Programma “Latvijas skolas soma"    2023./2024.m.g. atb.A.Korenika                                                                       

15.09.2023. 7.c kl. Daugavpils, Marka Rotko mākslas centrs

15.09.2023. 7.c kl. Daugavpils, Marka Rotko mākslas centrs

Visus apbura abstraktais ekspresionisms un pārsteidzoši jaukā pilsēta ar seno vēsturi.

Pirmo reizi Daugavpilī! Pilsēta pārsteidza !

15.09.2023. 11.a,b,c kl.  - Rundāles pils muzejs

 Rundāles pils muzejs

Izglītojošā spēle  "Jaunie restauratori "ir veidota tā , lai stimulētu skolēnu prasmes sadarboties un paust savu viedokli, kā arī strādāt komandā, orientēties rakstītajā tekstā un patstāvīgi meklēt informāciju.

Spēle “Jaunie restauratori” ir piemērota un papildina dizaina un tehnoloģiju, vizuālās mākslas, vēstures un audzināšanas stundu saturu. 

15.09.2023. 6.a kl.- Turaidas muzejrezervāts Siguldā .

Nodarbība "Ceļojums pie Turaidas fogta" ir ceļojums laikā, kur skolēni tiek iesaistīti interaktīvā lomu spēlē, kļūstot par bruņiniekiem, zemniekiem saimniekiem vai augstdzimušām dāmām, izzinot sasveicināšanās etiķeti, kārtu sabiedrības attiecības, apgūst seno rakstību uz vaska tāfelītēm, kā arī veido izpratni par dzīvi viduslaikos. Nodarbōbas vadītāji - raksvedis un fogts - ir kā izglītotāji, mediatori. Programmas laikā skolēniem bija iespēja iegūt zināšanas par Latvijas vēsturi 14.-16. gadsimtā nepiespiestā, atraktīvā veidā. 

19.10. 2023. 9.b kl. skolēni apmeklēja LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzeju 

Skolēni atklāja Eduarda Smiļģi kā XX gadsimta izcilāko personību Latvijas teātra mākslā.

Skolēniem bija iespēja iepazīt un apskatīt liecības par Latvijas skatuves mākslu.

18.10.2023. 6.a kl. -  Dekoratīvas mākslas un dizaina muzejs, nodarbība "Madarošana''

Skolēniem bija iespēja apskatīt un iepazīties ar dažādiem mākslas darbiem, gleznām un dažām skulptūrām

"Madarošana" jeb auduma apdruka spiedes tehnika

"Madarošana" jeb auduma apdruka spiedes tehnika

Projekta nedēļas laikā (16.10.2023. - 20.10.2023.), kas veltīta profesijām, skolēni 1.- 4.kl.  apmeklēja Mākslas muzeju "Rīgas Birža'"

Izglītības programma     

 " Nospēlē muzeju! " palīdzes izprast, ka darbojas muzejs un kādas zināšanas un prasmes nepieciešamas muzeja darbiniekiem.

Izmantojot izstāžu zāles maketu, gleznu reprodukcijas, makslas priekšmetu figūriņas un arheoloģislo izrakumu kasti, skolēni iejūtas kļustot par arheologoem , restauratoriem, krajuma glabātājiem, izstāžu kuratoriem.

Es gribu strādāt muzejā!

17.10.2023. 2.a kl. - Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, nodarbība "Iepazīsti mākslas valodu" :"Krāsa mākslā un emocijas"

Nodarbība "Krāsa mākslā un emocijas" iepazīstina ar krāsu nozīmi mākslas darbā ietvertās emocionalitātes attēlošanā, aplūkojot latviešu modernistu darbus.

Skolēni iepazīsies ar to, kā mākslinieki izmanto spilgtas un intensīvas krāsas, lai glezniecībā sasniegtu emocionālus efektus, piemēram, prieku, skumjas vai bailes. 

Nodarbības vadītāja iepazīstinās arī ar mākslinieku apzināti veidotiem kompozīciju principiem un to ietekmi uz gleznu radītajām izjūtām. Radoša kompozīcija par savu emociju pasauli krāsās.   

02.11. 2023. 9.a,b,c  kl. - Latvijas Nacionālais vēstures muzejs - nodarbība "Satversme 100 +"

Nodarbības “SATVERSME 100+” laikā skolēni izzināja Satversmes vērtību pēctecību līdz pat mūsdienām, kā radās mūsu valsts pamatlikums, kā Latvija kļuva par demokrātisku valsti.

Lielas pārdomas pusaudžos raisīja fakts, ka “pirms 100 gadiem sarakstītā Satversme, ietekmē mūs vēl šodien, nosaka šodienas kārtību“, “kādu prezidentu ievēlētu Tu, ja tauta to varētu izdarīt?”....

Programma “Latvijas skolas soma"    2022./2023.m.g. atb.A.Korenika                                                                                                             

16.09.2022 10.a,b,c  Jaunmoku pils . Muzejpedagoģiskā programma "Orientēšanās Jaunmoku pilī".

Skolēnu atsauksmes: "Katru reizi, kad jūs ierodāties Rundālē, jūs nonākat citā pasaulē - skaistuma un elegances pasaulē. Īstais piedzīvojums laikā!".

IMG_6136.MOV

16.09.2022. Turaidas muzejrezervāts . Muzejpedagoģiskā programma"Ciemos pie Turaida fogta".

Turaidas muzejrezervāts 

Skolēni, tērpjoties viduslaiku apģērbā, iejutīsies bruņinieku vai zemnieku lomās, uzzinās par iedzīvotāju dalījumu kārtās un fogta amata funkcijām.

Latvijas Nacionālas vēstures muzejs. Muzejpedagoģiskā programma" Kas ir muzejs? "5.b kl.

21.10.2022.   https://ej.uz/7qmv

13.10.2022., 21.10.2022. 5.c, 7.a,b,c kl. Mencendorfa nams. Muzejpedagoģiskā programma "Viena diena rīdzinieku namā".

Skolēni iepazīsies ar ikdienas norisēm senā tirgotāja vai amatnieka dzīvē: ēdiena gatavošanu, svēršanu, mērīšanu, amatniecības darbiem, telpu uzkopšanu, gatavošanos svētkiem u.c.


2022.gada 25.novembrī Rīgas 10. vidusskolā viesojas cirka mākslinieki Alīna un Valērijs ar jaunu cirka izrādi "Bufonāde". 

1.-2.klašu skolēniem bija iespēja iepazīstināties ar klaunādes klasiku.

Izrādes galvenais vēstījums – iespēja novērtēt patiesu draudzību, atgriešanās bērnībā.

2.- 6. kl.skolēni iepazīst Visumu mācību ekskursijā Zinātnes centrā "Tehnoannas Pagrabi"

2.-6.kl. Latvijas Nacionālā vēstures muzeja  muzejpedoģiskā programma „Senā skola”  

4.un 6.kl. skolēni  programmas laikā pētīs vēstures avotus, kas glabājas muzejā un stāsta par skolām Latvijas teritorijā 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā. Skolēni analizēs gan lietiskos, gan rakstiskos, gan vizuālos vēstures avotus. 

10.b kl. skolēni apmeklēja Padomju laika īpaši slepenais objekts ar segvārdu Pansionāts.

Rehabilitācijas centra „Līgatne” teritorijā 9m zem zemes atrodas labiekārtots bunkurs 2000m2 platībā, kuram slepenības zīmogu noņēma tikai 2003. gadā. Tas ir izbūvēts pagājušā gadsimta 80-tajos gados politiskās un valsts varas elites vajadzībām valsts vadīšanai atomkara gadījumā.

Padomju Komunistiskās partijas pirmo sekretāru biedru Vosa un Pugo slepenā slēptuve!

 Viena no stratēģiski svarīgākajām vietām Padomju Latvijā kodolkara situācijas gadījumā.

Spēcīgākā autonomā saimnieciskā struktūra ar visu nepieciešamo un vismodernāko tā laika aprīkojumu.

Līdz mūsdienām saglabāts viss autentiskais pazemes aprīkojums!

5.kl. Izlaušanās spēle ''Blēņas un pasakas "

5.kl. Izzinošā izlaušanās spēle veidota pēc escape room principa, kur skolēniem jāveic dažādi savstarpēji saistītu uzdevumu virknējumi, kas attīsta caurviju prasmes – lasītprasmi, radošumu, sadarbību un līdzdalību. 

Izlaušanās spēles laikā skolēni šos uzdevumus veic trīs izlaušanās istabās, kuras balstītas trīs Imanta Ziedoņa pasakās – Kroko un Dils, Pasaka par Pogu un Pasaka, kurā spēlējas, spēlējas, kamēr sāk spēlēt. Ar jautājumu un atbilžu spēli nodarbības ievaddaļā skolēni papildina zināšanas par Imanta Ziedoņa personību un daiļradi. 

7.kl. Orientēšanās spēle “Vecrīgas pētnieks” 

5.- 8.kl. Latvisko sajūtu un garšu ceļojums: “No grauda līdz maizei”. 

Šobrīd zemnieku saimniecība zināma kā Maizes māja. Šeit iespējams  izbaudīt Latvijas rudzu, kviešu un miežu maizes vai svētku pīrāgu un raušu cepšanas procesu, izzināt grauda ceļu līdz maizei, piedzīvot tautas tradīciju spēku un izjust kopā būšanas prieku sakoptā lauku sētā 

9.kl. k/f  Mātes piens  Apollo kino - cinema 

9.kl. dokumentālā filma "Rīgas Doma ērģeļu noslēpumi" demonstrēšana .

Kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros mūsu 9.klases skolēniem stundā bija iespēja piedzīvot aizraujošu un izzinošu video ekskursiju majestātisko Rīgas Doma ērģeļu aizkulisēs – filmu “Rīgas Doma ērģeļu noslēpumi”. 36 minūšu garā dokumentālā filma iepazīstināja skolēnus ar Rīgas Doma unikālo mūzikas instrumentu un atklāja bagātīgo Latvijas kultūras vēsturi un ērģeļmūzikas daudzveidību. Skolēni uzzināja par vairākām retām profesijām, kuru pārstāvji palīdz saglabāt mūsu kultūrvēsturisko mantojumu.

Paldies Latvijas kultūrizglītības programmai “Latvijas skolas soma”, Rīgas Doma pārvaldei un mūziķiem par tik saturiski bagātu muzikālu izglītojoši dokumentālo filmu!

21./22.m.g. 1sem. Latvijas Skolas Somas pašakumi