Математика у цифровому суспільствіВітаємо вчителів математики Миколаївщини!


Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в загальноосвітніх навчальних закладах. Електронна бібліотека.

ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо організації освітнього процесу та викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році

Кафедра теорії й методики природничо-математичної освіти та інформаційних технологій Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти пропонує для випускників і всіх зацікавлених осіб відкритий онлайн-курс «Експрес-математика для випускників-2022».

Курс спрямований на повторення матеріалу шкільної програми у відповідності до програми ЗНО з математики. Усі матеріали та розклад занять розміщені на сторінці нашого сайту за покликанням

Орієнтовний час онлайн-зустрічей: кожен вівторок і п'ятницю о 16:00

24-та онлайн-зустріч відбудеться 08.07.22 о 16:00

Сторінка "Експрес-математики"

ВСТУП-2022: РОЗ’ЯСНЕННЯ ПРО ЗМІСТ, СТРУКТУРУ Й ОЦІНЮВАННЯ МАТЕМАТИЧНОГО БЛОКУ НМТ

Сьогодні, 11 квітня 2022 року, команда Українського центру оцінювання якості освіти підготувала роз’яснення про зміст, структуру й оцінювання блоку національного мультипредметного тестування з математики.

Зміст завдань блоку НМТ із математики буде відповідати чинній програмі ЗНО, яка охоплює всі теми з алгебри й геометрії зі шкільного курсу.

Блок НМТ налічуватиме 20 завдань, з-поміж яких:

 • 14 завдань із вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів;

 • 4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 «логічні пари»);

 • 2 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).

У математичному блоці НМТ не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю. Завдання з математики буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів ЗНО: по 1 балу за кожну правильну відповідь на завдання з вибором відповіді, по 1 балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності та по 2 бали за кожну правильну коротку відповідь. За виконання завдань математичного блоку НМТ можна отримати від 0 до 30 балів.

Учасники дізнаються про результати після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде переведено в шкалу 100–200 балів. Для отримання результату за шкалою 100–200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.

Кожнен учасник тестування матиме можливість скористатися надрукованими довідковими матеріалами. Для розв’язання завдань із математики упродовж тестування можна використовувати чернетку.

Поглибити знання з математики можна відвідуючи онлайн-уроки, які проводять ваші вчителі та уроки Всеукраїнської школи онлайн. Також ви можете долучатися до офлайн-занять (якщо дозволяє безпекова ситуація). Для самостійного тренування можна використовувати матеріали попередніх років.

Крім того, у межах освітнього проєкту «Навчання без меж» відбувається трансляція відеоуроків для школярів 5-11 класів на телеканалах ПЛЮСПЛЮС, «Піксель» і «Суспільне», а також платформах MEGOGO, Київстар ТБ, 1+1 video, sweet.tv, Volia.tv і youtv.ua, а спільно з компанією Google Україна створено Всеукраїнський онлайн розклад.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ ДЛЯ УЧНІВ 1-11 КЛАСІВ

Активне покликання: https://mon.gov.ua/ua/vseukrayinskij-rozklad

Переліку навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в загальноосвітніх навчальних закладах

ПЛАТФОРМИ ДЛЯ ВДОСКОНАЛЕННЯ НАВИЧОК І САМОРОЗВИТКУ

В Україні триває воєнний стан у зв’язку зі вторгненням рф на територію нашої країни. Команда МОН доповнює перелік корисних ресурсів для дорослих і дітей щодо психологічної підтримки, навчання та інформування.

Наразі додаємо до наявного переліку платформи для вдосконалення навичок і саморозвитку кожного.

1. www.coursera.org

На цій онлайн-платформі розміщено більше 2 тис. курсів із понад 180 спеціалізацій на 4 освітніх рівнях, зареєстровано близько 25 млн. слухачів – тут можна навчатися та отримувати кредити 149 провідних університетів світу, які є партнерами Coursera. У разі успішного закінчення курсу користувач отримує сертифікат. Протягом навчання студент повинен переглядати лекції, які надсилаються йому щотижня, читати рекомендовані статті та виконувати домашні завдання. Деякі курси мають українські субтитри.


2. www.khanacademy.org

На сайті є кілька тисяч безкоштовних мікролекцій із математики, фізики, хімії, історії, фінансів, економіки, біології, мистецтва, комп’ютерних наук тощо.


3. www.edx.org

Заснований Гарвардським університетом і Масачусетським технологічним університетом у 2012 році, EdX є центром онлайн-навчання та надає послуги МВОК на відкритій безкоштовній платформі OpenEdX, пропонуючи слухачам високоякісні курси за 24 напрямами, серед яких комп'ютерні технології, статистика, література та інші. Онлайн-курси повторюють реальні лекції, які викладаються в Гарварді, університеті Корнуелла та інших відомих навчальних закладах. Курси безоплатні, проте отримання сертифікату потребує оплати.


4. www.udacity.com

Більшість курсів Udacity – технічного напряму. В окремі розділи винесено матеріали з математики, бізнесу, дизайну, інших наук (фізика, біологія). Усього Udacity пропонує близько 30 курсів, які діляться за рівнем складності: новачок, досвідчений, профі. У кожному курсі є кілька уроків, які містять відео. У кінці заняття є завдання, яке допоможе перевірити засвоєння матеріалу.

Кожен курс триває близько 2 місяців, а щотижня на навчання треба витрачати орієнтовно 6 годин. За допомогою Udacity можна навіть отримати роботу, адже інформація про студентів (за згодою) передається роботодавцям, які уклали договір із компанією. Наразі платформа співпрацює з корпорацією «Google», фінансовим гігантом «Bank of America», соціальною мережею Facebook та іншими.


5. www.canvas.net

Проєкт Canvas Network відрізняється великою різноманітністю курсів, які проводять різні за рівнем підготовки та напрямом діяльності люди: доктори наук, менеджери, письменники.

Курси не мають єдиного підходу до викладання. Із особливостями кожного курсу можна ознайомитися в описі. Курси тривають 2–3 тижні, анонсуються за місяць і раніше, що дозволяє бажаючим попередньо записатися. Canvas Network пропонує безоплатні, умовно безоплатні та платні курси. Умовно безоплатні передбачають придбання додаткових навчальних матеріалів (посібників, літератури), а платні дозволяють заробити кредити в системі безперервної освіти.


6. www.udemy.com

Udemy – платформа, що пропонує освітні проєкти, розподілені на 16 категорій, які викладаються практиками. Тут представлені найрізноманітніші курси, серед яких продуктивність, стиль життя чи музика. Є як безоплатні курси, так і платні. Навчальні матеріали представлені у вигляді відео, аудіо, презентацій і тексту. Udemy також пропонує можливість організаціям створювати власні навчальні проєкти для корпоративного навчання. Після закінчення курсів слухачі можуть отримати сертифікат таких відомих компаній, як Cisco Systems, Microsoft Corporation, Financial Industry Regulatory Authority та інших.


7. prometheus.org.ua

Prometheus – українська безоплатна платформа онлайн-освіти, яка створена у 2014 році. Серед її партнерів найкращі заклади вищої освіти країни. Prometheus надає безкоштовну можливість університетам, провідним викладачам і компаніям-лідерам публікувати та розповсюджувати курси.

Кожен курс складається з відеолекцій, інтерактивних завдань, а також форуму, на якому студенти мають змогу поставити запитання викладачу та спілкуватися. Успішне завершення курсу дасть змогу отримати електронний сертифікат, який підтверджуватиме здобуті знання. Курси на Prometheus доступні в мережі у будь-який час, платформа також пропонує мобільний додаток для Android та iOS.


8. www.ed-era.com

EdEra (Education Era) – освітній проєкт, що має на меті зробити навчання в Україні якісним і доступним. Усі курси тут безоплатні, проте після закінчення кожен охочий може віддячити проєкту. До кожної лекції (коротких відео, запитань і завдань для кращого засвоєння матеріалу) додається супроводжуючий матеріал – конспект з ілюстраціями та поясненнями. Кожного тижня студенти виконують домашнє завдання, а в кінці курсу складають іспит. Навчатися можна в будь-який зручний час, а успішність підтверджується сертифікатом.


9. www.futurelearn.com

Future Learn – освітня платформа Відкритого університету, що має 40-річний досвід дистанційного навчання та онлайн-освіти.


10. openuped.eu

OpenupЕd – перша й наразі єдина загальноєвропейська МВОК-ініціатива, заснована у 2013 році Європейською комісією та Європейською асоціацією університетів дистанційного навчання (EADTU). Завдяки співпраці партнерів OpenupEd із країнами Азії та Африки за посередництвом ЮНЕСКО, на сучасному етапі студенти можуть обрати понад 200 МВОКів 13 мовами.


11. iversity.org

Iversity – європейський освітній онлайн-ресурс, що від 2011 року спеціалізується на проведенні інтерактивних курсів і лекцій для закладів вищої освіти, а від 2012 року розміщує на своїй платформі відкриті масові онлайн-курси. Наразі Iversity налічує понад 750 тис. зареєстрованих користувачів і більше мільйона студентів, а також є однією з небагатьох платформ, завдяки якій за проходження онлайн-курсів студенти з усього світу можуть отримати ECTS-кредити.


12. online.stanford.edu

Stanford Open Edx – платформа, що пропонує різноманітний доступ до професійного освітнього контенту від численних шкіл і університетських кафедр, а також можливість безкоштовно брати участь у онлайн-курсах, які організовують викладачі Стенфордського факультету.


13. www.codecademy.com

Сodecademy – заснована у 2011 році інтерактивна онлайн-платформа з вивчення 7 мов програмування – Python, PHP, jQuery, JavaScript, Ruby, а також описових мов зовнішньої розмітки сторінок HTML і CSS. Сайт дозволяє кожному створювати та публікувати нові курси, використовуючи Course Creator, а для деяких курсів існують «пісочниці», в яких користувачі можуть тестувати свої програмні коди. Codecademy також запустила iOS-додаток «Hour of Code» для тих, хто прагне вивчати програмування в ігровій формі. Станом на січень 2014 року 24 млн користувачів виконали більше 100 млн вправ.


14. www.apple.com/education/itunes-u

Ця платформа містить великий перелік запропонованих дисциплін, як і список навчальних закладів, що надають лекції. Часто в уроці є допоміжні файли, в яких пояснюються деякі аспекти лекцій або ж наводяться приклади застосування пройденого уроку.


15. uk.duolingo.com

Якщо ви поставили перед собою мету вивчити іноземну мову, тоді вам в пригоді стане безоплатна платформа Duolingo, у якої є український інтерфейс. Навчання проходить у ігровій формі, з кожним рівнем завдання стають складнішими, а за їх виконання ви отримуєте «гроші» – лінготи. За них можна купити перехід на вищий рівень. Більше уваги приділяється письмовим урокам і диктантам, розмовній мові – менше. Користувачі цієї онлайн-платформи можуть додавати друзів і змагатися з ними у вивченні іноземної мови.


16. www.ted.com

Некомерційний проєкт, який щороку збирає в Единбурзі та Лонг-Біч науковців, бізнесменів, політиків і активістів зі всього світу. Мета конференції – поширити серед суспільства унікальні та цікаві ідеї. Після конференції їхні промови з’являються на сайті TED. На сайті можна знайти більше 2 тисяч відео, до більшої частини з яких є субтитри українською мовою, а деякі навіть озвучені українською.


17. vumonline.ua

ВУМ (Відкритий Університет Майдану) – дистанційна платформа громадянської освіти. Онлайн-проєкт пропонує понад 30 тем для безоплатного навчання. Курси сформовані з відеолекцій, практичних завдань і контрольних запитань. Наявність форуму надає можливість спілкуватися з іншими студентами та викладачами. Лекції читають провідні викладачі бізнес-шкіл, громадянського сектору, практики бізнесу та соціальної сфери. Курси пов’язані з такими напрямами: персональний розвиток, реалізація потенціалу, підприємництво, формування відкритого суспільства в Україні. За умови успішного проходження обраного курсу, ви можете завантажити сертифікат.


Нагадаємо, у межах проєкту Research4Life українські вчені отримали доступ до електронних ресурсів провідних видавництв світу.


Як споживати новини під час інформаційної війни

Запеклі наступи та провокації з російської сторони тривають не лише безпосередньо на полі бойових дій, а й на інформаційному полі. І, як ми вже переконались, росія не обмежує себе етичними чи будь-якими іншими правилами.


Хоча українці не є прихильниками пропагандистських російських ЗМІ, все ж важливо фільтрувати, що ми читаємо і де, щоб мимоволі не стати жертвою окупантів або навіть їх помічником. Ось кілька загальних порад, які допоможуть посилити навички медіаграмотності у час війни:


Довіряйте медіа, де є реальні журналісти, аніж просто випадковим дописам у соцмережах. І хоча довіра до соцмереж за останні роки стала більшою, ніж довіра до традиційних ЗМІ – пам’ятаймо, що у медіа працюють журналісти, які несуть відповідальність (у часи війни - особливо) за те, що вони публікують, на відміну від авторів сторінок із «шок-новинами». Сформуйте для себе список із 3-5 видань, які дотримуються журналістськиї стандартів.


Ставте питання «Чому я бачу це повідомлення?». Коли у вас виникають сумніви щодо певної інформації, ставте собі питання, яку мету міг мати автор того чи іншого повідомлення. Наприклад, кремлівські пропагандисти дуже зацікавлені в тому, щоб розпалювати ворожнечу між українцями, тому радо запускають в інформаційний простір дописи без фактів про те, як «східняки не хочуть воювати і ховаються за спинами заходу України» або навпаки про те, що на заході України «б’ють за російську мову».


Шукайте інші джерела інформації і головне – першоджерело. Пам’ятаймо, що сторінки та сайти можна зламати або перекрутити чи витягнути із контексту слова, що, власне, активно і роблять пропагандисти.


Звертайте особливу увагу на очевидців та експертів. Відомо, що люди довіряють людям, але ми бачили вже чимало очевидців-гастролерів та експертів зі всіх питань – тому більше пильності не буде зайвим.


Звертайте увагу на візуальне підкріплення інформації. Щоб не допомагати ворогу коригувати атаки, якісні ЗМІ не поширюють одразу фото (це заборонено робити всім), проте у вас мають виникати сумніви, коли фото є дуже поганої якості, із викривленнями і явною роботою фоторедакторів. Також через гугл-пошук перевіряйте, де ще використовувалось фото – часом разом із справжніми фото недобросовісні автори публікують скріни із художніх фільмів, що в свою чергу, може знецінити справжні репортерські фото.


(за матеріалами «Суспільне» та «Детектор медіа»)


Цей список порад із медіаграмотності не є вичерпними, але дуже необхідним, тому ми закликаємо вас поширювати їх не лише сере учнів, а й серед колег, близьких та друзів.


Це новий випуск інформаційної розсилки від проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність».

Навчання під час війни: на що варто звернути увагу

Широкомасштабні вторгнення росії в Україну так чи інакше торкнулося кожного українця, зокрема і дітей. Хтось опинився в окупації, хтось – у зоні активних бойових дій і змушений переховуватися у підвалах чи укриттях, комусь вдалося виїхати у безпечніші регіони, країни, хтось втратив батьків чи близьких людей, а чиїсь батьки захищають Україну.


Як повідомляє освітній портал «Освіторія», від 14 березня деякі регіони відновлять/ли навчальний процес у дистанційному форматі. Вчителі/-ки почнуть свою роботу в умовах, досвіду роботи в яких вони не мали до сьогодні.


Як працювати у стані війни? Як повернути дітей до навчання? Як відволікти їх від сьогодення? Як говорити про війну і чи говорити взагалі? Ми проаналізували основні рекомендації від дитячої сімейної психологині Світлани Ройз, які вона надала батькам, чиї діти перебувають в укриттях або чиї батьки зараз стоять на захисті України.


Терпіння – це, мабуть, найголовніша порада цього часу. Ви можете зіштовхнутися з проблемами концентрації уваги ваших учнів, дорослішанням, але й одночасним регресом в емоційних реакціях, іграх, поведінці, мові. Крім того, деякі з них можуть стати занадто «прилипливими», а інші – навпаки, колючими та агресивними. Наберіться терпіння і дякуйте, хваліть за будь-яку дію, що вдалася.


Дозвіл на почуття, особливо на тривогу, злість. Кажіть, що злість – це нормально, це одна з емоцій, яку ми можемо відчувати. Проте агресія – це шкода і собі, і оточуючим. Запропонуйте їм вилити свою агресію у крик або у биття подушки. Якщо маєте таку змогу, то запропонуйте позайматися з пластиліном, помалювати.


Пролийте світло на жорстокість. Обговоріть з учнями їхні страхи та почуття. Дайте ім’я страху, а якщо є можливість — намалюйте його. Візуалізація страху — один із найефективніших методів боротьби з ним.


Зупиніть відчуття безпорадності. За можливості залучайте учнів/-ць до різних ініціатив та допомоги іншим. Долучайте їх до кіберініціатив. Деякі з них навіть розроблені у формі гри. Навіть зйомка відео в ТіkТоk — вже великий внесок. Або пост у соцмережах. Дія завжди ефективніша в боротьбі з тривожністю за бездіяльність, а будь-яку дію завжди можна зробити елементом уроку.


Давайте відповіді на запитання, які ставить учень/-ниця. Відповіді мають бути чіткими та короткими. Учень/-ця може запитувати про одне й те саме, заходячи з різних боків. Особливо це стосуватиметься безпеки та війни загалом. Не втомлюйтесь відповідати, допоки він/вона не полишать самі цю тему.


Не соромитися чогось не знати. Якщо з молодшими учнями достатньо поділитися своїми думками стосовно питань, які вони задають, то з підлітками ситуація може бути складнішою. Їхні запитання можуть завести вас у глухий кут. Не соромтеся сказати прямо, що не знаєте відповіді на запитання, спробуйте разом почитати офіційні джерела та знайти відповідь. Подискутуйте з учнями/-ми, вислухайте їхні міркування на підняту тему.


Збудуйте машину часу. Запропонуйте своїм учням/-цям збудувати чи уявити машину часу, яка здатна перенести вас у різні історичні епохи. Щойно опинитеся там, проаналізуйте разом з учнями/-ми, з якими труднощами стикалися люди під час війни. Спробуйте порівняти ваше становище зі становищем та умовами, в яких жили люди в ті часи.


Розповідайте дітям про героїв сучасності. ЗСУ, волонтери, звичайні люди, які роблять неможливе — розповідайте ці історії. Надихати можна й історією українського народу. Шукайте героїв та героїнь як у фольклорі, так і в сучасних реаліях. Натхненних прикладів боротьби українців сьогодні чимало.


Однією з порад психологів щодо повернення себе до звичного, нормального стану – є дотримання рутинних звичок. Ходити на роботу, виконувати свої обов’язки, а для учнів/-ць навчатися – це, свого роду, також рутина. Як повернути її собі та учням/-цям? Згаданий вже вище освітній портал «Освіторія» радить:


Прорахуйте всі етапи дистанційки. Знову. Ментальна карта дистанційного навчання, вибір платформи, графік прямих трансляцій, формат здавання роботи — усе це не просто елементи, а система, яка добре працює, якщо продумана наперед. Дізнайтеся, чи будуть у вашому класі учні/-ці з інших регіонів. Якщо так, то важливо приділити їм окрему увагу, познайомитися та познайомити дітей між собою.


Не уникайте розмов про війну. Обговорюйте ситуацію, що склалася. Так ви зможете зменшити напругу та встановити довіру з учнями/-ми.


Додайте безпрограшний елемент. Подумайте про моменти, які привертають увагу учнів/-ць до заняття та спрацьовують найбільш ефективно. Вправи, які вони виконують у режимі реального часу, усні відповіді, короткі відповіді в чаті — ось те, що найкраще працює в дистанційному навчанні.


Забезпечте збалансованість онлайн-уроку. Не варто перевантажувати заняття ані інформацією, ані веселощами: усього має бути в міру. Експерти радять зробити акцент на вирішенні потреб учнів/-ць, на їхніх запитах.


Домашні завдання. Тут дуже залежить від учителя/-ки та регіону. Доцільність та обсяг домашніх завдань визначайте індивідуально, зважаючи на психоемоційний стан учнів/-ць.

МІЖНАРОДНИЙ ЕТАП МАТЕМАТИЧНОГО КОНКУРСУ "КЕНГУРУ" 2022

Організаційний комітет Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру» прийняв рішення відтермінувати проведення Міжнародного етапу конкурсу (за уже поданими заявками ) на грудень 2022 року - у час запланованого проведення Всеукраїнського етапу. У зв’язку з хакерською атакою на домени .ua могла бути втрачена інформація про реєстрацію навчальних закладів та осередків після 17.02. Дуже просимо поновити цю реєстрацію в разі втрати.

СЛАВА УКРАЇНІ !!!


Шановні освітяни!

23 березня 2021 року відбувся онлайн-семінар "Сучасна підготовка до ЗНО - 2021"

Програма заходу за покликанням. Запис вебінару можна переглянути на сторінці сайту.

"Кенгуру" скликає друзів!

Трива реєстрація на Всеукраїнський етап Міжнародного математичного конкурсу "Кенгуру" для учнів 2-6 класів.

Конкурс вібудеться в режимі онлайн з 11 по 13 грудня 2020 року.

До 07 грудня 2020 року триває реєстрація за посиланням: https://online.kangaroo.com.ua/

Кенгуру скликає друзів!

Запрошуємо відповідальних осіб за проведення Конкурсу 11 листопада 2020 року на zoom-нараду щодо реалізації проєкту в 2020–2021 навчальному році та підбиття підсумків попереднього етапу.

Для участі в zoom-нараді просимо зареєструватися за посиланням: https://forms.gle/jKRWzpigg183T6vr7 до 10 листопада 2020 року.


Poster_FINAL (1).pdf

Тривають змагання з усного математичного рахунку «Прангліміне»

Відповідно до Меморандуму про співпрацю щодо реалізації проєкту «Міксіке в Україні» у рамках ініціативи естонської освітньої організації OU MIKSIKE між Міністерством освіти і науки України та Естонською освітньою організацією OU MIKSIKE від 08 вересня 2017 року відбудуться Всеукраїнські онлайнові змагання з усного математичного рахунку «Прангліміне» (далі – Змагання).

Змагання проводитиметься онлайн на платформі Міксіке в розділі «Прангліміне змагання» у три етапи:

I етап: 07–28 жовтня 2020 року;

II етап: 03–24 листопада 2020 року;

III етап: 03 грудня–21 грудня 2020 року.

Звертаємо увагу, що участь у Змаганнях можуть узяти лише зареєстровані особи. Докладнішу інформацію про участь та умови реєстрації розміщено на сторінці http://miksike.net.ua/

Запрошуються учні та дорослі Миколаївської області.

Обласний координатор проєкту – заступник директора з науково-педагогічної роботи Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Захар Ольга Германівна. Консультант із питань реалізації проєкту в курсі математики – Рогожинська Еліна Костянтинівна, методист кафедри теорії й методики природничо-математичної освіти та інформаційних технологій Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.


Вітаємо переможців відкритих змаганнь з усного математичного рахунку «Прангліміне» серед учителів Миколаївської області

Номінація "Сеньори":

 1. Віктор Медведчук, учитель Антонівської загальноосвітньої школи-інтернату І–ІІІ ступенів Миколаївської обласної ради (8863 балів)

 2. Микола Полусмяк, учитель Грейгівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Вітовської районної ради (8673 білів)

 3. Дмитро Даник, учитель Зеленогайської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Шевченківської сільської ради Вітовського району (6691 білів)

Номінація "Сеньорити":

 1. Діана Кравченко, учитель Антонівської загальноосвітньої школи-інтернату І–ІІІ ступенів Миколаївської обласної ради (6943 балів)

 2. Клавдія Чулуп, учитель учитель Миколаївської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 53 Миколаївської міської ради (6839 балів)

 3. Валентина Позняк, учитель Антонівської загальноосвітньої школи-інтернату І–ІІІ ступенів Миколаївської обласної ради (5891 балів)

Найактивніші навчальні заклади:

 1. Миколаївська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 53 Миколаївської міської ради – 20 учасників

 2. Новоінгульська загальноосвітня школа І –ІІІ ступенів Новоодеської районної ради – 13 учасників

 3. Троїцька загальноосвітня школа І –ІІІ ступенів Берестівської сільської ради Бердянського району – 11 учасників

 4. Очеретнянський навчально-виховний комплекс Очеретнянської сільської ради Кривоозерської районної ради – 7 учасників

Відкриті змагання з усного математичного рахунку «Прангліміне» серед учителів Миколаївської області

з 14 до 27 вересня 2020 року відбудеться відкрите змагання з усного математичного рахунку «Прангліміне» серед учителів Миколаївської області за посиланням: https://miksike.net.ua/#pranglimine/math

Вітаємо переможців Математичного занзібару 2020!

13 вересня 2020 року на базі математичного факультету Київського національного університету імені Т. Шевченка проводено Математичний занзібар 2020.

Вітаємо наших переможців:

Гуртову Юлію, ученицю Миколаївської гімназії № 2 та Проценка Павла, учня Миколаївського Муніціпального колегіуму імені В. Д. Чайки.

04 вересня 2020 року ОБЛАСНИЙ МЕТОДИЧНИЙ АКТИВ КЕРІВНИКІВ МЕТОДИЧНИХ ОБʼЄДНАНЬ УЧИТЕЛІВ МАТЕМАТИКИ

«Формування предметної компетентності вчителя математики в умовах освітньої реформи»

Початок роботи о 13:30


1 вересня 2020 р. флешмоб "Математика в житті"

Учасники освітнього процесу різного віку залучені до співучасті у загальному русі щодо проведення Року математичної освіти

Добірка корисних посилань, які можна використати у підотовці до Першого уроку:

Веселий початок: що робити на перших уроках вересня, щоб крига скресла (https://nus.org.ua/articles/veselyj-pochatok-shho-robyty-na-pershyh-urokah-veresnya-shhob-kryga-skresla/?fbclid=IwAR1zTM-mvfjFrsVh2QIyXLiwGi353PtrDmhI1OEE8TruRohp8DtPUv9biM4)

Ігри та вправи на розвиток комунікативних навичок (https://urok.in.ua/taxonomy/term/140/all)

Як знайомитися з класом? (https://vseosvita.ua/news/ak-znajomitisa-z-klasom-4236.html )

12 фактів про математику та цікаві наукові знахідки (https://www.youtube.com/watch?v=6sQ9taGKU0o)

Цікаві факти математики (https://www.youtube.com/watch?v=QYgH1lRkY1E)

Чому потрібно вивчати математику. Вислови відомих людей про математику (https://www.youtube.com/watch?v=ghXdayQ4kho)

Роль математики в житті людини (https://www.youtube.com/watch?v=Xhzu2Yjo2VA)

Презентація “Математика у повсякденому житті” (https://naurok.com.ua/prezentaciya-matematika-u-povsyakdenomu-zhitti-39320.html)


Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Підсумкова конференція слухачів курсів підвищення кваліфікації гр. № 51 (учителі математики)

25 червня розпочалася підсумкова сесія для слухачів курсів підвищення кваліфікації групи 51 (учителі математики). Роботу групи розпочали Клименко Людмила Олександрівна, завідувач кафедри теорії й методики природничо-математичної освіти та ІТ та Рогожинська Еліна Костянтинівна, методист та куратор групи.

На підсумковому занятті курсів підвищення кваліфікації Клименко Людмила Олександрівна ознайомила слухачів із Концепцією розвитку природничо-математичної освіти та ІТ (STEM - освіти), яка схвалена КМУ для обговорення; розглянули причини її виникнення. Мета Концепції полягає в комплексному просуванні STEM - освіти та синергії зусиль учасників освітнього процесу та соціальних партнерів щодо забезпечення молоді міцним теоретичним фундаментом, який дасть змогу запропонувати інноваційні рішення.

Колеги презентували випускні роботи, поділилися родзинками власного педагогічного досвіду.

Дякуємо за співпрацю і завтра на вас чекає не менш інформативний та цікавий день!!!!


21 травня 2020р.: ШАНОВНИЙ УЧАСНИКУ КОНКУРСУ "КЕНГУРУ 2020"!

У зв'язку з карантинними обмеженнями в закладах освіти Міжнародний етап математичного конкурсу «Кенгуру» у 2019/20 навчальному році ми пропонуємо пройти у форматі on-line.

Початок – 22 травня 2020 року о 09.00.

Завершення – 24 травня 2020 року о 21.00.

Інструкція знаходиться за посиланням http://www.kangaroo.com.ua/

Друковані завдання та результати попередніх змагань знаходяться в МОІППО

29 березня 2020 р.: Міжнародний математичний конкурс "Кенгуру"

У зв’язку з оголошеним всеукраїнським карантином до 24 квітня 2020 року проведення

Міжнародного етапу конкурсу «Кенгуру» переноситься на перший тиждень навчання після карантину.

Слідкуйте за новинами на сайті.

http://www.kangaroo.com.ua/