Chcete získavať najčerstvejšie informácie zo sveta misií a dobrovoľníkov? Chcete vedieť ako sa darí našim slovenským misionárom v zahraničí? Čo majú nové naše komunity v Azerbajdžane a v Jakutsku?
Prihláste sa na odber misijného informačníka a každý mesiac Vám pošleme aktuálne novinky na Váš email.

Aktuality Z MISIÍ

Podporujeme saleziánsku základnú školu v Čade

Ako nám riaditeľ školy, salezián otec Benoit Nzie, povedal v rozhovore cez WhatsApp, náš prisľúb pomoci je pre nich veľkou nádejou, že budú schopný udržať chod školy a dokonca ju aj rozšíriť a ponúknuť vzdelanie viacerým deťom a mladým z okolia. Chceli by sme preto vytvoriť skupinu priaznivcov a podporovateľov tejto školy.

Prestavby v Jakutsku sú v plnom prúde

Tohtoročná zbierka o.z. SAVIO- Tehlička má pomôcť saleziánskej komunite v ďalekom Jakutsku s rekonštrukciou ich komunitného domu. Saleziáni už začali s prestavbou strechy, ktorú zhodili a teraz ich čaká práca pri nahadzovaní novej. No ale práve teraz musia pracovať rýchlo, aby stihli strechu nahodiť skôr ako im dážď vytopí celý dom.

Dobrovoľníčky v Tanzánii

Naše tri odvážne dobrovoľníčky šťastne dorazili do Tanzánie, kde budú pomáhať na saleziánskej škole v meste Didia. Bašku, Majku a Magdalénku čaká rok plný úžasných dobrodružstiev, nových skúseností a nezabudnuteľných chvíľ a my veríme, že ho prežijú naplno.

Misijný mesiac október

Ďakujeme všetkým, vďaka ktorým sme úspešne realizovali misijné výstavy a prednášky na školách. Mnohí z minuloročných dobrovoľníkov sa zapojili a mali tak možnosť zdieľať svoje skúsenosti a zážitky z misií medzi deťmi a mladými na slovenských školách. Fotky z prednášok a výstav si budete môcť čoskoro pozrieť na našej stránke.


Som tu správne a bude to
rok plný dobrodružstva

Spríjemnite si deň čítaním blogu od nášho dobrovoľníka Juraja, ktorý len pár dňami vycestoval do Kene, kde v centre Bosco Boys Langata strávi jeden celý rok. Spolu s ním išiel aj Kristián a my veríme, že vytvoria skvelú partiu a zažijú nezabudnuteľné chíle. Juraj sa v logu s nami delí o prvé dojmy z Afriky, Kene, z Nairobi a zo saleziánskeho centra.

Misia v Ekvádore

Náš slovenský misionár Antona Odrobiňáka v Ekvádore sa z misie medzi domorodými kmeňmi Šuarov (v časti Tuutin-Entsa) presúva na nové miesto pôsobenia, mesta Yuapi. Prajeme mu na novom mieste veľa síl a príjemných chvíľ!


Pokračujeme v príprave nových saleziánskych dobrovoľníkov

Aj v októbri sme mali ďalšie formačné stretnutie saleziánskych misijných dobrovoľníkov, ktorí sa pripravujú na ročnú misiu. Témou stretnutia bolo dobrovoľníctvo ako také a s nádejnými dobrovoľníkmi sme sa zamerali na zdravé a nezdravé motivácie. O svojej misii nám prišli porozprávať aj dve bývalé dobrovoľníčky, Tina a Laura, ktoré strávili nezabudnuteľný čas v Tanzánii. Aj ich misii si môžete prečítať viac na blogoch dobrovoľníkov.

Na Madagaskare zomrel slovenský salezián Vladimír Stuchlý

Vo veku 57 rokov zomrel v pondelok 29. marca na Madagaskare slovenský salezián don Vladimír Stuchlý, pôvodom z Chorvátska. Niekoľko dní strávil v nemocnici v druhom najväčšom meste krajiny v Tamatave, kde mu bola zverená stavba nového saleziánskeho diela.

Ťažko, ľahšie, najľahšie

O svojej misii v centre Bosco Boys Langata v Nairobi napísali blog dobrovoľníci Robo a Tibor. Opisujú svoj život v centre Bosoco Boys aj ich výlet do ďalekého kraja Marsabit.

InformaČník CAGLIERO11Prečítajte si novinky zo sveta saleziánskych misií v Cagliero11. V decembrovom čísle si môžete prečítať rozhovor so saleziánom, ktorý pracuje s mladými vo Venezuele a tiež tam nájdete nové logo Saleziánskeho misijného sektora. Príjemné čítanie!

Na stránke stále pracujeme, vylepšujeme ju a pridávame nové obsahy. Ďakujeme za Vašu návštevu.