p o l i g o n a s 6

Šiaulių miesto mokyklų abiturientų menų egzamino kūrybinių darbų paroda

KARANTINAS – NAUJA PRADŽIA

Virusas sujaukė planus visiems – „Poligonas“ ne išimtis.

Pirmoji paroda 2006 metais buvo suorganizuota miesto Dailės galerijoje. Po kelerių metų pertraukos ji atgimė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos galerijoje. Nieko netikėto neturėjo įvykti ir šiais metais, bet... „įvyko“ karantinas ir „Poligonas“ persikėlė į virtualią erdvę. Netekome gyvo bendravimo džiaugsmo, bet tapome pasiekiami žiūrovams iš bet kurios vietos ir bet kuriuo metu.

Parodoje 25 autoriai – dvyliktokai – pristato 2019/20 mokslo metų Menų brandos egzamino darbus. Parodoje eksponuojami 85 tapybos, grafikos ir fotografijos, kitų menų sričių darbai. Jų autoriai – VŠĮ Šiaulių universiteto gimnazijos, „Saulėtekio“ gimnazijos, Stasio Šalkauskio gimnazijos, Simono Daukanto gimnazijos, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos bei Šiaulių profesinio rengimo centro mokiniai.

Kūriniai įvairūs tiek savo temomis, tiek ir atlikimo technika. Dalyje jų matomos abstrakčiosios dailės tradicijos. Darbai labai individualūs, išsiskiria misticizmu, paslaptingumu, potekstėmis, dialogu ir temomis, kurios artimos jaunam žmogui.

Kiekvieno paveikslo ar ciklo visuma yra ypač vientisa. Autoriai ne tik žaidžia spalvomis, formomis, bet ir, subtiliai jas derindami, kuria savitą abstraktų ar simbolinį pasakojimą, kurio dėmenys ženklina nuotaikas, vidinės ir išorinės erdvių priešpriešas. Dažno darbo kompozicijoje susijungia ne tik spalvinės dėmės ar kontūrai, bet ir pasakojimai apie būseną, nuotaiką, kurią autorius stengiasi perteikti.

Paroda atskleidžia jaunimą jaudinančias temas, siekį parodyti, kuo gyvena šiandienos jaunuomenė. Viliamės, kad tai bus tinkama medžiaga būsimiems abiturientams, renkantis menų egzaminą, mokytojams ir mokinių tėvams.

Mieli abiturientai, kad ir ką rinksitės ateityje, menų egzaminas turbūt išliks kaip puikus prisiminimas. Karantinas nepalengvino užduoties, bet buvo nemažas iššūkis, kurį jūs puikiai įveikėte.

Dėkojame laikiusiems egzaminą mokiniams, juos ruošusiems mokytojams ir visiems, padėjusiems surengti šią parodą.


Parodos kuratorės Aurelija Alijošienė, Rasa PrišmontienėEkspoziciją parengė Rasa Prišmontienė, Darius Bertašius Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija,
Aurelija Alijošienė
VŠĮ Šiaulių universiteto gimnazija