Участь науковців ФАЕТ у низці наукових заходів Київського Природничо-наукового ліцею № 145
З 10 по 14 березня провідні вчені та викладачі ФАЕТ взяли участь у Декаді науки «3,14» Київському Природничо-науковому ліцеї №145 (КПНЛ-145), одному з кращих ліцеїв України.
Цикл науково-популярних заходів від ФАЕТ відкрив декан Роман Одарченко, виступивши перед 11-ми класами ліцею з лекцією на тему «Перспективи розвитку телекомунікаційних систем та технологій». Він підкреслив, що факультет пропонує сучасні освітні програми, які повністю відповідають актуальним тенденціям розвитку науки і техніки, а студенти мають можливість отримати не лише теоретичні знання, а також практичні навички в сучасних лабораторіях з новітнім обладнанням — наприклад «AJAX» або студентське конструкторське бюро «SKY».
Завідувач кафедри АКІК Віктор Синєглазов провів лекції для 10-х та 11-х класів КПНЛ-145 на тему «Штучний інтелект та його особливості», ознайомивши ліцеїстів із результатами досліджень очолюваної кафедри з розробки апаратного забезпечення та алгоритмів ШІ. Слухачів особливо зацікавив той факт, що розробки Віктора Синєглазова та його колег затребувані далеко за межами України.
Доцент кафедри ЕРМІТ Євген Габрусенко провів дві лекції для 11-х класів на тему «Фізичні основи радіоелектронної боротьби та радіорозвідки», ознайомивши слухачів з нелінійними явищами в радіопередавальних і радіоприймальних пристроях, які відкривають можливості блокувати канали ворожого зв’язку та управління, а також подавати підроблені команди в каналах зв'язку з перехопленням управління ворожими технічними засобами або солдатами на полі бою.
Доцент кафедри АСУ Юрій Безкоровайний провів бесіду з 11-класниками на тему «Авіоніка і системи управління: історія та перспективи розвитку», під час якої майбутні вступники ознайомилися з принципами управління літаками та обробки і відображення польотної інформації для екіпажу та наземних диспетчерських служб.
Доцентка кафедри ЕРМІТ Олександра Мірошниченко прочитала для 10-х класів лекцію на тему «Жива людина: як побачити її органи та не зашкодити», розповівши про новітні досягнення фахівців філії кафедри ЕРМІТ на НВО «Телеоптика». Слухачі були здивовані тим, що електронні діагностичні системи розробки та вироблення вітчизняної «Телеоптики» користуються попитом не лише в Україні, а також у провідних країнах світу.
Участь провідних науковців та викладачів ФАЕТ у Декаді науки «3,14» КПНЛ-145 стала важливою подією, яка сприяє популяризації сучасних досягнень науки і техніки серед молоді та залученню талановитих випускників закладів середньої освіти до навчання за спеціальностями і освітніми програмами, що пропонує факультет.