Versenyeredmények 2019-2020

ZeroToHero Informatikai verseny 3.0

Általános Programozás Kategória

Móré Roland (leendő 12.a osztályos tanuló) részt vett a ZeroToHero verseny programozás kategóriájában, és a 200 fő jelentkező között bejutva a döntőbe, elhozta a 2. helyezést!

Mindez azért is fantasztikus, mert a többi döntős versenyző egytől-egyig egyetemista volt.

Gratulálunk Rolandnak és az őt felkészítő Oláh Katalin tanárnőnek! További sok sikert kívánunk a végzős évben is!

ÁSZÉV-végeredmény

Az idei Ágazati Szakmák Érettségi Versenyében 3 diákunk az országos döntőben az alábbi kiemelkedő - sőt mi több felvételi pontot érő eredményt érte el! Gratulálunk a fantasztikus eredményekhez diákoknak és tanáraiknak egyaránt!

10. helyezés - Hertendi Áron 12.D (Pintér Imréné, Orbán Rita, Drávucz Katalin)

15. helyezés - Südi Tamás 12.B (Mező György, Tóth Tamás, Farkas József, Tellér Gina)

25. helyezés - Lukács Dominik 12.A (Répásné Babucs Hajnalka, Orbán Rita, Demeter Attila)

Janikovszky Éva Irodalmi Pályázat - Komplex 3+T tehetséggondozás: sport, művészet, tudomány

Karate bajnokunk és fiatal kutatónk: Mátrai Marcell 9.d osztályos tanuló KÜLÖNDÍJ-at szerzett a Janikovszky Éva Irodalmi Pályázaton.

Gratulálunk Marcellnak és az őt támogató pedagógusoknak: osztályfőnökének és Komplex3T mentorának Orbán Sándornak és Halász-Szabó Lídia tanárnőnek.

Kódolj Határok Nélkül

Csak, hogy versenyeredmény nélkül ne maradjunk még akkor sem, ha iskolán kívüli tanrendben dolgozunk. És hogy megmutassuk a programozás egy home-office-ban is folytatható munka, ím itt egy eredmény:

A 10.a és 10.d közös, OOP elnevezésű csapata, Ruzsa Gergely (10.a), Stefán Kornél (10.d) és Vad Avar (10.d) tagokkal 3. helyezettként vívta ki magának a helyet a 10 fős döntőben. A verseny nagyon szorosan alakul eddig, így minden szurkolás jöhet!

Hajrá OOP!

Köszönjük Répásné Babucs Hajnalka tanárnőnek az eddigi munkát és további sikeres felkészülést kívánunk a csapatnak és tanáruknak!

OSZTV

Alábbi diákjaink az Informatikai rendszerüzemeltető szakmát tanuló diákok számára meghirdetett Országos Szakmai Tanulmányi Versenyen elért eredményeik alapján mentesülnek a szakmai vizsga egy vagy több része alól.

Gratulálunk a kimagasló szerepléshez a diákoknak, és az őket felkészítő tanároknak: Bálint György tanár úrnak és Mák Balázs tanár úrnak és az alapokat letevő kollégáknak!

Molnár Péter

Teiner Gergő

Liu Richárd

Ódor Norbert Ferenc

Bratkó Alex Dániel

Szulák András Zalán

Simon Patrik István

Révész Dániel

Nemes Tihamér programozási verseny

A verseny döntőjébe jutott

Stefán Kornél 10.d osztályos tanuló

Répásné Babucs Hajnalka tanárnő felkészítésével!

Kornél a döntőben végül a 39. helyezést érte el! Gratulálunk az eredményhez!


Bolyai Matematika Csapatverseny

A "tizenkettőpontdé" elnevezésű csapat Máder László, Nagy Krisztina, Németh Tamás, Vághy Levente csapattagokkal országos második helyezést ért el a Bolyai Matematika csapatverseny döntőjében!

Gratulálunk a 12.d-s csapatnak és felkészítő tanáruknak: Mészáros Tünde tanárnőnek

WorldSkills Shanghai 2021

Móré Roland 11.a osztályos tanuló sikeresen teljesítette a WorldSkills Shanghai 2021 elnevezésű WEB verseny nemzeti válogató első fordulóját és ezzel továbbjutott a középdöntőbe, amely március 7-én kerül megrendezésre.

Gratulálunk Rolandnak és felkészítő tanárának Oláh Katalin tanárnőnek! További jó felkészülést kívánunk!

Dusza Árpád Programozói Verseny

Lezajlott a döntő is.

A 10.d csapata: Isakov Erik, Horváth Gergely, Stefán Kornél

(felkészítő tanár: Répásné Babucs Hajnalka)

a 2. helyezéssel zárta a versenyt.

Gratulálunk az eredményhez!

Körzeti fordulóban elért eredmények:

7. helyezés: a 11.a és a 12.a vegyes csapata: Lukács Dominik, Kémeri Csanád, Móré Roland (felkészítő tanár: Oláh Katalin)

11. helyezés: a 11. d csapata: Bilik André Márk, Fekete Máté, Orosi Ferenc (felkészítő tanárok: Répásné Babucs Hajnalka, Nagyné Bodor Erzsébet)

13. helyezés: 12.d osztály csapata: Hertendi Áron, Vághy Levente (felkészítő tanárok: Drávucz Katalin, Pintér Imréné)

Skills Junior Verseny

Papp Bence végül a 11. helyen végzett az országos döntőben!

Gratulálunk a nagyon szép eredményhez neki, és felkészítő tanárának Tellér Gina tanárnőnek!


További helyezettjeink:

13. Hertendi Áron 12.d - Orbán Rita

14. Fekete Máté 11.d - Piedl Péter

20. Haraszti Gyula Dávid 11.d - Piedl Péter

23. Molnár Kristóf 12.b - Demeter Attila

25. Joó András 12.b - Tellér Gina

26. Bilik André 11.d - Piedl Péter

28. Korda Péter 11.a - Piedl Péter

29. Südi Tamás 12.b - Tellér Gina

Gratulálunk minden sikert elért tanulónknak és felkészítő tanáraiknak!

Iskolánk ebben az évben is elnyerte a "Legtöbb versenyzőt indító iskola" címet a Skills Junior Versenyen!

Köszönjük diákjainknak a lelkes versenyzést, és tanárainknak a versenyre való felkészítést!

Nemes Tihamér Alkalmazói Verseny Eredmények

A versenyen a II. fordulóba továbbjutott tanulónk:

Vad Avar 10.d - Répásné Babucs Hajnalka

Gratulálunk a nagyon szép eredményhez, és kívánunk eredményes felkészülést a II. forduló feladataihoz, mely 2020. február 1.-jén kerül megrendezésre.

LOGO, SCRATCH, PYTHON - VERSENY

Diákjaink idén is szépen szerepeltek a Logo Versenyen, melyen a Logo, Scratch illetve a Python nyelv ismeretükről tehettek tanúbizonyságot.

Döntőbe jutottak:

  • Fehér Norbert 12.d - felkészítő tanár: Drávucz Katalin
  • Nyikon Zoltán 11.b - felkészítő tanár: Drávucz Katalin
  • Barta Dániel 12.d - felkészítő tanár: Drávucz Katalin
  • Varga Nikolett 12.d - felkészítő tanár: Drávucz Katalin

Gratulálunk a nagyon szép eredményhez, további sikeres felkészülést kívánunk!

Szép Magyar Beszéd Verseny

A február 4-én megrendezett Szép magyar beszéd verseny iskolai fordulójának helyezettjei:

  1. Nagy Gábor 10.d (felkészítő tanár: Balázs Edit)
  2. Varga Evelin 9.e (felkészítő tanár: Somogyi Gyula)
  3. Balatoni Kitti 9.a (felkészítő tanár: Gönczy-Szabó Gabriella)

Az első két helyezett továbbjutott a budapesti fordulóra, amelyet 2020. március 9-10-én 15 órától tartanak a Baár-Madas Református Gimnáziumban.

Szeretettel gratulálunk a diákoknak és felkészítő tanáraiknak!

29. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny

A Farkas József tanár úr által vezetett 10.a-s csapatunk által a 29. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyre benyújtott pályázatot a bíráló bizottság az országos döntőre érdemesnek ítélte, így május 26-án újabb megmérettetés vár a csapatra.

A csapat tagjai:

Chovan-Balázs Attila. Dao László, Fórizs Péter, Nagy Patrik, Palánki-Szűcs Donát, Péjó Bence, Törőcsik Ádám

Drukkolunk, hogy minden szükséges belső és külső segítséget megkapva sikerüljön a terv megvalósítása és sikerrel szerepeljenek döntőben, ahol már a nemzetközi döntő a cél!

WEBGRAF - 2019 Informatika verseny

Az egri döntőben két csapatunk a két legszebben csillogó eredményt hozta Budapestre, egészen a Neumannig.

Gratulálunk az eredményhez a diákoknak, és felkészítő tanáraiknak!

Első helyezett

11.b-s HoBITech nevű csapatnak: Baldauf Márton, Nyikon Zoltán, Németh Szilveszter, Sárközi Balázs

felkészítő tanár: Drávucz Katalin

Második helyezett

11.a és 12.a vegyes #Érték nevű csapatnak: Lukács Dominik, Móré Roland, Pap András

felkészítő tanár: Oláh Katalin

MUKI BÁCSI, „MUTATÓS KÍSÉRLETEK

– BÁRKI CSINÁLHATJA”

A 11.b osztály csapata, melynek tagjai

Nyikon Zoltán Ferenc és Dallos János Rajmund

a budapesti 2. helyezéssel továbbjutva végül a szegedi döntőben III. helyezést ért el.

Gratulálunk a diákoknak és felkészítő tanáruknak,

Németh Mónika tanárnőnek!

Bolyai Matematika Csapatverseny

A körzeti fodulóban első helyezettként jutott tovább az országos döntőbe a 12.d osztály csapata, a

"tizenkettőpontdé"

tagjai: Máder László, Nagy Krisztina, Németh Tamás, Vághy Levente

felkészítő tanár: Mészáros Tünde

Gratulálunk a fantasztikus eredményhez a diákoknak és felkészítő tanáruknak, és további sikeres felkészülést kívánunk!


További helyezések:

2. hely a 11.d SG nevű csapata (Fábián Donát, Fekete Máté, Haraszti Gyula, Mátravölgyi Bendegúz) - felkészítő tanár: Nagyné Bodor Erzsébet

8. hely a 9.d francia krémes nevű csapata (Boros Armand, Hugyecz Péter, Mátrai Marcell, Takács Benjámin) - felkészítő tanár: Mészáros Tünde

11. hely 12.d XYZ nevű csapata (Balázs Henrik, Barta Dániel, István Dániel, Siklósi Gergely) - felkészítő tanár: Mészáros Tünde

12. hely 9.ny Primitívek nevű csapata (Meleg Zsófia, Necek Dániel, Varhol Vivien, Veszteg Bernadett) - felkészítő tanár: Kiss Csilla

14. hely 10.b Bolyai Faló nevű csapata (Halácsy Bálint, Imre Bálint, Lajos Dénes, Tóth Nándor) - felkészítő tanár: Simon Tibor

Gratulálunk az elért eredményhez!

OKTV eredmények

Továbbjutott diákjaink:

Matematika

Dániel Márk (11.d) - Nagyné Bodor Erzsébet

Angol II. kategória

Körömi Roland (11.d) - Kaufmann Péter

Gratulálunk a kiemelkedő eredményhez! Sikeres felkészülést kívánunk!

Szeresd a pingvint! - verseny

Diákjaink a döntőben is megállták helyüket, és az alábbi helyezéseket hozták el az országos döntőben:

Ruzsa Gergely (10.a) 7. helyezett

Papp Bence (12.b) 8. helyezett

Fekete Máté (11.d) 9. helyezett

Gratulálunk felkészítő tanáruknak: Várkonyi Tibor tanár úrnak!

ÉREMHULLÁS

Az ISZE által szervezett DUSZA Web- és Mobilprogramozási Verseny a végéhez ért.

A mobilprogramozó csapat az első helyezést érte el.

A 10.d csapatának tagjai: Isakov Erik, Horváth Gergely, Stefán Kornél

A két webes csapat a 2. és 3. helyezést hozta el.

A 2. helyezett 11.d csapat tagjai: Bilik André Márk, Fekete Máté, Zsár Dániel és a

3. helyezett 12.c csapat tagjai: Gyetvai Krisztián Martin, Perei Márk Gergő, Tarjáni Dániel

Gratulálunk a 3 csapatnak és felkészítő tanáraiknak: Répásné Babucs Hajnalka és Nagyné Bodor Erzsébet tanárnőnek és Várkonyi Tibor tanár úrnak!


Carousel imageCarousel image

TUDÁS Expó 2019

"A legkreatívabb projekt" díj iskolánk Komplex 3+T csapatának

November 30-án a Kutató Tanárok Országos Szövetsége megrendezte a 2019. évi TUDÁS Expót. A tehetséggondozó tanárok és tanítványaik prezentálták a sikeres természettudományi és IT projektjeiket. Iskolánk Komplex 3+T tehetséggondozó programjában résztvevő diákok az "Egymás szolgálatában: IT/robotika, természettudományok és a sport" projekt-tel mutatkoztak be. Végül, a szakmai zsűri "A legkreatívabb projekt" díjat ítélte oda iskolánk csapatának.

Felkészítő tanárok: Orbán Rita, Orbán Sándor

E-hód

Diákjaink közül idén is ott vannak többen is az E-hód verseny élcsapatában:

Junior kategória:

5. Németh Kristóf (10.d)

8. Kiss Kinga (10.d)

10. Bartucz István (10.a) és Takách Mátyás András (9.a)

Senior kategória:

7. Németh Tamás Viktor (12.d)

Gratulálunk az eredményhez a diákoknak, és az őket támogató, fejlesztő tanároknak!

IT- Essentials Verseny

A VI. IT Essentials országos szakmai verseny elődöntőjén elért eredmények:

  • 27. helyezés Zsár Dániel 11.d - felkészítő tanár: Piedl Péter
  • 116. helyezés Ruzsa Gergely 10.a - felkészítő tanárok: Farkas József, Várady Zoltán
  • 126. helyezés Papp Bence 12.b - felkészítő tanár: Farkas József
  • 138. helyezés Dao László 10.a - felkészítő tanár: Farkas József, Várady Zoltán
  • 183. helyezés Hernádi Barnabás 11.d - felkészítő tanár: Piedl Péter

Gratulálunk az eredményhez!

Bakonyi Bitfaragók Bajnoksága

Drávucz Katalin tanárnő vezetésével a HobBITek nevű 11.b-s

Baldauf Márton, Nyikon Zoltán és Sárközi Balázs

alkotta csapat a döntőn a

3. helyezést hozta el!

Répásné Babucs Hajnalka tanárnő csapata: Ruzsa Gergely (10.a), Stefán Kornél (10.d), Vad Avar (10.d)

az ugyancsak előkelő 4. helyezést hozták el.

Gratulálunk a szép eredményekhez!


Zugló Kupa - röplabda

A VI. korcsoportos Röplabda csapatunk

a Zugló Kupán a 4. helyezést hozta el.

KutDiák Tudományos Tábor 2019 és XXIII. Országos Diákkonferencia

Elismerés a Neumann Karate IDSK sportoló/kutató diákjainak

Résztvevők: Kutatói munkát végzett diákokon kívül Magyarország vezető kutatói és a tudományos élet szereplői vettek részt az idei összejövetelen. A professzorok, akadémikusok, egyetemisták és középiskolai diákok mind különböző tudományterületeken dolgoztak és értek el eredményeket.

A résztvevők felfigyeltek az iskolánkban működő komplex tehetséggondozó programban résztvevő sportoló diákjaink munkájára és eredményeire. Megjegyezték, hogy "Ez bizonyíték arra, hogy pusztán egy szakterületen tevékenykedni, vagy kutatást végezni nem lehet eredményesen, hacsak nincs rálátásunk a többi tőlünk akár távolabb álló szakterületekre is" (Z.G.).

Kiemelkedő eredményeik elismeréseként, a konferencia résztvevői mind a három Neumann-os kutató diákot beválasztották a Kutató Diákok Mozgalmának elnökségébe (ezzel iskolánk sajátos rekordot döntött, megelőzve számos neves iskolát):

Szladek Máté: Elnök

Pénzes Anna és Fliegl Márk: Tagozatvezető helyettesek

Tehetséggondozó tanár: Orbán Sándor