Home

November 17, 2014

Start of practice
 
November 26, 2014
Belgrade-Brooten Invitational
(Maple Grove 179, Belgrade-Brooten 167, Morris/Hancock 155, Long Prairie/Browerville 142, New London-Spicer 74, Ortonville 32,)
Melrose/Sauk Centre Invitational
(Kerkhoven-Murdock-Sunburg 225.5, Osakis 178, Sartell 143, Champlin Park 142, Rocori 121, Sauk Centre/Melrose 108.5, Breckenridge 60, Eden Valley-Watkins 38)
Nashwauk-Keewatin 28  Proctor 9 @ Grand Rapids
Nashwauk-Keewatin 12 @ Grand Rapids 65
Proctor 6 @ Grand Rapids 66

November 28, 2014
Blaine 12 @ Coon Rapids 64

November 29, 2014
Elk River 48 Rogers 23 @ Cambridge
Elk River 39 White Bear Lake 27 @ Cambridge
Elk River 50 @ Cambridge 27
Rogers 42 White Bear Lake 38 @ Cambridge
Rogers 27 @ Cambridge 32
White Bear Lake 18 @ Cambridge 44
Faribault Invitational
(Scott West 228.5, Owatonna 173, Tri-City United 126, Austin 113, Faribault 103, Royalton 92, Saint James 85, Saint Paul Johnson 49, Minneapolis Roosevelt 36, Saint Agnes 14)
Hastings Invitational
Coon Rapids 54 Stillwater 19
Albert Lea 59 Forest Lake 15
Hastings 56 Forest Lake 9
Albert Lea 31 Prior Lake 25
Albert Lea 44 Stillwater 22
Coon Rapids 35 Prior Lake 27
Hastings 39 Coon Rapids 25
Hastings 56 Stillwater 11
Prior Lake 39 Forest Lake 22
Mound-Westonka Invitational
(Saint Francis 223, Anoka 215, Saint Cloud Tech 159.5, Mound-Westonka 159, Brainerd 134, Hibbing 64, Northfield 57.5, Mahtomedi 52.5)
Osseo Invitational
(Minnetonka 170, Wayzata 165, Mounds View 158.5, Buffalo 141, Monticello 132.5, Osseo 107.5, Andover 96.5, Blaine 95, Minneapolis Edison 47)
Rochester Invitational
New Richland-Ellendale 59, Rochester Mayo 34
Pine Island 50, Rochester Century 30
Benilde-Saint Margaret's 47 Rochester Century 30
New Richland-Ellendale 41 Rochester John Marshall 30
Rochester John Marshall 43 Pine Island 21
Rochester John Marshall 52 Benilde-Saint Margaret's 29
Simley 36 Stewartville 19
Simley 57 Rochester Mayo 17
Simley 58 Rochester Century 15
Stewartville 46 New Richland-Ellendale 21
Stewartville 59 Pine Island 15
Rochester Mayo 57 Benilde-Saint Margaret's 23
Waconia Invitational
Milaca 49 LeSueur-Henderson 30
Shakopee 47 Milaca 21
Waconia 43 Milaca 28
Shakopee 51 LeSueur-Henderson 15
Shakopee 38 Waconia 28
Waconia 64 LeSueur-Henderson 10
Wadena-Deer Creek Invitational
(Perham 241, Greenbush-Middle River/Badger 185, Pequot Lakes/Pine River-Backus 157, Thief River Falls 138, United North Central 125, Staples-Motley 93, Bertha-Hewitt/Verndale 87, Wadena-Deer Creek 45)
 
December 2, 2014
Aitkin  69@ Rush City/Braham 10
Albany 33, Rocori 36 @ Foley
Albany 10 @ Foley 57
Rocori 16 @ Foley 49
Atwater-Cosmos-Grove City 57 @ Morris/Hancock 21
Barnesville 39 @ Ottertail County Central 40
Benson 54, Prairie Valley 26 @ Minnewaska
Benson 57 @ Minnewaska 21
Prairie Valley 42 @ Minnewaska 24
Bertha-Hewitt/Vnerdale 25, Osakis 49 @ Pequot Lakes/Pine River-Backus
Bertha-Hewitt/Verndale 15 @ Pequot Lakes/Pine River-Backus 60
Osakis 33 @ Pequot Lakes/Pine River-Backus 30
Big Lake 18 @ Little Falls 58
Blooming Prairie 15, Maple River 54 @ Mankato East
Blooming Prairie 25 Saint Clair 34 @ Mankato East
Blooming Prairie 19 @ Mankato East 52
Maple River 58 Saint Clair 9 @ Mankato East
Maple River 51 @ Mankato East 25
Saint Clair 27 @ Mankato East 48
Bold 9, Kerkhoven-Murdock-Sunburg 59 @ Willmar
Bold 12 @ Willmar 68
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 24 @ Willmar 42
Breckenridge 9, West Central 66 @ Wadena-Deer Creek
Breckenridge 30 @ Wadena-Deer Creek 36
West Central 66 @ Wadena-Deer Creek 9
Fairmont/Martin County West 51, New Ulm 27 @ Waseca
Fairmont/Martin County West 37 @ Waseca 32
New Ulm 21 @ Waseca 48
Kimball 54 @ Royalton 15
Mahnomen/Waubun 21 @ Park Rapids 60
Marshall 37, Tracy-Milroy-Balaton 42 @ Quad County
Marshall 26 @ Quad County 51
Tracy-Milroy-Balaton 26 @ Quad County 44
Nashwauk-Keewatin 48 Pine City/Hinckley 18 @ Cloquet
Nashwauk-Keewatin 10 @ Cloquet 70
Pine City/Hinckley 6 @ Cloquet 78
Ogilvie 24 @ Mille Lacs 54
Pelican Rapids 51 @ United Clay Becker 21
Perham 31 @ Moorhead 28
Princeton 55 @ North Branch 12
Redwood Valley/River Valley 60  @ Madelia/Truman 20
Medford 42 @ Madelia/Truman k36
Medford 45 Redwood Valley/River Valley 30 @ Madelia/Truman
Saint James 48 @ Fulda/Murray County Central 25
Wabasso/Red Rock Central 34 @ Windom/Mountain Lake 24
Waconia 66 @ Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 7
Walker-Hackensack-Akeley 12 @ United North Central 51
West Marshall 12 @ East Grand Forks 72
 
December 3, 2014
Chaska/Chanhassen 83 @ Saint Paul Johnson 0
 
December 4, 2014
Aitkin 49 @ Hibbing 13
Alexandria 59 @ Sartell 6
Apple Valley 61 @ Prior Lake 3
Barnesville30, West Central 48 @ Bertha-Hewitt/Verndale
Barnesville 54 @ Bertha-Hewitt/Verndale 18
West Central 52 @ Bertha-Hewitt/Verndale 18
Becker 21, Pierz 49 @ Mora
Becker 25 @ Mora 43
Pierz 32 @ Mora 35
Blackduck/Cass Lake 42, United North Central 35 @ Park Rapids
Blackduck/Cass Lake 42 @ Park Rapids 37
United North Central 24 @ Park Rapids 60
Bold 18 @ Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 61
Brainerd 51 @ Sauk Rapids 19
Brooklyn Center 42, Saint Paul Humboldt 33, @ Saint Paul Central
Brooklyn Center 20 Trinity School 45 @ Saint Paul Central
Brooklyn Center 19 @ Saint Paul Central 60
Saint Paul Humboldt 19 Trinity School 48 @ Saint Paul Central
Saint Paul Humboldt 12 @ Saint Paul Central 66
Trinity School 42 @ Saint Paul Central 33
Byron 48 @ Goodhue 28
Caledonia/Houston 45 @ Decorah 30
Canby 42 @ Tracy-Milroy-Balaton 21
Centennial 58 @ Blaine 9
Champlin Park 42 @ Andover 28
Chaska/Chanhassen 26 @ South Saint Paul 45
Chisago Lakes 12 @ Saint Francis 56
Cloquet 42, Long Prairie/Browerville 28 @ Crosby-Ironton
Cloquet 67 @ Crosby-Ironton 9
Long Prairie/Browerville 70 Nashwauk-Keewatin 6 @ Crosby-Ironton
Long Prairie/Browerville 69 @ Crosby-Ironton 6
Nashwauk-Keewatin 36 @ Crosby-Ironton 25
Cretin-Derham Hall 33 @ Benilde-Saint Margaret's 40
Deer River 18, Pequot Lakes/Pine River 52 @ Walker-Hackensack-Akeley
Deer River 24 @ Walker-Hackensack-Akeley 58
Pequot Lakes/Pine River 55 @ Walker-Hackensack-Akeley 9
Detroit Lakes 49 @ Mahnomen/Waubun 29
East Grand Forks 42 @ Red Lake County Central 33 
Eastview 30 @ Eagan 36
Edina 50, Saint Croix Lutheran 27 @ Minnehaha Academy/DeLaSalle
Edina 48 @ Minnehaha Academy/DeLaSalle 30
Saint Croix Lutheran 34 @ Minnehaha Acdemy/DeLaSalle 39
Elk River 24 @ Anoka 42
Fergus Falls 18 @ Rocori 54
Fillmore Central 3 @ Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland/Southland 60
Fulda/Murray County Central 10, Minneota, 61 @ Redwood Valley/ River Valley
Fulda/Murray County Central 24 @ Redwood Valley/River Valley 59
Minneota 72 @ Redwood Valley/River Valley 6
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 37, Saint Peter 28 @ Watertown-Mayer
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 12 @ Watertown-Mayer 53
Saint Peter 12 @ Watertown-Mayer 55
Hastings 46 @ Henry Sibley 21
Holdingford 39 @ Royalton 30
Hopkins 57, Park Center 18 @ Armstrong
Hopkins 24 @ Armstrong 54
Park Center 25 @ Armstrong 53
Hutchinson 66, Mankato East12, @ Scott West
Hutchinson 63 New Ulm 13 @ Scott West
Hutchinson 23 @ Scott West 39
Mankato East 42 New Ulm 23 @ Scott West
Mankato East 6 @ Scott West 68
New Ulm 0 @ Scott West 78
Jackson County Central 52 @ Pipestone 18
LaCrescent 10 @ Saint Charles 58
Lake City 27, Stewartville 41 @ Triton
Lake City 63 @ Triton 15
Stewartville 69 @ Triton 9
Luverne 21, Windom/Mountain Lake 49 @ Worthington
Luverne 24 @ Worthington 48
Windom/Mountain Lake 32 @ Worthington 36
Mankato West 22 @ Rochester John Marshall 50
Minneapolis North 12, Minneapolis Washburn 0 @ Minneapolis Roosevelt
Minneapolis North 12 @ Minneapolis Roosevelt 72
Minneapolis Washburn 22 @ Minneapolis Roosevelt 54
Mounds View 66 @ East Ridge 3
Northfield 28 @ Rochester Century 33
Orono 46, Richfield 25 @ New Prague
Orono 15 @ New Prague 59
Richfield 3 @ New Prague 78
Tri-City 18 @ New Prague 53
Tri-City 48 Orono 15 @ New Prague
Tri-City 53 Richfield 6 @ New Prague
Osseo 22 @ Maple Grove 53
Owatonna 48 @ Rochester Mayo 17
Park 27 @ Stillwater 37
Paynesville 34 @ Belgrade-Brooten 45
Perham 50, Thief River Falls 17 @ Bemidji
Perham 54 @ Bemidji 15
Thief River Falls 27 @ Bemidji 44
Plainview-Elgin-Millville 43 @Lewiston/Rushford 28
Roseau 21 @ Greenbush-Middle River/Badger 51
Roseville 50, Tartan 29 @ Woodbury
Roseville 24 @ Woodbury 41
Tartan 16 @ Woodbury 60
Saint Agnes 22, Spectrum 27 @ Columbia Heights
Saint Agnes 35 @ Columbia Heights 46
Spectrum 34 @ Columbia Heights 31
Saint Paul Como Park 42 @ Saint Paul Highland Park 30
Totino Grace 69 @ Irondale 9
Totino GRace 70 Minneapolis Edison 9 @ Irondale
Totino Grace 69 Rockford 9 @ Irondale
Minneapolis Edison 36 @ Irondale 33
Rockford 31 @ Irondale 31
Minneapolis Edison 33 Rockford 28 @ Irondale
Wahpeton 48 @ Breckenridge 21
Washington Technology 51 @ Saint Paul Harding 27
Wayzata 46 @ Rosemount 28
Bloomington Kennedy 42 @ Rosemount 28
Bloomington Kennedy 46 Wayzata 31 @ Rosemount
White Bear Lake 31 @ Forest Lake 34
Willmar 58 @ Saint Cloud Tech 3
 
December 5, 2014
Annandale/Maple Lake 67, Paynesville 8 @ Kimball
Annandale/Maple Lake 49 @ Kimball 12
Paynesville 42 @ Kimball 39
Apple Valley 65 @ Lakeville North 10
Buffalo 54, Armstrong 17  @ Big Lake
Buffalo 21 @ Big Lake 43
Armstrong 0 @ Big Lake 69
Byron 73 @ LaCrosse Aquinas 0
Canby 27 Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 32 @ Wabasso/Red Rock Central
Canby 12 @ Wabasso/Red Rock Central 42
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 17 @ Wabasso/Red Rock Central 44
Coon Rapids 36 @ Cambridge 22
Cooper 24, Orono 57 @ Minneapolis South
Cooper 21 @ Minneapolis South 54
Orono 39 @ Minneapolis South 36
Dover-Eyota 43, Pine Island 24 @ Hayfield
Dover-Eyota 57 @ Hayfield 16
Pine Island 33 @ Hayfield 46
Faribault 33, Waterville/Janesville 36 @ Albert Lea
Faribault 9 @ Albert Lea 61
Waterville/Janesville 14 @ Albert Lea 50
Farmington 46, Owatonna 30 @ Hastings
Farmington 15 @ Hastings 48
Owatonna 18 @ Hastings 53
Hibbing 20, Stillwater 40 @ Chisago Lakes
Hibbing 15 @ Chisago Lakes 51
Nashwauk-Keewatin 18 Stillwater 60 @ Chisago Lakes
Nashwauk-Keewatin 6 @ Chisago Lakes 72
Stillwater 49 @ Chisago Lakes 18
Kasson-Mantorville 37, Menomonie 27 @ Zumbrota-Mazeppa
Kasson-Mantorville 40 @ Zumbrota-Mazeppa 27
Menomonie 34 @ Zumbrota-Mazeppa 44
Lakeville South 66, Saint Paul Central 24, @ Eastview
Lakeville South 37 Woodbury 32 @ Eastview
Lakeville South 45 @ Eastview 29
Saint Paul Central 12 Woodbury 57 @ Eastview
Saint Paul Central 15 @ Eastview 51
Woodbury 33 @ Eastview 29
Milaca 30 @ Little Falls 36
Princeton 23 @ Little Falls 51
Minneapolis Patrick Henry 30, Saint Paul Harding 47 @ North Saint Paul
Minneapolis Patrick Henry 33 @ North Saint Paul 46
Saint Paul Harding 38 @ North Saint Paul 35
North Branch 57, Ogilvie 12 @ Pine City/Hinckley
North Branch 52 @ Pine City/Hinckley 24
Ogilvie 33 @ Pine City/Hinckley 36
Prior Lake 19 @ Shakopee 42
Saint Cloud Apollo 14 @ Becker 57
Saint Agnes 19 @ Fridley 57
Saint Michael-Albertville 69 @ Monticello 6
Saint Thomas Academy 22 @ Cretin-Derham Hall 37
Fosston/Bagley 33, Staples-Motley 43 @ New York Mills
Fosston/Bagley 63 United Clay Becker 15 @ New York Mills
Fosston/Bagley 46 @ New York Mills 32
Staples-Motley 60 United Clay Becker 12 @ New York Mills
Staples-Motley 48 @ New York Mills 36
United Clay Becker 27 @ New York Mills 51
United South Central 9 @ Blue Earth 67
Willmar Invitational
(Kerkhoven-Murdock-Sunburg 254, Willmar 230, Saint Cloud Tech 158, Quad County 122, Tracy-Milroy-Balaton 115,  Holdingford 91, Sauk Centre/Melrose 72.5, Benson 68.5, Minnewaska 53.5, Eden Valley-Watkins 49)
 
December 6, 2014
Blue Earth Invitational
(Brainerd 209.5, Blue Earth 208.5, Waterville/Janesville 159, Maple River 139, Fairmont/Martin County West 121, Lake Mills 103, Madelia/Truman 81, Estherville 49, Mankato East 39)
Chisago Lakes Invitational
Mora 49 Chisago Lakes 23
Chisago Lakes 55 Spectrum 15
Kenyon-Wanamingo 46 Chisago Lakes 13
Mora 36 Grand Rapids 30
Kenyon-Wanamingo 59 Grand Rapids 9
Mora 62 Hibbing 9
Hibbing 55 Norwood-Young America 21
Kenyon-Wanmingo 64 Hibbing 9
Grand Rapids 51 Norwood-Young America 19
Norwood-Young America 45 Spectrum 30
Coon Rapids Invitational
Little Falls 30 Mound View 25
Plainview-Elgin-Millville 51 Little Falls 21
Coon Rapids 48 Little Falls 21
Simley 58 Columbia Heights 18
Centennial 38 Plainview-Elgin-Millville 36
White Bear Lake 36 Mounds View 18
Simley 44 Centennial 23
Coon Rapids 42 White Bear Lake 18
Plainview-Elgin-Millville 56 Columbia Heights 21
Mounds View 33 Columbia Heights 24
White Bear Lake 35 Centennial 32
Simley 39  Coon Rapids 29
Dell Rapids Invitational
(Adrian 202, Beresford 178, McCook Central 130, Parker 103, Tri-Valley 101, Dell Rapids 89, Alcester-Hudson 63, Dakota Valley 46)
Ellsworth Invitational
(Spring Valleyu/Elmwood 196.5, Ellsworth 177, Boyceville 171.5, Lake City 164.5, Sparta 152, River Falls 127.5, Saint Croix Falls 56, Cadott 40, Prescott 38, Unity 26)
Farmington Invitational
Farmington 51 Osseo 14
Anoka 46 Farmington 26
Farmington 52 Rochester John Marshall 21
Anoka 57 Osseo 19
Rochester John Marshall 50 Osseo 23
Anoka 56 Rochester John Marshall 9
Flandreau Invitational
(Pipestone 185.5, Luverne 158, Elk Point-Jefferson 149,5. Howard 122, Garretson 115, Flandreau 110, Deuel 100 Sioux Valley 48)
Foley Invitational
Cambridge 64 Paynesville 12
Foley 35 Cambridge 22
Pierz 34 Cambridge 33
Cambridge 39 Sartell 22
Pierz 40 Sartell 31
Foley 70 Paynesville 6
Pierz 43 Paynesville 24
Paynesville 42 Sartell 33
Foley 57 Pierz 10
Foley 58 Sartell 14
Fosston/Bagley Invitational
(Blackduck/Cass Lake 195, Roseau 131, Fertile-Beltrami 126, Fosston/Bagley 109, Mahnomen/Waubun 109, Ottertail County Central 109, Bemidji 102, Red Lake County Central 67.5)
Fridley Invitational
(Mound-Westonka 215.5, Champlin Park 156, Hopkins 140, Delano 139, Zimmerman 123, Tartan 113, Fridley 76, Richfield 59, Irondale 55, North Saint Paul 52.5, Minneapolis Patrick Henry 35, Minneapolis Washburn 27)
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie Invitational
(Watertown-Mayer 214.5, Zumbrota-Mazeppa 191, Windom/Mountain Lake 132, Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 103.5, Kimball 101, Bold 95, Prairie Valley 82.5, Trinity School 81, Saint Clair 50, Howard Lake-Waverly-Winsted 26)
Glenwood City Invitational
Triton 42 Glenwood City 33
Triton 45 Somerset 33
Triton 24 Neillsville 49
Triton 6 Amery 60
Triton49 Spooner 21
Hillsboro Invitational
Pembina County North 63 Hillsboro 15
Dilworth-Glyndon-Felton 45 Central Cass 27
Mayville-Portland 36 West Fargo JV 27
Pelican Rapids 52 Lamoure 29
New York Mills 54 Larimore 24
United Clay Becker 42 Grafton 36
Pembina County North 57 Central Cass 21
Hillsboro 52 United Clay Becker 21
Larimore 42 West Fargo JV 21
Dilworth-Glyndon-Felton 69 Grafton 12
Mayville-Portland 36 Lamoure 30
Central Cass 47 Pelican Rapids 30
Larimore 39 United Clay Becker 36
Pembina County North 61 New York Mills 18
Grafton 48 West Fargo JV 18
Hillsboro 57 Pelican Rapids 20
Central Cass 35 New York Mills 29
Pembina County North 44 Dilworth-Glyndon-Felton 29
United Clay Becker 42 Mayville-Portland 34
Lamoure 42 Grafton 36
Pelican Rapids 51 Larimore 30
Grafton 42 Mayville-Portland 30
New York Mills 49 Hillsboro 21
Dilworth-Glyndon-Felton 66 West Fargo JV 16
Pembina County North 66 Pelican Rapids 12
Central Cass 65 United Clay Becker 18
Lamoure 41 Larimore 15
Dilworth-Glyndon-Felton 51 Hillsboro 20
Holmen Invitational
Caledonia/Houston 61 Holmen 12
Caledonia/Houston 42 West Salem 20
Caledonia/Houston 42 Weston 21
Caledonia/Houston 52 Forest City 15
Wisconsin Rapids Lincoln 48 Caledonia/Houston 16
Independence Invitational
(Apple Valley 230, Cedar Rapids Prairie 190, Independence 162, Osage 147.5, Alburnett 141, Crestwood 136, Hampton 95.5, Linn-Marr 90, Summer-Fredericksburg 66, Algona 62, Cedar Rapids Xaview 58.5, North Fayette/Valley 55, Chariton 38, Starmont 10)
Jamestown Invitational
(Moorhead 202, Minot 134, Fargo Davies 132, Valley City 112, Moorhead JV 100, Jamestown 85, Fargo South 80,)
Lakeville North Invitational
(Scott West 177, Eagan 149, Lakeville North 133.5, Hudson 127, South Saint Paul 119, Lakeville South 111, New Richmond 103.5, Henry Sibley 91, Chanhassen/Chaska 87.5, Park 82.5, Cloquet 80, Woodbury 79, Royalton 31, Proctor 5)
Litchfield Invitational
(Hutchinson 203, Milaca 180.5, Alexandria 172, Monticello 120.5, Atwater-Cosmos-Grove City 114, Litchfield 112, Albany 84, Totino Grace 69)
Maple Grove Invitational
(Annandale/Maple Lake 162.5, Minnetonka 137.5, New London-Spicer 133.5, Roger 132, Belgrade-Brooten 125, Roseville 124.5, Sauk Rapids 119.5, Maple Grove 109, Park Center 67, Mahtomedi 61, East Ridge 57.5, Rockford 29)
New Prague Invitational
New Prague 44 Waseca 17
Waseca 40 Sibley East 33
Chatfield 51 Sibley East 18
Albert Lea 60 Waseca 9
Waseca 40 Saint Peter 33
New Prague 42 Chatfield 26
Chatfield 48 Waseca 24
Albert Lea 44 Saint Peter 18
Albert Lea 44 Sibley East 20
Albert Lea 36 New Prague 26
Albert Lea 41 Chatfield 18
Saint Peter 39 Sibley East 28
New Prague 57 Sibley East 15
New Prague 47 Saint Peter 21
Chatfield 52 Saint Peter 25
Okoboji Invitational
(Central Lyon 208.5, Sibley-Ocheyedan 178.5, Fulda/Murray County Central 166, Spirit Lake 151, Okoboji 138.5, Graettinger 123, Hartley-Melvin-Sanborn 98, West Hancock 87.5, Sioux Central 19)
River Valley Invitational
(Grand Meadow/Leroy-Ostrander/Kingsland/Southland 190, Redwood Valley/River Valley 167.5, Mankato West 136.5, New Ulm 123, Blooming Prairie 60.5, Ortonville 54, Minneapolis Southwest 25)
Rush City Invitational
(Mille Lacs 190.5, Rush City/Braham 164, Rice Lake 146, Luck 114, Deer River 110, Crosby-Ironton 88, Saint Croix Lutheran 81, Ogilvie 80, Brooklyn Center 66)
Saint Ansgar Invitational
Austin 46 Garner-Hayfield/Ventura 33
Austin 66 Rockford IA 12
Austin 54 Clarksville 24
New Hampton 48 Austin 27
Saint James Invitational
(Minneota 214.5, Lake Crystal-Wellcome Memorial 190.5, New Richland-Ellendale 157, Hayfield 100, Saint James 96, Marshall 95, Minnehaha/DeLaSalle 8)
Saint Michael-Albertville Invitational
(Saint Michael-Albertville 242.5, Elk River 182, Waconia 171.5, Forest Lake 111, Spring Lake Park 102, Dassel-Cokato 100, Benilde-Saint Margaret's 81.5, Tri-City 71, Saint Cloud Apollo 63, Minneapolis Roosevelt 19)
Shakopee Invitational
(Saint Francis 241.5, Shakopee 236.5, Bloomington Kennedy 131.5, Osakis 124, Rosemount 103,5, Stillwater 91, Rochester Mayo 88, Rochester Century 78.5, Blaine 61)
Wahpeton Invitational
(West Fargo 264.5, Frazee 242.5, Brookings 163.5, Barnesville 141, Grand Forks Central 138.5, Lisbon 117, Border West 109, Wahpeton 93.5, Fergus Falls 59, Kindred 53.5, Breckenridge 52, Crookston 44, Sisseton 38, Tiospa Zina 18, Devils Lake 7)
Washington Technology Invitational
Saint Thomas Academy 42 Cannon Falls 39
Eden Prairie 56 Saint Thomas Academy 24
Big Lake 75 Saint Thomas Academy 4
Eden Prairie 45 Cannon Falls 30
Big Lake 49 Cannon Falls 27
Big Lake 50 Eden Prairie 27
Washington Technology 51 Saint Thomas Academy 23
Cannon Falls 39 Washington Technology 30
Eden Prairie 60 Washington Technology 21
Big Lake 71 Washington Technology 9
North Branch 40 Washington Technology 36
Cannon Falls 41 North Branch 21
Big Lake 59 North Branch 21
North Branch 44 Saint Thomas Academy 35
Eden Prairie 57 North Branch 22
Winona Invitational
(Kasson-Mantorville 257.5, Goodhue 161, Dover-Eyota 134, Saint Charles 119, Lewiston/Rushford 102.5, Wabasha-Kellogg 94, Medford 93, Winona 57.5 Cochrane-Fountain City 47, Onalaska 43.5, LaCrescent 43, Minneapolis North 11)
 
December 8, 2014
Nashwauk-Keewatin 24 Proctor 20 @ Virginia
Nashwauk-Keewatin 32@ Virginia 43
Proctor 12 @ Virginia 60
 
December 9, 2014
Aitkin 34 @ Brainerd 31
Annandale/Maple Lake 53, Big Lake 15 @ Foley
Annandale/Maple Lake 28 @ Foley 22
Big Lake 29 @ Foley 35
Bemidji 49 @ Hibbing 18
Bertha-Hewitt/Verndale 24 @ United North Central 52
Border West 14, Kerkhoven-Murdock-Sunburg 60 @ Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo
Border West 23 @ Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 46
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 45 @ Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 28
Burnsville 19 @ Bloomington Kennedy 58
Caledonia/Houston 62 @ Waukon 9
Cannon Falls 39 Triton 42 @ Zumbrota-Mazeppa 42
Cannon Falls 17 @ Zumbrota-Mazeppa 52
Triton 8 @ Zumbrota-Mazppa 67
Crookston 24 @ Grand Forks Central 51
Crookston 51 Grand Forks Red River 21 @ Grand Forks Central
East Grand Forks 9 @ Grand Forks Central 57
East Grand Forks 37 Grand Forks Red River 33 @ Grand Forks Central
Crosby-Ironton 16, Detroit Lakes 58 @ Staples-Motley
Crosby-Ironton 15 @ Staples-Motley 64
Detroit Lakes 49 @ Staples-Motley 12
Fertile-Beltrami 30@ Fosston/Bagley 45
Greenbush-Middle River/Badger 59 @ Mahnomen/Waubun 21
Jackson County Central 51 @ Harrisburg 26
Lake Crystal-Wellcome Memorial 19 @ Kenyon-Wanamingo 42
Madelia/Truman 12 @ Fairmont/Martin County West 71
Saint Clair 18 @ Fairmont/Martin County West 52
Marshall 3, Minneota, 71  @ Bold
Marshall 42 @ Bold 39
Minneota72 @ Bold 10
Mayville-Portland 26, Thief River Falls 51 @ Larimore
Thief River Falls 49 @ Larimore 18
West Marshall 15 Thief River Falls 60 @ Larimore
West Marshall 18 Mayville-Portland 45 @ Larimore
West Marshall 18 @ Larimore 39
Norwood-Young America 22 @ Saint James 45
Pelican Rapids 18, West Central 51 @ Ottertail County Central
Pelican Rapids 18 @ Ottertail County Central 45
West Central 39 @ Ottertail County Central 31
Pierz 72, Rockford 6 @ Eden Valley-Watkins
Rockford 18 @ Eden Valley-Watkins 40
Pierz 70 @ Eden Valley-Watkins 5
Quad County  19, Worthington 47 @ Wabasso/Red Rock Central
Quad County 9 @ Wabasso/Red Rock Central 55
Worthington 24 @ Wabasso/Red Rock Central 39
Tracy-Milroy-Balaton 28 @ Redwood Valley/ River Valley 42
Roseau 28 @ Pembina County North 48
Saint Peter 41 @ Maple River 28
Sibley East 51 @ New Ulm 24
Wayzata 6 @ Willmar 63
 
December 10, 2014
Irondale 42, Minneapolis Patrick Henry 43, @ Saint Paul Central
Irondale 49 Saint Thomas Academy 29 @ Saint Paul Central
Irondale 18 @ Saint Paul Central 51
Minneapolis Patrick Henry 42 Saint Thomas Academy 26 @ Saint Paul Central
Minneapolis Patrick Henry 28 @ Saint Paul Central 54
Saint Thomas Academy 24 @ Saint Paul Central 54
Minneapolis Edison 33 Minneapolis Roosevelt 36 @ Minneapolis South
Minneapolis Edison 21 @ Minneapolis South 47
Minneapolis Roosevelt 16 @ Minneapolis South 60
Totino Grace 61 @ Park Center 13
 
December 11, 2014
Adrian 34, Parkston 28,@ Canton
Adrian 63 Tri-Valley 12 @ Canton
Adrian 41 @ Canton 25
Apple Valley 57, Eagan 13 @ Eastview
Rosemount 27 @ Eastview 51
Atwater-Cosmos-Grove City 60, Benson 14 @ Bold
Atwater-Cosmos-Grove City 52 @ Bold 15
Benson 46 @ Bold 31
Becker 45 @ Zimmerman 19
Big Lake 52 @ Rogers 12
Bloomington Kennedy 27 Farmington 44 @ Lakeville North
Bloomington Kennedy 30 @ Lakeville North 40
Farmington 42 @ Lakeville North 32 
Breckenridge 24, Prairie Valley 30, @ Barnesville
Breckenridge 18 United Clay Becker 43 @ Barnesville
Breckenridge 18 @ Barnesville 58
Prairie Valley 43 United Clay Becker 21 @ Barnesville
Prairie Valley 24 @ Barnesville 39
United Clay Becker 13 @ Barnesville 63
Burnsville 40, Saint Thomas Academy 42 @ Henry Sibley
Burnsville 12 @ Henry Sibley 66
Saint Thomas Academy 18 @ Henry Si bley 50
Chaska/Chanhassen 27, Shakopee 53 @ Lakeville South
Chaska/Chanhassen 24 @ Lakeville South 55
Shakopee 50 @ Lakeviile South 18
Cloquet 58, Deer River 21 @ Aitkin
Cloquet 15 @ Aitkin 42
Deer River 7 @ Aitkin 54
Cretin-Derham Hall 17 @ Park 49
Crosby-Ironton 18, Proctor 6 @ Ogilvie
Crosby-Ironton 36 @ Ogilvie 39
New Ulm 6 @ Worthington 63
Fillmore Central 18 @ Saint Charles 60
Fridley 9, Spring Lake Park 61 @ Minnehaha Academy/DeLaSalle
Fridley 70 @ Minnehaha Academy/DeLaSalle 9
Spring Lake Park 78 @ Minnehaha Academy/DeLaSalle 0
Fulda/Murray County Central 10, Windom/Mountain Lake 54@ Garretson
Fulda/Murray County Central 54 @ Garretson 22
Windom/Mountain Lake 40 @ Garretson 24
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 42 Saint Cloud Apollo 33 @ Dassel-Cokato
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 21 @ Dassel-Cokato 46
Saint Cloud Apollo 21 @ Dassel-Cokato 51
Hastings 56 @ Tartan 12
Holdingford 24 @ Kimball 35
Kenyon-Wanamingo 33 @ Chatfield 31
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 41 @ New London-Spicer 28
LaCrescent 23 @ Triton 53
Lake City 20 @ Hayfield 45
Lake Crystal-Wellcome Memorial 51 @ Sibley East 4
Tri-City 39 @ Sibley East 31
Litchfield 9 @ Annandale/Maple Lake 50
Long Prairie/Browerville 35 @ Osakis 26
Coon Rapids 46 @ Osakis 21
Mahtomedi 42 @ North Saint Paul 24
Mankato East 31, Winona 42 @ Albert Lea
Mankato East 12 @ Albert Lea 63
Winona 3 @ Albert Lea 66
Mankato West 24, Northfield 46 @ Owatonna
Mankato West 9 @ Owatonna 69
Northfield 13 @ Owatonna 59
Spectrum 36 @ Brooklyn Center 41
Minneapolis Roosevelt 46, Minneapolis Southwest 21 @ Minneapolis Patrick Henry
Minneapolis Roosevelt 36 @ Minneapolis Patrick Henry 39
Minneapolis Southwest 25 @ Minneapolis Patrick Henry 51
Minneapolis Washburn 19 @ Benilde-Saint Margaret's 36
Orono 31 @ Benilde-Saint Margaret's 39
Orono 57 Minneapolis Washburn 13 @ Benilde-Saint Margaret's
Waconia 59 @ Benilde-Saint Margaret's 11
Waconia 79 Minneapolis Washburn 0 @ Benilde-Saint Margaret's
Minnetonka 0 @ Willmar 64
Minnewaska 24, Morris/Hancock 54 @ Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo
Minnewaska 12@ Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 66
Morris/Hancock 21 @ Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 53
Monticello 29 @ Buffalo 52
Mounds View 57, Osseo 18 @ Roseville
Mounds View 33 @ Roseville 39
Osseo 32 @ Roseville 48
Nashwauk-Keewatin 30, Pine City/Hinckley 39 @ Mille Lacs
Nashwauk-Keewatin 18 @ Mille Lacs 66
Pine City/Hinckley 24 @ Mille Lacs 54
New Prague 49 @ Delano 20
New Richland-Ellendale 42 @ Medford 28
New York Mills 21 @ Park Rapids 56
Pequot Lakes/Pine River-Backus 63, Wadena-Deer Creek 15 @ Detroit Lakes
Pequot Lakes/Pine River-Backus 37 @ Detroit Lakes 36
Wadena-Deer Creek 12 @ Detroit Lakes 44
Perham 66 @ Dilworth-Glyndon-Felton 6
Pine Island 17 @ Byron 53
Princeton 60, Virginia 21 @ Mora
Princeton 21 @ Mora 44
Virginia 9 @ Mora 55
Quad County 40, Sauk Centre/Melrose 35 @ Paynesville
Quad County 51 @ Paynesville 30
Sauk Centre/Melrose 50 @ Paynesville 22
Rochester Century 18, Rochester John Marshall 54 @ Rochester Mayo
Rochester Century 32 @ Rochester Mayo 42
Rochester John Marshall 42 @ Rochester Mayo 26
Royalton 9 @ Pierz 55
Saint Cloud Tech 54 @ Fergus Falls 17
Saint Francis 72 @ North Branch 6
Saint James 31 @ Fairmont/Martin County West 39
Saint Paul Central 48 @ Saint Paul Harding 31
Saint Paul Como Park 25 @ Washington Technology 54
Edina 42 Saint Paul Como Park 41 @ Washington Technology
Edina 27 @ Washington Technology 54
Saint Paul Highland Park 12, Wayzata 72 @ Richfield
Saint Paul Highland Park 21 @ Richfield 54
Wayzata 66 @ Richfield 14
Scott West 61 @ LeSueur-Henderson 15
South Saint Paul 27 @ Simley 42
Thief River Falls 52 @ Crookston 20
United South Central 18 @ Maple River 51
Walker-Hackensack-Akeley 33, @ Blackduck/Cass Lake 55
Watertown-Mayer 67 @ Norwood-Young America 6
Waterville/Janesville 57 @ Blooming Prairie 9
Woodbury 45 @ Stillwater 20
 
December 12, 2014
Andover 10@ Anoka 57
Annandale/Maple Lake 39 @ Milaca 29
Austin 34 @ Faribault 28
Blue Earth 58, Lake Mills 15 @ Maple River
Blue Earth 45 @ Maple River 27
Lake Mills 45 @ Maple River 29
Burnsville 11, Eastview 70 @ Prior Lake
Burnsville 0 @ Prior Lake 75
Eastview 30 @ Prior Lake 40
Centennial 48, Henry Sibley 15 @ Coon Rapids
Centennial 61 Maple Grove 10 @ Coon Rapids
Centennial 27 @ Coon Rapids 41
Henry Sibley 64 Maple Grove 14 @ Coon Rapids
Henry Sibley 18 @ Coon Rapids 50
Maple Grove 0 @ Coon Rapids 77
East Ridge 7 @ White Bear Lake 63
East Ridge 45 Edina 30 @ White Bear Lake
Edina 9 @ White Bear Lake 62
Goodhue 15 @ Kasson-Mantorville 53
Grand Forks Central Invitational
Greenbush-Middle River/Badger 60 Grand Forks Red River 18
Perham 65 Grand Forks Central 6
Perham 78 Bismarck Saint Mary's 3
West Fargo 53 Minot 9
Turtle Mountain 51 Wahpeton 21
New London-Spicer 54 Fertile-Beltrami 21
Detroit Lakes 45 Valley City 32
Bismarck Century 52 Central Cass 9
West Fargo 55 Greenbush-Middle River/Badger 9
Turtle Mountain 42 New London-Spicer 31
Bismarck Century 51 Detroit Lakes 14
Minot 63 Grand Forks Red River 12
Grand Forks Central 69 Bismarck Saint Mary's 12
Wahpeton 39 Fertile-Beltrami 30
Central Cass 43 Valley City 3
Kenyon-Wanamingo 39 @ Stewartville 22
Kimball 37 Rocori 38 @ Buffalo
Kimball 24 @ Buffalo 52
Rocori 37 @ Buffalo 38
Madelia/Truman 18 @ Saint Clair 45
New Prague 16 @ Saint Michael-Albertville 44
Osakis 52, Prairie Valley 24, @ Holdingford
Osakis32 Sauk Centre/Melrose 40 @ Holdingford
Osakis 48 @ Holdingford 27
Prairie Valley 18 Sauk Centre/Melrose 57 @ Holdingford
Prairie Valley 27 @ Holdingford 49
Sauk Centre/Melrose 35 @ Holdingford 33
Ortonville 18, Pipestone 63 @ Canby
Ortonville 3 @ Canby 74
Pipestone 17 @ Canby 50
Osseo 28 @ Spring Lake Park 45
Plainview-Elgin-Millville 46 @ Lake City 16
Princeton 18 @ Cambridge 43
Rogers 33 @ Champlin Park 37
Scott West 20 @ Shakopee 38
Sibley East 38 @ Saint Peter 37
Waconia 60 @ New Ulm 13
 
December 13, 2014
Andover Invitational
(Centennial 191.5, Princeton 172.5, Saint Francis 135.5, Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 119.5, Chippewa Falls 113, Andover 107.5 Minneapolis South 94, Spring Lake Park 93, Fridley 66, Orono 54.5, North Saint Paul 40, Saint Paul Como Park 4)
Barnesville Invitational
(Barnesville 128.5, Fargo Davies 125.5, Lisbon 98.5, Fargo South 97.5, Jamestown 92, Prairie Valley 91, Moorhead JV 61, Breckenridge 60 Fargo North 22)
Big Lake Invitational
(Big Lake 215, Monticello 189, Sartell 178, Albany 167, Saint Cloud Apollo 105.5 Rush City/Braham 83, North Branch 82.5)
Brainerd Invitational
(Frazee 178.5, Moorhead 150.5, Mound-Westonka 147.5, Foley 132.5, Sauk Rapids 122, Pierz 121, Little Falls 107.5, Bemidji 100, Atwater-Cosmos-Grove City 94, Brainerd 93.5, Chisago Lakes 86.5, Grand Rapids 81, Armstrong 74, Becker 63)
Byron Invitational
Byron 40 Lewiston/Rushford 20
Dover-Eyota 36 Waterville/Janesville 28
Byron 37 Waterville/Janesville 26
Dover-Eyota 47 Lewiston/Rushford 23
Dover-Eyota 40 Byron 33
Waterville/Janesville 52 Lewiston/Rushford 24
Chanhassen/Chaska Invitational
(Ellsworth 203, Minnetonka 156, Owatonna 147.5, Buffalo 138, Champlin Park 132.5, Chaska/Chanhassen 121.5, Wayzata 121, Mankato West 98, Hopkins 76.5, Cooper 20)
Columbia Heights Invitational
(Hastings 224, Austin 209, Columbia Heights 157, Bold 138, Washington Technology 119, Howard Lake-Waverly-Winsted 57, Totino Grace 54)
Council Bluffs Lewis Central Invitational]
(Olathe North 517.5, Apple Valley 498, Saint James Academy 426, Grand Island 420.5, Fort Dodge 403, Kearney 399, Lewis Central 390.5, Plattsmouth 388.5, Glenwood 360.5, Nebraska City 311.5, Thomas Jefferson 286.5, Sergeant Bluff-Linton 285.5, Omaha North 275.5, Totino Grace 265, Millard North 247, Maysville 242.5, Atlantic 239, Ames 235.5, Woodbury Central 224, Olathe South 203, Perry 186.5, Newton 157.5, Creighton Prep 137.5, Lincoln East 136.5, Missouri Valley 131, LeMars 127.5, Underwood 115, Norris 114.5, South Sioux City 113.5, Spirit Lake 79.5 Abraham Lincoln 67, Saint Albert 55.5)
Crookston Invitational
(United North Central 174, Roseau 156, Hillsboro 155, Crookston 128, United Clay Becker 117, East Grand Forks 98, Walker-Hackensack-Akeley 78, Mahnomen/Waubun 70, Red Lake County Central 60, West Marshall 33)
Delano Invitational
(Watertown-Mayer 228.5, Saint Peter 168, Delano 154.5 Park Center 116, Blaine 105, Saint Thomas Academy 63, Rockford 54)
Eau Claire North Invitational
(Plainview-Elgin-Millville 396.5, Zumbrota-Mazeppa 388, Wiitenburg-Birnamwood 362.5, Eau Claire North 329.5, Nekoosa/Port Edwards 319, Stanley-Boyd 265, Cadott 231.5, Ladysmith 220, Mondovi 201, Lacrosse Central 192.5, Auburndale 180, Superior 173.5, Medford 165, Chetek 163.5, Colfax 159.5, Bruce 148, Eau Claire Memorial 143.5, Phillips 133, Durand 132, Baldwin-Woodville 125, Prescott 125, Blair-Taylor 110.5, Osseo-Fairchild 109, Cochrane-Fountain City 93, Whitehall 68)
Emmetsburg Invitational
(Hastings 268.5, Central Lyon 175, Ida Grove 158, Okoboji 138, Storm Lake 121, Emmetsburg 98, Estherville 73, Fort Dodge Saint Edwards 66)
Grand Forks Central Invitational
Perham 36 West Fargo 28
Turtle Mountain 44 Bismarck Century 33
Minot 62 Bismarck Saint Mary's 12
Central Cass 32 Wahpeton 26
Valley City 50 Fertile-Beltrami 26
New London-Spicer 44 Detroit Lakes 24
Wahpeton 54 Grand Forks Red River 12
Greenbush-Middle River/Badger 39 Grand Forks Central 30
Minot 63 Fertile-Beltrami 10
Bismarck Century 41 Greenbush-Middle River/Badger 27
Valley City 53 Bismarck Saint Mary's 24
West Fargo 60 New London-Spicer 15
Grand Forks Red River 44 Bismarck Saint Mary's 24
Wahpeton 38 Valley City 32
Minot 42 Central Cass 9
Grand Forks Central 37 Detroit Lakes 35
New London-Spicer 42 Greenbush-Middle River/Badger 34
West Fargo 40 Bismarck Century 25
Perham 52 Turtle Mountain 12
Jackson County Central Invitational
(Adrian 189, Eagan 178, Jackson County Central 155, Wabasso/Red Rock Central 148, New Richland/Ellendale 129.5, Worthington 120.5, Wabasha-Kellogg 76, Sioux City East 74, Luverne 62, Fulda/Murray County Central 57, United South Central 50.5)
Kasson-Mantorville Invitational
(Shakopee 214, Kasson-Mantorville 209.5, Mason City 96, Rochester John Marshall 90, White Bear Lake 83, Winona 78.5, Waseca 45)
LaCrosse Logan Invitational
(Saint Croix Central 219, Lacrosse Logan 203, Brookwood 131, Arcadia 129.5, Independence 116, Fillmore Central 69, LaCrescent 66, Onalaska 61)
Minneapolis Edison Invitational
(Cretin-Derham Hall 155, Maple Grove 138.5, Minneapolis Edison 90, Saint Paul Harding 79.5, Minneapolis Patrick Henry 76, Saint Paul Johnson 70, Minneapolis Southwest 63, Minneapolis Washburn 63, Saint Paul Highland Park 58,  Brooklyn Center 43)
Park Invitational
Stillwater 39 Cannon Falls 27
Cambridge 60 Tartan 15
Blue Earth 39 Park 27
Hutchinson 59 Park 7
Park 58 Tartan 21
Hutchinson 58 Cannon Falls 16
Cambridge 43 Stillwater 25
Chatfield 33 Blue Earth 29
Park 46 Cannon Falls 32
Hutchinson 66 Tartan 9
Blue Earth 49 Stillwater21
Chatfield 38 Cambridge 30
Tartan 42 Cannon Falls 27
Chatfield 55 Stillwater 18
Blue Earth 36 Cambridge 30
Hutchinson 38 Chatfield 27
Park Rapids Invitational
Bemidji jv 31 Deer River 30
Bemidji jv 37 Wadena-Deer Creek 25
Park Rapids 34 Deer River 18
Park Rapids 56  Wadena-Deer Creek 6
Park Rapids 63 Bemidji jv 15
Wadena-Deer Creek 39 Deer River 36 
Prior Lake Invitational
Prior Lake 44 Farmington 25
Simley 45 Farmington 24
Saint Michael-Albertville 48 Farmington 24
Saint Michael-Alberrville 52 Prior Lake 18
Saint Michael-Albertville 53 Simley 10
Simley 33 Prior Lake 24
Tomah Invitational
(Lodi 418, Reedsburg 401.5, Caledonia/Houston 390, Baraboo 370, Cashman 360.5, Tomah 343.5, Mauston 331. Neillsville 321, Viroqua 2909, Vernona 258.5, Westby 241, Richland Center 227, Royall 206, West Salem/Bangor 188.5, Lancaster 164, Mosinee 105)
Trinity School Invitational
(Redwood Valley/River Valley 199, Trinity School 159.5, Triton 158, Northfield 124, Pine Island 121, East Ridge 96.5, Saint Paul Central 83, Ogilvie 77.5, Saint Croix Lutheran 63, Saint Agnes 41, Saint Paul Humboldt 41)
West Central Invitational
(Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 164, Alexandria 158.5, West Central 139, Long Prairie/Browerville 121.5, Belgrade-Brooten 116.5, New York Mills 111.5, Morris/Hancock 109, Ottertail County Central 96.5, Pelican Rapids 86, Border West 69, Mille Lacs 67, Fergus Falls 57)
Woodbury Invitational
Anoka 82 Minneapolis Roosevelt 0
Woodbury 59 Benilde-Saint Margaret's 12
Annandale/Maple Lake 73, Irondale 0
Lakeville North 58 Edina 24
Benilde-Saint Margaret's 61 Minneapolis Roosevelt 18
Edina 46 Irondale 36
Anoka 50 Woodbury 21
Annandale/Maple Lake 40 Lakeville North 26
Anoka 29 Annandale/Maple Lake 25
Lakeville North 36 Woodbury 35
Benilde-Saint Margaret's 42 Edina 26
Minneapolis Roosevelt 48 Irondale 22
 
December 15, 2014
Bloomington Kennedy 37 @ Chaska/Chanhassen 38
 
December 16, 2014
Alexandria 26 @ Moorhead 31
Bertha-Hewitt/Verndale 27 @ Ottertail County Central 47
Blackduck/Cass Lake39, Holdingford 24 @ Aitkin
Blackduck/Cass Lake 37 @ Aitkin 32
Holdingford 28 @ Aitkin 45
Bloomington Kennedy 39, Fridley 24, @ Trinity School
Bloomington Kennedy 45@ Trinity School 20
Fridley 34@ Trinity School 37
Blue Earth 34, New Prague 31 @ LeSueur-Henderson
Blue Earth 33 @ LeSueur-Henderson 14
New Prague  54@ LeSueur-Henderson 21
Brainerd 54 @ Fergus Falls 18
Burnsville17 , Champlin Park 62 @ Edina
Burnsville 41 @ Edina 42
Champlin Park 63 @ Edina 18
Canby 55 @ Benson 15
Quad County 54 @ Benson 21
Crosby-Ironton 9, Pequot Lake/Pine River 64,@ Royalton
Crosby-Ironton 33 @ Royalton 44
Pequot Lakes/Pine River 60 @ Royalton 15
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 21, Windom/Mountain Lake 36 @ Minneota
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valey/Montevideo 9 @ Minneota 53
Windom/Mountain Lake 12 @ Minneota 45
Dover-Eyota 53 @ Wabasha-Kellogg 17
Frazee 50, @ Dilworth-Glyndon-Felton 14
Fulda/Murray County Central 44, Tracy-Milroy-Balaton 30 @ Luverne
Fulda/Murray County Central 27 @ Luverne 50
Tracy-Milroy-Balaton 32 @ Luverne 43
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 43, Madelia/Truman 15 @ Sibley East
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 24 @ Sibley East 35
Madelia/Truman 21 @ Sibley East 48
Nashwauk-Keewatin Invitational
Grand Rapids 58 Nashwauk-Keewatin 15
Grand Rapids 53 Hibbing 14
Grand Rapids 56 Virginia 9
Grand Rapids 18 Proctor 3
Hibbing 66 Nashwauk-Keewatin 18
Hibbing 48 Virginia 30
Nashwauk-Keewatin43 Virginia 30
Hibbing 26 Proctor 12
Nashwauk-Keewatin 24 Proctor 12
Virginia 42 Proctor 15
Kimball 45, Long Prairie/Browerville 33, @ Howard Lake-Waverly-Winsted
Kimball 57 Minnewaska 21
Kimball 63 @ Howard Lake-Waverly-Winsted 12
Long Prairie/Browerville 57 Minnewaska 22 @ Howard Lake-Waverly-Winsted
Long Prairie/Browerville 59 @ Howard Lake-WAverly-Winsted 18
Minnewaska 48 @ Howard Lake-Waverly-Winsted 23
LaCrescent 16 @ LaCrosse Logan 63
Mahnomen/Waubun 51@ Walker-Hackensack-Akeley 27
New York Mills 21 @ Barnesville 51
North Branch 16 @ Cambridge 53
Norwood-Young Amnerica 18 @ Tri-City 54
Orono 43 @ Osseo 33
Perham 61 @ Park Rapids 14
Prairie Valley 16, Border West 39 @ West Central
Prairie Valley 6 @ West Central 66
Border West 14 @ West Central 57
Crookston 39, Red Lake County Central 24 @ West Marshall
Crookston 54 @ West Marshall 12
Red Lake County Central 48 @ West Marshall 24
Rochester Century 6, Zumbrota-Mazeppa 67 @ Plainview-Elgin-Millville
Rochester Century 9 @ Plainview-Elgin-Millville 60
Zumbrota-Mazeppa 48 @ Plainview-Elgin-Millville 15
Rush City/Braham 51 @ Pine City/Hinckley 21-
Saint James 6, Waconia 63 @ Saint Peter
Saint James 39 @ Saint Peter 30
Waconia 53 @ Saint Peter 13
United North Central 33 @ Staples-Motley 37
Zimmerman 31 @ Albany 33
 
December 17, 2014
Cooper 40, Minneapolis Southwest 20, @ Park Center
Cooper 20 Saint Paul Central 58 @ Park Center
Cooper 33 @ Park Center 46
Minneapolis Southwest 9 Saint Paul Central 70 @ Park Center
Minneapolis Southwest 15 @ Park Center 60
Saint Paul Central 48 @ Park Center 22
Shakopee 53 @ Lakeville North 24
 
December 18, 2014
Albany 16 @ Milaca 58
Annandale/Maple Lake 45 @ Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 25
Rogers 36 @ Monticello 29
Blaine 32 @ Eden Prairie 44
Blooming Prairie 39 @ United South Central 36
Breckenridge 9 @ Dilworth-Glyndon-Felton 64
Brooklyn Center 59 @  Minneapolis Patrick Henry 21
Buffalo 9 @ Saint Michael-Albertville 64
Burnsville 3, Eagan 75  @ Rosemount
Burnsville 6 @ Rosemount 64
Eagan 55 @ Rosemount 19
Byron 7 @ Albert Lea 55
Cannon Falls 24, Goodhue 49 @ Lake City
Cannon Falls 28 @ Lake City 45
Goodhue 38 @ Lake City 29
Chaska/Chanhassen 45, Winona 24 @ Northfield
Chaska/Chanhassen 36 @ Northfield 34
Winona 31 @ Northfield 41
Dassel-Cokato 39 @ Mound-Westonka 35
Foley 40 @ Becker 19
Frazee 33 @ Moorhead 19
Grand Rapids 15 @ Bemidji 47
Hayfield 3 @ Stewartville 66
Henry Sibley 25, Lakeville South 43 @ Tartan
Henry Sibley 43 @ Tartan 30
Lakeville South 62 @ Tartan 9
Howard Lake-Waverly-Winsted 0 @ Holdingford 83
Hutchinson 26 @ Waconia 39
Kimball 27 @ Belgrade-Brooten 47
LeSueur-Henderson 56, Rockford 21 @ Watertown-Mayer
LeSueur-Henderson 20 @ Watertown-Mayer 50
Rockfrod 0 @ Watertown-Mayer 74
Saint Cloud Apollo 24 @ Sauk Rapids 49
Mankato East 33 @ Mankato West 39
Medford 28, Saint Peter 48 @ Waterville/Janesville
Medford 29 @ Waterville/Janesville 48
Saint Clair 24 Saint Peter 46 @ Waterville/Janesville
Saint Clair 16 @ Waterville/Janesville 58
Saint Peter 29 @ Waterville/Janesville 45
Minneapolis South 63, Minneapolis Southwest 12 @ Minneapolis North
Minneapolis South 78 @ Minneapolis North 0
Minneapolis Southwest 48 @ Minneapoilis North 0
Minneapolis Washburn 32, Saint Thomas Academy 39 @ South Saint Paul
Minneapolis Washburn 4 @ South Saint Paul 74
Saint Thomas Academy 6 @ South Saint Paul 75
Minnehaha Academy/DeLaSalle 24 @ Columbia Heights 48
Minneota 37 @ Kerkhoven-Murdock-Sunburg 24
New London-Spicer 33 @ Litchfield 35
North Branch 15 @ Chisago Lakes 60
North Saint Paul 0 @  Simley 76
Sisseton 21 @ Border West 57
Osakis 51 @ New York Mills 22
Park 41 @ Wayzata 28
Paynesville 46 @ Bold 36
Rochester John Marshall 36 @ Austin 33
Rochester Mayo 33 @ Faribault 34
Rocori 30 @ Brainerd 41
Rogers 39 @ Monticello 32
Saint Charles 30 @ Lewiston/Rushford 39
Saint Cloud Tech 32 @ Alexandria 31
Saint Francis 32 @ Coon Rapids 31
Saint Paul Harding 51 @ Saint Paul Como Park 9
Saint Paul Highland Park 6 @ Washington Technology 60
Saint Agnes 54 Saint Paul Highland Park 16 @ Washington Technology
Saint Agnes 24 @ Washington Technology 39
Saint Paul Johnson 36 @ Saint Paul Central 39
Sauk Centre/Melrose 25 @ Atwater-Cosmos-Grove City 42
Sibley East 18 @ Scott West 51
Stillwater 33 @ Mounds View 29
Triton 27 @ Pine Island 48
Woodbury 58 @ Cretin-Derham Hall 16
Zumbrota-Mazeppa 24 @ Kenyon-Wanamingo 31
 
December 19, 2014
Adrian 55, Dassel-Cokato 16 @ Pipestone
Dassel-Cokato 38 @ Pipestone 32
Adrian 50 @ Pipestone 23
Andover 24 @ Osseo 43
Fridley 57 Minneapolis Edison 12 @ Osseo
Fridley 39 @ Osseo 35
Andover 51 Minneapolis Edison 22 @ Osseo
Minneapolis Edison 18 @ Osseo 62
Fridley 46 Andover 26 @ Osseo
Belgrade-Brooten 28, Eden Valley-Watkins 15 @ Atwater-Cosmos-Grove City
Belgrade-Brooten 40 @ Atwater-Cosmos-Grove City 32
Belgrade-Brooten 30 @ Atwater-Cosmos-Grove City 32
Eden Valley-Watkins 11 Osakis 69 @ Atwater-Cosmos-Grove City
Eden Valley-Watkins 10 @ Atwater-Cosmos-Grov eCity 63
Osakis 23 @ Atwater-Cosmos-Grove City 47
Benson 64 @ Ortonville 12
Blaine 57, Saint Paul Harding 21 @ Roseville
Blaine 30 @ Roseville 32
Saint Paul Harding 30 @ Roseville 48
Blooming Prairie 24, Central Springs 57, @ Grand Meadow/Leroy-Ostrander/Kingsland
Blooming Prairie 33 Saint Ansgar 37 @ Grand Meadow/Leroy-Ostrander/Kingsland
Blooming Prairie 21 @ Grand Meadow/Leroy-Ostrander/Kingsland 54
Central Springs 26 @ Grand Meadow/Leroy-Ostrander/Kingsland 51
Saint Ansgar 12 @ Grand Meadow/Leroy-Ostrander/Kingsland 69
Chisago Lakes Invitational
(Champlin Park 200.5, Chisago Lakes 200, Rogers 188, Goodhue 166, Armstrong 99.5, Saint Croix Falls 83, Rush City/Braham 66, North Saint Paul 37)
Columbia Heights 39 Minneapolis Patrick Henry 42 @ Richfield
Edina 36 @ Richfield 37
Minneapolis Patrick Henry 30 @ Richfield 36
Columbia Heights 48 Edina 36 @ Richfield
Dover-Eyota 23 @ Zumbrota-Mazeppa 37
Elk River 39, Princeton 30 @ Monticello
Elk River 37 @ Monticello 33
Princeton 28 @ Monticello 40
New York Mills 40, Pelican Rapids 30 @ Prairie Valley
New York Mills 57 @ Prairie Valley 6
Pelican Rapids 60 @ Prairie Valley 24
Orono 30, Paynesville  39@ Howard Lake-Waverly-Winsted
Orono 52 @ Howard Lake-Wavelry-Winsted 18
Paynesville 57 @ Howard Lake-Waverly-Winsted 12
Tartan 10 @ Mora 52
Rosemount 26 @ Park 40
Sauk Rapids 24 @ Saint Cloud Tech 49
 
December 20, 2014
Big Bear Invitational @ Cass Lake
(Hutchinson 168.5, West Central 152.5, Lakeville North 141.5, Aitkin 136, Greenbush-Middle River/Badger 134.5, Bemidji 129, Barnesville 123, Blackduck/Cass Lake 116.5, Big Lake 115.5, Thief River Falls 115, Dilworth-Glyndon-Felton 97, Pequot Lakes/Pine River 97, Park Rapids 93.5, Roseau 85, Detroit Lakes 78.5, Bertha-Hewitt/Verndale 78, Crookston 76.5, United North Central 75.5, Morris/Hancock 73.5, Albany 59.5, Staples-Motley 57, Hibbing 56.5, Spectrum 51, Zimmerman 51, Holdingford 45, Mahnomen/Waubun 44, Deer River 41, Fosston/Bagley 36, Willmar 35, Fergus Falls 34, Red Lake County Central 23, Virginia 22, Walker-Hackensack-Akeley 21, Crosby-Ironton 17.5, United Clay Becker 14, Wadena-Deer Creek 12, West Marshall 12)
Fillmore Central Invitational
(Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland/Southland 191.5, Chatfield 189.5, Plainview-Elgin-Millville 179, Decorah 159, Pine Island 95, Lewiston/Rushford 85.5, Hayfield 81, Scott West 78, Winona 58, LaCrescent 48, Fillmore Central 19, Irondale 3)
Foley 40, Royalton 8 @ Brainerd
Foley 49 @ Brainerd 13
Royalton 12 @ Brainerd 59
Frazee Invitational
Becker 59 Lisbon 15
Minneota 47 Annandale/Maple Lake 15
Frazee 30 Lake Crystal-Wellcome Memorial 27
Perham 56 Lisbon 15
Frazee 48 Becker 27
Lake Crystal-Wellcome Memorial 45 Becker 18
Annandale/Maple Lake 42 Lake Crystal-Wellcome Memorial 21
Minneota 38 Frazee 22
Minneota 74 Lisbon 0
Annandale/Maple Lake 33 Perham 33
Kenyon-Wanamingo Invitational
(Kenyon-Wanamingo 288, Dover-Eyota 208, Rosemount 144.5, Medford 124, Wabasha-Kellogg 112, Saint Paul Harding 63.5, Burnsville 57, Kenyon-Wanamingo JV 55, Norwood-Young America 54, Blooming Prairie 46)
Madison Invitational
(Spearfish 224.,5 West Central 193.5, Brookings 193, Madison 147, Harrisburg 138, Luverne 115, Wagner 103, Howard 98.5, Lennox 93, Sioux Falls Lincoln 62, Chamberlain 58.5, Tea 43.5, Kingsbury County 41, Dell Rapids 36, Sioux Falls O'Gorman 36)
Minnesota Christmas Invitational @ Rochester
(Apple Valley 188, Saint Michael-Albertville 170.5, Kaukauna 164, Kasson-Mantorville 141.5, Jackson County Central 132.5, Prior Lake 126, Willmar 124.5, Scott West 111, West Fargo 107.5, Bismarck 105.5, Totino Grace 104, Farmington 101.5, Coon Rapids 100, New Prague 97, Owatonna 97, Anoka 92, Saint Francis 91, Albert Lea 88, Eastview 82, Simley 78, Amery 71, Pine Creek 66.5, Hastings 65, Centennial 60, Mound-Westonka 59.5, Forest Lake 58, Cambridge 55.5, Rochester Mayo 52, White Bear Lake 48, Benilde-Sant Margaret's 39, Stewartville 38, Hartland Arrowhead 37.5, Mounds View 18.5 )
Northfield Invitational
(Eagan 196, Watertown-Mayer 168, Lake City 155.5, South Saint Paul 151.5, Waterville/Janesville 125.5, Henry Sibley 120.5, Wayzata 120, Elk River 118, Stillwater 87, Saint Charles 81, Faribault 75,5 Mankato East 52.5, Mahtomedi 44.5, Rochester Century 40.5, Northfield 35.5, East Ridge 30, Eastview 21)
Northwood Invitational
Byron 50 Northwood IA 21
Byron 58 Garner IA 21
Byron 52 Rockford IA 21
Byron 61 Turkey Valley 6
Redwood Valley Invitational
(Kerkhoven-Murdock-Sunburg 156, New Richland/Ellendale 149, Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 145.5, Wabasso/Red Rock Central 133, Alexandria 119, Maple Grove 117, Canby 116.5, Tri-City United 115.5, Blue Earth Area 112, Rocori 105.5, Worthington 103, Buffalo 100.5, Sibley East 97, LeSueur-Henderson 76, Sartell 76, Saint Peter 74, Maple River 64, Fairmont/Martin County West 58, Mankato West 58, United South Central 56.5, Fulda/Murray County Central 54, Minneapolis South 46, Marshall 45, Tracy-Milroy-Balaton 44, Redwood Valley/River Valley 39, Litchfield 37, Quad County 34, Saint James 31, Madelia/Truman 23, Saint Paul Johnson 6, Saint Paul Humboldt 2)
Richfield Invitational
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 75 Brooklyn Center 0
Roseville 42 Richfield 24
Delano 68 Minneapolis Patrick Henry 6
Cloquet 42 Hopkins 33
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 46 Roseville 24
Delano 63 Cloquet 18
Richfield 42 Brooklyn Center 18
Hopkins 42 Minneapolis Patrick Henry 39
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 34 Delano 32
Roseville 42 Cloquet 40
Richfield 38 Hopkins 33
Minneapolis Patrick henry 70 Brooklyn Center 12
Saint Agnes 21 @ Trinity School 52
Stoughton Invitational
(Stoughton 287, Freedom 274, Wisconsin Lincoln 249, Two Rivers 220, Sparta 197.5, Pewaukee 183, Badger 174, Mineral Point 153, Luxemburg-Casco 147, Waunakee 129, Waukesha South 124.5, Iowa-Grant 120, Waseca) 113, River Valley 102.5, Sycamore 81.5, Campbellsport 75, Darlington 70, Franklin 53.5, Waukesha West 35, Madison Lafollette 33, Manawa 20 Lake Mills 9)
Valley City Invitational
(Grand Forks Central 186, Fargo Davies 174, Valley City 144.5, Jamestown 125, Wahpeton 124.5, East Grand Forks 83, Fargo North 79, Fertile-Beltrami 71, Grafton 63, Aberdeen JV 26, Lisbon JV 23, Devils Lake 18)
 
December 23, 2014
Caledonia/Houston24 @ Lewiston/Rushford 51
Eden Valley-Watkins 30, Paynesville 53 @ Rocori
Eden Valley-Watkins 16 @ Rocori 56
Paynesville 15 @ Rocori 60
Kimball 16 @ Kerkhoven-Murdock-Sunburg 49
Lakeville South 40 @ Farmington 34
LeSueur-Henderson 12, Waterville/Janesville 59 @ Waseca
LeSueur-Henderson 17 @ Waseca 60
Waterville/Janesville 45 @ Waseca 29
Luverne 57, Ortonville 18, @ Quad County
Luverne 16 @ Quad County 60
Ortonville 6 Redwood/River Valley 73 @ Quad County
Ortonville 9 @ Quad County 60
Redwood/River Valley 32 @ Quad County 36
Minneapolis Roosevelt 6, Princeton 76 @ Spectrum
Minneapolis Roosevelt 42 @ Spectrum 34
Princeton 51 @ Spectrum 21
Park Rapids 43, Staples-Motley 33 @ Pequot Lakes/Pine River-Backus
Park Rapids 38 @ Pequot Lakes/Pine River-Backus 36
Staples-Motley 15 @ Pequot Lakes/Pine River-Backus 51
Saint Peter 24 @ New Ulm 36
Saint Peter, 9 Tracy-Milroy-Balaton 69 @ New Ulm
Tracy-Milroy-Balaton  54 @ New Ulm 20
Sartell 20@ Saint Cloud Tech 46
 
December 27, 2014
Eau Claire Memorial Invitational
Minnetonka 46 Maple Grove 25
Eden Prairie 40 Tomahawk 33
Eden Prairie 38 Minnetonka 37
Maple Grove 36 Tomahawk 31
Minnetonka 58 Tomahawk 15
Eden Prairie 48 Maple Grove 30
Eden Prairie 66 Whitehall 6
Eden Prairie 51 Stanley-Boyd 21
Maple Grove 44 Abbotsford-Colby 6
Maple Grove 39 Medford WI 24
Minnetonka 62 Eau Claire Memorial WI 15
Minnetonka 53 Black River Falls WI 10
 
December 30, 2014
Pine City/Hinckley 27 @ Virginia 42
Hibbing 54 @ Virginia 17
Nashwauk-Keewatin 28 @ Virginia 51
Hibbing 28 Pine City/Hinckley 14 @ Virginia
Bi-State Classic @ Lacrosse
(Stratford 304.5, Hudson 267.5, Eastview 242, Pulaski 232, Burlington 230, Lakeville South 219, Luxemburg-Casco 206.5, Ellsworth 204, Caledonia/Houston 201, New Richmond 156, Nekoosa 153, River Valley 151, Lancaster 136.5, Baraboo 135.5, Holmen 135.5, Mauston 134, Iowa-Grant 133.5, South Saint Paul 123, Riverdale 118.5, Athens 118, Middleton 116, Bloomington Kennedy 112.5, LaCrosse Central 112, Lodi 110, Mount Horeb 109.5, New Lisbon 109.5, Dodgeville 101, Auburndale 100, Weston 99, West Salem/Bangor 97.5,  Verona 96, Muskego 94.5, DC Everest 90.5, Desoto 90, Marshfield 90, Tomah 89.5, Westby 89, Richland Center 86, LaCrosse Logan 85.5, Adams-Friendship 82, Prairie du Chien 79, Cashton 73.5, Monroe 69, Viroqua 68, Wausau West 59, Boscobel 57, Royall 56.5, Portage 49, Cuba City 48, North Crawford 41, Independence 37. Belmont 25, Kickapoo 21, Hillsboro 10)
Merrill Invitational
Oconto 36 Eden Prairie 31
West Allis 37 Eden Prairie 27
Eden Prairie 46 Edgar 24
Eden Prairie 84 Marquette 0
Eden Prairie 65 Rosholt 12
Eden Prairie 51 Rice Lake 18
Eden Prairie 47 Menomonee Falls 24
Morris/Hancock 51, Pelican Rapids 25 @ Canby
Morris/Hancock 15 @ Canby 51
Pelican Rapids 13 @ Canby 51
North Saint Paul Invitational
Cretin-Derham Hall 51 Saint Paul JOhnson 24
Cretin-Derham Hall 46 North Saint Paul 32
Cretin-Derham Hall 45 Hopkins 32
Cretin-Derham Hall 45 Minneapolis Edison 24
North Saint Paul 51 Saint Paul Johnson 36
Hopkins 50 Saint Paul Johnson 24
Minneapolis Edison 36 Saint Paul Johnson 30
Hopkins 49 North Saint Paul 27
North Saint Paul51 Minneapolis Edison 24
Hopkins 48 Minneapolis Edison 36
Oshkosh Invitational
(Coleman 342.5, Cedarburg 292.5, Wisconsin Lutheran 240, Wittenberg-Birnamwood 226, Stevens Point 201, Bonduel 174.5, Southern Door 174, West Bend West 171.5, Waterford 167.5, Oshkosh North 164, Fond du Lac 156.5, Hortonville 153.5, Germantown 148, Park 148, Waukesha South 139.5, Laconia 138.5, Wautoma 137, Reedsburg 135, Ashwaubenon 132, Random Lake 132, Whitefish Bay 131.5, Mishicot 130, Ripon 127.5, Green Bay West 124, West Allis Nathan Hale 114, Oshkosh West 111, Markesan 110, Manitowoc Lincoln 106, Kenosha Indian Trail 104.5, Chilton 98.5, Kimberly 95, Westfield 92.5, DePere 92, Milwaukee Bradley Tech 88.5, Green Bay Preble East 88, Omro 88, Waupaca 86, Chippewa Falls 84, Wilmot Union 83, Deerfield 82, West DePere 80, Mosinee 79.5, Menasha 76, Belleville 71.5, Peshtigo 67, Gillett/Suring 65.5, Marshall 62, Pacelli 62, Kewaskum 60, Illiana Christian 54.5, Watertown 54, Princeton 52, Winneconne 52.5, Racine Park 47, Grafton 46, Berlin 40, Antigo 38, North Fond du Lac 37, Wisconsin Dells 35, Amherst 32, Wabano 23, Lourdes Academy 22.5, Oakfield 18, Sturgeon Bay 16)
 
January 2, 2015
Belgrade-Brooten Invitational
(Kerkhoven-Murdock-Sunburg 166, Belgrade-Brooten 144, Long Prairie/Browerville 133, Bertha-Hewitt/Verndale 119, Ottertail County Central 109.5,  Becker 91, Minneota JV 51, Howard Lake-Waverly-Winsted 25)
Bemidji 43 @ Cambridge 27
Blackduck/Cass Lake 30, Saint Cloud Tech 38  @ Staples-Motley
Blackduck/Cass Lake 28 West Central 39 @ Staples-Motley
Blackduck/Cass Lake 43 @ Staples-Motley 19
Saint Cloud Tech 42 West Central 24 @ Staples-Motley
Saint Cloud Tech 44 @ Staples-Motley 25
West Central 55 @ Staples-Motley 15
Blue Earth 36 @ New Richland-Ellendale 35
Saint Clair 21 Triton 42 @ New Richland-Ellendale
Saint Clair 12 @ New Richland-Ellendale 59
Triton 7 @ New Richland-Ellendale 63
The Clash @ Rochester
Bettendorf IA 50 Adrian 21
Marmion Accademy IL 37 Hastings 26
Simley 33 Minneota 27
Oak Park River Forest IL 48 Simley 12
Simley 27 Kenyon-Wanamingo 26
Minneota 53 Pleasant Valley IL 14'
Union Knights IA 34 Minneota 27
Shakopee 33 Wasatch UT 21
Shakopee 29 Kenyon-Wanamingo 27
Oak Park River Forest IL 53 Shakopee 9
Kenyon-Wanamingo 34 Union Knights IA 32
Saint Michael-Albertville 51 Totino Grace 23
Carl Sandburg IL 26 Saint MIchael-Albertville 22
Saint MIchael-Albertville 43 Saint Peters Prep NJ 17
Bettendorf IA 43 Anoka 26
Bound Brook NJ 36 Jackson County Central 33
Apple Valley 46 Grant IL 18
Apple Valley 33 Glenbard North IL 28
Apple Valley 32 Bound Brook NJ 27
Glenbard North IL 41 Prior Lake 18
Prior Lake 40 Grant IL 18
Prior Lake 42 Jackson County Central 33
Grand Island NE 34 Totino Grace 28
Vacaville CA 39 Totino Grace 33
Jackson County Central 39 Mediapolis IA 32
Hononegah IL 33 Adrian 22
Hastings 31 Anoka 27
Anoka 29 Hononegah IL 27
Marmion Academy IL 40 Lake Crystal-Wellcome Memorial 27
Cedar Rapids Jefferson IA 3 Lake Crystal-Wellcome Memorial 23
Lake Crystal-Wellcome Memorial 36 Adrian 27
Hastings 42 Ceda Rapuids Jefferson IA 17

January 3, 2015
Benson Invitational
(Benson 252.5, Fergus Falls 147.5, Ortonville 132.5, Minnewaska 121, Mahnomen/Waubun 76)
Buffalo Invitational
Bemidji 42 Buffalo 24
Bemidji 53 Quad County 12
Willmar 52 Bemidji 15
Zumbrota-Mazeppa 38 Bemidji 22
Quad County 33 Buffalo 30
Zumbrota-Mazeppa 58 Rogers 10
Zumbrota-Mazeppa 54 Park Centrer 9
Rogers 66 Park Center 8
Rocori 48 Richfield 24
Willmar 61 Rocori 9
Willmar 71 Richfield 3
Willmar 33 Zumbrota-Mazeppa 24
Rocori 38 Rogers 28
Quad County 41 Rocori 30
Quad County 49 Rogers 24
Park Center 55 Richfield 19
Buffalo 72 Park Center 9
Buffalo 57 Richfield 9
Cambridge Invitational
(Elk River 181, Hutchinson 178, Grand Rapids 183, Cambridge 137, Champlin Park 120, Brainerd 115, Little Falls 113, North Branch 58)
Cannon Falls Invitational
(Austin 145, Kimball 138, Saint Charles 135, Cannon Falls 132.5, Wabasha-Kellogg 119.5, Pine Island 115, Edina 101, Rochester Century 75, Saint Agnes 41, Saint Croix Lutheran 30.5)
The Clash @ Rochester
Apple Valley 39 Bettendorf 34
Oak Park River Forest 43 Apple Valley 26
Carl Sandburg 35 Apple Valley 30
Chisago Marist 36 Shakopee 33
Bound Brok 47 Shakopee 16
Shakopee 37 Marmion Academy 33
Adrian 49 Pleasant Valley 23
Mediapolis 39 Totino Grace 33
Adrian 34 Totino Grace 30
Totino Grace 52 Pleasant Valley 22
Mediapolis 42 Adrian 27
Lake Crystal-Wellcome Memorial 32 Wasatch 31
Lake Crystal-Wellcome Memorial 39 Vacaville 33
Grant 30 Lake Crystal-Wellcome Memorial 31
Minneota 38 Cedar Rapids Jefferson 36
Jackson County Central 51 Parkston 22
Minneota 41 Jackson County Central 29
Minneota 42 Parkston 27'
Cedar Rapids Jefferson 40 Jackson County Central 36
Prior Lake 50 Grand Island 13
Prior Lake 32 Union Knights 31
Prior Lake 38 Hononegah 22
Kenyon-Wanamingo 36 Anoka 28
Kenyon-Wanamingo 37 Jefferson 26
Saint Peters Prep 49 Anoka 5
Saint Peters Prep 37 Kenyon-Wanamingo 22
Jefferson 39 Anoka 32
Simley 28 Hastings 24
Glenbard North 32 Saint Michael-Albertville 26
Glenbard North 43 Simley 17
Saint Michael-Albertville 53 Hastings 13
Saint Michael-Albertville 45 Simley 11
Glenbard North 43 Hastings 20
Crestwood Invitational
Crestwood 60 Fillmore Central 18
Saint Ansgar 48 Fillmore Central 9
South Winneshiek 63 Fillmore Central 9
Waukon 54 Fillmore Central 12
Farmington Invitational
Milaca 46 Lake City 19
Henry Sibley 46 Bloomington Kennedy 24
Lake City 41 Henry Sibley 21
Farmington 40 Henry Sibley 29
Henry Sibley 42 Dassel-Cokato 25
Farmington 47 Dassel-Cokato 22
Lake City 44 Dassel-Cokato 25
Dassel-Cokato 48 Paynesville 24
Chatfield 51 Bloomington Kennedy 26
Chatfield 65 Payunesville 18'
Chatfield 43 Milaca 33
Milaca 68 Bloomington Kennedy 6
Bloomington Kennedy 48 Paynesville 21
Milaca 72 Paynesville 6
Farmington 42 Chatfield 33
Farmington 39 Lake City 21
Fertile-Beltrami Invitational
(Frazee 253.5, New York Mills 144, Fertile-Beltrami 142, Fosston/Bagley 115, East Grand Forks 94, United Clay Becker 94, Wadena-Deer Creek 62)
Foley Invitational
(Saint Cloud Tech 175, Foley 160.5, Alexandria 125.5, Atwater-Cosmos-Grove City 119, Forest Lake 112.5, Monticello 107.5, Holdingford 101.5, Blackduck/Cass Lake 94.5, Canby 91, Maple Grove 89.5, Sauk Rapids 87, Mounds View 65, Sartell 59.5, Royalton 50.5, Foley JV 46, Pine City/Hinckley 13)
Grand Meadow/Leroy-Ostander/Kingsland Invitational==No team Scores
(Blooming Prairie, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, Madelia/Truman, Northwood, Rochester John Marshall, Saint Ansgar, Winona)
Hopkins Invitational
(Lakeville South 243, Minnetonka 199, Hopkins 147, Minneapolis South 85, Saint Thomas Academy 85, Glenwood City WI 80, East Ridge 78, Minneapolis Washburn 50, Saint Paul Como Park 24) 
Kaukauna Invitational
(Southeast Polk 614.5, Saint Edward's 522.5, Mountain View  518, Montini Catholic 429.5, Kasson-Mantorville 367, Kaukauna 356.5, Stoughton 350, Wisconsin Rapids 341.5, Lockport 336.5, Mount Carmel 328, Freedom 287, Green Valley 276, Lyons Township 258.5, New Prague 247.5, Pewaukee 238, Two Rivers 228.5, Tulsa Union 225.5, Waverly-Shellrock 223.5, Iowa City West 222.5, Menomonie 216, Edwardsville 183, Saint Ritas oc Cascia 173.5, DeForest 169, Wrightstown 143, Sheboygan Falls 138.5 Boylan Catholic 115.5, Hartford 110 Port Washington 96, Hartland Arrowhead 86.5)
LeSueur-Henderson 24, Saint Peter 50 @ Mankato West
LeSueur-Henderson 40 @ Mankato West 31
Saint Peter 38 @ Mankato West 28
Manawa Invitational
(Oconto 181, New Prague 144, Pittsville 143, Antigo 130, Waupaca 128.5, Lakeland 126, Wabeno 112, Winneconne 104.5, Onalaska Lutheran 76, Marathon 75, Manawa 74, Elcho 45, Manitowoc Lutheran-Roncalli 39, Tri-County 39, Xavier-Saint Mary's Central 28)
Maple River Invitational
(Waseca 185, Fairmont/Martin County West 116.5, Faribault 111.5, Tracy-Milroy-Balaton 106.5, Maple Grove 104, Tri-City 78.5, Hayfield 78)
Mora Invitational
(Mora 261, Aitkin 193, Rush City/Braham 166, Zimmerman 131, Spectrum 69, Proctor 7)
Norwood-Young America Invitational
(Litchfield 200, Armstrong 165.4, Saint Michael-Albertville JV 152.5, New Ulm 148, Northfield 131, Eden Valley-Watkins 113, Norwood-Yong America 100.5, Minnehaha Academy/DeLaSalle 44)
Ogilvie Invitational
(Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 171, Ogilvie 83, Saint Croix Falls 70, Unity 69, Columbia Heights 66, Crosby-Ironton 65.5, Deer River 59.5, Minneapolis Edison 33.5)
Perham Invitational
(Perham 239.5, New London-Spicer 164, Sauk Centre/Melrose 128, Roseau 122, United North Central 108, Mille Lacs 82, Walker-Hackensack-Akeley 42.5)
Pipestone Invitational
Omaha Burke 33 Pipestone 28
Wabasso/Red Rock Central 54 Medford 18
Pipestone 43 Medford 28
Wabasso/Red Rock Central 33 Omaha Burke 30
Wabasso/Red Rock Central 50 Pipestone 12
Omaha Burke 44 Medford 24
Rumble on the Red @ Fargo
(Scott West 170.5, Sidney 162, Coon Rapids 156, West Fargo 151, Omaha Skutt 141, Albert Lea 140.5, Annandale/Maple Lake 125.5, Cleveland 122, Omaha North 120, Carrington 111, Waconia 108, Lakeville North 107.5, Saint Francis 106, Owatonna 102, Dover-Eyota 97, Centennial 95, Moorhead 90, Delano 89, Windom/Mountain Lake 87.5, Chaska/Chanhassen 83.5, Plattsmouth 82.5, Eagan 82, Spearfish 80, White Bear Lake 75.5, Rosemount 71, Chisago Lakes 67, Thief River Falls 66, Detroit Lakes 65.5, Byron 64, Elk Point-Jefferson 60.5, Osseo 60.5, Fargo Davies 58, Rapid City Stevens 58, Oakes 52, Woodbury 49,5. Border West 49, Bismarck Saint Mary's 42, Hettinger 40, South Border 38, Wahpeton 37, Hillsboro 35, Central Cass 34.5, Dilworth-Glyndon-Felton 33.5, Spring Lake Park 33, Andover 32, Orono 32, Becker 31, Trinity School at River Ridge 31, Cloquet 28, Jamestown 27, Valley City 25, Grand Forks Red River 22, Lisbon 20, Saint Cloud Apollo 19.5, Fargo South 19, Benilde-Saint Margaret's 18, Fargo North 16, Glenrock 14, Watford City 13, Bismarck Legacy 9, Harvey 9, Sisseton 9)
Tartan Invitational
(Plainview-Elgin-Millville 244.5, Princeton 223, Roseville 152, Tartan 129, Cretin-Derham Hall 126.5, North Saint Paul 64.5, Irondale 60.5, Saint Paul Johnson 48)
 
January 6, 2015
Adrian 57, Marshall 12 @ Fulda/Murray County Central
Adrian 66 @ Fulda/Murray County Central 10
Marshall 30 @ Fulda/Murray County Central 45
Belgrade-Brooten 52 @ Prairie Valley 17
Bemidji 54, Sartell 16 @ Brainerd
Bemidji 44 @ Brainerd  21
Sartell 29 @ Brainerd 50
 Windom/Mountain Lake 57 @ Bold 21
Dilworth-Glyndon-Felton 34 @ Barnesville 36
East Grand Forks 18 @ Fertile-Beltrami 48
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 16 @ New London-Spicer 64
Greenbush-Middle River/Badger 68 @ Crookston 7
Kenyon-Wanamingo 73 @ Triton 3
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 24 @ Wabasso/Red Rock Central 39
Lake Crystal-Wellcome Memorial 44 @ Jackson County Central 25
Little Falls 17 @ Saint Cloud Tech 49
Long Prairie/Broweville 36 @ Sauk Centre/Melrose 46
Mahnomen/Waubun 31 @ Fosston/Bagley 43
Mayville-Portland 28, Red Lake County Central 42 @ Roseau
Mayville-Portland 15 @ Roseau 54
Red Lake County Central 24 @ Roseau 49
New York Mills 37 @ Bertha-Hewitt/Verndale 42
Northfield 58 @ Richfield 21
Ottertail County Central 28 @ Osakis 37
Pierz 28 @ Osakis 31
Park Rapids 36 @ Detroit Lakes 33
Pelican Rapids 6, Perham 63 @ Breckenridge
Pelican Rapids 49 @ Breckenridge 18
Perham 77 @ Breckenridge 0
Pequot Lakes/Pine River-Backus 43 @ Blackduck/Cass Lake 27
Saint Peter 21 @ Tri-City 38
Watertown-Mayer 53 @ Tri-City 16 
Virginia 60 @ Proctor 10
West Central 39 @ Royalton 25
Worthington 48 @ Tracy-Milroy-Balaton 21
 
January 7, 2015
Fridley 75 @ Saint Croix Lutheran 6
Minnehaha/DeLaSalle 45, Saint Paul Como Park 23 @ Saint Paul Johnson
Minnehaha/DeLaSalle 27 @ Saint Paul Johnson 39
Saint Paul Como Park 26 @ Saint Paul Johnson 42
 
January 8, 2015
Becker 31 @ Monticello 32
Blackduck/Cass Lake 23@ Pierz 46
Holdingford 30 @ Pierz 31
Buffalo 49 @ Rogers 23
Eden Prairie 60, Edina 16 @ Wayzata
Eden Prairie 43 @ Wayzata 15
Edina 15 @ Wayzata 60
Chisago Lakes 18 @ Princeton 54
Cloquet 42 @ Mille Lacs 36
Cooper 27 @ Benilde-Saint Margaret's 45
Cretin-Derham Hall 15 @ Mounds View 54
Delano 57 @ Orono 9
Rockford 21 @ Orono 55
Waconia 69 @ Orono 4
Delano 68 Rockford 12 @ Orono
Detroit Lakes 51@ Dilworth-Glyndon-Felton 24
Eagan 56, East Ridge, 3  @ Park
Eagan 33 Woodbury 31 @ Park
Eagan 50 @ Park 22
East Ridge 9 Woodbury 67 @ Park
East Ridge 19 @ Park 57
Woodbury 35 @ Park 27
Faribault 57 @ Rochester John Marshall 19
Forest Lake  37@ Roseville 25
Hopkins 28 @ Minnetonka 39
Kimball 57 @ Eden  Valley-Watkins 19
Lakeville North 20 @ Lakeville South 52
Menomonie 24@ Simley 41
Saint Thomas Academy 3 @ Simley 66
Minneapolis Patrick Henry 41 @ Minneapolis Washburn 25
Minneapolis South 61 @ Minneapolis Washburn 10
Minnehaha Academy/DeLaSalle 27 @ Spectrum 42
New York Mills 3 @ Perham 71
Ogilvie 15 @ Rush City/Braham 65
Park Rapids 53, Virginia 21 @ Walker-Hackensack-Akeley
Park Rapids 45 @ Walker-Hackensack-Akeley 12
Virginia 52 @ Walker-Hackensack-Akeley 15
Saint Michael-Albertville 64 @ Big Lake 6
Saint Paul Central 60 @ Saint Paul Highland Park 21
Saint Paul Humboldt 6 @ Washington Technology 60
Saint Paul Johnson 6, South Saint Paul 71 @ Mahtomedi
Saint Paul Johnson 12 @ Mahtomedi 65
South Saint Paul 63 @ Mahtomedi 6
Shakopee 53 @ Rosemount 13
Tartan 55 @ North Saint Paul 19
Spring Lake Park 60 @ Columbia Heights 15
Trinity School 38, Spring Lake Park  42@ Columbia Heights
Trinity School at River Ridge 41 @ Columbia Heights 33
Wadena-Deer Creek 36@ Pelican Rapids 48
White Bear Lake 34 @ Stillwater 33
 
January 9, 2015
Aitkin 52, Bertha-Hewitt/Verndale 18, @ Little Falls
Aitkin 19 Pierz 49 @ Little Falls
Aitkin 39 @ Little Falls 29
Bertha-Hewitt/Verndale 15 Pierz 62 @ Little Falls
Bertha-Hewitt/Verndale 21 @ Little Falls 57
Pierz 37 @ Little Falls 30
Andover 33 @ Blaine 37
Bemidji Invitational
Henry Sibley 50 Armstong 19
Kenyon-Wanamingo 67 Armstrong 0
Blackduck/Cass Lake 36 Henry Sibley 31
Kenyon-Wanamingo 62 Henry Sibley 6
Blackduck/Cass Lake 45 Armstrong 34
Kenyon-Wanamingo 61 Blackduck/Cass Lake 6
Perham 65 United North Central 3
Bloomington Kennedy 35 Canby 30
Perham 55 Bloomington Kennedy 9
Canby 45 United North Central 27
Perham 60 Canby 3
Bloomington Kennedy 57 United North Central 21
Farmington 40 Bemidji 21
Farmington 53 Big Lake 15
Farmington 45 Deer River 15
Bemidji 36 Deer River 9
Big Lake 64 Deer River 10
Bemidji 35 Big Lake 19
Brainerd 39 Thief River Falls 33
Moorhead 44 Cambridge 23
Moorhead 47 Brainerd 18
Cambridge 42 Thief River Falls 30
Moorhead 40 Thief River Falls 30
Cambridge 37 Brainerd 27
Benson19, Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 46 @ Sauk Centre/Melrose
Benson 30 @ Sauk Centre/Melrose 45
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevdeo 51 @ Sauk Centre/Melrose 25
Blue Earth 37 @ Fairmont/Martin County West 24
Byron 55 @ Cannon Falls 16
Champlin Park 48 Spring Lake Park 18 @ Totino Grace
Champlin Park 21 @ Totino Grace 53
Spring Lake Park 21 @ Totino Grace 49
Chaska/Chanhassen 39, Faribault 32 @ Eastview
Chaska/Chanhassen 22 @ Eastview 43
Faribault 12 @ Eastview 55
Chatfield 25, Dover-Eyota 38 @ Plainview-Elgin-Millville
Chatfield 34  @ Plainview-Elgin-Millville 30
Dover-Eyota 29 @ Plainview-Elgin-Millville 36
Coon Rapids 60 @ Elk River 10
Delano 54, Fergus Falls 22, @ Becker
Delano 61 Minneapolis South 12 @ Becker
Delano 24 @ Becker 35
Fergus Falls 21, Minneapolis South 45 @ Becker
Fergus Falls 12 @ Becker 61
Minneapolis South 10 @ Becker 56
Fillmore Central 18 @ LaCrescent 53
Foley 38 @ Zimmerman 15
Grand Meadow/Leroy-Ostrander/Kingsland/Southland 48 @ Saint Charles 33
Hibbing Invitational
Mound-Westonka 45 Walker-Hackensack-Akeley 24
Hibbing 64 Nashwauk-Keewatin 9
Chisago lakes 54 Walker-Hackensack-Akeley 24
Mound-Westonka 73 Nashwauk-Keewatin 6
Lakeville North 21 @ Eagan 53
Lakeville South 75 @ Burnsville 9
Mahnomen/Waubun Invitational
Frazee 48 Greenbush-Middle River/Badger 15
Mahnomen-Waubun 51 Wadena-Deer Creek 27
Crookston 43 East Grand Forks/Sacred Heart 34
Red Lake County Central 42 West Marshall 18
Greenbush-Middle River/Badger 50 Red Lake County Central 6
Frazee 84 West Marshall 0
Mahnomen/Waubun 45 East Grand Forks/Sacred Heart 33
Wadena-Deer Creek 42 Crookston 33
Crookston 42 Red Lake County Central 23
East Grand Forks/Sacred Heart 66 West Marshall 6
Greenbush-Middle River/Badger 77 Wadena-Deer Creek 0
Frazee 68 Mahnomen/Waubun 9
Menomonie 38, Stillwater 18 @ Centennial
Menomonie 15 @ Centennial 49
Stillwater 18 @ Centennial 55
Milaca 34 @ Mora 27
Minneapolis Edison 18, Saint Agnes 44 @ Brooklyn Center
Minneapolis Edison 24 @ Brooklyn Center 48
Saint Agnes 48 @ Brooklyn Center 33
Minnetonka Invitational
(Minnetonka 240, Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 186.5, Benilde-Saint Margaret's 134, Orono 116.5, Edina 112, Minneapolis Washburn 90, Minneapolis Roosevelt 79, Maple Grove 58)
New Prague 18, Minneota 40 @ Hutchinson
New Prague 25 @ Hutchinson 31
Minneota 34 @ Hutchinson 27
New Ulm 21, Redwood Valley/River Valley 46 @ Bold
New Ulm 21 Zumbrota-Mazeppa 48 @ Bold
New Ulm 30 @ Bold 54
Redwood Valley/River Valley 11 Zumbrota-Mazeppa 62 @ Bold
Redwood Valley/River Valley 55 @ Bold 18
Zumbrota-Mazeppa 57 @ Bold 10
North Saint Paul 55, Saint Paul Harding 18 @ White Bear Lake
Saint Paul Harding 10 @ White Bear Lake 65
North Saint Paul 26 @ White Bear Lake 49 
Ogilvie 33 @ Pine City/Hinckley 36
Osakis Invitational
Osakis 45 Kimball 27
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 37 Osakis 25
Pequot Lakes/Pine River-Backus 36 Osakis 35
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 48 Pequot Lakes/Pine River-Backus 18
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 58 Ottertail County Central 12
Kimball 43 Ottertail County Central 27
Pequot Lakes/Pine River-Backus50 Ottertail County Central 23
Pequot Lakes/Pine River-Backus 39 Kimball 33
Park Center 18 @ Osseo 54
Paynesville Invitational
(Barnesville 197, Litchfield 175, Belgrade-Brooten 168.5, Sartell 152.5, Holdingfofd 125.5, Paynesville 92, Morris/Hancock 87, Eden Valley-Watkins 62.5)
Rogers 28 @ Maple Grove 47
Rosemount 22 @ Apple Valley 48
Roseville 51 @ East Ridge 21
Saint Cloud Apollo 12 @ Willmar 62
Sauk Rapids 10 @ Willmar 64
Scott West 79 @ Norwood-Young America 0
Wabasha-Kellogg 18 @ Caledonia/Houston 56
Waseca 42 @ Saint James 27
Watertown-Mayer 28 Foley 31 @ Zimmerman
Watertown-Mayer 46 @ Zimmerman 21
 
January 10, 2015
Bemidji Invitational
Kenyon-Wanamingo 37 Farmington 31
Perham 27 Moorhead 25
Kenyon-Wanamingo  52 Moorhead 6
Farmington 36 Perham 30
Kenyon-Wanamingo 36 Perham 21
Farmington 39 Moorhead 18
Bloomington Kennedy 39 Blackduck/Cass Lake 33
Bemidji 32 Cambridge 25
Blackduck/Cass Lake 38 Cambridge 26
Bemidji 40 Bloomington Kennedy 21
Bemidji 44 Blackduck/Cass Lake 20
Cambridge 39 Bloomington Kennedy 31
Big Lake 51 Henry Sibley 18
Canby 36 Brainerd 33
Brainerd 51 Henry Sibley 18
Canby 30 Big Lake 27
Canby 51 Henry Sibley 22
Brainerd 41 Big Lake 27
United North Central 46 Armstrong 25
Thief River Falls 63 Deer River 6
Thief River Falls 49 Armstrong 9
United North Central 60 Deer River 17
Armstrong 34 Deer River 21
Thief River Falls 39 United North Central 38
Brandon Valley Invitational
(Sioux Falls Roosevelt 227.5, Bon Homme 220, Huron 161, Brandon Valley 158, Canton 158, West Central 144, Vermillion 118.5, Harrisburg 97, Garretson 86.5, Luverne 86, Yankton 68, Fulda/Murray County Central 65, Chamberlain 55, Sioux Falls O'Gorman 52, Flandreau 49.5, Dell Rapids 43, Tri-Valley 31, Tea 12)
Burnsville Invitational
(Apple Valley 235, Amery 208.5, Osseo 131, Spectrum 98, Saint Paul Central 88, Burnsville 87, Mineapolis Patrick Henry 59, Saint Paul Highland Park 42, Minneapolis Southwest 28)
Centennial Invitational
Centennial 58 Champlin Park 18
Simley 40 Rosemount 16
Simley 55 Rogers 12
Saint Francis 41 Champlin Park 24
Centennial 35 Saint Francis 24
Rosemount 43 Rogers 20
Rosemount 48 Champlin Park 24
Saint FRancis 54 Rogers 16
Simley 53 Centennial 10
Central Cass Invitational
(Pembina County North 241, Oakes 206, Grand Forks Central 177, South Border 153, Lisbon 141.5, Hillsboro 131, Webster 123, Central Cass 120, New York Mills 114, Larimore 99, Grafton 91.5, Grand Forks Red River 90, Rugby 73, Ellendale/Edgeley 64, Kindred 59, Lamoure 54, Mayville-Portland 54, Britton 51, Northern Lights 32, West Fargo JV 32, Harvey 6)
East Ridge Invitational
(Waconia 236.5, South Saint Paul 175.5, Lake City 148, Mason City 134, Wayzata 127.5, Roseville 122, Cannon Falls 117.5, Saint Croix Central 103, Hopkins 91.5, Trinity School at River Ridge 71, Somerset 63,, Blaine 62.5, East Ridge 56.5, Mahtomedi 53, Northfield 51, Unity 37, Rochester Century 30.5, Saint Paul Humboldt 13)
Gopher Valley Conference @ Maple River
(Lake Crystal-Wellcome Memorial 224.5, New Richland/Ellendale 161, Fairmont/Martin County West 128, Waterville/Janesville 123.5, Medford 117, Maple River 109, United South Central 67, Saint Clair 57, Blooming Prairie 26, Madelia/Truman 19)
Hibbing Invitational
Chisago Lakes 70 Nashwauk-Keewatin 6
Chisago Lakes 46 Hibbing 21
Chisago Lakes 36 Mound-Westonka 35
Mound-Westonka 46 Hibbing 21
Hibbing 39 Walker-Hackensack-Akeley 23
Walker-Hackensack-Akeley 45 Nashwauk-Keewatin 24
Hudson Invitational
Hudson 36 Hutchinson 30
Boyceville 50 Stillwater 12
Stillwater 63 Saint Paul Harding 12
Ellsworth 75 Saint Paul Harding 6
Boyceville 72 Saint Paul Harding 4
Hudson 71 Saint Paul Harding 12
Ellsworth 53 Stillwater 12
Hutchinson 51 Stillwater 21
Hutchinson 40 Boyceville 34
Hutchinson 45 Ellsworth 31
Lancaster Invitational
(Fennimore 235, Dubuque Walhert 210.5, Sparta 207, Lancaster 132.5, Viroqua 120, Riverdale 93, Dubuque 77, Cuba City 57, River Ridge-Cassville 54, Madison West 41, Fillmore Central 39)
Milbank Invitational
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 45 Sioux Falls Washington 30
Sioux Falls Washington 48 Marshall 18
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 43 Sisseton 36
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 60 Milbank 18
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 40 Border West 33
Border West 60 Marshall 21
Border West 51 Sisseton 24
Border West 48 Milbank 20
Sisseton 47 Marshall 33
Milbank 42 Marshall 25
Monticello Invitational
New London-Spicer 46 Monticello 23
Willmar 38 Annandale/Maple Lake 25
Shakopee 54 Alexandria 9
Annandale/Maple Lake 48 Monticello 13
Willmar 58 New London-Spicer 21
Coon Rapids 42 Alexandria 35
Willmar 61 Monticello 13
New London-Spicer 37 Alexandria 35
Shakopee 29 Coon Rapids 24
Willmar 35 Shakopee 29
Annandale/Maple Lake 37 Coon Rapids 24
Mounds View Invitational
Milaca 55 Dassel-Cokato 18
Mounds View 34 Maple Grove 14
Eastview 61 Tartan 17
Owatonna 66 Park Center 6
Owatonna 45 Mounds View 22
Milaca 63 Tartan 9
Eastview 48 Dassel-Cokato 23
Maple Grove 28 Park Center 20
Eastview 33 Milaca 26
Owatonna 49 Maple Grove 15
Dassel-Cokato 44 Tartan 32
Mounds View 61 Park Center 12
Eastview 36 Owatonna 34
Milaca 53 Mounds View 18
Maple Grove 36 Dassel-Cokato 29
Tartan 36 Park Center 28
New Hampton Invitational
Austin 42 Waterloo East 25
Southeast Polk 41 Austin 36
South Tama 46 Austin 18
New Hampton 43 Austin 27
Parkers Prairie Invitational
(Benson 173, Park Rapids 167, Ottertail County Central 165, Long Prairie/Browerville 145, Pelican Rapids 122, Staples-Motley 112, Prairie Valley 107, Minnewaska 85, Ortonville 62, Breckenridge 49, Crosby-Ironton 43,)
Pine City/Hinckley Invitational
(Rush City/Braham 166, Saint Peter 162, Virginia 92, Pine City/Hinckley 67.5, Ogilvie 54)
Plainview-Elgin-Millville Invitational
(Plainview-Elgin-Millville 191.5, Goodhue 159, Byron 152, Waseca 135.5, Winona 90.5, Forest Lake 89, Wabasha-Kellogg 80, Royalton 69, LaCrescent 57.5, Park 57.5, Richfield 44)
Saint Cloud Tech Invitational
Hastings 38 Foley 18
Saint Cloud Tech 34 Elk River 26
Saint Michael-Albertville 48 Hastings 18
Albert Lea 29 Elk River 27
Saint Michael-Albertville 55 Foley 15
Albert Lea 36 Saint Cloud Tech 20
Saint Michael-Albertville 47 Albert Lea 19
Hastings 50 Saint Cloud Tech 15
Foley 31 Elk River 25
Saint Croix Lutheran Invitational
(Fridley 180.5, Cretin-Derham Hall 170, Totino Grace 166.5, North Branch 151, Norwood-Young America 136, Saint Thomas Academy 129.5, Washington Technology 128, Cochrane-Fountain City 86.5, Saint Croix Luthean 78, Minnehaha/DeLaSalle 74)
Sioux City East Invitational
Jackson County Central 53. Sioux City East 21
Jackson County Central 57 Bishop Heelan 24
Jackson County Central 62 Norfoldk 18
Jackson County Central 39 Rock Valley 30
Jackson County Central 54 Storm Lake 24
Stewartville Invitational
(Stewartville 216, Scott West 210.5, Grand Meadow/Leroy-Ostrander/Kingsland/Southland 141, Dover-Eyota 121, Rochester John Marshall 114, Caledonia/Houston 110.5, Rochester Mayo 89, Stewartville JV 14)
Superior Invitational
(Superior 182, Cloquet 165.5, Eau Claire North 147.5, Ashland 101, Ladysmith 99, Northwestern 87, Shell Lake 73, Bayfield 55.5, Northwood 24, Proctor 16)
Tri-City Invitational
(New Prague 158.5, Lewiston/Rushford 151, LeSueur-Henderson 149, Tri-City 144, Saint Charles 112, Triton 61.5, Saint Agnes 51, Mankato East 49, Howard Lake-Waverly-Winsted 18)
Wabasso/Red Rock Central Invitational
Wabasso/Red Rock Central 52 Chaska/Chanhassen 16
Wabasso/Red Rock Central 39 Atwater-Cosmos-Grove City76 23
Adrian 33 Wabasso/Red Rock Central 25
Zumbrota-Mazeppa 40 Wabasso/Red Rock Central 21
Zumbrota/Mazeppa 47 Atwater-Cosmos-Grove City 16
Zumbrota-Mazeppa 52 Chaska/Chanhassen 15
Adrian 38 Atwater-Cosmos-Grove City 28
Adrian 51 Chaska/Chanhassen 21
Zimmerman Invitational
(Grand Rapids 224, Princeton 209.5, Zimmerman 169, Pine Island 131.5, Andover 122, Albany 121.5, Rockford 86, Columbia Heights 75, Cooper 57)
 
January 12, 2015
Albert Lea 67, Rochester Century 7 @ Mankato West
Albert Lea 49 @ Mankato West 21
Rochester Century 24 @ Mankato West 46
Dilworth-Glyndon-Felton 51 @ Fertile-Beltrami 19
MIlle Lacs 3 @ Pierz 60
Milaca 38 @ Pierz 25
 
January 13, 2015
Aitkin 63 @ Crosby-Ironton 0
Alexandria 54 @ Fergus Falls 21
Belgrade-Brooten 18, Pierz 50 @ Howard Lake-Waverly-Winsted
Belgrade-Brooten 48 @ Howard Lake-Waverly-Winsted 12
Pierz 81 @ Howard Lake-Waverly-Winsted 0
Bertha-Hewitt/Verndale 45, Royalton 30 @ Prairie Valley
Bertha-Hewitt/Verndale 43 @ Prairie Valley 28
Royalton 39 @ Prairie Valley 24
Blackduck/Cass Lake 40 @ Thief River Falls 30
Bold 30, Sauk Centre/Melrose 54 @ Minnewaska
Bold 39 @ Minnewaska 33
Sauk Centre/Melrose 58 @ Minnewaska 14
Chatfield  68@ Fillmore Central 12
Dassel-Cokato 45, Sauk Rapids 35 @ Foley
Dassel-Cokato 30 @ Foley 39
Sauk Rapids 30 @ Foley 48
East Grand Forks 34, Roseau 47 @ Detroit Lakes
East Grand Forks 57 Walker-Hackensack-Akeley 24 @ Detroit Lakes
East Grand Forks 18 @ Detroit Lakes 56
Roseau 58 Walker-Hackensack-Akeley 18 @ Detroit Lakes
Roseau 24 @ Detroit Lakes 51
Walker-Hackensack-Akeley 18 @ Detroit Lakes 54
Faribault 34, United South Central 31 @ Mankato East
Faribault 35 @ Mankato East 27
United South Central 22 @ Mankato East 51
Fosston/Bagley 10 @ Greenbush-Middle River 66
Holdingford 39, Little Falls 28 @ Albany
Holdingford 36 @ Albany 30
Little Falls 60 @ Albany 17
Kasson-Mantorville 62 @ Lake City 6
Lewiston/Rushford 51, Saint Charles 27 @ Wabasha-Kellogg
Lewiston/Rushford 51 @ Wabasha-Kellogg 19
Saint Charles 39 @ Wabasha-Kellogg 31
Litchfield 34 @ Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 32
Luverne 26, Redwood Valley/River Valley 48 @ Jackson County Central
Luverne 6 @ Jackson County Central 67
Redwood Valley/River Valley 16 @ Jackson County Central 58
Madelia/Truman 16 @ Saint James 63
LeSueur-Henderson 43 @ Saint James 30
Mahnomen/Waubun 49, United Clay Becker 19 @ Red Lake County Central
Mahnomen/Waubun 48 @ Red Lake County Central 24
United Clay Becker 45@ Red Lake County Central 18
Medford 54, Saint Clair 24, @ Mankato West
Medford 24 Tri-City 44 @ Mankato West
Medford 24 @ Mankato West 39
Saint Clair 15 Tri-City 63 @ Mankato West
Saint Clair 21 @ Mankato West 55
Tri-City 37 @ Mankato West 31
New London-Spicer 38 @ Kimball 31
Owatonna 62, Winona 9 @ Austin
Owatonna 62 @ Austin 15
Winona 24 @ Austin 36
Park Rapids 66 @ Crookston 15
Pelican Rapids 18 @ Barnesville 58
Pequot Lakes/Pine River 60  @ United North Central 6
Perham 28 @ Frazee 26
Proctor 12 @ Nashwauk-Keewatin 45
Virginia 36 @ Nashwauk-Keewatin 45
Proctor 9 Virginia 60 @ Nashwauk-Keewatin
Rochester Mayo 43 @ Mankato East 31
United South Central 16 Rochester Mayo 57 @ Mankato East
Rocori 20 @ Saint Cloud Tech 37
Tracy-Milroy-Balaton 18 @ Windom/Mountain Lake 44
New Ulm 12, Wabasso/Red Rock Central 58 @ Lake Crystal-Wellcome Memorial
New Ulm 12 @ Lake Crystal-Wellcome Memorial 57
Wabasso/Red Rock Central 25 @ Lake Crystal-Wellcome Memorial 35
Wadena-Deer Creek 15 @ Staples-Motley 48
West Central 43 @ New York Mills 14
Worthington 29 Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley 28 @ Pipestone
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley 40 @ Pipestone 22
Worthington 33 @ Pipestone 31
Zimmerman 57 @ Pine City/Hinckley 15
 
January 14, 2015
Saint Paul Highland Park 21 @ Saint Paul Harding 27

January 15, 2015
Anoka 35 @ Centennial 15
Atwater-Cosmos-Grove City 29, Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 24 @ Quad County
Atwater-Cosmos-Grove City 45 @ Quad County 22
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 36 @ Quad County 34 
Austin 58 @ Rochester Century 16
Becker 22 @ Milaca 34
Bemidji 39 Fosston/Bagley 33 @ Blackduck/Cass Lake
Bemidji 46 @ Blackduck/Cass Lake 32
Fosston/Bagley 24 @ Blackduck/Cass Lake 54
Benilde-Saint Margaret's 39 @ Richfield 30
Blooming Prairie 18, Lewiston/Rushford 58 @ Triton
Blooming Prairie 24 @ Triton 53
Lewiston/Rushford 44 @ Triton 27
Blue Earth 48 @ Waseca 23
Border West 45 @ Osakis 21
Brainerd 17 @ Willmar 56
Brooklyn Center 50, Park Center 27 @ Fridley
Brooklyn Center 6 @ Fridley 72
Park Center 23 @ Fridley 52
Caledonia/Houston 58 @ Fillmore Central 14
Cambridge 47 @ Chisago Lakes 25
Cannon Falls 36  @ Pine Island 42
Chaska/Chanhassen 45  Wayzata 31 @ Minnetonka
Chaska/Chanhassen 36 @ Minnetonka 30
Wayzata 30 @ Minnetonka 40
Cloquet 30 @ Rush City/Braham 46
Columbia Heights 63 @ Saint Croix Lutheran 18
Coon Rapids 45 @ Andover 24
Cooper 13 @ Bloomington Kennedy 64
Deuel 39 Oronville 42 @ Britton
Ellendale/Edgeley 39, Ortonville 42 @ Britton
Ortonville 48 @ Britton 34
Eastview 21 @ Apple Valley 53
Lakeville South 4 @ Apple Valley 64
Eden Prairie 61 @ Hopkins 15
Edina 33 @ Hopkins 46
Elk River 59 @ Champlin Park 14
Fairmont/Martin County West 37 @ Saint Peter 32
Shakopee 76@ Burnsville 3
Hayfield 15 @ Zumbrota-Mazeppa 58
Hutchinson 48 @ Delano 16
Irondale 6 @ Osseo 78
Kasson-Mantorville 30, Kenyon-Wanamingo 29 @ Byron
Kasson-Mantorville 60 @ Byron 3
Kenyon-Wanamingo 57 @ Byron 15
Kimball 44 @ Rockford 22
LaCrescent 36 @ Wabasha-Kellogg 42
Lake City 16 @ Dover-Eyota 51
Lakeville North 49 @ Rosemount 28
Maple Grove 22 @ Totino Grace 46
Maple River 16, Waterville/Janesville 45 @ Lake Crystal-Wellcome Memorial
Maple River 12 @ Lake Crystal-Wellcome Memorial 57
Waterville/Janesville 9 @Lake Crystal-Wellcome Memorial 50
Marshall 10 @ Windom/Mountain Lake 57
Minneapolis Edison 30, Minneapolis Washburn 33 @ Minneapolis Southwest
Minneapolis Edison 36 @ Minneapolis Southwest 30
Minneapolis Washburn 35 @ Minneapolis Southwest 19
Minneapolis South 27 , Zimmerman 42 @ Buffalo
Minneapolis South10 @ Buffalo 58
Zimmerman 28 @ Buffalo 42
Monticello 28 @ Big Lake 52
Mora 60 @ Mille Lacs 14
Morris/Hancock 53, Paynesville 24 @ Benson
Morris/Hancock 40 @ Benson 33
Paynesville 36 @ Benson 42
Mound-Westonka 18 @ Annandale/Maple Lake 52
Mounds View 40 @ Park 25
New London-Spicer 39 @ Dassel-Cokato 19
New Ulm 32 @ Saint James 36
Redwood Valley/River Valley 43 @ Saint James 19
Northfield 9, Plainview-Elgin-Millville 66 @ Albert Lea
Northfield 6 @ Albert Lea 60
Plainview-Elgin-Millville 21 @ Albert Lea 42
Norwood-Young America 9 @ Sibley East 59
Pequot Lakes/Pine River-Backus 67, Pine City/Hinckley 6 @ Aitkin
Pequot Lakes/Pine River-Backus 22 @ Aitkin 45
Pine City/Hinckley 11 @ Aitkin 63
Perham 46 @ Detroit Lakes 23
Pipestone 9, Wabasso/Red Rock Central 53 @ Fulda/Murray County Central
Pipestone 53 @ Fulda/Murray County Central 12
Wabasso/Red Rock Central 66 @ Fulda/Murray County Central 3
Prairie Valley27, Wadena-Deer Creek 40 @ Ottertail County Central
Prairie Valley 24 @ Ottertail County Central 54
Wadena-Deer Creek 18 @ Ottertail County Central 54
Prior Lake 38 @ Eagan 27
Rochester John Marshall 27 @ Owatonna 44
Rochester Mayo 28 @ Winona 43
Rogers12 @ Saint Michael-Albertville 62
Royalton 24 @ Long Prairie 36
Saint Agnes 12, Saint Paul Central 51 @ Minnehaha Academy/DeLaSalle
Saint Agnes 35 @ Minnehaha Academy/DeLaSalle 39
Saint Charles 21 @ Chatfield 58
Saint Cloud Apollo 19 @ Alexandria 49
Saint Francis 45 @ Princeton 27
Saint Paul Humboldt 24 @ Saint Paul Como Park 45
Saint Paul Johnson 18 @ Washington Technology 58
Saint Thomas Academy 6, Hastings 77 @ Mahtomedi
Saint Thomas Academy 30 @ Mahtomedi 43
Hastings 69 @ Mahtomedi 9
Sartell 48 @ Rocori 21
Simley 54 @ Henry Sibley 15
Spring Lake Park 40 @ Armstrong 30
Stillwater 74 @ East Ridge 6
Tri-City United 37 @ LeSueur-Henderson 32
Trinity School 51, Ogilvie 30 @ Spectrum
Trinity School 40 @ Spectrum 30
Ogilvie 36 @ Spectrum 42
United North Central 15 @ Frazee 63
United South Central 42 @ Saint Clair 30
Waconia 30 @ New Prague 38
Watertown-Mayer 17 @ Scott West 51
Worthington 24 @ Adrian 35
 
January 16, 2015
Adrian 44 @ Canby 19
Armstrong 51 @ Cooper 27
Benson 65 Howard Lake-Waverly-Winsted 3 @ Osakis
Benson 24 @ Osakis 53
Howard Lake-Waverly-Winsted 10 @ Osakis 60
Blaine 28, Faribault 35, @ Henry Sibley
Blaine 54 Richfield 16 @ Henry Sibley
Blaine 27 @ Henry Sibley 42
Faribault 48 Richfield 18 @ Henry Sibley
Faribault 40 @ Henry Sibley 27
Richfield 18 @ Henry Sibley 46
Buffalo 47 Fridley 30  @ Mound-Westonka
Buffalo 54 Irondale 18 @ Mound-Westonka
Buffalo 24 @ Mound-Westonka 47
Fridley 53 Irondale 23 @ Mound-Westonka
Fridley 24 @ Mound-Westonka 48
Irondale 15 @ Mound-Westonka 66
Centennial 49, Spring Lake Park 18 @ Mounds View
Centennial 41 @ Mounds View 13
Spring Lake Park 21 @ Mounds View 43
Cretin-Derham Hall 21, Roseville 43 @ White Bear Lake
Cretin-Derham Hall 15 @ White Bear Lake 61
Roseville 24 @ White Bear Lake 47
Crosby-Ironton 3, Sauk Rapids 71 @ Pierz
Crosby-Ironton 3 @ Pierz 76
Sauk Rapids 28 @ Pierz 48
Eden Prairie 46, Forest Lake 18  @ Prescott
Eden Prairie 55 @ Prescott 6
Eden Prairie 56 Luck 15 @ Prescott
Forest Lake 67 @ Prescott 9
Forest Lake 52 Luck 23 @ Prescott
Jackson County Central 34 Worthington 33 @ Marshall
Jackson County Central 64  @ Marshall 13
Worthington 61 @ Marshall 7
Kerkhoven-Murdock-Sunburg Invitational
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 59 Ortonville 18
West Central 45 New Richland-Ellendale 25
Sibley East 50 Morris/Hancock 25
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 29 New Richland-Ellendale 35
West Central 35 Sibley East 31
Morris/Hancock 51 Ortonville 15
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 35 West Central 21
New Richland-Ellendale 73 Morris/Hancock 6
Sibley East 66 Ortonville 12
Litchfield 64 @ Paynesville 12
Little Falls 18 @ Foley 43
Fertile-Beltrami 52 Larimore 23 @Mayville-Portland
Larimore 48 West Marshall 15 @ Mayville-Portland
Fertile-Beltrami 66 Hillsboro 18 @ Mayville-Portland
Fertile-Beltrami 66 West Marshall 15 @ Mayville-Portland
Fertile-Beltrami 58 @ Mayville-Portland 21
West Marshall 12 @ Mayville-Portland 30 
West Marshall 24 Hillsboro 54 @ Mayville-Portland 
Milaca 69, Northwestern 6, @ Cloquet
Milaca 82 Virginia 6 @ Cloquet
Milaca 71 @ Cloquet 4
Northwestern 54 Virginia 18 @ Cloquet
Northwestern 42 @ Cloquet 36
Virginia 15 @ Cloquet 36
New London-Spicer Invitational
(Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 168, Belgrade-Brooten 165.5, New London-Spicer 153.5, Bertha-Hewitt/Verndale 130.5, Saint Cloud Apollo 98, Bold 87, Eden Valley-Watkins 81, Minnetonka 49.5)
North Branch Invitational
(Grand Rapids 229, Washington Technology 176, Rush City/Braham 153, Albany 148.5, Pine City/Hinckley 98, Nashwauk-Keewatin 89, North Branch 88)
East Ridge 3 @ Hastings 75
Owatonna 23 @ Simley 45
Park Rapids 63, Prairie Valley 18 @ Red Lake County Central
Park Rapids 60 @ Red Lake County Central 18
Prairie Valley 48 @ Red Lake County Central 27
Prior Lake 22 @ New Prague 35
Saint Clair33, Wabasso/Red Rock Central 46 @ Madelia/Truman
Saint Clair 46 @ Madelia/Truman 33
Wabasso/Red Rock Central 75 @ Madelia/Truman 6
Saint Michael-Albertville 48 @ Saint Francis 17
Stewartville 32 Waterville/Janesville 26 @ Goodhue
Stewartville 44 @ Goodhue 17
Waterville/Janesville 28 @ Goodhue 42
Tartan  13@ South Saint Paul 59
United Clay Becker Invitational
(Dilworth-Glyndon-Felton 189.5, Moorhead 176, Pelican Rapids 154, Mahnomen/Waubun 138, Fergus Falls 107, East Grand Forks 106, Fosston/Bagley 95, United Clay Becker 85, Breckenridge 61)
 
January 17, 2015
Ashland Invitational
(Superior 134.5, Lakeland 129.5, Medford 104.5, Ashland 102.5, Bayfield 73.5, Proctor 17)
Cambridge Invitational
Mora 66 Andover 15
Ellsworth 45 Forest Lake 22
Cambridge 63 Andover 12
Mora 49 Forest Lake 21
Mora 40 Cambridge 28
Ellsworth 75 Andover 6
Ellsworth 37 Cambridge 25
Forest Lake 53 Andover 18
Cambridge 46 Forest Lake 24
Ellsworth 33 Mora 27
Champlin Park Invitational
Lakeville North51 Park 30
Big Lake 38 White Bear Lake 28
Maple Grove 46 Champlin Park 21
White Bear Lake 37 Park 28
Big Lake 46 Lakeville North 25
Saint Francis 62 Maple Grove 7
Maple Grove 36 Lakeville North 31
Saint Francis 45 Big Lake 21
White Bear Lake 39 Champlin Park 33
Eastview Invitational
(Shakopee 218, Eastview 201.5, Scott West 158, Wayzata 130, Amery 101.5, Winona 90.5,  Rosemount 84.5, Faribault 83, Minneapolis South 28)
Eden Prairie Invitational
(Saint Michael-Albertville 245, Anoka 151, Annandale/Maple Lake 147, Eden Prairie 146.5, Eau Claire North 138, New Richmond 112, Somerset 44, Apple Valley JV 24.5,)
Elk River Invitational
(Elk River 230.5, Eagan 196, Brainerd 143.5, Osseo 130, Zimmerman 105, Rocori 84, Blaine 75, Dassel-Cokato JV 48)
Estherville Invitational
Blue Earth 66 Estherville 18
Blue Earth 84 Bishop Heelan 0
Blue Earth 60 Spirit Lake 15
Linn-Marr 35 Blue Earth 31
Blue Earth 54 Forest City 21
Harrisburg Invitational
(Aberdeen 280.5, Sioux Falls Roosevelt 254.5, Madison 152.5, Harrisburg 134, Sioux Falls Washington 114.5, Beresford 99.5, Milbank 91, Yankton 88.5, Fulda/Murray County Central 87.5, Hartley-Melvin-Sanborn 79, Sisseton 69, Dakota Valley 465, Crofton-Bloomfield 33, Omaha Gross Catholic 21, Tea 18)
Hayfield Invitational
(Grand Meadow/Leroy-Ostrander/Kingsland/Southland 161.5, Hayfield 154.5, Rochester John Marshall 153, Byron 131.5, Saint Charles 129, Medford 114, Saint James 106, Rochester Mayo 90.5, Waseca 76, Minneapolis Southwest 40)
Henry Sibley Invitational- NO Scores-Round Robin
Hillsboro Invitational
(Fennimore 314, Wautoma 213, Westfield 206, Mondovi 203, Pittsville 197, Auburndale 182, Royall 161 LaCrescent 128, Hillsboro 108, Kickapoo 98, Necedah 94.5, Montello 18)
Hutchinson Invitational
(Willmar 182, Prior Lake 170, Hutchinson 161, Jackson County Central 144.5, Watertown-Mayer 129.5, Atwater-Cosmos-Grove City 121, Foley 99, Border West 68.5)
Lake Crystal-Wellcome Memorial Invitational
(Lake Crystal-Wellcome Memorial 238, LeSueur-Henderson 149, Windom/Mountain Lake 146, Pine Island 117, Austin 104.5, Wabasha-Kellogg 98, Spectrum 70, Blooming Prairie 67, Madelia/Truman 36)
Lake Mills Invitational
Lake Mills 60 United South Central 18
North Butler 48 United South Central 30
United South Central 30 West Hancock 28
United South Central 54 Garner 30
Humboldt 42 United South Central 37
Minnehaha Academy Invitational
(Kenyon-Wanamingo 267, Tri-City 209.5, Lakeville South 200.5, Trinity School 119.5, Orono 119, Cretin-Derham Hall 85, Mahtomedi 82.5, Edina 82, Saint Thomas Academy 51.5, East Ridge 38, Minnehaha/DeLaSalle 29)
Moorhead Invitational
Fargo Davies 45 Dilworth-Glyndon-Felton 31
Moorhead 60 Jamestown 13
Grand Forks Central 51 Dilworth-Glyndon-Felton 19
Moorhead 53 Grand Forks Central 18
Dilworth-Glyndon-Felton 57 Jamestown 24
Moorhead 66 Mandan 17
Fargo South 44 Dilworth-Glyndon-Felton 36
Moorhead 45 Fargo South 25
Osage Invitational
Kasson-Mantorville 55 Osage 18
Kasson-Mantorville 59 Independence 9
Kasson-Mantorville 50 Clear Lake 17
Rogers Invitational
Rogers 36 Woodbury 34
Apple Valley 55 Princeton 18
Goodhue 65 Mille Lacs 12
Apple Valley 64 Holdingford 18
Apple Valley 49 Goodhue 27
Holdingford 54 Mille Lacs 24
Dassel-Cokato 34 Princeton 35
Dassel-Cokato 31 Rogers 28
Dassel-Cokato 53 Mille Lacs 25
Saint Cloud Tech 38 Rogers 33
Princeton 38 Saint Cloud Tech 36
Saint Cloud Tech 37 Holdingford 36
South Saint Paul Invitational
Woodbury 69 Brooklyn Center 6
Waconia 44 Woodbury 21
Woodbury 48 Armstrong 20
Waconia 63 Armstrong 10
Waconia 39 South Saint Paul 24
South Saint Paul 63 Brooklyn Center 9
Armstrong 70 Brooklyn Center 12
Staples-Motley Invitational
Kimball 63 Crosby-Ironton 6
Aitkin 54 Long Prairie/Browerville 19
Quad County 45 Long Prairie/Browerville 27
Sartell 55 Staples-Motley 17
Quad County 46 Crosby-Ironton 0
Aitkin 51 Kimball 17
Kimball 43 Staples-Motley 33
Sartell 75 Crosby-Ironton 6
Aitkin 47 Quad County 20
Sartell 54 Long Prairie/Browerville 19
Stillwater Invitational
Chatfield 51 Little Falls 18
Coon Rapids 67 Osceola 12
Hudson 57 Bloomington Kennedy 13
Stillwater 45 Hudson JV 21
Bloomington Kennedy 46 Hudson JV 31
Little Falls 46 Osceola 19
Coon Rapids 39 Chatfield 28
Hudson WI 52 Stillwater 11
Little Falls 54 Bloomington Kennedy 30
Chatfield 48 Stillwater 24
Coon Rapids 38 Hudson 30
Tartan Invitational
New Prague 46 Roseville 20
Roseville 39 Hopkins 34
Becker 39 Roseville 33
Grand Rapids 60 Hopkins 9
Grand Rapids 42 Becker 30
New Prague 42 Grand Rapids 22
Hopkins 55 Tartan 24
Becker 58 Tartan 7
New Prague 65 Tartan 10
Thief River Falls Invitational
(Totino Grace 179, Greenbush-Middle River/Badger 178.5, Park Rapids 131, Detroit Lakes 108.5, Thief River Falls 104.5, Roseau 102, Ottertail County Central 99, Bemidji 97, Fertile-Beltrami 68.5, Prairie Valley 59, Crookston 52, Blackduck/Cass Lake 43 East Grand Forks 34, Walker-Hackensack-Akeley 31.5, Red Lake County Central 24, Norwood-Young America 14, West Marshall 3)
Tracy-Milroy-Balaton Invitational
Adrian 67 Morris/Hancock 6
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 70 Marshall 6
Minneota 70, New Ulm 3
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 48 Tracy 27
Minneota 67 Morris/Hancock 9
New Ulm 44 Marshall 33
Adrian58 Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 6
Morris/Hancock 39 Marshall 30
New Ulm 35 Tracy 27
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 44 New Ulm 22
Minneota 34 Adrian 20
Tracy 44 Morris/Hancock 27
Tri-Valley Invitational
(Pipestone 226.5, Elk Point-Jefferson 198, Lennox 132, Garretson 125, Tri-Valley 102, Kimball/White Lake 100.5, Parker 96, Wolsey/Wessington 88, Flandreau 87, Mount Vernon/Plankinton 73, Wessington Springs/Woonsocket 59, Miller 46, Andes Central 38, Marion-Freeman 19, Tiopsa Zina 18)
Zumbrota-Mazeppa Invitational
Albert Lea 74 Cochrane-Fountain City 0
Caledonia/Houston 37 Worthington 30
Stewartville 33 Dover-Eyota 18
Zumbrota-Mazeppa 63 Lewiston/Rushford 12
Dover-Eyota 67 Cochrane-Fountain City 3
Worthington 42 Lewiston/Rushford 33
Albert Lea 53 Stewartville 18
Zumbrota-Mazeppa 49 Caledonia/Houston 20
Lewiston/Rushford 63 Cochrane-Fountain City 8
Dover-Eyota 45 Worthington 24
Stewartville 39 Caledonia/Houston 21
Albert Lea 33 Zumbrota-Mazeppa 31
 
January 19, 2015
Belgrade-Brooten 42 @ Holdingford 16
Minnewaska 18, Paynesville 50 @ Atwater-Cosmos-Grove City
Minnewaska 16 @ Atwater-Cosmos-Grove City 63
Paynesville 22 @ Atwater-Cosmos-Grove City 56
 
January 20, 2015
Atwater-Cosmos-Grove City 43 @ New London-Spicer 19
Bertha-Hewitt/Verndale 60, Wadena-Deer Creek 15 @ Long Prairie/Browerville
Bertha-Hewitt/Verndale 35 @ Long Prairie/Browerville 45
Wadena-Deer Creek 17 @ Long Prairie/Browerville 51
Big Lake 12, Milaca 61 @ Sauk Rapids
Milaca 51 @ Sauk Rapids 18
Big Lake 27 @ Sauk Rapids 44
Blackduck/Cass Lake 59, Crosby-Ironton 10 @ Deer River
Blackduck/Cass Lake 27 @ Deer River 14
Crosby-Ironton 18 @ Deer River 30
Breckenridge 22 @ Ortonville 57
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 53 @ Paynesville 24
Detroit Lakes 42, Ottertail County Central 34 @ Fergus Falls
Detroit Lakes 48 @ Fergus Falls 28
Ottertail County Central 55 @ Fergus Falls 21
Fertile-Beltrami 54 @ West Marshall 19
Frazee 40 @ Barnesville 28
Howard Lake-Waverly-Winsted 30 @ Rockford 40
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 51, Minnewaska 12 @ Quad County
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 38 @ Quad County 30
Minnewaska 14 @ Quad County 33
Kimball 15 @ Pierz 59
Lewiston/Rushford 24 @ Dover-Eyota 42
Mankato East 38, Norwood-Young America 27 @ Madelia/Truman
Mankato East 72 @ Madelia/Truman 3
Norwood-Young America 71 @ Madelia/Truman 12
Medford 42 @ Hayfield 33
Mille Lacs 6 @ Aitkin 68
Minneapolis Edison 33, Saint Paul Harding 36 @ Saint Paul Johnson
Saint Paul Harding 27 @ Saint Paul Johnson 49
Minneapolis Edison 24 @ Saint Paul Johnson 51
Minneapolis Edison 46 Edina 20 @ Saint Paul Johnson
Edina 30 @ Saint Paul Johnson 30
Saint Paul Harding 53 Edina 30  @ Saint Paul Johnson 
Minneota 46 @ Canby 13
Moorhead 26 @ West Fargo 42
Mora 56 @ Dassel-Cokato 13
Morris/Hancock 35 @ Sauk Centre/Melrose 36
Perham 57 @ Pequot Lakes/Pine River-Backus 8
Pipestone 33, Windom/Mountain Lake 29 @ Redwood Valley
Pipestone 39 @ Redwood/River Valley 33
Windom/Mountain Lake 39 @ Redwood/River Valley 24
Rocori 33 @ Alexandria 32
Roseau 36 @ Fosston/Bagley 46
Saint Agnes 23, Saint Croix Lutheran 31 @ Saint Thomas Academy
Saint Agnes 27 @ Saint Thomas Academy 37
Saint Croix Lutheran 24 @ Saint Thomas Academy 57
Triton 6 @ Kasson-Mantorville 71
United North Central 42 @ United Clay Becker 33
Worthington 59 @ Saint James 9
Zimmerman 32 @ Rogers 39
 
January 21, 2015
Burnsville 9, Eden Prairie 66 @ Washington Technology
Burnsville 9 South Saint Paul 58 @ Washington Technology
Burnsville 34 @ Washington Technology 46
Eden Prairie 40 South Saint Paul 23 @ Washington Technology
Eden Prairie 72 @ Washngton Technology 12
South Saint Paul 75 @ Washington Technology 6
Columbia Heights 39 @ Fridley 36
Farmington 33 @ Eastview 34
 
January 22, 2015
Albany 15 @ Mora56
North Branch 11 @ Mora 60
Annandale/Maple Lake 50 @ New London-Spicer 18
Apple Valley 45 @ Farmington 22
Barnesville 45 @ Fertile-Beltrami 30
Belgrade-Brooten 51 @ Minnewaska 26
Border West 50 @ Wadena-Deer Creek 31
Buffalo 24 , Minnetonka 37 @ Cooper
Buffalo 64  @ Cooper 9
Minnetonka 69 @ Cooper 12
Spring Lake Park 51 @ Cooper 24
Burnsville 20 @ Lakeville North 57
Caledonia/Houston 23 @ Chatfield 45
Wabasha-Kellogg 9 @ Chatfield 63
Cambridge 17 @ Saint Francis 39
Chisago Lakes 48 @ Pine City/Hinckley 30
Cloquet 24, Grand Rapids 49 @ Virginia
Grand Rapids 60 @ Virginia 12
Delano 22 @ Waconia 51
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 39, Redwood Valley/River Valley 17 @ Marshall
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 51 @ Marshall 27
Redwood/River Valley 53 @ Marshgall 21
Deuel 30, Ortonville 45 @ Sisseton
Ortonville 18 Milbank 55 @ Sisseton
Ortonville 33 @ Sisseton 43
Dilworth-Glyndon-Felton 57 @ United Clay Becker 21
Eagan 34 @ Lakeville South 30
East Ridge 31 @ Cretin-Derham Hall 45
Eastview 32 @ Shakopee 34
Eden Valley-Watkins 24 @ Holdingford 47
Faribault 42, Mankato West 26 @ Winona
Faribault 47 @ Winona 14
Mankato West 37 @ Winona 29
Foley 48, Kimball 19, @ Atwater-Cosmos-Grove City
Foley 40 Litchfield 15 @ Atwater-Cosmos-Grove City
Foley 43 @ Atwater-Cosmos-Grove City 27
Kimball 36 Litchfield 39 @ Atwater-Cosmos-Grove City
Kimball 25 @ Atwater-Cosmos-Grove City 41
Litchfield 28 @ Atwater-Cosmos-Grove City 40
Fulda/Murray County Central 15, Worthington 54 @ Fairmont/Martin County West
Fulda/Murray County Central 34 @ Fairmont/Martin County West 47
Worthington 51 @ Fairmont/Martin County West 13
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 10, Willmar 66 @ Mound-Westonka
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 34 @ Mound-Westonka 35
Willmar 54 @ Mound-Westonka 18
Goodhue 51, Hayfield 21 @ Kenyon-Wanamingo
Goodhue 21 @ Kenyon-Wanamingo 46
Hayfield 3 @ Kenyon-Wanamingo 69
Henry Sibley 40 @ Mahtomedi 39
Henry Sibley 49 Saint Agnes 11 @ Mahtomedi
Saint Agnes 17 @ Mahtomedi 60
Irondale 24, Rogers 53 @ Mounds View
Irondale 6 @ Mounds View 62
Rogers 32 @ Mounds View 36
Lake City 28 @ Byron 48
LeSueur-Henderson 51 @ Norwood-Young America 18
LeSueur-Henderson 36 Trinity School 29 @ Norwood-Young AMerica
Trinity School 34 @ Norwood-Young America 39
Little Falls 33, Moorhead 41, @ Sartell
Little Falls 45 Sauk Rapids 27 @ Sartell
Little Falls 44 @ Sartell 32
Moorhead 51 Sauk Rapids 22 @ Sartell
Moorhead 48 @ Sartell 29
Sauk Rapids 30 @ Sartell 51
Madelia/Truman 0, New Richland-Ellendale 54 @ Waterville/Janesville
Madelia/Truman 0 @ Waterville/Janesville 83
New Richland/Ellendale 31 @ Waterville/Janesville 28
Mahnomen/Waubun 51 @ East Grand Forks 28
Mankato East 18, Owatonna 55 @ Rochester Century
Mankato East 43 @ Rochester Century 28
Owatonna 72 @ Rochester Century 8
Maple River 51 @ Blooming Prairie 9
Maple River 31 Austin 31 @ Blooming Prairie
Austin 42 @ Blooming Prairie 34
Medford 43 @ United South Central 33
Milaca 60 @ Zimmerman 6
Mille Lacs 45 @ Royalton 31
Minneapolis Patrick Henry 43,  @ Minneapolis Edison 33
Minneapolis Roosevelt 18, Minnehaha Academy/DeLaSalle 61 @ Brooklyn Center
Minneapolis Roosevelt 24 @ Brooklyn Center 52
Minnehaha Academy/DeLaSalle 24 @ Brooklyn Center 54 
New York Mills 48 @ United North Central 30
Orono 3 @ Hutchinson 75
Osakis 19 @ West Central 48
Ottertail County Central 3 @ Perham 66
Pelican Rapids 31, Staples-Motley 37 @ Bertha-Hewitt/Verndale
Pelican Rapids 24 @ Bertha-Hewitt/Verndale 54
Staples-Motley 45 @ Bertha-Hewitt/Verndale 33
Red Lake County Central 25 @ Walker-Hackensack-Akeley 48
Richfield 10 @ Chaska/Chanhassen 47
Rochester John Marshall 9 @ Albert Lea 59
Saint Paul Highland Park24, Howard Lake-Waverly-Winsted 33 @ Saint Paul Humboldt
Howard Lake-Waverly-Winsted 30 @ Saint Paul Humboldt 12
Saint Paul Highland Park 36 @ Saint Paul Humboldt 12
Saint Peter 27 @ Blue Earth 42
New Ulm 22 @ Blue Earth 42
Simley 71 @ Tartan 0
South Saint Paul 78 @ North Saint Paul 6
Spectrum 22, Saint Paul Harding 51 @ Saint Croix Lutheran
Spectrum 24 @ Saint Croix Lutheran 36
Saint Paul Harding 52 @ Saint Croix Lutheran 24
Stewartville 61 @ Cannon Falls 12
Stillwater 43 @ Roseville 24
Tracy-Milroy-Balaton 12 @ Wabasso/Red Rock Central 59
Washington Technology 27 @ Saint Paul Central 51
Watertown-Mayer 32 @ Sibley East 33
White Bear Lake 37 @ Park 25
Windom/Mountain Lake 28 @ Adrain 38
Woodbury 40 @ Forest Lake 39
 
January 23, 2015
Adrian 41 @ Jackson County Central 28
Alexandria 10 @ Willmar 52
Anoka  64@ Blaine 10
Austin 36, Rochester Mayo 35 @ Northfield
Austin 32 @ Northfield 33
Rochester Mayo 46 @ Northfield 28
Benilde-Saint Margaret's 30 @ Bloomington Kennedy 51
Browerville Invitational
West Central 39 Belgrade-Brooten 30
Belgrade-Brooten 44 Long Prairie/Browerville 18
Belgrade-Brooten 42 Border West 31
Holdingford 43 Border WEst 27
West Central 52 Holdingford 28
Holdingford 48 Prairie Valley 18
Border West 33 Long Prairie/Browerville 31
Long Prairie/Browerville 54 Prairie Valley 24
West Central  66 Prairie Valley 12
Centennial 42 @ Elk River 27 
Champlin Park 18 @ Coon Rapids 56
Chatfield 27 @ Grand Meadow/Leroy-Ostander/Kingsland 39
Chisago Lakes Invitational
(Simley 237, Park 178, Chaska/Chanhassen 166, Cloquet 112, Mahtomedi 90.5, Chisago Lakes 84.5, Orono 83, Zimmerman 75)
Dassel-Cokato 28, Watertown-Mayer 47 @ Becker
Dassel-Cokato 16 @ Becker 42
SauK Rapids 24 Watertown-Mayer 45 @ Becker
Sauk rapids 20 @ Becker 48
Watertown-Mayer 40 @ Becker 27
Deer River 6 @ Grand Rapids 60
Desoto 30 @ LaCrescent 34
Fosston/Bagley 58 @ Crookston 24
Irondale 3 @ Maple Grove 72
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 53 @ Benson 19
Lake Crystal-Wellcome Memoroial 23, Shakopee 37 @ New Prague
Lake Crystal-Wellcome Memorial 27 @ New Prague 37
Shakopee 39 @ New Prague 25
Madelia/Truman 15, United South Central 46 @ Saint Peter
Madelia/Truman 12 @ Saint Peter 60
United South Central 18 @ Saint Peter 42
Minneapolis South 18, Rocori 54 @ Armstrong
Minneapolis South 6 Wayzata 67 @ Armstrong
Minneapolis South 31 @ Armstrong 36
Rocori 40 Wayzata 34 @ Armstrong
Rocori 50 @ Armstrong 20
Wayzata 55 @ Armstrong 16
Mound-Westonka 19 @ Minnetonka 34
Nashwauk-Keewatin 12 @ Hibbing 63
North Saint Paul 6 Rochester John Marshall 60 @ Hastings
North Saint Paul 0 @ Hastings 84
Rochester John Marshall 6 @ Hastings 64
Osseo 40 @ Totino Grace 41
Park Center  13@ Spring Lake Park 61
Plainview-Elgin-Millville 63 @ Saint Charles 12
Prior Lake 50 @ Rosemount 18
Tracy-Milroy-Balaton 31, Waterville/Janesville 33 @ Fairmont/Martin County West
Tracy-Milroy-Balaton 28 @ Fairmont/Martin County West 42
Waterville/Janesville 36 @ Farimont/Martin County West 27
Saint Cloud Tech 44 @ Saint Cloud Apollo 16
Saint Michael-Albertville 62 @ Saint Francis 6
Scott West 50 @ Tri-City United 17
Spectrum Invitational
(Delano 211.5, Saint James 151, Columbia Heights 145, Fergus Falls 133.5, Richfield 100.5, Spectrum 64 Brooklyn Center 61.5, Saint Paul Johnson 58 Minneapolis Roosevelt 54.5, Minneapolis Southwest 13)
 
January 24, 2015
Albert Lea 32 @ Owatonna 27
Bloomington Kennedy Invitational
Hastings 83 Saint Paul Highland Park 0
Minnetonka 42 Champlin Park 27
Woodbury 46 Bloomington Kennedy 28
Zumbrota-Mazeppa 61 Irondale 9
Bloomington Kennedy 73 Irondale 0
Champlin Park 66 Saint Paul Highland Park 14
Hastings 61 Minnetonka 9
Zumbrota-Mazeppa 59 Woodbury 8
Bloomington Kennedy 48 Champlin Park 26
Hastings 27 Zumbrota-Mazeppa 25
Irondale 52 Saint Paul Highland Park 6
Woodbury 40 Minnetonka 36
Cooper Invitational
Fillmore Central 42 Cooper 30
Goodhue 70 Saint Croix Lutheran 9
Mankato West 39 Mille Lacs 37
Minneapolis Patrick Henry 42 Winona 40
Fillmore Central 42 Saint Croix Lutheran 30
Goodhue 44 Mankato West 25
Mille Lacs 53 Minneapolis Patrick Henry 2
Winona 47 Cooper 36
Goodhue 63 Winona 12
Mankato West 49 Fillmore Central 20
Mille Lacs 66 Saint Croix Lutheran 12
Minneapolis Patrick Henry 45 Cooper 51
Dover-Eyota 22, Waconia 49 @ Canby
Dover-Eyota 39 @ Canby 23
Waconia 43 @ Canby 15
Forest Lake Invitational
Scott West 46 Forest Lake 21
Foley 44 Stillwater 21
Elk River 32 New Richland/Ellendale 25
Stewartville 34 Plainview-Elgin-Millville 15
Plainview-Elgin-Millville 34 Forest Lake 28
New Richland/Ellendale 34 Stillwater 18
Scott West 36 Stewartville 26
Elk River 37 Foley 29
Forest Lake 31 Stillwater 19
Plainview-Elgin-Millville 35 New Richland/Ellendale 28
Stewartville 26 Foley 25
Scott West 40 Elk River 25
Grand Rapids Invitational
(Grand Rapids 256, Aitkin 235, Rush City/Braham 109, Mahnomen/Waubun 87, North Branch 86, Deer River 80, Crookston 75, Virginia 73, Ashland 33.5, Nashwauk-Keewatin 31, International Falls 15, Proctor 8)
Hartley Invitational
Worthington 53 Westwood 18
Worthington 75 West Monona 3
Worthington 58 Rock Valley 13
Worthington 63 Alta-Aurela 8
Hol Conference @ Lake Park/Audubon
(Frazee 230, Perham 220, Barnesville 157.5, Pequot Lakes/Pine River 144, Detroit Lakes 112, Dilworth-Glyndon-Felton 101, Park Rapids 90, Pelican Rapids 79.5, Staples-Motley 59, United Clay Becker 45, Wadena-Deer Creek 20, Crosby-Ironton 2, Breckenridge 0)
Howard Lake-Waverly-Winsted Invitational
(Little Falls 189, Albany 184.5, Redwood Valley/River Valley 145.5, Rockford 106.5, Howard Lake-Wavelry-Winsted 62, Minneapolis Washburn 49, Dassel-Cokato JV 47) 
Kasson-Mantorville Invitational
Ellsworth 37 Centennial 28
Farmington 53 Caledonia/Houston 19
Kasson-Mantorville 55 Lewiston/Rushford 13
Prior Lake 55 Byron 12
Ellsworth 50 Lewiston/Rushford 18
Farmngton 53 Byron 21
Kasson-Mantorville 47 Centennial 22
Prior Lake 52 Caledonia/Houston 12
Caledonia/Houston 35 Byron 34
Centennial 49 Lewiston/Rushford 25
Farmington 39 Prior Lake 27
Kasson-Mantorville 42 Ellsworth 12
Lewiston/Rushford 45 Byron 27
Centennial 51Caledonia/Houston 12
Prior Lake 31 Ellsworth 26
Kasson-Mantorville 37 Farmington 30
Lake City Invitational
(Chatfield 181, Lake City 147, Medford 135.5, Rochester Mayo 127, Wabasha-Kellogg 119.5, Saint Charles 108.5, United South C/ental 104.5, Hayfield 89, Andover 73 Blooming Prairie 54.5)
Riceville Invitational
(Crestwood 154,Grand Meadow/Leroy-Ostrander/Kingsland/Southland 151, Waukon 109, Garner 75, Forest City 56,  Riceville 41, Saint Ansgar 39, Central Elkader 28)
Rochester Century Invitational
(Lakeville South 211.5, Annandale/Maple Lake 206.5, LeSueur-Henderson 124.5, Cannon Falls 105.5, Triton 68, East Ridge 60, Rochester Century 59.5, Saint Clair 56.5, Edina 42)
Rosemount Invitational
Henry Sibley 42 Hopkins 30
Rosemount 42 Henry Sibley 31
Rosemount 51 Roseville 30
Rosemount 57 Hopkins 21
Roseville 39 Henry Sibley 33
Roseville 48 Hopkins 20
Saint Croix Falls Invitational
(Wisconsin Rapids 236, Hudson 195, Boyceville 135, Princeton 134, Amery 121.5, River Falls 114.5, Spencer 97, Cameron 78.5, Ladysmith 69.5, Luck 69, Chetek 64, Pine City/Hinckley 59, Cumberland 56, Northwestern 50, Saint Croix Falls 46, Flambeau 39, Ogilvie 28, Cornell 24)
Simley 12 @ Saint Michael-Albertville 50
Sioux Falls Invitational
(Aberdeen 272, Sioux Falls Roosevelt 204, Central Lyon 189, Brandon Valley 174.5, Pipestone 145, Harrisburg 132, Luverne 105, Lennox 101.5, Sioux Falls Washington 93, Yankton 90, Sioux Falls Lincoln 69, Tri-Valley 46, Sioux Falls O'Gorman 38)
South Saint Paul Invitational
(Pierz 213.5, Lakeville North 187.5, South Saint Paul 186.5, Eagan 174.5, Maple Grove 166, Monticello 99, Austin 86, Cretin-Derham Hall 67, Saint Paul Central 64, Saint Paul Harding 52, Blaine 51, Benilde-Saint Margaret's 50, North Saint Paul 39, Saint Paul Humboldt 9, Saint Paul Como Park 0)
West Central Conference @ Morris/Hancock
(Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 186, Atwater-Cosmos-Grove City 168, Quad County 134, Morris/Hancock 124.5, Sauk Centre/Melrose 122.5, Paynesville 116, Benson 98, Minnewaska 80, Bold 69)
 
January 26, 2015
Blooming Prairie 34 @ Medford 45
Faribault 31 @ Rochester John Marshall 37
Northfield 33 @ Rochester John Marshall 42
Faribault 53 Northfield 18 @ Rochester John Marshall

January 27, 2015
Adrian 45, Luverne 6 @ Fairmont/Martin County West
Adrian 31 @ Fairmont/Martin County West 36
Luverne 19 @ Fairmont/Martin County West 57
Aitkin 46 @ Royalton 19
Albany 37, @ Sauk Centre/Melrose 29
Ottertail County Central 27 @ Sauk Centre/Melrose 31
Alexandria 41, Little Falls 24 @ Bemidji
Alexandria 21 @ Bemidji 42
Little Falls 30 @ Bemidji 39
Austin 30, Waseca 45 @ Mankato East
Austin 57 @ Mankato East 18
Saint Peter 15 Waseca 48 @ Mankato East
Saint Peter 46 @ Mankato East 31
Waseca 54 @ Mankato East 25
Bold 16 @ New London-Spicer 52
Border West 27 @ Barnesville 52
Eden Prairie 62, Richfield 14 @ Minneapolis Southwest
Eden Prairie 72 @ Minneapolis Southwest 0
Richfield 43 @ Minneapolis Southwest 15
Crookston 13 @ Fertile-Beltrami 57
Eden Valley-Watkins 15, Watertown-Mayer 52 @ Howard Lake-Waverly-Winsted
Eden Valley-Watkins 42 @ Howard Lake-Waverly-Winsted 24
Watertown-Mayer 67 @ Howard Lake-Waverly-Winsted 0
Edina 4, Saint James 36 @ Sibley East
Edina 15 @ Sibley East 56
Saint James 18 @ Sibley East 44
Fergus Falls 22 @ Sartell 46
Fillmore Central 18 @ Lewiston/Rushford 59
Grand Forks Red River 33, Roseau 42 @ Thief River Falls
Grand Forks Red River 15 @ Thief River Falls 55
Roseau 29 @ Thief River Falls 54
Greenbush-Middle River/Badger 84 , West Marshall 0 @ Red Lake County Central
Greenbush-Middle River/Badger 70 @ Red Lake County Central 10
West Marshall 18 @ Red Lake County Central 48
Osakis 50 @ Paynesville 27
Jackson County Central 49 @ Blue Earth 20
Park Rapids 46, Wadena-Deer Creek 28 @ Crosby-Ironton
Park Rapids 61 @ Crosby-Ironton 11
Wadena-Deer Creek 45 @ Crosby-Ironton 6
Princeton 24 @ Milaca 45
Redwood Valley/River Valley 10 @ Wabasso/Red Rock Central 51
Saint Clair 15 @ New Ulm 49
Minnewaska 20 @ Ortonville 57
Pipestone 27 @ Tracy-Milroy-Balaton 31
Rockford 27 @ Belgrade-Brooten 48
Rush City/Braham 36, Sauk Rapids 43 @ Mora
Rush City/Braham 18 Zimmerman 46 @ Mora
Rush City/Braham 18 @ Mora 63
Sauk Rapids 36 Zimmerman 46 @ Mora
Sauk Rapids 18 @ Mora 56
Zimmerman 15 @ Mora 55
Saint Cloud Apollo 3 @ Annandale/Maple Lake 65
United North Central 36 @ Prairie Valley 37
Virginia 15 @ Hibbing 42
West Central 52 @ Long Prairie/Browerville 12
 
January 28, 2015
Rockford 42 @ Minneapolis Washburn 27

January 29, 2015
Aitkin 66, Paynesville 12 @ Pierz
Aitkin 27 @ Pierz 32
Paynesville 3 @ Pierz 71
Albert Lea 42 @ Austin 23
Andover 12 @ Centennial 56
Armstrong 28 @ Osseo 39
Atwater-Cosmos-Grove City 27, Canby 33 @ Kerkhoven-Murdock-Sunburg
Atwater-Cosmos-Grove City 18 @ Kerkhoven-Murdock-Sunburg 48
Canby 13 @ Kerkhoven-Murdock-Sunburg 49
Barnesville 21 @ Moorhead 48
Benson 3, Wabasso/Red Rock Central 73 @ Minneota
Benson 23 Tracy-Milroy-Balaton 51 @ Minneota
Benson 0 @ Minneota 79
Wabasso/Red Rock Central 15 @ Minneota 44
Tracy-Milroy-Balalton 9 @ Minneota 63
Big Lake 29 @ Cambridge 39
Border West 49 @ Morris/Hancock 26
Brainerd 15 @ Alexandria 49
Breckenridge 42, Minnewaska 36, @ West Central
Breckenridge 12 @ West Central 72
Minnewaska 18 @ West Central 60
Buffalo 67, Hopkins 9  @ Wayzata
Buffalo 24 Mound-Westonka 47 @ Wayzata
Buffalo 30 @ Wayzata 33
Hopkins 20  Mound-Westonka 49 @ Wayzata
Hopkins 27 @ Wayzata 41
Mound-Westonka 34 @ Wayzata 40 
Byron 72, Triton 12 @ Hayfield
Byron 54 @ Hayfield 21
Triton 28 @ Hayfield 39
Caledonia/Houston 62 @ LaCrescent 12
Cannon Falls 12 @ Kenyon-Wanamingo 60
Chaska/Chanhassen 30, Hutchinson 51 @ Watertown-Mayer
Chaska/Chanhassen 24 @ Watertown-Mayer 39
Hutchinson 39 @ Watertown-Mayer 21
Cloquet 36 @ Ogilvie 37
Columbia Heights 41, Orono 33 @ Brooklyn Center
Columbia Heights 66 @ Brooklyn Center 6
Orono 60 @ Brooklyn Center 22
Dassel-Cokato 58, Eden Valley-Watkins 25 @ Litchfield
Dassel-Cokato 31 @ Litchfield 30
Eden Valley-Watkins 9 @ Litchfield 69
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 42 New Ulm 22 @ Fulda/Murray County Central
New Ulm 24 Quad County 47 @ Fulda/Murray County Central
New Ulm 28 @ Fulda/Murray County Central 50
Quad County 69 @ Fulda/Murray County Central 9
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 48 @ Fulda/Murray County Central 30
Detroit Lakes 30, Thief River Falls 54 @ Fosston/Bagley
Detroit Lakes 40 @ Fosston/Bagley 30
Thief River Falls 33 @ Fosston/Bagley 32
East Grand Forks 36 @ Crookston 45
Elk River 19, Saint Michael-Albertville 53 @ Totino Grace
Elk River 24 @ Totino Grace 50
Saint Michael-Albertville 51 @ Totino Grace 21
Farmington 39 @ Eagan 26
Fergus Falls 6 @ Perham 63
Fertile-Beltrami 34 @ Mahnomen/Waubun 31
Fillmore Central 3 @ Dover-Eyota 76
Saint Charles 21 @ Dover-Eyota 55
Forest Lake 24 @ Stillwater 25
Frazee  50@ Central Cass 15 
Fridley 34, Holdingford 36 @ Spectrum
Fridley 57 @ Spectrum 24
Holdingford 54 @ Spectrum 21
Grand Rapids 74 @ Spectrum 3
Grand Rapids 47 Holdingford 24 @ Spectrum
Grand Rapids 59 Fridley 17 @ Spectrum
Grafton 51 @ West Marshall 18
Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland/Southland 55, Wabasha-Kellogg 16 @ Plainview-Elgin-Millville
Grand Meadow/Leroy-Ostrander/Kingsland/Southland 25 @ Plainview-Elgin-Millville 37
Wabasha-Kellogg 19 @ Plainview-Elgin-Millville 55
Grand Meadow/Leroy-Ostrander/Kingsland/Southland 33 Goodhue 36 @ Plainview-Elgin-Millville
Hastings 43 @ South Saint Paul 16
Hibbing 29 @ Deer River 24
Howard Lake-Waverly-Winsted 0 @ Delano 72
Lakeville North 21 @ Prior Lake 47
Lakeville South 48 @ Rosemount 27
Little Falls 33@ Becker 37
Mahtomedi  6@ Simley 75
Mankato East 40 @ Northfield 19
Maple Grove 74 @ Park Center 0
Maple River  16@ New Richland-Ellendale 43
Marshall 11, Pipestone 60 @ Luverne
Marshall 24 @ Luverne 56
Pipestone 47 @ Luverne 22
Minneapolis Patrick Henry 13 @ Minneapolis South 55
Minnehaha Academy/DeLaSalle 45 Saint Croix Lutheran 27 @ Trinity School
Minnehaha Academy/DeLaSalle 12 @ Trinity School 58
Saint Croix Lutheran 15 @ Trinity School 62
Minnetonka 26 @ Eden Prairie 37
Minnetonka 70 Edina 6 @ Eden Prairie
Mora 20 @ Foley 41
Mounds View 25 @ Woodbury 34
New Prague 32 @ Scott West 31
North Branch 18 @ Monticello 54
North Saint Paul 6 @ Henry Sibley 59
Ortonville 42 Sisseton 40 @ Clark/Willow Lake
Ortonville 42 @ Clark/Willow Lake 36
Ottertail County Central 27 @ New York Mills 45
Pine Island 27, Stewartville 43 @ Kasson-Mantorville
Pine Island 18 @ Kasson-Mantorville 55
Stewartville 21 @ Kasson-Mantorville 41
Worthington 55 @ Redwood Valley/River Valley 19
Richfield 21 @ Cooper 44
Rochester John Marshall 60 @ Winona 18
Rochester Mayo 23 @ Mankato West 60
Royalton 21 @ Belgrade-Brooten 34
Rush City/Braham 27 @ Mille Lacs 53
Rush City/Braham 45 Crosby-Ironton 21 @ Mille Lacs
Crosby-Ironton 4 @ Mille Lacs 75
Saint Cloud Apollo 12 @ Brainerd 45
Saint Paul Central 64 @ Saint Paul Como Park 4
Saint Paul Humboldt 6 @ Saint Paul Harding 12
Minneapolis Edison 48 Saint Paul Humboldt 12 @ Saint Paul Harding
Minneapolis Edison 25 @ Saint Paul Harding 52
Saint Paul Johnson 51 @ Saint Paul Highland Park 18
Minneapolis Roosevelt 48 @ Saint Paul Highland Park 12
Saint Paul Johnson 48, Minneapolis Roosevelt 24 @ Saint Paul Highland Park
Saint Thomas Academy 33 @ Tartan 40
Sauk Centre/Melrose 29 @ Saint Cloud Tech 35
Sauk Rapids 31 @ Rocori 45
Shakopee 12 @ Apple Valley 55
Spring Lake Park 65 @ Irondale 4
United North Central 15 @ Osakis 53
Windom/Mountain Lake 31 @ Jackson County Central 40
 
January 30, 2015
Albany 19 @ Becker 43
Sartell 27 @ Becker 34
Bemidji 34@ Greenbush-Middle River/Badger 24
Blaine 11 @ Champlin Park 59
Blue Earth 54 @ Saint James 18
Bold23 @ Tracy-Milroy-Balaton 54
Border West 48@ Pelican Rapids 13
Lakeville North Invitational
Albert Lea 44 Woodbury 18
Lakeville North 38 New Richland-Ellendale 27
Stewartville 33 Owatonna32
Albert Lea 43 New Richland-Ellendale 25
Stewartville 42 Lakeville North 26
Owatonna 36 Woodbury 28
Stewartville 46 Woodbury 16
Albert Lea 43 Lakeville North 31
Owatonna 48 New Richland-Ellendale 24
Chaska/Chanhassen 57 @ Benilde-Saint Margaret's 15
Cloquet 38, Hibbing 37, @ Mora
Cloquet 43 Pine City/Hinckley 30 @ Mora
Cloquet 9 @ Mora 63 
Hibbing 44 Pine City/Hinckley 34 @ Mora
Hibbing 16 @ Mora 53
Pine City/Hinckley 3 @ Mora 72
Coon Rapids 28 @ Anoka 24
Cooper 17, Rocori 59 @ Mound-Westonka
New London-Spicer 42 @ Mound-Westonka 24
Cooper 15 @ Mound-Westonka 40
Rocori 38 @ Mound-Westonka 37
Eastview 62, Henry Sibley 12 @ Park
Eastview 58 @ Park 12
Henry Sibley 31 @ Park 29
Foley 31@ Milaca 21
Hutchinson 54 @ Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 15
LeSueur-Henderson 25 @ New Ulm 42
Madelia/Truman 24 @ New Ulm 48
Madelia/Truman 24 LeSueur-Henderson 46 @ New Ulm 
Mississippi 8 Conference @ Saint Francis
(Saint Micheal-Albertville 285.5, Cambridge 143, Big Lake 108.5, Princeton 103.5, Chisago Lakes 102.5, Rogers 91.5, Buffalo 88, Monticello 44, North Branch 35)
Northfield 18, Saint Paul Harding 60 @ Armstrong
Northfield 30 @ Armstrong 42
Saint Paul Harding 18 @ Armstrong 60
Norwood-Young America 3 @ Lake Crystal-Wellcome Memorial 71
Saint Peter 7 @ Lake Crystal-Wellcome Memorial 62
Rochester Century 22 @ Faribault 48
Osseo 36, Tartan 33 @ White Bear Lake
Osseo 15 @ White Bear Lake 52 
Tartan 10 @ White Bear Lake 60 
Walker-Hackensack-Akeley Invitational
(Blackduck/Cass Lake 214.5, Staples-Motley 185, Virginia 120, Walker-Hackensack-Akeley 118, Fosston/Bagley 104, East Grand Forks 98.5, Deer River 70, Nashwauk-Keewatin 67, Crosby-Ironton 21)
Willmar 64 @ Fergus Falls 12
Winona 21 Wausau West 51 @ Menomonie
Winona 33 Baldwin-Woodville 40 @ Menomonie
Winona 28 Ashland 36 @ Menomonie
Zumbrota-Mazeppa 22 @ Lake City 48
 
January 31, 2015
Adrian 33 @ Albert Lea 21
Alexandria Invitational
(Frazee 192.5, Kerkhoven-Murdock-Sunburg 190, Moorhead 145, New London-Spicer 124.5, Alexandria 107, Rocori 102.5, Albany 73, Minnewaska 46, Saint Cloud Apollo 43, Wadena-Deer Creek 20)
Anoka Invitational
Willmar 64 Forest Lake 9
Willmar 38 Prior Lake 23
Willmar 41 Anoka 26
Bemidji 51 Forest Lake 13
Bemidji 36 Saint Francis 30
Prior Lake 37 Bemidji 25
Forest Lake 43 Kimball 27
Anoka 50 Saint Francis 17
Hastings 50 Kimball 23
Anoka 36 Hastings 27
Saint Francis 45 Kimball 24
Prior Lake 34 Hastings 27
Armstrong Invitational
Eastview 43 South Saint Paul 12
Maple Grove 35 Armstrong 23
White Bear Lake 35 Totino Grace 34
Mounds View 63 Mahtomedi 9
Goodhue 55 Fridley 13
Woodbury 46 Faribault 18
Eastview 47 White Bear Lake 15
Faribault 39 Armstrong 34
Totino Grace 39 Woodbury 26
Mounds View 30 South Saint Paul 29
Fridley 44 Mahtomedi 29
Goodhue 42 Maple Grove 18
Eastview 41 Totino Grace 22
Armstrong 37 Mahtomedi 28
Woodbury 42 Maple Grove 24
Mounds View 39 Goodhue 34
Faribault 38 Fridley 30
White Bear Lake 37 South Saint Paul 29
Blaine Invitational
Eden Prairie 76 Andover 0
Coon Rapids 49 Eden Prairie 16
Elk River 35 Eden Prairie 33
Coon Rapids 29 Milaca 25
Milaca 34 Elk River 31
Milaca 48 Rosemount 24
Elk River 54 Blaine 18
Rosemount 47 Blaine 28
Blaine 49 Irondale 24
Coon Rapids 84 Irondale 0
Andover 28 Irondale 27
Rosemount 46 Andover 18
Canby Invitational
Canby 48 Dassel-Cokato 19
Lakeville South 53 Dassel-Cokato 16
Minneota 62 Dassel-Cokato 15
Sibley East 46 Dassel-Cokato 18
Canby 33 Sibley East 27
Lakeville South 40 Canby 25
Blue Earth 34 Canby 33
Minneota 48 Lakeville South 22
Lakeville South 51 Blue Earth 15
Minneota 62 Blue Earth 15
Minneota 62 Sibley East 6
Sibley East 36 Blue Earth 33
Cannon Falls Invitational
Tri-City 67 Hopkins 8
Kenyon-Wanamingo 57 Tri-City 15
Tri-City 48 Cannon Falls 30
Hopkins 41 Cannon Falls 40
Rochester John Marshall 45 Cannon Falls22
Kenyon-Wanamingo 63 Rochester John Marshall 10
Kenyon-Wanamingo 50 Plainview-Elgin-Millville 18
Plainview-Elgin-Millville  48 Rochester John Marshall 22
Plainview-Elgin-Millville 54 Hopkins 19
 Edina 24 @ Cretin-Derham Hall 48
Cooper 18 Washington Technology 66 @ Cretin-Derham Hall
Cooper 18 @ Cretin-Derham Hall 65
Edina 36 Washington Technology 41 @ Cretin-Derham Hall
Washington Technology 35 @ Cretin-Derham Hall 42
Edina 60 Cooper 24 @ Cretin-Derham Hall
Farmington 42 @ Shakopee 27
Hayfield 42, United South Central 33 @ New Richland/Ellendale
United South Central 13 @ New Richland/Ellendale 61
Hayfield 20 @ New Richland/Ellendale 37
Lake City 52, Rochester Century 23, @ Wabasha-Kellogg
Rochester Century 27 @ Wabasha-Kellogg 51
Lake City 44 @ Wabasha-Kellogg 31
Lake City 49 Winona 19 @ Wabasha-Kellogg
Winona 42 @ Wabasha-Kellogg 36
Larimore Invitational
(Greenbush-Middle River/Badger 267.5, Pembina County North 172, Grand Forks Central 157.5, Fargo South 91.5, Grand Forks Red River 81.5,Mayville-Portland 63, Grafton 55, Devils Lake 38, Larimore 36, Bismarck Legacy 22, Mon-Dak 11 )
Mankato East Invitational
(Worthington 225.5, Watertown-Mayer 221.5, Fairmont/Martin County Central 149.5, Mankato East 121, LeSueur-Henderson 116, Maple River 93.5, Mankato West 89, Austin 26)
North Saint Paul 32, Saint Paul Central 52, @ Roseville
Spring Lake Park 48 Saint Paul Central 21 @ Roseville
Saint Paul Central 19 @ Roseville 52
North Saint Paul 3 Spring Lake Park 74 @ Roseville
North Saint Paul 20 @ Roseville 58
Spring Lake Park 26 @ Roseville 41 
Northwest Invitational @ Fertile-Beltrami
(Thief River Falls 206, Fertile-Beltrami 146, Roseau 140, Pelican Rapids 82.5, Red Lake County Central 81, Mahnomen/Waubun 73.5, Crookston 72, United Clay Becker 70.5, Barnesville JV 43, West Marshall 35, International Falls 13)
Orono Invitational
(Saint Cloud Tech 193, New Prague 169.5, Delano 160, Norwood-Young America 106.5, Rockford 106, Benilde-Saint Margaret's 105,5 Orono 98, Mound-Westonka 76, Saint Thomas Academy 71.5, East Ridge 66, Minneapolis Washburn 55.5, Minneapolis Roosevelt 48, Brooklyn Center 13)
Park Region Conference Invitational @ Ottertail County Central
(West Central 214, Osakis 163, Bertha-Hewitt/Verndale 123.5, Royalton 116, Ottertail County Central 107, New York Mills 98, Long Prairie-Grey Eagle/Browerville 96, United North Central 90, Prairie Valley 80)
Parker Invitational
(McCook Central 182.5, Lennox 168, Elk Point-Jefferson 160, Mount Vernon 124.5, Marshall 113, Parker 102.5, Howard 80.5, Dakota Valley 64, Tea 54,  Kingsbury County 53, Deuel 52, Sioux Valey 52)
Pine Island Invitational- Round Robin - NO Team Scores
Wagner Invitational
(Bon Homme 211, Parkston 182, Windom/Mountain Lake 155, Beresford 140.5, Stanley County 137.5, Wagner 110, Garretson 102.5, Bennett County 89, Tri-Valley 82, Faulkton 78, Flandreau 75, Phillip 64.5, Alcester-Hudson 56, Kimball SD 49, Marion-Freeman 24.5, Andes Central 11)
Waterville/Janesville Invitational
(Jackson County Central 181.5, Chatfield 150, Dover-Eyota 145, Waterville/Janesville 101, Saint Charles 83.5, Saint Clair 67, Triton 32)
West Salem Invitational
Caledonia/Houston 64 West Salem 12
Caledonia/Houston 44 Neillsville 24
Caledonia/Houston 48 Lacrosse Central 21
Arrowhead 46 Caledonia/Houston 29
Wisconsin Dells Invitational
(Grand Meadow/Leroy-Ostrander/Kingsland/Southland 239, Waunakee 134, Homestead 129.5, Chippewa Falls 122, East Troy 112.5, Wisconsin Dells 96.5, Berlin 81, Brillion 80, Belleville/Monticello/New Glarus 62 Lacrosse Aquinas 56, Watertown 52, North Crawford/Seneca 32)
 
February 2, 2015
Eden Prairie 76, Saint Paul Humboldt 6 @ Saint Paul Johnson
Eden Prairie 78 @ Saint Paul Johnson 0
Saint Paul Humboldt 6 @ Saint Paul Johnson 48
 
February 3, 2015
Adrian 49 @ Tracy-Milroy-Balaton 21
Marshall 19 @ Tracy-Milroy-Balaton 60
Aitkin 77, Nashwauk-Keewatin 6 @ Ogilvie
Aitkin 78 @ Ogilvie 3
Nashwauk-Keewatin 36 @ Ogilvie 42
Albany 39 @ Long Prairie/Browerville 37
Belgrade-Brooten 27 @ Sauk Centre/Melrose 42
Blackduck/Cass Lake 44 @ Grand Rapids 28
Bold 15, Quad County 57 @ Morris/Hancock
Bold 26 @ Morris/Hancock 54
Quad County 45 @ Morris/Hancock 28
Ortonville 7 Quad County 68 @ Morris/Hancock
Ortonville 15 @ Morris/Hancock 62
Ortonville 42 Bold 41 @ Morris/Hancock
Brainerd 28, Mora 34 @ Little Falls
Brainerd 51 @ Little Falls 20
Mora 54 @ Little Falls 10
Chatfield 22 @ Zumbrota-Mazeppa 41
Deuel 0 @ Pipestone 70
Sioux Valley 12 @ Pipestone 71
Flandreau 21 @ Pipestone 46
Dilworth-Glyndon-Felton 54 @ Mahnomen/Waubun 21
Dover-Eyota 38 @ Caledonia/Houston 26
East Grand Forks 19 @ Fosston/Bagley 60
Fairmont/Martin County West 79, Madelia/Truman 0, @ Lake Crystal-Wellcome Memorial
Fairmont/Martin County West 59 Saint Clair 13 @ Lake Crystal-Wellcome Memorial 13
Fairmont/Martin County West 12 @ Lake Crystal-Wellcome Memorial 50
Madelia/Truman 30 Saint Clair 45 @ Lake Crystal-Wellcome Memorial
Madelia/Truman 6 @ Lake Crystal-Wellcome Memorial 78
Saint Clair 7 @ Lake Crystal-Wellcome Memorial 64
Farmington 65 @ Burnsville 6
Fergus Falls 40 @ Saint Cloud Apollo 39
Fertile-Beltrami 33 @ Roseau 45
Frazee 61 @ Detroit Lakes 6
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 32, Tri-City United 26 @ Annandale/Maple Lake
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 25 @ Annandale/Maple Lake 38
Tri City-United 23 @ Annandale/Maple Lake 48
Luverne 35 @ Central Lyon 48
Luverne 27 Rock Valley 48 @ Central Lyon
Mille Lacs 46 @ Deer River 33
Virginia 30 @ Deer River 34
Mille Lacs 60 Virginia 22 @ Deer River
Minnewaska 18, Royalton  51@ Eden Valley-Watkins
Minnewaska 18 @ Eden Valley-Watkins 39
Royalton 29 @ Eden Valley-Watkins 27
Moorhead 56 @ Fargo Davies 18
Onalaska 33 @ LaCrescent 47
Paynesville 7 @ Wabasso/Red Rock Central 62
Pierz 56 @ Long Prairie/Browerville 18
Windom/Mountain Lake 28 @ Canby 29
Rush City/Braham 43 @ Cloquet 33
Scott West 18 @ Dassel-Cokato 56
Sibley East 15 @ Jackson County Central 49
United North Central 26 @ Ottertail County Central 44
Wadena-Deer Creek 40, Walker-Hackensack-Akeley 39 @ New York Mills
Wadena-Deer Creek 17 @ New York Mills 39
Walker-Hackensack-Akeley 9 @ New York Mills 51
Washington Technology 33 @ Minneapolis Patrick  Henry 36
 
February 4, 2015
Chisago Lakes 30 @ Rogers 34
Minnehaha Academy/DeLaSalle 54, Saint Paul Highland Park 18 @ Minneapolis Southwest
Minnehaha Academy/DeLaSalle 27 Saint Thomas Academy 44 @ Minneapolis Southwest
Minnehaha Academy/DeLaSalle 51 @ Minneapolis Southwest 23
Saint Paul Highland Park 6 Saint Thomas Academy 51 @ Minneapolis Southwest
Saint Paul Highland Park 12 @ Minneapolis Southwest 36
Saint Thomas Academy 54 @ Minneapolis Southwest 30

February 5, 2015
Albert Lea 57 @ Rochester Mayo 14
Anoka 68 @ Champlin Park 8
Osseo 34 @ Champlin Park 47
Apple Valley 60 @ Burnsville 17
Atwater-Cosmos-Grove City 27 @ Pierz 37
Austin 27 @ Mankato West 49
Barnesville 54, Staples-Motley 18 @ Wadena-Deer Creek
Barnesville 63 @ Wadena-Deer Creek 17
Becker 38 @ Princeton 21
Bemidji 45 @ Pequot Lakes/Pine River-Backus 27
Bertha-Hewitt/Verndale 36, Border West 37 @ Breckenridge
Bertha-Hewitt/Verndale 54 @ Breckenridge 21
Border West 72 @ Breckenridge 6
Bloomington Kennedy 68 @ Richfield 5
Brooklyn Center 24, East Ridge 54 @ Saint Croix Lutheran
Brooklyn Center 30 @ Saint Croix Lutheran 48
East Ridge 54 @ Saint Croix Lutheran 30
Byron 9, Zumbrota-Mazeppa 56 @ Stewartville
Byron 16 @ Stewartville 49
Zumbrota-Mazeppa 34 @ Stewartville 25
Centennial 54 @ Chisago Lakes 10
Chaska/Chanhassen 46 @ Cooper 3
Cretin-Derham Hall 24, Northfield 48 @ Stillwater
Cretin-Derham Hall 21 @ Stillwater 48
Northfield 23 @ Stillwater 46
Crookston 21 @ Dilworth-Glyndon-Felton 57
Dassel-Cokato 17 @ Annandale/Maple Lake 50
Delano 24 @ Buffalo 45
Dell Rapids 6 @ Adrian 72
McCook Central 18 @ Adrian 56
Eagan 55, Wayzata 19 @ Shakopee
Eagan 6 @ Shakopee 56
Wayzata 15 @ Shakopee 58
Eastview 42 @ Lakeville North 25
Faribault 16 @ Owatonna 55
Fergus Falls 40 @ Sauk Rapids 39
Fertile-Beltrami 52 @ Red Lake County Central 23
Forest Lake 36 @ Mounds View 18
Fosston/Bagley 26 @ Park Rapids 48
Frazee 54 @ Blackduck/Cass Lake 6
Goodhue 51, Saint Clair 15 @ Triton
Goodhue 60 Saint Charles 21 @ Triton
Goodhue 58 @ Triton 12
Saint Charles 42 @ Triton 35
Saint Clair 18 @ Triton 51
Saint Charles 46 Saint Clair 25 @ Triton
Greenbush-Middle River/Badger 43 @ Thief River Falls 19
Hayfield 10, Kasson-Mantorville 61 @ Cannon Falls
Hayfield 21 @ Cannon Falls 35
Kasson-Mantorville 51 @ Cannon Falls 14
Henry Sibley 12 @ South Saint Paul 47
Holdingford 42 @ Rockford 30
Irondale 18, Rogers 55 @ Park Center
Irondale 6 @ Park Center 66
Rogers 48 @ Park Center 23
Kenyon-Wanamingo 68, Lake City 6@ Pine Island
Kenyon-Wanamingo 62 @ Pine Island 15
Lake City 46 @ Pine Island 30
Litchfield 54, Zimmerman 15 @ Big Lake
Litchfield 42 @ Big Lake 17
Zimmerman  9@ Big Lake  63
Mankato East 21 @ Rochester John Marshall 49
Marshall 39 @ New Ulm  37
Maple Grove 42, Mound-Westonka 30 @ Spring Lake Park
Maple Grove 55 @ Spring Lake Park 15
Mound-Westonka 30 @ Spring Lake Park 37
Medford 27 @ Maple River 30
Milaca 38 @ Jackson County Central 30
Minneapolis South 51 @ Saint Paul Central 27
Minneota 65, Quad County 3 @ Pipestone
Quad County 21 @ Pipestone 37
Minneota 57 @ Pipestone 10
New London-Spicer 50 @ Paynesville 28
Benson 15 New London-Spicer 56 @ Paynesville
Benson 37 @ Paynesville 36
New Richland-Ellendale 44 @ Blooming Prairie 6
North Saint Paul 34 @ Saint Thomas Academy 39
Trinity School 33 @ Saint Thomas Academy 35
Plainview-Elgin-Millville 66, United South Central 6 @ Waterville/Janesville
Plainview-Elgin-Millville 31 @ Waterville/Janesville 29
United South Central 7 @ Waterville/Janesville 57
Rosemount 12 @ Farmington 57
Roseville 27 @ Park 40
Saint Cloud Apollo 16 @ Rocori 51
Saint Cloud Tech 33 @ Brainerd 26
Saint Michael-Albertville44 @ Waconia 19
Saint Paul Humboldt 4, Saint Agnes 40 @ Edina
Saint Paul Humboldt 14 @ Edina 36
Saint Agnes 46 @ Edina 36
Sibley East 25 @ Hutchinson 44
Tartan 22 @ Mahtomedi 46
Totino Grace 52 @ Armstrong 15
United Clay Becker 37 @ Walker-Hackensack-Akeley 36
Wabasso/Red Rock Central 63 @ Bold 5
West Central 50 @ New York Mills 18
Willmar 57 @ Sartell 10
Winona 28 @ Rochester Century 27
Woodbury 27 @ White Bear Lake 29
 
February 6, 2015
Albany Invitational
(Hutchinson 168, Mora 166.5, Becker 128, Kimball 117, Albany 112.5, Osakis 91. Saint Cloud Apollo 85.5 Bold 82)
Alexandria 48 @ Sauk Rapids 24
Annandale/Maple Lake 64, Little Falls 9 @ Zimmerman
Annandale/Maple Lake 66 @ Zimmerman 6
Little Falls 46 @ Zimmerman 12
Bemidji 23, Moorhead 33 @ Saint Cloud Tech
Bemidji 34 @ Saint Cloud Tech 30
Moorhead 31 @ Saint Cloud Tech 24
Burnsville 12 @ Park 60
Forest Lake 45 @ Park 14
Forest Lake 62 Burnsville 6 @ Park
Cambridge 66 @ Blaine 18
Chatfield 67, LaCrescent 6 @Lewiston/Rushford
Chatfield 58 @ Lewiston/Rushford 13
LaCrescent 24 @ Lewiston/Rushford 51
Deer River 36, Nashwauk-Keewatin 18@ Virginia
Deer River 27 @ Virginia 30
Nashwauk-Keewatin 12 @ Virginia 60
Dover-Eyota 27 @ Grand Meadow/Leroy-Ostrander/kingsland/southland 52
Elk River 60 @ Andover 15
Fergus Falls 36, Roseau 48,  @ Pequot Lakes/Pine River
Fergus Falls 21 Sauk Centre/Melrose 50 @ Pequot Lakes/Pine River
Fergus Falls 20 @ Pequot Lakes/Pine River 56
Roseau 34, Sauk Centre/Melrose 42 @ Pequot Lakes/Pine River
Roseau 30 @ Pequot Lakes/Pine River 48
Sauk Centre/Melrose 31 @ Pequot Lakes/Pine River 39
Foley 30 @ Coon Rapids 28
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 32 @ Canby 38
Quad County 22 @ Canby 40
Great River Conference @ Cloquet
(Aitkin 275, Cloquet 186, Mille Lacs 150.5, Rush Ciy/Braham 148.5, Pine City/Hinckley 115, Ogilvie 95.5)
Litchfield 72, Norwood-Young America 9 @ Howard Lake-Waverly
Litchfield 63 @ Howard Lake-Waverly 10
Norwood-Young AMerica 24 @ Howard Lake-Wavelry 51
Mound-Westonka Invitational
(Waconia 169, Mound-Westonka 159.5, Eastview 145.5, Monticello 144, Osseo 118.5, Orono 97, Buffalo 76, Rockford 44, Saint Paul Como Park 23)
Owatonna 25 @ Kasson-Mantorville 38
Pine Island 16 @ Goodhue 57
Pine Island 6 Zumbrota-Mazepa 67 @ Goodhue
Zumbrota-Mazeppa 64 @ Goodhue 3
Prior Lake 50 @ Lakeville South 12
Sibley East 42 @ LeSueur-Henderson 30
Simley 28 @ Hastings 25
Wabasha-Kellogg 66 @ Fillmore Central 12
Watertown-Mayer13, @ New Prague 51
 
February 7, 2015
Big South Conference @ Jackson County Central
Jackson County Central 49 Fairmont/Martin County West 21
Worthington 41 Blue Earth 22
Jackson County Central 43 Worthington 27
Blue Earth 36 Fairmont/Martin County West 27
Pipestone 49 Saint James 30
Windom/Mountain Lake 39 Waseca 30
Windom/Mountain Lake 43 Pipestone 22
Waseca 58 Saint James 24
Marshall 37 Luverne 36
New Ulm 51 Marshall 25
Redwood/River Valley 39 Saint Peter 36
Redwood/River Valley 39 New Ulm 22
Saint Peter 57 Marshall 18
Forest Lake 45 @ East Ridge 6
Minnetonka Invitational
Minnetonka 60 Minneapolis Edison 24
Delano 50 Park Center 18
Mankato West 38 Minneapolis South 32
Minnetonka 61 Mankato West 12
Minneapolis South 36 Delano 31
Park Center 54 Minneapolis Edison 24
Minnetonka 59 Minneapolis South 12
Delano 63 Minneapolis Edison 18
Mankato West 41 Park Center 33
Minnetonka 64 Park Center 16
Delano 44 Mankato West 30
Minneapolis South 57 Minneapolis Edison 19
Delano 41 Minnetonka 31
Minneapolis South 58 Park Center 18
Mankato West 54 Minneapolis Edison 22
Morris/Hancock Invitational
(Kerkhoven-Murdock-Sunburg 235.5, West Central 177, Morris/Hancock 169.5, Fosston/Bagley 154.5, Benson 118, Pelican Rapids 84, Ortonville 72.5, Breckenridge 32)
Mound-Westonka 24 @ Litchfield 46
Tri-Metro Invitational @ Brooklyn Center
(Trinity School at River Ridge 205.5, Columbia Heights 183, Fridley 164, Saint Agnes 129, Spectrum 106.5, Minnehaha/DeLaSalle 99, Saint Croix Lutheran 60, Brooklyn Center 53)
 
February 9, 2015
Fosston/Bagley 60 @ Red Lake County Central 15
 
February 10, 2015
Crookston 22 @ Roseau 42
Sartell 54 @ Saint Cloud Apollo 18
Region 5A Team
Howard Lake-Waverly-Winsted 10 @ Atwater-Cosmos-Grove City 66
Kimbal 40l @ Paynesville 36
Eden Valley-Watkins 16 @ Osakis 59
Minnewaska 15 @ Belgrade-Brooten 55
Region 6A Team
New York Mills 41 @ Staples-Motley 27
Breckenridge12 Pelican Rapids 66 @ Barnesville
Pelican Rapids 21@ Barnesville 50
Bertha-Hewitt/Verndale 33 @ Border West 39
Prairie Valley 51, Wadena-Deer Creek 21 @ West Central
Prairie Valley 24 @ West Central 54
Region 7A Team
Royalton 25@ Aitkin 45
Ogilvie 6 @ Blackduck/Cass Lake 78
Mille Lac21 @ Holdingford 51
Region 3AA Team
Tracy-Milroy-Balaton 36 Luverne 37 @ Worthington
Luverne 18 Fairmont/Martin County West 51 @ Worthington
New Ulm 31 Fulda/Murray County West 34 @ Worthington
Fulda/Murray County Central 61@ Worthington
Redwood Valley 29 Quad County 42 @ Dawson/Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo
Marshall 24, Morris/Hancock 54 @Dawson/Boyd/Lac Qui Parle Valey/Montevideo
Morris/Hancockc 9 @ Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 64
Region 7AA Team @ Grand Rapids, Mora
Virginia 3 North Branch o - forfeit
Grand Rapids 75 Virginia 6
Princeton 72 Pine City/Hinckley 12
Mora 51 Princeton 24
Chisago Lakes 55 Rush City/Braham 24
Milaca 52 Chisago Lakes 22
Hibbing 3 Proctor 0 -forfeit
HIbbing 37 Cloquet 30
Region 6AAA
Cooper 24 Armstrong 51
Hopkins 19 Minneapolis South 55
 
February 11,2015
REgion 7A Team
Crosby-Ironton 28 Nashwauk-Keewatin 45 @ Pierz
Nashwauk-Keewatin 0 @ Pierz 81
Region 3AAA Team
Burnsville 58 Minneapolis Southwest 21
 
February 12, 2015
Region 1A Team 
Pine Island 46 Wabasha-Kellogg 33 @ Kenyon-Wanamingo
Pine Island 18@Kenyon-Wanamingo 60
Goodhue 15 @ Chatfield 52
Lake City 56 FillmoreCentral 22 @ Dover-Eyota
Lake City 22 @ Dover-Eyota 59
Saint Charles 52 Triton 24 @ Zumbrota-Mazeppa
Saint Charles 7 @Zumbrota-Mazeppa 66
Region 2A Team
Saint Clair 37 Blooming Prairie 27 @ Jackson County Central
Saint Clair 6 @Jackson County Central 67
Medford 39 @ Maple River 34
Hayfield 12 @ New Richland/Ellendale 63
United South Central 6 @ Blue Earth 62
Region 3A Team
Pipestone 6 @ Wabasso/Red Rock Central 54
Bold 24 Windom/Mountain 48@ Adrian
Windom/Mountain Lake 16@Adrian 51
Canby 12 @ Kerkhoven-Murdock-Sunburg 49
Ortonville15 Benson 60 @ Minneota
Benson 6@ Minneota 71
Region 4A Team
Madelia/Truman 30 Saint Agnes 42 @ Lake Crystal-Wellcome Memorial
Saint Agnes 5@Lake Crystal-Wellcome Memorial 78
Norwood-Young America 15 @ Saint James 47
Trinity School 25 @ LeSueur-Henderson 45
Spectrum 3 @ Sibley East 75
Region 1AA Team
Waterville/Janesville 45 Lewiston/Rushford 27 @ Kasson-Mantorville
Waterville/Janesville 3@ Kasson-Mantorville 54
Grand Meadow/Kingsland/Le Roy-Ostrander/Southland 48 Cannon Falls 28 @ Plainview-Elgin-Millville
LaCrescent 7 @ Plainview-Elgin-Millville 72
Grand Meadow/Kingsland/LeRoy-Ostrander/Southland 30 @ Plainview-Elgin-Millville 43
Caledonia/Houston 43 Faribault  24@ Stewartville
Caledonia/Houston 31@ Stewartville 39
Byron 39Waseca 32 @ Albert Lea
Byron 7@ Albert Lea 68
Region 2AA Team
Saint Peter 27 Delano 33 @ New Prague
Delano 27   @ New Prague 45
Watertown Mayer 72 Chaska9 @ Hutchinson
Watertown-Mayer 31@Hutchinson 25
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 12@ Waconia 56
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 51 Mankato East 24 @ Waconia
Tri-City United 49 Mankato West 20 @ Scott West
Tri-City United 18@ Scott WEst 54
Region 6AA Team
Zimmerman 51 Monticello 21 @ Annandale/Maple Lake
Monticello 9@ Annandale/Maple Lake 65
Becker 39 New London-Spicer 21 @ Annandale/Maple Lake
Litchfield 35 Dassel-Cokato 30 @ Foley
Big Lake 6 @ Foley 59
Region 1AAA Team
Northfield 43 Rochester Century 27 @ Hastings
Northfield 3 @Hastings 65
Austin 27 @ Rochester John Marshall 43
Rochester Mayo 21 @ Owatonna 55
Winona 13 @ Farmington 52
Region 2AAA Team
Edina0 Bloomington Jefferson 2 @ Shakopee
Bloomington Jefferson 4@ Shakopee 73
Lakeville North 30 @ Eden Prairie 29
Bloomington Kennedy 21@ Lakeville South 50
Chanhassen 8 @ Prior Lake 67
Region 7AAA Team
Andover 35@ Blaine 34
 
February 13, 2015
Region 5A Team @ Eden Valley-Watkins
Atwater-Cosmos-Grove City 45 Kimball 23
Osakis 23 Belgrade-Brooten 31
Atwater-Cosmos-Grove City 38 Belgrade-Brooten 13
Region 6A Team @ Staples-Motley
New York Mills 15 Barnesville 53
Border West 27 West Central 41
Barnesville 28 West Central 36
Region 7A Team @ Royalton
Aitkin 51 Blackduck/Cass Lake 18
Holdingford 19 Pierz 44
Pierz 33 Aitkin 20
Region 6AA Team @ Zimmerman
Annandale/Maple Lake 40 Becker 19
Litchfield 19 Foley 46
Foley 26 Annandale/Maple Lake 25
Region 7AA Team @ Rush City/Braham
Grand Rapids 27 Mora 38
Milaca 61 Hibbing 9
Milaca 37 Mora 28
Region 3AAA Team @ Eastview
Apple Valley 82 Burnsville 0
Rosemount  40Park 38
Eastview 61 Henry Sibley 9
East Ridge 3 Eagan72
Apple Valley 63 Rosemount 9
Eastview 36 Eagan 25
Apple Valley 52 Eastview 25
Region 7AAA Team @ Elk River 
Saint Michael-Albertville 73 Andover 6
Saint Francis 35 Elk River 25
Anoka 42 Cambridge 21
Forest Lake19 Coon Rapids 44
Saint Michael-Albertville 58 Saint Francis 14
Anoka 28 Coon Rapids 26
Saint Michael-Albertville 49 Anoka 15
 
February 14, 2015
Region 1A Team @ Rochester
Kenyon-Wanamingo 40 Chatfield 21
Dover-Eyota 18 Zumbrota-Mazeppa 48
Zumbrota-Mazeppa 27 Kenyon-Wanamingo 26
Region 2A Team @ United South Central
Jackson County Central 63 Medford 15
New Richland/Ellendale 39 Blue Earth 27
Jackson County Central 41 New Richland-Ellendale 34
Region 3A Team @ Redwood Valley
Wabasso/Red Rock Central 25 Adrain 35
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 13 Minneota 45
Minneota 32 Adrian 24
Region 4A Team @ LeSueur-Henderson
Lake Crystal-Wellcome Memorial 62 Saint James 9
LeSueur-Henderson 30 Sibley East 33
Lake Crystal-Wellcome Memorial 51 Sibley East 26
Region 8A Team @ Thief River Falls
Frazee 74 Crookston 3
Walker-Hackensack-Akeley 28 Crookston 34
Fertile-Beltrami 25 Dilworth-Glyndon-Felton 45
Park Rapids 63 United North Central 18
Mahnomen/Waubun 54 Red Lake County Central 27
Greenbush-Middle River/Badger 63 Mahnomen /Waubun 9
Frazee 56 Dilworth-Glyndon-Felton 18
Greenbush-Middle River/Badger 48 Park Rapids 25
Frazee 47 Greenbush-Middle River/Badger 21
Region 1AA Team @ Rochester
Kasson-Mantorville 42 Plainview-Elgin-Millville 21
Stewartville 10 Albert Lea 51
Albert Lea 32 Kasson-Mantorville 27
Region 2AA Team @ Mankato East
New Prague 38 Watertown-Mayer 23
Waconia 25 Scott West 39
Scott West 32 New Prague 31
Region 3AA Team @ Redwood Valley
Quad County 15 Worthington 46
Fairmont/Martin County West 16 Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo49
Worthington 33 Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 23
Region 4AA Team @ Saint Thomas Academy
Simley  83 Saint Croix Lutheran 0
Saint Paul Como Park 64 Saint Croix Lutheran 12
Saint Paul Johnson 15 Washington Technology 52
Mahtomedi 42 Saint Thomas Academy 28
Saint Paul Humboldt 28 Saint Thomas Academy 42
Minnehaha/DeLaSalle 48 Saint Paul Highland Park 12
South Saint Paul 77 Minnehaha/DeLaSalle 6
Simley 67 Washington Technology 3
South Saint Paul 76 Mahtomedi 6
Simley54 South Saint Paul 7
Region 5AA Team @ Benilde-Saint Margaret's
Brooklyn Center 29 Rockford 54
Totino Grace 64 Rockford 6
Minneapolis Washburn 12 Fridley 69
Minneapolis Patrick Henry 13 Fridley 66
Columbia Heights30 Orono 49
Minneapolis Edison 18  Orono 57
Richfield 58 Minneapolis Roosevelt 21
Benilde-Saint Margaret's47 Richfield 19
Totino Grace 63 Fridley 12
Orono 39 Benilde-Saint Margaret's 33
Totino GRace 53 Orono 19
Region 8AA Team @ Thief River Falls
Perham 57 Ottertail County Central 9
Long Prairie/Browerville 33 Ottertail County Central 41
Fosston/Bagley58 East Grand Forks 12
United Clay Becker 12 Detroit Lakes 72
Detroit Lakes 53 Fosston/Bagley 12
Thief River Falls 40 Sauk Centre/Melrose 29
Fergus Falls 16 Sauk Centre/Melrose 54
Pequot Lakes/Pine River 46 Albany 25
Albany 48 Roseau 30
Perham 60 Detroit Lakes 10
Pequot Lakes/Pine River 41 Thief River Falls 29
Perham 48 Pequot Lakes/Pine River 17
Region 1AAA Team @ Rochester
Hastings 61 Rochester John Marshall 11
Owatonna30 Farmington 34
Farmington 35 Hastings 27
Region 2AAA Team @ Lakeville South
Shakopee 57 Lakeville North 15
Lakeville South 18 Prior Lake 57
Prior Lake 34 Shakopee 22
Region 4AAA Team @ Woodbury
North Saint Paul 57 Saint Paul Harding 12
White Bear Lake 71 North Saint Paul 0
Cretin-Derham Hall 26 Roseville 45
Stllwater 60 Saint Paul Central 10
Tartan 7 Woodbury 67
White Bear Lake 53 Roseville 15
Woodbury 29 Stillwater 24
White Bear Lake 31 Woodbury 29
Region 5AAA Team @ Rogers
Irondale 42 Park Center 36
Centennial 78 Irondale 3
Rogers 27 Champlin Park 39
Maple Grove 55 Spring Lake Park 15
Osseo 14 Mounds View 51
Centennial 60 Champlin Park 21
Maple Grove 35 Mounds View 25
Centennial 38 Maple Grove 20
Region 6AAA Team @ Minnetonka
Mound-Westonka 33 Rocori 37
Minnetonka 46 Robbinsdale Armstrong 21
Buffalo 30 Wayzata 34
Willmar 72 Minneapolis South 3
Minnetonka 43 Rocori 19
Willmar 59 Wayzata 6
Willmar 61 Minnetonka 9
Region 8AAA Team @ Saint Cloud Tech
Sauk Rapids 24 Saint Cloud Apollo 31
Moorhead 49 Saint Cloud Apollo 15
Alexandria 32 Brainerd 34
Bemidji 31 Sartell 25
Saint Cloud Tech 30 Little Falls 37
Moorhead 49 Brainerd 15
Bemidji 37 Little Falls 27
Moorhead 35 Bemidji 19
 
February 20, 2015
Region 1A Individual @ Rochester
Region 2A Individual @ Blue Earth
Region 3A Individual @ Windom/Mountain Lake
Region 4A Individual @ Saint James
Region 5A Individual @ Kimball
Region 6A Individual @ Border West
Region 7A Individual @ Pierz
Region 8A Individual @ Dilworth-Glyndon-Felton
Region 1AA Individual @ Rochester
Region 2AA Individual @ Delano
Region 3AA Individual @ Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley/Montevideo
Region 4AA Individual @ Minnehaha Academy/DeLaSalle
Region 5AA Individual @ Orono
Region 6AA Individual @ Dassel-Cokato
Region 7AA Individual @ Virginia
Region 8AA Individual @ Perham
Region 1AAA Individual @ Rochester
Region 2AAA Individual @ Bloomington Kennedy
Region 3AAA Individual
Region 4AAA Individual @ North Saint Paul
Region 5AAA Individual @ Osseo
Region 6AAA Individual @ Wayzata
Region 7AAA Individual @ Cambridge
Region 8AAA Individual @ Alexandria
 
February 21, 2015
Region 1A Individual @ Rochester
Region 2A Individual @ Blue Earth
Region 3A Individual @ Windom/Mountain Lake
Region 4A Individual @ Saint James
Region 5A Individual @ Kimball
Region 6A Individual @ Border West
Region 7A Individual @ Pierz
Region 8A Individual @ Dilworth-Glyndon-Felton
Region 1AA Individual @ Rochester
Region 2AA Individual @ Delano
Region 3AA Individual @ Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo
Region 4AA Individual @ Minnehaha Academy/DeLaSalle
Region 5AA Individual @ Orono
Region 6AA Individual @ Dassel-Cokato
Region 7AA Individual @ Virginia
Region 8AA Individual @ Perham
Region 1AAA Individual @ Rochester
Region 2AAA Individual @ Bloomington Kennedy
Region 3AAA Individual
Region 4AAA Individual @ North Saint Paul
Region 5AAA Individual @ Osseo
Region 6AAA Individual @ Wayzata
Region 7AAA Individual @ Cambridge
Region 8AAA Individual @ Alexandria
 
February 26, 2015
State at Saint Paul Civic Center
February 27, 2015
State at Saint Paul Civic Center
 
February 28, 2015
State at Saint Paul Civic Center