7 клас ФІЗИКА
УРОК 12
ТЕМА: Механічний рух. Відносність руху. Тіло відліку. Система відліку. Матеріальна точка. Траєкторія. Шлях. Переміщення.
Домашнє завдання: §5-6 – вивчити., відповісти на пит.ання в кінці параграфу,
Впр.5,6 – письмово.
11 жовтня
УРОК 11
ТЕМА: Захист навчальних проєктів з теми «Фізика як природнича наука.
Пізнання природи»
5 жовтня
УРОК 10
ТЕМА: Контрольна робота №1 з теми «Фізика як природнича наука. Пізнання природи».
Домашнє завдання: §1-4 – повторити
4 жовтня
УРОК 9
ТЕМА: Розв'язування задач. Підготовка до контрольної роботи
Узагальнення та систематизація знань з теми «Фізика як природнича наука. Пізнання природи».
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Аналіз виконання лабораторної роботи №3
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Запитання для фронтального опитування
Що вивчає фізика?
Які види матерії вам відомі?
Що називають фізичними тілами?
Що називають фізичними явищами?
Наведіть приклади фізичних явищ
Які методи дослідженб викиристовує фізика?
Що називається дифузією?
Порівняйте швидкість дифузії в різних агрегатних станах.
Порівняйте швидкість дифузії за різної температури.
Опишіть склад атома
ІV. Розвязування задач, повідомлення за темами
Домашнє завдання: §1-4 – повторити, підготуватися до к/р, тест ст.42-43 І варіант - непарні, ІІ варіант - парні
28 вересня
УРОК 8
ТЕМА: Інструктаж з БЖ № 143
Лабораторна робота №3. Вимірювання розмірів малих тіл різними способами.
Домашнє завдання: На 28 вересня: §1-4 – повторити, завдання в зошиті , л/р ст.33-34
27 вересня
УРОК 7
ТЕМА: Інструкція з БЖ №143
Лабораторна робота № 2. Вимірювання об’ємів твердих тіл,
рідин і сипких матеріалів
Мета: Навчитися визначати об'єми рідин і твердих тіл декількома способами і оцінювати похибки вимірювань
Домашнє завдання: Закінчити роботу
21 вересня
УРОК 6
ТЕМА: Інструктаж з БЖ № 143.
Лабораторна робота №1. Ознайомлення з вимірювальними приладами. Визначення ціни поділки шкали приладу
Мета: Сформувати в учнів уміння знаходити ціну поділкивимірювального приладу; формувати культуру виконання лабораторних робіт; виховувати в учнів охайність під час проведення експерименту.
Хід уроку
І.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Запитання для фронтального опитування
Що називають вимірювальним приладом?
Як виміряти межі вимірювального приладу?
Що таке ціна поділки шкали?
Як визначити ціну поділки шкали?
Яких правил безпеки треба дотримуватися , працюючи з термометоом?
ІV. ВИКОНАННЯ ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ
Мета роботи: Навчитися визначати основні характеристики засобів вимірювання; викинувати вимірювання за допомогою найпростіших засобіввимірювання; оцінювати похибки вимірювання; виконувати запис результатів вимірювання.
Обладнання
Лінійка
Термометр
Мензурка
Брусок
Теоретичні відомості
Порядок виконання роботи
Заповнити таблицю
Записати висновок
Домашнє завдання: Повторити §§1-4, л.р 1 стор 20-22. Дописати висновок по меті.
20 вересня
УРОК 5
ТЕМА: Фізичні величини та їх вимірювання. Розв’язування задач.
Домашнє завдання: Повторити §§1- 4
14 вересня
УРОК 4
ТЕМА: Фізичні величини та їх вимірювання. Розв’язування задач
Мета:
Домашнє завдання: §1-4 – повторити, переглянути відео і записати задачі. Принести зошити для лабораторних (18 л) та контрольних (12 л) тест
13 вересня
УРОК 3
ТЕМА: Фізичні величини та їх вимірювання. Міжнародна система одиниць фізичних величин
Мета: Ознайомити учнів з причинами виникнення та методами обчислення похибок експерименту, ввести поняття "вимірювання, фізичні величини, одиниці фізичних величин". Ознайомити учнів з Міжнародною системою одиниць
І.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗВДАННЯ
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Коли виникла фізика?
Чому в фізиці важливий фізичний експеримент?
Чому при виконанні Фізичного експерименту ми не отримуємо абсолютно точного значення шуканої величини?
Вимірювання бувають прямі та непрямі
Домашнє завдання: §1(п.4-7) – вивчити, відповіді на питання в кінці параграфу,
Впр.1 (5) – письмово.
7 вересня
УРОК 2
ТЕМА: Речовина і поле. Основні положення атомно-молекулярного вчення. Початкові відомості про будову атома
Мета: Формувати в учнів початкові відомості про будову речовини, формувати інтерес до вивчення фізики та матеріалістичний світогляд, розширювати кругозір учнів
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
ІІІ.АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ
Запитання для фронтального опитування
Що ви знаєте про будову речовини?
ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
План вивчення нової теми
Основні положення АМТ про будову речовини.
Визначення молекули
Швидкість руху молекул в залежності від температури.
Означення атома.
Будова атома.
Електрон.
Йони.
Означення та пояснення дифузії.
Означення та пояснення броунівського руху
V. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ
Сформулюйте основні положення АМТ про будову речовини.
Що таке дифузія?
Порівняйте швидкість дифузії в різних агрегатних станах.
Наведіть приклад дифузії в побуті, техніці.
Що називається броунівським рухом? Як пояснити броунівський рух?
VІ. Підбиття підсумків уроку.
VІІ. Домашнє завдання: Переглянути відео §1(п.4-7) – вивчити, відповіді на питання в кінці параграфу, Впр.1 (5) – письмово.
6 вересня
УРОК 1
ТЕМА: Фізика як навчальний предмет у школі. Фізичні прилади, фізичний експеримент і фізичні досліди. Правила безпеки під час роботи з фізичним обладнанням та у фізичному кабінеті. Фізика як фундаментальна наука про природу. Фізичні тіла й фізичні явища
Мета: Формувати в учнів початкові уявлення учнів про фізику як природничу науку, про зміст фізики, формувати інтерес учнів до вивчення фізики, розширювати їх кругозір, акцентувати увагу учнів на необхідності дотримуватися правил техніки безпеки в кабінеті фізики.
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
ФІЗИКА - це природнича наука, яка вивчає найзагальніші закономірності явищ природи, властивості та будову матерії, закони її руху.
ФІЗИКА - це експерементальна наука.
Виконуючи експерементальні завдання, лабораторні, практичні роботи в кабінеті фізики чи вдома, треба дотримуватись техніки безпеки.
Правила техніки безпеки
Лабораторне обладнання на робочому столі розташовуємо акуратно, щоб запобігти їх падінню або їх перекиданню.
Чітко дотримуйтеся порядку виконання та правил техніки безпеки.
Будьте уважні, чітко дотримуйтеся вказівки вчителя.
Не залишайте робоче місце без дозволу вчителя.
Не починайте роботу без дозволу вчителя.
Не допускайте гранічних навантажень вимірювальних приладів.
Після завершення роботи, приберіть своє робоче місце.
У разі отримання травми або поганого самопочуття, повідомте про це вчителя.
Правила першої допомого при опіках
При термічних опіках уражене місце обробляють етиловим спиртом.
При незначних порізах рану обробляють йодною настойкою.
При хімічних опіках уражену ділянку шкіри прмивають великою кількістю холодної води протягом 15 - 20 хвилин, після цього накладають пов"язку.
Після надання допомоги обов"язково звертаються до лікаря.
Правила першої допомоги при пораненнях
Не промивайте рану водою, не доторкайтесь до рани даже вимитими руками.
При незначних порізах рану промивають йодною настойкою й накладають марлеву пов"язку.
При порізах рану промивають дистильованою водою або етиловим спиртом, видаляють залишки скла.
Шкіру обробляють розчином брильянтової зелені.
Рану перев"язують бинтом.
При серйозних порізах і сильній кровотечі, накладають жгут вище рани, накривають рану стерильною серветкою та звертаються до лікаря.
ІV. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ,
До яких наслідків призводить недотримання правил техніки безпеки в кабінеті фізики?
V. Підбиття підсумків
Домашнє завдання: Вивчити конспект, §1(п.1-3 ст.9), 2 – вивчити, відповіді на питання в кінці параграфу, Впр.1 (1-4)