KURIER - Film Władysława Pasikowskiego

Niedziela 2 czerwca 2019 3:00 PM


Maplewood Theater

155 Maplewood Ave

Maplewood, NJ 07040

KURIER - Film Władysława Pasikowskiego

Niedziela 2 czerwca 2019 3:00 PM


Anthology Film Archives

32 Second Avenue

New York City, NY 10003

KURIER - Film Władysława Pasikowskiego

Niedziela 2 czerwca 2019 7:30 PM


Bellmore Movies and The Show Place

222 Pettit Avenue

Bellmore, NY, NY 11710

KURIER - Film Władysława Pasikowskiego

Niedziela 13 czerwca 2019 7:00 PM


The Mayan Theater

110 Broadway

Denver, CO 80203

Ścigany przez wszystkie wrogie wywiady, legendarny Jan Nowak-Jeziorański to postać, której życie stało się inspiracją dla filmu sensacyjno-szpiegowskiego.

Jego samotna misja miala zdecydowac o losach Polski i II wojny światowej. Scigany przez wszystkie wrogie wywiady, w srodku nocy przerzucony z hotelu Savoy do Zabna, spotyka ludzi, ktorzy na zawsze zmieniaja jego zycie.

Nowy film rezysera hitow "Jack Strong" i "Pitbull. Ostatni pies" to sensacyjna historia szpiegowska, inspirowana sekretną misją słynnego Kuriera z Warszawy. Niezwykle zdarzenia z zycia Jana Nowaka-Jezioranskiego to doskonaly material na scenariusz, co podkresla sam reżyser Władysław Pasikowski: -"Naszym celem jest opowiedzenie sensacyjnej, lecz opartej na zyciu historii, ktorej scenarzysci Jamesa Bonda pewnie by nie wymyslili, opowiedzenie jej przy tym w maksymalnie nowoczesny sposob, korzystajac z osiągnięć nowej stylistyki filmow przygodowo-sensacyjnych".

Obsada:

W roli Jana Nowaka-Jeziorańskiego charyzmatyczny Philippe Tłokiński, znany chociażby z „Belfra” w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Wśród międzynarodowej obsady filmu m.in. Julie Engelbrecht, zobaczymy także znane nazwiska polskiej kinematografii, takie jak: Tomasz Schuchardt, Adam Woronowicz, Zbigniew Zamachowski, Mirosław Baka, Rafał Królikowski, Wojciech Zieliński, Grzegorz Małecki, Jan Frycz czy Agnieszka Suchora. Nie zabraknie też wschodzących gwiazd nowego pokolenia. Oprócz odtwórcy głównej roli na ekranie zobaczymy również Patrycję Volny, która wystąpiła w pierwszym polskim serialu Netflixa „1983”, czy najnowszym filmie Agnieszki Holland pt. „Obywatel Jones”.

Głównym tematem muzycznym filmu „Kurier” jest premierowy utwór Krzysztofa Zalewskiego o tym samym tytule.

Teledysk został zrealizowany przy współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego.

KURIER - oficjalny zwiastun najnowszego filmu Władysława Pasikowskiego