O nas

Członkiem Samorządu jest każda osoba mająca status Doktoranta Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Samorząd działa poprzez swoje organy, którymi są:

1) Rada Doktorantów - organ uchwałodawczy,2) Zarząd Samorządu Doktorantów - organ wykonawczy,3) Komisja Rewizyjna - organ kontrolny,4) Komisje Zadaniowe.

Samorząd Doktorantów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie przynależy do PDUK (Porozumienia Doktorantów Uczelni Krakowskich)

oraz PDNHiS (Porozumienia Doktorantów Nauk Humanistycznych i Społecznych).

Zarząd Samorządu Doktorantów 2020/21

Zarząd kieruje działalnością Samorządu zgodnie z uchwałami Rady Doktorantów i ponosi przed Radą odpowiedzialność. W skład Zarządu wchodzi sześć osób wybieranych spośród członków Rady Doktorantów.

Do kompetencji Zarządu należy w szczególności:

1) realizacja uchwał Rady,

2) organizacja pracy Samorządu,

3) reprezentowanie członków Samorządu i Rady w kontaktach z władzami Uczelni,

4) współpraca z organami Uczelni w sprawach należących do zakresu działania Samorządu,

5) podejmowanie działań na rzecz pozytywnych zmian sytuacji Doktorantów oraz przestrzeganie ich praw,

6) podejmowanie inicjatyw sprzyjających integracji środowiska i rozwojowi współpracy koleżeńskiej,

7) inne sprawy niezastrzeżone do kompetencji odrębnych organów Samorządu Doktorantów.

mgr Magdalena Graca - (Szkoła Doktorska, 1 rok)

Przewodnicząca Samorządu

Absolwentka kierunku Bankowość i zarządzanie ryzykiem na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Obecnie doktorantka w Szkole Doktorskiej, kierunek Zarządzanie. Przewodnicząca Parlamentu Studenckiego UEK kadencji 2019/2020, Członek Rady Studentów Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2019-2020, Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Krakowa II kadencji. Aktualnie członek Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz ekspert ds. studenckich Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Autorka publikacji z zakresu stabilności finansowej w sektorze bankowym. W kręgu zainteresowań: samorząd, zarządzanie zespołem, zarządzanie projektami, wystąpienia publiczne, szkolnictwo wyższe, prawo, bankowość, administracja.

Obszar odpowiedzialności: reprezentowanie Samorządu w kontaktach z Władzami UEK i na zewnątrz, członek Senatu, delegat do KRD oraz porozumień krajowych i lokalnych, organizowanie pracy Zarządu i Rady Doktorantów, przyjmowanie interesariuszy w trakcie dyżuru.


mgr Damian Drozdowski (WEiSM, 4 rok-2. przedłużenie)

Wiceprzewodniczący, Sekretarz Samorządu

Absolwent Stosunków Międzynarodowych o specjalności Studia Wschodnie na Wydziale Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Studiował również na Uniwersytecie Ekonomicznym w Hiroshimie (Japonia). Do zainteresowań naukowych należy tematyka bezpieczeństwa państwa, bezpieczeństwa międzynarodowego w obszarze Dalekiego Wschodu oraz globalne trendy w wydatkach zbrojeniowych.

Obszar odpowiedzialności: opracowywanie protokołów i uchwał, opracowanie zmian w regulaminie SD UEK.

mgr Maciej Kędziera - (WZ, 3 rok-1. przedłużenie)

Wiceprzewodniczący Samorządu

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie Wydziału Zarządzania, kierunek: Organizacja i zarządzanie – studia menedżerskie o specjalności: Zintegrowane zarządzanie korporacyjne. Ukończył również kierunek: Rachunkowość i controlling na tym samym wydziale. Uzyskał przygotowanie pedagogiczne w Studium Pedagogicznym Katedry Psychologii i Dydaktyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz odbył praktykę jako nauczyciel przedmiotów ekonomicznych. Zawodowo zajmuje się kontrolą w administracji publicznej. Autor publikacji naukowych z zakresu nowych technologii i modeli biznesowych. Zainteresowania naukowe: nowe technologie i modele biznesowe, zarządzanie wiedzą w organizacjach

Obszar odpowiedzialności: opracowywanie opinii w sprawie programów studiów, organizacja komunikacji zewnętrznej w ramach samorządu oraz współpraca ze społecznością doktorantów na poziomie ogólnopolskim i lokalnym, przyjmowanie interesariuszy w trakcie dyżuru.

mgr inż. Ewelina Senczyszyn-Rożek - (Szkoła Doktorska, 3 rok)

Absolwentka Zarządzania i Inżynierii Produkcji na Wydziale Towaroznawstwa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W roku 2019 rozpoczęła studia w Szkole Doktorskiej na Kierunku Zarządzanie. Zawodowo zajmuje się koordynowaniem sprzedaży usługowej oraz badaniem rynku i konkurencji w branży stalowej. Zainteresowania naukowe to zarządzanie zasobami ludzkimi w transformacji cyfrowej, rozwój kompetencji menedżerskich oraz prakseologia.

Obszar odpowiedzialności: prowadzenie mediów społecznościowych i strony internetowej Samorządu Doktorantów.

mgr inż. Marianna Malkowska - (WT, 3 rok-1. przedłużenie)

Absolwentka Towaroznawstwa na Wydziale Towaroznawstwa i Zarządzania Produktem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W roku 2018 rozpoczęła studia doktoranckie oraz działalność w ramach członkostwa w Radzie Doktorantów. Pracuje jako Inżynier Projektu i koordynuje projekty koncepcyjne związane z wprowadzeniem wodoru jako paliwa zeroemisyjnego dla taboru autobusów Komunikacji Miejskiej w polskich miastach. Zainteresowania naukowe to zagadnienia związane z badaniem jakości paliwa wodorowego oraz rozwojem infrastruktury paliwa wodorowego. Realizuje również badania związane z jakością mikrobiologiczną opakowań metalowych.

Obszar odpowiedzialności: integracja środowiska doktorantów. Organizacja Wyjazdowej Sesji Naukowej Doktorantów UEK i innych wydarzeń.

mgr inż. Sylwia Krzyżek-Liburska - (Szkoła Doktorska, 1 rok)

Absolwentka inżynierii biomedycznej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, specjalność inżynieria biomateriałów. Ukończyła studia podyplomowe: Zarządzanie projektami w Krakowskiej Szkole Biznesu UEK i Zarządzanie w administracji publicznej, uzyskała również Certyfikat z zarządzania projektami PRINCE2® Foundation. W roku 2021 roku rozpoczęła studia w Szkole Doktorskiej UEK na Kierunku Zarządzanie. Zainteresowania naukowe to przede wszystkim zarządzanie projektami badawczymi, analiza determinantów wpływających na sukces wniosków badawczych, strategiczne podejście do zarządzania projektami badawczymi w uczelniach wyższych.

Obszar odpowiedzialności: organizacja i rozliczanie dofinansowań działalności naukowej ze środków Samorządu Doktorantów, rozliczanie delegacji członków SD UEK, popularyzacja badań doktorantów i konferencji naukowych oraz informacji dotyczących możliwości aplikowania o granty wśród społeczności doktorantów UEK.

Rada Doktorantów

Rada Doktorantów jest organem uchwałodawczym, kierującym całokształtem bieżącej działalności Samorządu. W skład Rady wchodzą członkowie Wydziałowych Rad Doktorantów.

Do zadań Rady należy w szczególności:

1) reprezentowanie Doktorantów Uczelni,

2) określanie kierunków działalności Samorządu,

3) wybieranie i odwoływanie Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących Zarządu oraz jego pozostałych członów,

4) rozpatrywanie i zatwierdzanie sprawozdań Zarządu i Komisji Zadaniowych,

5) podejmowanie decyzji o skróceniu kadencji Rady,

6) uchwalanie propozycji zmian Regulaminu Samorządu.

Członkowie Rady Doktorantów 2021/22

Wydział Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych:

  • mgr Damian Drozdowski (4 rok - 2. przedłużenie)

Wydział Zarządzania:


  • mgr Maciej Kędziera (3 rok - 1 przedłużenie)

przedstawiciel doktorantów w Kolegium Nauk o Zarządzaniu i Jakości

przedstawiciel doktorantów w Kolegium Gospodarki i Administracji Publicznej

Wydział Finansów i Prawa:


  • mgr Anna Mucha (4 rok - 2. przedłużenie)
    przedstawicielka doktorantów w Kolegium Ekonomii, Finansów i Prawa

Wydział Towaroznawstwa i Zarządzania Produktem:

  • mgr inż. Marianna Malkowska (3 rok - 1. przedłużenie)


Szkoła Doktorska

  • mgr inż. Ewelina Senczyszyn (3 rok)

  • mgr Janusz Tuchowski (3 rok)

  • mgr Zuzanna Kamykowska (3 rok)

  • mgr inż. Sylwia Krzyżek - Liburska (1 rok)

przedstawicielka Samorządu Doktorantów w Rektorskiej Komisji ds. Równego Traktowania

  • mgr Magdalena Graca (1 rok)


Komisja Rewizyjna

Komisja Rewizyjna jest organem kontrolnym. W skład Komisji Rewizyjnej wchodzą co najmniej trzy osoby - Przewodniczący oraz członkowie zwykli.

Do zadań Komisji Rewizyjnej należy:

1) kontrolowanie działalności pozostałych organów Samorządu,

2) czuwanie nad przestrzeganiem przepisów prawa i postanowień regulaminów w organach Samorządu,

3) kontrolowanie wydatkowania środków finansowych przeznaczonych na działalność Rady i Zarządu.

Skład w roku akademickim 2021/2022