LIDÉ

Olga Novotná

Vystudovala Pedf MU v Brně. Pracuje na ZŠ Brno, Vejrostova, jako učitelka, koordinátorka ŠVP, metodička programu Začít spolu.


Externě vyučuje na Pedf MU. Stála u zrodu Standardu kvality profesních kompetencí studenta. Aktivně se věnuje šíření a lektorování programu Začít spolu. V roce 2021 byla finalistkou odborné ceny pro pedagogy Global Teacher Prize.

Za velmi důležitý považuje tzv. wellbeing. Děti, které se cítí ve škole dobře, jsou motivovanější, a mají i lepší výsledky. Respektující přístup je pro ni důležitý nejen ve škole, ale i v běžném životě. 

V našem Zas centru působí jako metodička a lektorka.

Eliška ROMO SANCHEZ

Začít spolu jí provází celým životem. Už jako dítě měla to štěstí a chodila do třídy Začít spolu právě na ZŠ Brno, Vejrostova 1. Vystudovala Pedf MU v Brně a ve své diplomová práci se věnovala plánování center aktivit v programu Začít spolu. 

Dnes pracuje na ZŠ Brno, Vejrostova jako učitelka ve třídě Začít spolu na I. stupni a působí jako juniorní lektorka programu Začít spolu. Z vlastních zkušeností ví, jak důležitý je respekt, podpora, pozitivní klima a radost z učení ve škole, ale i v životě samotném. 

V našem Zas centru zajišťuje komunikaci, administrativu a to nejdůležitější – občerstvení během seminářů.


VÍCE O ŠKOLE

ZŠ Brno, Vejrostova 1

Jsme školou  s 1. - 9. postupným ročníkem na brněnském sídlišti Bystrc. Škola je situovaná v krásném prostředí obklopeném lesy.

Chceme být OTEVŘENÁ ŠKOLA vychovávající k úctě k člověku a kulturním hodnotám se zaměřením na výuku jazyků, informačních technologií a na rozvoj tělesné zdatnosti.

Podle programu Začít spolu učíme již dvacátým rokem. Program Začít spolu probíhá vždy minimálně v jedné třídě z ročníku na prvním stupni. Zaměřujeme se individuální přístup k dítěti, partnerství rodiny a školy, kreativitu, spolupráci, rozvoj komunikace a schopnosti řešit problémy.

  Využíváme metod kooperativního učení, kdy děti pracují při řešení úkolů ve skupinách a posilují pocity sounáležitosti, partnerství a budování týmu. Snažíme se v dětech podporovat zvědavost, údiv, pochybování, představivost, kritické myšlení a spontánnost, čímž příznivě ovlivňujeme schopnost nápaditého a originálního myšlení.

Prostřednictvím integrovaného přístupu k učení umožňujeme dětem chápání světa v souvislostech. Objevování světa přírody a světa lidí nabízíme v rámci práce na tematických celcích.