Prihlasovanie na saleziánske misijné
DOBROvoľníctvo je spustené

Aj tento rok s nami môžeš vykročiť na cestu saleziánskeho misijného DOBROvoľníctva. Pozývame Ťa darovať rok svojho života v službe chudobným a zažiť skutočné DOBROdružstvo. Angola, Keňa, Tanzánia, Azerbajdžan, Ekvádor či Luník IX – jedno z týchto miest možno čaká práve Teba! Neboj sa vystúpiť zo svojho sveta a ponúknuť vlastné talenty a schopnosti tam, kde to najviac potrebujú. 

Saleziáni don Bosca na Ukrajine v duchu svojej spirituality zostávajú s mladými a ich rodinami a sú otvorení pomoci tým, ktorí to potrebujú. Pomôžte aj vy a podporte saleziánske dielo na Ukrajine v pomoci trpiacim.


Prispieť môžete priamo vkladom na saleziánsky účet

IBAN: SK08 1100 0000 0026 2985 2138

variabilný symbol: 015022

Radi by sme Vám za Váš dar poďakovali, preto Vás prosíme, aby ste v správe pre prijímateľa uviedli svoje meno a email alebo adresu.

Viac informácií nájdete na stránke www.ukrajina.saleziani.sk

alebo cez QR kód:


Pripravili sme si pre vás celoročnú výzvu, do ktorej sa môžete zapojiť a vyhrať tak jedinečné ceny. Každý mesiac budeme pripravovať jeden z chutných receptov z nášho Saleziánskeho misijného kalendára 2022. Odfotený výtvor nám môžete poslať do správy na facebook či  instagram alebo na mail savio@saleziani.sk a každý mesiac z týchto fotiek vyberieme jedného výhercu. 

Aktuality Z MISIÍ

Novinky z Jakutska

"Dôležitou udalosťou v živote našej komunity v tomto období boli naše duchovné cvičenia. Robievame si ich všetci spolu aj s Aldanskou komunitou. Boli sme na ich chate, kde sú na ruské pomery výborné podmienky na dobré prežitie duchovných cvičení. Počúvali sme prednášky o. Paľka Gracha, ktorému sme za to veľmi vďační. Po večeroch sme mávali spoločné rozhovory na rôzne aktuálne pastoračné témy"  píšu saleziáni z Jakutska

Pomoc na Ukrajine od slovenskej saleziánskej rodiny 

Saleziáni a sestry saleziánky na Ukrajine zostávajú s mladými a ich rodinami a tiež prijímajú vo svojich domoch a strediskách ľudí utekajúcich pred vojnou. Vďaka vašej finančnej podpore im dokážeme zabezpečovať pomoc napríklad vo forme humanitárnej pomoci. Ďakujeme všetkým, ktorí snahu saleziánskej rodiny podporujú modlitbami, finančne alebo inou pomocou. 

V augustovej výzve si navaríme...

národné peruánske jedlo anticuchos, ktoré sa vyrába z hovädzích sŕdc. Peruánska kuchyňa je známa po celom svete, nielen vďaka rozmanitým surovinám ale tiež vďaka rôznym spôsobom varenia. Zapojte sa do našej kuchárskej výzvy VARÍME SO SALEZIÁNSKYM MISIJNÝM KALENDÁROM a fotku tejto polievky nám nezabudnite poslať na savio@saleziani.sk. Dobrú chuť a príjemné varenie! 

Postrehy zo života dobrovoľníčky v Južnom Sudáne

"V materskej škole máme za sebou skúšky, prvý semester a mali sme pre deti krátke prázdniny. Po skúškach a krátkom oddychu sme začali ďalšiu časť roka. Kým sa triedy počas prázdnin opravovali, chvíľu neboli triedy na doučovanie voľné" píše dobrovoľníčka Veronika, ktorá už niekoľko mesiacov pracuje medzi sestrami saleziánkami.


Chcete získavať najčerstvejšie informácie zo sveta misií a dobrovoľníkov? Chcete vedieť ako sa darí našim slovenským misionárom v zahraničí? Čo majú nové naše komunity v Azerbajdžane a v Jakutsku?
Prihláste sa na odber misijného informačníka a každý mesiac Vám pošleme aktuálne novinky na Váš email.

InformaČník CAGLIERO11

Prečítajte si novinky zo sveta saleziánskych misií v Cagliero11.

Na stránke stále pracujeme, vylepšujeme ju a pridávame nové obsahy.
Ďakujeme za Vašu návštevu.