Wideo-konsultacja

Powrót do strony rezerwacji: kliknij aby wrócić do strony rezerwacji

1. Wideokonferencja

Konsultację w formie wideokonferencji można przeprowadzić przy pomocy urządzenia posiadającego dostęp do Internetu, mikrofonu oraz kamerki. Może to być telefon komórkowy, komputer osobisty, laptop, czy tablet. Posiadanie kamerki nie jest niezbędne, niemniej bardzo zalecane.

Osoby, które zarezerwują konsultację w formie wideokonferencji otrzymają maila, zawierającego specjalny link umożliwiający nawiązanie połączenia (jak na załączonym obrazku). Link jest aktywowany 1 godzinę przed rozpoczęciem spotkania.

Kliknięcie linku występującego po słowach "Zoom link (wideokonferencja)" lub linku "Dołącz w usłudze Zoom Meeting" spowoduje nawiązanie połączenia. W konsultacji można wziąć udział za pośrednictwem przeglądarki internetowej Google Chrome, Microsoft Edge (najnowsza wersja) lub Mozilla Firefox, lub za pośrednictwem programu Zoom (korzystanie z programu może być wygodniejsze).

Poniżej można zapoznać się z krótkimi instrukcjami, wyjaśniającymi jak dołączyć do spotkania.


2. Udział w wideokonferencji za pośrednictwem przeglądarki internetowej

W przypadku korzystania z komputera lub laptopa, aby wziąć udział w wideokonferencji nie jest konieczne instalowanie programu Zoom. Do spotkania można dołączyć za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Najlepiej skorzystać z przeglądarki Chrome, Microsoft Edge (najnowsza wersja) lub Firefox.

W tym celu kliknij na link otrzymany w mailu po dokonaniu rezerwacji. Po kliknięciu linku w przeglądarce internetowej zostanie wyświetlona strona, która będzie wglądać podobnie do tej na ilustracji poniżej.

Jeżeli pojawi się pytanie, czy "Otworzyć Zoom Meetings?" należy wybrać opcję "Anuluj" (inaczej program zostanie pobrany na dysk w celu jego instalacji). Następnie należy kliknąć link "Join from Your Browser". Zostanie otwarta strona połączenia Zoom. Na tej stronie należy podać imię i nazwisko i kliknąć "Dołącz". Na koniec jeżeli pojawi się taka prośba należy wyrazić zgodę na "warunki świadczenia usług i politykę prywatności" oraz na dostęp przeglądarki do kamery i mikrofonu. Wszystko jest gotowe i można oczekiwać na połączenie z prowadzącym.

Obejrzyj poniższy filmik prezentujący, jak to zrobić.

3. Najprostszy sposób zainstalowania i uruchomienia programu Zoom na komputerze stacjonarnym lub na laptopie

Osoby, które chciałyby mieć większą wygodę podczas korzystania z konsultacji mogą zainstalować program Zoom. Wystarczy 10 minut przed rozpoczęciem spotkania kliknąć na link otrzymany w mailu po dokonaniu rezerwacji. Pamiętaj, że link aktywuje się nie wcześniej niż godzinę przed terminem spotkania. Aby skorzystać z konsultacji nie ma potrzeby rejestracji konta oraz logowania w aplikacji Zoom. Obejrzyj poniższy filmik prezentujący, jak to zrobić na komputerze.

4. Najprostszy sposób zainstalowania i uruchomienia programu Zoom na telefonie lub tablecie z systemem Android

Instalowanie programu Zoom na telefonie jest niezwykle proste. Wystarczy 10 minut przed rozpoczęciem spotkania kliknąć na link otrzymany w mailu po dokonaniu rezerwacji. Pamiętaj, że link aktywuje się nie wcześniej niż godzinę przed terminem spotkania. Aby skorzystać z konsultacji nie ma potrzeby rejestracji konta oraz logowania w aplikacji Zoom. Obejrzyj poniższy filmik prezentujący, jak to zrobić. Pamiętaj, że do połączenia w czasie konsultacji użyjesz otrzymanego w mailu linku.

5. Opcjonalny sposób zainstalowania programu Zoom na komputerze stacjonarnym lub laptopie

Możesz też dużo wcześniej zainstalować program na komputerze. Aby zainstalować program Zoom kliknij na link poniżej. W przeglądarce otworzy się strona, z której można pobrać program.

Wybierz odpowiednią wersję programu. Dla systemu Windows należy wybrać "Zoom Client for Meetings" (pierwsza pozycja od góry). Kliknij Download. Rozpocznie się pobieranie niewielkiego programu. Pobierz program i zainstaluj. Po krótkiej chwili pojawi się okienko programu Zoom, jak na obrazku poniżej.

Wszystko gotowe, możesz już zamknąć program klikając znak x w prawym górnym rogu okienka.

Aby skorzystać z wideo-konsultacji w Poradni prawnej nie ma potrzeby zakładania konta ani logowania w programie. Wystarczy kliknąć link otrzymany w mailu potwierdzającym rezerwację spotkania. Pamiętaj, że link aktywuje się nie wcześniej niż godzinę przed terminem spotkania.

6. Opcjonalny sposób zainstalowania programu Zoom na telefonie lub tablecie z systemem Android

Obejrzyj zamieszczony poniżej filmik prezentujący, jak samodzielnie, bez korzystania z linku rezerwacji, zainstalować program na telefonie z systemem Android. Pamiętaj, że do wideo-konsultacji dołączysz używając otrzymanego w mailu linku (po zainstalowaniu programu Zoom nie ma potrzeby wpisywania numeru Meeting Id). Wystarczy kliknąć link otrzymany w mailu potwierdzającym rezerwację spotkania. Pamiętaj, że link aktywuje się nie wcześniej niż godzinę przed terminem spotkania.

7. Jak korzystać z programu Zoom?

Poniższy filmik przedstawia, w jaki sposób można korzystać z programu Zoom podczas konsultacji.

Powrót do strony rezerwacji: kliknij aby wrócić do strony rezerwacji