Сьогодні на уроці

З Різдвом!

опубліковано 24 груд. 2017 р., 11:58 Олександр Литвиненко   [ оновлено 24 груд. 2017 р., 12:17 ]

Відеопроект учениці 8-А класу Софії Резніченко про особливості святкування Різдва в різних країнах Європи
  

Бобер-2017. Підсумки конкурсу

опубліковано 24 груд. 2017 р., 09:20 Олександр Литвиненко


Рекордно швидко у цьому навчальному році організаторами Міжнародного конкурсу з інформатики та комп'ютерного мислення "Бобер" були перевірені роботи його учасників.

Так, минуло лише трохи більше місяця з дня проведення конкурсу, а ми уже знаємо, що переможцями конкурсу сезону 2017 року стали 24 учні нашої школи:

ВІДМІННИЙ результат:
Куницький Олександр (4-А кл.); Луцюк Кирило (7-Б кл.)

ДОБРИЙ результатГавриш Луїза, Стадник Артем (3-А кл.); Гайдадим Андрій, Гончарова Ілона, Ішутов Максим, Комлик Михайло, Омельченко Богдан (3-Б кл.); Єрьомін Назар, Кровицька Варвара, Роженко Богдан (4-А кл.); Вознесенська Марія, Головко Богдан, Жеглатий Олексій, Кукса Анна, Лобода Дмитро, Мататанов Максим (4-Б кл.); Чувило Ігор (5-Б кл.); Шкуріна Дарина (7-А кл.); Козодуб Данило (8-А кл.); Бацун Дмитро, Бережний Олексій (8-Б кл.); Кулик Катерина (10 кл.). $CUT$

Переглянути свої результати та проаналізувати свої відповіді ви можете на цій сторінці (для доступу до результатів потрібно буде завантажити відповідний файл).
Отже, очікуємо на отримання сертифікатів і готуємося до наступного конкурсу!
До зустрічі в 2018 році!

Види принтерів

опубліковано 13 лист. 2017 р., 13:09 Олександр Литвиненко   [ оновлено 13 лист. 2017 р., 13:10 ]

Відеопрезентація учениці 8 класу Єлизавети Зозулі

Як завантажити відео з Facebook

опубліковано 11 лист. 2017 р., 12:12 Олександр Литвиненко   [ оновлено 3 груд. 2017 р., 02:42 ]


Соціальна мережа Facebook, на яку масово почали останнім часом переходити українці, теж дозволяє розміщувати відеоконтент, а, отже, у користувача може виникнути бажання один з таких відеороликів завантажити собі для подальшого використання. Як це можна зробити?

Звісно ж, для цього можна використати одне з розширень для браузера. Наприклад, для браузера Chrome це такі розширення як Social Video DownloaderSkyload або Facebook Video Downloader тощо. Завдяки усім цим "прибамбасам" на відеоролику або безпосередньо біля нього з'явиться кнопка завантаження і сам процес збереження вподобаного уже не становитиме труднощів.
Те ж саме можна виконати і без розширень. Допоможе нам у цьому все той же сервіс SaveFrom, про який уже йшлося раніше.
Спочатку потрібно отримати адресу відеофайлу. Запускаємо відеоролик на відтворення і клікаємо просто на відео правою кнопкою миші. Після цього слід обрати в меню, яке з'явиться, рядок Show video URL
Далі копіюємо адресу у маленькому верхньому віконечку...
...і відкриваємо SaveFrom. Далі усе аналогічно уже викладеному:
Власне, нічого складного. Не забудьте тільки переконатися, що використання вами цього відеоролика не порушує нічиїх авторських прав.

P.S. Ну і насамкінець сам відеоролик. Мудрі поради від людини, яка досягла усього самостійно.


УВАГА! Конкурс!

опубліковано 29 вер. 2017 р., 03:05 Олександр Литвиненко

Розпочинається реєстрація на Міжнародний конкурс з інформатики та комп'ютерного мислення "Бобер" сезону 2017 року.
Усі учні 2-11 класів, які мають бажання взяти участь у цьому конкурсі, можуть записатися в кабінеті інформатики.


Комп'ютерна графіка (2016-2017 н.р.)

опубліковано 30 трав. 2017 р., 07:04 Олександр Литвиненко

Роботи учнів 9-х класів з теми "Комп'ютерна графіка"

Бобер-2016. Підсумки

опубліковано 16 квіт. 2017 р., 13:35 Олександр Литвиненко


Стали відомими результати цьогорічного конкурсу з інформатики "Бобер-2016".
За його підсумками учасниками конкурсу стали 47 учнів нашої школи, серед яких 1 учень 2 класу, 17 третьокласників, 9 учнів 4-го класу, 8 п'ятикласників, учнів 6 класу - 1, 7 класу - 2, 8 класу - 3, 9 класу - 4 і по одному учаснику серед учнів 10 та 11 класів.

ВІДМІННИЙ результат має учениця 5-Б класу Гуцаленко Софія
ДОБРИЙ результат - 11 учнів (Бабиченко Є., Деревич В., Дешевенко О., Діденко А., Жеглатий О., Мостова Д., Панченко М., Рітченко І., Стаценко Т., Уткова А., Хінцицька М.)
Інші учні отримують сертифікати учасників.
Вітаємо переможців і бажаємо успіхів наступного навчального року!

Як захистити особисту інформацію в онлайні

опубліковано 28 січ. 2017 р., 05:32 Олександр Литвиненко   [ оновлено 28 січ. 2017 р., 05:35 ]


Усі ми так чи інакше з різним ступенем інтенсивності використовуємо можливості, надані нам мережею Інтернет. Отримуючи потрібну нам інформацію з пошукових ресурсів, спілкуючись у соціальних мережах з друзями, здійснюючи купівлю-продаж ми то там, то там залишаємо про себе якусь персональну інформацію - десь тільки прізвище й ім'я, десь дату народження чи номер телефону, а десь номер і серію паспорта чи номер платіжної картки.
Відповідаючи на запитання різноманітних анкет чи детально заповнюючи свої профілі в соціальних мережах, ми часто і не замислюємося над тим, ким і як буде використана ця інформація, які неприємності на нас очікують внаслідок розголошення наших персональних даних. Так, наша легковажність призводить до того, що зловмисник може легко зібрати про нас усю необхідну йому інформацію навіть не "зламуючи" сторінку.
Чому варто обережно ділитися інформацією про себе у соцмережах гарно ілюструє експеримент від британської компанії Cifas, що спеціалізується на запобіганні шахрайству. Перехожим пропонували безкоштовну каву в обмін на «лайк» на сторінці кав'ярні в Facebook. Поки відвідувач заходив у заклад і робив замовлення, його ім'я зіставляли з аккаунтом в соцмережі і збирали всі зазначені на сторінці дані. Їх по гарнітурі передавали бариста, а вона писала отриману інформацію на кавовому стаканчику.


Звернули увагу на реакцію людей? Шок! Замість звичайного в таких випадках імені на стаканчиках з'являлися дані про освіту, роботу, контактна інформація та навіть релігійні погляди відвідувачів кав'ярні. Так компанія намагалась привернути увагу до необхідності захищати свої особисті дані, аби не стати жертвою шахраїв.
Щороку, 28 січня у всьому світі відзначається День захисту персональних даних. Ця дата відповідає річниці підписання Конвенції Ради Європи від 28 січня 1981 року «Про захист осіб у зв'язку з автоматизованою обробкою персональних даних».
Наразі цей день відзначається у США, Канаді та 47 країнах-учасницях Ради Європи. MediaSapiens підготував пам'ятку з рекомендаціями, які допоможуть захистити свої персональні дані від зловмисників.


Отже, будьмо пильними!

Комбінації клавіш при роботі за комп'ютером

опубліковано 20 січ. 2017 р., 13:00 Олександр Литвиненко   [ оновлено 24 груд. 2017 р., 09:27 ]


Як зменшити розмір виконуваного файлу в Lazarus

опубліковано 21 лист. 2016 р., 11:31 Олександр Литвиненко   [ оновлено 14 груд. 2016 р., 11:32 ]

Через особливості компіляції в середовищі програмування Lazarus розмір виконуваного файлу часто виходить досить великим. Так, наприклад, простенька програмка, в якій створена тільки одна процедура обчислення довжини третьої сторони трикутника за двома сторонами і кутом між ними, містить лише 6 рядків коду:

  a:=StrToFloat(Edit1.Text);
  b:=StrToFloat(Edit2.Text);
  c:=StrToFloat(Edit3.Text);
  d:=c*pi/180;
  s:=sqrt(a*a+b*b-2*a*b*cos(d));
  Label1.Caption:=FloatToStr(s)

Тим не менше, після компіляції, отримуємо exe-файл, розмір якого аж 15 Мб:
Виявляється, цей розмір можна зменшити, якщо відключити непотрібні компоненти.

Відкриваємо Параметри проекту:
У вікні, що відкрилося, нас цікавить розділ Параметри компілятора:
У пункті Compilation and Linking встановлюємо прапорці на Розумна компіляція та Розумне компонування:
У пункті Debugging встановлюємо прапорець на Вирізати символи з виконуваного файлу та ЗНІМАЄМО прапорець зі Створити інформацію для GDB:
Підтверджуємо внесені зміни натисканням на кнопку Гаразд і заново перекомпільовуємо програму.

Voi la! Розмір виконуваного файлу зменшився майже у 8 (вісім!) разів!

P.S. У тому разі, якщо необхідно виконати налагоджування програми у режимі покрокового виконання, тоді усі вищезазначені параметри потрібно повернути у початковий стан

1-10 of 65