood Ridge AZ 17
Prior Lake 47 Hastings 13
Jefferson City MO 32 Hastings 30
Hermiston OR 31 Prior Lake 18
Hermiston OR 55 Hastings 15
Jefferson City MO 40 Prior Lake 27
Farmington 36 Roseburg OR 26
Wasatch UT 36 Farmington 33
Farmington 30 Glenbard North IL 26
Anoka 34 Park Hill MO 27
Kenyon-Wanamingo 43 Simley 21
Anoka 35 Simley 23
Kenyon-Wanamingo 37 Park Hill MO 18
Anoka 26 Kenyon-Wanamingo 25
Park Hill MO 41 Simley28
Marimom Academy IL 37 Saint Michael-Albertville 21
Apple Valley 30 Washington IL 27
Apple Valley 32 Marimon Academy IL 27
Saint Michael-Alberltville 37 Washington IL 26
Apple Valley 38 Saint Michael-Albertville 30
Fertile-Beltrami Invitational
(New York Mills 137, Fosston/Bagley 130.5, Fertile-Beltrami 107, Red Lake County Central 61)
Maple River Invitational
(Waseca 183.5, Quad County 166.5, Fairmont/Martin County West 153, Blaein 148.5, Maple River 137, Hayfield 80, Chatfield 48)
Norwood-Young America Invitational
(Sibley East 223.5, New Ulm 158, Northfield 142, Eden Valley-Watkins 130, Norwood-Young America 125, Armstrong 101, Minnehaha Academy/DeLaSalle 46)
Perham Invitational
(Frazee 209, Perham 201, Detroit Lakes 120, New London-Spicer 72 United North Central 72, Roseau 70.5)
Pipestone Invitational
Wabasso/Red Rock Central 49 Pipestone 19
Pipestone 74 Medford 6
Cedar Rapids Jefferson 39 Pipestone 27
Pipestone 44 Tracy-Milroy-Balaton 27
Pipestone 24 Luverne 0
Luverne 45 Medford 22
Wabasso/Red Rock Central 37 Cedar Rapids Jefferson 26
Tracy-Milroy-Balaton 54 Medford 21
Cedar Rapids Jefferson 52 Luverne 27
Wabasso/Red Rock Central 47 Tracy-Milroy-Balaton 18
Cedar Rapids Jefferson 50 Tracy-Milroy-Balaton 24
Tracy-Milroy-Balaton 48 Luverne 28
Wabasso/Red Rock Central 36 Luverne 22
Wabasso/Red Rock Central 45 Medford 18
Cedar Rapids Jefferson 75 Medford 5
Saint Cloud Tech 32, West Central 39, @ Staples-Motley
Saint Cloud Tech 59 Winona 15 @ Staples-Motley
Saint Cloud Tech 42 @ Staples-Motley 31
West Central 43 Winona 16 @ Staples-Motley
West Central 43 @ Staples-Motley 22
Winona 24 @ Staples-Motley38
Tartan Invitational
(Plainview-Elgin-Millville 218, Henry Sibley 165, Princeton 153, Tartan 149, Grand Meadow/LeRoy/Southland 141, Cretin-Derham Hall 102.5, Roseville 68, Saint Paul Johnson 66, Irondale 34)

January 4
Prairie Seeds Academy 0 Saint Paul Humboldt 30 @ Minneapolis Roosevelt
Prairie Seeds Academy 11 @ Minneapolis Roosevelt 60
Saint Paul Humboldt 12 @ Minneapolis Roosevelt 66

January 5
Adrian 46, Marshall 26 @ Fulda/Murray County Central
Adrian 60 @ Fulda/Murray County Central 9
Marshall 63 @ Fulda/Murray County Central 6
Albany 35, Sauk Centre/Melrose 28 @ Long Prairie/Browerville
Albany 48 @ Long Prairie/Browerville 18
Sauk Centre/Melrose 13 @ Long Prairie/Browerville 53
Alexandria 26 @ Rocori 40
Atwater-Cosmos-Grove City 20, Quad County 57 @ Dawson/Lac Qui Parle/Montevideo
Atwater-Cosmos-Grove City 27 @ Dawson/Lac Qui Parle/Montevideo 43
Quad County 34 @ Dawson/Lac qui Parle/Montevideo 32
Barnesville 27 @ Dilworth-Glyndon-Felton 47
Becker 22 @ Milaca 46
Bertha-Hewitt/Verndale 27 @ New York Mills 50
Blackduck/Cass Lake 15 @ Pequot Lakes/Pine River 50
Breckenridge 6, Perham 72 @ Pelican Rapids
Breckenridge 42 @ Pelican Rapids 36
Perham 67 @ Pelican Rapids 4
Burnsville 24, Richfield 45 @ Edina
Burnsville 34 @ Edina 48
Richfield 37 @ Edina 42
Chaska 37 @ Bloomington Kennedy 25
Chisago Lakes 44, Cloquet 24  @ Proctor
Chisago Lakes 43 Virginia 16 @ Proctor
Chisago Lakes 33 Ashland 28 @ Proctor
Ashland 10 @ Proctor 0
Cloquet 36 Ashland 33 @ Proctor
Virginia 39 @ Proctor 9
Crookston 3 @ Greenbush-Middle River/Badger 51
Crosby-Ironton 39 Mille Lacs 49 @ Walker-Hackensack-Akeley
Crosby-Ironton 37 @ Walker-Hackensack-Akeley 27
Mille Lacs 57 @ Walker-Hackensack-Akeley 18
Detroit Lakes 50 @ Park Rapids 28
East Grand Forks  21@ Fertile-Beltrami 48
Fillmore Central 3 @ Lake City 72
Fosston/Bagley 48 @ Mahnomen/Waubun 21
Frazee 63 @ United North Central 12
LeSueur-Henderson 28 @ Tri-City United 42
Mayville-Portland 9, Roseau 54 @ Red Lake County Central
Mayville-Portland 24 @ Red Lake County Central 33
Roseau 54 @ Red Lake County Central 24
Minnewaska 31 @ Morris/Hancock 42
Ogilvile 30 @ Aitkin 48
Osakis 16 @ Ottertail County Central 54
Saint Cloud Apollo 40 @ Fergus Falls 27
Saint James, 39  Tracy-Milroy-Balaton 30 @ Worthington
Saint James 9 @Worthington 51
Sibley East 48 @ Lake Crystal-Wellcome Memorial 18
Tracy-Milroy-Balaton 10 @ Worthington 59
Wabasso/Red Rock Central 25 @ Kerkhoven-Murdock-Sunburg 28
West Central 64 @ Ortonville 11

January 6
Burnsville 12, Eden Prairie 64@ Washington Technology
Burnsville 6 South Saint Paul 63 @ Washington Technology
Burnsville 15 @ Washington Technology 64
Eden Prairie 36 South Saint Paul 33 @ Washington Technology
Eden Prairie 44 @ Washington Technology
South Saint Paul 55 @ Washington Technology 17
Saint Paul Central 52 @ Saint Paul Johnson 30
Minneapolis Southwest 34 @ Saint Paul Johnson 24
Minneapolis Southwest 18 Saint Paul Central 51 @ Saint Paul Johnson 

January 7
Albert Lea 60 , Mankato West 12 @ Rochester Century
Albert Lea 72 @ Rochester Century 9
Mankato  West 42 @ Rochester Century 31
Annandale/Maple Lake 66 @ Rockford 12
Apple Valley 46 @ Shakopee 15
Austin 9, Owatonna 60 @ Winona
Austin 47 @ Winona 42
Owatonna 45 @ Winona 20
Benilde-Saint Margaret's 52 @ Cooper 28
Benson 27 @ Atwater-Cosmos-Grove City 44
Blooming Prairie 18 @ Maple River 64
Tri-City United 38 @ Maple River 35
Tri-City United 54 Blooming Prairie 25 @ Maple River
Bold 24, Paynesville 51 @ Sauk Centre/Melrose
Bold 21 @ Sauk Centre/Melrose 58
Paynesville 36 @ Sauk Centre/Melrose 37
Brooklyn Center 21 @ Saint Agnes 60
Brooklyn Center 24 Saint Paul Central 54 @ Saint Agnes
Saint Paul Central 33 @ Saint Agnes 48
Buffalo 30 @ Big Lake 31
Byron 52 @ Pine Island 21
Canby 48, Saint Peter 27 @ Waconia
Canby 6 @ Waconia 70
Saint Peter 3 @ Waconia 64
Chisago Lakes 23 @ Cambridge 49
Columbia Heights 27 @ Trinity School 53
Clark/Willow Lake 15, Dawson/Lac Qui Parle/Montevideo 66 @ Webster
Deuel 9 Dawson/Lac Qui Parle/Montevideo 69 @ Webster
Dawson/Lac Qui Parle/Montevideo 45 @ Webster 27
Cretin-Derham Hall 31, Eden Prairie 46 @ Stillwater
Cretin 34 @ Stillwater 36
Eden Prairie 36 @ Stillwater 33
Dassel-Cokato 45 @ Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 25
Dilworth-Glyndon-Felton 31 @ Detroit Lakes 43
Eagan 50, Park 18 @ East Ridge
Eagan 35 Woodbury 29 @ East Ridge
Eagan 55 @ East Ridge 12
Park 30 Woodbury 35 @ East Ridge
Park 44 @ East Ridge 29
Woodbury 53 @ East Ridge 17
Eden Valley-Watkins 23, Sibley East46 @ Norwood-Young America
Eden Valley 18 @ Norwood-Young America 66
Sibley East 60 @ Norwood-Young America 9
Edina 6 @ Minnetonka 70
Fairmont/Martin County West 33 @ Blue Earth 36
Faribault 47, Rochester John Marshall 29 @ Northfield
Faribault 49 @ Northfield 15
Rochester John Marshall 46 @ Northfield 20
Fergus Falls 12 @ Brainerd 66
Fertile-Beltrami 27 @ Barnesville 43
Fridley 49, Richfield 24 @ Saint Croix Lutheran
Fridley 72 @ Saint Croix Lutheran 9
Richfield 46 @ Saint Croix Lutheran 27
Henry Sibley 13 @ Hastings 56
Hutchinson 39 Saint Cloud Apollo 28 @ Foley
Hutchinson 16 @ Foley 41
Saint Cloud Apollo 34 Zimmerman 35 @ Foley
Saint Cloud Apollo 21 @ Foley 45
Zimmerman 12 @ Foley 55
Jackson County Central 12, Marshall 53 @ Worthington
Jackson County Central 24 @ Worthington 51
Marshall 20 @ Worthington 47
LaCrescent 42 @ Desoto 26
Lakeville South 40 @ Lakeville North 31
Litchfield 49 @ New London-Spicer 15
Madelia/Truman 27, Saint Clair 51 @ Wabasso/Red Rock Central
Madelia/Truman 0 @ Wabasso/Red Rock Central 75
Saint Clair 0 @ Wabasso/Red Rock Central 62
Mahtomedi 69, Saint Paul Johnson 11 @ South Saint Paul
Mahtomedi 30 @ South Saint Paul 43
Saint Paul Johnson 9 @ South Saint Paul 65
Mankato East 26 @ Rochester Mayo 51
Milaca 42 @ Princeton 26
Mille Lacs 24 @ Cloquet 54
Minneapolis Southwest 27 @ Minneapolis South 54
Burnsville 27 @ Minneapolis South 51
Roseville 34 @ Minneapolis South 32
Burnsville 62 Minneapolis North 12 @ Minneapolis South
Burnsville 56 Minneapolis Southwest 17 @ Minneapolis South
Minneapolis Southwest 60 Minneapolis North 12 @ Minneapolis South
Roseville 52 Minneapolis Southwest 24 @ Minneapolis South
Monticello 49 @ Rogers 21
Morris/Hancock 24 Royalton 57 @ West Central
Morris/Hancock 12 @ West Central 64
Royalton 12 @ West Central 55
Wayzata 66 @ Hopkins 12
Scott West 18 @ Watertown-Mayer 36
North Branch 18 @ Saint Francis 54
North Saint Paul 22 @ Tartan 54
Orono 16 @ Delano 47
Park Rapids 28, Pequot Lakes/Pine River-Backus 39 @ Staples-Motley
Park Rapids 34 @ Staples-Motley 31
Pequot Lakes/Pine River-Backus 41 @ Staples-Motley 28
Pelican Rapids 36@ Wadena-Deer Creek 43
Pine City/Hinckley 42 @ Rush City/Braham 43
Robbinsdale Armstrong 43@ Minneapolis Washburn 30
Rosemount 43 @ Minneapolis Washburn 21
Robbinsdale Armstrong 23, Rosemount 40 @ Minneapolis Washburn
Roseau 45 @ Crookston 30
Saint Cloud Tech 39 @ Rocori 20
Saint Paul Como Park 18 @ Saint Paul Harding 57
Irondale 28 @ Saint Paul Harding 49
Saint Paul Como Park 36 Irondale 30 @ Saint Paul Harding
Saint Thomas Academy 3 @ Simley 68
Spectrum 34 @ Minnehaha/DeLaSalle 42
Minneapolis Edison 34 @ Minnehaha/DeLaSalle 42
Spectrum 18 Minneapolis Edison 42 @ Minnehaha/DeLaSalle
Triton 15, Zumbrota-Mazeppa 56 @ Cannon Falls
Triton30 @ Cannon Falls 42 
Zumbrota-Mazeppa 50 @ Cannon Falls 14
United South Central 51 @ Medford 23
Washington Technology 72 @ Saint Paul Highland Park 3
Waterville/Janesville 31 @ New Richland-Ellendale 41
White Bear Lake 10 @ Mounds View 51
Willmar 48 @ Sauk Rapids 26

January 8
Aitkin 51 Bertha-Hewitt/Verndale 15 @ Little Falls
Aitkin 15 Pierz 44 @ Little Falls
Aitkin 22 @ Little Falls 52
Bertha-Hewitt/Verndale 6  Pierz 72 @ Little Falls
Bertha-Hewitt/Verndale 21 @ Little Falls 60
Pierz 50 @ Little Falls 15
Blaine 46 @ Andover 30
Border West 40 @ Ortonville 35
Centennial 44 @ Champlin Park 36
Delano82 Fergus Falls 0 @ Becker
Delano 65  Royalton 9 @ Becker
Delano 45 @ Becker 21
Fergus Falls 21 @ Royalton 54
Fergus Falls 18 @ Becker 64
Royalton 24 @ Becker 43
Dover-Eyota 60 @ Wabasha-Kellogg 12
Elk River 31 @ Coon Rapids 45
Grand Meadow/Leroy/Southland 41 @ LaCrescent 18
Hayfield 24 @ Lake City 58
Lakeville South 30 @ Eastview 39
Lewiston/Rushford 46 @ Chatfield 29
Luverne 39, Tracy-Milroy-Balaton 36 @ Fulda/Murray County Central
Luverne 44 @ Fulda/Murray County Central 25
Tracy-Milroy-Balaton 54 @ Fulda/Murray County Central 18
Mahnomen/Waubun Invitational
Wadena-Deer Creek 45 Crookston 33
Wadena-Deer Creek 60 East Grand Forks 12
Wadena-Deer Creek 42 Mahnomen/Waubun 34
Wadena-Deer Creek 57 Red Lake County Central 18
Crookston 54 Red Lake County Central 17
Crookson 72 East Grand Forks 6
Mahnomen/Waubun 42 Crookston 30
East GRand Forks 12Mahnomen/Waubun 57
East Grand Forks 24 Red Lake County Central 42
Mahnomen/Waubun42 Red Lake County Central  27
Minnetonka Invitational
(Minnetonka 240, Forest Lake 193, Benilde-Saint Margaret's 154.5, Orono 145,  Minneapolis Washburn 112.5,  Minneapolis Roosevelt 92)
Mora 43 @ Zimmerman 19
New Ulm 24, Pipestone 42 @ Bold
New Ulm 42 @ Bold 33
Pipestone 12 @ Bold 60
Osakis Invitational
Pequot Lakes/Pine River-Backus 46 Kimball 26
Kerkhoven-Murdock Sunburg 51 Albany 14
Canby 42 Osakis 29
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 50 Pequot Lakes/Pine River-Backus 12
Canby 58 Kimball 19
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 57 Osakis 12
Albany 59 Kimball 15
Pequot Lakes/Pine River-Backus 57 Canby 12
Albany 60 Osakis 15
Osseo 55 @ Park Center 16
Paynesville Invitational
(Litchfield 234, Sartell 187,  Belgrade-Brooten 168, Morris/Hancock 92, Paynesville 89.5,Barnesville 89, Eden Valley-Watkins 69.5, Holdingford 66)
Plainview-Elgin-Millville 74 @ Fillmore Central 0
Prior Lake 25 @ Eagan 34
Shakopee 35 @ ScottWest 31
West Central 65 @ Prairie Valley 12
Zumbrota-Mazeppa 38 @ Quad County 29

January 9
Bemidji Invitational
Kenyon-Wanamingo 71 United North Central 0
Bemidji 35 Big Lake 30
Kenyon-Wanamingo 72 Big Lake 3
Bemidji 45 United North Central 24
Kenyon-Wanamingo 69 Bemidji 3
Big Lake 42 United North Central 30
Kenyon-Wanamingo 42 Frazee 15
Perham 37 Hortonville 24
Kenyon-Wanamingo 44 Perham 15
Frazee 38 Hortonville 27
Kenyon-Wanamingo 34 Hortonville 21
Frazee 49 Perham 14
Frazee 53 Ottertail County Central 17
Bloomington Kennedy 34 Greenbush-Middle River/Badger 29
Frazee 53 Bloomington Kennedy 8
Greenbush-Middle River/Badger 46 Ottertail County Central 25
Frazee 48 Greenbush-Middle River/Badger 14
Ottertail County Central 47 Bloomington Kennedy 26
Bemidji 48 Moorhead 23
Grand Rapids 34 Greenbush-Middle River/Badger 33
Greenbush-Middle River/Badger 36 Moorhead 33
Bemidji 48 Grand Rapids 19
Bemidji 49 Greenbush-Middle River/Badger 23
Moorhead 39 Grand Rapids 31
Perham 47 Grand Rapids 16
Brainerd 51 Blackduck/Cass Lake 21
Perham 54 Blackduck/Cass Lake 12
Grand Rapids 29 Brainerd 27
Perham 48 Brainerd 17
Grand Rapids 50 Blackduck/Cass Lake 15
Farmington 34 Big Lake 30
Brainerd 36 Ottertail County Central 30
Brainerd 40 Big Lake 30
Farmington 37 Ottertail County Central 31
Farmington 35 Brainerd 34
Ottertail County Central 39 Big Lake 34
Farmington 39 Thief River Falls 34
Hortonville 48 Moorhead 21
Moorhead 37 Farmington 34
Hortonville 69 Thief River Falls 11
Hortonville 64 Farmington 9
Moorhead 39 Thief River Falls 27
Thief River Falls 49 United North Central 24
Blackduck/Cass Lake 38 Bloomington Kennedy 24
Thief River Falls 35 Blackduck/Cass Lake 33
Bloomington Kennedy 49 United North Central 27
Bloomington Kennedy 38 Thief River Falls 36
Blackduck/Cass Lake 42 United North Central 31
Brandon Valley Invitational
(Huron 204, Sioux Falls Roosevelt 194, Canton 180.5, Beresford 124.5, Vermillion 119,Brandon Valley 115, Bon Homme 112.5, West Central 100, Chamberlain 98, Yankton 82, Flandreau 80.5, Harrisburg 72.5, Tri-Valley 68.5, Garretson 52, Tea 44, Fulda/Murray County Central 33, Dell Rapids 27, Sioux Falls O'Gorman 26, 
Brooklyn Center Invitational
(Totino Grace 214, Osseo 186, Rockford 145.5, Minneapolis Washburn 133, Saint Paul Central 125, Brooklyn Center 116, Minneapolis Patrick Henry 101.5, Cooper 38, Prairie Seed Academy 15, Minneapolis North 5)
Cambridge Invitational
(Anoka 226, Cambridge 185, Little Falls 158.5, Elk River 136.5, Alexandria 136, Saint Peter 92.5, Champlin Park 89, Pine City/Hinckley 53)
Cannon Falls Invitational
(Henry Sibley 201, Park 135, Woodbury 134, Saint Charles 133, Cannon Falls 121, Pine Island 112, Austin 93, Wabasha-Kellogg 84, Rochester Century 73, Saint Agnes 62, Edina 48, Saint Paul Johnson 39)
Centennial Invitational
Centennial 59 Roseville 18
Mahtomedi 49 Rosemount 26
Saint Francis 65 Mahtomedi 18
Simley 67 Roseville 12
Saint Francis 41 Centennial 32
Simley 66 Rosemount 10
Simley 49 Saint Francis 16
Centennial 52 Mahtomedi 30
Rosemount 52 Roseville 30
Central Cass Invitational
(Pembina County North 244, Lisbon 216, Bishop Ryan 168, Central Cass 161.5, South Border 154, Webster 152.5, Oakes 151, New York Mills 132.5, Velva 124, Hillsboro 117.5, Larimore 106.5, Ellendale/Edgeley 102, Grafton 77, Rugby 76, Britton-Hecla 64, Kindred 63, Mayville-Portland 36.5, Northern Lights 33, Lisbon JV 31, Lamoure 29, Harvey 21)
Green Bay Invitational
(Green Bay 241.5, Peshtigo 227, Laconia 210, New Prague 183, Madison East 125, Appleton West 85, Marinette 72, Shawano 59.5)
Hibbing Invitational
Princeton 48 Mound-Westonka 27
Chisago Lakes 48 Virginia 15
Hibbing 42 Nashwauk-Keewatin 21
Hibbing 38 Princeton 35
Chisago Lakes 63 Nashwauk-Keewatin 6
Mound-Westonka 51 Virginia 27
Prnceton 61 Nashwauk-Keewatin 3
Chisago Lakes 36 Mound-Westonka 32
Hibbing 42 Virginia 19
Princeton 66 Virginia 14
Chisago Lakes 32 Hibbing 30
Mound-Westonka 51 Nashwauk-Keewatin 15
Hopkins Invitational
(Lakeville South 174.5, Minnetonka 173, White Bear Lake 157, Washington Technology 147, Saint Thomas Academy 107, Hopkins 100, Minneapolis South 99, East Ridge 84, Saint Paul Como Park 42)
Hudson Invitational
Ellsworth 60 Stillwater 3
Hudson 50 Stillwater 9
Boyceville 46 Stillwater 20
Hutchinson 54 Stillwater 24
Hudson 50 Hutchinson 13
Ellsworth 29 Hutchinson 27
Boyceville 24 Hutchinson 49 
Kaukauna Invitational
(Mount Carmel 582, Carl Sanburg 557, Kasson-Mantorville 465, Saint Michael-Albertville 459, Apple Valley 445.5, Platte County 438.5, Stoughton 400.5, Southeast Polk 354.5, Montini Catholic 313, Waverly-Shell Rock 304, Lockport 287.5, Two Rivers 286, Kaukauna 284.5, Edwardsville 264, Thompson 257.Pewaukee 247, Wisconsin Rapids 226, Marist 224, Saint Ritas of Cascia 218, New Prague 215, DeForest 172, Hartford 163, Wrightstown 158, Hartland Arrowhead 148, Sheboygan Falls 148, Freedom 143, Port Washington 96, )
Milbank Invitational
Marshall 59 Milbank 9
Marshall 39 Sioux Falls Washington 24
Marshall 51 Sisseton 24
Sisseton 48 Border West 27
Dawson/Lac Qui Parle/Montevideo 48 Sisseton 34
Sioux Falls Washington 45 Border West 33
Milbank 45 Border West 27
Dawson/Lac Qui Parle/Montevideo 45 Sioux Falls Washington 27
Dawson/Lac Qui Parle/Montevideo 48 Border West 25
Dawson/Lac Qui Parle/Montevideo 57 Milbank 21
Milwaukee Lutheran Invitational
(Wisconsin Lutheran 302, Kenosha Christian Life 250, Catholic Memorial 178,5, Martin Luther 93, Saint John's Northwest Military Academy 90, Lakeside Lutheran 83, Kenosha Saint Josephs 81, Shoreland Lutheran 78, Saint Croix Lutheran 73, Milwaukee Lutheran 60, Lake Country Lutheran 56.6, Pius XI 46, Marquette University High 32.5, Burlington Catholic Central 16.5, Manitowoc Lutheran 125, Fox Valley Lutheran 14)
Monticello Invitational
Annandale/Maple Lake 43 Monticello 23
Annandale/Maple Lake 37 Willmar 27
Annandale/Maple Lake 65 Buffalo 7
Annandale/Maple Lake 13 Shakopee 48
Coon Rapids 44 Rogers 21
Shakopee 59 Rogers 15
Willmar 61 Buffalo 14
Monticello 48 Buffalo 21
Willmar 37 Coon Rapids 30
Willmar 40 Monticello 27
Shakopee 45 Coon Rapids 15 
Mora Invitational
(Waconia 282.5, Mora 182, Aitkin 174.5, Sauk Rapids 126.5, Chaska/Chanhassen 126, Saint Michael-Albertville JV 105, Saint Cloud Apollo 66, Rush City/Braham 56, Spectrum 10)
Mounds View Invitational
Milaca 54 Dassel-Cokato 15
Milaca 34 Maple Grove 23
Owatonna 35 Milaca 25
Mounds View 41 Milaca 21
Owatonna 35 Mounds View    33
Mounds View 40 Dassel-Cokato 26
Mounds View 53 Blaine 12
Owatonna 48 Dassel-Cokato 10
Blaine 39 Maple Grove 28
Eastview 48 Tartan 25
Eastview 52 Blaine 22
Maple Grove 56 Tartan 9
Eastview 51 Maple Grove 13
Blaine 42 Tartan 27
Eastview 37 Owatonna 30-
Dassel-Cokato 57 Tartan 21
New Hampton Invitational
Dover-Eyota 58 Southeast Polk 6
Dover-Eyota 55 Waterloo East 21
Dover-Eyota 60 Waukon 22
New Hampton 50 Dover-Eyota 26
Ogilvie Invitational
(Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 190.5, Zimmerman 189, Saint Croix Falls 146, Deer River 131.5, North Branch 114, Walker-Hackensack-Akeley 113, Unity 103, Columbia Heights 97, Ogilvie 65, Minneapolis Edison 27)
Plainview-Elgin-Millville Invitational
(Plainview-Elgin-Millville 222, Lakeville North 174, Waseca 174, Byron 117, Winona 109.5, Goodhue 105.5, LaCrescent 56.5, Richfield 53, Burnsville 41.5, Cochrane-Fountain City 38.5, Fillmore Central 28)
Prairie Valley Invitational
(Park Rapids 229, Long Prairie/Browervile 203, Staples-Motley 154, Benson 147.5, Breckenridge 82, Prairie Valley 76, Crosby-Ironton 68.5, Pelican Rapids 30)
Saint Cloud Tech Invitational
Albert Lea 32 Hastings 29
Albert Lea 43 Saint Cloud Tech 23
Albert Lea 37 Foley 22
Foley 42 Hastings 28
Hastings 54 Saint Cloud Tech 15
Sibley East Invitational
Redwood/River Valley 36 Norwood-Young America 24
Redwood/River Valley 55 Armstrong 13
Sibley East 46 Redwood/River Valley 21
Redwood/River Valley 60 Trinity School 18
Norwood-Young America 55 Trinity School 21
Saint James 54 Armstrong 17
Saint James 58 Norwood-Young America 15
Sibley East 38 Trinity School 29
Sibley East 45 Armstrong 30
Saint James 59 Trinity School 9
Sibley East 41 Saint James 28
Norwood-Young America 46 Armstrong 36
Sioux City East Invitational
Bishop Heelan 57 Jackson County Central 19
Sioux City East 55 Jackson County Central 24
Norfolk 60 Jackson County Central 12
Storm Lake 54 Jackson County Central 24
Stewartville Invitational
(Stewartville 199, Caledonia/Houston 183, Rochester John Marshall 146.5, Rochester Mayo 111, Grand Meadow/LeRoy/Southland 107 )
Superior Invitational
(Northwestern 206.5, Cloquet 202, Superior 165.5, Eau Claire Memorial 134, Ashland 131.5, Ladysmith 121, Bayfield 82, Shell Lake 65, Proctor 44, Northwood 10)
Tri-City United Invitational
(Tri City United 204, LeSueur-Henderson 142, Lewiston/Rushford 138, Mankato East 90, Triton 85)
Valley Conference @ Saint Clair
(Fairmont/Martin County West 179, New Richland/Ellendale 166.5, Maple River 159, United South Central 156, Lake Crystal/Wellcome Memorial 122, Medford 121.5, Waterville/Janesville 120, Blooming Prairie 107, Madelia/Truman 66, Saint Clair 29)
Wabasso/Red Rock Central Invitational
Adrian 56 Atwater-Cosmos-Grove City 13
Wabasso/Red Rock Central 45 Atwater-Cosmos-Grove City 29
Zumbrota-Mazeppa 41 Atwater-Cosmos-Grove City 27
Adrian 48 Zumbrota-Mazeppa 24
Wabasso/Red Rock Central 36 Adrian 30
Wabasso/Red Rock Cerntral 39 Zumbrota-Mazeppa 21

January 12
Aitkin 36 @ Pequot Lakes/Pine River 30
Barnesville 48 @ Pelican Rapids 25
Becker 32 @ Little Falls 48
Big Lake 33, Brainerd 36 @ Saint Cloud Apollo
Big Lake 49 @ Saint Cloud Apollo 18
Brainerd 52 @ Saint Cloud Apollo 12
Blackduck/Cass Lake 54 Deer River 24 @ Crosby-Ironton
Blackduck/Cass Lake 63 @ Crosby-Ironton 6
Deer River 44 @ Crosby-Ironton 30
Bold 25 @ Benson 47
Border West 30, New York Mills 51 @ West Central
Border West 10 @ West Central 54
New York Mills 27 @ West Central 45
Chatfield 30 @ Grand Meadow/Leroy/Southland 47
Clark/Willow Lake, 41 Ortonville 42, @ Milbank
Redfield 53 Ortonville 21 @Milbank
Ortonville 0 @ Milbank 64
Crookston 12 @ Park Rapids 66
Minneota 51 @ Windom/Mountain Lake 9
Dilworth-Glyndon-Felton  39@ Fertile-Beltrami 30
East Grand Forks 13 @ Roseau 57
Fillmore Central 15 @ Caledonia/Houston 64
Foley 39, Saint Cloud Tech 22 @ Sauk Rapids
Foley 54 @ Sauk Rapids 15
Saint Cloud Tech 42 @ Sauk Rapids 27
Frazee 44 @ Bemidji 16
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 43, Saint Peter 36 @ Mankato West
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 39 @ Mankato West 36
Saint Peter 34 @ Mankato West 42
Goodhue 45, LaCrescent 22 @ Dover-Eyota
Goodhue 21 @ Dover-Eyota 42
LaCrescent 9 @ Dover-Eyota 72
Greenbush-Middle River/Badger 52 @ Fosston/Bagley 15
Hibbing 27 @ Grand Rapids 30
Howard Lake-Waverly-Winsted 0, Pierz 81 @ Belgrade-Brooten
Howard Lake-Waverly-Winsted 0 @ Belgrade-Brooten 73
Pierz 38 @ Belgrade-Brooten 21
Nashwauk-Keewatin 33, Proctor 19 @ Virginia
Nashwauk-Keewatin 37 @ Virginia 33
Proctor 6 @ Virginia 41
Kimball 38 @ New London-Spicer 35
Lewiston/Rushford 39 @ Saint Charles 33
Mahnomen/Waubun 45, Red Lake County Central 30 @ United Clay Becker
Mahnomen/Waubun 40 @ United Clay Becker 39
Red Lake County Central 6 @ United Clay Becker 60
Minnewaska 15 @ Atwater-Cosmos-Grove City 56
Morris/Hancock 17 @ Atwater-Cosmos-Grove City 58
Prairie Valley 22, Royalton 43 @ Bertha-Hewitt/Verndale
Prairie Valley 30 @ Bertha-Hewitt/Verndale  36
Royalton 42 @ Bertha-Hewitt/Verndale 33
Quad County 40 @ Marshall 24
Richfield 27 @ Benilde-Saint Margaret's 45
Saint James 32, United South Central 31 @ Madelia/Truman
Saint James 66 @ Madelia/Truman 13
United South Central 48 @ Madelia/Truman 13
Sibley East 42 Waseca 31 @ Saint Clair
Sibley East 40 @ Saint Clair 21
Waseca 65 @ Saint Clair 10
Wabasha-Kellogg 3 @ Plainview-Elgin-Millville 74
Wadena-Deer Creek 25@ Staples-Motley 40
Worthington 34 @ Pipestone 28

January 13
Apple Valley 65 @ Burnsville 12
Buffalo 23 Chaska/Chanhassen 48 @ Woodbury
Buffalo 42 Tartan 36 @ Woodbury 
Buffalo 19 @ Woodbury 54
Chaska/Chanhassen 55 Tartan 12 @ Woodbury
Chaska/Chanhassen 39 @ Woodbury 24
Tartan 22 @ Woodbury 52
Mahtomedi 45, Washington Technology 27 @ Saint Thomas Academy
Mahtomedi 51 @ Saint Thomas Academy 24
Washington Technology 57 @ Saint Thomas Academy 12
Minnehaha/DeLaSalle 60 Prairie Seeds Academy 12 @ Saint Agnes
Minnehaha/DeLaSalle 24 @ Saint Agnes 51
Prairie Seeds Academy 9 @ Saint Agnes 60
Park 23 @ Mounds View 51
Saint Paul Highland Park 12 @ Saint Paul Central 64

January 14
Adrian 34 @ Worthington 28
Aitkin 54 @ Pine City/Hinckley 20
Albert Lea 55 @ Northfield 9
Andover 19 @ Coon Rapids 50
Armstrong 16 @ Spring Lake Park 40
Barnesville 57 @ Border West 23
Becker 14@ Albany 46
Rocori 45 @ Albany 24
Blackduck/Cass Lake 45 Fosston/Bagley 21 @ Bemidji
Blackduck/Cass Lake 27 @ Bemidji 40
Fosston/Bagley 28 @ Bemidji 46
Hibbing 30 @ Bemidji 35
Bloomington Kennedy 69 @ Cooper 2
Brainerd 36, Saint Cloud Tech 39 @ Moorhead
Brainerd 37 @ Moorhead 33
Saint Cloud Tech 54 @ Moorhead 24
Burnsville 10 @ Lakeville South 72
Caledonia/Houston 51 @ Wabasha-Kellogg 22
Canby 24 @ Quad County 56
Cannon Falls 42, Hayfield 30 @  Kasson-Mantorville
Cannon Falls 20 @ Kasson-Mantorville 51
Hayfield 9 @ Kasson-Mantorville 72
Centennial 10 @ Anoka 59
Champlin Park 30 @ Elk River 43
Chaska/Chanhassen 12, Scott West 53 @ Wayzata
Chaska/Chanhassen 28 @ Wayzata 29
Scott West 42 @ Wayzata 27
Dassel-Cokato 12, Foley 58 @ Litchfield
Dassel-Cokato 15 @ Litchfield 50
Foley 39 @ Litchfield 16
Dawson/Lac Qui Parle/Montevideo 52, Windom/Mountain Lake 12 @ Marshall
Dawson/Lac Qui Parle/Montevideo 24 @ Marshall 33
Windom/Mountain Lake 24 @ Marshall 42
Delano 27 @ Hutchinson 42
Detroit Lakes  21@ Perham 52
Dover-Eyota 61 @ Chatfield 16
Eden  Prairie 24 @ Minnetonka 41
Eden Valley-Watkins 27, Osakis 51 @ Pierz
Eden Valley-Watkins 3 @ Pierz 72
Osakis 6 @ Pierz 61
Fridley 70 @ Brooklyn Center 6
Fulda/Murray County Central 9, Pipestone 66 @ Wabasso/Red Rock Central
Fulda/Murray County Central 5 @ Wabasso/Red Rock Central 69
Pipestone 15 @ Wabasso/Red Rock Central 51
Grand Meadow/Leroy/Southland 45 @ Lewiston/Rushford 28
Grand Rapids 50 @ Deer River 22
Hastings 72 @ North Saint Paul 9
Henry Sibley 6 @ Simley 70
Hopkins 48 @ Edina 27
Minneapolis Washburn 36 Hopkins 35 @ Edina
Minneapolis Washburn 33 @ Edina 39
Jackson County Central 36, Luverne 43 @ Redwood/River Valley
Jackson County Central 21 @ Redwood/River Valley 47
Luverne 24 @ Redwood/River Valley 47
Kenyon-Wanamingo 67, Pine Island 5 @ Lake City
Kenyon-Wanamingo 67 @ Lake City 5
Pine Island 34 @ Lake City 37
Kimball 42 @ Holdingford 43
Lakeville North 28 @ Eagan 45
Little Falls 39 @ Monticello 32
Long Prairie/Browerville 60, Paynesville 18 @ Royalton
Long Prairie/Browerville 56 @ Royalton 18
Paynesville 21 @ Royalton 49
Mankato East 24, Waterville/Janesville 49 @ Faribault
Mankato East 17 @ Faribault 57
Waterville/Janesville 16 @ Faribault 56
Medford51, Saint Clair 18 @ Mankato West
Medford 25 Tri-City United 51 @ Mankato West
Medford 26 @ Mankato West 45
Saint Clair 10 Tri-City United 58 @ Mankato West
Saint Clair 21 @ Mankato West 42
Tri-City United 58 @ Mankato West 18
Minneapolis Edison 10, Minneapolis South 72 @ Minneapolis Roosevelt
Minneapolis Edison 17 @ Minneapolis Roosevelt 57
Minneapolis South 60 @ Minneapolis Roosevelt 10
Minnewaska 40, Ortonville 36 @ Bold
Minnewaska 26 Tracy-Milroy-Balaton 48 @ Bold
Minnewaska 42 @ Bold 36
Ortonville 6 Tracy-Milroy-Balaton 72 @ B0ld
Ortonville 42 @ Bold 34
Tracy-Milroy-Balaton 58 @ Bold 24
Mounds View 56 @ Cretin-Derham Hall 11
New Prague 18 @ Waconia 46
New Richland/Ellendale 28, Waseca 41 @ Blue Earth
New Richland/Ellendael 27 @ Blue Earth 46
Waseca 25 @ Blue Earth 46
Norwood-Young America 35 @ LeSueur-Henderson 36
Orono 60 @ Howard Lake-Waverly-Winsted 9
Lake Crystal-Wellcome Memorial 78 @ Howard Lake-Wavelry-Winsted 6
Lake Crystal-Wellcome Memorial 52 Orono 20 @ Howard Lake-Waverly-Winsted
Osseo 41 @ Irondale 34
Ottertail County Central 55, Prairie Valley 9 @ Wadena-Deer Creek
Ottertail County Central 50 @ Wadena-Deer Creek 13
Prairie Valley 21 @ Wadena-Deer Creek 42
Owatonna 40 @ Rochester John Marshall 35
Park Center 12 @ Totino Grace 72
Mahtomedi 66 Minneapolis Patrick Henry 10 @ Totino Grace
Mahtomedi 67 Park Center 6 @ Totino Grace
Minneapolis Patrick Henry 55 Park Center 18 @ Totino Grace
Mahtomedi 40 @ Totino Grace 36
Minneapolis Patrick Henry 12 @ Totino Grace 72
Plainview-Elgin-Millville 72 @ LaCrescent 8
Rush City/Braham 21 @ Chisago Lakes 55
Rochester Century 31 @ Austin 48
Rogers 25 @ Big Lake 37
Saint Charles 51 @ Fillmore Central 16
Saint Cloud Apollo 12 @ Sartell 65
Saint Croix Lutheran 54 @ Columbia Heights 24
Saint Francis 31 @ Cambridge 37
Saint James 42 @ New Ulm 32
Saint Michael-Albertville 53 @ Buffalo 21
Saint Paul Johnson 21 @ Saint Paul Como Park 40
Saint Peter 19 @ Fairmont/Martin County West 40
Sauk Rapids 51 @ Fergus Falls 21
Shakopee 50 @ Prior Lake 15
South Saint Paul 54 @ Tartan 24
Spectrum 12 @ Trinity School 58
Ogilvie 59 Spectrum 18 @ Trinity School
Ogilvie 27 @ Trinity School 45 
Triton 12 @ Goodhue 64
United North Central 59 @ Walker-Hackensack-Akeley 15
New York Mills 63 @ Walker-Hackensack-Akeley 18
Washington Technology 60 @ Saint Paul Humboldt 6
Watertown-Mayer 77 @ Rockford 0
Mound-Westonka 59 @ Rockford 15
Watertown-Mayer 54 Mound-Westonka 15 @ Rockford
Winona 23 @ Rochester Mayo 48

January 15
Blaine 10, Faribault 56 @ Henry Sibley
Blaine 24 Lakeville North 53 @ Henry Sibley
Blaine 33 @ Henry Sibley 41
Faribault 51 Lakeville North 16 @ Henry Sibley
Faribault 45 @ Henry Sibley 18
Lakeville North 24 @ Henry Sibley 45
Cloquet 7 @ Milaca 61
Cretin-Derham Hall 27, Eagan 53 @ Hastings
Cretin-Derham Hall 12 @ Hastings 63
Eagan 11 @ Hastings 56
Eden Prairie 55 @ Prescott 15
Eden Prairie 55 Durand 22 @ Prescott
Eden Prairie 42 Glenwood City 25 @ Prescott
Ellsworth 75, Washington Technology 0 @ Simley
Ellsworth 12 @ Simley 40
Washington Technology 0 @ Simley 73
Farmington 46 @ Eastview 12
Forest Lake 65, Roseville 3 @ White Bear Lake
Forest Lake 49 @ White Bear Lake 16
Roseville 21 @ White Bear Lake 52
Frazee 42 @ Perham 19
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 51 @ New London-Spicer 27
Kerkhoven-Murdock-Sunburg Invitational
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 55 Canby 12
Pipestone 38 West Central 27
Sibley East 49 Holdingford 24
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 34 Sibley East 26
West Central 57 Canby 12
Pipestone 63 Holdingford 18
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 42 West Central 30
Pipestone 36 Sibley East 35
Canby 51 Holdingford 27 
Litchfield 50 @ Eden Valley-Watkins 11
Mayville-Portland Invitational
Fertile-Beltrami 39 Larimore 24
Hillsboro 48 Fertile-Beltrami 30
Fertile-Beltrami 46 Lisbon JV 34
Fertile-Beltrami 42 Mayville-Portland 15
Mora 37 @ Milaca 32
Mound-Westonka 13 @ Annandale/Maple Lake 57
New Prague 24 @ Prior Lake 32
Osakis46 @ Royalton 36
Osakis 39 Benson 33 @ Royalton
Benson 21 @ Royalton 34
Park Rapids 72, Prairie Valley  6@ Red Lake County Central
Park Rapids 72 @ Red Lake County Central 6
Prairie Valley 45 @ Red Lake County Central 31
Paynesville 25, Willmar 49 @ Alexandria
Paynesville 18 @ Alexandria 53
Willmar 39 @ Alexandria 33
Pierz 53 @ Blackduck/Cass Lake 10
Rosemount 19 @ Apple Valley 58
Sauk Centre/Melrose 39 @ Morris/Hancock 31
Stillwater 39 @ Park 28
Tri-City United 18 @ Scott West 50
United Clay Becker Invitational
(Moorhead 215, Dilworth-Glyndon-Felton 183.5, Fosston/Bagley 156, Mahnomen/Waubun 143, United Clay Becker 111, Breckenridge 73, Fergus Falls 73, Pelican Rapids 50.5, East Grand Forks 50)
Zimmerman 30 @ Monticello 40
Rockford 3 @ Monticello 58
Zimmerman 54 Rockford 20 @ Monticello

January 16
Ashland Invitational
(Northwestern 164, Lakeland 121, Medford 120, Superior 113.5, Ashland 110, Bayfield 66.5, Virginia 47.5, Proctor 29.5)
Bettendorf Invitational
(Johnston 252, Assumpton 227.5, Waverly-Shell Rock 211, Bettendorf 177, Pleasant Valley 168, Waukee 157.5, Kearney 152.5, Oswego 152.5, Iowa City West 146.5, Antioch 134, Newton 114.5, Camanche 109, Benilde-Saint Margaret's 103, Burlington 83.5, Urbandale 81, Davenport West 75, Waterloo West 44.5,)
Champlin Park Invitational
Maple Grove 38 Champlin Park 15
Big Lake 39 Hibbing 31
Saint Francis 54 Champlin Park 21
Big Lake 40 White Bear Lake 28
Saint Francis 45 Maple Grove 20
White Bear Lake 42 Hibbing 36
Saint Francis 35 Big Lake 30
White Bear Lake 42 Maple Grove 25
Hibbing 48 Champlin Park 28
East Ridge Invitational
(Waconia 256, Saint Michael-Albertville 191, Forest Lake 156, Mahtomedi 96, Chaska/Chanhassen 94.5, South Saint Paul 90.5, Blaine 82, Saint Croix Lutheran 79, Chisago Lakes 76.5, Hopkins 75, Lake City 65, East Ridge 64.5, Orono 52.5, Somerset 45, Unity 35, Rochester Century 34, Roseville 31, Burnsville 26 )
Eastview Invitational
(Farmington 185.5, Eastview 162.5, Centenniual 162, Amery 145, Scott West 105, Park 99.5, Maple River 93, Wayzata 86, Rosemount 73.5, Winona 59.5, Minneapolis South 38)
Minneapolis Roosevelt 12 @Eden Prairie 70
Elk River Invitational
(Anoka 254, Elk River 169.5, Brainerd 142.5, Albany 134.5, Zimmerman 114, Sauk Centre/Melrose 101, Osseo 63, Saint Paul Harding 29)
Estherville Invitational
Blue Earth 37 Linn-Marr 31
Blue Earth 60 Estherville 21
Blue Earth 44 Bishop Heelan 24
Blue Earth 60 Forest City 15
Blue Earth 49 Spirit Lake 25
Harrisburg Invitational
(Aberdeen 258, Sioux Falls Roosevelt 244.5, Madison 178.5, Harrisburg 152, Sioux Falls Washington 112, Yankton 112, Milbank 103, Fulda/Murray County Central 70.5, Harley-Melvin-Sanborn 57, Crofton 48, Tea 48, Omaha Gross 36, Dakota Valley 21 )
Hayfield Invitational
(Rochester John Marshall 187, Byron 163.5, Waseca 159, Saint Charles 126, Grand Meadow/Southland/LeRoy 110.5, Medford 96, Saint James 96, Cannon Falls 93, Hayfield 91, Austin 85, Rochester Mayo 74.5, Minneapolis Southwest 55)
Northfield 58 Richfield 21 @Henry Sibley
Northfield 63 Irondale 12 @ Henry Sibley
Northfield 35 @ Henry Sibley 33
Richfield 18 @ Henry Sibley 63
Irondale 4 @ Henry Sibley 72
Irondale 42 Richfield 33 @ Henry Sibley
Hillsboro Invitational
(Wautoma 182.5, Pittsville 150, Hillsboro 135, LaCrescent 124, Necedah 103, Westfield 78, Royall 42.5, Kickapoo 20, Montello 1)
Hutchinson Invitational
(Foley 201, Hutchinson 193.5, Willmar 184.5, Prior Lake 164.5, Watertown-Mayer 126, Spring Lake Park 80, Morris/Hancock 63, Jackson County Central 51, Andover 28.5,)
Lake Crystal-Wellcome Memorial Invitational
(Lake Crystal-Wellcome Memorial 186.5, LeSueur-Henderson 185, Pine Island 136.5, Wabasha-Kellogg 112, Windom/Mountain Lake 96, Blooming Prairie 93, Spectrum 54, Madelia/Truman 53)
Lake Mills Invitational
New Richland-Ellendale 54 Garner 23
New Richland-Ellendale 46 Lake Mills 34
North Butler 42 New Richland-Ellendale 33
Southeast Polk 34 New Richland-Ellendale 32
Minnehaha Academy Invitational
(Kenyon-Wanamingo 287.5, Tri-City United 201, Trinity School 123, Cretin-Derham Hall 94, Saint Thomas Academy 78, Minnehaha Academy/DeLaSalle 64)
Minnewaska Invitational
(Rocori 249.5, Redwood/River Valley 241, Sauk Rapids 132.5, Minnewaska 112, Wadena-Deer Creek 77, Big Lake 53, Border West 36, Howard Lake-Waverly-Winsted 35)
Moorhead Invitational
Moorhead 37 Mandan 36
Dilworth-Glyndon-Felton 50 Grand Forks Central 27
Fargo South 38 Pequot Lakes/Pine River 31
Moorhead 63 Grand Forks Central 9
Dilworth-Glyndon-Felton 42 Fargo South 37
Pequot Lakes/Pine River 57 Jamestown 24
Moorhead 42 Fargo South 33
Dilworth-Glyndon-Felton 33 Mandan 32
Pequot Lakes/Pine River 46 Fargo Davies 30
Moorhead 56 Jamestown 22
Fargo Davies 40 Dilworth-Glyndon-Felton 32
Pequot Lakes/Pine River 60 Grand Forks Central 24
Osage Invitational
Kasson-Mantorville 57 Clear Lake 13
Kasson-Mantorville 66 New Hartford 15
Kasson-Mantorville 70 Humboldt 6
Kasson-Mantorville 71 Independence 0
Kasson-Mantorville 62 Osage 7
Rogers Invitational'
Saint Cloud Tech 57 Mille Lacs 14
Paynesville 59 Rogers JV 12
Goodhue 38 Rogers 27
Dassel-Cokato 42 Holdingford 32
Saint Cloud Tech 72 Paynesville 6
Goodhue 45 Dassel-Cokato 29
Rogers 47 Holdingford 28
Mille Lacs 75 Rogers JV 6
Saint Cloud Tech 48 Goodhue 24
Dassel-Cokato 44 Paynesville 28
Rogers 50 Mille Lacs 27
Saint Croix Lutheran Invitational
(Fridley 259, Washington Technology 229.5, Saint Croix Lutheran 126, Park Center 111.5, Cochrane-Fountainj City 104.5, Brooklyn Center 102.5, North Branch 99, Saint Paul Como Park 58, Saint Paul Humboldt 32, Minneapolis North 9)
Staples-Motley Invitational
Aitkin 35 Quad County 30
Sartell 39 Staples-Motley 34
Barnesville 52 Crosby-Ironton 11
Staples-Motley 43 Barnesville 33
Quad County 42 Staples-Motley 27
Quad County 52 Barnesville 18
Aitkin 69 Crosby-Ironton 0
Aitkin 39 Sartell 37
Sartell 75 Crosby-Ironton 0
Stillwater Invitational
Little Falls 53 Bloomington Kennedy 28
Hudson 63 Little Falls 3
Stillwater 32 Little Falls 30
Hudson 71 Stillwater JV 0
Cambridge 63 Osceola 12
Coon Rapids 37 Stillwater 35
Bloomington Kennedy 59 Stillwater JV 3
Cambridge 34 Coon Rapids 30
Stillwater 53 Osceola 18
Hudson 56 Cambridge 17
Osceola 54 STillwater JV 30
Coon Rapids 32 Bloomington Kennedy 29
Tartan Invitational
New Prague 52 Tartan 15
Grand Rapids 42 Becker 21
New Prague 48 Becker 18
Grand Rapids 60 Tartan 18
Grand Rapids 38 New Prague 35
Becker 42 Tartan 33
Thief River Falls Invitational
(Bemidji 201., Ottertail County Central 161.5, Park Rapids 157, Greenbush-Middle River/Badger 151.5, Thief River Falls 121.5, Totino Grace 119, Norwood-Young America 108, Blackduck/Cass Lake 100, Detroit Lakes 86, Fertile-Beltrami 74, New York Mills 70.5, Roseau 64, Prairie Valley 36, Red Lake County Central 22, Nashwauk-Keewatin 21, Walker-Hackensack-Akeley 14, Crookston 9, East Grand Forks/Sacred Heart 3)
Tracy-Milroy-Balaton Invitational
Minneota 71 Marshall 3
Minneota 61 New Ulm 9
Adrian 62 New Ulm 15
Adrian 63 Dawson/Lac Qui Parle Valley /Montevideo 18
Tracy-Milroy-Balaton 51 Marshall 18
Tracy-Milroy-Balaton 47 New Ulm 30
Tracy-Milroy-Balaton 40 Dawson/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 30
Minneota 31 Adrian 30
Marshall  27Dawson/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 39
Zumbrota-Mazeppa Invitational
Albert Lea 65 Lewiston/Rushford 12
Albert Lea 34 Worthington 25
Albert Lea 49 Eagan 14
Worthington 35 Caledonia/Houston 26
Eagan 32 Zumbrota-Mazeppa 28
Owatonna 47 United South Central 16
Eagan 39 Owatonna 24
Caledonia/Houston 52 Lewiston/Rushford 24
Zumbrota-Mazeppa 52 United South Central 12
'Worthington 36 Owatonna 35
Zumbrota-Mazeppa 39 Caledonia/Houston 28
United South Central 46 Lewiston/Rushford 34
 
January 19
Aitkin 49, Deer River 27 @ Cloquet
Aitkin 49 @ Cloquet 16
Deer River 26 @ Cloquet 42
Alexandria 43 @ Saint Cloud Apollo 22
Atwater-Cosmos-Grove City 51, Trinity School 24 @ Bold
Atwater-Cosmos-Grove City 45 @ Bold 21
Trinity School 42 @ Bold 36
Barnesville 6 @ Frazee 61
Breckenridge 9 Quad County 65 @ Ortonville
Breckenridge 26 @ Ortonville 54
Quad County 57 @ Ortonville 18
Burnsville 0 @ Bloomington Kennedy 69
Canby 18 @ Adrian 59
Grand Meadow/Leroy/Southland 42, Saint Ansgar 33 @ Blooming Prairie
Grand Meadow/Leroy/Southland 60 @ Blooming Prairie 22
Saint Ansgar 51 @ Blooming Prairie 30
Crookston 28 @ Hillsboro 54
Dawson/Lac qui Parle/Montevideo 41 @ Sauk Centre/Melrose 22
Detroit Lakes 45, Fergus Falls 24 @ Ottertail County Central
Detroit Lakes 26 @ Ottertail County Central 42
Fergus Falls 6 @ Ottertail County Central 66
Long Prairie/Browerville 66 Fergus Falls 6 @ Ottertail County Central
Long Prairie/Browerville 45 @ Ottertail County Central 28
Long Prairie/Browerville 49 Detroit Lakes 25 @ Ottertail County Central
East Grand Forks 6, Park Rapids 75 @ Thief River Falls
East Grand Forks 3 @ Thief River Falls 65
Park Rapids 37 @ Thief River Falls 31
Eden Valley-Watkins 36, Osakis 40 @ Belgrade-Brooten
Eden Valley-Watkins 15 @ Belgrade-Brooten 54
Osakis 21 @ Belgrade-Brooten 50
Fairmont/Martin County West 35 @ Saint James 34
Fosston/Bagley 50 @ Roseau 17
Hayfield  24@ Medford 50
Jackson County Central 24 @ Lake Crystal-Wellcome Memorial 51
Little Falls 49 Sauk Rapids 25 @ Big Lake
Little Falls 45 @ Big Lake 35
Sauk Rapids 33 @ Big Lake 39
Mille Lacs 63, Proctor 7 @ Mora
Mille Lacs 18 @ Mora 58
Proctor 3 @ Mora 45
Nashwauk-Keewatin 30 @ Walker-Hackensack-Akeley 36
New London-Spicer 4 @ Kerkhoven-Murdock-Sunburg 72
Northfield 51 @ Mankato East 27
Pequot Lakes/Pine River Backus  15@ Perham 58
Pipestone 52, Redwood/River Valley  19@ Windom/Mountain Lake
Pipestone 55 @ Windom/Mountain Lake 12
Redwood/River Valley 47 @ Windom/Mountain Lake 24
United Clay Becker 21 @ United North Central 57
Wadena-Deer Creek  18@ Bertha-Hewitt/Verndale 60
Waterville/Janesville 37 @ Saint Peter 34

January 20
North Saint Paul 29, Saint Paul Central 51 @ South Saint Paul
North Saint Paul 0 @ South Saint Paul 78
Saint Paul Central 12 @ South Saint Paul 65
Tartan 25, Washington Technology 42  @ Saint Paul Johnson
Tartan 63 @ Saint Paul Johnson 12
Washington Technology 60 @ Saint Paul Johnson 18

January 21
Adrian 74 @ Windom/Mountain Lake 0
Aitkin 50, Thief River Falls 21@ Blackduck/Cass Lake
Aitkin 49 @ Blackduck/Cass Lake 18
Thief River Falls 42 @ Blackduck/Cass Lake 34
Andover 18 Buffalo 56 @ Maple Grove
Andover 27 @ Maple Grove 40
Buffalo 30 @ Maple Grove 35
Annandale/Maple Lake 30 @ Watertown-Mayer 31
Apple Valley 38 @ Farmington 30
Atwater-Cosmos-Grove City 24, Sibley East 43 @ Kimball
Atwater-Cosmos-Grove City 47 @ Kimball 30
Sibley East 64 @ Kimball 10
Austin 35, Northfield 37 @ Rochester Mayo
Austin 35 @ Rochester Mayo 39
Northfield 36 @ Rochester Mayo 31
Benson 25, Long Prairie/Browerville 52 @ Minnewaska
Benson 45 @ Minnewasjka 27
Long Prairie/Browerville 61 @ Minnewaska 6
Bertha-Hewitt/Verndale 60, Pelican Rapids 18 @ Staples-Motley
Bertha-Hewitt/Verndale 30 @ Staples-Motley 42
Pelican Rapids 19 @ Staples-Motley 54
Blaine 6 @ Anoka 63
Blooming Prairie 27, Saint Charles 42 @ Triton
Blooming Prairie 44 Saint Clair 30 @ Triton
Blooming Prairie 38 @ Triton 42
Saint Charles 54 Saint Clair 12 @ Triton
Saint Charles 56 @ Triton 24
Saint Clair 25 @ Triton 54
Blue Earth 57 @ Saint Peter 24
Brooklyn Center  42@ Minnehaha/DeLaSalle 32
Minneapolis Washburn 46 @ Minnehaha/DeLaSalle 18
Brooklyn Center 26 Minneapolis Washburn 51 @ Minnehaha/DeLaSalle
Burnsville 3 @ Prior Lake 70
Byron 3, Kasson-Mantorville 68 @ Kenyon-Wanamingo
Byron 6 @ Kenyon-Wanamingo 76
Kasson-Mantorville 30 @ Kenyon-Wanamingo 21
Chaska 77 @ Richfield 6
Chisago Lakes 38 @ Rogers 28
Cloquet 46, Virginia 31 @ Grand Rapids
Cloquet 24 @ Grand Rapids 46
Virginia 15 @ Grand Rapids 57
Coon Rapids 51 @ Champlin Park 15
Crookston 12 @ Fosston/Bagley 66
Deer River 16, Royalton 60 @ Mille Lacs
Deer River 35 @ Mille Lacs 39
Royalton 58 @ Mille Lacs  15
East Grand Forks 18 @ Mahnomen/Waubun 60
Elk River  28@ Centennial 39
Fairmont/Martin County West 54, Fulda/Murray County Central 15 @ Worthington
Fairmont/Martin County West 25 @ Worthington 39
Fulda/Murray County Central 15 @ Worthington 63
Fergus Falls 3 @ Willmar 75
Forest Lake 38 @ Mounds View 24
Fridley 63 @ Columbia Heights 18
Greenbush-Middle River/Badger 30 @ Bemidji 25
Hastings 68  @ East Ridge 6
Hastings 50 Totino Grace 23 @ East Ridge
Totino Grace 47 @ East Ridge 21
Henry Sibley 52 @ Orono 15
Mound-Westonka 31 @ Orono 25
Henry Sibley 47 Mound-Westonka 21 @ Orono
Hutchinson 51 @ Orono 19
Holdingford 18 @ Eden Valley-Watkins 50
Hopkins22 @ Eden Prairie 55
Howard-Lake Waverly-Winsted 36, Prairie Seeds Academy 15 @ Norwood-Young America
Howard Lake-Waverly-Winsted 9 @ Norwood-Young America 30
Prairie Seeds Academy 0 @ Norwood-Young America 40
Jackson County Central 39 @ Canby 36
LaCrescent 15 @ Lake City 60
Lakeville North 22 @ Eastview 52
LeSueur-Henderson 15 @ Scott West 52
Litchfield 46 @ Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 25
Luverne 40, Pipestone 36 @ Marshall
Luverne 31 @Marshall 42
Pipestone 41 @ Marshall 33
Mankato West 58, Winona 21 @ Faribault
Mankato West 24 @ Faribault 57
Winona 15 @ Faribault 51
Maple River 21 @ Medford 52
Minneapolis Patrick Henry 45, Minneapolis Roosevelt 33 @ Minneapolis Southwest
Minneapolis Patrick Henry 49 @ Minneapolis Southwest 20
Minneapolis Roosevelt 48 @ Minneapolis Southwest 24 
Minneota 59 @ Tracy-Milroy-Balaton 6
Monticello 39 @ Princeton 25
Mora 52 @ Albany 23
New Richland-Ellendale 21, Zumbrota-Mazeppa 46 @ Hayfield
New Richland-Ellendale 49 @ Hayfield 21
Zumbrota-Mazeppa  55@ Hayfield 12
Osakis 58, Wadena-Deer Creek 12 @ Border West
Osakis 62 @ Border West 12
Wadena-Deer Creek 39 @ Border West 30
Owatonna 42 @ Lakeville South 27
Park 27 @ Osseo 45
Perham 45 @ Ottertail County Central 21
Pierz 27, Wabasso/Red Rock Central 36 @ Paynesville
Pierz 70 @ Paynesville 10
Wabasso/Red Rock Central 58 @ Paynesville 9
Roseville 6 @ Stillwater 62
Rush City/Braham 60 @ Ogilvie 15
Saint Croix Lutheran 42 @ Spectrum 45
Milaca 64 @ Spectrum 13
Milaca 82 Saint Croix Lutheran 0 @ Spectrum
Saint Michael-Albertville 47 @ New Prague 23
Saint Paul Como Park 54 @ Saint Paul Humboldt 24
Saint Paul Harding 39 @ Saint Paul Highland Park 27
Spring Lake Park 56 @ Park Center 20
Stillwater 28 @ Woodbury 27
Tartan 18 @ Simley 57
United North Central 24 @ New York Mills 45
Waconia 48 @ Delano 21
Walker-Hackensack-Akeley 57 @ Red Lake County Central 18
Waterville/Janesville 34 @ United South Central 43
Wayzata 69 @ Edina 3
White Bear Lake 27 @ Woodbury 35

January 22
Adrian 44 @ Jackson County Central 14
Armstrong 60 @ Cooper 12
Belgrade-Brooten 34 West Central 30 @ Long Prairie/Browerville
Minneota 49 West Centralo 18 @ Long Prairie/Browerville
Belgrade-Brooten 48 Border West 27 @ Long Prairie/Browerville
West Central 54 Holdingford 21 @ Long Prairie/Browerville
Belgrade-Brooten 26 @ Long Prairie/Browerville 26
Minneota 76 Border West 3 @ Long Prairie/Browerville
Border West 43 Holdingford 34 @ Long Prairie/Browerville
Holdingford 27 @ Long Prairie/Browerville 54
Minneota 45 @ Long Prairie/Browerville 18
Brainerd 41 @ Rocori 24
Chatfield 6 @ Plainview-Elgin-Millville 70
Chisago Lakes Invitational
(Simley  270, New Prague 201.5, Chisago Lakes 126.5, Park 112,  Cloquet 102, Orono 88.5,  Chaska/Chanhassen 84, Richfield 64 Minneapolis Roosevelt 22)
Coon Rapids 9 @ Scott West 55
Dassel-Cokato 33 @ Becker 39
Watertown-Mayer 54 @ Becker 21
Eagan 46 @ Bloomington Kennedy 21
Eastview 33, Shakopee 40 @ Rosemount
Eastview 61 @ Rosemount 13
Shakopee 67 @ Rosemount 9
Edina 18, Mound-Westonka 52 @ Minneapolis South
Edina 48 Columbia Heights 30 @ Minneapolis South
Edina 28 @ Minneapolis South 49
Columbia Heights 24 @ Minneapolis South 54
Columbia Heights 46 Mound-Westonka 24 @ Minneapolis South
Mound-Westonka 37 @ Minneapolis South 40
Fairmont/Martin County West 36 @ Tracy-Milroy-Balaton 33
Foley 40 @ Little Falls 21
Goodhue 41 @ Stewartville 27
Grand Meadow/Leroy/Southland 21 @ Saint Charles 51
Heart O'Lakes Conference @ Lake Park -Audubon
(Frazee 258.5, Perham 255.5, Park Rapids 160.5, Staples-Motley 129 Pequot Lakes/Pine River 121, Dilworth-Glyndon-Felton 98.5, Detroit Lakes 98,  Barnesville 81, Breckenridge 50, United Clay Becker 39, Crosby-Ironton 29, Pelican Rapids 16)
LaCrescent 6 @ Caledonia/Houston 61
Lewiston/Rushford 21 Waconia 54 @ Dover-Eyota
Lewiston/Rushford 19 @ Dover-Eyota 49
Waconia 32 @ Dover-Eyota 28
Mahtomedi 26 @ Henry Sibley 35
Mankato East 45, Rochester Century 32 @ Owatonna
Mankato East 15 Saint Michael-Albertville 60 @ Owatonna
Mankato East 13 @ Owatonna 57
Rochester Century 9 @ Owatonna 68
Saint Michael-Albertville 48 @ Owatonna 16
Moorhead 45, Sartell 31 @ Sauk Rapids
Moorhead 43 @Sauk Rapids 30
Sartell 50 @ Sauk Rapids 27
Proctor 3 @ Grand Rapids 33
New London-Spicer Invitational
(Albany 163, Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 161.5, Hibbing 146, Bertha-Hewitt/Verndale 143, Norwood-Young America 140, New London-Spicer 102, Kimball 92, Eden Valley-Watkins 63,)
New Ulm 24 Quad County 46 @ Redwood/River Valley
New Ulm 24 @ Redwood/River Valley 50
Litchfield 34 Quad County 33 @ Redwood/River Valley
Litchfield 45 New Ulm 18 @ Redwood/River Valley
Litchfield 45 @ Redwood/River Valley 21
Quad County 37 @ Redwood/River Valley 24
North Branch Invitational
(Delano 235, Rush City/Braham 159, Washington Technology 156, Paynesville 148, Pine City/Hinckley 136, Prairie Valley 113, North Branch 68, Brooklyn Center 49)
Prior Lake  6@ Apple Valley 64
Rochester John Marshall 15 @ Albert Lea 52
Saint Agnes 39 @ Trinity School 38
Minneapolis North 0 Saint Agnes 77 @ Trinity School
Minneapolis North 6  @Trinity School 18 
Saint Cloud Apollo 18 @ Saint Cloud Tech 56
Saint Thomas Academy 3 @ Hastings 69
Sibley East 36 @ Madelia/Truman 18
Sibley East 24 Prairie Seeds Academy 9 @ Madelia/Truman
Prairie Seeds Academy 11 @ Madelia/Truman 42
Totino Grace 51 @ Osseo 25
Wabasha-Kellogg 51 @ Fillmore Central 27
Zimmerman 10 @ Milaca 62

January 23
Bloomington Kennedy Invitational
Hastings 34 Woodbury 20
Minnetonka 75 Irondale 0
Bloomington Kennedy 48 Champlin Park 25
Zumbrota-Mazeppa 66 Saint Paul Highland Park 12
Hastings 46 Minnetonka 24
Zumbrota-Mazeppa 38 Bloomington Kennedy 27
Woodbury 60 Irondale 15
Champlin Park 33 Saint Paul Highland Park 29
Hastings 43 Zumbrota-Mazeppa 18
Bloomington Kennedy 38 Minnetonka 37
Woodbury 48 Champlin Park 27
Irondale 51 Saint Paul Highland Park 12
Cambridge Invitational
Rocori 39 Cambridge 30
Mora 36 Moorhead 31
Pierz 31 Prior Lake 23
Centennial 56 Rogers 18
Moorhead 35 Cambridge 33
Rocori 35 Mora 34
Prior Lake 37 Centennial 21
Pierz 65 Rogers 15
Mora 33 Cambridge 31
Rocori 34 Moorhead 31
Prior Lake 59 Rogers 18
Centennial 33 Pierz 30
Cambridge 75 Rogers 6
Centennial 40 Moorhead 31
Prior Lake 48 Mora 15
Pierz 48 Rocori 31
Cooper Invitational
(Mille Lacs 184, Mankato West 179, Saint Michael-Albertville JV 145.5, Minneapolis Patrick Henry 144, Winona 140, Cooper 93, Osseo 86, Fillmore Central 84, Saint Croix Falls 50)
Forest Lake Invitational
Foley 54 Saint Francis 12
Foley 30 Scott West 28
Stewartville 34 Elk River 31
Foley 63 LeSueur-Henderson 9
Stewartville 39 LeSueur-Henderson 31
Stewartville 29 Forest Lake 26
Scott West 46 Saint Francis 19
Forest Lake 53 LeSueur-Henderson 21
Elk River 54  LeSueur-Henderson 26
Forest Lake 38 Elk River 36
Grand Rapids Invitational
(Grand Rapids 243, Aitkin 212, Ashland 102, Deer River 96.5, Mahnomen/Waubun 71.5, Grand Rapids JV 63, Virginia 60, Crookston 49.5, Nashwauk-Keewatin 48 Proctor 26 International Falls 16)
Hartley-Melvin-Sanborn Invitational
Worthington 66 Alta-Aurelia 9
Worthington 57 Manson Northwest-Webster 16
Worthington 60 Sheldon 12
Worthington 58 Westwood 15
Howard Lake-Waverly-Winsted Invitational
(Litchfield 247.5, Little Falls 169, Armstrong 140, Zimmerman 124, Rockford 118, Minneapolis Washburn 106.5, Ortonville 60, Saint Agnes 57, Minnehaha/DeLaSalle 54.5, Minneapolis Edison 27, Howard Lake-Waverly-Winsted 23)
Kasson-Mantorville Invitational
Caledonia/Houston 52 New Richland-Ellendale 18
New Richland-Ellendale 49 Menomonie 23
Lewiston/Rushford 59 New Richland-Ellendale 24
Kasson-Mantorville 43 Albert Lea 12
Albert Lea 41 Ellsworth 18
Albert Lea 42 Caledonia/Houston 20
Blue Earth 45 Lewiston/Rushford 27
Byron 58 Menomonie 12
Ellsworth 52 Byron 18
Fennimore 35 Dover-Eyota 34
Kasson-Mantorville 65 Blue Earth 3
Kasson-Mantorville 55 Fennimore 3
Dover-Eyota 41 Blue Earth 37
Lewiston/Rushford 53 Menomonie 21
Caledonia/Houston 37 Byron 33
Caledonia/Houston 35 Dover-Eyota 30
Blue Earth 35 Byron 34
Lake City Invitational
(Saint Charles 161, Northfield 128.5, Faribault 123, Wabasha-Kellogg 116, Rochester Mayo 104, United South Central 104, Blooming Prairie 102, Hayfield 90, Lake City 84.5, Medford 77.5, Andover 62, Chatfield 61)
Riceville Invitational
(Grand Meadow/ Leroy/Southland 269, Garner-Hayfield-Ventura 186, Waukon 186, Forest City 148, Riceville 117, Central Elkader 51)
Rochester Century Invitational
(Annandale/Maple Lake 185.5, Farmington 162.5, Plainview-Elgin-Millville 129.5, Lakeville South 126, Lake Crystal 123.5, Triton 58, Cannon Falls 54, Rochester Century 39, Rochester Mayo JV 24, Saint Clair 9)
Rosemount Invitational
Hopkins 51 Burnsville 6
Roseville 40 Hopkins 34
Hopkins 33 Rosemount 30
Roseville 53 Burnsville 24
Roseville 38 Rosemount 31
Burnsville 24 Rosemount 60
Saint Croix Falls Invitational
(Hudson 249, Amery 142.5, Boyceville 132.5, River Falls 124, Spencer 106.5, Chisago Lakes 101.5, Totino Grace 99, Cumberland 94, Northwestern 87.5, Princeton 87.5, Pine City/Hinckley 78.5, Saint Croix Falls 77.5, Chetek-Weyerhaeuser 72, Ladysmith 68, Cornell 34, North Branch 20, Flambeau 16, Luck 13, Ogilvie 13, Cameron 10)
Sioux Falls Invitational
(Aberdeen 246.5, Sioux Falls Roosevelt 217, Duncan 174, Pipestone 172.5, Luverne 144, Harrisburg 119.5, Sioux Falls Washington 110, Sioux Falls O'Gorman 95.5, West Sioux 85, Rock Valley 77, Yankton 74, Sioux Falls Lincoln 50.5, Central Lyon 47)
South Saint Paul Invitational
(South Saint Paul 187, Eden Prairie 177, Lakeville North 171, Maple Grove 158.5, Monticello 143, Stillwater 127.5, Blaine 96, Cretin-Derham Hall 81, Austin 77, Saint Paul Central 70, Saint Paul Harding 58.5, North Saint Paul 41, Benilde-Saint Margaret's 32, Saint Paul Humboldt 13, Park Center 12, Saint Paul Como Park 5)
West Central Conference @ Sauk Centre/Melrose
(Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 175, Atwater-Cosmos-Grove City 135.5 Sauk Centre/Melrose 120, Morris/Hancock 106.5, Benson 97, Minnewaska 92, Bold 70)

January 25
Stewartville 13 @ Kenyon-Wanamingo 43

January 26
Adrian 55 @ Luverne 14
Alexandria 27 Bemidji 34 @ Little Falls
Alexandria 30 @ Little Falls 45
Bemidji 36 @ Little Falls 30
Austin 12 @ Albert Lea 48
Breckenridge 21, Eden Valley-Watkins 58 @ Minnewaska
Breckenridge 27  Ortonville 53 @ Minnewaska
Breckenridge 30 @ Minnewaska 49
Eden Valley-Watkins 42 Ortonville 31 @ Minnewaska
Eden Valley-Watkins 47 @ Minnewaska 32
Ortonville 36 @ Minnewaska 45
Fertile-Beltrami 30 @ Crookston 40
Flandreau 4, Quad County 69 @ Fulda/Murray County Central
Flandreau 30 @ Fulda/Murray County Central 33
Quad County 63 @ Fulda/Murray County Central 8
Grand Forks Red River 14, Thief River Falls 64 @ Roseau
Grand Forks Red River 23 @ Roseau 51
Thief River Falls 55 @ Roseau 18
LaCrescent  63@ Onalaska 18
Long Prairie/Browerville 25 @ West Central 43
Mankato East 33, Saint Peter 39 @ Waseca
Mankato East 31 @ Waseca 39
Saint Peter 23 @ Waseca 48
Morris/Hancock 37, New London-Spicer 33 @ Bold
Morris/Hancock 46 @ Bold 32
New London-Spicer 44 @ Bold 30
Mounds View 30 @ Forest Lake 21
Paynesville 33 @ Osakis 46
Pierz 54 @ Kimball 9
Prairie Valley 24 @ United North Central 48
Red Lake County Central 6 @Greenbush-Middle River/Badger 64
East Grand Forks 6 @ Greenbush-Middle River/Badger 72
Redwood/River Valley 15 @ Worthington 44
Rockford 42@ Howard Lake-Waverly-Winsted 21
Rocori 46 @ Sauk Rapids 28
Saint Cloud Tech 45 @ Sartell 26
Sauk Centre/Melrose 21 @ Belgrade-Brooten 39
Sibley East 60, Windom/Mountain Lake 15 @ Saint James
Sibley East 40 @ Saint James 24
Windom/Mountain Lake 25 @ Saint James 43
United Clay Becker 14 @ Detroit Lakes 60
Virginia 28 @ Hibbing 39
Zimmerman18 @ Big Lake 51

January 27
Prairie Seeds Academy 6 @ Minneapolis Edison 60
Minneapolis North 0 @ Minneapolis Edison 48
Minneapolis North 12 Prairie Seeds Academy 6 @ Minneapolis Edison 
Richfield 52 @ Minneapolis Southwest 22
Saint Paul Humboldt 45 @ Saint Paul Highland Park 30
Totino Grace 30 @ Elk River 43

January 28
Annandale/Maple Lake 67, Pine City/Hinckley 9 @ Chisago Lakes
Annandale/Maple Lake 58 @ Chisago Lakes 12
Pine City/Hinckley 37 @ Chisago Lakes 36
Apple Valley 44@ Eagan 24
Eastview 29 @ Eagan 38
Atwater-Cosmos-Grove City 18, Hutchinson 49 @ Litchfield
Atwater-Cosmos-Grove City 12 @ Litchfield 51
Hutchinson 44 @ Litchfield 19
Belgrade-Brooten 33 @ Royalton 31
Benilde-Saint Margaret's 18 @ Chaska 64
Benson 6, Minneota 66 @ Wabasso/Red Rock Central
Benson 9 @ Wabasso/Red Rock Central 56
Minneota 40 @ Wabasso/Red Rock Central 19
Bloomington Kennedy 59, Park Center 3 @ Maple Grove
Bloomington Kennedy 44 @ Maple Grove 19
Park Center 0 @ Maple Grove 66
Brainerd 29 @ Aitkin 37
Brooklyn Center 48 @ Columbia Heights 30
Brooklyn Center 24 Orono 51 @ Columbia Heights
Orono  42@ Columbia Heights 28
Totino Grace 57 @ Columbia Heights 18
Totino Grace 51 Orono 18 @ Columbia Heights
Totino Grace 77 @ Brooklyn Center 6
Buffalo 27, Eden Prairie 47@ Wayzata
Buffalo 43 @ Wayzata 25
Eden Prairie 42 Mound-Westonka 34 @ Wayzata
Eden Prairie 41 @ Wayzata 31
Mound-WEstonka 27 @ Wayzata 48
Caledonia/Houston 69 @ Chatfield 10
Canby 27 @ Pipestone 29
Cannon Falls 22, Lake City 48 @ Goodhue
Cannon Falls 19 @ Goodhue 36
Lake City 15 @ Goodhue 47
Centennial 52 @ Andover 21
West Central 16 @ Frazee 50
Champlin Park  13@ Blaine 56
Clark/Willow Lake 34 @ Ortonville 46
Sioux Valley 34 @ Ortonville 48
Sisseton 39 @ Ortonville 36
Cooper 28 @ Richfield 51
Cretin-Derham Hall 32 @ East Ridge 37
Crosby-Ironton 6, Wadena-Deer Creek 47 @ Park Rapids
Crosby-Ironton 3 @ Park Rapids 74
Wadena-Deer Creek 21 @ Park Rapids 57
Deer River 18 @ Hibbing 36
Detroit Lakes 39, Fosston/Bagley 34 @ Thief River Falls
Detroit Lakes 25 @ Thief River Falls 45
Fosston/Bagley 13 @ Thief River Falls 54
Dover-Eyota 51 @ Grand Meadow/Leroy/Southland 24
East Grand Forks 18 @ Crookston 51
Eden Valley-Watkins 42 @ Kimball 26
Fillmore Central 21 @ LaCrescent 46
Foley 46 @ Mora 9
Tri-City United 54 @ Waterville/Janesville 21
Henry Sibley 63 @ North Saint Paul 10
Henry Sibley 71 Saint Paul Como Park 6 @ North Saint Paul
Saint Paul Como Park  34@ North Saint Paul 45
Irondale 15 @ Spring Lake Park 65
Jackson County Central 30 @ Windom/Mountain Lake 50
Kasson-Mantorville 46 @ Owatonna 15
Lake Crystal-Wellcome Memorial 43 @ Saint Peter 31
Lakeville South 21 @ Prior Lake 55
Long Prairie/Browerville 27 @ Pierz 39
Mahnomen/Waubun 20 @ Fertile-Beltrami 60
Medford 45 @ Blooming Prairie 30
Mille Lacs 41 @ Rush City/Braham 39
Minnehaha/DeLaSalle 27 @ Trinity School 42
Minnehaha/DeLaSalle 37 Minneapolis Roosevelt 36 @ Trinity School 
Minneapolis Roosevelt 10 @ Trinity School 47
Minnetonka 50 @ Hopkins 21
Moorhead 51 @ Barnesville 24
Morris/Hancock 15, Redwood/River Valley 61 @ Dawson/Lac Qui Parle/Montevideo
Morris/Hancock 10 @ Dawson/Lac Qui Parle/Montevideo 61
Redwood/River Valley 31 @ Dawson/Lac Qui Parle/Montevideo 36
New London-Spicer 54, Saint Cloud Apollo 16 @ Dassel-Cokato
New London-Spicer 26 @ Dassel-Cokato 48
Saint Cloud Apollo 16 @ Dassel-Cokato 51
New Prague 27 @ Watertown-Mayer 35
New York Mills 24 @ Ottertail County Central 45
Ogilvie 12 @ Cloquet 53
Osakis 21 @ United North Central 60
Paynesville 36 @ Holdingfold 32
Pelican Rapids 15 @ Border West 58
Pequot Lakes/Pine River-Backus 19 @ Bemidji 43
Perham 68 @ Fergus Falls 6
Pine Island 40 @ Triton 33
Plainview-Elgin-Millville 58 @ Lewiston/Rushford 16
Rocori 43 @ Sartell 23
Rosemount 22 @ Lakeville North 59
Saint Agnes 42Saint Croix Lutheran 36 @ Saint Thomas Academy
Saint Charles 35 @ Wabasha-Kellogg 36
Saint Clair 12 @ United South Central 57
Saint Paul Central 25 @ Washington Technology 50
Saint Paul Johnson 15 @ Saint Paul Harding 33
Sauk Rapids 13 @ Becker 41
Shakopee 42 @ Farmington 23
Simley 55 @ Mahtomedi 12
Park 9 @ Hastings 62
South Saint Paul 25 @ Hastings 42
Stewartville 29, Zumbrota-Mazeppa 45 @ Byron
Stewartville 50 @ Byron 14
Zumbrota-Mazeppa 47 @ Byron 9
Stillwater 60 @ White Bear Lake 10
Tartan 48 @ Saint Thomas Academy 24
Saint Agnes 32 @ Saint Thomas Academy 40
Saint Croix Lutheran 19 @ Saint Thomas Academy 52
Tartan 66 Saint Agnes 12 @ Saint Thomas Academy
Tartan 63 Saint Croix Lutheran 8 @ Saint Thomas Academyu
Tracy-Milroy-Balaton 39 @ Marshall 30
United Clay Becker 6 @ Dilworth-Glyndon-Felton 53
Waconia 33 @ Scott West 21

January 29
Albany 12, Annandale/Maple Lake 54,  @ Sauk Centre/Melrose
Albany15 Bemidji 51 @ Sauk Centre/Melrose
Annandale/Maple Lake 51 @ Sauk Centre/Melrose11
Bemidji 37 Annandale/Maple Lake 35 @ Sauk Centre/Melrose 
Bemidji 44 @ Sauk Centre/Melrose 22
Anoka 51 @ Coon Rapids 6
Bold 16 @ Quad County 57
Breckenridge 30 @ Minnewaska 49
Delano 61, Zimmerman 18 @ Dassel-Cokato
Delano 49 @ Dassel-Cokato 24
Zimmerman 9 @ Dassel-Cokato 58
Faribault 71 @ Rochester Century 12
Fergus Falls 3 @ Alexandira 63
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 21, Sibley East 43 @ Hutchinson
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 18 Waseca 48 @ Hutchinson
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 30 @ Hutchinson 42
Sibley East 21 @ Hutchinson 41
Waseca 19 @ Hutchinson 53
Hibbing 21, Mora 45, @ Cloquet
Hibbing 18 Pine City/Hinckley 45 @ Cloquet
Hibbing 36 @ Cloquet 30
Mora 75 Pine City/Hinckley 0  @ Cloquet
Mora 53 @ Cloquet 13
Pine City/Hinckley 32 @ Cloquet 41
Howard Lake-Waverly-Winsted 6 @ Eden Valley-Watkins 76
Trinity School 54 Howard Lake-Waverly-Winsted 15 @ Eden Valley-Watkins
Trinity School 16 @ Eden Valley-Watkins 58
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 46 @ Atwater-Cosmos-Grove City 15
Pierz 59 @ Atwater-Cosmos-Grove City 15
Kenyon-Wanamingo 47 @ Zumbrota-Mazeppa 12
Little Falls 31, Willmar 43 @ Brainerd
Little Falls 39 @ Brainerd 31
Willmar 43 @ Brainerd 28
Madelia/Truman 24  New Ulm 51 @ LeSueur-Henderson
Madelia/Truman 24 @ LeSueur-Henderson 54
New Ulm 25 @ LeSueur-Henderson 43
Milaca 9 @ Foley 51
Minneapolis South 42, Minneapolis Washburn 28 @ Minneapolis Patrick Henry
Minneapolis South 35 @ Minneapolis Patrick Henry 22
Minneapolis Washburn 37 @ Minneapolis Patrick Henry 38
Minneapolis Southwest 9, Minnetonka 70 @ Mound-Westonka
Minneapolis Southwest 21 @ Mound-Westonka 48
Minnetonka 42 @ Mound-Westonka 25
Mississippi 8 Conference @ Saint Michael-Albertville
(Saint Michael-Albertville 302, Saint Francis 183.5, Cambridge 170.5, Buffalo 140, Princeton 136.5, Monticello 113.5, Big Lake 100, Chisago Lakes 93.5, Rogers 89.5, North Branch 11)
Moorhead 45 @ Fargo Davies 24
Mounds View 60 @ Roseville 45
Park Center 16 @ Brooklyn Center 60
Prairie Seeds Academy 4 @ Brooklyn Center 66
Park Center 51 Prairie Seeds Academy 6 @ Brooklyn Center
New Richland-Ellendale 30 @ Maple River 45
Osseo 37 @ Armstrong 36
Woodbury 52 @ Armstrong 22
Woodbury 51 Saint Paul Harding 24 @ Armstrong
Saint Paul Harding 36 @ Armstrong 22
Saint Charles 28 @ Caledonia/Houston 42
Andover 45 Spectrum 15 @ Fridley
Andvoer 27 @ Fridley 45
Spectrum 9 @ Fridley 69
Walker-Hackensack-Akeley Invitational
(Staples-Motley 210, Thief River Falls 206, Blackduck/Cass Lake 175.5, Fosston/Bagley 161.5, Deer River 131, Walker-Hackensack-Akeley 80, Nashwauk-Keewatin 78.5, Virginia 60 Crosby-Ironton 52, East Grand Forks 50)
Winona 16 @ Rochester John Marshall 52

January 30
Alexandria Invitational
(Frazee 194.5, Kerkhoven-Murdock-Sunburg 176, Rocori 154.5, Alexandria 117.5, Saint Cloud Apollo 99, New London-Spicer 83, Minnewaska 18)
Armstrong Invitational 
Mounds View 52 Mahtomedi 21
South Saint Paul 40 White Bear Lake 35
Fridley 40 Mahtomedi 33
Mounds View 39 Maple Grove 21
Faribault 47 White Bear Lake 27
Mahtomedi 47 White Bear Lake 27
Woodbury 30 Faribault 38
W0odbury 35 Goodhue 34
Woodbiry 34 Maple Grove 30
Faribault 37 Fridley 20
Eastview 45 Goodhue 26
Goodhue 64 Armstrong3
Eastview 41 Fridley 21
Eastview 37 South Saint Paul 34
Maple Grove 52 ARmstrong 13
Blaine Invitational
Milaca 52 Andover 24
Elk River 46 Blaine 33
Eagan 34 Coon Rapids 28
Coon Rapids 46 Elk River 28
Milaca 64 Rosemount 18
Eagan 50 Blaine 21
Eagan 70 Andover 3
Elk River 40 Milaca 39
Coon Rapids 66 Rosemount 11
Canby Invitational
Anoka 55 Sibley East 12
Anoka 76 Canby 0
Anoka 34 Minneota 27
Minneota 64 Holdingford 12
Minneota 62 Luverne 18
Minneota 49 Sibley East 27
Luverne 42 Canby21
Sibley East 43 Canby 21
Canby 41 Holdingford 37
Sibley East 42 Luverne 27
Anoka 63 Holdingford 9
Luverne 42 Holdingford 22
Cannon Falls Invitational
Cannon Falls 33 Hopkins 29
Kenyon-Wanamingo 57 Hopkins 6
Rochester John Marshall 39 Hopkins 34
Kenyon-Wanamingo 51 Rochester John Marshall 10
Plainview-Elgin-Millville 50 Cannon Falls 15
Kenyon-Wanamingo 52 Plainview-Elgin-Millville 9
Tri-City 41 Rochester John Marshall 27
Plainview-Elgin-Millville 42 Tri-City 28
Tri-City 55 Cannon Falls 21
Cretin-Derham Hall Invitational
Cretin-Derham Hall 50 Edina 24
Grand Rapids 65 Edina 18
Lakeville South 61 Edina 12
Washington Technology 60 Edina 29
Grand Rapids 51 Washington Technology 27
Grand Rapids 47 Wayzata 25
Grand Rapids 51 Cretin-Derham Hall 26
Grand Rapids 58 Lakeville South 29
Washington Technology 42 Cretin-Derham Hall 30
Wayzata 59 Washington Technology 21
Wayzata 61 Cretin-Derham Hall 15
Lakeville South 48 Washington Technology 33
Wayzata 53 Lakeville South 27
Fertile-Beltrami Invitational
(Minot 247, Fertile-Beltrami 131.5, Thief River Falls 130, Valley City 128, Mahnomen/Waubun 103, Roseau 99.5, Crookston 98, Pelican Rapids 63, United Clay Becker 63, Red Lake County Central 49, International Falls 12)
Larimore Invitational
(Greenbush-Middle River 236.5, Pembina County North 135, Fargo South 122, Grand Forks Central 106, Larimore 74, Grand Forks Red River 67, Devils Lake 30, Grenora 24, Mayville-Portland 15)
Lakeville North Invitational
Hastings 50 Stewartville 24
Stewartville 52 Lakeville North 24
Stewartville 39 New Richland-Ellendale 30
Hastings 61 New Richland-Ellendale 18
New Richland-Hartland 42 Lakeville North 31
Hastings 46 Lakeville North 27
Mankato East Invitational
(Watertown-Mayer 208, Worthington 179, LeSueur-Henderson 139.5, Maple River 134.5, Fairmont/Martin County West 106.5, Mankato East 85, Austin 83.5, Minnetonka 80, Mankato West 74.5) 
North Saint Paul 50, Saint Paul Central 20 @ Roseville
Spring Lake Park 63 Saint Paul Central 3 @ Roseville
Saint Paul Central 32 @ Roseville 37
North Saint Paul 12  Spring Lake Park 62 @ Roseville
North Saint Paul 32 @ Roseville 46
Spring Lake Park 56 @ Roseville 15
Orono Invitational
(Litchfield 214.5, Saint Cloud Tech 199.5, New Prague 155.5, Delano 130, Lake Crystal 122.5, Norwood-Young America 93, Orono 80.5, Benilde-Saint Margaret's 79, Osseo 73, Saint Thomas Academy 71, Mound-Westonka 63.5, Rockford 56, Minneapolis Washburn 55, East Ridge 47, Minneapolis Roosevelt 12)
Owatonna 22 @ Albert Lea 41
Park Region Conference @ West Central
(Ottertail County Central 183, West Central 181, Long Prairie/Browerville 151, New York Mills 136, Bertha-Hewitt/Verndale 120, Royalton 109, United North Central 97, Osakis 63, Prairie Valley 57, Wadena-Deer Creek 44)
Parker Invitational
(Marshall 234, McCook Central 155, Mount Vernon/Plankinton 117, Parker 112, Elk Point-Jefferson 111, Redfield 89, Howard 76, Sioux Valley 72, Tea 60, Fulda/Murray County Central 57, Deuel 56.5, Dakota Valley 32, Kingsbury County 3)
Wabasha-Kellogg Invitational
Lake City 51 Rochester Century 27
Lake City 57 Winona 24
Rochester Century 37 Winona 33
Wabasha-Kellogg 36 Lake City 30
Wabasha-Kellogg 38 Winona 37
Wabasha-Kellogg 66 Rochester Century 14
Wagner Invitational
(Parkston 199, Phillip 175.5, Stanley County 160.5, Beresford 156, Bon Homme 132, Tri-Valley 131, Wagner 119, Windom/Mountain Lake 100.5, Garretson 96, Kimball/White Lake 73, Bennett County 69, Flandreau 57, Faulkton 48.5, Marion-Freeman 21, Andes Central 20, Alcester-Hudson 6)
Waterville/Janesville Invitational
(Simley 251.5, Dover-Eyota 115, Jackson County Central 114, Waterville/Janesville 104, Forest Lake 102, Northfield 77, Chatfield 67.5, Saint Clair 29)
Wisconsin Dells Invitational
(Waunakee 202.5, Grand Meadow/Leroy/Southland 199.5, Chippewa Falls 105, East Troy 99.5, Belleville 96.5, Wisconsin Dells 77, Homestead 75, LaCrosse Aquinas 74, Brillion 67, North Crawford 67, Berlin 58, Watertown 37)

February 1
Mille Lacs 48 @ Virginia 27
Lake Crystal-Wellcome Memorial 55 Madelia/Truman @ Fairmont/Martin County WEst
Lake Crystal-Wellcome Memorial 66 Saint Clair 18 @ Fairmont/Martin County West
Lake Crystal-Wellcome Memorial 32 @ Fairmont/Martin County West 45
Saint Clair 10 @ Fairmont/Martin County West 59
Madelia/Truman 18 @ Fairmont/Martin County West 60
Saint Clair 46 Madelia/Truman 33 @ Fairmont/Martin County West

February 2
Border West 50, Breckenridge 24 @ Bertha-Hewitt/Verndale
Border West 48 @ Bertha-Hewitt/Verndale 36
Sauk Centre/Melrose 54 @ Bertha-Hewitt/Verndale 30
Breckenridge 18 @ Bertha-Hewitt/Verndale 48
Sauk Centre/Melrose 46 Border West 23 @ Bertha-Hewitt/Verndale
Crosby-Ironton 12 @ Aitkin 55
Hibbing 10 @ Aitkin 67
Perham 64 @ New York Mills 6
Pierz 58 @ Holdingford 15
Prairie Valley 31 @ Barnesville 50
Wadena-Deer Creek 31 @ Barnesville 39
Roseau 18 @ Fertile-Beltrami 51
Walker-Hackensack-Akeley 29 @ United Clay Becker 43

February 3
Benilde-Saint Margaret's 42 Minnehaha/DeLaSalle 21 @ Mahtomedi
Benilde-Saint Margaret's 27 @ Mahtomedi 52
Minnehaha/DeLaSalle 6 @Mahtomedi 72
East Ridge 40, North Saint Paul 38 @ White Bear Lake
East Ridge 21 Tartan 42 @ White Bear Lake
East Ridge 22 @ White Bear Lake 48
North Saint Paul 12 Tartan 50 @ White Bear Lake 
North Saint Paul 30 @ White Bear Lake 42
Tartan 25 @ White Bear Lake 40 
Totino Grace 41 @ Maple Grove 28
Totino Grace 55 Spring Lake Park 22 @ Maple Grove
Totino Grace 55 Rogers 19 @ Maple Grove
Spring Lake Park 38 Rogers 27 @ Maple Grove
Rogers 28 @ Maple Grove 44 

February 4
Adrian 67, McCook Central 10 @ Dell Rapids
Adrian 52 West Central 19 @ Dell Rapids
Adrian 69 @ Dell Rapids 0
Alexandria 30 @ Brainerd 35
Annandale/Maple Lake 37 @ Delano 38
Atwater-Cosmos-Grove City 37 @ Eden Valley-Watkins 28
Becker 12, Litchfield 44 @ Big Lake
Becker 25 @ Big Lake 40
Litchfield 44 @ Big Lake 21
Blooming Prairie 48, Saint Clair 33 @ Waterville/Janesville
Blooming Prairei 28 @ Waterville/Janesville 47
Saint Clair 3 @ Waterville/Janesville 69
Bold 4, Wabasso/Red Rock Central 67 @ Redwood/River Valley
Bold 6 @ Redwood/River Vlaley 77
Wabasso/Red Rock Central 37 @ Redwood/River Valely 22
Cambridge 20 @ Pierz 40
Centennial 42 @ Mounds View 21
Chatfiedl 35 @ Fillmore Central 21
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 14, Watertown-Mayer 46 @ Hutchinson
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 13 @ Hutchinson 49
Watertown-Mayer 38 @ Hutchinson 36
Coon Rapids 12 @ Foley 53
Cooper 0 @ Chaska 82
MInneapolis Washburn 6 @ Chaska 60
Minneapolis Washburn 48 Cooper 36 @ Chaska
Dassel-Cokato 72, North Branch 0 @ Mora
Dassel-Cokato 33 @ Mora 39
North Branch 0 @ Mora 73
Detroit Lakes 6 @ Frazee 61
Dilworth-Glyndon-Felton 42 @ Crookston 31
East Ridge 55 @ Burnsville 28
Faribault 19 @ Farmington 47
Goodhue 23 @ Byron 40
Grand Rapids 36 @ Blackduck/Cass Lake 35
Hastings 29 @ Simley 35
Hayfield 15 @ Pine Island 39
Jackson County Central 29 @ Sibley East 35
Lake City 49, Triton 22 @ Stewartville
Lake city 14 @ Stewartville 57
Triton 7 @ Stewartville 66
Lakeville North 9 @ Apple Valley 69
Mahtomedi 39 @ Tartan 26
Mankato West 30 @ Austin 47
Maple River 36 @ United South Central 34
Marshall 63 @ New Ulm 6
Tracy-Milroy-Balaton 39 @ New Ulm 37
Milaca 49 @ Sauk Rapids 23
Minneota 63, Pipestone 6 @ Quad County
Minneota 48 @ Quad County 24
Pipestone 20 @ Quad County 49
Minnewaska 16 @ Belgrade-Brooten 53
Ortonville 21 @ Belgrade-Brooten 58
Ottertail County Central 36 @ West Central 35
Park 39 @ Cretin-Derham Hall 35
Park Rapids 43 @ Fosston/Bagley 33
Paynesville 42 @ New London-Spicer 34
Prairie Seeds Academy 0 @ Minneapolis Roosevelt 70
Howard Lake-Waverly-Winsted 12 @ Minneapolis Roosevelt 51
Princeton 33 @ Chisago Lakes 27
Prior Lake 45 @ Eastview 19
Red Lake County Central 12 @ Fertile-Beltrami 51
Richfield 22, Rosemount 48 @ Bloomington Kennedy
Richfield 11 @ Bloomington Kennedy 67
Rosemount 23 @ Bloomington Kennedy 48
Rocori 52 @ Saint Cloud Apollo 19
Saint Croix Lutheran 49 @ Brooklyn Center 27
Minneapolis Edison 66 @ Brooklyn Center 12
Saint Croix Lutheran 62 Minneapolis Edison 18 @ Brooklyn Center
Saint James 13 @ Waseca 52
Saint Thomas Academy 31 @ North Saint Paul 34
Cannon Falls 34 @ North Saint Paul 37
Saint Paul Harding 30 @ North Saint Paul 39
Saint Thomas Academy 22 Saint Paul Harding 31 @ North Saint Pual 
Cannon Falls 27 Saint Paul Harding 42 @ North Saint Paul
Sartell 22 @ Willmar 49
Shakopee 61 @ New Prague 10
South Saint Paul 47 @ Henry Sibley 21
Stillwater 21 @ Owatonan 46
Blaine 20  @ Forest Lake 42
Thief River Falls 25 @ Greenbush-Middle River/Badger 47
Trinity School 21 @ Fridley 57
Waconia 16 @ Saint Michael-Albertville 44
Washington Technology 52 @ Minneapolis South 18
Woodbury 47 @ Roseville 22
Zumbrota-Mazeppa 6 @ Kasson-Mantorville  54

February 5
Albany Invitational
(Hutchinson 238, Albany 166.5, Becker 129, Bold 112, Mora 106, Kimball 90, Saint Cloud Apollo 82, Osakis 59)
Andover 25 @ Elk River 46
Armstrong 6, Centennial 69 @ Totino Grace
Centennial 41@ Totino Grace 28
Bemidji  51@ Moorhead 13
Benson 9 @ Kerkhoven-Murdock-Sunburg 57
Caledonia/Houston 38 @ Lewiston/Rushford 32
Champlin Park 9 @ Anoka 68
Coon Rapids 40 @ Blaine 27
Cretin-Derham Hall 30 @ Saint Thomas Academy 41
Deer River 29, Virginia 27 @ Nashwauk-Keewatin
Deer River 45 @ Nashwauk-Keewatin 24
Virginia 42 @ Nashwauk-Keewatin 24
Dover-Eyota 47 @ Saint Charles 24
Eagan 17, Farmington 44 @ Lakeville South
Eagan 43 @ Lakeville South 22
Farmington 48 @ Lakeville South 17
Eden Prairie 61 @ Benilde-Saint Margaret's 9
Scott West 69 @ Benilde-Saint Margarets' 9
Pequot Lakes/Pine River 51  Roseau 30 @ Sauk Centre/Melrose
Pequot Lakes/Pine River 51 Fergus Falls 25 @ Sauk Centre/Melrose
Pequot Lakes/Pine River 27 @ Sauk Centre/Melrose 30
Roseau33 Fergus Falls 45 @ Sauk Centre/Melrose
Roseau 21 @ Sauk Centre/Melrose 55
Fergus Falls 22 @ Sauk Centre/Melrose 50 
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 32 @ Canby 42
Grand Meadow/Leroy/Southland 23 @ Plainview-Elgin-Millville 48
Stewartville 33 @ Plainview-Elgin-Millville 38
Great River Conference @Cloquet
(Cloquet 212, Aitkin 180, Mille Lacs 150, Pine City/Hinckley 150, Rush City/Braham 148, Ogilvie 105)
Kasson-Mantorville 53 @ Goodhue 18 
Kenyon-Wanamingo 65, United South Central 6 @ LeSueur-Henderson
Kenyon-Wanamingo 71 @ LeSueur-Henderson 3
United South Central 34 @ LeSueur-Henderson 36
LaCrescent 12 @ Wabasha-Kellogg 58
Madelia/Truman 21, Rochester John Marshall 48 @ Mankato East
Madelia/Truman 16 @ Mankato East 66
Rochester John Marshall 49 @ Mankato East 21
Medford 42 @ New Richland-Ellendale 34
Milaca 41 @ Cambridge 27
Morris/Hancock 33 @ Border West 43
Mound-Westonka Invitational
(Waconia 260.5, Eastview 159.5, Mound-Westonka 144, Buffalo 129.5, Orono 110.5, Monticello 83.5, Wateville/Janesville 55.5, Saint Paul Como Park 55, Osseo 51.5)
Owatonna 44 @ Faribault 18
Park Center 17 @ Irondale 46
Paynesville 15, Litchfield 58 @ Zimmerman
Paynesville 42 @ Zimmerman 31
Litchfield 55 @Zimmerman 15
Rochester Century 45 @ Winona 27
Rochester Mayo 12 @ Albert Lea 55
Rocori 25 @ Little Falls 47
Rogers 27, Spring Lake Park 38 @ Maple Grove
Rogers 28 @ Maple Grove 44
Rogers 19 @ Totino Grace 55
Spring Lake Park 24 @ Maple Grove 30
Saint Cloud Tech 30 @ Willmar 34
Saint Francis 18 @ Saint Michael-Albertville 56
Tracy-Milroy-Balaton16 @ Adrian 63

February 6
Big South Conference @ Luverne
Waseca 39 Redwood/River Valley 29
Marshall 57 New Ulm 18
Redwood/River Valley 54 New Ulm 12
Marshall 40 Waseca 32
Worthington 42 Fairmont/Martin County West 29
Blue Earth 44 Pipestone 26
Fairmont/Martin Countuy West 35 Pipestone 33
Worthington 32 Blue Earth 19
Windom/Mountain Lake 35 Jackson County Central 16
Luverne 35 Saint James 21
Saint James 60 Windom/MOuntain Lake 20
Saint Peter 34 Luverne 27
Saint Peter 42 Windom/Mountain Lake 21
Minnetonka Invitational
Minneapolis South 60 Minneapolis Edison 15
Minnetonka 84 Minneapolis Edison 0
Minneapolis Washburn 42 MInneapolis Edison 12
Mankato West 64 Minneapolis Edison 12
Minnetonka 58 Mankato West 15
Minnetonka 59 Minneapolis South 15
Minnetonka 63 Minneapolis Washburn 11
Mankato West 51 Minneapolis South 27
Mankato West 48 Minneapolis Washburn 22
Minneapolis South 51 Minneapolis Washburn 24
Morris/Hancock Invitational
(Kerkhoven-Murdock-Sunburg 218.5,  West Central 181, Morris/Hancock 168.5, Benson 140, Breckenridge 83, Fosston/Bagley 83, Ortonville 52, Pelican Rapids 22.5,)
Watertown-Mayer 28 @ Litchfield 30
Watertown Mayer 53 New London-Spicer 18 @ Litchfield 
Mound-Westonka 51 New London-Spicer 16 @ Litchfield
Mound-Westonka 21 @ Litchfield 51 
Saint Paul City @ Saint Paul Central
(Washington Technology 198, Saint Paul Harding 133.5, Saint Paul Central 117, Saint Paul Como Park 80, Saint Paul Johnson 80, Saint Paul Highland Park 55, Saint Paul Humboldt 37)
Tri-Metro  Conference @ Brooklyn Center
(Fridley 214, Trinity School 140.5, Saint Croix Lutheran 139, Saint Agnes 138, Brooklyn Center 136.5, Columbia Heights 117, Spectrum 89, Minnehaha/DeLaSalle 72,)

February 8
Red Lake County Central 12 @ Fosston/Bagley 71
Sartell 24 @ Alexandria 41

February 9
Section 4A
Howard Lake-Waverly-Winsted 36 Spectrum 35 @ Sibley East
Howard Lake-Waverly-Winsted 64 @ Sibley East 14
Kimball 25 @ Eden Valley-Watkins 49
Saint Agnes 18 @ Norwood-Young America 18
Trinity School 66 Minneapolis North 0 @ Atwater-Cosmos-Grove City
Trinity School 21 @ Atwater-Cosmos-Grove City 58
Section 5A
Holdingford 37 New London-Spicer  34@ Kerkhoven-Murdock-Sunburg
Holdingford 0@ Kerkhoven-Murdock-Sunburg 78
Benson 33 Osakis 22 @ Kerkhoven-Murdock-Sunburg
Royalton 56 Ortonville 12 @ Long Prairie/Browerville
Royalton 36Belgrade-Brooten 27 @ Long Prairie/Browerville
Minnewaska23 Paynesville 51 @ Long Prairie/Browerville
Paynesville 28@ Long Prairie/Browerville 53
Section 6A
Prairie Valley 42 Breckenridge 35 @ West Central
Prairie Valley 12@ West Central 72
Bertha-Hewitt/Verndale 22 @ Barnesville 43
Border West 30 @ New York Mills 42
Wadena-Deer Creek 52 Pelican Rapids 25 @ Staples-Motley
Wadena-Deer Creek 22 @ Staples-Motley 50
Section 7A
Nashwauk-Keewatin 0 Ogilvie 3 @ Pierz
Ogilvie 0@ Pierz 82
Deer River 38 @ Mille Lacs 37
Crosby-Ironton 6 @ Blackduck/Cass Lake 66
Walker-Hackensack-Akeley 3 International Falls 0
Walker-Hackensack-Akeley 4 @ Aitkin 70
Section 3AA
Marshall 34 Redwood/River Valley 36 @ Wabasso/Red Rock Central
Redwood/River Valley 18 @ Wabasso/Red Rock Central 48
Quad County 35 Dawson/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 25 @ Wabasso/Red Rock Central
New Ulm 34 Luverne 40 @ Worthington
Luverne 11@ Worthington 56
Tracy-Milroy-Balaton 71 Fulda/Murray County Central 12 @ Worthington
Fairmont/Martin County West 42 Tracy-Milroy-Balaton 30 @ Worthington 
Section 7AA
Virginia 28 Pine City/Hinckley 42 @ Hibbing
Grand Rapids 69 Pine City/Hinckley 6 @ Hibbing
Cloquet 73 Proctor 0 @ Hibbing
Cloquet 32@ Hibbing 36
Chisago Lakes 47 Rush City/Braham 18 @ North Branch
Mora 42 Chisago Lakes 27 @ North Branch
Princeton 64 @ North Branch 9
MIlaca 37 Princeton 24 @ North Branch

February 10
Section 7AAA
Champlin Park  45@ Andover 33

February 11
Section 1A
Pine Island 47 Triton  30@ Zumbrota-Mazeppa
Pine Island 22@ Zumbrota-Mazeppa 48
Wabasha-Kellogg 62 Fillmore Central 18 @ Goodhue
Wabasha-Kellogg 21 @Goodhue 50
Saint Charles 52 Hayfield 22 @Dover-Eyota
Saint Charles 18 @ Dover-Eyota 56
Lake City 56 Chatfield 21 @ Caledonia/Houston
Lake City 9@ Caledonia/Houston 55
Section 2A
New Richland/Ellendale 51 Blooming Prairie 21 @ Kenyon-Wanamingo
New Richland/Elelendale 3 @Kenyon-Wanamingo 65
United South Central 24 @ Maple River 39
Lake Crystal-Wellcome Memorial 40 @ LeSueur-Henderson 27
Medford 58 Saint Clair 12 @ Blue Earth
Medford 5@ Blue Earth 68
Section 3A
Madelia/Truman 24 Bold 45 @ Minneota
Bold  9@ Minneota 66
Canby 34 @ Saint James 35
Jackson County Central 24 @ Adrian 49
Windom/Mountain Lake 24 @ Pipestone 49
Section 1AA
Cannon Falls 39 Winona 31 @ Kasson-Mantorville
Cannon Falls 3 @ Kasson-Mantorville 71
Byron 28 @ Stewartville 32
Grand Meadow/LeRoy/Southland  30@ Plainview-Elgin-Millville 42
Lewiston/Rushford 3 LaCrescent 0 @ Albert Lea
Lewisont/Rushford 6@ Albert Lea 70
Section 2AA
Waterville/Janesville 31 Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 32 @ Waconia
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 6 @ Waconia 61
New Prague  48 Mankato East 21 @ Scott West
New Prague 14@ Scott West 51
Tri-City United 43, Saint Peter 26 @ Watertown-Mayer
Tri-City United 17@ Watertown-Mayer 50
Waseca 41 Mankato West 16 @ Hutchinson
Waseca 66 @ Hutchinson 7
Section 6AA
Dassel-Cokato 9 @Foley 49
Dassel-Cokato 34 Becker 25 @ Foley
Monticell0 48 Saint Cloud Apollo 33 @ Annandale/Maple Lake
Monticello 6 @ Annandale/Maple Lake 61
Albany 63 Rockford 9 @ Delano
Albany 21 @ Delano 47
Zimmerman 21 Big Lake 45 @ Litchfield
Big Lake 9 @ Litchfield 49
Section 1AAA
Rochester Century 21 Austin 54 @ Farmington
Austin 0 @Farmington 74
Lakeville South 31 @ Rochester John Marshall 41
Northfield 11 @ Faribault 47
Rochester Mayo  13@ Owatonna 54

February 12
Section 4A @ Trinity School
Sibley East 52 Eden Valley-Watkins 20
Norwood-Young America 29 Atwater-Cosmos-Grove City 41
Sibley East 39 Atwater-Cosmos-Grove City 27
Section 5A @ Paynesville
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 57 Benson 6
Royalton 28 Long Prairie/Browerville 35
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 43 Long Prairie/Browerville19
Section 6A @ Barnesville
West Central 63 Barnesville 16
New York Mills 31 Staples-Motley 36
West Central 42 Staples-Motley 27
Section 7A @ Deer River
Pierz 62 Deer River 6
Blackduck/Cass Lake 15 Aitkin 44
Pierz 57 Aitkin 13
Section 6AA @ Litchfield
Foley 33 Annandale/Maple Lake 15
Delano 30 Litchfield 36
Foley 29 Litchfield 19
Section 7AA @ Virginia
Grand Rapids 22 Milaca 40
Mora 41 Hibbing 21
Mora 40 Milaca 22
Section 2AAA @ Apple Valley
Apple Valley 73 Bloomington Jefferson 3
Lakeville North 18 Eastview 52
Prior Lake 61 Rosemount 15
Burnsville 3 Shakopee 78
Apple Valley 51 Eastview 16
Shakopee 44 Prior Lake 25
Apple Valley 34 Shakopee 24
Section 3AAA @ Woodbury
Saint Paul Central 21 Saint Paul Harding 24
Hastings 78 Saint Paul Harding 3
Park  44Tartan 26
Woodbury  43East Ridge 15
Eagan 54 Cretin-Derham Hall 13
Hastings 54 Park 16
Eagan 39 Woodbury 25
Hastings 43 Eagan 21
Section 6AAA @ Hopkins
Minneapolis Southwest 25 Edina 39
Minnetonka 57 Edina 24
Mound-Westonka 46 Minneapolis South 25
Chaska 60 Minneapolis Washburn 15
Hopkins  31Eden Prairie 47
Minnetonka 45 Mound-Westonka 30
Chaska 36 Eden Prairie 33
Minnetonka 37 Chaska 30
Section 7AAA @ Andover
Anoka 82 Champlin Park 0
Coon Rapids 30 Forest Lake 31
Saint Francis 46 Elk River 30
Cambridge 47 Blaine 28
Anoka 69 Forest Lake 0
Saint Francis 36 Cambridge 31
Anoka 58 Saint Francis 7

February 13
Section 1A @ Rochester Civic Center
Zumbrota-Mazeppa 38 Goodhue 25
Dover-Eyota 20 Caledonia/Houston 33
Caledonia/Houston 35 Zumbrota-Mazeppa 22
Section 2A @ United South Central
Kenyon-Wanamingo 64 Maple River 3
Lake Crystal-Wellcome Memorial 31 Blue Earth 45
Kenyon-Wanamingo 56 Blue Earth 9
Section 3A @ Redwood Valley
Minneota 65 Saint James 12
Adrian 51 Pipestone 24
Minneota 30 Adrian 26
Section 8A @ Thief River Falls 
Crookston 39 Roseau 32
Frazee 74 Crookston 3
Fertile-Beltrami 29 Dilworth-Glyndon-Felton 43
Park Rapids 54 United North Central 20
Mahnomen/Waubun 51 Red Lake County Central 24
Greenbush-Middle River/Badger 63 Mahnomen/Waubun 15
Frazee 68 Dilworth-Glyndon-Felton 4
Greenbush-Middle River/Badger 52 Park Rapids 18
Frazee 48 Greenbush-Middle River/Badger 15
Section 1AA @ Rochester Civic Center
Kasson-Mantorville 64 Stewartville 6
Plainview-Elgin-Millville 18 Albert Lea 41
Kasson-Mantorville 44 Albert Lea 6
Section 2AA @ Hutchinson
Scott West 34 Waconia 23
Watertown-Mayer 29 Hutchinson 30
Scott West 43 Hutchinson 21
Section 3AA @ Redwood Valley
Wabasso/Red Rock Central 34 Fairmont/Martin County West 29
Worthington 28 Quad County 24
Wabasso/Red Rock Central 28 Worthington 26
Section 4AA @ Saint Thomas Academyt
Simley 84 Saint Croix Lutheran 0
Saint Croix Lutheran 54 Saint Paul Johnson 24
Washington Technology 8 Mahtomedi 60
Henry Sibley57 Saint Thomas Academy 24
Saint Paul Highland Park 0 Saint Thomas Academy 69
Saint Paul Como Park 48 Saint Paul Humboldt 12
South Saint Paul 74 Saint Paul Como Park 6
Simley 67 Mahtomedi 8
South Saint Paul 54 Henry Sibley 12
Simley 38 South Saint Paul 14
Section 5AA @ Totino Grace
Minneapolis Roosevelt 30 Minneapolis Henry 39
Totino Grace 75 Minneapolis Henry 3
Orono 66 Minnehaha Academy/DeLaSalle 12
Benilde-Saint Margaret's 22 Orono 57
Fridley50 Richfield 17
Minneapolis Edison 18 Richfield 54
Brooklyn Center 60 Columbia Heights 24
Bloomington Kennedy 80 Brooklyn Center 0
Totino Grace 52 Orono 19
Bloomington Kennedy 50 Fridley 17
Totino Grace 36 Bloomington Kennedy 28
Region 8AA @ Thief River Falls
Perham 68 Morris/Hancock 6
Morris/Hancock 44 Fosston/Bagley 25
Pequot Lakes/Pine River 75 East Grand Forks 6
Sauk Centre/Melrose 33 Pequot Lakes/Pine River 31
Ottertail County Central 36 Thief River Falls 39
Fergus Falls 9 Thief River Falls 72
Detroit Lakes 67 United Clay Becker 9
Bemidji 53 Detroit Lakes 21
Perham 73 Sauk Centre/Melrose 0
Bemidji 47 Thief River Falls 17
Perham 34 Bemidji 25
Region 1AAA @ Rochester Civic Center
Farmington 52 Rochester John Marshall 20
Faribault 35 Owatonna 25
Farmington 38 Faribault 30
Region 4AAA @ Rogers
Centennial 82 Irondale 0
Spring Lake Park 28 White Bear Lake 27
Mounds View 58 Roseville 15
North Saint Paul 3 Stillwater 65
Centennial 48 Spring Lake Park 19
Stillwater 41 Mounds View 25
Centennial 46 Stillwater 27
Region 5AAA @ Rogers
Robbinsdale Cooper 38 Park Center 30
Saint MIchael-Albertville 84 Robbinsdale Cooper 0
Rogers 25 Maple Grove 36
Buffalo 60 Osseo 15
Robbinsdale Armstrong 0 Wayzata 68
Saint MIchael-Albertville 71 Maple Grove 0
Wayzata 34 Buffalo 32
Saint Michael-Albertville 69 Wayzata 0
Section 8AAA @ Willmar
Sartell 37 Sauk Rapids 31
Willmar 42 Sartell 34
Brainerd 40 Rocori 39
Little Falls 48 Alexandria 26
Saint Cloud Tech 39 Moorhead 27
Willmar 41 Brainerd 24
Little Falls 42 Saint Cloud Tech 38
Willmar 31 Little Falls 21

February 20
Individual Sections @ Annandale/Maple Lake, Blackduck/Cass Lake, Blue Earth, Border West, Canby, Chanhassen, Chisago Lakes, Delano, Dilworth-Glyndon-Felton, East Ridge, Eastview, Elk River, Fergus Falls,  Kimball, Long Prairie/Grey Eagle, Mankato East Minnehaha Academy/DeLaSalle, Minnetonka, Moorhead, Orono, Pierz, Rochester, Saint James, Sartell,  Wayzata, Worthington

February 25
State Team @ Saint Paul
West Central 15 Minneota 41
Sibley East 11 Frazee 48
Caledonia/Houston 26 Kenyon-Wanamingo 39
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 22 Pierz 44
Frazee 32 Minneota 21
Kenyon-Wanamingo 34 Pierz 21
Kenyon-Wanmingo 26 Frazee 24
Pierz 39 Minneota 16
West Central 42 Sibley East  24
Caledonia/Houston 37 Kerkhoven-Murdock-Sunburg 18
Caledonia/Houston 36 West Central 12
Totino Grace 15 Simley 53
Perham 18 Foley 33
Mora 3 Kasson-Mantorville 64
Wabasso/Red Rock Central 25 Scott West 35
Foley 31 Simley 28
Kasson-Mantorville 39 Scott West 18
Kasson-Mantorville 37 Foley 21
Scott West 40 Simley 20
Perhma 46 Totino Grace 21
Perham 38 Wabasso/Red Rock Central 24
Wabasso/Red Rock Central 44 Mora 18
Minnetonka 15 Saint Michael-Albertville 55
Centennial 24 Anoka 44
Hastings 15 Apple Valley 46
Willmar  37Farmington 30
Saint Michael-Albertville 35 Anoka 25
Apple Valley 46 Willmar 24
Apple Valley 31 Saint Michael-Albertville 26
Minnetonka 34 Centennial 32
Anoka 42 Willmar 23
Hastings 44 Farmington 24
Hastings 44 Minnetonka 33

February 26
State Individual @ Saint Paul

February 27
State Individual @ Saint Paul

Comments