اتحادیه اروپا معاونت امنیت وزارت اطلاعات رژیم آخوندی را تحریم و لیست‌گذاری کرد

۱۳۹۷/۱۰/۱۹

اتحادیه اروپا

روز سه‌شنبه۱۸دی۹۷(۸ژانویه۲۰۱۹) آندرس ساموئلسن andres samuelsenوزیر خارجه دانمارک، تصمیم اتحادیه اروپا در مورد لیست‌گذاری و تحریم معاونت امنیت وزارت اطلاعات رژیم ایران را اعلام کرد. وزیر خارجه دانمارک همچنین از لیست‌گذاری و تحریم دو تن از سرکردگان اطلاعات آخوندها از سوی اتحادیه اروپا به‌خاطر توطئه‌های تروریستی رژیم در فرانسه و دانمارک خبر داد.

به این ترتیب اتحادیه اروپا علاوه بر معاونت امنیت داخلی وزارت بدنام اطلاعات، سعید هاشمی مقدم معاون وزیر اطلاعات و اسدالله اسدی را تحریم و لیست‌گذاری کرده است. اسدالله اسدی همزمان با کشف و خنثی شدن توطئه تروریستی علیه گردهمایی بزرگ مقاومت ایران، به‌خاطر صدور دستور و دادن بمب به تروریستها، دستگیر و متعاقباً توسط آلمان برای محاکمه به بلژیک تحویل داده شد.

تصمیم اتخاذ شده توسط اتحادیه اروپا از روز چهارشنبه ۲۰دیماه (۱۰ژانویه ۲۰۱۹) اجرایی می‌شود.

مقاومت ایران پیوسته خواستار تحریم و لیست‌گذاری وزارت اطلاعات آخوندها و مقابله قاطع با تروریسم صادراتی و مزدوران و عوامل این دیکتاتوری تروریستی بوده است.

خانم مریم رجوی ماه گذشته در گردهمایی جوامع ایرانیان در ۴۲شهر جهان گفت:

آخوندها در این یک سال بارها به‌اجرای ‌طرح‌ها و اقدامات تروریستی رو آوردند.

از جمله:

ـ توطئه‌تروریستی علیه مجاهدین در آلبانی،

ـ تلاش برای انفجار تروریستی در گردهم‌آیی سالانه مقاومت در فرانسه

که اخیراً ۱۰۵تن از نمایندگان کنگره آمریکا با یک قطعنامه دو حزبی این توطئه بمب‌گذاری را محکوم کردند.

ـ‌ پروژه جاسوسی و تروریسم علیه اعضای مقاومت در آمریکا

ـ حمله موشکی به ‌مراکز احزاب کرد ایرانی

ـ و طرح تروریستی در دانمارک

درباره این طرح‌ها و حملات باید به‌ چند واقعیت مهم توجه کرد:

اول این‌که رو آوردن به تروریسم و تعدد این جنایتها،‌ نه یک واکنش گذرا و تاکتیکی، بلکه یک راه‌کار و برون‌رفت در استراتژی رژیم برای بقا و مقابله با بحران سرنگونی است.

دوم این‌که جنون تروریستی رژیم در شرایطی است که بعد از تحریمهای آمریکا بیش از هر زمان دیگری به‌کمکهای سیاسی و اقتصادی دولتهای اروپا احتیاج دارد.

سوم این‌که دستگیری یک مقام اطلاعاتی رژیم که تحت پوش دیپلمات در اتریش کار می‌کرد و اخراج سه دیپلمات-تروریست رژیم از فرانسه و هلند، دستگیری یک تروریست در دانمارک که رابطه نزدیکی با سفیر و سفارتخانه رژیم در نروژ داشت و همچنین محاکمه دو تروریست رژیم در کنیا اثبات می‌کند که از شورای عالی امنیت آخوندها تا سپاه‌ پاسداران و نیروی تروریستی قدس و وزارت اطلاعات و وزارت‌خارجه و سفارت‌خانه‌های رژیم بله همه و همه اجزای دستگاه تروریسم رژیم ولایت فقیه‌اند.

ـ بنابراین تأکید می‌کنیم که سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات و ماشین تبلیغات حکومتی باید در لیست سازمانهای تروریستی خارجی آمریکا و لیست تروریستی اتحادیه اروپا قرار بگیرند.

ـ شریانهای مالی رژیم یعنی راه تأمین مالی بیت‌ خامنه‌ای و سپاه پاسداران و نیروی تروریستی قدس و گشتاپوی دینی باید مسدود شود.

-پرونده جنایت‌های ادامه‌دار این رژیم علیه بشریت باید به شورای امنیت ملل ‌متحد ارجاع شود و خامنه‌ای و روحانی و دیگر سران رژیم باید در برابر عدالت قرار بگیرند.

احترام به بیانیهٔ جهانی حقوق‌بشر که چند روز پیش هفتادمین سالگرد تأسیس آن بود، ایجاب می‌کند که مهم‌ترین ناقض حقوق‌بشر در جهان امروز که تابحال ۶۵بار در ملل ‌متحد محکوم شده، از سوی همه کشورهای جهان طرد شود.

خبرگزاری رویترز روز سه‌شنبه گزارش داد: وزیر خارجه دانمارک و دیپلماتهای آن گفتند که اتحادیه اروپا، قرار دادن یک قسمت از وزارت اطلاعات رژیم ایران و دو کارگزار آن را در لیست تروریستی‌اش به‌خاطر طراحی سو قصد در اروپا تصویب کرد.

این پس از آن بود که دانمارک اعلام کرد طرح ترور در خاک کشورش توسط وزارت اطلاعات رژیم ایران را برملا کرد و از اینرو اتحادیه اروپا تصمیم گرفت دارایی‌های متعلق به وزارت اطلاعات رژیم ایران و دو نفر دیگر از این وزارت را بلوکه کند.

رویترز یادآوری کرد: اندرس ساموئلسون وزیر خارجه دانمارک روز سه‌شنبه گفت،‌ اتحادیه اروپا با تحریمها علیه سرویس اطلاعات رژیم ایران به‌خاطر طراحی سوءقصد در اروپا موافقت کرده است.

وزیر خارجه دانمارک روز سه‌شنبه گفت:« اتحادیه اروپا هم اینک موافقت کرد که تحریمها علیه سرویس اطلاعات رژیم ایران به‌خاطر توطئه‌های سوءقصد در خاک اروپا را اعمال کند. علامتی قوی از جانب اتحادیه اروپا که چنین رفتاری را در اروپا نمی‌پذیرد».

رویترز می‌افزاید‌: فرانسه گفته است که شکی ندارد که وزارت اطلاعات رژیم ایران پشت یک حمله ناموفق در پاریس بوده است. اتحادیه اروپا اخیراً موافقت کرده است که تحریمهایی را علیه وزارت اطلاعات رژیم ایران به‌خاطر طراحی سوءقصد در خاک اروپا را اعمال کند. مقامات اتحادیه اروپا گفتند که این تصمیم در یک جلسه وزرا در بروکسل گرفته شده و از روز چهارشنبه سرمایه‌های (وزارت اطلاعات ایران) مسدود می‌شود.

وزارت‌خارجه دانمارک، نام دو تن از کارمندان مربوطه را سعید هاشمی مقدم معاون وزیر و اسدالله اسدی یک دیپلمات مستقر در وین ذکر کرد که ریاست اطلاعات را در آنجا به‌عهده داشت.

این اقدام به‌دنبال تلاشهای فرانسه و دانمارک برای یک پاسخ قوی به حملات طراحی شده توسط رژیم ایران در فرانسه و دانمارک صورت گرفت. به کار بستن تحریم علیه رژیم ایران برای (اتحادیه اروپا) کاملا حساس است. چرا که اتحادیه اروپا هم‌چنان درصدد حفظ توافق اتمی سال ۲۰۱۵است که پرزیدنت دونالد ترامپ در ماه می‌از آن بیرون کشید. اتحادیه اروپا کمتر تمایل به اعمال تحریمها داشت و بیشتر در پی گفتگو با رژیم ایران بود.

وزارت‌خارجه دانمارک با درج سخنان وزیر خارجه این کشور در سایت رسمی خود در ۸ژانویه۲۰۱۹ نوشت:

وزیر امور خارجه دانمارک اندرس ساموئلسن می‌گوید که همراه با همکارانش در اتحادیه اروپا امروز یک قسمت از وزارت اطلاعات رژیم ایران را در لیست تروریستی قرار داده است. همچنین سعید هاشمی مقدم رئیس این قسمت نیز لیست گذا ری شده است.

این تصمیم در مقابله با تلاش رژیم ایران برای عملیات تروریستی در فرانسه و فعالیتهای غیرقانونی اطلاعات رژیم ایران در دانمارک و سایر نقاط اروپا اتخاذ شده است.

بعد از افشای برنامه تروریستی ایران در دانمارک وزیر خارجه دانمارک گفته بود که دانمارک برای تحریم ارگانهای اطلاعاتی رژیم ایران به‌خاطر برنامه‌ریزی عملیات تروریستی آن، در نوک پیکان اتحادیه اروپا قرار دارد و این خواسته را پیش خواهد برد.

ساموئلسن می‌گوید: امروز این پیروزی بسیار بزرگی است که ما در اتحادیه اروپا توافق کردیم تا معاونت امنیت داخلی وزارت اطلاعات رژیم ایران را در لیست تروریستی قرار دهیم. تا کنون هیچ نهاد دولتی از هیچ کشوری در لیست تروریستی قرار نگرفته است.

وزیر خارجه دانمارک تأکید کرد: بنابراین این یک پیام بسیار روشن به رژیم ایران است که فعالیتهای تروریستی و ترور در اروپا کاملا غیرقابل قبول است و ما در مقابل آن می‌ایستیم و این برای رژیم ایران هزینه خواهد داشت.

مقاومت ایران در ۲۹آبان گذشته بار دیگر به لیست‌گذاری وزارت اطلاعات آخوندها و محاکمه و مجازات دیپلمات-تروریستها و مأموران و مزدوران رژیم آخوندی فراخوان داد:

مقاومت ایران خواهان نامگذاری وزارت اطلاعات آخوندها به‌عنوان یک موجودیت تروریستی و محاکمه عوامل و دیپلماتهای رژیم است که مسئولیت مستقیم توطئه‌های تروریستی در آلبانی، فرانسه، آمریکا و دانمارک (به ترتیب در مارس، ژوئن، اوت و سپتامبر ۲۰۱۸) را به‌عهده‌ دارد. دیپلمات-تروریستها و مأموران و مزدوران رژیم آخوندی باید محاکمه و مجازات شوند.

وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران و نیروی قدس آن بزرگترین ماشنیهای صدور تروریسم دولتی در جهان امروز هستند.

در اطلاعیه دبیرخانه شورا همچنین آمده است چند دهه سیاست مماشات با فاشیسم دینی حاکم بر ایران و همه امتیازهای اقتصادی و سیاسی که طی سالیان گذشته به این رژیم داده است، تنها باعث تشویق آن به تشدید صدور تروریسم، نقض حقوق‌بشر و تلاش برای دستیابی به سلاح اتمی شده است.