Сьогодні на уроці

Комп'ютерна графіка (2016-2017 н.р.)

опубліковано 30 трав. 2017 р., 07:04 Олександр Литвиненко

Роботи учнів 9-х класів з теми "Комп'ютерна графіка"

Бобер-2016. Підсумки

опубліковано 16 квіт. 2017 р., 13:35 Олександр Литвиненко


Стали відомими результати цьогорічного конкурсу з інформатики "Бобер-2016".
За його підсумками учасниками конкурсу стали 47 учнів нашої школи, серед яких 1 учень 2 класу, 17 третьокласників, 9 учнів 4-го класу, 8 п'ятикласників, учнів 6 класу - 1, 7 класу - 2, 8 класу - 3, 9 класу - 4 і по одному учаснику серед учнів 10 та 11 класів.

ВІДМІННИЙ результат має учениця 5-Б класу Гуцаленко Софія
ДОБРИЙ результат - 11 учнів (Бабиченко Є., Деревич В., Дешевенко О., Діденко А., Жеглатий О., Мостова Д., Панченко М., Рітченко І., Стаценко Т., Уткова А., Хінцицька М.)
Інші учні отримують сертифікати учасників.
Вітаємо переможців і бажаємо успіхів наступного навчального року!

Як захистити особисту інформацію в онлайні

опубліковано 28 січ. 2017 р., 05:32 Олександр Литвиненко   [ оновлено 28 січ. 2017 р., 05:35 ]


Усі ми так чи інакше з різним ступенем інтенсивності використовуємо можливості, надані нам мережею Інтернет. Отримуючи потрібну нам інформацію з пошукових ресурсів, спілкуючись у соціальних мережах з друзями, здійснюючи купівлю-продаж ми то там, то там залишаємо про себе якусь персональну інформацію - десь тільки прізвище й ім'я, десь дату народження чи номер телефону, а десь номер і серію паспорта чи номер платіжної картки.
Відповідаючи на запитання різноманітних анкет чи детально заповнюючи свої профілі в соціальних мережах, ми часто і не замислюємося над тим, ким і як буде використана ця інформація, які неприємності на нас очікують внаслідок розголошення наших персональних даних. Так, наша легковажність призводить до того, що зловмисник може легко зібрати про нас усю необхідну йому інформацію навіть не "зламуючи" сторінку.
Чому варто обережно ділитися інформацією про себе у соцмережах гарно ілюструє експеримент від британської компанії Cifas, що спеціалізується на запобіганні шахрайству. Перехожим пропонували безкоштовну каву в обмін на «лайк» на сторінці кав'ярні в Facebook. Поки відвідувач заходив у заклад і робив замовлення, його ім'я зіставляли з аккаунтом в соцмережі і збирали всі зазначені на сторінці дані. Їх по гарнітурі передавали бариста, а вона писала отриману інформацію на кавовому стаканчику.


Звернули увагу на реакцію людей? Шок! Замість звичайного в таких випадках імені на стаканчиках з'являлися дані про освіту, роботу, контактна інформація та навіть релігійні погляди відвідувачів кав'ярні. Так компанія намагалась привернути увагу до необхідності захищати свої особисті дані, аби не стати жертвою шахраїв.
Щороку, 28 січня у всьому світі відзначається День захисту персональних даних. Ця дата відповідає річниці підписання Конвенції Ради Європи від 28 січня 1981 року «Про захист осіб у зв'язку з автоматизованою обробкою персональних даних».
Наразі цей день відзначається у США, Канаді та 47 країнах-учасницях Ради Європи. MediaSapiens підготував пам'ятку з рекомендаціями, які допоможуть захистити свої персональні дані від зловмисників.


Отже, будьмо пильними!

Комбінації клавіш при роботі за комп'ютером

опубліковано 20 січ. 2017 р., 13:00 Олександр ЛитвиненкоЯк зменшити розмір виконуваного файлу в Lazarus

опубліковано 21 лист. 2016 р., 11:31 Олександр Литвиненко   [ оновлено 14 груд. 2016 р., 11:32 ]

Через особливості компіляції в середовищі програмування Lazarus розмір виконуваного файлу часто виходить досить великим. Так, наприклад, простенька програмка, в якій створена тільки одна процедура обчислення довжини третьої сторони трикутника за двома сторонами і кутом між ними, містить лише 6 рядків коду:

  a:=StrToFloat(Edit1.Text);
  b:=StrToFloat(Edit2.Text);
  c:=StrToFloat(Edit3.Text);
  d:=c*pi/180;
  s:=sqrt(a*a+b*b-2*a*b*cos(d));
  Label1.Caption:=FloatToStr(s)

Тим не менше, після компіляції, отримуємо exe-файл, розмір якого аж 15 Мб:
Виявляється, цей розмір можна зменшити, якщо відключити непотрібні компоненти.

Відкриваємо Параметри проекту:
У вікні, що відкрилося, нас цікавить розділ Параметри компілятора:
У пункті Compilation and Linking встановлюємо прапорці на Розумна компіляція та Розумне компонування:
У пункті Debugging встановлюємо прапорець на Вирізати символи з виконуваного файлу та ЗНІМАЄМО прапорець зі Створити інформацію для GDB:
Підтверджуємо внесені зміни натисканням на кнопку Гаразд і заново перекомпільовуємо програму.

Voi la! Розмір виконуваного файлу зменшився майже у 8 (вісім!) разів!

P.S. У тому разі, якщо необхідно виконати налагоджування програми у режимі покрокового виконання, тоді усі вищезазначені параметри потрібно повернути у початковий стан

Запрошуємо до участі в конкурсі з інформатики

опубліковано 5 лист. 2016 р., 02:00 Олександр Литвиненко   [ оновлено 16 лист. 2016 р., 10:59 ]

Як створити правильний пароль

опубліковано 18 лип. 2016 р., 07:21 Олександр Литвиненко   [ оновлено 23 лип. 2016 р., 11:50 ]


У попередніх публікаціях "трилогії", присвяченої паролям, було розглянуто, яким повинен бути надійний пароль і основні помилки, які роблять користувачі, придумуючи свої паролі, що полегшує їх підбір. Однак, якщо пам'ятати, що пароль повинен бути достатньо довгим і достатньо складним, то виникає правильне запитання, а як же його запам'ятати? То ж розглянемо основні прийоми створення паролів, які відповідатимуть усім критеріям надійності і будуть запам'ятовуваними.


Перш за все, як створити надійний пароль?

1. Придумати


Пам'ятаючи, що пароль повинен бути довжиною не менше 8 символів та містити і букви в обох регістрах, і цифри, і спеціальні знаки, сідаємо за клавіатуру і починаємо "нанизувати" символ за символом, наприклад, так: nU<*8Svq@=Hg.
Нормальний такий собі вийшов пароль, на підбирання якого, як стверджує сервіс https://howsecureismypassword.net/ буде витрачено приблизно 485 тисяч років


Достатньо надійно, як на мене. Проблема тільки в тому, як такий пароль запам'ятати!

2. Скористатися спеціальними сервісами для генерування паролів


Таких сервісів в мережі Інтернет багато, варто лише пошукати.
Як приклад, можна навести такі ресурси:
  • http://webdevelopment.in.ua/ (обираєте бажану кількість символів у паролі і отримуєте одразу 5 варіантів паролю);
  • https://2ip.com.ua/ (відмічаєте, які символи ви хочете бачити в паролі і скільки символів повинен містити пароль і отримуєте один варіант паролю);
  • http://www.parolemanager.com/ (тут можна не тільки згенерувати пароль бажаної довжини і складності, а й перевірити його на зламостійкість за допомогою вбудованого аналізатора);
  • http://genpass.at.ua/ (сервіс не лише згенерує вам потрібну кількість паролів заданої складності, а й у рубриці "Как слово" запропонує паролі, які буде легко запам'ятати);
  • https://lastpass.com/uk/ (онлайн-сервіс, який об'єднує в собі генератор паролів та сховище для зберігання в одному місці усіх ваших паролів, завдяки чому вам потрібно пам'ятати лише один, т.зв. "майстер-пароль", тобто пароль від самого сховища, а всі інші паролі можна буде в разі потреби піддивитись на вашій персональній сторінці; існує також спеціальне розширення для користувачів Chrome та програма для Android, завдяки яким ваші логіни й паролі будуть підставлятися у відповідні полі входу автоматично)
Якщо не зовсім довіряєте генераторам паролів, ніхто не заважає згенерований пароль ще ускладнити на власний розсуд, доповнивши його іншими символами, чи замінивши одні символи на інші.
Як зберігати паролі? Завести собі окремий таємний блокнот і писати всі паролі туди. Зрозуміло, що блокнот цей зберігається тільки вдома. Категорично не рекомендується зберігати паролі в браузері:
До речі, не рекомендується зберігати свої паролі в локальних програмах типу KeePass та інших якщо вони не мають синхронізації з відповідними онлайн-сервісами. Уявіть собі, що ваш комп'ютер уражений вірусом (тьху-тьху-тьху!) і вам доводиться перевстановлювати операційну систему. Що відбувається з локальними програмами у разі перевстановлення операційної системи? Правильно, вони зникають. А разом з програмою будуть безповоротно втрачені й УСІ ваші паролі!

3. "Хитрі" прийоми


"Хитрі" прийоми дозволяють створювати й запам'ятовувати пароль одночасно.

Варіант 1. Дитяче слово

Беремо замість пароля слово, яке знаєте тільки ви. Звідки його взяти? Кожен з нас у дитинстві придумував і використовував велику кількість слів, яких немає у жодному словнику. Розпитайте батьків і таке слово, ваше чи вашого брата (сестри), принаймні одне, обов'язково знайдеться. Залишається тільки перевести його в латинську розкладку - і пароль готовий. В принципі, так само можна використати будь-яке слово, а ще краще фразу з якої-небудь екзотичної мови, наприклад, санскрит, суахілі, мова кечуа, волапюк чи мова На'ві тощо.

Варіант 2. Акронім

Беремо будь-яку фразу, наприклад, "Мені тринадцятий минало, я пас ягнята за селом", беремо першу букву кожного слова: мтмяпязс і записуємо їх латинськими літерами: mtmjpjzs. Пароль готовий, однак, перевірку на зламостійкість не проходить - сервіс http://www.parolemanager.com/ukrainian/password-tester.html гарантує підбір цього паролю за 3 дні.
Потрібно його трохи ускладнити: M13mJpjzs - тут уже є і великі літери, і цифри. На підбір знадобиться уже 149421 день = 409 років.
Додамо ще спеціальний символ, оскільки буква s схожа на символ $ і пароль M13mJpjz$ уже підбирається за 17 тисяч років. От цим паролем уже можна користуватись.
Як варіант ускладнення, можна між буквами вставити числа, наприклад, рік народження того ж таки Тараса Шевченка. Тоді пароль матиме вигляд M113m8J1p4z$, що, звісно, ще більше ускладнить його підбирання. Слабкі місця цього паролю - наявність однакових літер і цифр, а також те, що для акроніму взята загальновідома фраза; якщо ви зашифруєте фразу, яка відома тільки вам - проблеми з підбиранням вашого паролю збільшаться.
До речі, основним способом ускладнення паролю є заміна його символів на інші, що на них схожі: 1 на !, на велику I або на маленьку літеру l, s на $ або на 5, b на 6, N на №, а на @, літеру O на цифру 0 тощо.

Варіант 3. Ой!

Інколи буває, сідаєш за комп'ютер і починаєш щось друкувати, не перевіривши розкладку клавіатури, і в результаті замість осмислених речень, насправді, отримуєш якусь абракабадру, бо друкував українською мовою в англійській розкладці.
Цю помилку можна використати для створення доволі стійкого паролю. Беремо ту ж фразу Тараса Шевченка і друкуємо її без пробілів при англійській розкладці клавіатури: Vtysnhbyflwznbqvbyfkj?zgfczuyznfpfctkjv. Пароль довжелезний, набір символів у ньому неосмислений, запам'ятати такий пароль - легко.
Замість фрази можна взяти яке-небудь специфічне слово, відоме тільки вузькому колу спеціалістів, наприклад, циклопентанпергідрофенантрен, друкуємо в англійській розкладці, викидаємо з нього голосні і додаємо букви у верхньому регістрі: WrkgynyghulhayynhY. Все.
Мінус - досвідчені хакери про такий спосіб "шифрування" теж знають :-(

Варіант 4. До першоджерел!

Це модифікація варіанту Акронім, яка доступна людям з багатою фантазією. Суть методу в тому, що ви берете один з паролів, який вам пропонують сервіси генерації паролів (а він дуже добрий, бо містить випадковий набір символів, але з тієї ж причини його важко запам'ятати) і на основі запропонованих вам символів створюєте акронім, який і служитиме для запам'ятовування цього паролю.
Наприклад, за допомогою сервісу https://www.random.org/passwords/ генеруємо собі паролі і обираємо з запропонованого списку один: t2NaBuXH. Трохи попомучившись маємо таку фразу "Тільки два наївних бухгалтери" (tільки 2 Naївних BuXHалтери) - повна маячня, але це навіть краще, адже дурнуваті фрази запам'ятовуються легше. Якось так...

Варіант 5. Парольна картка

Тут взагалі ніяких паролів не треба запам'ятовувати. Усе що вам потрібно - це перейти на сервіс http://www.savernova.com/ де натиснути на кнопочку Get your free card. У відповідь вам буде згенерована т.зв. парольна картка, а точніше, дві парольні картки, заповнені випадковим але однаковим набором букв і цифр:

Усе, що потрібно зробити далі - це роздрукувати згенерований аркуш, вирізати обидві картки по периметру і склеїти, перегнувши навпіл. Ну а після цього обираємо собі клітинку, з якої починатиметься наш пароль і шлях, яким потрібно пройти, щоб прочитати його. Наприклад, якщо обрати початковою клітинку K3 і визначити такий шлях:
...то паролем буде XTdY6bpy3et. На картці №2 ми робимо такий же напис "e-mail K3" і залишаємо її вдома, а картку №1 носимо з собою. Зрозуміло, що на самій картці №1 червону лінію ми малювати не будемо, ми цей шлях запам'ятаємо, а тому, якщо навіть наша парольна картка потрапить в чужі руки, то користі з неї буде мало, адже на картці написано тільки те, що пароль від електронної пошти (до речі, якої?) проходить через клітинку К3, тобто містить літеру Х, а от куди рухатись далі - по горизонталі, по вертикалі, по діагоналі, зигзагами (якими?), перша це клітинка паролю чи, наприклад, третя - усе це лише у вас в голові. Якщо картка №1 загублена, то вдома беремо картку №2 і усі паролі на місці. Не полінуйтеся тільки згенерувати собі нову парольну картку і замінити усі паролі на нові відповідно до неї.

Варіант 6. Для ледачих

Узагалі-то, для різних сервісів потрібно створювати різні паролі але якщо у вас є один сильний пароль, то можна цим обійтися. Для цього потрібно лише його модифікувати під конкретні сервіси, вставивши в будь-яке місце паролю їх ідентифікатори. Так, наприклад, пароль M13mJpjz$ для електронної пошти може мати такий вигляд: eM13mJpjz$m (ідентифікатори e i m від e-mail на початку і в кінці паролю), для Facebook - MF13mJpjzB$, для Google+ - M13+mJpGjz$ і т.д. Головне, не забути який вигляд мають ці ідентифікатори, в якому порядку і в яких місцях паролю вони вставлені.
Мінус: якщо в чужі руки потрапили хоча б два ваших паролі, створені таким чином, то "вирахувати" усі інші ваші паролі - зовсім не складно.

Варіант 7. Візуальний ключ

Використайте техніку розблокування смартфона за допомогою графічного ключа на клавіатурі. Пройдіться по клавішах, створюючи якесь зображення - маєте пароль:


От вам основні прийоми створення надійних паролів. Отже, не лінуйтеся, дбайте про свою безпеку, якомога частіше змінюйте свої паролі і нехай хакери обламають об ваш акаунт свої зуби. :-)

"Бобер-2015"

опубліковано 11 жовт. 2015 р., 09:39 Олександр Литвиненко

Розпочалась реєстрація на участь у цьогорічному Міжнародному конкурсі з інформатики та комп'ютерної вправності.
Поспішайте взяти участь!


Запрошуємо взяти участь в Інтернет-олімпіаді

опубліковано 5 вер. 2015 р., 06:58 Олександр Литвиненко   [ оновлено 5 вер. 2015 р., 06:58 ]


Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 19.06.2015 р. №650 на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка буде проведено І Всеукраїнську учнівську Інтернет-олімпіаду з інформаційних технологій. Олімпіада проводитиметься у два етапи серед учнів 9-11 класів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів України.
Змагання передбачають вирішення завдань підвищеної складності за допомогою додатків пакету офісних програм, зокрема з використанням текстового (Word) та табличного (Excel) процесорів, редактора презентацій (Power Point) та системи управління базами даних (Access).
Перший (відбірковий) етап Олімпіади буде проведено в заочній формі. Учасники відбіркового етапу. які покажуть кращі результати, будуть запрошені до участі у другому (фінальному) етапі, що буде проведений в очній формі на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а переможці фінального етапу зможуть узяти участь у IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій поза квотою регіонів.

Графік проведення І етапу
ТурЗахід Дата проведення
 Реєстрація учасників  до 20.09.2015 р.
І Розміщення завдань17.08.2015 р.
 Виконання робітдо 20.09.2015 р. 
 Виконання онлайн тесту27.09.2015 р. 
 Перевірка робіт 21-27.09.2015 р. 
 Прийом апеляційних заяв29.09.2015 р. 
 Обробка апеляційних заяв30.09-01.10.2015 р. 
 Оголошення результатів02.10.2015 р. 
ІІ Виконання робіт11.10.2015 р. 
 Перевірка робіт12-18.10.2015 р.
 Прийом апеляційних заяв20.10.2015 р.
 Обробка апеляційних заяв20-25.10.2015 р.
 Оголошення результатів26.10.2015 р.
ІІІВиконання робіт 08.11.2015 р. 
 Перевірка робіт09-15.11.2015 р.
 Прийом апеляційних заяв17.11.2015 р. 
 Обробка апеляційних заяв17-25.11.2015 р.
 Оголошення остаточних результатів та визначення учасників ІІ (фінального) етапудо 20.12.2015 р.

Більше подробиць про олімпіаду можна дізнатися тут. Приєднуйтесь і випробуйте свої сили!

Як створити знімок екрана

опубліковано 8 лип. 2015 р., 13:07 Олександр Литвиненко


Знімок екрана або скріншот чи просто скрін (англ. screenshot) - це така картинка, на якій зображено усе, що в даний момент часу бачить користувач на моніторі свого комп'ютера.
Скріншот може знадобитись тоді, коли ми хочемо комусь показати те, що у нас на екрані. Як правило, це потрібно тоді, коли виникають якісь помилки в його роботі, адже жоден комп'ютерний геній не зможе допомогти в усуненні проблеми лише за Вашими словами, хоч з яким би запалом Ви не розповідали, як "У мене щось там таке вилізло, я щось там нажала і у мене все пропало! Допоможіть повернути усе, як було!" Інша справа - продемонструвати саме те, що "вилізло" - тоді з проблемою розібратися буде значно простіше.
Отже, як створити скріншот...

Спосіб перший - сфотографувати

Найшвидше можна задокументувати повідомлення на моніторі просто його сфотографувавши. Фотоапарат, мобільний телефон, планшет, відеокамера - ось усе те, чим можна виконати такий знімок. Щоправда, якість такого знімка буде, м'яко кажучи, не дуже, та, головне, щоб можна було розібрати, що ж там написано, а якість в даній ситуації зовсім не важлива.

Інша справа, якщо сфотографувати просто нІчим або якщо мова йде не про службове вікно Windows, в якому написане якесь повідомлення, а про зображення на моніторі, яке потрібно, наприклад, використати в рефераті чи переслати комусь через Інтернет.
Тут уже якість повинна бути якомога вищою, а тому розглядаємо

Спосіб другий - PrintScreen

Можливість "сфотографувати" зображення на моніторі вбудована в саму операційну систему. Для створення такого знімка потрібно:
1. Натиснути на клавіатурі клавішу PrintScreen:
Іноді вона називається PrtScn, PrtScr або PrtSc. На різних клавіатурах її розміщення може бути різним але зазвичай вона десь поблизу клавіші Backspace (така клавіша зі стрілкою, направленою ліворуч ←).
Після цього натискування усе, що було на екрані, запам'ятовується комп'ютером у т.зв. буфері обміну.
Тепер це зображення залишається зберегти у вигляді файлу.
2. Відкриваємо графічний редактор MS Paint
MS Paint є графічним редактором, вбудованим в операційну систему. Як правило його повна адреса на комп'ютері така:
C:\Windows\System32\mspaint.exe
Запустити цю програму можна подвійним кліком на ярлику програми:
Якщо на робочому столі такого ярлика немає, тоді можна знайти цю програму за адресою: Пуск Усі програмиСтандартні Paint
Третій спосіб запустити програму: відкрити провідник операційної системи
ось така кнопочка на панелі задач

...і в адресному рядку ввести адресу програми C:\Windows\System32\mspaint.exe
Після цього натиснути клавішу Enter.
Ну і, нарешті, четвертий і, як на мене, найшвидший спосіб викликати Paint: натиснути на клавіатурі комбінацію клавіш Win+R
Клавіша Windows або Win

...і у вікні, що з'явилось, у рядку вписати 
mspaint, після чого натиснути кнопку ОК або клавішу Enter:


3. Вставляємо запам'ятоване зображення в графічний редактор
Після того, як Paint запуститься - натискаємо в його інтерфейсі кнопку Вставить:
...і після того, як побачимо наш скріншот у вікні графічного редактора,
4. Зберігаємо зображення у файл:
Обираємо місце зберігання файлу і натискаємо "Сохранить".


Якщо у Paint замість "Сохранить" обрати "Сохранить как", то перед збереженням файлу, нам буде запропоновано обрати ще й його формат:
...але в нашій ситуації це не має абсолютно ніякого значення, хоча, зовсім 
не зайвим буде знати, що оптимальне співвідношення розмір-якість, зазвичай, забезпечують формати jpeg та png.
Якщо замість клавіші PrtScr натиснути Alt+PrtScr, то в буфер обміну буде поміщений не весь екран, а лише те вікно, яке в даний момент активне.
Оскільки після натискання на PrintScreen зображення екрана потрапляє в буфер обміну, то в тому разі, якщо зображення потрібно вставити, наприклад, у Word, то для цього не обов'язково зберігати скріншот у вигляді окремого файлу. Достатньо у Word-і просто натиснути кнопку Вставить і скріншот опиниться в редагованому Вами текстовому документі.
У Windows 8 для створення скріншота усього екрана можна натиснути комбінацію клавіш Win+PrtScr. Операційна система сама збереже файл знімка в папці Знімки екрана у бібліотеці зображень.
А для того щоб відправити скріншот через Skype, достатньо просто натиснути Ctrl+PrintScreen і напряму вставити у вікно чата. Skype сам збереже картинку і відразу почне її передавати!

Спосіб третій - Вирізування (лише для Windows 7 та Windows 8)

У Windows 7 та Windows 8 (8.1) для створення скріншотів є спеціальний інструмент "Ножницы".
Програма розміщена там же, де і MS Paint і називається SnippingTool:
Способи запуску програми такі ж, як і для Paint.
Ярлик програми SnippingTool

Після старту з'являється маленьке віконечко, в якому одразу потрібно вибрати якого вигляду буде скріншот:
Як бачимо, SnippingTool дозволяє вирізати не тільки прямокутну область, а й фрагмент будь-якої довільної форми.
Далі все просто: після того, як буде обрано вигляд скріншоту, на екрані з'явиться курсор (хрестик для прямокутної області і ножиці для довільної області), яким слід обвести обрану область екрану. Якщо обрано форму "Окно", то навколо відповідного вікна з'явиться червона рамка, клік на якій відправить скріншот у вбудований графічний редактор (не Paint). Однак, усе, що в цьому редакторі можна зробити - це підкреслити або обвести кольоровими лініями якісь елементи зображення чи виділити маркером. Ті, у кого не трусяться руки, можуть спробувати щось на малюнку ще підписати мишкою від руки. Все. Жодних інших функцій у цьому редакторі немає:

Спосіб четвертий - Використання спеціальних програм

Для створення скріншотів краще використовувати спеціальні програми-скріншотери, які мають значно більше функцій обробки зображень, аніж SnippingTool. Звісно, описати їх усі неможливо, тому ось посилання на сторінку з деякими з них - експериментуйте.

І, насамкінець, про сумне...

Як зробити скріншот "синього екрану смерті"

"Синій екран смерті" або BSOD (англ. Blue Screen Of Death) - це образна назва повідомлення про критичну помилку в операційній системі. Виглядає він приблизно так:
...а у Windows 8 так:
Більше про історію BSOD можна прочитати за цим посиланням.
Як правило, поява такого на моніторі свідчить про поломку комп'ютера на апаратному рівні або, як ще кажуть, на рівні "заліза", тобто усього того начиння, яким заповнений системний блок комп'ютера.
Якщо ми бачимо таке, то робити скріншот BSOD - марна справа. По-перше, зробити його можна тільки за допомогою фотоапарата, адже в момент появи цього синюшного страхіття операційна система не працює, а значить жодна з програм для нас недоступна. По-друге, такий екран, як правило, з'являється на дуже короткий час і після тих кількох секунд, що він красується на моніторі, настає перезавантаження операційної системи або повне вимкнення комп'ютера. По-третє, інформація, розміщена в цьому повідомленні, мало того, що уся на ненашій мові, так ще й закодована: коди помилок, які перешкоджають нормальній роботі операційної системи містяться після слів Technical information, а в Windows 8 і зовсім відсутні. Розшифрувати це може тільки спеціаліст, який розуміється на комп'ютерному "залізі", а значить відвідування сервісного центру усе одно не уникнути. От там цей синій екран і роздивляться, і прочитають, і розшифрують, і помилку знайдуть, і усунуть, і заплатити за ремонт примусять (а куди подінешся!). Вони знають як. Тому скріншотами "синього екрану" просто не переймайтеся. І взагалі, нехай синій екран ніколи на Вашому комп'ютері не з'являється.
Ну а для створення скріншотів ми тепер знаємо аж 4 способи.

P.S. Хоча, здається, дехто пропонує нам п'ятий :)


1-10 of 61