00 - Decyzja o wyjeździe

19 grudnia 2010

 
Jak to w naszym uświęconym już zwyczaju jest, około Bożego Narodzenia zbiera się Komitet Polityczny naszego Chóru i po ceremonii wstępnej (tj. zapaleniu światła, złorzeczeniu partii rządzącej, przyniesieniu piwa, atlasu geograficznego oraz dwóch par okularów) rozpoczynają się rozmowy bilateralne dotyczące organizacji kolejnego wyjazdu zagranicznego. W roku Pańskim 2010 takie posiedzenie miało miejsce w niedzielę 19 grudnia, szczegółowego miejsca nie możemy ujawnić, ze względu na nieprzyjacielskie terytorium i możliwość podsłuchu i podglądu przez niepowołane osoby. W rozmowach uczestniczyły, jak zawsze, dwie osoby.
 
Wyjątkowo jakoś w tym roku rozmowy szły opornie. Czy to niedostatek piwa (raczej wątpliwe) czy niedokładne oświetlenie mapy Europy (jeszcze bardziej wątpliwe), czy kategoryczna odmowa dyrygenta przyjęcia pierwszej propozycji terminu, czy jeszcze inne czynniki spowodowały, że dopiero w połowie stycznia decyzja była wstępnie wypracowana a w kolejną niedzielę, 23 stycznia 2011 dograno szczegóły z przedstawicielem Biura Turystycznego. I zaczęło się.
 
Ustalono, że:
Nie jedziemy do Lubicza ani Dolnego ani tym bardziej Górnego,
Nie jedziemy do Rybna (oooooooo!),
Nie jedziemy nawet do znanej miejscowości wypoczynkowej Elgiszewo ......  (jak to, gdzie? - wiadomo, obok Karbówka),
 
Jedziemy natomiast do Grecji z uśmiechami od ucha do ucha, w dobranym, zgranym i wesołym towarzystwie. Sapienti sat!
Termin: 28 czerwca - 8 lipca 2011
Tytuł wyprawy brzmi:

NIE  UDAWAJ  GREKA!

 
 
Prawdę mówiąc, pomysł wyjazdu do Grecji kiełkował w głowach Komitetu Politycznego od kilku lat, zwłaszcza często powracał do niego dyrygent, ale dopiero teraz nadarzyła się sposobność i co więcej -  realna możliwość takiego wyjazdu. Zatem znów wznosimy wojenny okrzyk i toast:
 
WITAJ PRZYGODO!
 
Na kolejnych stronach, dzień po dniu opisujemy i ilustrujemy nasz wyjazd. Jeśli masz ochotę z nami być w następnych zakątkach świata - zapraszamy do nas. Najpierw na naszą stronę internetową, a następnie już do nas. Kolejny wyjazd możemy odbyć już razem. Zapraszamy!!
 
kliknij by przejść do następnej strony: 01 - Wyjazd z Torunia