אנרגית קול

אנרגית קול היא אנרגיה הקיימת ברטיטות שקיימות בכל חומר שמקבל מכה (הפרעה).  
אנרגית הקול היא אנרגיה חלשה מאוד. היא בדרך כלל מתלווה להמרות אנרגיה מהירות כגון התפשטות הגזים והאויר לאחר פיצוץ. היא יכולה להתקיים רק במקומות בהם יש חומר לכן אין גלי קול בחלל. ישנם מקורות טבעיים של אנרגית קול שמומרת כתוצר לווי של המרות אנרגיה אחרות כגון בקרבת מנועי בעירה וסילון, הרי געש וכד' אך לא משתלם לנצל את האנרגיה הזו להמרה או לשימוש.
סיבה נוספת היא שסביבתו של מקור חזק של אנרגית קול לא יציבה - יש תנועה מהירה של אויר ורעידות כך שמכשירי ההמרה צריכים להיות מוגנים ויציבים.
גלי הקול הם תחום רחב מאוד של גלים שאנו מסוגלים לשמוע רק חלק קטן מאוד ממנו, (20-20,000 תנודות בשנייה)
הרבה בעלי חיים יכולים לשמוע תחומים נוספים מתחת (לוויתנים למשל) ומעל (עטלפים, למשל)לתחום האוזן האנושית.
גלי הקול מתפשטים במהירות גבוהה באויר (330 מ' לשניה) אך יותר גבוהה בחומרים צפופים יותר כגון מים 1500 מ' לשניה) או סלעים (8-13 קילומטר לשניה) 

                                                                                                                                                                                                                           א                                                                                                                                     אנרגיה קול היא אנרגיה שנובעת מתנודה (תנועה הלוך וחזור) של האוויר או כל חומר שדרכו עובר הקול. מיתרי הקול (תמ. 1) הוא האמצעי הפשוט והטבעי באמצעותו אנו מייצרים רעידות המרטיטות את האויר שבתוך גרוננו, וזה מרעיד את כל איזור הגרון ומתפשט החוצה כך שניתן לשמוע אותו הרחק מהגוף.  באותה צורה פועלים כלי הנגינה: תנודות המיתר בגיטרה (תמ.2), רטיטות האוויר הכלוא בכלי הנשיפה (תמ.3) או תנודות מימברנת התופים
(תמ. 4) אנו יודעים להמיר תנודות חשמליות לתנודות באמצעות רמקול (תמ. 5) והפוך, מקול לחשמל באמצעות מיקרופון.
האדם פיתח מכשירים שמנצלים את גלי הקול לשימושיו, כדוגמת האולטראסאונד (תמ.6)