Гуманітарні науки

Тут ви знайдете архіви номерів наукових фахових видань з гуманітарних наук  

«ІНФОРМАЦІЙНА, БІБЛІОТЕЧНА ТА АРХІВНА СПРАВА» 

Архіви України

Час заснування: 1947 р.

Засновник: Державна архівна служба України

Категорія наукового фахового видання: Б

Періодичність: 4 рази на рік

 

Спеціальності:


Науково-практичний журнал, що містить дослідження актуальних питань історії, теорії і практики архівної справи в Україні та світі, теорії і методології архівознавства. Тут публікуються аналітичні, теоретичні, дослідницько-пошукові матеріали з архівознавства, документознавства, археографії, джерелознавства та споріднених дисциплін; критико-бібліографічні матеріали.

Оскільки діяльність архівів охоплює різні аспекти управлінського, правового, історичного, соціокультурного та інформаційного характеру, тематична спрямованість журналу включає: висвітлення історії, теорії і практики архівної справи, публікацію наукових статей з проблем архівознавства, джерелознавства, документознавства, інших спеціальних історичних дисциплін; огляди архівних джерел; археографічні публікації архівних документів. Міждисциплінарний дискурс пов’язаний з актуалізацією процесів цифрової трансформації суспільства, запровадженням інформаційних технологій у діяльності архівів, розвитком електронних архівів та інформаційних ресурсів.

Журнал продовжує кращі фахові традиції історико-архівознавчих часописів: «Архівна справа» (1925–1930), «Радянський архів» (1931), «Архів Радянської України» (1932–1933), «Архівознавчий науково-інформаційний збірник» (1937), «Архівознавчий збірник» (1938), «Науково-інформаційний бюлетень Архівного управління МВС УРСР» (1947-1957), «Науково-інформаційний бюлетень Архівного управління УРСР» (1958-1965).

Архів номерів

Бібліотекознавство. Документознавство. Інформологія

Рік заснування: 2004

Засновник: Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв

Галузь та проблематика: У журналі висвітлюються актуальні питання бібліотекознавства, документознавства, соціальних комунікацій.

Затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 26.11.2020 № 1471 як фахове видання категорії Б зі спеціальності 029 – Інформаційна, бібліотечна та архівна справа

Періодичність: 4 рази на рік (березень, червень, вересень, грудень)

Архів номерів

Вісник Харківської державної академії культури

Рецензоване наукове фахове видання з вільним доступом, що засноване та видається Харківською державною академією культури з 1999 року.

Збірник увійшов до переліку наукових фахових видань України (категорія «Б», Наказ Міністерства освіти і науки України від 9 лютого 2021 р. №157), спеціальність — 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

У науковому збірнику розглядаються методологічні, історичні, теоретичні, методичні й організаційні проблеми інформаційної, бібліотечної діяльності; сучасні тенденції розвитку інформатики й інформаційної, бібліотечної та архівної справи.

Архів номерів

Культура  слова


Засновники збірника: Національна академія наук України та Інститут української мови НАН України

Видавець: Інститут української мови НАН України

Виходить: з вересня 1967 р.

 

Фахова реєстрація у ДАК України: включено до Переліку друкованих фахових видань України, категорія “Б” (наказ МОН України № 735 від 29.06.2021)

 

На сторінках збірника публікують огляди новинок з українського та славістичного мовознавства, лінгвостилістики та рецензії на видання, які становлять помітне явище у мовознавстві. Крім цього, журнал публікує статті, присвячені ювілеям видатних мовознавців, висвітлює проблеми, порушувані на мовознавчих форумах – симпозіумах, конференціях та конгресах.

 

Періодичність: два рази на рік

Коло читачів: науковці, аспіранти, викладачі, студенти


Архів номерів

Рукописна та книжкова спадщина України: археографічні дослідження унікальних архівних та бібліотечних фондів

Видається з 1993 р.

Засновник: Національна академія наук України, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Інститут рукопису

Проблематика

Періодичність: 4 рази на рік

Архів номерів

Слово і Час

 

Академічний науково-теоретичний журнал відкритого доступу, який публікує наукові статті й розвідки, що охоплюють широке коло проблем, пов’язаних із вивченням літератури, а саме: історія української літератури, сучасна теорія літератури, історія зарубіжних літератур, славістика, американістика, літературне джерелознавство і текстологія, порівняльне літературознавство, літературне краєзнавство, біобібліографія.

 

Журнал має понад 40 рубрик із різних сфер наукового життя, пов’язаних із мистецтвом слова. Зокрема, це «Питання теоретичні», «ХХ століття», «Ad fontes!», «Час теперішній», «Питання шевченкознавства», «Порівняльне літературознавство», «Зарубіжна література», «Постколоніальні студії», «Гендерні студії», «Контекст», «Дебют», «Рецензії» та ін.

 

Крім суто науково-теоретичних, рубрики охоплюють дотичні до літературознавства «суміжні» аспекти, зокрема філософські, лінгвістичні («Logos»), автобіографічні («Про час і про себе»), архівні («Написане лишається»), мемуарні («З пам’яті літ»), мистецтвознавчі («Собор муз»), про літературну та громадську діяльність українців зарубіжжя («Діаспора», «Україніка»), літературознавчі центри («Осередки філології»), подають оглядові, дискусійні («Дискусії», «Погляд», «Лист до редакції»), інформаційні матеріали («Наші презентації», «Літопис подій», «В Інституті літератури») тощо.

 

Журнал “Слово і Час” входить до Переліку наукових фахових видань України, категорія “Б

 

Періодичність: із 2020 р. журнал виходить раз на два місяці.

 

Засновник: Національна академія наук України та Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка Національної академії наук України

 

Мова видання: українська.


Архів номерів

Українська біографістика = Biographistica Ukrainica


Рік заснування: 1996 р.

Засновник і видавець: Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського


Проблематика


Наказом МОН України від 24.09.2020 р. № 1188 збірник включено до Реєстру наукових фахових видань України як видання категорії «Б» в галузі історичних наук та соціальних комунікацій зі спеціальностей 029 – Інформаційна, бібліотечна та архівна справа і 032 – Історія та археологія.

Періодичність: до двох разів на рік

Збірник орієнтований на науковців, які працюють у галузі біографіки, біобібліографії, соціальних комунікацій, розбудови електронних ресурсів біографічної інформації, а також на широке коло дослідників, які цікавляться вітчизняною історією та культурою.

Архів номерів

Український журнал з бібліотекознавства та інформаційних наук

Журнал є науковим рецензованим журналом відкритого доступу, що публікує статті з проблематики бібліотекознавства та інформаційних наук

Журнал започатковано у 2018 р. та адресовано науковцям, викладачам вищих навчальних закладів, докторантам, аспірантам, магістрантам, усім, хто досліджує теоретико-прикладні аспекти бібліотекознавства, книгознавства, архівознавства, документознавства, інформаційних технологій, практики інформаційної, бібліотечної та архівної справи.

Рік заснування: 2018

Періодичність друку: піврічна

Засновник: Київський національний університет культури і мистецтв

Архів номерів

Український історичний журнал

Академічний часопис, який відображає основні тенденції сучасного національного історієписання, зокрема окреслює загальну палітру викликів, проблем, можливостей і перспектив студіювання історії України та споріднених дисциплінарних сеґментів.


Засновники: Інститут історії України НАН України, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України.


Мова видання: українська, англійська

Категорія наукового фахового видання України: категорія А з 17.03.2020


Архів номерів

Цифрова платформа: інформаційні технології в соціокультурній сфері

Рік заснування: 2018

Періодичність друку: піврічна

Засновник: Київський національний університет культури і мистецтв

 

Науковий журнал «Цифрова платформа: інформаційні технології в соціокультурній сфері» є науковим рецензованим журналом відкритого доступу, що публікує статті з проблематики в галузі інформаційних технологій та інновацій в соціокультурній сфері в розрізі комп’ютерних наук.

Видання включено до Переліку наукових фахових видань України (категорія «Б») відповідно до наказу МОН України від 29.06.2021 року № 735 за спеціальностями: 122 «Комп’ютерні науки», 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».

Науковий журнал адресовано науковцям, викладачам вищих навчальних закладів, докторантам, аспірантам, магістрантам, усім, хто досліджує теоретико-прикладні аспекти в галузі інформаціних технологій, комп’ютерних наук, графічної візуалізації, інформаційно-комунікаційних технологій в соціокультурній сфері.

Архів номерів

ФІЛОЛОГІЯ

Актуальні питання іноземної філології

Засновник видання: Волинський національний університет імені Лесі Українки.

Рік заснування: 2021.

Науковий журнал містить статті, які досліджують актуальні питання сучасної іноземної філології (дискурсознавства, лексичної семантики, лінгвокультурології, літературознавства, термінознавства, лінгвістики тексту, лексикології, когнітивної, комунікативної та прикладної лінгвістики).

Для науковців, викладачів, аспірантів і студентів факультетів іноземних мов вищих навчальних закладів й академічних установ.

Галузь знань: гуманітарні науки.

Спеціальності: 035 – Філологія.

Фахова реєстрація (категорія «Б»).

Періодичність: 2 рази на рік.

Мови видання: українська, англійська, німецька, польська, іспанська, французька, шведська.

Архів номерів

Актуальні проблеми філології та перекладознавства

Наукове фахове видання категорія “Б” спеціальності 035.


У науковому журналі містяться статті, присвячені актуальним проблемам когнітивного, зіставного мовознавства, дискурсивної лінгвістики, перекладознавства, системи та структури мови, літературознавства тощо.

 

Журнал розрахований на наукових працівників, викладачів, аспірантів, магістрів філологічних факультетів.

 

Науковий журнал виходить щоквартально.


Архів номерів

Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Східні мови та літератури

Рік заснування: 1997

Проблематика: актуальні питання мовознавства, літературознавства та методики викладання на матеріалі східних мов і літератур.

Рецензоване наукове періодичне видання відкритого доступу для науковців, викладачів, аспірантів і студентів, коло наукових інтересів яких дотичне до мовних та літературних процесів країн Сходу.

Журнал  включено до переліку наукових фахових видань України (категорія Б) зі спеціальності 035 Філологія

Мови видання: українська, англійська

Періодичність: 1 раз на рік

Архів номерів

Іноземна філологія

У збірнику публікують наукові праці, які висвітлюють дослідження в Україні та за кордоном з тематики, що охоплює різноманітні аспекти вивчення германських і романських мов, а також з перекладознавства, зарубіжного й порівняльного літературознавства, класичної філології, методики викладання іноземних мов.

 

Мови видання: українська та англійська.

 

Наказом Міністерства освіти і науки України від 17.03.2020 № 409 збірник включено до категорії “Б” Переліку наукових фахових видань України зі спеціальності 035 “Філологія”.

 

Архів номерів

Львівський філологічний часопис

Рік заснування: 2017.

 

Тематична спрямованість: актуальні проблемні питання різних галузей філології, новітніх методів викладання мов та літератур світу в контексті міжкультурної комунікації.

 

Періодичність: 2 рази на рік.

Мова видання: українська, англійська, німецька, польська мови.

Засновник і видавець: Львівський державний університет безпеки життєдіяльності.

 

Науковий журнал «Львівський філологічний часопис» включено до переліку наукових фахових видань (категорія Б), в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук зі спеціальності 035. Філологія відповідно до Наказу МОН України від 02.07.2020 № 886 (додаток 4).

 

Архів номерів

Нова філологія

Збірник наукових праць "Нова філологія" – наукове періодичне видання, засноване факультетом іноземної філології Запорізького національного університету у 2001 році.


На підставі Наказу Міністерства освіти і науки України № 409 від 17.03.2020 р. (додаток 1) збірник включено до Переліку наукових фахових видань України категорії «Б» у галузі філологічних наук (035 – Філологія).


До збірника входять статті, присвячені актуальним проблемам когнітивного, зіставного мовознавства, дискурсивної лінгвістики, перекладознавства, лінгвосинергетики тощо. Результати досліджень висвітлюються переважно з позицій новітніх наукових підходів, що є характерними для філологічної думки початку ХХІ століття.


Метою видання є висвітлення та популяризація сучасних наукових студій у галузі філологічних наук.


Збірник призначений для широкого кола фахівців-філологів: науковців, викладачів, аспірантів, магістрантів та студентів старших курсів.

 

Архів номерів

Міжнародний філологічний часопис

Науковий рецензований журнал з відкритим доступом, який публікує оригінальні дослідницькі, теоретичні та оглядові статті в галузі філології. Журнал призначений для широкого кола фахівців академічного та експертно-аналітичного профілю. Більше про це в розділі «Цілі та проблематика».

 

Засновник та видавець: Національний університет біоресурсів і природокористування України.

 

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 17.03.2020 № 409 науковий журнал «Міжнародний філологічний часопис» включено до Переліку наукових фахових видань України, категорії «Б»  за такими спеціальностями:  011 - Освітні, педагогічні науки та 035 - Філологія.

 

Рік заснування: 1997.

 

Періодичність випуску: 4 рази на рік.

Мова видання: англійська.

 

Архів номерів

Філологічний часопис

Міжнародне періодичне друковане видання, присвячене актуальним проблемам лінгвістики, літературознавства, методики навчання фахових дисциплін.


Часопис виходить двічі на рік - у травні та в листопаді.


У полі зору дослідників - актуальні проблеми лексикології, лексикографії, граматики, історії мови, діалектології, ономастики, лінгвістики тексту, історії української літератури, світової літератури, а також методики навчання фахових дисциплін.


Читацька аудиторія часопису - мовознавці, літературознавці, аспіранти, студенти, учителі.

 

Журнал «Філологічний часопис» включено до переліку наукових фахових видань України, у яких можна публікувати результати дисертаційних робіт на здобуття наукового ступеня доктора філософії і доктора наук (наказ  № 1471 Міністерства освіти і науки України від 26.11.2020 р.).


Науковий журнал «Філологічний часопис» було засновано 2011 року в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини. До 2015 року він мав назву "Філологічний вісник".  

 

Архів номерів

Філологічні трактати

 

Рецензоване видання, яке проводить політику відкритого доступу до наукових публікацій, підтримує принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями в ім’я загального суспільного прогресу.

 

У журналі публікуються оригінальні статті з проблем української та іноземної філології та перекладознавства, в яких всебічно аргументується нова концепція автора.

 

Тематична спрямованість журналу “Філологічні трактати” визначає його головну мету – публікацію матеріалів про наукові досягнення в галузі філологічних наук.

 

Цільова аудиторія журналу: науковці, науково-педагогічні працівники, докторанти, аспіранти, студенти та інші особи, які цікавляться розвитком сучасної філологічної науки.

 

Рік заснування: 2009

 

Засновник: Сумський державний університет .

Видавець: СумДУ.

 

Видання включено до Переліку наукових і фахових видань України з філологічних наук і йому присвоєно категорію «Б» (затверджено наказом МОН України від 17.03.2020 № 409)

 

Періодичність: 2 рази на рік (№1 – червень; №2 – грудень)


Мови видання: українська, англійська, польська, французька, німецька

 

Архів номерів