Okolí

Lipenská přehrada

Přibližně 2 km od chaty začíná přehradní nádrž Lipno, kde po obou březích naleznete cyklostezky, nedaleko je lyžařský areál Kramolín nebo jiné sportovní vyžití jako je bowling či bazén.

Čertova stěna

Krásná přírodní památka, kterou můžete obdivovat z obou stran Vltavy. Je dostupná jak z parkoviště u silnice na Vyšší Brod nebo při procházce chráněnou krajinou oblastí.

Čertovy proudy

Směrem k Čertově stěně půjdete podél Vltavy, která poklidně protéká údolím, které kdysi vytvořil ledovec. Řeka umí ukázat i svou divokou stránku, tu pokoušejí jednou do roka i závodníci na raftech a kajacích.

Vítkův hrádek

Navštivte nejvýše položenou zříceninu v České republice.

Cyklostezka Lipno - Frymburk

Máte-li rádi trochu aktivního pohybu, je možno nedaleko naší chaty navštívit několik cyklostezek. Dvě z nich na sebe navazují, kdy pojedete po obou březích lipenské nádrže a přejezd z jedné strany na druhou zpestří plavba přívozem Frymburk - Frýdava.

park moorwald - Bad leonfelden

Asi 20 km od Loučovic se nachází na rakouské straně ve městě Bad Leonfelden poznávací park Moorwald a zaniklé rašelinné lázně. Během procházky poznáte funkci takzvaných milířů, seznámíte se se zvířecími obyvateli parku a potkáte i dřevěného dinosaura.

klášter vyšší brod


Hrad rožmberk n. vltavou