תוכניות רב שנתיות - בית הספר למנצחי מקהלות

"שירו" - מיזם שמטרתו לקדם את מקהלות הילדים בישראל, תוצר של שיתוף פעולה בין מרכז נונה, "קהילה מנגנת" (עמית גור) והפיקוח על החינוך המוזיקלי של משרד החינוך. המיזם כולל אתר אינטרנט ואפליקציה לטלפון הנייד המנגישים עבור המנצחים והתלמידים ספרייה רחבה של יצירות ושירים מעובדים למקהלות ילדים. כל שיר מלווה בסל עזרים הכולל תווים ומילים, הקלטה של ליווי הפסנתר, הקלטה של תפקידי השירה השונים בביצוע חי של ילדים, רקע תאורטי והכוונה מתודית להקניית השיר וביסוסו במקהלה. דרך האפליקציה יכולים זמרי המקהלה להאזין בבית לקבצי השמע בשילובים שונים, החל מתפקיד אחד ועד מלוא התפקידים כולל ליווי הפסנתר, להתאמן על תפקידיהם ולהגיע מוכנים לחזרות המקהלה. 

כניסה לאתר ״שירו״

סדנאות וכיתות אומן עם מנצחים ואומנים אורחים - ביה״ס למנצחי מקהלות מארח מדי שנה מנצחים ואומנים אורחים מן הארץ ומחו״ל המעבירים סדנאות למנצחים במגוון תחומים, ביניהם: לאסלו נמש (הונגריה), אסתי הר-גיתי (אנגליה), בזיליו אסטולז (חבל הבסקים), פנדה ואן פרוסדיי (הולנד), טים בראון (אנגליה), תומש נובוטני (צ׳כיה), יובל וינברג (ישראל - גרמניה), סידומו ג׳יקובס (דרום אפריקה) ועוד. 

פורום מנצח - קבוצת פייסבוק בה חברים מאות מנצחי מקהלה מרחבי הארץ, אותה הקמנו במטרה לקדם את קהילת מנצחי המקהלות בישראל ולהוות פורום מקצועי עבורה.  

להצטרפות לפורום

השתלמויות וקורסים - ביה״ס למנצחי מקהלות מקיים מדי שנה מגוון השתלמויות וקורסים למנצחי מקהלות, ביניהם קורס ״יסודות מנצחים״ המקנה למנצחים את היסודות החשובים בעבודה עם מקהלות ילדים. כמו כן מוביל צוות ביה״ס את ההשתלמות הארצית למנצחי מקהלות בתי ספר ואת קהילת מנצחי המקהלות של הפיקוח על החינוך המוזיקלי והשתלמויות נוספות. 


כנסי מקהלות מטעם הפיקוח על החינוך המוזיקלי של משרד החינוך - מרכז נונה מארח ומוביל מדי שנה כנסי מקהלות בהם משתתפות מקהלות בתי ספר מכל מחוז חיפה. במהלך היום זוכים ילדי המקהלות להשתתף בסדנאות העשרה ובקונצרט הסיום בו כל מקהלה מופיעה ברפרטואר שהכינה וכן בביצוע השירים המשותפים.