Home

November 18 2013
First day of Practice
 
November 27, 2013
Belgrade-Brooten Invitational
Willmar 194, Morris/Hancock 164, Belgrade-Brooten 125, Holdingford 100.5, New London-Spicer 69, Ortonville 50, Browerville 44
Melrose/Sauk Centre Invitational
(Kerkhoven-Murdock-Sunburg 200, Sartell 198, Osakis 144.5, Rocori 137, Eden Valley-Watkins 93, Sauk Centre/Melrose 82, Rockford 76, Breckenridge 49)
  
November 29, 2013
Roseville 0 @ Hastings 74
 
November 30, 2013
Faribault Invitational
(Apple Valley232.5, Owatonna 140.5, Faribault 78, Grand Meadow/Leroy-Ostrander/Kingsland 57.5, Saint Paul Johnson 23, Saint Paul Humboldt 14)
Hastings Invitational
Albert Lea 42 Coon Rapids 24
Scott West 60 Stillwater 12
Hastings 54 Albert Lea 18
Scott West 33 Albert Lea 31
Coon Rapids 56 Stillwater 18
Hastings 42 Monticello 15
Hastings 29 Prior Lake 30
Prior Lake 27 Scott West 26
Monticello  30 Coon Rapids 33 
Mound-Westonka Invitational
(Anoka 197.5, Mound-Westonka 148, Saint Cloud Tech 126, Northfield 101, Hibbing 82, Mahtomedi 71, Cooper 55)
Osseo Invitational
(Osseo 160, Maple Grove 158, Eden Prairie 133, Andover 119, Mounds View 113.5, Minnetonka 103.5, Wayzata 99, Spectrum 84, Totino Grace 82, Buffalo 81)
Rochester Century Invitational
Pine Island 58 Rochester John Marshall 17
Rochester Mayo 39 Rochester Century 31
Simley 55 Pine Island 18
New Richland-Ellendale 34 Rochester Century 26
Stewartville 55 Rochester Mayo 22
Windom/Mountain Lake 62 Rochester John Marshall 10
Simley 55 Windom/Mountain Lake 15
New Richland-Ellendale 39 Stewartville 30
Simley 59 New Richland-Ellendale 9
Windom/Mountain Lake 30 Stewartville 29
Pine Island  35 Rochester Mayo 47
Rochester John Marshall29 Rochester Century 42
Waconia Invitational
Milaca 67 LeSueur-Henderson 12
Milaca 55 Marshall 15
Milaca 45 Waconia 23
Milaca 33 Shakopee 41
LeSueur-Henderson 42 Marshall 39
LeSueur-Henderson 21 Shakopee 56
LeSueur-Henderson 18 Waconia 61
Marshall 12 Shakopee 65
Marshall 12 Waconia 65
Shakopee  41 Waconia 25
Wadena-Deer Creek Invitational
(Pequot Lakes/Pine River 211, Perham 180, Bertha-Hewitt/Verndale 157, Badger/Greenbush-Middle River 144, Thief River Falls 141, United North Central 132.5, Long Prairie-Grey Eagle 83, Staples-Motley 76.5, Wadena-Deer Creek 34)
 
December 3, 2013
Alexandria 39 @ Saint Cloud Tech 25
Bold 9, Willmar 68 @ Kerkhoven-Murdock-Sunburg
Bold 9 @ Kerkhoven-Murdock-Sunburg 63
Willmar 32 @ Kerkhoven-Murdock-Sunburg 24
Buffalo 21 @ Big Lake 45
Centennial 36 @ Elk River 27
Fairmont/Martin County West 34, Waseca 31 @ New Ulm
Fairmont/Martin County West 42 @ New Ulm 32
Waseca 31 @ New Ulm 36
Foley 35, Rocori 30 @ Albany
Foley 50 @ Albany 12
Rocori 48 @ Albany 18
Fulda/Murray County Central 22 @ Saint James 54
Hibbing 29 @ Aitkin 37
Kasson-Mantorville 57 @ Hayfield 12
Madelia/Truman 33, Spectrum 42 @ Norwood-Young America
Madelia/Truman 21 @ Norwood-Young America 52
Spectrum 18 @ Norwood-Young America 49
Mankato East 13 Maple River 54@ Blooming Prairie
Mankato East 24  Saint Clair 40 @ Blooming Prairie
Mankato East 55 @ Blooming Prairie 21
Maple River 42 Saint Clair 21 @ Blooming Prairie
Maple River 77 @ Blooming Prairie 0
Saint Clair 47 @ Blooming Prairie 27
Mille Lacs 54 @ Ogilvie 29
Minnewaska 29 @ Parkers Prairie/Eagle Valley 33
Moorhead 45 @ Perham 25
Wadena-Deer Creek 0 @ Perham 81
New Prague 49, Waconia 13 @ Tri-City United
New Prague 61 @ Tri-City United 9
Waconia 54 @ Tri-City United 15
Osseo 9 @ Anoka 49
Ottertail County Central 21 @ Barnesville 65
Royalton 27 @ Kimball 50
Sauk Centre/Melrose 25 @ Morris/Hancock 45
Tracy-Milroy-Balaton 33 @ Marshall 42
United Clay Becker 17 @ Pelican Rapids 46
 
December 5, 2013
Aitkin 49@ Holdingford 21
Royalton 24 @ Holdingford 47
Albert Lea 65  @ Austin 3
Annandale/Maple Lake 40 Wayzata 25 @ Kimball
Annandale/Maple Lake 40 @ Kimball 28
Wayzata 34 @ Kimball 33
Atwater-Cosmos-Grove City  63@ Sauk Centre/Melrose 12
Badger/Greenbush-Middle River 56 @ Roseau 24
Belgrade-Brooten 42, Bold 34 @ Paynesville
Belgrade-Brooten 20 @ Paynesville 45
Bold 13 @ Paynesville 49
Benson 14 @ Quad County 63
Blackduck/Cass Lake 54, Park Rapids 18 @Menahga/Sebeka
Blackduck/Cass Lake 39 @ Menahga/Sebeka 28
Park Rapids 15 @ Menahga/Sebeka 66
Bloomington Kennedy 19, Cambridge 51 @ Rosemount
Bloomington Kennedy 12 @ Rosemount 45
Cambridge 39 @ Rosemount 31
Blue Earth 51 @ United South Central 24
Breckenridge 4 @ Wahpeton ND 72
Champlin Park 22 Osseo 51 @ Armstrong
Champlin Park 57 @ Armstrong 24
Coon Rapids 43 Osseo 20 @ Armstrong
Coon Rapids 51 @ Armstrong 12
Osseo 57 @ Armstrong 18
Cooper 42@ Columbia Heights 36
Saint Agnes 24 Cooper 58 @ Columbia Heights
Saint Agnes 27 @ Columbia Heights 46
Totino Grace 65 @ Columbia Heights 5
Cretin-Derham Hall 19, Roseville 55 @ Park
Cretin-Derham Hall 25 @ Park 45
Roseville 27 @ Park 45
Delano 49 @ Rockford 18
Dover-Eyota 45, Stewartville 16 @ Lewiston/Rushford
Dover-Eyota 38 @ Lewiston/Rushford 35
Stewartville 34 @ Lewiston/Rushford 36
East Ridge 21 @ Mounds View 47
Eastview 60 @ Burnsville 15
Fairmont/Martin County West 46 @ Saint James 16
Forest Lake 27 @ White Bear Lake 43
Hastings 64 @ Stillwater 9
New Ulm 12, Scott West 52 @ Mankato East
New Ulm 47 @ Mankato East 32
Scott West 53 @ Mankato East 12
Luverne 15, Worthington 55 @ Windom/Mountain Lake
Luverne 12 @ Windom/Mountain Lake 64
Worthington 29 @ Windom/Mountain Lake 44
Madelia/Truman 47, Redwood Valley 32 @ River Valley
Madelia/Truman 57 @ River Valley 22
Redwood Valley 51 @ River Valley 25
Mahtomedi 45 @ Saint Croix Lutheran 30
Saint Paul Como Park 15 @ Saint Croix Lutheran 39
Mahtomedi 48 Saint Paul Como Park 18 @ Saint Croix Lutheran
Medford 25, Plainview-Elgin-Millville 49 @ Rochester Century
Medford 37 @ Rochester Century 36
Plainview-Elgin-Millville 61 @ Rochester Century 12
Minneapolis Patrick Henry 61,  Minneapolis Roosevelt 9 @ Minneapolis Edison
Minneapolis Patrick Henry 60 @ Minneapolis Edison 21
Minneapolis Roosevelt 39 @ Minneapolis Edison 40
Minneapolis South 66 Minneapolis Washburn 12 @ Minneapolis North
Minneapolis South 72 @ Minneapolis North 12
Minneapolis Southwest 42 Minneapolis Washburn 30 @ Minneapolis North
Minneapolis Southwest 48 @ Minneapolis North 27
Mora 22 @ Pierz 45
Ogilvie 36 @ Crosby-Ironton 48
New Prague 84, Saint Paul Humboldt 0 @ South Saint Paul
New Prague 52 @ South Saint Paul 15
Saint Paul Humboldt 0 @ South Saint Paul 39
New Richland-Ellendale 40, Northfield 27 @ Mankato West
New Richland-Ellendale 44 @ Mankato West 27
Northfield 44 @ Mankato West 33
Parkers Prairie/Eagle Valley 6, West Central 67 @ Border West
Parkers Prairie/Eagle Valley 6 @ Border West 69
West Central 45 @ Border West 21
Richfield 0 @ Farmington 72
Rochester John Marshall 16 @ Owatonna 61
Rochester Mayo 36 @ Faribault 40
Saint Charles 36 @ Fillmore Central 44
Saint Cloud Apollo 39 @ Fergus Falls 34
Sartell 32 @ Alexandria 33
Tracy-Milroy-Balaton 24 @ Canby 54
Triton 12 @ Kenyon-Wanamingo 57
Zimmerman 35 @ Litchfield 34
 
December 6, 2013
Anoka 46, Blaine 13 @ Park Center 
Anoka 51 @ Park Center 21
Blaine 61 @ Park Center 15
Barnesville 42, Bertha-Hewitt/Verndale 31 @ West Central
Barnesville 49 @ West Central 21
Bertha-Hewitt/Verndale 49 @ West Central 24
Bemidji 27, Perham 37 @ Thief River Falls
Bemidji 46 @ Thief River Falls 25
Perham 40 @ Thief River Falls 30
Brooklyn Center 21, Minneapolis South 60 @ Orono
Brooklyn Center 20 @ Orono 51
Minneapolis South 48 @ Orono 23
Buffalo 63 Irondale 16 @ Saint Francis
Buffalo 13 @ Saint Francis 56
Irondale 6 @ Saint Francis 73
Byron 61 @ Independence/Gilmanton WI  12
Cannon Falls 25@ Zumbrota-Mazeppa 42
Lakeville North 42 @ Zumbrota 24
Chisago Lakes Invitational
Chisago Lakes 54 Nashwauk-Keewatin 15
Hibbing 34 Stillwater 33
Chisago Lakes 45 Hibbing 27
Stillwater 58 Nashwauk-Keewatin 34
Chisago Lakes 43 Stillwater 28
Cooper 16, Rogers 48 @ Maple Grove
Cooper 15 @ Maple Grove 40
Rogers 42 @ Maple Grove 33
Eden Prairie 37, Saint Peter 22 @ Watertown-Mayer
Eden Prairie 27 @ Watertown-Mayer 38
Saint Peter 19 @ Watertown-Mayer 36
Elk River 51 @ Andover 21
Fargo Davies 15 Pipestone 57 @ Jackson County Central
Fargo Davies 30 @ Jackson County Central 38
Pipestone 27 @ Jackson County Central 50
Fosston/Bagley 30 @ New York Mills 42
United Clay Becker 7 Staples-Motley 51 @ New York Mills
United Clay Becker 17 @ New York Mills 57
Fosston/Bagley 39 Staples-Motley 40 @ New York Mills
Staples-Motley 22 @ New York Mills 45
Fosston/Bagley 57 United Clay Becker 21 @ New York Mills
Hastings 40 @ Farmington 18
Howard Lake-Waverly-Winsted 24 @ Paynesville 51
LaCrescent 12 @ Goodhue 55
LaCrescent 18 Saint Charles 53 @ Goodhue
Saint Charles 37 Goodhue 36
Lake Crystal-Wellcome Memorial 45 @ Fairmont/Martin County West 10
Lakeville South 31 @ Eastview 34
Woodbury 34 @ Eastview 33
Lakeville South 18 Woodbury 45 @ Eastview
Saint Paul Central 16 @ Eastview 62
Lakeville South 57 Saint Paul Central 21 @ Eastview
Woodbury 61 Saint Paul Central 12 @ Eastview
Little Falls 30 @ Milaca 35
Minneapolis Patrick Henry 60, North Saint Paul 6 @ Saint Paul Harding
Minneapolis Patrick Henry 46 @ Saint Paul Harding 33
North Saint Paul 29 @ Saint Paul Harding 51
Monticello 24 @ Saint Michael-Albertville 44
North Branch 34 @ Princeton 41
Pine Island 46 @ Lake City 24
Prior Lake 9 @ Apple Valley 57
Saint Paul Highland Park 0 @ Shakopee 81
Saint Thomas Academy 24 @ Fridley 57
Willmar Invitational
(Willmar 243, Kerkhoven-Murdock-Sunburg 191.5, Minnewaska 135, Saint Cloud Tech 131.5, Quad County 127, Eden Valley-Watkins 103, Sauk Centre/Melrose 88, Tracy-Milroy-Balaton 78, Benson 54)
 
December 7, 2013
Blue Earth Invitational
(Maple River 190, Blue Earth 188, Fairmont/Martin County West 160, Waterville/Janesville 157.5, United South Central 145, Brainerd 96.5, Madelia/Truman 77.5, Mankato East 76, Lake Mills IA 69)
Chisago Lakes Invitational
Kenyon-Wanamingo 61 Norwood-Young America 15
Kenyon-Wanamingo 43 Chisago Lakes 18
Kenyon-Wanmingo 51 Mora 22
Chisago Lakes 78 Saint Agnes 3
Grand Rapids 57 Spectrum 16
Mora 34 Hibbing 29
Mora 42 Grand Rapids 28
Chisago Lakes 52 Grand Rapids 23
Spectrum 52 Saint Agnes 15
Norwood-Young America 57 Saint Agnes 9
Norwood-Young America 36 Hibbing 33
Hibbing 39 Spectrum 26
Coon Rapids Invitational
Cambridge 32 Coon Rapids 24
Plainview-Elgin-Millville 33 White Bear Lake 26
Simley 46 Plainview-Elgin-Millville 18
Simley 50 Monticello 24
Simley 48 Cambridge 14
Cambridge 49 Centennial 22
Centennial 54 Mounds View 18
Coon Rapids 42 Mounds View 27
Plainview-Elgin-Millville 46 Mounds View 13
White Bear Lake 45 Centennial 27
Monticello 48 White Bear Lake 18
Coon Rapids 41 Monticello 28
Ellsworth WI Invitational
(Ellsworth WI 296, Spring Valley WI 289.5, Boyceville WI 236, Lake City 162.5, Sparta WI 157.5, River Falls WI 148.5, Saint Croix Falls WI 120.5, Cadott WI 99.5, Prescott WI 98, Unity WI 78.5)
Flandreau Invitational
(Pipestone 226, Howard SD 148.5, Elk Point-Jefferson SD 146, Flandreau SD 126, Deuel SD 125.5, Garretson SD 124, Sioux Valley SD 20)
Foley Invitational
Foley 50 Paynesville 10
Foley 49 Sartell 18
Foley 51 Princeton 17
Becker 68 Pine City/Hinckley 12
Paynesville 37 Princeton 30
Paynesville 45 North Branch 31
Pierz 45 Becker 21
Pierz 48 Pine City/Hinckley 6
Pierz 45 Princeton 29
Becker 37 North Branch 36
Sartell 51 North Branch 21
Sartell 66 Pine City/Hinckley 0
Fosston/Bagley Invitational
(Blackduck/Cass Lake 202, Roseau 150, Ottertail County Central 133, Fertile-Beltrami 132.5, Bemidji 129.5, Fosston/Bagley 127 Mahnomen/Waubun 121, Red Lake County Central 79)
Fridley Invitational
(Mound-Westonnka 208.5, Tartan 166, Champlin Park 154, Zimmerman 129, Hopkins 120, Delano 119.5, Richfield 85.5, Minneapolis Patrick Henry 84, Irondale 66, North Saint Paul 49, Fridley 34, Minneapolis Washburn 8)
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie Invitational
(Zumbrota-Mazeppa 179, Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 159, Kimball 155.5, Watertown-Mayer 148, Saint Clair 109, Howard Lake-Waverly-Winsted 93, Bold 90, Trinity School at River Ridge 56, Parkers Prairie/Eagle Valley 26)
Glenwood City WI Invitational
Glenwood City WI 16 Triton 54
Amery WI 47 Triton 23
Triton 51 Spooner WI 27
Triton 36 Neillsville WI 35
Triton 37 Somerset WI 18
Hillsboro ND Invitational
Central Cass 63 United Clay Becker 18
Larimore 48 United Clay Becker 36
Mayville-Portland 42 United Clay Becker 40
United Clay Becker 34 Grafton 25
Hillsboro 54 United Clay Becker 17
Pembina County North 42 Dilworth-Glyndon-Felton 34
Pembina County North 71 Pelican Rapids 9
Pelican Rapids 58 Grafton 16
Pelican Rapids 49 Mayville-Portland 28
Pelican Rapids 48 Hillsboro 36
Dilworth-Glyndon-Felton 36 Central Cass 34
Central Cass 75 Pelican Rapids 6
Dilworth-Glyndon-Felton 54 Larimore 22
Dilworth-Glyndon-Felton 42 Hillsboro 41
Dilworth-Glyndon-Felton 60 Grafton 21
Jackson County Central Invitational
(Jackson County Central 221, Adrian 179, Wabasso/Red Rock Central 161.5, Eagan 156.5, Windom/Mountain Lake 128.5, Worthington 115, Fargo Davies ND 79 Harrisburg SD 69.5, Grand Meadow/Leroy-Ostrander/Kingsland 62, Luverne 58, Fulda/Murray County Central 47.5)
Jamestown ND Invitational
(Moorhead 232, Valley City ND 180, Minot ND 139.5, Jamestown ND 127.5, Fargo South ND 102.5, Minot JV ND34)
Lakeville North Invitational
(Scott West 239, Lakeville North 159, Hudson WI 150.5, Woodbury 126.5, Park 119, Chanhassen/Chaska 115, South Saint Paul 115, Lakeville South 82, Henry Sibley 78.5, New Richmond WI 64 Northfield 57, Ellsworth WI JV 55, Cloquet 51, Turtle Lake WI 13, Proctor 0)
Litchfield Invitational
(Atwater-Cosmos-Grove City 216.5, Anoka 180, Milaca 162, Alexandria 126, Litchfield 97, Big Lake 86, Totino Grace 86, Albany 55, Browerville 32)
Maple Grove Invitational
(New London-Spicer 187, Rogers 178, Sauk Rapids 134.5, Minnetonka 133, Annandale/Maple Lake 131, Maple Grove 104.5, Belgrade-Brooten 84, East Ridge 78.5, Roseville 76, Mahtomedi 61, Rockford 58, Park Center 56.5)
New Prague Invitational
Cannon Falls 42 Waseca 25
New Prague 56 Sibley East 7
New Prague 51 Cannon Falls 20
Sibley East 43 Saint Peter 30
Cannon Falls 34 Sibley East 32
Saint Peter 37 Waseca 36
New Prague 68 Waseca 6
Cannon Falls 54 Saint Peter 12
Sibley East 45 Waseca 20
New Prague 58 Saint Peter 18
Park Rapids Invitational
Little Falls 84, Wadena-Deer Creek 0
Little Falls 57 Park Rapids 18
Little Falls 39 Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 25
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 78 Wadena- Deer Creek 3
Park Rapids 48 Wadena- Deer Creek 6
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 67 Park Rapids 16
River Valley Invitational
(New Ulm 181, Mankato West 131, Atwater-Cosmos-Grove City JV 120, Redwood Valley 93, River Valley 79.5, Ortonville 62, Blooming Prairie 58, Minneapolis Southwest 57.5, Southland 47)
Rush City Invitational
(Rice Lake Wi 211, Luck WI 189, Crosby-Ironton 169.5, Mille Lacs 159.5, Rush City/Braham 136.5, Ogilvie 122, Saint Croix Lutheran 85, Deer River 65, Brooklyn Center 36)
Saint Ansgar Invitational
Saint Ansgar IA 38 Austin 36
Garner/Hayfield/Ventura IA 41 Austin 40
Clarksville IA 46 Austin 30
Austin 57 Northwood-Kensett IA 15 
Saint James Invitational
(Minneota 194, Lake Crystal-Wellcome Memorial 193.5, New Richland-Ellendale 160.5, Saint James 126, LeSueur-Henderson 113, Minnehaha Academy/DeLaSalle 35)
Saint MIchael-Albertville Invitational
(Saint Michael-Albertville 242, Elk River 163, Forest Lake 137, Dassel-Cokato 127, Tri-City United 121.5, Benilde-Saint Margaret's 109, Saint Cloud Apollo 74, Spring Lake Park 65.5, Minneapolis Roosevelt 29.5)
Shakopee Invitational
(Shakopee 208.5, Rosemount 180, Bloomington Kennedy 150.5, Stillwater 132.5, Rochester Mayo 126, Blaine 118, Osakis 84 Rocori 84, Rochester Century 73)
Wahpeton ND Invitational
(West Fargo ND 320.5, Frazee 183, Brookings SD 175.5, Wahpeton ND 135.5, Grand Forks Central ND 120, Lisbon ND 119, Border West 118.5, Fergus Falls 95, Crookston 88, Kindred ND 69.5, Devils Lake ND 45.5, Sisseton SD 40, Breckenridge 39.5, Tiopza Sina SD 17)
Watertown SD Invitational
Aberdeen SD 44 Canby 12
Canby 66 Milbank SD 10
Huron SD 37 Canby 33
Pierre SD 50 Canby 18
Winona Invitational
(Kasson-Mantorville 198.5, Dover-Eyota 180, Chatfield 171, Lewiston/Rushford 158, Wabasha-Kellogg 117, Saint Charles 115, Goodhue 102, Rochester John Marshall 96, Onalaska WI 63, LaCrescent 39.5, Winona 39, Minneapolis North 15, Cochrane-Fountain City WI 3)
  
December 10, 2013
Aitkin 13, Bemidji 46 @ Deer River
Aitkin 54 @ Deer River 3
Bemidji 63 @ Deer River 18
Bertha-Hewitt/Verndale 30, Pequot Lakes/Pine River-Backus 38 @ Osakis
Bertha-Hewitt/Verndale 49 @ Osakis 16
Pequot Lakes/Pine River-Backus 49 @ Osakis 25
Bold 30, Marshall 45 @ Minneota
Bold 10 @ Minneota 69
Marshall 9 @ Minneota 54
Border West 16, Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 46 @ Kerkhoven-Murdock-Sunburg
Border West 18 @ Kerkhoven-Murdock-Sunburg 48
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 24 @ Kerkhoven-Murdock-Sunburg 27
Central Lyon IA 15 @ Adrian 49
Sioux Falls Roosevelt SD 25 @ Adrian 35
Chanhassan/Chaska 27, Eagan 40, @ Richfield
Chanhassan/Chaska 21 Shakopee 32 @ Richfield
Chanhassan/Chaska 39 @ Richfield 30
Eagan 21 Shakopee 45 @ Richfield
Eagan 58 @ Richfield 18
Shakopee 69 @ Richfield 12
Crosby-Ironton 3, Detroit Lakes 65 @ Staples-Motley
Crosby-Ironton 27 @ Staples-Motley 31
Detroit Lakes 34 @ Staples-Motley 27
East Grand Forks 7, Grand Forks Central ND 61@ Crookston
Grand Forks Central ND 48 @ Crookston 27
Grand Forks Red River ND 41 East Grand Forks 42 @ Crookston
Grand  Forks Red River ND 21 @ Crookston 51
Fairmont/Martin County West 50 @ Madelia/Truman 16
Fargo North ND 6  @ Moorhead 64
Fargo South ND 16 @ Moorhead 51
Fillmore Central 33, Stewartville 36 @ LaCrescent
Fillmore Central 51 @ LaCrescent 24
Stewartville 54 @ LaCrescent 18
Foley 47 @ Annandale/Maple Lake 24
Fosston/Bagley 39 @ Fertile-Beltrami 36
Garretson SD  33 @ Fulda/Murray County Central 37
Holdingford 41  @ Belgrade-Brooten 28
Minnewaska 30 @ Belgrade-Brooten 42
Jackson County Central 57 @ Hayfield 9
Kimball 45 @ New London-Spicer 52
Lake Crystal 42 @ United South Central 24
Larimore ND 66@ West Marshall 12
Mayville-Portland ND 54 @ West Marshall 12
Thief River Falls 66 Larimore ND 12 @ West Marshall
Thief River Falls 48 @ West Marshall 13
Thief River Falls 37 Mayville-Portland ND 27 @ West Marshall
Lewiston/Rushford 42 Saint Clair 21 @ Triton
Lewiston/Rushford 41 @ Triton 33
Saint Clair 34 @ Triton 42
Little Falls 51 @ Brainerd 27
Mahnomen/Waubun 18 @ Badger/Greenbush-Middle River 55
Maple River 51 @ Saint Peter 23
Menahga/Sebeka 32 @ Bertha-Hewitt/Verndale 42
Ortonville 42, River Valley 37 @ Tracy-Milroy-Balaton
River Valley 18 @ Tracy-Milroy-Balaton 57
Ortonville 16 @ Tracy-Milroy-Balaton 62
Ottertail County Central 33, Pelican Rapids 43 @ West Central
Ottertail County Central 19 @ West Central 57
Pelican Rapids 12 @ West Central 54
Perham 47 @ Dilworth-Glyndon-Felton 18
Pierz 59 @ Royalton 9
Pine City/Hinckley-Finlayson 12 @ Rush City/Braham 70
Proctor 0 @ Mora 45
Saint James 66, Trinity School at River Ridge 10 @ Norwood-Young America
Saint James 36 @ Norwood-Young America 34
Trinity School at River Ridge 17 @ Norwood-Young America 66
Sibley East 49 @ Tri-City United 26
Wabasso/Red Rock Central 44, Worthington 28 @ Quad County
Wabasso/Red Rock Central 42 @ Quad County 12
Worthington 30 @ Quad County 38
Waukon IA 17 @ Caledonia/Houston 56
Zumbrota-Mazeppa 45 @ Dover-Eyota 27
 
December 11, 2013
Hopkins 15, Saint Paul Central 53 @ Minneapolis Patrick Henry
Hopkins 39 @ Minneapolis Patrick Henry 33
Saint Paul Central 25 @ Minneapolis Patrick Henry 43
Minnehaha Academy/DeLaSalle  54 Saint Paul Humboldt 14 @ Saint Paul Johnson
Minnehaha Academy/DeLaSalle 36  Saint Thomas Academy 42 @ Saint Paul Johnson
Minnehaha Academy/DeLaSalle 24 @ Saint Paul Johnson 60
Saint Paul Humboldt 21 Saint Thomas Academy 440 @ Saint Paul Johnson
Saint Paul Humboldt 24 @ Saint Paul Johnson 54
Saint Thomas Academy 36 @ Saint Paul Johnson 45
 
December 12, 2013
Adrian, 72 Tri-Valley SD 6 @ Canton SD
Adrian 42 @ Canton SD 19
Adrian 24 Parkston SD 32 @ Canton SD
Annandale/Maple Lake 38, Mound-Westonka  28@ Waconia
Annandale/Maple Lake 43 @ Waconia 19
Mound-Westonka 36 New London-Spicer 39 @ Waconia
New London-Spicer 37 @ Waconia 32
Anoka 66, Centennial 3 @ Maple Grove
Anoka 47 @ Maple Grove 20
Centennial 48 @ Maple Grove 20
Apple Valley 67 @ Burnsville 9
Austin 24 @ Mankato West 39
Barnesville 60, Breckenridge 7 @United Clay Becker
Barnesville 66 Parkers Prairie/Eagle Valley 9 @ United Clay Becker
Barnesville 56 @ United Clay Becker 12
Breckenridge 6 Parkers Prairie/Eagle Valley 60 @ United Clay Becker
Breckenridge 16 @ United Clay Becker 48
Parkers Prairie/Eagle Valley 35 @ United Clay Becker 34
Blackduck/Cass Lake 65, Mahnomen-Waubun 13 @ Walker-Hackensack-Akeley
Blackduck/Cass Lake 68 @ Walker-Hackensack-Akeley 12
Mahnomen/Waubun 55 @ Walker-Hackensack-Akeley 21
Blooming Prairie 6 @ Waterville/Janesville 67
Brooklyn Center  51Saint Croix Lutheran 24, @ Minnehaha Academy/DeLaSalle
Brooklyn Center 51 @ Minnehaha Academy/DeLaSalle 27
Saint Croix Lutheran 42 @ Minnehaha Academy/DeLaSalle 39
Buffalo 21 @ Monticello 56
Cambridge 59 @ Princeton 6
Cannon Falls 49, Hayfield 23 @ Byron
Cannon Falls 49 @ Byron 20
Hayfield 48 @ Byron 27
Chisago Lakes 23 @ Milaca 39
Coon Rapids 49 @ Blaine 21
Cooper 24, Eden Prairie 48 @ Spring Lake Park
Cooper 46 @ Spring Lake Park 27
Eden Prairie 61 @ Spring Lake Park 9
Dassel-Cokato 25, Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 48 @ Hutchinson
Dassel-Cokato 11 @ Hutchinson 51
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 47 Litchfield 21 @ Hutchinson
Litchfield 15 @ Hutchinson 38
Eden Valley-Watkins 19, Rocori 46 @ Paynesville
Eden Valley-Watkins 28 @ Paynesville 45
Rocori 44 @ Paynesville 21
Elk River 53 @ Armstrong 18
Faribault 37 @ Rochester John Marshall 40
Fergus Falls 36 @ Saint Cloud Tech 39
Fridley 39 @ Benilde-Saint Margaret's 41
Hastings 84, Saint Paul Highland Park 0 @ Cretin-Derham Hall
Hastings 75 @ Cretin-Derham Hall 3
Saint Paul Highland Park 25 @ Cretin-Derham Hall 45
Henry Sibley 31, Tartan 33 @ Saint Thomas Academy
Henry Sibley 45 @ Saint Thomas Academy 12
Tartan 72 @ Saint Thomas Academy 9
Hibbing 19 @ Bemidji 46
Irondale 19 @ Columbia Heights 60
Lake City 51, Triton 30 @ LaCrescent
Lake City 54 @ LaCrescent 21
Triton 45 @ LaCrescent 36
Lakeville South 29 @ Bloomington Kennedy 30
LeSueur-Henderson 6 @ Scott West 75
Mankato East 30 @ Rochester Mayo 52
Maple River 40 @ United South Central 30
Medford 32 @ New Richland-Ellendale 45
Minneapolis South 54, Minneapolis Southwest 24 @ Minneapolis Roosevelt
Minneapolis South 72 @ Minneapolis Roosevelt 11
Minneapolis Southwest 52 @ Minneapolis Roosevelt 30
Royalton 27, United North Central 50 @ Browerville
Royalton 60 @ Browerville 12
United North Central 72 @ Browerville 6
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 64, Ortonville 15, @ Bold
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 36 Windom/Mountain Lake 28 @ Bold
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 59 @ Bold 12
Ortonville 12 Windom/Mountain Lake 72 @ Bold
Ortonville 18 @ Bold 61
Windom/Mountain Lake40 @ Bold 30
Morris/Hancock 6 @ Atwater-Cosmos-Grove City 66
New Ulm 18, Quad County 48 @ Marshall
New Ulm 50 @ Marshall 21
Quad County 58 @ Marshall 12
North Branch 25 @ Saint Francis 42
Ogilvie 24 @ Cloquet 49
Osakis 50 @ Long Prairie-Grey Eagle 27
Park34 @ Forest Lake 31
Park Center 10 @ Champlin Park 71
Park Rapids 18 @ New York Mills 53
Pelican Rapids 7 @ Frazee 61
Pine City/Hinckley 30 @ Mille Lacs 54
Proctor 12 @ Virginia 54
Redwood Valley 12 @ Canby 61
Richfield 3, Simley 48 @ North Saint Paul
Richfield 54 @ North Saint Paul 21
Simley 82 @ North Saint Paul 0
Rogers 36 @ Big Lake 37
Rosemount  45@ Eastview 21
Roseville 28 @ Mounds View 41
Saint Clair 13, Sibley East 46 @ Lake Crystal-Wellcome Memorial
Saint Clair 12 @ Lake Crystal-Wellcome Memorial 55
Sibley East 24 @ Lake Crystal-Wellcome Memorial 43
Saint James 48 @ Madelia/Truman 26
Saint Michael-Albertville 49 @ New Prague 15
Saint Paul Harding 39 @ Saint Paul Central 40
Saint Paul Johnson 8, South Saint Paul 58 @ Mahtomedi
Saint Paul Johnson 27 @ Mahtomedi 54
South Saint Paul 60 @ Mahtomedi 12
Sartell 18 @ Willmar 46
Sauk Rapids 18 @ Alexandria 52
Shakopee 56 @ Wayzata 12
Stillwater 33 @ Woodbury 37
Washington Technology Magnet 57 @ Saint Paul Como Park 18
Watertown-Mayer 64 @ Rockford 12
Zimmerman 19 @ Becker 45
 
December 13, 2013
Albert Lea 44 @ Plainview-Elgin-Millville 25
Grand Meadow/Leroy-Ostrander/Kingsland 15 @ Plainview-Elgin-Millville 56
Big Lake Invitational
(Monticello 233, Sartell 200, Saint Cloud Apollo 141, Big Lake 131, North Branch 127, Albany 116.5, Rush City/Braham 111, Howard Lake-Waverly-Winsted 85)
Blue Earth 40, Maple River 32 @ Lake Mills IA
Blue Earth 51 @ Lake Mills IA 21
Maple River 49 @ Lake Mills IA 19
Columbia Heights 17 @ Eden Prairie 58
Delano 37 @ Orono 33
Dover-Eyota 42 @ Lake City 21
Elk River 19 @ Cambridge 45
Fairmont/Martin County West 43 @ Saint Clair 31
Goodhue 22, Kasson-Mantorville 52 @ Stewartville
Goodhue 28 @ Stewartville 33
Kasson-Mantorville 55 @ Stewartville 12
Grand Forks Invitational
Detroit Lakes 64 Fargo North 18
Greenbush-Middle River/Badger 40 Grand Forks Central 27
Bismarck Century 61 Fertile-Beltrami 6
Perham 72 Grand Forks Red River 8
New London-Spicer 47 Bismarck Saint Mary's 19
Detroit Lakes 39 Wahpeton 27
Bismarck Century 51 Greenbush-Middle River/Badger 12
Perham 43 New London-Spicer 19
Grand Forks Central 42 Fertile-Beltrami 24
Holdingford 41, Osakis 30 @ Sauk Centre/Melrose
Holdingford 68 Prairie Valley 6 @ Sauk Centre/Melrose
Holdingford 38 @ Sauk Centre/Melrose 36
Osakis 48 Prairie Valley 21 @ Sauk Centre/Melrose
Osakis 33 @ Sauk Centre/Melrose 39
Prairie Valley 16 @ Sauk Centre/Melrose 57
Kenyon-Wanamingo 59, Pine Island 14 @ Zumbrota-Mazeppa
Kenyon-Wanamingo 35 @ Zumbrota-Mazeppa 21
Pine Island 24 @ Zumbrota-Mazeppa 51
Kimball 25, Minnetonka 46@ Buffalo
Kimball 25 Rocori 48 @ Buffalo
Kimball 33 @ Buffalo 36
Minnetonka 19 Rocori 51 @ Buffalo
Minnetonka 28 @ Buffalo 46
Rocori 35 @ Buffalo 33
Lakeville North 18 @ Prior Lake 37
Medford 39 @ Richfield 34
Mounds View 24 @ White Bear Lake 41
New Prague 69, Norwood-Young America 3 @ Watertown-Mayer
New Prague 49 @ Watertown-Mayer 18
Norwood-Young America 14 @ Watertown-Mayer 54
Northfield Invitational
Eastview 38 Bloomington Kennedy 23
Eastview 46 Northfield 23
Eastview 43 Henry Sibley 28
Bloomington Kennedy 50 Northfield 27
Bloomington Kennedy 29 Henry Sibley 42
Henry Sibley 53 Northfield 21
Osseo 8, Saint Francis 65 @ Andover
Osseo 31 @ Andover 41
Saint Francis 44 @ Andover 23
Quad County 52 @ Luverne 24
Saint Peter 26 @ Sibley East 43
Shakopee 32 @ Scott West 30
Tracy-Milroy-Balaton 27 @ Pipestone 54
Tri-City United 16 @ Farmington 49
Winona 30  @ Rochester Century 48
 
December 14, 2013
Andover Invitational
(Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 197.5, Princeton 170, Centennial 169, Andover 159.5, Chippewa Falls WI 138.5, Orono 112.5, Spring Lake Park 80, Minneapolis South 75, Fridley 35, Saint Paul Como Park 11, North Saint Paul 9)
Barnesville Invitational
(Barnesville 185.5, Bertha-Hewitt/Verndale 153, Fargo Davies 147, Lisbon 109, Moorhead JV 98.5, Fargo South 88, Browerville 37, Parkers Prairie/Eagle Valley 28, Breckenridge 26)
Brainerd Invitational
(Atwater-Cosmos-Grove City 230, Foley 155, Pierz 149, Little Falls 137, Frazee 132, Moorhead 131, Chisago Lakes 112.5, Mound-Westonka 111, Bemidji 90, Pequot Lakes/Pine River 83, Grand Rapids 76, Sauk Rapids 63, Royalton 57.5, Brainerd 55, Becker 49, Armstrong 35)
Byron Invitational
Ellsworth WI 54 Byron 13
Ellsworth WI 54 Waterville/Janesville 21
Ellsworth WI 22 Kasson-Mantorville 39
Ellsworth Wi 39 Dover-Eyota 24
Kasson-Mantorville 42 Waterville/Janesville 22
Waterville/Janesville 44 Byron 36
Kasson-Mantorville 45, Dover-Eyota 23
Byron 12 Dover-Eyota 55
Chaska/Chanhassen Invitational
(Owatonna 257, Chaska/Chanhassen 172, Hopkins 167, Mankato West 133.5, Buffalo 126.5, Minnetonka 88, Champlin Park 76, Cooper 58)
Columbia Heights Invitational
(Annandale/Maple Lake 219, Minneapolis Patrick Henry 133, Washington Technology 128, Spectrum 121, Austin 117, Howard Lake-Waverly-Winsted 116, Columbia Heights 104, Totino Grace 75, Minneapolis Roosevelt 63, Park Center 63)
Council Bluffs Abraham Lincoln IA Invitational
(Kearney NE 541.5, Grand Island NE 479.5, Nebraska City NE 449.5,Totino Grace 439, Saint James Academy 364.5, Olathe North 362, Fort Dodge 348.5, Woodbury Central 346, Sergeant Bluff 345, Plattsmouth 328, Council Bluffs Thomas Jefferson 318, Lewis Central 302.5, Underwood 240, Lincoln East 233.5, Ames 225.5, Newton 221.5, Creighton Prep 212, Glenwood IA 193.5, South Sioux City 190.5, Spirit Lake 181.5, Norris 162.5, Maysville 156.5, LeMars 144, Perry 128.5, Council Bluffs Abraham Lincoln 124, Olathe South 101.5, Saint Albert 99.5. Missouri Valley 23)
Crookston Invitational
(United North Central 212.5, Roseau 152.5, Crookston 133, Hillsboro ND 118, East Grand Forks 93, Mahnomen/Waubun 79, Walker-Hackensack-Akeley 77.5, Red Lake County Central 70.5, United Clay Becker 46, West Marshall 22)
Delano Invitational
(Apple Valley 232.5, Milaca 144, Watertown-Mayer 142.5, Delano 115.5, Saint Peter 63.5)
East Ridge Invitational
(Zumbrota-Mazeppa 192.5, Waconia 185.5, Wayzata 135.5, Roger 133.5, Stewartville 127, Tri-City United 121, Hastings JV 91, Mahtomedi 76.5, Winona 73, East Ridge 71, Zimmerman 57, Saint Thomas Academy 44, Unity WI 32, Eastview 29, Irondale 24, Saint Paul Humboldt 7)
Eau Claire North Invitational
(Wittenburg-Birnamwood WI 534, Plainview-Elgin-Millville 407, Chetek WI 361, Rhinelander WI 305,5, Eau Claire North Wi 278, Nekoosa/Port Edwards WI 263.5 Osseo 254, Stanley Boyd WI 246, Lacrosse Central WI 222, Blair-Taylor WI 201.5, Bloomer/Colfax WI 206.5, Ladysmith WI 202.5, Osseo-Fairchild WI 189, Eau Claire Memorial WI 185, Mondovi WI 178, Medford Wi 156, Superior WI 156, Phillips WI 150,5, Auburndale WI 146, Cadott WI 134, Baldwin-Woodville WI 127.5, Bruce WI 99, Whitehall WI 52.5, Cochrane-Fountain City WI 12)
Emmetsburg Ia Invitational
(Hastings 291.5, Jackson County Central 158.5, Estherville IA 139.5, Central Lyon IA 138, Saint Edmond IA 134, Emmetsburg IA 100, Ida Grove IA 82.5, Okoboji IA 74, Storm Lake IA 66)
Grand Forks Invitational
Greenbush-Middle River/Badger 39 Wahpeton 25
Bismarck Century 41 Perham 27
Perham 35 Detroit Lakes 34
Fertile-Beltrami 49, Grand Forks Red River 27
Turtle Mountain 35 Perham 24
Minot 46 Fertile-Beltrami 24
New London-Spicer 37 Greenbush-Middle River/Badger 33
New London-Spicer 35 Detroit Lakes 32
Turtle Mountain 44 New London-Spicer 20
West Fargo 56 Detroit Lakes 15
Fertile-Beltrami 48 Bismarck Saint Mary's 31
Kenyon-Wanamingo Invitational
(Kenyon-Wanamingo 254, Rosemount 167, Waseca 139.5, Medford 127, Wabasha-Kellogg 125, Faribault 113, Northfield 110, Burnsville 90.5, Blooming Prairie 19)
Lacrosse Logan Invitational
(Lacrosse Logan WI 207.5, Arcadia WI 191, Fillmore Central 178.5, Brookfield WI 143, Onalaska WI 124,5, Independence/Gilmanton Wi 101, Saint Croix Central WI 100.5)
Minneapolis Edison Invitational
(Saint Paul Harding 159.5, Saint Paul Johnson 145, Cretin-Derham Hall 138, Minneapolis Edison 105.5, Brooklyn Center 105, Minneapolis Southwest 102, Minneapolis Washburn 97.5, Saint Paul Highland Park 80.5, Minneapolis North 44.5)
New Richland-Ellendale 58, Ortonville 18 @ Wabasso/Red Rock Central
New Richland-Ellendale 25 @ Wabasso/Red Rock Central 42
Ortonville 18 @ Wabasso/Red Rock Central 36
Pipestone 24 @ Wabasso/Red Rock Central 43
New Richland-Ellendale 27 PIpestone 39 @ Wabasso/Red Rock Central
Pipestone 36 Ortonville 18 @ Wabasso/Red Rock Central
Park Invitational
Cannon Falls 47 Park 22
Stillwater 58 Rochester Century 16
Stillwater 43 Tartan 32
Blue Earth 66 Rochester Century 12
Tartan 36 Blue Earth 34
Park 68 Rochester Century 10
Chatfield 39 Blue Earth 27
Chatfield 37 Hutchinson 34
Chatfield 63 Tartan 6
Chatfield 36 Cannon Falls 29
Hutchinson 51 Tartan 19
Hutchinson 54 Park 19
Hutchinson 41 Blue Earth 27
Park 36 Stillwater 28
Cannon Falls 62 Rochester Century 13
Cannon Falls 51 Stillwater 22 
Prior Lake Invitational
Prior Lake 34 Farmington 30
Prior Lake 36 Saint Michael-Albertville 30
Saint Michael-Albertville 32 Farmington 24
Simley 46 Albert Lea 9
Simley 30 Saint Michael-Albertville 31
Simley 32 Prior Lake 29
Simley 37 Farmington 29
Farmington 28 Albert Lea 30
Prior Lake 41 Albert Lea 19
Saint Charles Invitational
Lewiston/Rushford 54 Saint Paul Central 24
Saint Charles 56 Saint Paul Central 21
Rochester John Marshall 52 Saint Pual Central 27
Saint Charles 42 Rochester John Marshall 21
Lewiston/Rushford 36 Saint Charles 31
Lewiston/Rushford 52 Rochester John Marshall 23
Tomah WI Invitational
(Caledonia/Houston 434.5, Lodi I 361.5, Reedsburg WI 359, Baraboo WI 352.5, Cashton WI 325, Lancaster WI 302, Tomah WI 289.5, Neillsville WI 284, Mauston WI 283.5, Westby WI 268.5, Middleton WI 257, Richland Center WI 253, Viroqua WI 252, Royall WI 214, Wautoma WI 147, Mosinee Wi 112)
Trinity School at River Ridge Invitational
(Pine Island 176.5, Norwood-Young America 144.5, Triton 132, Ogilvie 99, Eden Prairie 95, River Valley 93, Trinity School at River Ridge 84, Saint Croix Lutheran 83, Saint Agnes 43.5)
Watertown SD Invitational
Canby 18 Watertown SD 43
Canby 54 Harrisburg SD 12
Canby 69 Milbank SD 9
Canby 57 Sioux Falls O'Gorman SD 12
West Central Invitational
(Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 245, Alexandria 162, West Central 152, New York Mills 137, Fergus Falls 123.5, Morris/Hancock 106, Border West 78, Mille Lacs 63.5, Ottertail County Central 62.5, Pelican Rapids 59.5, Long Prairie-Grey Eagle 57)
Wisconsin Dells WI Invitational
Benilde-Saint Margaret's 48 Iowa-Grant WI 21
DeForest WI 40 Benilde-Saint Margaret's 34
Boyceville WI 57 Benilde-Saint Margaret's 24
Oshkosh North WI 44 Benilde-Saint Margaret's 36
Benilde-Saint Margaret's 40 New Richmond WI 33
 
December 17, 2013
Albany 19, Zimmerman 39 @ Little Falls
Albany 14 @ Little Falls 58
Zimmerman 12 @ Little Falls 61
Austin 30 @ Rochester John Marshall 37
Brainerd 29 @ Rocori 39
Cloquet 27 @ Rush City/Braham 49
Crookston 70, West Marshall 3 @ Red Lake County Central
Crookston 54 @ Red Lake County Central 15
West Marshall 18 @ Red Lake County Central 48
Crosby-Ironton 18, Royalton 64 @ Pequot Lakes/Pine River-Backus
Crosby-Ironton 3 @ Pequot Lakes/Pine River-Backus 69
Royalton 23 @ Pequot Lakes/Pine River-Backus 52
Deer River 16, Thief River Falls 60 @ Blackduck/Cass Lake
Deer River 3 @ Blackduck/Cass Lake 53
Thief River Falls 17 @ Blackduck/Cass Lake 51
Dilworth-Glyndon-Felton 12 @ Frazee 57
Eden Valley-Watkins 15, Pierz 58 @ Rockford
Eden Valley-Watkins 46 @ Rockford 27
Pierz 59 @ Rockford 9
Fertile-Beltrami 60, Grafton ND 24 @ Hillsboro ND
Fertile-Beltrami 56 @ Hillsboro ND 21
Fillmore Central 35, Rochester Mayo 48 @ Plainview-Elgin-Millville
Fillmore Central 24 @ Plainview-Elgin-Millville 48
Rochester Mayo 12 @ Plainview-Elgin-Millville 58
Fosston/Bagley 45 @ East Grand Forks 33
Fulda/Murray County Central 16 , Luverne 50 @ Tracy-Milroy-Balaton
Fulda/Murray County Central 24 @ Tracy-Milroy-Balaton 52
Luverne 35 @ Tracy-Milroy-Balaton 37
Grand Meadow/Leroy-Ostrander/Kingsland 3 @ Chatfield 62
Howard Lake-Waverly-Winsted 36, River Valley 21 @ Norwood-Young America
Howard Lake-Waverly-Winsted 27 @ Norwood-Young America 48
River Valley 9 @ Norwood-Young America 45
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 52 @ Kimball 19
Lake Crystal-Wellcome Memorial 30, Wabasso/Red Rock Central 29 @ New Ulm
Lake Crystal-Wellcome Memorial 58 @ New Ulm 12
Wabasso/Red Rock Central 50 @ New Ulm 16
Lakeville North 56 @ Osseo 12
LeSueur-Henderson 4, New Prague 64 @ Blue Earth
LeSueur-Henderson 27 @ Blue Earth 54
New Prague 46 @ Blue Earth 18
Lewiston/Rushford 33 @ Saint Charles 27
Long Prairie-Eagle Valley 33 @ Holdingford 35
Mahnomen/Waubun 18 @ Detroit Lakes 42
Madelia/Truman 36, Rochester Century 46 @ Mankato East
Madelia/Truman 37 @ Mankato East 39
Rochester Century 43 @ Mankato East 33
Mankato West 30, Medford 49 @ Saint Clair
Mankato West 9 Tri-City United 64 @ Saint Clair
Mankato West 36 @ Saint Clair 41
Medford 36 Tri-City United 45 @ Saint Clair
Medford 23 @ Saint Clair 27
Tri-City United 46 @ Saint Clair 26
Marshall 30 @ Redwood Valley 51
Milaca 35, Princeton 34 @ Mille Lacs
Milaca 52 @ Mille Lacs 21
Princeton 57 @ Mille Lacs 18
Minnehaha Academy 24, Spectrum 60 @ Saint Agnes
Minnehaha Academy 18 @ Saint Agnes 54
Spectrum 42 @ Saint Agnes 36
Minneota 48 @ Windom/Mountain Lake 14
Mora 51 @ North Branch 24
Nashwauk-Keewatin Invitational
Grand Rapids 39 Hibbing 28
Hibbing 54 Nashwauk-Keewatin 24
Hibbing 58 Virginia 21
Aitkin 45 Northwoods 3
Aitkin 62 Nashwauk-Keewatin 9
Grand Rapids 46 Aitkin 24
Nashwauk-Keewatin 45 Pine City/Hinckley 35
Pine City/Hinckley 40 Virginia 36
Grand Rapids 60 Proctor 0
Pine City/Hinckley 54 Northwoods 12
Virginia 54 Proctor 12
North Border ND 65 @ Roseau 9
Ortonville 16 @ Benson 55
Ottertail County Central 15 @ Bertha-Hewitt/Verndale 58
Quad County 39, Paynesville 34 @ Sauk Centre/Melrose
Quad County 45 @ Sauk Centre/Melrose 24
Paynesville 39 @ Sauk Centre/Melrose 31
Park Rapids 3 @ Perham 69
Saint Peter 34 @ Saint James 44
Sartell 50 @ Fergus Falls 22
Scott West 42 @ Sibley East 18
Wabasha-Kellogg 21 @ Dover-Eyota 42
Wadena-Deer Creek 30 @ New York Mills 45
Willmar 45 @ Minnetonka 15
Willmar 54 Champlin Park 15 @ Minnetonka
Champlin Park 18@ Minnetonka 45
 
December 18, 2013
Armstrong 3 @ Blaine 64 
Chaska/Chanhassen 56, Saint Paul Central 21 @ Saint Paul Johnson
Chaska/Chanhassen 30 Tartan 36 @ Saint Paul Johnson
Chaska/Chanhassen 54 @ Saint Paul Johnson 27
Saint Paul Central 18 Tartan 59 @ Saint Paul Johnson
Saint Paul Central 39 @ Saint Paul Johnson 34
Tartan 62 @ Saint Paul Johnson 21
 
December 19, 2013
Albert Lea 59 @ Faribault 15
Alexandria 37 @ Brainerd 28
Annandale/Maple Lake 30, Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 31 @ New London-Spicer
Annandale/Maple Lake 20 Hutchinson 34 @ New London-Spicer
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 37 @ New London-Spicer 21
Hutchinson 45 @ New London-Spicer 27
Apple Valley 57 @ Rosemount 16
Ashland WI 0, Mora 79@ Virginia
Ashland WI 38 @ Virginia 33
Mora 61 @ Virginia 18
Becker 16 @ Foley 49
Benilde-Saint Margaret's 51 @ Irondale 27
Benson 42, Bold 33 @ Atwater-Cosmos-Grove City
Benson 4 @ Atwater-Cosmos-Grove City 73
Bold 3 @ Atwater-Cosmos-Grove City 64
Blue Earth 29 @ Jackson County Central 46
Border West 52 @ Sisseton SD 27
Burnsville 9 @ Lakeville North 62
Chatfield 58, Goodhue 18 @ Kenyon-Wanamingo
Chatfield 27 @ Kenyon-Wanamingo 35
Goodhue 13 @ Kenyon-Wanamingo 55
Chisago Lakes 42 @ North Branch 33
Coon Rapids 37 @ Saint Francis 30
Cretin-Derham Hall 15 @ Woodbury 63
Deer River 38, Walker-Hackensack-Akeley 26 @ Pequot Lakes/Pine River
Deer River 16 @ Pequot Lakes/Pine River 51
Walker-Hackensack-Akeley 9 @ Pequot Lakes/Pine River 57
Dilworth-Glyndon-Felton 75 @ Breckenridge 6
Eagan 22 @ Prior Lake 35
East Ridge 21, White Bear Lake 59 @ Roseville
East Ridge 30 @ Roseville 46
White Bear Lake 60 @ Roseville 15
Eastview 37, Shakopee 36 @ Eden Prairie
Eastview 41 @ Eden Prairie 17
Shakopee 56 @ Eden Prairie 12
Hayfield 30 @ Lake City 42
Henry Sibley 33 @ Lakeville South 36
Henry Sibley 17 Zumbrota-Mazeppa 53 @ Lakeville South
Zumbrota-Mazeppa 45 @ Lakeville South 20
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 25 @ Minneota 33
Lake Crystal-Wellcome Memorial 50, Tri-City United 22 @ Norwood-Young America
Lake Crystal-Wellcome Memorial 63 @ Norwood-Young America 4
Tri-City United 34 @ Norwood-Young America 30
Lakeville South 62 @ Rosemount 9
Litchfield 26 @ Dassel-Cokato 46
Little Falls 41, Moorhead 24 @ Frazee
Little Falls 25 @ Frazee 36
Moorhead 28 @ Frazee 34
Long Prairie-Grey Eagle 33@ Albany 41
Milaca 59 @ Albany 18
Mankato West 9 @ Owatonna 59
Mille Lacs 31 Saint Cloud Tech 42 @ Spectrum
Trinity School 23 @ Spectrum 48
Saint Cloud Tech 72 Trinity School 12 @ Spectrum
Saint Cloud Tech 50 @ Spectrum 22
Mille Lacs 54 Trinity School 17 @ Spectrum
Mille Lacs 44 @ Spectrum 24
Minneapolis Patrick Henry 34, Rockford 39 @ Brooklyn Center
Minneapolis Patrick Henry 46 @ Brooklyn Center 30
Rockford 45 @ Brooklyn Center 30
Minneapolis Southwest 34, Park Center 30 @ Saint Paul Central
Minneapolis Southwest 22 @ Saint Paul Central 54
Park Center 23 @ Saint Paul Central 60
Monticello 39 @ Rogers 25
Mound-Westonka 42, Orono 16  @ Delano
Mound-Westonka 62 @ Delano 16
Orono 10 Waconia 59 @ Delano
Waconia 48 @ Delano 28
Mounds View 33 @ Stillwater 37
New Richland-Ellendale 33 @ Maple River 37
New York Mills48, Parkers Prairie/Eagle Valley 24 @ Pelican Rapids
New York Mills 57 @ Pelican Rapids 22
Parkers Prairie/Eagle Valley 30 @ Pelican Rapids 47
Northfield 27 @ Chanhassen/Chaska 38
Park 24 @ Rosemount 40
Pine Island 22 @ Cannon Falls 52
Richfield 21, Tartan 56 @ Mahtomedi
Richfield 41 @ Mahtomedi 30
Tartan 50 @ Mahtomedi 15
Rochester Century 40 @ Austin 39
Saint MIchael-Albertville 59 @ Buffalo 9
Saint Paul Como Park 19 @ Saint Paul Harding 57
Minneapolis North 6 @ Saint Paul Harding 60
Saint Paul Como Park 31 Minneapoils North 21 @ Saint Paul Harding
Saint Thomas Academy 0, South Saint Paul 81 @ North Saint Paul
Saint Thomas Academy 18 @ North Saint Paul 57
South Saint Paul 57 @ North Saint Paul 6
Spring Lake Park 46 @ Fridley 26
Triton 15 @ Stewartville 52
Washington Technology Magnet 61 @ Saint Paul Highland Park 15
Washington Technology Magnet 68 Minneapolis Edison 9 @ Saint Paul Highland Park
Minneapolis Edison 39 @ Saint Paul Highland Park 42
Watertown-Mayer 56 @ LeSueur-Henderson 16
Waterville/Janesville 48 @ Medford 24
East Grand Forks 66 @ West Marshall 18
Pumbina County North 84 @ West Marshall 0
Pembina County North 73 East Grand Forks 0 @ West Marshall
 
December 20, 2013
Adrian 54, Benson 0 @ Pipestone
Adrian 46 @ Pipestone 12
Benson 10 @ Pipestone 62
Atwater-Cosmos-Grove City 68, Belgrade-Brooten 3 @ Eden Valley-Watkins
Atwater-Cosmos-Grove City 59 Osakis 12 @ Eden Valley-Watkins
Atwater-Cosmos-Grove City 53 @ Eden Valley-Watkins 12
Belgrade-Brooten 20 Osakis 50 @ Eden Valley-Watkins
Belgrade-Brooten 22 @ Eden Valley-Watkins 43
Osakis 53 @ Eden Valley-Watkins 20
Austin 39 @ Mankato East 36
Becker 26, Shakopee 44 @ Dassel-Cokato
Buffalo 20 Shakopee 44
Becker 25 @ Dassel-Cokato 46
Shakopee 46 @ Dassel-Cokato 16
Blooming Prairie 69 @ Central Springs IA 6
Saint Angsar; 45 Southland 23 @ Central Springs IA
Saint Angsar 42 Blooming Prairie 21 @ Central Springs IA
Southland 3 @ Central Springs IA 6
Blooming Prairie 33 Southland  48  @ Central Springs IA
Chisago Lakes Invitational
(Chisago Lakes 214.5, Rogers 172,5, Goodhue 168, Rush City/Braham 125, Saint Croix Falls WI 115, Armstrong 102, Minneapolis Roosevelt 38, North Saint Paul 7)
Cloquet 3, PIerz 76 @ Milaca
Cloquet 15 @ Milaca 64
Pierz 36 @ Milaca 27
Decorah Ia 28 @ Caledonia/Houston 43
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 43, Waterville/Janesville 30 @ Saint Peter
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 45 @ Saint Peter 31
Waterville/Janesville 37 @ Saint Peter 34
Holdingford 56 @ Howard Lake-Waverly-Winsted 19
Kimball 39 @ Paynesville 36
Lacrosse Logan 63 @ LaCrescent 10
Maple Grove 31 Roseville 30 @ Osseo
Maple Grove 40  Spring Lake Park 15 @ Osseo
Maple Grove 49 @ Osseo 22
Roseville 49 Spring Lake Park 12 @ Osseo
Roseville 34 @ Osseo 36
Spring Lake Park 21 @ Osseo 39
Minneapolis Edison 40 @ Minneapolis Washburn 30
Minneapolis Edison 53 Minneapolis North 18 @ Minneapolis Washburn
Minneapolis Patrick Henry 46 @ Minneapolis Washburn 22
Minneapolis Patrick Henry 78 Minneapolis North 6 @ Minneapolis North
Monticello 46  Elk River 24@ Princeton
Monticello 51 Zimmerman 21 @ Princeton
Monticello 40 @ Princeton 34
Elk River 41 Zimmerman 30 @ Princeton
Elk River 21 @ Princeton 46
Zimmerman 12 @ Princeton 58
Mora 49, Saint Paul Harding 18 @ Tartan
Mora 41 @ Tartan 21
Saint Paul Harding 24  @ Tartan 51
Northfield 33 @ Faribault 32
Pine City/Hinckley 40 @ Virginia 39
Sauk Rapids 39 @ Saint Cloud Apollo 34
Waconia 47 @ New Ulm 18
 
December 21, 2013
Big Bear Invitational @ Cass Lake
(Hutchinson 199, Willmar 170.5, Blackduck/Cass Lake 132.5, Bemidji 124.5, Barnesville 119, Pequot Lakes/Pine River-Backus 117, Detroit Lakes 113.5, Greenbush-Middle River/Badger 109.5, Bertha-Hewitt/Verndale 105, Fergus Falls 104, Crookston 102, United North Central 101, Thief River Falls 100, Hibbing 90, New York Mills 80.5, Morris/Hancock 74.5, West Central 73, Crosby-Ironton 68, Fosston/Bagley 67.5, Dilworth-Glyndon-Felton 65.5, Staples-Motley 64, Big Lake 59, Aitkin 57, Park Rapids 56, Roseau 53, United Clay Becker 51.5, Mahnomen 51, Red Lake County Central 29, Cooper 22, Walker-Hackensack-Akeley 22, Deer River 15, Wadena-Deer Creek 9, West Marshall 2)
Fillmore Central Invitational
(Chatfield 195, Plainview-Elgin-Millville 153.5, Dover-Eyota 123, Hayfield 113, Decorah IA 110.5, Fillmore Central 109, Stewartville 95, Pine Island 93, Winona 54, Grand Meadow/Leroy-Ostrander-Kingsland 39, Irondale 36, LaCrescent 33)
Frazee Invitational
Foley 35 Lake Crystal-Wellcome Memorial 20
Foley 60 Lisbon 13
Lake Crystal-Wellcome Memorial 40 Perham 30
Minneota 51 Brainerd 22
Holdingford 45 Brainerd 26
Perham 39 Lisbon 31
Perham 49 Holdingford 15
Frazee 41 Minneota 27
Foley 35 Frazee 29
Lake Crystal-Wellcome Memorial 33 MInneota 21
Frazee 54 Holdingford 18
Minnesota Invitational @ Rochester
(Apple Valley 292.5, West Fargo ND 179, Prior Lake 169, Saint Michael-Albertville 152.5, Bismarck ND 138.5, Scott West 129, Simley 128.5, Kaukauna WI 126, Kasson-Mantorville 118.5, Anoka 115.5, Hastings 111.5, Cambridge 108.5, Owatonna 98, Jackson County Central 95.5, Farmington 87, New Prague 80.5, Totino Grace 74, Albert Lea 72.5, Amery WI 72, Holmen WI 72, Coon Rapids 65.5, Wayzata 50, White Bear Lake 42, Stillwater 39, Watertown-Mayer 37, Mounds View 36 Centennial 35, Wabasha-Kellogg 34, Rochester Mayo 32, Lake City 31.5, Bloomington Kennedy 29.5, Forest Lake 27, Champlin Park 18)
Northwestern WI Invitational
Northwestern WI 63, Proctor 6
Ashland WI 52 Proctor 12
Shell Lake WI 30 Proctor 18
Glenwood City WI 72, Proctor 0
Superior WI 60 Proctor 12 
Northwood Ia Invitational
Byron 37 Lake Mills IA 36
Lake Mills IA 54 Southland 24
Northwood IA 39 Southland 25
Byron 55 Northwood IA 18
Byron 71 Southland 6
Byron 54 Rockford IA 19
Rockford IA 19 Southland 54
Byron 55 Turkey Valley IA 27
Turkey Valley IA 48 Southland 24
Princeton 52 , Saint Cloud Apollo 25 @ Saint Cloud Tech
Princeton 27 @ Saint Cloud Tech 42
Saint Cloud Apollo 18 @ Saint Cloud Tech 55
Redwood Valley Invitationanl
(Sibley East 154, Maple River 148.5, Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 142, Kerkhoven-Murdock-Sunburg 133.5, Worthington 129, Canby 127, Wabasso/Red Rock Central 126.5, New Richland-Ellendale 114, Alexandria 113.5, Tri-City United 107.5, United South Central 107.5, Rocori 104, Sartell 100, Fairmont/Martin County West 71, Buffalo 66, Quad County 64.5, Litchfield 57, Saint James 48.5, Redwood Valley 45, LeSueur-Henderson 43.5, River Valley 42, Marshall 40, Fulda/Murray County Central 37, Mankato West 33, Tracy-Milroy-Balaton 27, Minneapolis South 22, Saint Paul Johnson 16, Saint Paul Humboldt 0)
Richfield Invitational
Eastview 57 Brooklyn Center 12
Eastview 32 Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 31
Richfield 54 Roseville 17
Eastview 35 Lakeville North 33
Hopkins 46 Richfield 31
Lakeville North 54 Trinity School 30
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 44 Roseville 24
Lakeville North 66 Hopkins 12
Roseville 60 Brooklyn Center 12
Richfield 49 Trinity School 25
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 64 Hopkins 20
Trinity School 46  Brooklyn Center 27
Stoughton WI Invitational
(Luxemburg-Casco Wi 214, Stoughton WI 197.5, River Valley WI 149, Wisconsin Lutheran WI 140.5, Sparta WI 131.5, Sycamore WI 127.5, Mineral Point WI 127, Waunakee WI 108, Waukesha South WI 95, Edgar WI 74.5, Franklin WI 65, Waseca 65, Iowa-Grant WI 62, Manawa 53, Campbellsport WI 49, Clinton WI 35.5, Madison Lafollette WI 31, Waukesha West WI 25, Horicon WI 12)
Valley City ND Invitational
(Valley City ND 188, Fargo Davies ND 174, Wahpeton ND 161, Grand Forks Central ND 148, Aberdeen SD 97, Jamestown ND 80, East Grand Forks 77, Fargo North 74.5, Devils Lake ND 66.5, Bismarck Century JV ND 51, West Fargo JV ND 23, Grafton ND 16, Ellendale-Edgeley ND 10, Lisbon JV ND 7)
 
December 27, 2013
Eau Claire Memorial WI Invitational
Maple Grove 54 Eau Claire Memorial WI 12
Maple Grove 54 Medford WI 27
Minnetonka 33 Whitehall WI 6
Minnetonka 51 Abbotsford/Colby WI 13
Minnetonka 41 Stanley-Boyd WI 39
Reedsburg WI 41 Maple Grove 19
Maple Grove 41 Stanley-Boyd WI 24
Reedsburg WI 47 Minnetonka 23
Minnetonka 40 Maple Grove 31
 
December 28, 2013
Bi-State Classic @ Lacrosse
(Ellsworth WI 255.5, Luxemburg-Casco WI 253, Stratford WI 236, Two Rivers WI 230, Holmen WI 215, Caledonia/Houston 199, Eastview 195.5, South Saint Paul 181.5, Lancaster WI 169, Riverdale WI 166.5, Hudson WI 164, River Valley WI 161.5, Burlington WI 159.5, Lacrosse Central WI 158.5, Marshfield WI 152, New Richmond WI 149.5, Bloomington Kennedy 144.5, DC Everest WI 139.5, Weston/Ithaca WI 139.5, Baraboo WI 135, Mauston WI 135, Wausau West WI 135, Iowa-Grant WI 132, Middleton WI 130, Muskego WI 126, Lakeville South 123.5, Nekoosa/Port Edwards WI 121.5, New Lisbon WI 118.5, Westby WI 107.5, Tomah WI 103, Verona 100.5, West Salem/Bangor WI 95.5, Cuba City/Southwestern WI 92, Portage WI 91, Cashton WI 83, Royall WI 81, Viroqua WI 74.5,  Auburndale WI 72, Mount Horeb/Barneveld WI 70.5, Prairie du Chein/Wauzeka WI 69, Lacrosse Logan WI 60, North Crawford/Seneca WI 58, Lacrosse Aquinas WI 54.5, Dodgeville WI 51, Athens WI 47, Adams-Friendship WI 46.5, Desoto WI 43, Richland Center WI 41, Arcadia WI 36, Independence/Gilmanton Wi 35.5, Hillsboro WI 34.5, Belmont/Platteville WI 32, Boscobel WI 29, Monroe WI 29, Kickapoo/Lafarge WI 23.5)
Oshkosh Lourdes Academy Invitational
(Coleman WI 321.5, Wittenberg-Birnamawood WI 318, Random Lake WI 293.5, Cedarburg WI 270, Oshkosh West WI 237, Park-Cottage Grove 234.5, Stevens Point WI 214, Freedom WI 210.5, West Allis Nathan Hale WI 191,  West Bend West WI 190.5, Southern Door WI 188, Laconia WI 187.5, Kimberly WI 154.5, Waukesha South WI 154.5, Bonduel WI 152.5, Lomira WI 148, Chilton WI 143.5, Hortonville WI 138.5, Chippewa Falls WI 133.5, Waupaca WI 127, Deerfield WI 126, Mosinee WI 124, Manitowoc Lincoln WI 119, Westfield WI 110.5, Milwaukee Bradley Tech WI 104.5, Ripon WI 98, Ashwaubuenon WI 94, Hartford WI 91, Oshkosh North WI 82, West DePere WI 81.5, Green Bay Preble East WI 81, Kewaskum WI 80.5, Grafton WI 75, Mishicot WI 74, DePere WI 72.5, Racine Park WI 70.5, Princeton WI 69.5, Wilmot Union WI 68, Fond du Lac WI 67, Markesan WI 67, Whitefish Bay WI 64, Peshtigo WI 63, Plymouth WI 63, Menasha WI 62.5, Lourdes Academy WI 59, Slinger WI 56, Sturgeon Bay WI 56, Wisconsin Dells WI 54, Belleville WI 53, Gillett Suring WI 51, Wautoma/Wild Rose WI 50, Berlin Wi 49, Marshall WI 44, Illiana Christian WI 35, Pacelli WI 34, Winneconne Wi 34, Waubeno WI 24, Oakfield WI 21, Antigo WI 15)
Rumble on the Red Invitational @ Fargo
(Apple Valley 343, West Fargo ND 187.5, Scott West 160.5, Cambridge 145, Foley 135.5, Owatonna 127.5, Farmington 115.5, Anoka 114.5, Lakeville North 101, Rosemount 98.5, Windom/Mountain Lake 98, Woodbury 96, United South Central 75, Frazee 74.5, Andover 68.5, Delano 68.5, Worthington 68, Kenyon-Wanamingo 67.5, Detroit Lakes 67, Albert Lea 66.5, Valley City ND 65.5, Carrington ND 65, South Border ND 65, Saint Francis 65, Stoughton WI 64, White Bear Lake 64, Coon Rapids 63.5, Border West 61.5, Central Cass NE 61.5, Thief River Falls 61.5, Chaska/Chanhassen 59.5, Becker 58, Chisago Lakes 58, Moorhead 56, Fargo Davies ND 52, Lisbon ND 52, Minneota 52, Eagan 50.5, Benilde-Saint Margaret's  48, Waconia 45, Forest Lake 44, Eden Prairie 43, East Ridge 41.5, Royalton 41.5, Tri-Valley SD 41, Jamestown ND 40, Elk River 38.5, Rapid City Stevens SD 37, Orono 36, Osseo 35.5, Spearfish SD 32, Saint Cloud Apollo 31, Byron 28, Wahpeton ND 28, Bismarck Saint Mary's ND 26.5, Hillsboro ND 26, Dilworth-Glyndon-Felton 25, Burnsville 23.5, Fargo North ND 21.5, Cloquet 21, Fertile-Beltrami 21, Sisseton SD 15, Fargo South ND 14, Saint Cloud Tech 14, Trinity School at River Ridge 12, Des Lacs-Burlington ND 11, Hettinger ND 10, Harvey ND 4, Grand Forks Red River ND 0 )
  
December 31, 2013
North Saint Paul Duals
Cretin-Derham Hall 33 Hopkins 42
Cretin-Derham Hall 51 Minneapolis Edison 12
Cretin-Derham Hall 39 Saint Paul Johnson 27
Cretin-Derham Hall 55 North Saint Paul 16
Saint Paul Johnson 48 North Saint Paul 24
Hopkins 66 Minneapolis Edison 10
Hopkins 55 Saint Paul Johnson 12
Hopkins 54 North Saint Paul 21
Minneapolis Edison 15 Saint Paul Johnson 36
Minneapolis Edison 24 North Saint Paul 42
 
January 2, 2014
Andover 24 @ Centennial 58
Anoka 39 @ Coon Rapids 27
Blue Earth 62 @ New Ulm 6
Brainerd 48 @ Saint Cloud Apollo 24
Burnsville 11 @ Lakeville South 60
Canby 45 @ Quad County 17
Dover-Eyota 48 @ Grand Meadow/Leroy-Ostrander/Kingsland 16
Faribault 43 @ Mankato West 34
Forest Lake 51 @ East Ridge 21
Grand Rapids 59 @ Deer River 12
Minneapolis South 19, Rocori 55 @ Armstrong
Minneapolis South 15 Wayzata 61 @ Armstrong
Minneapolis South 30 @ Armstrong 42
Rocori 47 @ Armstrong 22
Wayzata 56 @ Armstrong 11
Minnehaha Academy/DeLaSalle 42, Saint Paul Highland Park 39 @ Saint Paul Central
Minnehaha Academy/DeLaSalle 16 @ Saint Paul Central 63
Saint Paul Highland Park 18 @ Saint Paul Central 60
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 62, Morris/Hancock 7 @ Minnewaska
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 60 @ Minnewaska 16
Morris/Hancock 46 @ Minnewaska 33
New York Mills 24 @ West Central 46
Osakis 24 @ Menahga/Sebeka 44
Owatonna 60 @ Rochester Century 15
Park Center 30 @ Maple Grove 42
Pierz 36 @ Mille Lacs 27
Royalton 54 @ Mille Lacs 18
Rochester John Marshall 12 @ Albert Lea 58
Roseau 45 @ Fertile-Beltrami 33
Saint Clair 48 @ Blooming Prairie 24
United South Central 54 @ Blooming Prairie 18
Saint Cloud Tech 18 @ Willmar 50
Saint Francis 37 @ Chisago Lakes 30
Saint Paul Johnson 43 @ Saint Paul Como Park 30
Watertown-Mayer 30 @ Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 36
Winona 31 @ Rochester Mayo 45
 
January 3, 2014
Belgrade-Brooten Invitational
(Kerkhoven-Murdock-Sunburg 177, Bertha-Hewit/Verndale 175, Becker 130, Belgrade-Brooten 88.5, Ottertail County Central 77, Howard Lake-Waverly 62, Long Prairie-Grey Eagle 57)
Bemidji 39, Saint Francis 24 @ Cambridge
Bemidji 24 @ Cambridge 49
Saint Francis 19 @ Cambridge 50
Blue Earth 59 Saint Clair 12@ New Richland-Ellendale
Blue Earth 60 Triton 14 @ New Richland-Ellendale
Blue Earth 48 @ New Richland-Ellendale 15
Saint Clair 47 Triton 30 @ New Richland-Ellendale
Saint Clair 16 @ New Richland-Ellendale 63
Triton 34 @ New Richland-Ellendale 42
Caledonia/Houston 44@ Fillmore Central 25
Eagan 26 @ Eastview 33
Eden Prairie 38 @ Prescott WI 33
Eden Prairie 44 River Falls WI 28 @ Prescott WI
Eden Prairie 46 Durand WI 28 @ Prescott WI
Hibbing Invitational
Centennial 34 Mound-Westonka 31
Virginia 43 Nashwauk-Keewatin 33
Princeton 44 Hibbing 24
Mound-Westonka 72 Virginia 0
Centennial 72 Nashwauk-Keewatin 9
Chisago Lakes 64 JV All Stars 6
Princeton 40 Chisago Lakes 27
Hibbing 44 JV All Stars 27
North Saint Paul 7, Zimmerman 69 @ White Bear Lake
North Saint Paul 3 @ White Bear Lake 47
Zimmerman 15 @ White Bear Lake 47
Pequot Lakes/Pine River-Backus 51, Staples-Motley 9 @ Park Rapids
Pequot Lakes/Pine RIver-Backus 60 @ Park Rapids 7
Staples-Motley 30 @ Park Rapids 46
Plainview-Elgin-Millville 38 @ Saint Charles 30
Rochester Invitational - The Clash
Oak Park River Forest Il 60 Adrian 9
West Fargo ND 39 Adrian 24
Parkston SD 34 Adrian 30
Vacaville CA 41 Totino Grace 24
Totino Grace 36 Parkston SD 28
Totino Grace 34 West Fargo ND 33
Apple Valley 79 Thompson AL 0
Apple Valley 48 Glenbard North IL 15
Apple Valley 40 Saint Peters' Prepe NJ 15
Glenbard North IL 51 Jackson County Central 25
Jackson County Central 42 Thompson AL 33
Jackson County Central 48 Kasson-Mantorville 20
Timberland MO 42 Kasson-Mantorville 24
Kasson-Mantorville 47 Mason City IA 20
Bergen Catholic NJ 55 New Prague 9
Omaha Skutt NE 33 New Prague 31
New Prague 39 Alburnett IA 31
Saint Michael-Albertville 43 Alburnett IA 10
Chisago Marist IL 44 Saint Michael-Albertville 17
Saint Michael-Albertville 31 Hononegah IL 22
Hastings 47 Grand Island NE 20
Hastings 56 Woodbury Central IA 15
Hastings 33 Bound Brook NJ 26
Prior Lake 37 Carl Sandburg IL 20
Bound Brook NJ 31 Prior Lake 30
Prior Lake 46 Woodbury Central IA 21
Rosemount 33 @ Shakopee 30
Wabasha-Kellogg 24 @ Lewiston/Rushford 57
 
January 4, 2014
Brooklyn Center Invitational
(South Saint Paul 153, Osseo 152, Rockford 135, Saint Paul Central 129, Orono 111, Minneapolis Patrick Henry 100.5, Brooklyn Center 98.5, Columbia Heights 68)
Buffalo Invitational
Rogers 46 Richfield 30
Sartell 65 Park Center 9
Bemidji 48 Buffalo 17
Zumbrota-Mazeppa 60 Rogers 6
Sartell 33 Bemidji 32
Buffalo 44 Park Center 23
Zumbrota-Mazeppa 45 Sartell 26
Bemidji 36 Rogers 24
Buffalo 45 Richfield 30
Burnsville Invitational
(Eastview 215.5, Amery WI 212, Forest Lake 137, Mounds View 137, Prescott WI 97.5, Champlin Park 92.5, Washington Technology 72, Minneapolis Southwest 61, Burnsville 60, Irondale 42, Saint Paul Higland Park 33)
Cambridge Invitational
(Cambridge 214.5, Little Falls 188.5, Elk River 148, Grand Rapids 116.5, Henry Sibley 108.5, Blaine 107, Brainerd 106, North Branch 94)
Cannon Falls Invitational
(Shakopee 209, Cannon Falls 181.5, Woodbuiry 165.5, Saint Charles 117.5, Kimball 113, Byron 93, Pine Island 92.5, Benilde-Saint Margaret's 90.5, Rochester Century 47.5, Saint Croix Lutheran 47, Trinity School at River Ridge 41, Saint Paul Humboldt 11)
Central Cass ND Invitational
(Pembina County North ND 250.5, South Border ND 235.5, Oakes ND 217.5, Lisbon ND 183, Central Cass ND 167, Webster SD 152.5, Frazee 105.5, Lamoure ND 57, Kindred ND 51.5, Rolla ND 48, Grafton ND 35, Larimore ND 31, Ellendale/Edgeley ND 12)
Crestwood IA Invitational
Fillmore Central 48 New Hampton IA 33
Fillmore Central 45 Waukon IA 30
Fillmore Central ND 48 South Winneshiek IA 27
Crestwood IA 53 Fillmore Central 24
Farmington Invitational
Chatfield 62 Bloomington Kennedy 9
Chatfield 63 Lake City 6
Chatfield 52 Milaca 15
Chatfield 47 Lakeville North 21
Milaca 53 Lake City 13
Milaca 37 Bloomington Kennedy 30
Lakeville North 33 Farmington 31
Farmington 53 Paynesville 21
Farmington 47 Milaca 21
Paynesville 42 Northfield 32
Bloomington Kennedy 42 Paynesville 30
Farmington 59 Northfield 15
Lakeville North 53 Paynesville 18
Lakeville North 51 Northfield 28
Bloomington Kennedy 42 Lake City 26
Lake City 41 Northfield 30
Foley Invitational
(Atwater-Cosmos-Grove City 262.5, Monticello 154, Foley 128, Alexandria 121.5, Maple Grove 112, Blackduck/Cass Lake 110, Canby 104, Sauk Rapids 96.5, Holdingford 91.5, Saint Cloud Apollo 70.5, Dassel-Cokato 67, Big Lake 66, Chaska/Chanhassen 63.5, Foley JV 32, Minneapolis Washburn 7)
Grand Meadow/Leroy-Ostrander/Kingsland Invitational -Had Tournament- NO Scores
Hibbing Invitational
Princeton 36 Centennial 33
Chisago Lakes 41 Mound-Westonka 31
Hibbing 46 Nashwauk-Keewatin 31
Virginia 50 JV All Stars 15
Centennial 34 Chisago Lakes 26
Hibbing 55 Virginia 21
Nashwauk-Keewatin 60 JV All STars 16
Mound-Westonka 38 Princeton 33
Hopkins Invitational
(Lakeville South 211, Hopkins 181, Minnetonka 121.5, East Ridge 119, Faribault 117, Pine City/Hinckley 86.5, Spring Lake Park 79.5, Minneapolis South 72, Saint Thomas Academy 42, Saint Paul Como Park 19)
Kaukauna WI Invitational
(Montini Catholic IL 554.5, Kaukauna WI 521, Simley 396, Kenyon-Wanamingo 287.5)
LaCrescent Invitational
Dover-Eyota 52 Lacrosse Loagan 19
Wabasha-Kellogg 46 LaCrescent 28
Dover-Eyota 47 Austin 32
Reedsburg WI 54 LaCrescent 12
Lacrosse Logan 46 Austin 29
Reedsburg WI 46 Wabasha-Kellogg 27
Reedsburg WI 45 Dover-Eyota 27
Austin 37 Wabasha-Kellogg 34
Lacrosse Logan 42 LaCrescent 29
Mankato West 35, Saint Peter 39 @ LeSueur-Henderson
Mankato West 36 @ LeSueur-Henderson 42
Saint Peter 48 LeSueur-Henderson 30
Maple River Invitational
(Albert Lea 193.5, Maple River 141, Hayfield 135, Farimont/Martin County West 87, Tri-City Unnited 76.5, Waseca 69, Mahtomedi 45.5, Emmetsburg IA 16)
Mora Invitational
(Waconia 199.5, Annandale/Maple Lake 169, Aitkin 134.5, Mora 119, Spectrum 112.5, Saint Cloud Tech 110.5, Zimmerman 103, Albany 91, Rush City/Braham 61.5,)
Norwood-Young America Invitational
(Sibley East 259.5, Eden Valley-Watkins 150, Saint MIchael-Alberville JV 150, Norwood-Young America 140.5, Delano 107, New Ulm 104.5, Minnehaha Academy/DeLaSalle 39)
Ogilvie Invitational
(Saint Croix Falls WI 150, Unity WI 121, Ogilvie 102, Bayfield WI 86, Deer River 82, Minneapolis Edison 72.5)
Owatonna Invitational
Waterville/Janesville 36 Holmen Wi 34
Owatonna 43 Waterville/Janesville 25
Coon Rapids 32 Waterville/Janesville 27
Caledonia/Houston 45 Waterville/Janesville 27
Owatonna 51 Caledonia/Houston 22
Owatonna 41 Coon Rapids 21
Owatonna 50 Holmen WI 18
Coon Rapids 38 Holmen WI 21
Coon Rapids 33 Caledonia/Houston 27
Caledonia/Houston 32 Holmen WI 33
Perham Invitational
(Perham 228, United North Central 178, New London-Spicer 176, New York Mills 145.5, Mille Lacs 97, Walker-Hackensack-Akeley 77)
Pine to Prairie Invitational at Fertile-Beltrami
(Fertile-Beltrami 202, Fosston/Bagley 166.5,  Red Lake County Central 148, United Clay Becker 137, East Grand Forks 131, Staples-Motley 124)
Rochester Invitational-The Clash
Totino Grace 26 Carl Sandburg IL 31
Jackson County Central 40 Omaha Skutt NE 34
Omaha Skutt NE 39 Totino Grace 33
Jackson County Central 27 Carl Sanburg IL 33
Jackson County Central 33 Totino Grace 30
Kasson-Mantorville 24 Bayport WI 40
Grand Island NE 35 Kasson-Mantorville 33
West Fargo ND 37 Kasson-Mantorville 28
Adrian 32 Independence IA 30
Adrian 38 Alburnett IA 32
Adrian 51 Mason City IA 30
Vacaville CA 35 Prior Lake 25
Vacaville CA 30 Saint Michael-Albertville 29
Timberland MO 30 Saint Michael-Albertville 33
Timberland MO 43 Prior Lake 25
Saint Michael-Albertville 36 Prior Lake 22
Oak Park River Forest IL 43 Hastings 13
Oak Park River Forest IL 27 Apple Valley 30
Bergen Catholic NJ 12 Apple Valley 38
Bergen Catholic NJ 37 Hastings 21
Apple Valley 56 Hastings 12
Tartan Invitational
(Tartan 265, Plainview-Elgin-Millville 201.5, Andover 173, Roseville 104, Armstrong 91, Saint Paul Johnson 91, Cretin-Derham Hall 87, North Saint Paul 48)
 
January 7, 2014
Adrian 58, Fulda/Murray County West 3 @ Marshall
Adrian 53 @ Marshall 17
Fulda/Murray County West 30 @ Marshall 42
Bertha-Hewitt/Verndale 42 @ New York Mills 19
Breckenridge 18, Pelican Rapids 60 @ Perham
Breckenridge 4 @ Perham 69
Pelican Rapids 15 @ Perham 58
Crookston 23 @ Badger/Greenbush-Middle River 51
Detroit Lakes 55 @ Park Rapids 15
Fergus Falls 12 @ Frazee 58
Fertile-Beltrami 51 @ East Grand Forks 21
Fosston/Bagley 45 @ Mahnomen/waubun 23
Ortonville 6, West Central 74 @ Minnewaska
Ortonville 30 @ Minnewaska 33
West Central 57 @ Minnewaska 14
Ottertail County Central 10 @ United North Central 67
Red Lake County Central 27, Roseau 54 @ Mayville-Portland ND
Red Lake County Central 36 @ Mayville-Portland ND 38 
Roseau 56 @ Mayville-Portland ND 12
Saint Clair 43 @ Madelia/Truman 25
Saint James 22 @ Worthington 43
 
January 8, 2014
Andover 42 @ Blaine 31
Champlin Park 0 @ Anoka 75
Elk River 44 @ Osseo 24
Roseville 55, Washington Technology Magnet 24 @ Saint Paul Johnson
Roseville 58 @ Saint Paul Johnson 15
Washington Technology Magnet 23 @ Saint Paul Johnson 45
White Bear Lake 47 @ Zimmerman 15
 
January 9, 2014
Aitkin 57 @ Cloquet 21
Alexandria 30 @ Rocori 27
Annandale/Maple Lake 51 @ Buffalo 18
Armstrong 29, Minnetonka 28 @ Hopkins
Armstrong 45 @ Hopkins 30
Cooper 24 Minnetonka 57 @ Hopkins
Cooper 21 @ Hopkins 54
Minnetonka 49 @ Hopkins 27
Atwater-Cosmos-Grove City 44, Minnewaska 10 @ Paynesville
Atwater-Cosmos-Grove City 58 @ Paynesville 9
Minnewaska 16 @ Paynesville 52
Big Lake 3 @ Saint Michael-Albertville 70
Blackduck/Cass Lake 39, Osakis 34 @ Pierz
Blackduck/Cass Lake 6 @ Pierz 48
Osakis 19 @ Pierz 54
Blooming Prairie 6, Hayfield 69 @ Triton
Blooming Prairie 12 @ Triton 65
Hayfield 54 @ Triton 18
Burnsville 3 @ Rosemount 71
Byron 16 @ Zumbrota-Mazeppa 45
Cambridge  43@ North Branch 27
Cannon Falls 45  Grand Meadow/Leroy-Ostrander/Kingsland 24 @ Wabasha-Kellogg
Cannon Falls 53 @ Wabasha-Kellogg 22
Goodhue 51 Grand Meadow/Leroy-Ostrander/Kingsland 24 @ Wabasha-Kellogg
Goodhue 44 @ Wabasha-Kellogg 28
Grand Meadow/Leroy-Ostrander/Kingsland 27 @ Wabasha-Kellogg 43
Dassel-Cokato 24, Pipestone 44 @ Canby
Dassel-Cokato 22 @ Canby 48
Pipestone 20 @ Canby 51
Delano 6 Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 58 @ Orono
Delano 4 Hutchinson 73 @ Orono
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 65 @ Orono 14
Hutchinson 69 @ Orono 10
Detroit Lakes 42, Dilworth-Glyndon-Felton 27 @ Moorhead
Detroit Lakes 15 @ Moorhead 51
Dilworth-Glyndon-Felton 18 @ Moorhead 54
East Ridge 17, Woodbury 53 @ Park
East Ridge 28 @ Park 46
Woodbury 30 @ Park 37
Eastview 38 @ Lakeville North 29
Fergus  Falls 34 @ Brainerd 48
Fertile-Beltrami 19 @ Barnesville 55
Fillmore Central 10 @ Chatfield 62
Forest Lake 3 @ Hastings  60
Fulda/Murray County Central 11, Wabasso/Red Rock Central 60 @ River Valley
Fulda/Murray County Central 42 @ River Valley 27
Howard Lake-Waverly-Winsted 21 @ Litchfield 58
Irondale  0, Mounds View 60@ Spring Lake Park
Irondale 22 Rogers 50 @ Spring Lake Park
Irondale 54 @ Spring Lake Park 15
Mounds View 22 Rogers 44 @ Spring Lake Park
Mounds View 58 @ Spring Lake Park 6
Rogers 55 @ Spring Lake park 22
Kasson-Mantorville 42 @ Pine Island 15
Lake City 35, Lewiston/Rushford  33@ Plainview-Elgin-Millville
Lake City 18 @ Plainview-Elgin-Millville 52
Lewiston/Rushford 18 @ Plainview-Elgin-Millville 49
Lake Crystal-Wellcome Memorial 50 @ Waterville/Janesville 18
Lake Crystal-Wellcome Memorial 52 Maple River 18 @ Waterville/Janesville
Maple River 40 @ Waterville/Janesville 30
Lakeville South  10@ Prior Lake 61
Mahtomedi 48, North Saint Paul 30 @ Henry Sibley
Mahtomedi 6 @ Henry Sibley 73
North Saint Paul 10 @ Henry Sibley 69
Mankato East 0 @ Owatonna 79
Northfield 50 Mankato East 21 @ Owatonna
Northfield 10 @ Owatonna 63
Mankato West 33 @ Rochester John Marshall 36
Marshall 25, Worthington 51 @ Jackson County Central
Marshall 19 @ Jackson County Central 48
Worthington 21 @ Jackson County Central 45
Minneapolis Edison 21 @ Minneapolis South 60
Minneapolis Southwest 15  Minneapolis Patrick Henry 64 @ Minneapolis South
Minneota 70 @ Tracy-Milroy-Balaton 6
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 61, Sauk Centre/Melrose 6 @ Benson
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 73 @ Benson 0
Sauk Centre/Melrose 36 @ Benson 33
Mound-Westonka 46, Saint Peter 24 @ Waconia
Mound-Westonka 35 @ Waconia 33
Saint Peter 16 @ Waconia 56
New Richland-Ellendale 40 @ United South Central 30
North Butler IA 61, Southland 15 @ Northwood IA
Southland 28 @ Northwood IA 39
Parkers Prairie/Eagle Valley 45 @ Browerville 33
West Central 69 @ Browerville 6
Pelican Rapids 45 @ Wadena-Deer Creek 24
Perham 52 @ New York Mills 7
Princeton 30 @ Chisago Lakes 35
Red Lake County Central 21 @ East Grand Forks 48
Rochester Century 27 @ Faribault 36
Rochester Mayo 22 @ Albert Lea 49
Roseau 21, Thief River Falls 53 @ Grand Forks Red River ND
Roseau 54 @ Grand Forks Red River ND 12
Thief River Falls 63 @ Grand Forks Red River ND 16
Roseville 80, Saint Paul Como Park 0 @ Saint Paul Humboldt
Roseville 65 @ Saint Paul Humboldt 6
Saint Paul Como Park 30 @ Saint Paul Humboldt 13
Pine City/Hinckley 48 @ Ogilvie 27
Rush City/Braham 42 Pine City/Hinckley 21 @ Ogilvie 21
Rush City/Braham 48 @ Ogilvie 24
Saint Charles 34 @ Caledonia/Houston 33
Saint Cloud Apollo 6 @ Willmar 64
Saint Paul Central 33 @ Cretin-Derham Hall 42
Saint Thomas Academy 15 @ Richfield 49
Sartell 50 @ Sauk Rapids 24
Scott West 41 @ New Prague 28
South Saint Paul 30, Tartan 36 @ Simley
South Saint Paul 12 @ Simley 57
Tartan 18 @ Simley 51
Stewartville 15 @ Kenyon-Wanamingo 38
Virginia 42, Walker-Hackensack-Akeley 27 @ Park Rapids
Virginia 18 @ Park Rapids 60
Walker-Hackensack-Akeley 18 @ Park Rapids 60
Wayzata 27 @ Eden Prairie 37
Winona 22 @ Austin 44
 
January 10, 2014
Annandale/Maple Lake 48, Litchfield 15,@ Dassel-Cokato
Annandale/Maple Lake 33 @ Dassel-Cokato 25
Litchfield 18 New London-Spicer 48 @ Dassel-Cokato
New London-Spicer 31 @ Dassel-Cokato 30
Anoka 62 @ Andover 6
Bloomington Kennedy 15 @ Eagan 50
Champlin Park 15 @ Elk River 54
Chaska/Chanhassen 15, Eden Prairie 39 @ Hutchinson
Chaska/Chanhassen 28 Minneota 41 @ Hutchinson
Chaska/Chanhassen 14 @ Hutchinson 58
Eden Prairie 16 Minneota 47 @ Hutchinson
Eden Prairie 12 @ Hutchinson 59
Minneota 29 @ Hutchinson 36
Columbia Heights 15 @ Bemidji 65
Barnesville 25 @ Bemidji 39
Barnesville 68 Columbia Heights 12 @ Bemidji
Coon Rapids 53 @ Maple Grove 16
Cretin-Derham Hall 21, Stillwater 60 @ White Bear Lake
Cretin-Derham Hall 15 @ White Bear Lake 45
Stillwater 27 @ White Bear Lake 42
Delano 36, Fergus Falls 30 @ Becker
Delano 58 North Saint Paul 15 @ Becker
Delano 22 @ Becker 49
Fergus Falls 66 North Saint Paul 9 @ Becker
Fergus Falls 25 @ Becker 49
North Saint Paul 9 @ Becker 67
Fairmont/Martin County West 18 @ Blue Earth 48
Fertile-Beltrami 48 @ Mayville-Portland ND 33
Larimore ND 54 West Marshall 3 @ Mayville-Portland ND
Fosston/Bagley 51 Larimore ND 28 @ Mayville-Portland ND
West Marshall 10 @ Mayville-Portland ND 66
Fertile-Beltrami 84 West Marshall 0 @Mayville-Portland ND
Fertile-Beltrami 48 Fosston/Bagley 27 @ Mayville-Portland ND
Fosston/Bagley 51 Hillsboro 30 @Mayville=Portland ND
Foley 51 @ Zimmerman 18
Fridley 36, Howard Lake-Waverly-Winsted 40,  @ Buffalo
Fridley 12 Rogers 61 @ Buffalo
Fridley 9 @ Buffalo 68
Howard Lake-Waverly-Winsted 21  Rogers 45 @ Buffalo
Howard Lake-Wavelry-Winsted 18 @ Buffalo 48
Rogers 39 @ Buffalo 28
Goodhue 45, United South Central 30 @ Hayfield
Goodhue 41 @ Hayfield 27
United South Central 19 @Hayfield 42
Lakeville North 37, Saint Francis 29 @ Apple Valley
Lakeville North 9 @ Apple Valley 55
Saint Francis 9 @ Apple Valley 57
LeSueur-Henderson 15, Spectrum 45 @ Sibley East
LeSueur-Henderson 23 @ Sibley East 54
Spectrum 15 @ Sibley East 56
Long Prairie-Grey Eagle 27 @ Sauk Centre/Melrose 47
Mahnomen/Waubun Invitational
Greenbush-Middle River/Badger 58 East Grand Forks 24
Crookston 60 Wadena-Deer Creek 24
Frazee 64 Mahnomen/Waubun 9
United North Central 60 Red Lake County Central 16
Mahnomen/Waubun 54 Wadena-Deer Creek 21
Red Lake County Central 43 East Grand Forks 27
Greenbush-Middle River/Badger 44 United North Central 21
Frazee 49 Crookston 21
East Grand forks 44 Wadena-Deer Creek 27
Mahnomen/Waubun 51 Red Lake County Central 43
United North Central 51 Crookston 27
Frazee 51 Greenbush-Middle River/Badger 15
Minnetonka Invitational
(Henry Sibley 231.5, Minnetonka 198.5, Benilde-Saint Margaret's 173.5, Mound-Westonka 130, Orono 127, Burnsville 82, Minneapolis Washburn 78, Brooklyn Center 62)
Mora 22 @ Milaca 43
New Ulm 56, Redwood Valley 21 @ Bold
New Ulm 12 Zumbrota-Mazeppa 61 @ Bold
New Ulm 43 @ Bold 33
Redwood Valley 12 Zumbrota-Mazeppa 69 @ Bold
Redwood Valley 42 @ Bold 33
Zumbrota-Mazeppa 51 @ Bold 21
Osakis Invitational
Kerkhoven-Murdock--Sunburg 44 Osakis 20
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 59 Ottertail County Central 6
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 41 Pequot Lakes/Pine River 27
Kimball 42 Osakis 33
Pequot Lakes/Pine River 45 Kimball 27
Pequot Lakes/Pine River 54 Ottertail County Central 18
Kimball 54 Albany 27
Osakis 36 Albany 30
Ottertail County Central 37 Albany 36
Osseo 30 @ Park Center 12
Paynesville Invitationanl
(Watertown-Mayer 217.5, Sartell 164.5, Rocori 143.5, Morris/Hancock 133, Holdingford 120, Eden Valley-Watkins 102, Paynesville 99, Belgrade-Brooten 90)
Pierz 38 @ Little Falls 24
Quad County 63 @ Tracy-Milroy-Balaton 6
Saint James 48 @ Waseca 32
Saint Paul Harding, 64 Saint Paul Highland Park 17 @ Irondale
Saint Paul Harding 54 @ Irondale 17
Saint Paul Highland Park  30 @ Irondale 45
Totino Grace 79 @ Cooper 0
 
January 11, 2014
Bemidji Invitational
(Greenbush-Middle River/Badger 194, Bemidji 186, Blackduck/Cass Lake 179, Blaine 133, Aitkin 132, Royalton 120.5, Cloquet 95.5, Columbia Heights 51, Nashwauk-Keewatin 25)
Brandon Valley SD Invitational
(Huron SD 197, Bon Homme SD 189, Sioux Falls Roosevelt SD 181, Vermillion SD 165, Brandon Valley SD 155, West Central SD 134, Canton SD 126, Flandreau SD 88.5, Dell Rapids SD 87, Harrisburg SD 80, Fulda/Murray County Central 56, Yankton SD 54, Garretson SD 48, Tri-Valley SD 47, Luverne 46, Chamberlain SD 37, Tea SD 4)
Centennial Invitational
Centennial 52 Champlin Park 21
Simley 47 Saint Francis 12
Simley 57 Wabasha-Kellogg 15
Rosemount 30 Centennial 28
Saint Francis 36 Centennial 33
Simley 49 Rosemount 9
Rosemount 51 Champlin Park 9
Saint Francis 54 Wabasha-Kellogg 22
Wabasha-Kellogg 43 Champlin Park 42
Cresco IA Invitational
(Scott West 231, Cresco IA 205, Cedar Falls IA 178, Hempstead IA 132, Goodhue 131, Decorah IA 127, Turkey Valley IA 107, Central IA 28, Riceville IA 11)
Hudson WI Invitational
Hutchinson 60 Stillwater 12
Stillwater 42 Boyceville 30
Stillwater 69 Saint Paul Harding 9
Hudson 49 Stillwater 18
Hutchinson 73 Ellsworth WI 6
Hutchinson 36 Hudson WI 27
Boyceville 46 Saint Paul Harding 24
Ellsworth WI 63 Saint Paul Harding 9
Hutchinson 54 Saint Paul Harding 21
Kenyon-Wanamingo 48 @ Cannon Falls 18
Lancaster WI Invitational
(Dubuque Walhert IA 219.5, Sparta WI 193, Riverdale WI 188, Fillmore Central 172, Lancaster WI 152, Cuba City WI 120.5, Viroqua WI 101, Richland Center WI 97, Fennimore WI 93, Dubuque IA 71, Boscobel WI 67, River Ridge/Cassville WI 62.5, Madison West Wi 58)
Mayville-Portland ND Invitational
(Crookston 215, Mayville-Portland ND 147, Larimore ND 132, Hillsboro ND 117, Kindred ND 97.5, West Fargo JV ND 66, Pembina County North JV 35, West Marshall 18)
Milbank SD Invitational
Canby 61 Marshall 10
Canby 66 Milbank SD 6
Canby 36 Sioux Falls Washington 32
Canby 68 Sisseton 6
Milbank SD 53 Marshall 26
Marshall 36 Sisseton SD 32
Dawson/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 71 Marshall 3
Dawson/Lac Qui Parle Valley/Montevideo  69 Milbank SD 3
Dawson/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 79 Sisseton SD 0
Dawson/lac Qui Parle Valley/Montevideo 33 Sioux Falls Washington 30
Monticello Invitational
Shakopee 40 Willmar 31
Shakopee 34 Coon Rapids 29
Apple Valley 55 Shakopee 9
Apple Valley 60 Willmar 6
Coon Rapids 33 Alexandria 28
Farmington 71 Minneapolis Roosevelt 0
Farmington 41 Monticello 27
Shakopee 45 Alexandria 24
Willmar 48 Farmington 23
Willmar 82 Minneapolis Roosevelt 0
Apple Valley 56 Monticello 7
Apple Valley 59 Annandale/Maple Lake 9
Monticello 36 Annandale/Maple Lake 27
Alexandria 30 Annandale/Maple Lake 28
Alexandria 78 Minneapolis Roosevelt 0
Moorhead Invitational
Fargo South 49 Mandan 24
Grand Forks Central 38 Dilworth-Glyndon-Felton 36
Jamestown 54 United Clay Becker 17
Dilworth-Glyndon-Felton 48 Mandan 22
Brainerd 54 Jamestown 24
Brainerd 63 Fargo South 15
Dilworth-Glyndon-Felton 42 Fargo South 34
Fargo South 37 United Clay Becker 17
Moorhead 49 Brainerd 14
Moorhead 55 Grand Forks Central 7
Moorhead 60 Jamestown 12
Moorhead 57 Mandan 18
Mandan 40 United Clay Becker 6
Brainerd 44 Grand Forks Central 28
Grand Forks Central 54 United Clay Becker 13
Dilworth-Glyndon-Felton 67 Jamestown 10
Mounds View Invitational
Tartan 47 North Branch 12
Maple Grove 47 Mounds View 21
Dassel-Cokato 25 Park Center 18
Maple Grove 48 North Branch 23
North Branch 36 Dassel-Cokato 31
Dassel-Cokato 40 Maple Grove 19
Milaca 49 Dassel-Cokato 18
Milaca 53 Maple Grove 15
Milaca 34 North Branch 33
Owatonna 49 Milaca 20
Owatonna 54 Park Center 6
Owatonna 51 Mounds View 9
Owatonna 48 Tartan 15
Tartan 53 Mounds View 15
Tartan 54 Park Center 3
Mounds View 42 Park Center 24
New Hampton IA Invitational
Austin 43 Waukon IA 27
Austin 32 Council Bluffs Thomas Jefferson IA 36
Austin 36 Southeast Polk IA 43
Austin 36 Waterloo East IA 39
Parkers Prairie Invitational
(Benson 168, Park Rapids 144.5, Crosby-Ironton 133.5, Ottertail County Cental 131.5, Minnewaska 129.5, Long Prairie-Grey Eagle 123, Pelican Rapids 117, Staples-Motley 105, Ortonville 68, Parkers Prairie/Eagle Valley 64, Breckenridge 47)
Pine City/Hinckley Invitational
(East Ridge 201.5, Saint Peter 172, Totino Grace 163.5, Pine City/Hinckley 100.5, Big Lake 93, Virginia 87, Ogilvie 74, Rush City/Braham 71)
Plainview-Elgin-Millville Invitational
(Plainview-Elgin-Millville 192.5, Byron 168.5, Eau Claire North WI 152, Lake City 149.5, Waseca 145, Winona 126, Saint James 118.5, Southland 36)
Richfield Invitational
(Lakeville North 255, Park 225.5, Wayzata 204, South Saint Paul 164, Big Lake 161.5, Northfield 109.5, Richfield 103, Spring Lake Park 80, Minneapolis Washburn 13, Saint Paul Como Park 13)
Saint Cloud Tech Invitational
Hastings 78 Hammond Baptist IN 6
Saint Michael-Albertville 69 Saint Cloud Tech 6
Foley 52 Elk River 9
Cambridge 37 Albert Lea 23
Albert Lea 83 Hammond Baptist IN 0
Saint Michael-Albertville 42 Foley 17
Elk River 51 Saint Cloud Tech 13
Hastings 33 Cambridge 29
Saint Cloud Tech 58 Hammond Baptist IN 15
Albert Lea 36 Elk River 29
Saint Michael-Albertville 34 Hastings 22
Cambridge 29 Foley 28
Saint Croix Lutheran Invitational
 (Chisago Lakes 195.5, Minneapolis Henry 184.5, Washington Technology Magney 184, Saint Croix Lutheran 172, Fridley 138, Minnehaha Academy/DeLaSalle 136, Brooklyn Center 78, Saint Thomas Academy 65 Cochrane-Fountain City WI 35)
Sibley East Invitational
Armstrong 45 River Valley 36
Armstrong 39 Trinity School 35
Armstrong 52 Cretin--Derham Hall 30
Armstrong 54 Saint Agnes 9
Sibley East 63 Armstrong 9
Cretin-Derham Hall 43 Trinity School 42
Sibley East 71 Cretin-Derham Hall 5
River Valley 42 Trinity School 29
Sibley East 41 River Valley 15
Sibley East 44 Trinity School 29
River Valley 48  Saint Agnes 29
Trinity School 60 Saint Agnes 18
Sibley East 60 Saint Agnes 9
Sioux City East IA Invitational
Jackson County Central 68 Norfolk NE 9
Jackson County Central 52 Sioux City East IA 24
Jackson County Central 68 Sioux City Heelan IA 6
Jackson County Central 61 Storm Lake IA 12
Jackson County Central 60 Rock Valley IA 12
Superior WI Invitational
(Ladysmith WI 159, Superior WI 159, Eau Claire North WI 151, Northwestern WI 119, Bayfield WI 103, Ashland WI 89, Shell Lake WI 74, Northwoods WI 47, Proctor 28)
Stewartville Invitational
(Stewartville 199, Dover-Eyota 176.5, New Richland-Ellendale 159, Caledonia/Houston 152.5, Rochester Mayo 116.5, Grand Meadow/Leroy-Ostrander/Kingsland 100, Rochester John Marshall 94, Rochester Century 73, Rochester John Marshall, Rochester Mayo, Stewartville)
Tri-City United Invitational
(New Prague 193, Waterville/Janesville 173,  Lewiston/Rushford 171, Tri-City United 149, Medford 115, Mankato East 113, Triton 99, Saint Clair 94, LeSueur-Henderson 84.5, Blooming Prairie 52.5)
Wabasso/Red Rock Central Invitational
Adrian 45 Chaska/Chanhassen 18
Wabasso/Red Rock Central 46 Chaska/Chanhassen 20
Zumbrota-Mazeppa 46 Chaska/Chanhassen 17
Atwater-Cosmos-Grove City 43 Adrian 17
Atwater-Cosmos-Grove City 55 Zumbrota-Mazeppa 9
Awtater-Cosmos-Grove City 40 Wabasso/Red Rock Central 19
Wabasso/Red Rock Central 36 Zumbrota-Mazeppa 32
Adrian 33 Zumbrota-Mazeppa 25
(Atwater-Cosmos-Grove City, Canby, Madelia/Truman, Wabasso/Red Rock Central, Zumbrota-Mazeppa)
Lake Crystal-Wellcome Memorial 41 @ Windom/Mountain Lake 25
Zimmerman Invitational
(Princeton 206.5, Grand Rapids 140, Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 139, Saint Charles 136, Zimmerman 128, Pine Island 117.5, Albany 102, Rockford 75, Cooper 63.5, Rogers 39)
 
January 13, 2014
Mankato East 9 @ Lake Crystal 64
Saint Peter 7 @ Lake Crystal 61
Plainview-Elgin-Millville 38 @ Saint Charles 30
Virginia 42 @ Nashwauk-Keewatin 33
 
January 14, 2014
Aitkin 54, Crosby-Ironton 24 @ Mille Lacs
Aitkin 62 @ Mille Lacs 6
Crosby-Ironton 26 @ Mille Lacs 48
Atwater-Cosmos-Grove City 32 @ Foley 25
Badger/Greenbush-Middle River 54 @ Fosston/Bagley 21
Barnesville 54 @ Pelican Rapids 19
Belgrade-Brooten 42, Howard Lake-Waverly-Winsted 33 @ Piez
Belgrade-Brooten 12 @ Pierz 52
Howard Lake-Waverly-Winsted 12 @ Pierz 61
Bertha-Hewitt/Verndale 42, Prairie Valley 3,@ Royalton
Bertha-Hewitt/Verndale 60 Sauk Rapids 15@ Royalton
Bertha-Hewitt/Verndale 45 @ Royalton 33
Prairie Valley 15 Sauk Rapids 57 @ Royalton
Prairie Valley 6 @ Royalton 60
Sauk Rapids 34 @ Royalton 48
Blackduck/Cass Lake 27 @ Pequot Lakes/Pine River 45
Border West 34, Osakis 42 @ New York Mills
Border West 39 @ New York Mills 30
Osakis 37 @ New York Mills 32
Browerville 34 @ Long Prairie-Grey Eagle 42
Eden Valley-Watkins 42 @ Long Prairie-Grey Eagle 27
Browerville 33 Eden Valley-Watkins 42 @ Long Prairie-Grey Eagle
Byron 12 @ Kasson-Mantorville 46
Kenyon-Wanamingo 26 @ Kasson-Mantorville 35
Crookston 48 @ Park Rapids 27
Detroit Lakes 60, East Grand Forks 6 @ Walker-Hackensack-Akeley
Detroit Lakes 45 Roseau 27 @ Walker-Hackensack-Akeley
Detroit Lakes 50 @ Walker-Hackensack-Akeley 18
East Grand Forks 18 Roseau 56 @ Walker-Hackensack-Akeley
East Grand Forks 48 @ Walker-Hackensack-Akeley 28
Roseau 55 @ Walker-Hackensack-Akeley 24
Dilworth-Glyndon-Felton 42 @ Fertile-Beltrami 27
Pine City/Hinckley 18 @ Zimmerman 65
Faribault 47 @ Mankato East 27
Forest Lake 46 @ Osseo 22
Frazee 25 @ Perham 24
Grand Rapids 46 @ Hibbing 27
Holdingford 21 @ Milaca 48
Maple River 43, Saint James 25 @ River Valley
Maple River 67 @ River Valley 9
Saint James 54 @ River Valley 27
Minneota 69, Redwood Valley 12 @ Fulda/Murray County West
Minneota 69 @ Fulda/Murray County West 6
Redwood Valley 44 @ Fulda/Murray County West 27
Minnewaska 28, Sauk Centre/Melrose 45 @ Bold
Minnewaska 39 @ Bold 36
Sauk Centre/Melrose 48 @ Bold 34
Nwe London-Spicer 24 @ Kerkhoven-Murdock-Sunburg 45
Norwood-Young America 30 @ Rockford 41
Red Lake County Central 36 @ Mahnomen/Waubun 39
Sibley East 37, Waterville/Janesville 25 @ Madelia/Truman
Sibley East 51 @ Madelia/Truman 11
Waterville/Janesville 76 @ Madelia/Truman 6
Tracy-Milroy-Balaton 12 @ Adrian 69
Wabasso/Red Rock Central 36 @ Kerkhoven-Murdock-Sunburg 33
Wadena-Deer Creek 39 @ Staples-Motley 41
West Central 44 @ Morris/Hancock 27
Worthington 26 @ Pipestone 29
 
January 15, 2014
Burnsville 48 @ Saint Paul Humboldt 13
Washington Technology Magnet 72 @ Saint Paul Humboldt 6
Henry Sibley 57, Richfield 20 @ South Saint Paul
Henry Sibley 28 @ South Saint Paul 42
Richfield 16 @ South Saint Paul 51
Minneapolis Edison 42 Minneapolis Southwest 34 @ Minneapolis North
Minneapolis Roosevelt 32 Minneapolis Washburn  45 @ Minneapolis North
Minnepaolis Roosevelt 60 @ Minneapolis North 15
North Saint Paul 0 @ Tartan 78
 
January 16, 2014
Aitkin 56 @ Pine City/Hinckley 12
Andover 21 @ Coon Rapids 48
Benilde-Saint Margaret's 46, Cretin-Derham Hall 24@ Totino Grace
Benilde-Saint Margaret's 31  Osseo 35 @ Totino Grace
Benilde-Saint Margaret's 18 @ Totino Grace 59
Cretin-Derham Hall 24 Osseo 49 @ Totino Grace 49
Cretin-Derham Hall 3 @  Totino Grace 74
Osseo 4 @ Totino Grace 61`
Bloomington Kennedy 7 @ Apple Valley 55
Buffalo 20, Wayzata 53 @ Hopkins
Buffalo 22 @ Hopkins 52
Wayzata 46 @ Hopkins 30
Champlin Park 29 @ Blaine 48
Cooper 45, Park Center 27 @ Fridley
Cooper 33 @ Fridley 45
Park Center 21 @ Fridley 54
East Ridge 21, Shakopee 55 @ Stillwater
East Ridge 17 @ Stillwater 60
Shakopee 43 @ Stillwater 18
Eden Prairie 45 @ Minnetonka 27
Elk River 15 @ Anoka 53
Farmington 31 , Rosemount 29 @ Eagan
Farmington 35 @ Eagan 27
Rosemount 35 @ Eagan 26
Foley 45 @ Little Falls 21
Hibbing 18 Northwood 12 @ Nashwauk-Keewatin
Hibbing 30 @ Nashwauk-Keewatin 51
Northwoods 18 @ Nashwauk-Keewatin 24
Hutchinson 45, Waconia 17 @ Mound-Westonka
Hutchinson 31 @ Mound-Westonka 33
Hastings 46 @ Woodbury 26
Lakeville North  35@ Lakeville South 34
Mahtomedi 42, Saint Thomas Academy 43 @ Simley
Mahtomedi 10 @ Simley 57
Saint Thomas Academy 0 @ Simley 57
Mille Lacs 19 @ Mora 52
Minneapolis South 32 @ Minneapolis Patrick Henry 30
Minnehaha Academy/DeLaSalle 18 @ Trinity School at River Ridge 52
Northfield 37@ Rochester John Marshall 36
Park 36 @ Mounds View 29
Princeton 30 @ Saint Francis 34
Prior Lake 75 @ Burnsville 3
Proctor 12 @ Northwestern WI 36
Virginia 31 @ Northwestern WI 45
Roseville 21 @ Forest Lake 53
Rush City/Braham 12 @ Cloquet 60
Saint Agnes 45, Saint Paul Humboldt 9 @ Saint Paul Highland Park
Saint Agnes 34 @ Saint Paul Highland Park 39
Saint Paul Humboldt 12 @ Saint Paul Highland Park 66
Saint Cloud Tech 21 @ Rocori 45
Saint Croix Lutheran 6 @ Spectrum 50
Saint Michael-Albertville 43 @ Rogers 20
Saint Paul Central 51 @ Washington Technology Magnet 18
Saint Paul Johnson 29 @ Saint Paul Harding 35
United North Central 20 @ Pequot Lakes/Pine River-Backus 39
 
January 17, 2014
Adrian 34 @ Worthington 25
Apple Valley 73 @ Eastview 4
Rochester Century 6 @ Eastview 74
Austin27 @ Rochester Mayo 40
Benson 50, Browerville 24@ Osakis
Benson 54 Howard Lake-Waverly-Winsted 26 @ Osakis
Benson 25 @ Osakis 51
Browerville 25 Howard Lake-Waverly-Winsted 46 @ Osakis
Browerville 0 @ Osakis 60
Howard Lake-Waverly-Winsted 29 @ Osakis 42
Big Lake 22 @ Monticello 44
Blooming Prairie 30 @ Southland 45
Bold 30 @ Canby 43
Caledonia/Houston 34 @ Plainview-Elgin-Millville 33
Chatfield 51 @ Saint Charles 10
Chisago Lakes 12 @ Cambridge 59
Cooper 26 @ Armstrong 52
Crosby-Ironton 21 Sauk Rapids 48 @ Pierz
Crosby-Ironton 6 @ Pierz 71
Sauk Rapids 9 @ Pierz 66
Dassel-Cokato 25, Pequot Lakes/Pine River-Backus 39 @ Sauk Centre/Melrose
Dassel-Cokato 48 @ Sauk Centre/Melrose 22
Pequot Lakes/Pine River 58 @ Sauk Centre/Melrose 13
Deer River 26, Park Rapids 59 @ Red Lake County Central
Deer River 27, Parkers Prairie/Eagle Valley 35 @ Red Lake County Central
Deer River 21 @ Red Lake County Central 27
Park Rapids 58 Parkers Prairie/Eagle Valley 16 @ Red Lake County Central
Park Rapids 51 @ Red Lake County Central 24
Parkers Prairie/Eagle Valley 42 @ Red Lake County Central 39
Detroit Lakes 23 @ Perham 50
Dover-Eyota 54 @ Fillmore Central 22
Farmington 52 @ Faribault 15
Frazee 41 @ Menahga/Sebeka 18
Fulda/Murray County Central 9 @ Pipestone 45
Grand Meadow/Leroy-Ostrander/Kingsland 36 @ Lewiston/Rushford 32
Irondale 12, Maple Grove 48 @ Rockford
Irondale 18 @ Rockford 66
Maple Grove 51 @ Rockford 22
Lake Park-Audubon Invitational
(Moorhead 188, Dilworth-Glyndon-Felton 183, Fergus Falls 150, Fosston/Bagley 141.5, Pelican Rapids 131, Mahnomen/Waubun 121, United Clay Becker 117)
Little Falls 42, Saint Francis 27 @ Saint Michael-Albertville
Little Falls 24 @ Saint Michael-Albertville 43
Saint Francis 18 @ Saint Michael-Albertville 44
Long Prairie-Grey Eagle 24 @ Royalton 47
Milaca 20 @ Becker 34
Mound-Westonka 58 @ Buffalo 13
Zimmerman 15 Mound-Westonka 49 @ Buffalo
Zimmerman 41 @ Buffalo 39
Mounds View 33 @ Henry Sibley 34
New London-Spicer Invitational
(Bertha-Hewitt/Verndale 216, New London-Spicer 188.5, Saint Cloud Apollo 131, Lakeville South 129, Eden Valley-Watkins 103, Albany 94, Belgrade-Brooten 92.5, Minnetonka 83)
New Prague 14 @ Prior Lake 52
North Branch Invitational
(Centennial 233.5, Grand Rapids 222.5, North Branch 186, Rush City/Braham 100, Pine City/Hinckley 84.5, Washngton Technology Magnet 79, Fridley 70, Nashwauk-Keewatin 64)
Park 20 @ Hastings 39
Paynesville 30 @ Litchfield 43
Scott West 40 @ Watertown-Mayer 25
Waseca 5 @ Blue Earth 64 
Willmar 35 @ Alexandria 24
Windom/Mountain Lake 58 @ West Lyon IA 15
Windom/Mountain Lake 70 Hartley 9 @ West Lyon 9
 
January 18, 2014
Ashland WI Invitational
(Bayfield WI 129, Superior WI 126.5, Medford WI 114, Ashland WI 100, Northwestern WI 92.5, Lakeland WI 71, Proctor 29.5)
Benson Invitational
(Kerkhoven-Murdock-Sunburg 264, Benson 145, Fergus Falls 131, Ortonville 115, Minnewaska 103.5, Bold 94.5)
Brooklyn Center 26, Saint Croix Lutheran 34 @ South Saint Paul
Saint Croix Lutheran 12 @ South Saint Paul 69
Armstrong 42 Saint Croix Lutheran 35 @ South Saint Paul
Brooklyn Center 15 @ South Saint Paul 53
Armstrong 18 @ South Saint Paul 51
Armstrong 45 Brooklyn Center 21 @ South Saint Paul
Cambridge Invitational
Ellsworth 41 Perham 24
Mora 45 North Branch 30
Perham 48 North Branch 15
Mora 38 Perham 31
Moorhead 54 Mora 12
Moorhead 52 Forest Lake 18
Moorhead 58 Andover 18
Cambridge 55 Moorhead 6
Cambridge 49 Forest Lake 27
Cambridge 59 Andover 15
Forest Lake 47 Andover 27
Ellsworth 61 North Branch 13
Ellsworth 44 Mora 25
Champlin Park Invitational
Apple Valley 39 Champlin Park 3
White Bear Lake 36 Maple Grove 33
Hibbing 43 Champlin Park 12
Saint Francis 38 Maple Grove 24
Apple Valley 63 Hibbing 3
Saint Francis 35 White Bear Lake 30
Champlin Park 45 Maple Grove 11
White Bear Lake 40 Hibbing 33
Apple Valley 67 Saint Francis 6
Eastview Invitational
(Shakopee 191, Scott West 176.5, Eastview 146, Rosemount 144.5, Coon Rapids 134.5, Amery WI 118, Park 115, Farmington 85.5, Wayzata 82.5, Winona 64, Faribault 49, Minneapolis South 10)
Eden Prairie Invitational
(Saint Michael-Albertville 213.5, Anoka 159.5, Pierz 145.5, New Richmond WI 106, Sibley East 102, Owatonna 85, Eden Prairie 67.5, Spectrum 39, Somerset WI 26)
Elk River Invitational
(Elk River 187, Eagan 147.5, Chaska/Chanhassen 142.5, Royalton 133.5, Brainerd 131, Northfield 99.5, Osseo 88.5, Zimmerman 73.5, Saint Paul Harding 39, Cooper 14)
Estherville IA Invitational
Blue Earth 60 Estherville IA 14
Blue Earth 65 Sioux City Heelan IA 12
Blue Earth 57 Forest Lake IA 13
Blue Earth 63 Spirit Lake IA 15
Blue Earth 39 Linn Marr IA 28
Hayfield Invitational
(Hayfield 199.5, Rochester Mayo 194.5, Saint James 124, Grand Meadow/Leroy-Ostrander/Kingsland 118, Fairmont/Martin County West 116, Medford 108.5, Waseca 107, Rochester John Marshall 85, Minneapolis Southwest 47.5)
Henry Sibley Invitational
(Henry Sibley 227, Cannon Falls 203.5, Spring Lake Park 121, Burnsville 90, Saint Paul Johnson 76, Irondale 56.5 Saint Paul Humboldt 41, Saint Paul Highland Park 38)
Hillsboro WI Invitational
(Fennimore WI 147.5, Mondovi WI 134, Auburndale WI 104, Royall WI 103, La Crescent 98.5, Wautoma WI 82.5, Necedah WI 82, Pittsville WI 76.5, Kickapoo WI 73, Hillsboro WI 62)
Hutchinson Invitational
(Prior Lake 235, Atwater-Cosmos-Grove City 203, Jackson County Central 166.5, Willmar 151, Hutchinson 150, New Richland-Ellendale 110.5, Watertown-Mayer 110.5)
Lake Crystal-Wellcome Memorial Invitational
(Lake Crystal-Wellcome Memorial 225, Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 181, Austin 121, Pine Island 116, Litchfield 115.5, LeSueur-Henderson 85.5, Benilde-Saint Margaret's 76.5, Madelia/Truman 70, Blooming Prairie 62, Redwood Valley 48)
Lake Mills IA Invitational
United South Central 46 Lake Mills IA 26
United South Central 46 North Butler IA 27
United South Central 42 Humboldt IA 39
United South Central 60 West Hancock IA 9
United South Central 63 Garner IA 18
Lisbon ND Invitational
(South Border ND 204.5, Oakes ND 175, Lisbon ND 166.5, Wahpeton ND 163.5, Valley City ND 136, Napoleon ND 135.5, Central Cass ND 132, Border West 121, Jamestown ND 99, Bismarck Saint Mary's ND 93.5, Hillsboro ND 91, Linton ND 85, Grafton ND 44, Breckenridge 42, Lamoure ND 42, Kindred ND 41, New Salem ND 35, Ellendale/Edgeley ND 15, Lisbon JV 2, Tiopsa Zina SD 2)
Minnehaha Academy/DeLaSalle Invitational
(Kenyon-Wanamingo 265.5, Tri-City United 202.5, Trinity School at River Ridge 130, Orono 95, East Ridge 91.5, Cretin-Derham Hall 88, Mahtomedi 76, Minnehaha Academy/DeLaSalle 59, Saint Thomas Academy 54)
Mitchell SD Invitational
(Totino Grace 169, Parkston SD 165, Pierre SD 155, Rapid City Stevens SD 140, Mitchell SD 109, Bon Homme SD 100.5, Sturgis SD 98, Winner SD 77, Wagner SD 76.5, Howard SD 55)
Rock Valley IA Invitational
(MOC Floyd Valley IA 178, Worthington 169, Rock Valley IA 158.5, Central Lyon IA 141, Marcus IA 106.5,, West Christian IA  89, Okoboji IA 88, Akron IA 61.5, Sioux Falls Lincoln SD 52, West Sioux IA 52)
Rogers Invitational
Saint Cloud Tech 52 Saint Agnes 9
Holdingford 37 Blaine 36
Holdingford 49 Mille Lacs 21
Mille Lacs 42 Saint Agnes 21
Goodhue 45 Saint Cloud Tech 30
Goodhue 53 Mille Lacs 15
Blaine 60 Goodhue 6
Rogers 48 Saint Agnes 12
Rogers 39 Holdingford 34
Rogers 41 Dassel-Cokato 26
Dassel-Cokato 48 Saint Cloud Tech 27
Dassel-Cokato 28 Blaine 38
Staples-Motley Invitational
Aitkin 50 Long Prairie-Grey Eagle 21
Aitkin 24 Quad County 33
Aitkin 28 Sartell 34
Long Prairie-Grey Eagle 30 Crosby-Ironton 15
Kimball 65 Crosby-Ironton 17
Quad County 45 Kimball 29
Quad County 36 Sartell 30
Staples-Motley 48 Crosby-Ironton 24
Staples-Motley 39 Long Prairie-Grey-Eagle 31
Sartell 38 Kimball 35 
Stillwater Invitational
Chatfield 45 Albert Lea 18
Chatfield 84 Minneapolis Roosevelt 0
Chatfield 50 Waterville/Janesville 17
Albert Lea 36 Hudson WI 35
Osceola WI 48 Minneapolis Roosevelt 9
Stillwater 75 Minneapolis Roosevelt 0
Waterville/Janesville 39 Stillwater 34
Hudson WI 53 Waterville/Janesville 18
Bloomington Kennedy 43 Stillwater 27
Albert Lea 57 Osceola WI 18
Hudson WI 35 Bloomington Kennedy 26
Bloomington Kennedy 57 Oscoela WI 18
Tartan Invitational
Becker 43 Hopkins 23
Grand Rapids 70 Nashwauk-Keewatin 6
New Prague 72 All Stars 6
Tartan 57 Roseville 12
Hopkins 48 All Stars 30
Roseville 39 Nashwauk-Keewatin 37
New Prague 43 Becker 29
Tartan 39 Grand Rapids 33
Hopkins 42 Roseville 20
Becker 44 Grand Rapids 27
New Prague 38 Tartan 27
Thief River Falls Invitational
(Bemidji 161, Greenbush-Middle River/Badger 135.5, Thief River Falls 127.5. Crookston 122, Fargo Davies ND 113, New York Mils 96.5. Detroit Lakes 95.5, Park Rapids 80.5, Blackduck/Cass Lake 77, Fertile-Beltrami 75, Roseau 64.5, Norwood-Young America 61.5. Parkers Prairie/Eagle Valley 37, Red Lake County Central 33.5, Ottertail County Central 32, Browerville 26.5, East Grand Forks 22, Deer River 18, Walker-Hackensack-Akeley 13, West Marshall 0)
Tracy-Milroy-Balaton Invitational
Minneota 72 New Ulm 6
Minneota 61 Morris/Hancock 18
Minneota 75 Luverne 3
Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley/Montevideo 58 Luverne 12
Morris/Hancock 49 Marshall 12
New Ulm 68 Tracy-Milroy-Balaton 12
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 60 New Ulm 12
Marshall 48 Tracy-Milroy-Balaton 36
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 66 Tracy-Milroy-Balaton 15
Morris/Hancock 54 Tracy-Milroy-Balaton 30
Marshall 34 Luverne 33
New Ulm 49 Luverne 12
Tri- Valley SD Invitational
(Pipestone 255.5, Elk Point SD 186, Garretson SD 126, Dell Rapids SD 116, Parker SD 113, Tri-Valley SD 108, Kimball SD 89, Miller SD 75.5, Andes Central SD 68, Flandreau SD 55.5, Marion SD 49.5, Wessington Springs SD 43, Mount Vernon SD 25, Wolsey SD 15)
Zumbrota-Mazeppa Invitational
Maple River 32 Stewartville 44
Maple River 56 Wabasha-Kellogg 6
Maple River 41 Lewiston/Rushford 31
Zumbrota-Mazeppa 40 Stewartville 23
Stewartville 38 Barnesville 22
Lewiston/Rushford 45 Glenwood City WI 31
Barnesville 45 Lewiston/Rushford 31
Dover-Eyota 52 Glenwood City WI 22
Zumbrota-Mazeppa 54 Wabasha-Kellogg 23
Dover-Eyota 40 Barnesville 30
Wabasha-Kellogg 46  Glenwood City WI 34
Zumbrota-Mazeppa 41 Dover-Eyota 25
 
 
January 20, 2014
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 29 @ Mound-Westonka 41
Owatonna 49 @ Winona 27
 
January 21, 2014
Albany 12 @ Holdingford 47
Kimball  42 @ Holdingford 30
Barnesville 19 @ Frazee 46
Becker 38 @ Little Falls 30
Big Lake 21, Dassel-Cokato 52 @ Watertown-Mayer
Big Lake 9 @ Watertown-Mayer 66
Dassel-Cokato 28 @ Watertown-Mayer 35
Border West 44 @ Pelican Rapids 31
Canby 22 @ Adrian 39
Wabasso/Red Rock Central 27 @ Adrian 40
Cannon Falls 56 LaCrescent 17 @ Kasson-Mantorville
Cannon Falls 28 @ Kasson-Mantorville 41
LaCrescent 12 @ Kasson-Mantorville 63
Chatfield 70 @ Wabasha-Kellogg 3
Chisago Lakes 9, Foley 57 @ Mora
Chisago Lakes 36 @ Mora 28
Foley 40 @ Mora 27
Crosby-Ironton 33 @ Cloquet 45
Dover-Eyota 48 @ Plainview-Elgin-Millville 21
River Valley 28 @ Bold 45
East Grand Forks 24, Thief River Falls 45 @ Park Rapids
East Grand Forks 18 @ Park Rapids 37
Thief River Falls 45 @ Park Rapids 35
Fergus Falls 21, Ottertail County Central 49 @ Detroit Lakes
Fergus Falls 21 @ Detroit Lakes 42
Ottertail County Central 25 @ Detroit Lakes 43
Fillmore Central 33 @ Wabasha-Kellogg 28
Forest Lake 42 @ Osseo 22
Fosston/Bagley 35 @ Roseau 30
Hutchinson 23 @ Scott West 35
Jackson County Central 31 @ Lake Crystal-Wellcome Memorial 37
Madelia/Truman 3 @ Lake Crystal-Wellcome Memorial 67
Lewiston/Rushford 25 @ Caledonia/Houston 39
Minneapolis North 0, Sibley East 60 @ Saint James
Minneapolis North 0 @ Saint James 81
Sibley East 42 @ Saint James 27
Minneota 56, Paynesville 21 @ Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley/Montevideo
Minneota 33 @ Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley/Montevideo 20
Paynesville 15 @ Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley/Montevideo 54
Pequot Lakes/Pine River 15 @ Perham 35
New London-Spicer 14 @ Atwater-Cosmos-Grove City 58
New Ulm 40@ Saint Peter 33
New York Mills 47 @ Walker-Hackensack-Akeley 28
Ortonville 31, Parkers Prairie/Eagle Valley 42 @ Long Prairie-Grey Eagle
Ortonville 30 @ Long Prairie-Grey Eagle 52
Parkers Prairie/Eagle Valley 24 @ Long Prairie-Eagle Valley 49
Osakis 40 @ Royalton 34
Quad County 54 @ Minnewaska 19
Redwood Valley 24, Windom/Mountain Lake 51 @ Pipestone
Redwood Valley 18 @ Pipestone 57
Windom/Mountain Lake 26 @ Pipestone 35
Rockford 33 @ Howard Lake-Waverly-Winsted 42
Rocori  42@ Sauk Rapids 34
Rogers 34 @ Zimmerman 33
Saint Cloud Tech 42 @ Sauk Rapids 33
Saint Agnes 24, Saint Croix Lutheran 43 @ Saint Thomas Academy
Saint Agnes 36 @ Saint Thomas Academy 42
Saint Croix Lutheran 48 @ Saint Thomas Academy 32
Saint Clair 23 @ United South Central 33
Sauk Centre/Melrose 44 @ Belgrade-Brooten 24
Stewartville 25, Zumbrota-Mazeppa 29 @ Hayfield
Stewartville 46 @ Hayfield 16
Zumbrota-Mazeppa 45 @ Hayfield 25
Tracy-Milroy-Balaton 12 @ Worthington 61
United Clay Becker 7 @ United North Central 63
Waconia 64 @ Norwood-Young America 9
Waconia 36 Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 31 @ Norwood-Young America
Warren-Alvarado-Oslo 6 @ Fertile-Beltrami 66
Willmar 51 @ Brainerd  15
 
January 22, 2014
Burnsville 21, Eden Prairie 56,  @ Washington Technology Magnet
Burnsville 12 South Saint Paul 66 @ Washington Technology Magnet
Burnsville 24 @ Washington Technology Magnet 54
Eden Prairie 29 South Saint Paul 33 @ Washington Technology Magnet
Eden Prairie 69 @ Washington Technology Magnet 12
South Saint Paul 60 @ Washington Technology Magnet 15
Minneapolis Patrick Henry 30, Richfield 36 @ Columbia Heights
Minneapolis Patrick Henry 42 @ Columba Heights 38
Richfield 33 @ Columbia Heights 31
 
January 23, 2014
Adrian 45 @ Windom/Mountain Lake 19
Austin 4 @ Owatonna 59
Badger/Greenbush-Middle River 31 @ Bemidji 30
Benson27, Paynesville 47 @ Morris/Hancock
Benson 15 @ Morris/Hancock 52
Paynesville 29 @ Morris/Hancock 37
Bertha-Hewitt/Verndale 41, Staples-Motley 9 @ Pelican Rapids
Bertha-Hewitt/Verndale 63 @ Pelican Rapids 17
Staples-Motley 43 @ Pelican Rapids 34
Blooming Prairie 4 @ Maple River 73
Brainerd 30 @ Saint Cloud Tech 31
Canby 80 @ Ortonville 0
Cannon Falls 26 @ Stewartville 33
Chatfield 49 @ Caledonia/Houston 18
Cloquet 60, Virginia 12 @ Grand Rapids
Cloquet 10 @ Grand Rapids 59
Virginia 0 @ Grand Rapids 72
Cretin-Derham Hall 43 @ East Ridge 21
Waconia 43 @ Litchfield 31
Delano 13, New London-Spicer 58, @ Annandale/Maple Lake
Delano 17 @ Annandale/Maple Lake 63
New London-Spicer 34 @ Annandale/Maple Lake 23
East Grand Forks 18 @ Mahnomen/Waubun 59
Fairmont/Martin County West 23, Worthington 42 @ Fulda/Murray County Central
Fairmont/Martin County West 58 @ Fulda/Murray County Central 21
Worthington 61 @ Fulda/Murray :County Central 9 
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 8 @ Hutchinson 61
Hayfield 18 @ Dover-Eyota 46
Kasson-Mantorville 62 @ Lake City 10
Kimball 44 @ Belgrade-Brooten 26
Lakeville North 39 @ Eagan 31
Lakeville South 9 @ Eagan 41
Long Prairie-Grey Eagle 15 @ Pierz 59
Marshall 51 @ River Valley 22
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 56 Milbank SD 10 @ Deuel SD
Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley/Montevideo 58 @ Deuel SD 8
Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley/Montevideo 66 Sisseton SD 9 @ Deuel SD
Moorhead  34@ Alexandria 28
Mounds View 15 @ Hastings 49
Park Rapids 30@ West Central 45
Royalton 36 @ West Central 34
Perham 64 @ Ottertail County Central 6
Pine City/Hinckley 6@ Milaca 70
Quad County 12 @ Kerkhoven-Murdock-Sunburg 54
Sibley East 64 @ Norwood-Young America 9
Rochester Century 9 @ Albert Lea 68
Roseau 16 @ Blackduck/Cass Lake 62
Rush City/Braham 12 @ Aitkin 62
United South Central 51 @ Madelia/Truman 13
Sauk Rapids  31@ Big Lake 41
Spring Lake Park 30 @ Benilde-Saint Margaret's 49
Triton 25 @ Byron 46
United Clay Becker  15@ Dilworth-Glyndon-Felton 65
United North Central 37 @ New York Mills 28
Wabasha-Kellogg 30 @ Saint Charles 41
Wadena-Deer Creek 19 @ Border West 53
Walker-Hackensack-Akeley 36 @ Red Lake County Central 40
Wayzata 27 @ Stillwater 41
Winona 30 @ Faribault 31
Zumbrota-Mazeppa 57 @ Goodhue 19
 
January 24, 2014
Adrian 35 @ Jackson County Central 28
Bemidji 41 @ Grand Rapids 25
Benson10 @ Kerkhoven-Murdock-Sunburg 62
Blue Earth 48 @ Saint Peter 24
Browerville Invitational
Holdingford 37 Parkers Prairie/Eagle Valley 33
Holdingford 33 Border West 27
West Central 49 Holdingford 20
West Central 60 Parkers Prairie/Eagle Valley 12
Border West 57 Browerville 24
Border WEst 48 Belgrade-Brooten 30
Belgrade-Brooten 48 Browerville 18
Parkers Prairie/Eagle Valley 60 Browerville 18
Champlin Park 20, Fillmore Central 48 @ Becker
Champlin Park 6 @ Becker 61
Fillmore Central 28 @ Becker 39
Chisago Lakes Invitational
(Simley 236, Park 187, Chisago Lakes 135, Mahtomedi 96.5, Zimmerman 93, Cloquet 75, Orono 64, Spring Lake Park 58)
Eden Valley-Watkins 9 @ Royalton 47
Fairmont/Martin County West 39, Tracy-Milroy-Balaton 30 @ Redwood Valley
Fairmont/Martin County West 59@ Redwood Valley 18
Tracy-Milroy-Balaton 30 @ Redwood Valley 51
Fridley 19, Minneapolis Patrick Henry 42 @ Totino Grace
Fridley 0 @ Totino Grace 77
Fridley 48 Minneapolis Washburn 28 @ Totino Grace
Minneapolis Patrick Henry 0 @ Totino Grace 71
Minneapolis Patrick Henry 70 Minneapolis Washburn 0 @ Totino Grace
Minneapolis Washburn 0 @ Totino Grace 78
Henry Sibley 12 @ Simley 46
Irondale 18 @ Cooper 60
Kenyon-Wanamingo  31@ New Prague 27
Kenyon-Wanamingo 84 Minneapolis Roosevelt 0 @ New Prague
Minneapolis Roosevelt 0 @ New Prague 79
Lakeville North 27 @ Bloomington Kennedy 32
Little Falls 69, Saint Cloud Apollo 10 @ Sartell
Little Falls 55 @ Sartell 17
Saint Cloud Apollo 25 @ Sartell 50
Monticello 37 @ Saint Francis 27
Mora 55 @ Albany 15
Mounds View 19 @ Centennial 47
Nashwauk-Keewatin 15 @ Hibbing 55
Norwood-Young America 57, Saint Agnes 21 @ LeSueur-Henderson
Norwood-Young America 47 @ LeSueur-Henderson 22
Saint Agnes12 @ LeSueur-Henderson 64
Osakis 59 @ Ottertail County Central 19
Prior Lake 41 @ Rosemount 23
Rogers 36 @ Princeton 28
Saint Micheal-Albertville 29 Cambridge 24
Saint Paul Harding 24 @ Roseville 40
Sibley East 35 @ Watertown-Mayer 30
Spectrum Invitational
(Saint James 198, Richfield/Edina 135.5, Columbia Heights 133, Benilde-Saint Margaret's 120, Saint Paul Johnson 111, Delano 101, Spectrum 101, Brooklyn Center 82)
Tri-City United 23 @ Scott West 50
Waterville/Janesville 36@ New Richland-Ellendale 34
Wayzata 17, Willmar 49 @ Rocori
Wayzata 32 @ Rocori 37
Willmar 40 @ Rocori 23
 
January 25, 2014
Bloomington Kennedy Invitational
Minnetonka 62 Irondale 12
Minnetonka 50 Saint Paul Highland Park 12
Woodbury 54 Minnetonka 18
Scott West 41 Hastings 16
Scott West 48 Woodbury 12
Champlin Park 46 Irondale 18
Scott West 78  Saint Paul Highland Park 5
Hastings 70 Champlin Park 12
Saint Paul Highland Park 24 Champlin Park 45
Bloomington Kennedy 23 Woodbury 40
Bloomington Kennedy 21 Hastings 33
Bloomington Kennedy 63 Irondale 12
Canby 40, Chaska/Chanhassen 24 @ Waconia
Chaska/Chanhassen 19 @ Waconia 43
Canby 32 @ Waconia 29
Cooper Invitational
Fillmore Central 48 Minneapolis Southwest 15
Cooper 54 Minneapolis Southwest 27
Goodhue 54 Fillmore Central 29
Minneapolis Patrick Henry 49 Mille Lacs 31
Minneapolis Patrick Henry 48 Fillmore Central 33
Minneapolis Patrick Henry 39 Cooper 27
Goodhue 57 Mankato West 18
Mankato West 39 Cooper 26
Mille Lacs 60 Minneapolis Southwest 16
Goodhue 59 Cooper 9
Mille Lacs 52 Mankato West 27
Henry Sibley 47, Hopkins 28 @ Rosemount
Hopkins 0 @ Rosemount 61
Henry Sibley 21 @ Rosemount 49
Fergus Falls Invitational
Apple Valley 76 Fergus Falls 0
Apple Valley 62 Bismarck Century 4
Apple Valley 64 West Fargo 3
Bismarck Century 45 Kimball 24
Bismarck Century 42 Little Falls 27
Kimball 38 Wahpeton 30
West Fargo 57 Little Falls 15
West Fargo 69 Thief River Falls 6
Little Falls 34 Wahpeton 25
Wahpeton 40 Fergus Falls 31
Fergus Falls 36 Sauk Rapids 25
Thief River Falls 42 Sauk Rapids 27
Kimball 46 Thief River Falls 31
Forest Lake Invitational
Big Lake 38 Forest Lake s31
Foley 62 Forest Lake 10
Forest Lake 48 LeSueur-Henderson 24
Stillwater 36 Big Lake 31
Stillwater 59 LeSueur-Henderson 15
Foley 59 Stillwater 3
Big Lake 54 LeSueur-Henderson 21
Foley 72 LeSueur-Henderson 3
Foley 53 Big Lake 12
Grand Rapids Invitational
(Grand Rapids 235.5, Aitkin 179, North Branch 162, Mahnomen/Waubun 131, Hibbing 119, Rush City /Braham 90, Nashwauk-Keewatin 69, Walker-Hackensack -Akeley 66, Ashland WI 54, Deer River 36, Virginia 29, Proctor 18, Northwoods 4)
Heart O'Lakes Conference/Mid-State Conference @ Staples-Motley
(Perham 207, Frazee 204.5, Pequot Lakes/Pine River-Backus 177, Dilworth-Glyndon-Felton 107, Detroit Lakes 100,  Pelican Rapids 99.5, Barnesville 95, United Clay Becker 70, Crosby-Ironton 64, Park Rapids 58, Staples-Motley 43, Breckenridge 40, Wadena-Deer Creek 29)
Howard Lake-Waverly Invitational
(Howard Lake-Waverly-Winsted 191, Rockford 191, Albany 113.5, Minneapolis Washburn 106, Minneapolis Edison 82, River Valley 74, Minneapolis Roosevelt 66, All Stars 27)
Kasson-Mantorville Invitational
United South Central 40 Byron 36
United South Central 35 Centennial 34
Byron 40 Centennial 31
Caledonia/Houston 37 Lewiston/Rushford 36
Ellsworth 52 Centennial 14
Lewiston/Rushford 32 Byron 30
New Richland-Ellendale 36 Centennial 35
New Richland-Ellendale 55 Lewiston/Rushford 21
Prior Lake 42 Lewiston/Rushford 25
Prior Lake 48 Byron 27
Kasson-Mantorville 55 United South Central 15
Kasson-Mantorville 40 Caledonia/Houston 17
Caledonia/Houston 42 United South Central 27
Ellsworth 57 New Richland-Ellendale 14
Ellsworth 34 Prior Lake 31
Kasson-Mantorville 36 Ellsworth 33
Prior Lakes 42 Kasson-Mantorville 22
Caledonia/Houston 35 New Richland-Ellendale 30
Lake City Invitational
(Chatfield 241.5, Plainview-Elgin-Millville 148, Hayfield 130.5, Rochester Mayo 121.5, Saint Charles 118.5, Wabasha-Kellogg 113, Windom/Mountain Lake 113, Medford 84.5,  Lake City 76, Blooming Prairie 26)
Larimore ND Invitational
(Pembina County North 214.5, Greenbush-Middle River/Badger 212.5,Grand Forks Central ND 164, Grand Forks Red River ND 108, Larimore ND 70, Mayville-Portland ND 60, Devils Lake ND 49, Grafton ND 25)
Luverne Invitational
Luverne 48 Sheldon IA 30
Pipestone 63 Sheldon IA 9
Wabasso/Red Rock Central 57 Sheldon IA 11
Worthington 72 Sheldon IA 6
Wabasso/Red Rock Central 43 Brandon Valley SD 23
Blue Earth 47 Worthington 23
Pipestone 69 Sioux Falls Lincoln SD 9
Brandon Valley SD 55 Luverne 24
Blue Earth 44 Pipestone 22
Worthington 71 Sioux Falls Lincoln SD 12
Wabasso/Red Rock Central 52 Luverne 15
Pipestone 42 Brandon Valley SD 37
Blue Earth 72 Sioux Falls Lincoln SD 6
Luverne 47 Sioux Falls Lincoln SD 28
Blue Earth 29 Wabasso/Red Rock Central 26
Worthington 54 Brandon Valley SD 21
New Ulm 22 @ Saint James 42
 Owatonna 29 @ Albert Lea 27
Riceville IA Invitational
(Crestwood IA 171, Forest City IA 117, Saint Ansgar IA 110, Grand Meadow/Leroy-Ostrander/Kingsland 91, Waukon IA 89, Garner IA 69, Riceville IA 46, Elkdar Center IA 6)
Rochester Century Invitational
(Lake Crystal-Wellcome Memorial 202, Cannon Falls 170.5, Stewartville 142.5, Waterville/Janesville 121, Lakeville South 103, Northfield 98, Saint Clair 86, Rochester Century 58 Triton 55, Winona 52.5, East Ridge 52, LaCrescent 35.5, Saint Agnes 22, Southland 5)
Saint Croix Falls Wi Invitationanl
(Hudson WI 215, Amery WI 171, Boyceville WI 153, Wisconsin Rapids WI 146.5, Princeton 145.5, River Falls WI 139, Saint Croix Falls WI 117.5, Chetek WI 93.5, Cameron WI 88, Luck WI 79, Flambeau WI 54, Spencer WI 52, Pine City/Hinckley 35, Northwestern WI 32, Ogilvie 25, Cornell WI 16, Chisago Lakes JV 10)
South Saint Paul Invitational
(Pierz 207.5, Lakeville North 160, Monticello 142, Eagan 139, South Saint Paul 138, Maple Grove 129.5, Andover 106, Benilde-Saint Margaret's 106, Blaine 90, Austin 74, Mankato East 62, Cretin-Derham Hall 60, Saint Paul Central 45, Saint Paul Harding 30, Saint Paul Como Park 5, North Saint Paul 3)
West Central Conference @ Montevideo
(Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 171, Atwater-Cosmos-Grove City 164, Paynesville 85, Minnewaska 78, Quad County 77, Bold 71, Sauk Centre/Melrose 65, Morris/Hancock 61, Benson 45)
 
January 28, 2014
Albert Lea 45 @ Waterville/Janesville 24
Badger/Greenbush-Middle River 51, Red Lake County Central 24 @ West Marshall
Badger/Greenbush-Middle River 78 @ West Marshal 6
Red Lake County Central 48 @ West Marshall 12
Barnesville 36 @ Border West 32
Breckenridge 4, Kerkhoven-Murdock-Sunburg 71 @ Ortonville
Quad County 67 @ Ortonville 12
Breckenridge 11 Quad County 64 @ Ortonville
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 57 @ Ortonville 18
Dassel-Cokato 48, Delano 21 @ Orono
Dassel-Cokato 60 @ Orono 18
Dassel-Cokato 21 Mound-Westonka 48 @ Orono
Delano 22 Litchfield 48 @ Orono
Litchfield 58 @ Orono 11
Farimont/Martin County West 42, Luverne 31 @ Adrian
Fairmont/Martin County West 9 @ Adrian 59
Luverne 12 @ Adrian 54
Fertile-Beltrami 33 @ Crookston 40
Grand Meadow/Leroy-Ostrander/Kingsland 27 @ Fillmore Central 42
Lake City 9 @ Zumbrota-Mazeppa  55
Lake Crystal-Wellcome Memorial 66 @ River Valley 12
Lakeville South 46 @ Richfield/Edina 31
LeSueur-Henderson 53 @ Tri-City United 17
Mahnomen/Waubun 36 @ Lake Park-Audubon 24
Mankato East 33, Waseca 45 @ Saint Peter
Mankato East 26 @ Saint Peter 49
Waseca 41 @ Saint Peter 33
New London-Spicer 48 @ Bold 22
New Ulm 17 @ Sibley East 55
New York Mills 49 @ Ottertail County Central 27
Park 32 @ White Bear Lake 37
Parkers Prairie/Eagle Valley 15 @ Menahga/Sebeka 52 
Pierz 53 @ Aitkin 21
Sibley-Ocheyedan IA 54 @ Worthington 25
Wabasso/Red Rock Central 69 @ Redwood Valley 9
 
January 29, 2014
Armstrong 25 @ Andover 48
Park Center 25 @ Andover 52
Park Center 27 Armstrong 42 @ Andover
Centennial 53, Osseo 9 @ Blaine
Osseo 30 @ Blaine 46
Centennial 40 @ Blaine 32
Coon Rapids 22 @ Elk River 33
Eden Prairie 56, Saint Paul Harding 16 @ Saint Paul Humboldt
Eden Prairie 77 @ Saint Paul Humboldt 0
Saint Paul Harding 60 @ Saint Paul Humboldt 10
Saint Paul Como Park 15 @ Saint Paul Central 53
Washington Technology 54 @ Saint Thomas Academy 24
 
January 30, 2014
Alexandria 62 @ Saint Cloud Apollo 15
Annandale/Maple Lake 72 @ Orono 4
Apple Valley 50 @ Eagan 18
Belgrade-Brooten 15 @ Royalton 45
Benilde-Saint Margaret's 44 @ Minneapolis Patrick Henry 21
Columbia Heights 24 Spring Lake Park 50 @ Minneapolis Patrick Henry
Columbia Heights 36 Benilde-Saint  Margaret's 40
Brainerd 52, Roseau 21 @ Bemidji
Brainerd 24 @ Bemidji 46
Roseau 15 @ Bemidji 54
Mound-Westonka 44 Minnetonka 27 @ Wayzata
Mound-Westonka 42 @ Wayzata 24
Minnetonka 41 @ Wayzata 28
Burnsville 21 @ Bloomington Kennedy 59
Byron 24, Stewartville 48 @ Pine Island
Byron 34 @ Pine Island 33
Stewartville 46 @ Pine Island 16
Cambridge 34, Simley 20 @ Owatonna
Cambridge 46 @ Owatonna 23
Simley 44 @ Owatonna 14
Centennial 84, Minneapolis Washburn 0 @ South Saint Paul
Centennial 31 @ South Saint Paul 33
Minneapolis Washburn 9 @ South Saint Paul 71
Clark SD 41, Ortonville 39 @ Sisseton SD
Ortonville 63 Tiospa Zina SD 20 @ Sisseton SD
Ortonville 45 @ Sisseton SD 36
Cretin-Derham Hall 47 @ Saint Thomas Academy 21
Crookston 56 @ East Grand Forks 16
Crosby-Ironton 21, Park Rapids 57 @ Wadena-Deer Creek
Crosby-Ironton 36 @ Wadena-Deer Creek 46
Park Rapids 48 @ Wadena-Deer Creek 31
Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley/Montevideo 69, Fulda/Murray County Central 9 @ Quad County
Dawson-Boyd/Lac qui Parel Valley/Montevideo 55 @ Quad County 6
Fulda/Murray County Central 16 @ Quad County 60
Deer River 28 @ Hibbing 45
Detroit Lakes 54, Fosston/Bagley 21 @ Thief River Falls
Detroit Lakes 32 @ Thief River Falls 35
Fosston/Bagley 24 @ Thief River Falls 51
Eastview 17 @ Prior Lake 48
Faribault 33 @ Austin 36
Farmington 28, New Prague 29, @ Northfield
Farmington 20 Shakopee 43 @ Northfield
Farmington 64 @ Northfield 9
New Prague 28 Shakopee 29 @ Northfield
New Prague 61 @ Northfield 14
Shakopee 62 @ Northfield 18
Foley 29 @ Hutchinson 24
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 24, Lake Crystal-Wellcome Memorial 34 @ Atwater-Cosmos-Grove City
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 36 Sibley East 29 @ Atwater-Cosmos-Grove City
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 24 @ Atwater-Cosmos-Grove City 48
Lake Crystal-Wellcome Memorial 39 Sibley East 24 @ Atwater-Cosmos-Grove City
Lake Crystal-Wellcome Memorial 33 @ Atwater-Cosmos-Grove City 32
Sibley East 18 @ Atwater-Cosmos-Grove City 41
Goodhue 33, Lake City 29 @ Cannon Falls
Goodhue 22 @ Cannon Falls 49
Lake City 28 @ Cannon Falls 47
Hayfield 60, LaCrescent 16 @ Kenyon-Wanamingo
Hayfield 21 @ Kenyon-Wanamingo 48
LaCrescent 0 @ Kenyon-Wanamingo 76
Hopkins 25 @ Eden Prairie 46
Howard Lake-Waverly-Winsted 33 @ Eden Valley-Watkins 44
Kasson-Mantorville 37, Zumbrota-Mazeppa 21 @ Triton
Kasson-Mantorville 70 @ Triton 6
Zumbrota-Mazeppa 71 @ Triton 12
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 35 @ Canby 22
Litchfield 48 @ Eden Valley -Watkins 9
Little Falls 60 @ Sauk Rapids 18
Mahnomen/Waubun 44 @ Fertile-Beltrami 34
Mankato West 43 @ Rochester Century 36
Mankato West 27, Rochester Mayo 40 @  Rochester Century
Marshall 17, Pipestone 29 @ Luverne
Marshall 30 @ Luverne 38
Pipestone 41 @ Luverne 30
Medford 38 @ Blooming Prairie 34
Mille Lacs 46 @ Rush City/Braham 33
Minneapolis Southwest 18 @ Minneapolis Patrick henry 57
Minneota 39, Wabasso/Red Rock Central 21 @ Benson
Minneota 73 @ Benson 0
Wabasso/Red Rock Central 63 @ Benson 14
Moorhead 49 @ Barnesville 20
Mora 48 @ Becker 25
New London-Spicer 46 @ Orono 12
New Ulm 49, River Valley 22 @ Saint Clair
New Ulm 34 @ Saint Clair 32
Ogilvie 6  @ Aitkin 72
River Valley 22 @ Saint Clair 46
Pierz 51 @ Kimball 18
Redwood Valley 7 @ Worthington 66
Rochester John Marshall 39 @ Winona 29
Rockford 24 @ Kimball 50
Rocori 61 @ Fergus Falls 14
Rosemount 54 @ Lakeville South 14
Saint Cloud Tech 26 @ Sartell 40
Saint Michael-Albertville 67 @ Maple Grove 10
Saint Paul Central 72 @ Saint Paul Humboldt 3
Minneapolis Edison 0 Saint Paul Central 76 @ Saint Paul Humboldt
Minneapolis Edison 45 @ Saint Paul Humboldt 3
Saint Paul Harding 34 @ Washington Technology Magnet 33
Saint Paul Highland Park34 @ Saint Paul Como Park 33
Sauk Centre/Melrose 42 @ Albany 33
Stillwater 32 @ Forest Lake 30
Totino Grace 70 @ Spring Lake Park 12
Tri-Metro Conference @ Spectrum
(Trinity School at River Ridge 181, Spectrum 173, Brooklyn Center 131, Saint Agnes 104,  Saint Croix Lutheran 102, Minnehaha Academy/DeLaSalle 80)
United Clay Becker30 @ Red Lake County Central 45
Waseca 18, Waterville/Janesville 60 @ LeSueur-Henderson
Waseca 29 @ LeSueur-Henderson 42
Waterville/Janesville 58 @ LeSueur 24
Watertown-Mayer 42 @ Chaska/Chanhassen 21
West Central 69 @ Breckenridge 11
West Marshall 9 @ Grafton ND 47
Willmar 57 @ Sauk Rapids 14
Woodbury 39 @ Mounds View 27
 
January 31, 2014 
Albany20, Becker 46 @ Sartell
Albany 0 @ Sartell 78
Becker 34 @ Sartell 33
Albert Lea 25 @ Adrian 41
Anoka 69@ Armstrong 4
Centennial 60 @ Armstrong 12
Saint Cloud Tech 36 @ Sauk Centre/Melrose 37
Caledonia/Houston 46 @ Dover-Eyota 28
Champlin Park 12 @ Coon Rapids 66
Cloquet 19, Mora 47 @ Hibbing
Cloquet 37 Pine City/Hinckley 36 @ Hibbing
Cloquet 41 @ Hibbing 36
Mora 62 Pine City/Hinckley 12 @ Hibbing
Mora 55 @ Hibbing 13
Pine City/Hinckley 22 @ Hibbing 51
Detroit Lakes 48, Wadena-Deer Creek 6 @ Pequot Lakes/Pine River-Backus
Detroit Lakes 40 @ Pequot Lakes/Pine River-Backus 22
Wadena-Deer Creek 4 @ Pequot Lakes/Pine River-Backus 72
Eagan 40, Henry Sibley 24 @ Park
Eagan 36@ Park 34 
Henry Sibley 29 @ Park 43
Eden Valley-Watkins 37 @ Minnewaska 39
Farmington 15, Owatonna 36 @ Rochester Mayo
Farmington 50 @ Rochester Mayo 18
Owatonna 59 @ Rochester Mayo 12
Fridley 48 @ Irondale 18
Grand Rapids 57 Fridley 18 @irondale
Grand Rapids 60 @ Irondale 12
Hastings 60, Saint Paul Harding18  @ White Bear Lake
Hastings 39 Tartan 26 @ White Bear Lake
Hastings 36 @ White Bear Lake 10
Saint Paul Harding 11  Tartan 64 @ White Bear Lake
Saint Paul Harding 12 @ White Bear Lake 55
Tartan48 @ White Bear Lake 23
Howard Lake-Waverly-Winsted 13 @ Watertown-Mayer 60
Jackson County Central 40 @ Windom/Mountain Lake 25
LaCrescent 10 @ Byron 56
Lakeville North Invitational
Lakeville South 37 Stewartville 32
Woodbury 34 Stewartville 28
Lakeville North 72 Minneapolis South  6
New Richland-Ellendale 38 Woodbury 37
Lakeville North 43 Eden Prairie 19
New Richland-Ellendale 42 Lakeville South 24
Lakeville north 41 New Richland-Ellendale 24
Woodbury 63 Minneapolis South 12
Eden Prairie 40 Lakeville South 27
LeSueur-Henderson 33, New Ulm 39 @ Madelia/Truman
LeSueur-Henderson 36 @ Madelia/Truman 44
New Ulm 51 @ Madelia/Truman 24
Tri-City United 30 @ Watertown-Mayer 41
Lewiston/Rushford 22, Zumbrota-Mazeppa 49 @ Chatfield
Lewiston/Rushford 6 @ Chatfield 68
Zumbrota-Mazeppa 16 @ Chatfield 46
Mankato East 32 @ Rochester John Marshall  37
Maple Grove 47 @ Andover 27
Milaca 13 @ Foley 40
Mississippi 8 Confernece @ Monticello
(Cambridge 214, Saint Michael-Albertville 187, Monticello 142.5, Saint Francis 130, Princeton 116.5, Rogers 102, North Branch 86, Chisago lakes 79, Big Lake 73.5, Buffalo 44)
Mounds View 37 @ Osseo 22
Norwood-Young America 33, Paynesville 30 @ Scott West
Norwood-Young America 3 @ Scott West 75
Paynesville 11 @ Scott West 56
Park Center 9 @ Elk River 67
Pelican Rapids 32 @ Dilworth-Glyndon-Felton 45
Perham 57 @ Fergus Falls 17
Pierz 59 @ Holdingford 10
Plainview-Elgin-Millville  64@ Wabasha-Kellogg 12
River Valley 22, Saint Peter 60 @ Fairmont/Martin County West
River Valley 12 @ Farimont/Martin County West 55
Saint Peter 30 @ Fairmont/Martin County West 45
Rockford 39 @ Belgrade-Brooten 40 
Roseville 27  @ Stillwater 48
Saint James 22 @ Blue Earth 50
Tracy-Milroy-Balaton 30 @ Bold 51
United South Central 51 @ Mankato East 24
United South Central 54 Rochester John Marshall 21 @ Mankato East
Rochester John Marshall 37 @ Mankato East 32
Walker-Hackensack Invitational
(Blackduck/Cass Lake 209.5, Fosston/Bagley 138, Staples-Motley 133, Crosby-Ironton 126.5, East Grand Forks 116, Walker-Hackensack-Akeley 93, Virginia 76, Barnesville JV 69, Deer River 50, Nashwauk-Keewatin 49)
West Central  32@ Osakis 30
Wright County Conference @ New London-Spicer
(Hutchinson 215.5, Mound-Westonka 179, New London-Spicer 157, Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 144,  Annandale/Maple Lake 138, Waconia 131, Dassel-Cokato 118, Litchfield 75.5, Orono 74, Delano 32)
 
February 1, 2014
Alexandria Invitational
(Kerkhoven-Murdock-Sunburg 169, Moorhead 167, Frazee 154, Alexandria 138, Rocori 114, Morris/Hancock 85, Albany 68.5, Minnewaska 68, Saint cloud Apollo 48, Wadena-Deer Creek 0)
Anoka Invitational
Little Falls 28 Hastings 42
Little Falls 45 Saint Francis 32
Willmar 54 Little Falls 17
Anoka 41 Willmar 18
Apple Valley 48 Anoka 19
Apple Valley 67 Prior Lake 6
Prior Lake 49 Saint Francis 15
Prior Lake 32 Hastings 19
Anoka 39 Hastings 18
Armstrong Invitational
Goodhue 60 Minneapolis Southwest 20
Eastview 58 Goodhue 9
Goodhue 42 Faribualt 27
Goodhue 60 Mahtomedi 20
Spectrum 41 Redwood Valley 32
Spectrum 48 Minneapolis Southwest 9
Eastview 50 White Bear Lake 10
Eastview 54 Maple Grove 18
Maple Grove 50 Armstrong 18
Armstrong 42 Fridley 29
Armstrong 42 Spectrum 34
South Saint Paul 42 Faribault 34
White Bear Lake 38 South Saint Paul 31
White Bear Lake 39 Faribault 20
South Saint Paul 34 Maple Grove 30
Mahtomedi 59 Minneapolis Southwest 24
Fridley 42 Minneapolis Southwest 28
Redwood Valley 54 Fridley 22
Redwood Valley 60 Mahtomedi 21
Atwater-Cosmos-Grove City 40 @ Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 27
Atwater-Cosmos-Grove City 55 Quad County 24 @ Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo
Wabasso/Red Rock Central 38 @ Canby 17
Benson 6 @ Canby 66
Blaine Invitational
Coon Rapids 38 Milaca 26
Elk River 42 Milaca 28
Milaca 52 Andover 9
Coon Rapids 64 Spring Lake Park 17
Andover 51 Spring Lake Park 18
Eden Prairie 58 Spring Lake Park 15
Elk River 46 Eden Prairie 18
Elk River 16 Rosemount 38
Blaine 16 Rosemount 40
Blaine 41 Eden Prairie 30
Blaine 35 Andover 37
Coon Rapids 37 Rosemount 29
Cannon Falls Invitational
Cannon Falls 48 Tri-City United 25
Kenyon-Wanamingo 57 Plainview-Elgin-Millville 7
Rochester John Marshall 45 Hopkins 34
Cannon Falls 70 Rochester John Marshall 0
Plainview-Elgin-Millville 36 Tri-City United 34
Cannon Falls 46 Plainview--Elgin-Millville 31
Kenyon-Wanamingo 72 Rocheter John Marshall 6
Tri-City United 52  Hopkins 16
Kenyon-Wanamingo 65 Hopkins 9 
Cooper 45, Minnehaha Academy/DeLaSalle 27 @ Cretin-Derham Hall
Cooper 21 Washington Technology Magnet 54 @ Cretin-Derham Hall
Cooper 18 @ Cretin-Derham Hall 51
Minnehaha Academy/DeLaSalle 18 Washington Technology Magnet 66 @ Cretin-Derham Hall
Minnehaha Academy/DeLasallel 18 @ Cretin-Derham Hall 57
Washington Technology Magnet 33 @ Cretin-Derham Hall 40
Fairmont/Martin County West Invitational
(Minneota 197, Blue Earth 180.5, Pipestone 127.5, Fairmont/Martin County West 109, United South Central 102, Worthington 97, Madelia/Truman 42.5, Waseca 31)
Kimball 54 @ Eden Valley-Watkins 23
Mankato East Invitational
(Maple River 228.5, Watertown-Mayer 222, Mankato East 128, Austin 118, Marshall 114, Mankato West 110, LeSueur-Henderson 79, East Ridge 47,)
North Saint Paul 6, Saint Paul Central 62 @ Roseville
North Saint Paul 0 Woodbury 84 @ Roseville
North Saint Paul 10 @ Roseville 72
Saint Paul Central 6 Woodbury 78 @ Roseville
Saint Paul Central 31 @ Roseville 33
Woodbury 66 Roseville 6
Northwest Invitational @ Fertile-Beltrami
(Blackduck/Cass Lake 160, Roseau 150, Bemidji 147, Thief River Falls 144, Crookston 128.5, Fertile-Beltrami 109, Red Lake County Central 100, United Clay Becker 70, Mahnomen/Waubun 64, West Marshall 0)
Park Region Conference @ Osakis
(Osakis 158.5, United North Central 156, New York Mills 155, Royalton 147, Bertha-Hewitt/Verndale 123, West Central 111, Long Prairie-Grey-Eagle 83, Ottertail County Central 75, Browerville 46, Parkers Prairie/Eagle Valley 42)
Parker SD Invitational
(Elk Point-Jefferson SD 173.5, Howard SD 171, Mc Cook Central SD 150, Parker SD 125, Deuel SD 91.5, Dakota Valley SD 91, Luverne 81, Mount Vernon SD 65, Tea SD 48, Kingsbury  County SD 33, Mitchell SD JV 32, Sioux Valley SD 32)
Pine Island Invitational= NO TEAM SCORes- Had tourney
Wabasha-Kellogg Invitational
Lake City 49 Wabasha-Kellogg 24
Lake City 51 Rochester Century 21
New Richland-Ellendale 43 Lake City 21
New Richland-Ellendale 60 Wabasha-Wabasha 21
New Richland-Ellendale 60 Winona 15
Rochester Century 42 Winona 41
Wabasha-Kellogg 37 Winona 36
Wabasha-Kellogg 52 Rochester Century 24
Waterville/Janesville Invitational
(Chatfield 196.5, Jackson County Central 177.5, Sibley East 135.5, Waterville/Janesville 132, Dover-Eyota 114, Totino Grace 113, Saint Charles 78.5, Saint Clair 52.5, Medford 49, Triton 18)
Wisconsin Dells Invitational
(Waunkee WI 154, Watertown WI 148, Omro WI 141, Grand Meadow/Leroy-Osrander 129, Homestead WI 123, La Crosse Aquinas 108.5,  BelleVille WI  100, Wisconsin Dell WI 96.5, Brillion WI 63, North Crawford WI 61, Berlin WI 44)
Woodbury Central IA Invitational
Adrian 72 Archbishop Bergen 9
Adrian 54 Sioux City North IA 18
Adrian 54 Woodbury Central IA 27
Adrian 40 Bennington NE 24
 
February 3, 2014
Bertha-Hewitt/Verndale 38, Breckenridge 6,  @ Border West
Bertha-Hewitt/Verndale 42 @ Border West 36
Breckenridge 9 @ Border West 56
Bold 24, Morris/Hancock 45 @ Quad County
Bold 33 @ Quad County 42
Morris/Hancock 24 @ Quad County 48
Long Prairie-Grey Eagle 13 @ West Central 63
Medford 24 @ Waseca 45
Hayfield 45  Medford 23 @ Waseca
Hayfield 51 @ Waseca 21
Mora 84, Ogilvie, 0@ Zimmerman
Mora 69  Rush City/Braham 12 @ Zimmerman
Mora 44 @ Zimmerman 24
Ogilvie 28 Rush City /Braham 54 @ Zimmerman
Ogilvie 0 @ Zimmerman 75
Rush City /Braham 15 @ Zimmerman 58
Ottertail County Central 48, Wadena-Deer Creek 30 @ Parkers Prairie/EAgle Valley
Ottertail County Central 51 @ Parkers Prairie/Eagle Valley 20
Wadena-Deer Creek 26 @ Parkers Prairie/Eagle Valley 43
Paynesville 30 @ Osakis 36
Royalton 28 @ Aitkin 39
Crookston 40@ Fosston/Bagley 24
 
February 4, 2014
Deuel SD 14, Pipestone 66 @ Sioux Valley SD
Flandreau SD 8 Pipestone 62 @ Sioux Valley SD
Pipestone 83 @ Sioux Valley SD 0
Mahnomen/Waubun 47 @ Dilworth-Glyndon-Felton 28
Minneapolis Southwest 38  Saint Paul Highland Park 36  @ Saint Paul Johnson
Saint Croix Lutheran 34 @ Saint Paul Johnson 19
Minneapolis Southwest 39 Saint Croix Lutheran  30@ Saint Paul Johnson
Saint Paul Highland Park 38 @ Saint Paul Johnson 26
Minnewaska 23 @ Benson 60
Moorhead 36 @ Fargo Davies ND 34
Saint Cloud Tech 27 @ Little Falls 34
 
February 5, 2014
Byron 10 , Kenyon-Wanamingo 54 @ Lake City
Byron 25 @ Lake City 34
Kenyon-Wanamingo 42 @ Lake City 15
Minnehaha Academy/DeLaSalle 9 @ Mahtomedi 57
Grand Rapids 27 @ Blackduck/Cass Lake 36
 
February 6, 2014
Adrian 58 @ Dell Rapids SD 18
Adrian 61 McCook Central SD @ Dell Rapids SD
Albert Lea 68, Mankato East 10 @ Mankato West
Albert Lea 64 Winona 10 @ Mankato West
Albert Lea 67 @ Mankato West 9
Mankato East 36 Winona 42 @ Mankato West
Mankato East 33 @ Mankato West 36
Winona 38 @ Mankato West 39
Andover 25, Rogers 40 @ Champlin Park
Andover 48 @ Champlin Park 17
Rogers 44 @ Champlin Park 23
Annandale/Maple Lake 54 @ Sauk Centre/Melrose 13
Big Lake 34 @ Litchfield 36
Mound-Westonka 51 @ Litchfield 21
Blaine 34, Maple Grove 42 @ Elk River
Blaine 24 @ Elk River 52
Maple Grove 55 @ Elk River 15
Blooming Prairie 6 @ New Richland-Ellendale 51
Bold 13 @ Wabasso/Red Rock Central 59
Border West 73 Groten SD 0, @ Ortonville
Border West 42 Milbank SD 22 @ Ortonville
Border West 60 @ Ortonville 18
Groten SD 9@ Ortonville 72
Milbank SD 36 @ Ortonville 41
Deuel SD 30 @ Ortonville 51
Britton SD 26 @ Ortonville 54
Buffalo 55, Cooper 19 @ Delano
Buffalo 47 @ Delano 22
Cooper 18 @ Delano 49
Cannon Falls 69 @ Triton 9
Centennial 75, Park Center 6 @ Coon Rapids
Centennial 18 @ Coon Rapids 37
Park Center 12 @ Coon Rapids 59
Columbia Heights 29, Washington Technology Magnet 54 @ Saint Croix Lutheran
Columbia Heights 43 @ Saint Croix Lutheran 27
Washington Technology Magnet 47 @ Saint Croix Lutheran 34 
Cretin-Derham Hall 15, Mounds View 45 @ Forest Lake
Cretin-Derham Hall 21 @ Forest Lake 48
Mounds View 35 @ Forest Lake 36
Dassel-Cokato 21, Little Falls 43 @ Mora
Dassel-Cokato 22 @ Mora 42
Little Falls 31 @ Mora 37
Dilworth-Glyndon-Felton 31 @ Crookston 30
Dover-Eyota 34 @ Saint Charles 35
Chatfield 58 Dover-Eyota 6 @ Saint Charles
Eagan 66 @ Burnsville 10
East Ridge 16 @ Hastings 53
Eastview 50 @ Chaska/Chanhassen 19 
Farmington 64, Norwood-Younhg America 6 @ Stillwater
Farmington 39 @ Stillwater 25
Norwood-Young America 12 @ Stillwater 50
Fergus Falls 12 @ Willmar 62
Fillmore Central 22 @ Lewiston/Rushford 46
Frazee 42, Red Lake County Central 22 @ Fertile-Beltrami
Frazee 68 @ Fertile-Beltrami 6
Goodhue 47 @ Byron 21
Hayfield 36 @ Pine Island 35
Hayfield 18 Plainview-Elgin-Millville 55 @ Pine Island
Plainview-Elgin-Millville 37 @ Pine Island 35
Henry Sibley15 Scott West 43 @ Eden Prairie
Henry Sibley 28 @ Eden Prairie 40
Scott West 48 Tartan 27 @ Eden Prairie
Tartan 28 @ Eden Prairie 39
Scott West 56 @ Eden Prairie 9
Holdingford 43, Staples-Motley 33 @ Eden Valley-Watkins
Staples-Motley 45 @ Eden Valley-Watkins 22
Holdingford 39 @ Eden Valley-Watkins 18
Howard Lake-Waverly-Winsted 18, Kimball 57 @ Long Prairie-Grey Eagle
Howard Lake-Waverly-Winsted 40 Minnewaska 24 @ Long Prairie-Grey Eagle
Howard Lake-Waverly-Winsted 45 @ Long Prairie-Grey Eagle 15
Kimball 66 @ Long Prairie-Grey Eagle 15
Kimball 51 Minnewaska 25 @ Long Prairie-Grey Eagle
Minnewaska 34 @ Long Prairie-Grey Eagle 28
Jackson County Central 57, Redwood Valley 24 @ Luverne
Jackson County Central 39 @ Luverne 30
Redwood Valley 26 @ Luverne 49
Lake City 18 @ Stewartville 43
Maple River 54 @ Medford 19
Minneapolis Roosevelt 21 @ Brooklyn Center 50
Minneapolis Roosevelt 33 Minneapolis Washburn 39 @ Brooklyn Center
Minneapolis Washburn 24 @ Brooklyn Center 51
Nashwauk-Keewatin 34, Virginia 33 @ Deer River
Nashwauk-Keewatin 30 @ Deer River 16 
Virginia 41 @ Deer River 4
New Prague 50 @ Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 17
Northfield 35, Roseville 31 @ South Saint Paul
Northfield 12 @ South Saint Paul 60
Roseville 12 @ South Saint Paul 58
Owatonna 52 @ Faribault 15
Park Rapids 36 @ Fosston/Bagley 44
Parkers Prairie/Eagle Valley 21 @ Belgrade-Brooten 42
Paynesville 24 @ New London-Spicer 36
Pequot Lakes/Pine River-Backus 23 @ Bemidji 36
Pipestone 30, Quad County 33 @ Minneota
Pipestone 16 @ Minneota 40
Quad County 9 @ Minneota 60
Princeton 38 @ Becker 22
Prior Lake 43, Shakopee 19 @ Bloomington Kennedy
Prior Lake 48 @ Blomoington Kennedy 17
Proctor 0 @ Crosby-Ironton 66
Proctor 15 Browerville 36 @ Crosby-Ironton
Browerville 49 @ Crosby-Iornton 27
Shakopee 50 @ Blooomington Kennedy 18
Rochester Century 27, Rochester Mayo 49 @ Rochester John Marshall
Rochester Century 21 @ Rochester John Marshall 54
Rochester Mayo 51 @ Rochester John Marshall 21
Rocori 16 @ Saint Cloud Apollo 54
Rosemount 29 @ Lakeville North 33
Saint Michael-Albertville 39 @ Simley 27
Saint Paul Central 20 @ Minneapolis South 46
Saint Paul Humboldt 0 @ Richfield 81
Saint Thomas Academy 18 @ Trinity School at River Ridge 56
Minneapolis Patrick Henry 48 Saint Thomas Academy 31 @ Trinity School at River Ridge
Minneapolis Patrick Henry 40 @ Trinity School at River Ridge 29
Sauk Rapids 21 @ Milaca 57
Zimmerman 16 @ Milaca 50
Thief River Falls 22 @ Badger/Greenbush-Middle River 47
Tri-City United 19 @ Hutchinson 50
Wabasha-Kellogg 21 @ Caledonia/Houston 57
Wadena-Deer Creek 6 @ Barnesville 75
Walker-Hackensack-Akeley 30 @ United Clay Becker 45
Watertown-Mayer 29 @ Waconia 31
Waterville/Janesville 39 @ United South Central 36
West Central 24 @ Bertha-Hewitt/Verndale 43
Windom/Mountain Lake 65 @ Marshall 12
White Bear Lake 19 @ Woodbury 45
Zumbrota-Mazeppa 66 @ LaCrescent 6
 
February 7, 2014
Albany Invitational
(Mora 171, Becker 167, Saint Cloud Apollo 129, Kimball 120.5, Osakis 115, Albany 112, Becker 86, Bold 84.5)
Annandale/Maple Lake 58 @ Saint Thomas Academy 21
Apple Valley 66 @ Lakeville South 6
Bemidji 48, Saint Cloud Tech 13 @ Moorhead
Bemidji 22 @ Moorhead 41
Saint Cloud Tech 16 @ Moorhead 51
Benilde-Saint Margaret's 56 @ Cooper 24
Bertha-Hewitt/Verndale 42 @ Wadena-Deer Creek 12
Browerville 44 @ Wadena-Deer Creek 29
Bertha-Hewitt/Verndale58 Browerville 18 @ Wadena-Deer Creek 
Blaine 21@ Cambridge 47
Burnsville 18, Wayzata 63 @ Park
Burnsville 16 @ Park 69
Wayzata 38 @ Park 42
Caledonia/Houston 40 @ Grand Meadow/Leroy-Ostrander/Kingsland 33
Saint Charles 44 @ Grand Meadow/Leroy-Ostrander/Kingsland 33
Canby 21@ Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley/Montevideo 35
Chisago Lakes 37 @ Big Lake 20
Columbia Heights 21 @ Fridley 48
Coon Rapids 24 @ Foley 36
Detroit Lakes 21 @ Frazee 45
Farmington 29 @ Anoka 33
Fergus Falls 30, Sauk Centre/Melrose 39 @ Alexandria
Fergus Falls 21 Little Falls 54 @ Alexandria
Fergus Falls 16 @ Alexandria 49
Little Falls 39 @ Alexandira 93
Sauk Centre/Melrose 12 @ Alexandria 57
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 6 @ Saint Michael-Albertville 65
Great River Conference @ Pine City/Hinckley
(Aitkin 269.5, Ruch City/Braham 167, Pine City/Hinckley 149, Mille Lacs 165, Cloquet 126, Ogilvie 77)
Jackson County Central 42 @ Sibley East 24
Kasson-Mantorville 30 @ Owatonna 26
Litchfield 16, Pierz 58 @ Atwater-Cosmos-Grove City
Litchfield 21 @ Atwater-Cosmos-Grove City 51
Pierz 21 @ Atwater-Cosmos-Grove City 34
Minneapolis Edison 24 @ Brooklyn Center 51
Trinity School at River Ridge 52 Minneapolis Edison 9 @ Brooklyn Center
Trinity School at River Ridge 55 @ Brooklyn Center 24
Morris/Hancock 28 @ Border West 39
Mound-Westonka Invitational
(Simley 220, Mound-Westonka 194, Monticello 158.5, Eastview 145.5, Waconia 142, Buffalo 65.5, Saint Croix Lutheran 37, Saint Paul Como Park 21.5)
Orono 60, Saint Paul Highland Park 12 @ Spectrum
Orono 24 @ Spectrum 54
Saint Paul Highland Park18 @ Spectrum 60
Pine Island 63, Triton 18 @ Goodhue
Pine Island 25 @ Goodhue 44
Triton 24 @ Goodhue 60
Rockford 21 @ Holdingford 51
Rocori 33 @ Sartell 31
Brainerd  63 Sauk Rapids 18 @ Sartell
Brainerd 46 @ Sartell 16
Totino Grace 74 @ Irondale 3
Minneapolis Roosevelt 0  Totino Grace  82@ Irondale
Minneapolis Roosevelt 34 @ Irondale39
Valley Conference @ Madelia/Truman
(Lake Crystal-Wellcome Memorial 243, Fairmont/Martin County West 157, Madleia/Trumsn 91, Saint Clair 74, River Valley 58.5)
Wabasso/Red Rock Central 40, Windom/Mountain Lake  22@ Tracy-Milroy-Balaton
Wabasso/Red Rock Central 71 @ Tracy-Milroy-Balaton 4
Windom/Mountain Lake 60 @ Tracy-Milroy-Balaton 14
 
February 8, 2014
Chatfield 58 @ Plainview-Elgin-Millville 7
Crookston30@ Thief River Falls 51
Minnetonka Invitational
Mankato West 84 Minnehaha Academy/DeLaSalle 0
Saint Agnes 42 Minnehaha Academy/DeLaSalle 24
Minneotnka 78 Minnehaha Academy/DeLaSalle 0
Park Center 42 Minnehaha Academy/DeLaSalle 18
Minneapolis South 78 Minnehaha Academy/DeLaSalle 6
Minnetonka 57 Park Center 10
Minnetonka 52 Mankato West 22
Minnetonka 63 Saint Agnes 9
Minnetonka 58 Minneapolis South 24
Minneapolis South 42 Mankato West 33
Mankato West 69 Saint Agnes 8
Park Center 39 Saint Agnes 16
Minneapolis South 63 Saint Agnes 18
Mankato West 55 Park Center 24
Minneapolis South 60 Park Center 18
Morris/Hancock Invitational
(Kerkhoven-Murdock-Sunburg 247.5, Morris/Hancock 171. WEst Central 147.5, Fosston/Bagley  140.5, Benson 122, Holdingford 101, Ortonville 80.5, Breckenridge 45)
South Central Conference @ Saint James
(Blue Earth 198.5, Fairmont/Martin County West 145, Saint Peter 148, Saint James 127, New Ulm 120, Waseca 104.5)
United South Central 52 @ Medford 22
  
February 11, 2014
LaCrescent  41@ Desoto WI 24
Roseau 38 @ Crookston 40
Region 5A Team
Belgrade-Brooten 18 @ Osakis 49
Browerville2 Minnewaska 0 @ Kimball
Browerville 12 @ Kimball 63
Eden Valley-Watkins 25 @ Paynesville 51
Howard Lake-Waverly-Winsted  43Long Prairie-Grey Eagle 24 @ Atwater-Cosmos-Grove City
Howard Lake-Waverly-Winsted  0@ Atwater-Cosmos-Grove City 78
Region 6A Team
Staples-Motley 16 @ West Central 51
Breckenridge 6 Pelican Rapids 69 @ Bertha-Hewitt/Verndale
Pelican Rapids 9  @ Bertha-Hewiitt/Verndale 67
New York Mills 22 @ Border West 47
Wadena-Deer Creek 25 Prairie Valley 48 @ Barnesville
Prairie VAlley 23 @ Barnesville 53
Region 7A Team
Mille Lacs  6 @ Blackduck/Cass Lake 78 
Ogilvie30 Crosby-Ironton 34 @ Aitkin
Crosby-Ironton 15 @ Aitkin 60
Holdingford 38 @ Royalton 37
Deer River 4 Nashwauk-Keewatin 54 @ Pierz
Nashwauk-Keewatin 0  @ Pierz 77
Region 3AA Team
Fulda/Murray County Central 12New Ulm 69 @ Worthington
New Ulm 13 @ Worthington 55
Marshall 34 Redwood Valley 45 @ Dawson/Lac Qui Parle Valley /Montevideo
Redwood Valley 0 @ Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 72
Morris/Hancock 25 Quad County 41 @ Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo
Luverne 45 Tracy-Milroy-Balaton 25 @ Worthington
Luverne 19 @ Worthington 50
Region 7AA Team @ Chisago Lakes, Virginia
Pine City/Hinckley 12 Mora 68
Chisago Lakes 21 Mora 38
Rush City/Braham 50 Virginia 21
Grand Rapids 67 Rush City/Braham 9
Proctor 6 Hibbing 78
Cloquet 12 Hibbing 69
North Branch 26 Princeton 48
Milaca 40 Princeton 23
 
Februay 12, 2014
Region 3AA Team
Burnsville 30 @ Minneapolis Southwest  54
 
February 13, 2014
Region 1A Team
Triton 35 Saint Charles 39 @ Zumbrota-Mazeppa
Saint Charles 13 @ Zumbrota-Mazeppa 61
Wabasha-Kellogg  47 Fillmore Central 33 @ Chatfield
Wabasha-Kellogg 9 @ Chatfield 66
Goodhue 18 @ Dover-Eyota 42
Pine Island 38 Lake City 33 @ Kenyon-Wanamingo
Pine Island 16 @ Kenyon-Wanamingo 53
Region 2A Team
United South Central 34  @ Maple River 28
Blooming Prairie 24 Saint Clair 44 @  Blue Earth
Saint Clair 9 @ Blue Earth 62
Hayfield 21 @ New Richland/Ellendale 42
Medford 28 Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kinsgland 45 @ Jackson County Central
 Grand Meadow/Leroy-Ostrander/Kingsland 20 @ Jackson County Central 57
Region 3A Team
Pipestone 20 @ Wabasso/Red Rock Central 37
Ortonville 0 Windom/Mountain Lake  2@ Adrian
Windom/Mountain Lake 27 @ Adrian 31
Canby12 @ Kerkhoven-Murdock-Sunburg 40
Bold 45 Benson 34 @ Minneota
Bold 24 @ Minneota 54
Region 4A Team
Minneapolis North 3Madelia/Truman 60 @ Saint James
 Madelia/Truman 19@ Saint James 54
Saint Agnes 9 LeSueur-Henderson 63 @ Sibley East
 LeSueur-Henderson 16@ Sibley East 60
Spectrum 34 @ Norwood-Young America 39
Trinity School 42 River Valley 26 @ Lake Crystal-Wellcome Memorial
Trinity School 17 @ Lake Crystal-Wellcome Memorial 60
Region 1AA Team
Waseca 27 Plainview-Elgin-Millville 54 @ Stewartville
Plainview-Elgin-Millville 39@ Stewartville 27
Faribault 15 Waterville/Janesville 43 @ Albert Lea
Waterville/Janeville 22 @ Albert Lea 42
LaCrescent 13 Caledonia/Houston 62 @ Cannon Falls
Caledonia/Houston 29 @ Cannon Falls 42
Byron 30 Lewiston/Rushford 29 @ Kasson-Mantorville
Byron 12 @ Kasson-Mantorville 54
Region 2AA Team
Mankato East 16 Watertown-Mayer 55  @ New Prague
Watertown-Mayer 20 @ New Prague 35
Mankato West 18 Tri-County 64 @ Hutchinson
Tri-City 13 @Hutchinson 55
Chaska 9, Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 72  @ Waconia
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 24 @ Waconia 37
Delano 40 Saint Peter 36 @ Scott West
Delano 13@ Scott West 64 
Region 1AAA Team
Rochester John Marshall 12 @ Farmington 60
Rochester Century 0 @ Owatonna 76
Northfield 34 @ Rochester Mayo 39
Region 2AAA Team
Lakeville South 22 @ Lakeville North 47
Chanhassen 16 @ Shakopee 62
Bloomington Kennedy 35 @ Eden Prairie 28
Edina 22 Bloomington Jefferson 31 @ Prior Lake
Bloomington Jefferson 0 @ Prior Lake 80 
Region 7AAA Team
Blaine 40 @ Andover 24
 
February 14, 2014
Region 5A @ Atwater-Cosmos-Grove City
Osakis 24 Kimball 53
Paynesville 6 Atwater-Cosmos-Grove City 63
Atwater-Cosmos-Grove City 57 Kimball 7
Region 7A @ Holdingford
Blackduck/Cass Lake 38 Aitkin 30
Holdingford 10 Pierz 67
Blackduck/Cass Lake 15 Pierz 56
Region 3AA @ Yellow Medicine East
Fairmont/Martin County West 21 Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 51
Quad County16 Worthington 44
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 42 Worthington 19
Region 5AA @ Benilde-Saint Margaret's
Minneapolis Roosevelt 21 Orono 58
Minneapolis Patrick Henry 40 Orono 39
Minneapolis Washburn 39 Brooklyn Center 37 
Benilde-Saint Margaret's 66 Minneaplis Washburn 7
Richfield 24 Firdley 60
Rockford 24 Fridley 50
Minneapolis Edison 37 Columbia Heights 42 
Totino Grace 76 Columbia Heights 6
Benilde-Saint Margaret's 51 Minneapolis Patrick Henry 25
Totino Grace 76  Fridley 6
Totino Grace 38 Benilde-Saint Margaret's 26
Region 7AA @ Cloquet
Mora 37 Grand Rapids 20
Milaca 51 Hibbing 14
Milaca 30 Mora 24
Region 3AAA @ Rosemount
Apple Valley 79 Minneapolis Southwest 0
Park 42 Eagan 44
Eastview 54Henry Sibley 20
East Ridge 6 Rosemount 74
Eastview 26 Rosemount 39
Eagan 9 Apple Valley 60
Rosemount 9 Apple Valley 60
Region 7AAA @ Saint Francis
Saint Francis 36 Anoka 26
Forest Lake 9 Cambridge 62
Coon Rapids 38 Elk River 27
Saint Michael-Albertville  57Blaine 10
Cambridge 61 Saint Francis 9
Saint Michael-Albertville 42 Coon Rapids 24
Saint Michael-Albertville 32 Cambridge 25
 
February 15, 2014
Region 1A Team @ Rochester
Zumbrota-Mazeppa 32 Chatfield 33
Dover-Eyota 9  Kenyon-Wanamingo 57
Chatfield 41 Kenyon-Wanamingo 24
Region 2A Team @ New Richland-Ellendale
United South Central 15 Blue Earth 58
New Richland-Ellendale 21 Jackson County Central 49
Jackson County Central 44 Blue Earth 31
Region 3A Team @ Wabasso/Red Rock Central
Wabasso/Red Rock Central 19  Adrian 39
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 16 Minneota 42
Minneota 36 Adrian 23
Region 4A Team @ Norwood-Young America
Saint James 6 Sibley East 61
Norwood-Young America 9 Lake Crystal-Wellcome Memorial 51
Sibley East 31 Lake Crystal-Wellcome Memorial 23
Region 6A Team @ Pelican Rapids
West Central 26 Bertha-Hewitt/Verndale 39
Border West 38 Barnesville 24
Bertha-Hewitt/Verndale 44 Border West 31 
Region 8AA Team @ Thief River Falls
Albany 34 Fosston/Bagley 42 
Thief River Falls 44 Fosston/Bagley 7 
East Grand Forks 24 Roseau 46
Detroit Lakes 57 Roseau 18
United Clay Becker 31 Sauk Centre/Melrose 45
Pequot Lakes/Pine River49 Sauk Centre/Melrose 3
Fergus Falls 51 Ottertail County Central 24 
Perham 61 Fergus Falls 9
Thief River Falls 28 Detroit Lakes 40
Pequot Lakes/Pine River 32 Perham 24
Pequot Lakes/Pine River 40 Detroit Lakes 23
Region 1AA Team @ Rochester
Plainview-Elgin-Millville19  Albert Lea 44
Cannon Falls 24 Kasson-Mantorville 37
Kasson-Mantorville 39 Albert Lea 18
Region 2AA Team @ Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie
New Prague 26 Hutchinson 29
Waconia 15 Scott West 46
Hutchinson 22 Scott West 36
Region 4AA Team @ South Sai21nt Paul
Saint Paul Humboldt 5  Saint Croix Lutheran 64
Mahtomedi 44 Saint Croix Lutheran 30
Saint Paul Como Park 18 Saint Paul Highland Park 42
South Saint Paul  69 Saint Paul Highland Park 9
Washington Technology 59 Saint Paul Johnson 21 
Minnehaha Academy/DeLaSalle 30 Saint Thomas Academy 46
Simley 78 Saint Thomas Academy 3
Mahtomedi 8 South Saint Paul 69
Washington Technology 6 Simley 74
Simley 46 South Saint Paul 18
Region 6AA @ Monticello
Big Lake 0 Litchfield 2
Foley 76 Litchfield 4
Dassel-Cokato 28 Annandale/Maple Lake 33
New London-Spicer 25 Becker 37
Zimmerman 16 Monticello 53
Foley 51 Annandale/Maple Lake 9
Monticello 36 Becker 25
Foley 49 Monticello 13
Region 8A Team @ Thief River Falls
Crookston 82 West Marshall 0
United North Central  39 Crookston 34
Walker-Hackensack-Akeley 18 Fertile-Beltrami 63
Greenbush-Middle River/Badger 70 Fertile-Beltrami 3
Dilworth-Glyndon-Felton 45  Mahnomen/Waubun 28
Red Lake County Central  32 Park Rapids 42
Frazee  63 Park Rapids 10
Greenbush-Middle River/Badger 41 United North Central 26
Frazee 59 Dilworth-Glyndon-Felton 14
Frazee 46 Greenbush-Middle River/Badger 12
Region 1AAA Team @ Rochester
Winona 20 Austin 57
Hastings 63 Austin 18
Farmington 16 Owatonna 42
Rochester Mayo 12 Hastings 70
Hastings 33 Owatonna 24
Region 2AAA Team @ Lakeville North
Lakeville North 22 Shakopee 42
Bloomington Kennedy 10 Prior Lake 60
Shakopee 19 Prior Lake 44
Region 4AAA Team @ Woodbury
North Saint Paul 27 Saint Paul Harding 47
Woodbury72 Saint Paul Harding 9
Roseville 12 Stillwater 61
White Bear Lake 54 Cretin-Derham Hall 10 
Saint Paul Central 15 Tartan 59
Woodbury 36 Stillwater 33
Tartan 45 White Bear Lake 31
Tartan 35 Woodbury 3225
Region 5AAA Team @ Maple Grove
Champlin Park 6 Maple Grove 61
Spring Lake Park 9 Centennial 60
Osseo  37 Mounds View25
Park Center  60Irondale 22
Rogers 69 Park Center 6
Maple Grove 43 Centennial 28
Rogers 43 Osseo 25
Maple Grove 38 Rogers 28
Region 6AAA Team @ Wayzata
Robbinsdale Armstrong 27 Rocori 45
Robbinsdale Cooper 15 Hopkins 50
Mound-Westonka49 Hopkins 18
Wayzata 36 Minnetonka 37
Minneapolis South 12 Buffalo 62
Willmar69 Buffalo 6
Rocori 18 Mound-Westonka 55
Minnetonka 28 Willmar 42
Mound-Westonka 23 Willmar 46
Region 8AAA Team @ Bemidji
Little Falls 54 Saint Cloud  Apollo 24
Sauk Rapids 21 Saint Cloud Apollo 48
Bemidji 43 Sartell 18
Moorhead 42 Brainerd 24
Alexandria  42Saint Cloud Tech 26
Alexandria 17 Moorhead 45
Bemidji 21 Little Falls 45
Moorhead 34 Little Falls 19
 
February 21, 2014
Region 1A Individual @ Rochester
Region 2A Individual @ Blue Earth
Region 3A Individual @ Pipestone
Region 4A Individual @ LeSueur-Henderson
Region 5A Individual @ Kimball
Region 6A Individual @ Wadena-Deer Creek
Region 7A Individual @ Pierz
Region 8A Individual @ Dilworth-Glyndon-Felton
Region 1AA Individual @ Rochester
Region 2AA Individual @ Mankato West
Region 3AA Individual @ Luverne
Region 4AA Individual @ Minnehaha Academy
Region 5AA Individual @ Orono
Region 6AA Individual @ Becker
Region 7AA Individual @ North Branch
Region 8AA Individual @ Perham
Region 1AAA Individual @ Rochester
Region 2AAA Individual @ Bloomington Kennedy
Region 3AAA Individual @ Eagan
Region 4AAA Individual @ North Saint Paul
Region 5AAA Individual @ Champlin Park
Region 6AAA Individual @ Armstrong
Region 7AAA Individual @ Coon Rapids
Region 8AAA Individual @ Sartell
 
February 22, 2014
Region 1A Individual @ Rochester
Region 2A Individual @ Blue Earth
Region 3A Individual @ Pipestone
Region 4A Individual @ LeSueur-Henderson
Region 5A Individual @ Kimball
Region 6A Individual @ Wadena-Deer Creek
Region 7A Individual @ Pierz
Region 8A Individual @ Dilworth-Glyndon-Felton
Region 1AA Individual @ Rochester
Region 2AA Individual @ Mankato West
Region 3AA Individual @ Luverne
Region 4AA Individual @ Minnehaha Academy
Region 5AA Individual @ Orono
Region 6AA Individual @ Becker
Region 7AA Individual @ North Branch
Region 8AA Individual @ Perham
Region 1AAA Individual @ Rochester
Region 2AAA Individual @ Bloomington Kennedy
Region 3AAA Individual @ Eagan
Region 4AAA Individual @ North Saint Paul
Region 5AAA Individual @ Champlin Park
Region 6AAA Individual @ Armstrong
Region 7AAA Individual @ Coon Rapids
Region 8AAA Individual @ Sartell
 
February 27, 2014
State Tournament
Bertha-Hewitt/Verndale 22 Frazee 32
Pierz 18 Chatfield 40
Sibley East 20 Atwater-Cosmos-Grove City 43
Jackson County Central 31 Minneota 25
Chatfield 38 Frazee 19
Atwater-Cosmos- Grove City 38 Jackson County Central 25
Chatfield 38 Atwater-Cosmos-Grove City 28
Jackson County Central 33 Frazee 32
Pierz 39 Bertha-Hewitt/Verndale 27
Sibley East 31 Minneota 24
Pierz 35 Sibley East 26
Pequot Lakes/Pine River-Backus 27 Foley 35
Milaca 27 Scott West 40
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 12 Simley 46
Kasson-Mantorville 32 Totino Grace 25
Scott West 30 Foley 23
Simley 40 Kasson-Mantorville 19
Simley 33 Scott West 27
Foley 38 Kasson-Mantorville 20
Pequot Lakes/Pine River-Backus 29 Milaca 28
Totino Grace 36 Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo 34
Pequot Lakes/Pine River-Backus 35 Totino Grace 34
Moorhead 12 Saint Micheal-Albertville 46
Tartan 13 Prior Lake 57
Maple Grove 4 Apple Valley 64
Willmar 21 Hastings 42
Prior Lake 37 Saint Michael-Albertville 21
Apple Valley 65 Hastings 3
Apple Valley 56 Prior Lake 9
Saint Michael-Albertville 30 Hastings 25
Moorhead 39 Tartan 22
Willmar 36 Maple Grove 26
Moorhead 30 Willmar 26
 
February 28, 2014
State Tournament
 
March 1,2014
State Tournament