Психологічна служба Миколаївщини

Дякуємо Миколаївському ОІППО
за довіру та отримані нагороди! Продовжуймо іміджувати
Психологічну службу Миколаївщини!


Інструктивно-методична консультація

для фахівців психологічної служби

02 вересня 2021 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти працівниками навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання проведено інструктивно-методичну консультацію «Організаційно-методична діяльність працівників психологічної служби».

В рамках консультації розглянуто такі питання:

1. Нормативно-правові вимоги до організації діяльності фахівця психологічної служби в закладі освіти.

2. Планування роботи. Циклограми діяльності.

3. Документування трудової діяльності.

Дякуємо 100 учасникам, які проявили інтерес з даної теми, що є актуальною завжди для кожного фахівця психологічної служби.

Відеозапис заходу можна переглянути за покликанням https://drive.google.com/drive/folders/1sAfbMiknzIFeT41R0GZVfOaNQF7KBNR_?usp=sharing
Оголошення

Шановні працівники психологічної служби закладів освіти міста Миколаєва та Миколаївської області, запрошуємо вас
02 вересня 2021 року долучитися до інструктивно-методичної консультації «Організаційно-методична діяльність працівників психологічної служби», яка проводитиметься в режимі Zoom-конференції

за покликанням: https://cutt.ly/vWolv8l

Ідентифікатор: 861 0051 3638

Код доступу: 343043

Початок роботи Консультації о 10.00.

До зустрічі!25 серпня 2021 року відбувся обласний методактив "Вектори соціально-психологічного супроводу освітнього процесу в умовах оновлення змісту освіти" у дистанційному форматі.

Під час заходу розглянуто питання:

  • Калейдоскоп подій 2020-2021 н. р.: здобутки та досягнення
    (Сливінська Т. О., завідувач навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання)

  • Мотиваційний кейс. Ребрендінг соціально-психологічного супроводу освітнього процесу в умовах оновлення змісту освіти.(Сливінська Т. О., завідувач навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання)

  • Інструктивно-методичний кейс.
    Просвітницько-профілактична діяльність працівників психологічної служби щодо створення сприятливого, психологічно безпечного освітнього середовища для розвитку успішної особистості дитини.(Алхімова К. Ю., методист навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання)

Організаційно-методична діяльність працівників психологічної служби: планування та циклограми діяльності, вимоги до ведення нормативно-правової та обліково-звітної документації.

(Кучеренко А. В., методист навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання)

  • Рефлексійний кейс.

Карта ідей, ресурсів та перспектив щодо розвитку професіоналізму практичних психологів та соціальних педагогів


Матеріали методактиву розміщені на сторінці Методична платформа.


Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

У червні 2021 року у Миколаївській області стартувало навчання педагогів, психологів за навчально-креативною (тренінговою) програмою "PROнавички майбутнього "розробленою UNFPA України за підтримки @Міністерства освіти й науки в Україні.

Програма «PROнавички майбутнього» спрямована на теоретичну і практичну підготовку фахівців/-чинь для роботи із молоддю і формування в них навичок XXI століття, які вважаються основними для самореалізації в сучасному світі: комунікація, співпраця, критичне й дизайн-мислення, вмінням створювати індивідуальні й колективні стратегії дії.

Навчання за програмою пройшли 25 педагогів, практичних психологів та соціальних педагогів.

Комунікація під час занять була позитивною, забарвленою кольорами креативності, логікою життя та планами щодо майбутньої реалізацію програми в закладах освіти Миколаївщини.

Дякуємо авторці програми "PROнавички майбутнього" Наталії Лещук, за якісний інноваційний професійний інструментарій.

Вітаємо Людмилу Опанасенко з перемогою у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу
авторських програм практичних психологів у номінації "Розвивальні програми"!

Із нагоди відзначення 30-річчя психологічної служби системи освіти України у період
з 19 квітня по 23 квітня пройшов обласний фестиваль інноваційних методів роботи працівників психологічної служби Миколаївської області "Палітра успіху".

Досвід роботи колегам презентували психологічні служби закладів освіти міст Баштанки, Вознесенська, Миколаєва, Очакова, Первомайська, Южноукраїнська, Березанської, Воскресенської, Галицинівської, Коблівської, Мішково-Погорілівської селищних рад, а також закладів професійно-технічної освіти області.

Протягом тижня роботи 1 390 працівників психологічних служб Миколаївщини взяли участь наживо у 55 майстер-класах. 1 830 фахівців долучилися до перегляду майстер-класів на ютуб-каналі МОІППО.

Тижневий фестиваль завершився створенням єдиної "формули успіху" працівників психологічної служби Миколаївщини.

Вдячні всім, хто був разом з нами протягом насиченого, змістовного, магічного, цікавого тижня!

Ви чуєте, небо співає?
Гучним передзвіном пташок.
Природа від сну оживає
і кличе до нових думок!
Ви чуєте, серце і душу,
які розкривають нам зміст
і з легкістю вогник затушать,
Який сам собі пламенів.
Ви чуєте, світ вам сканує?
Вітає зі святом усіх!
Хто казкою душі лікує
і творить шаленний політ!
Психологи і педагоги!
Для Вас ці прекрасні слова.
Дай Бог всім міцного здоров’я!
Й натхнення на добрі діла!
ЗІ СВЯТОМ !!!
(Скороход Зіна)ШКОЛА ПРОФЕСІЙНОГО ДОСВІДУ

Із нагоди відзначення 30-річчя психологічної служби системи освіти України, з метою підвищення рівня професійної компетентності фахівців психологічної служби 15 квітня 2021 року відбулася школа професійного досвіду працівників психологічної служби.

Тетяна Сливінська, завідувач навчально-методичною лабораторією практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання МОІППО звернулася з вітальним словом до учасників заходу та наголосила на тому, що рефлексія є інструментом удосконалення професійної діяльності практичного психолога.

Досвідом розвитку «позитивної» організаційної культури в закладі освіти: психологічні акції, тижні ділилася Наталія Остафій-Туз, практичний психолог Миколаївської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 26.

Про організаційно-педагогічні умови формування в учнів м’яких навичок через соціально-емоційне й етичне навчання у своєму закладі освіти розповіла Катерина Нетесова, практичний психолог Миколаївської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 31.

Ірина Бабійчук, практичний психолог Грушівської загальноосвітної школи l–ll ступенів ділилася досвідом застосування інструментів, що забезпечують ефективний психологічний супровід освітнього процесу в умовах карантинних обмежень.

Як організовує роботу та які використовує її форми з учнями, що потребують посиленого психолого-педагогічного супроводу розповіла Леся Первина, практичний психолог Новоодеського професійного аграрного ліцею.

Методисти навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання Аліна Кучеренко та Кльона Алхімова завершили роботу заходу рефлексійним діалогом за допомогою віртуальної дошки LINOIT.

Зважаючи на обмеження платформи ZOOM щодо кількості учасників, їх було постійно 100, а бажаючих доєднатися ще стільки ж.

Дякуємо кожній/кожному за неймовірну цікавість та бажання збагатитися новими знаннями, ідеями та бути онлайн у спільноті кращої психологічної служби України!

Матеріали презентацій колег ви зможете знайти на сторінці Методична платформа.


Психологічна майстерня «Сучасні методи психологічної корекції в діяльності практичного психолога закладу дошкільної освіти»

10 березня 2021 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти у дистанційному форматі ZOOM-конференції навчально-методичною лабораторією практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання проведено другу зустріч Майстерні для практичних психологів ЗДО "Сучасні методи психологічної корекції в діяльності практичного психолога ЗДО".

Учасники мали можливість познайомитися з авторськими корекційно-розвитковими програмами практичних психологів Миколаєва та Миколаївської області з розвитку емоційно-вольової сфери та соціалізації дитини дошкільного віку, та додати їх до власного банку сучасного інструментарію у роботу практичного психолога ЗДО.

Власні авторські програми представили: Мінєєва І. М., практичний психолог Южноукраїнського ДНЗ № 8 «Казка» "Дитина в світі емоцій", Харибіна О. Г., практичний психолог Галицинівського ДНЗ «Веселка» Галицинівської ОТГ "Сходинками добра". Савчук І. К., практичний психолог Березанського ЗДО (ясла-садок) «Сонечко» поділилася досвідом реалізації парціальної програми з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від 4 до 6-7 років «Вчимося жити разом» у закладі . Карсканова С. В., практичний психолог ЗДО № 64 «Барвінок» м. Миколаєва розповіла про використання МАК «Бульбашки» у діагностиці та корекції емоційно-вольової сфери дітей дошкільного віку.

У роботі Майстерні взяли участь практичні психологи ЗДО міста Миколаєва та Миколаївської області (усього – 65 осіб).

Дякуємо спікерам за професіоналізм, учасникам за цікавість і небайдужість до заходу! Чекаємо на зустріч у червні місяці!

Методи розвитку.pdf

Методи розвитку емоційно-вольової сфери та соціалізації дитини дошкільного віку (Кучеренко А. В., методист навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання)

Мінєєва І.М..pdf

Програма розвиткових занять з дітьми старшого дошкільного віку «Дитина в світі емоцій» (Мінєєва І. М., практичний психолог Южноукраїнського ДНЗ № 8 «Казка»)

Харибіна О. Г..pdf

Корекційно-відновлювальна програма щодо зниження агресивних станів у дітей старшого дошкільного віку засобами арттехнік «Сходинками добра» (Харибіна О. Г., практичний психолог Галицинівського ДНЗ «Веселка» Галицинівської ОТГ)

Савчук І. К..pdf

Досвід реалізації парціальної програми з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від 4 до 6-7 років «Вчимося жити разом» у закладі (Савчук І. К., практичний психолог Березанського ЗДО (ясла-садок) «Сонечко»)

Психологічна майстерня «Сучасні методи психологічної корекції в діяльності практичного психолога закладу дошкільної освіти»

21 січня 2021 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти у дистанційному форматі зумстрічі відбулася психологічна майстерня «Сучасні методи психологічної корекції в діяльності практичного психолога закладу дошкільної освіти».

Програмою Майстерні розглянуто такі питання:
1. Теоретичний кейс. Поняття про психологічну корекцію.
2. Теоретичний кейс. Основна мета, завдання та принципи психокорекційної роботи. Види психокорекції.
3. Теоретичний кейс. Особливості організації та проведення психологічної корекції.
4. Практичний кейс. Фахові корекційно-розвиткові програми для дошкільників із розвитку когнітивної сфери та соціалізації.
Представили власні авторські програми фахівці ЗДО:
Оцик Л. А., практичний психолог Первомайського ЗДО № 12 "Струмочок", Онуфрієнко М. В., практичний психолог Первомайського ДНЗ № 16 "Калинонька", Кречмер І. П., практичний психолог ЗДО № 115 м. Миколаєва, Кравцова С. П., практичний психолог Первомайського ЗДО № 24 "Гвоздичка".

Корекція майстерня.pdf

"Психологічна корекція: основна мета, завдання та принципи побудови корекційної програми"

Ігрові сходинки. Кречмер.pdf

"Корекційно-розвиткова програма "Ігрові сходинки" Кречмер І. П., практичного психолога ЗДО "115" м. МиколаєваСучасні методи психологічної корекції в діяльності практичного психолога.pdf

"Особливості організації та проведення психологічної корекції"

Методична розробка Кравцової (1).pdf

"Корекційно-розвиткова програма "Психолігчна корекція, розвиток дошкільників засобами пісочної анімації та пласотерапії" Кравцова С. П., практичного психолога Первомайського ЗДО "24" "Гвоздичка"презентція Оцик Л.А. (1).pdf

"Корекційно-розвиткова програма "Краплинки" Оцик Л. А., практичного психолога Первомайського ЗДО "12" "Струмочок"

Онуфрієнко.pdf

"Корекційно-розвиткова програма «Чаклунка, LEGO та чарівна квітка» Онуфрієнко М. В., практичного психолога Первомайського ДНЗ "16" "Калинонька"


СИНЕРГІЯ. ПРОФЕСІОНАЛІЗМ. РОЗВИТОК.

Всеукраїнський фестиваль інноваційних методів роботи працівників психологічної служби «Палітра успіху».


23 – 24 грудня 2020 року фахівцями навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено Всеукраїнський фестиваль інноваційних методів роботи працівників психологічної служби «Палітра успіху». До заходу долучилось 605 працівників психологічних служб системи освіти України. Участь у фестивалі взяли представники 14 регіонів України.

Відкрив фестиваль Шуляр Василь, д.пед.н., доцент, професор кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти, директор МОІППО, заслужений учитель України який окреслив пріоритетні завдання діяльності працівників психологічної служби в умовах оновлення змісту освіти

Протягом двох днів ведучі майстер-класів: Хозраткулова Ірина, к.пед.н., доцент кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти МОІППО; Моргун Марія, практичний психолог Миколаївської гімназії № 41 Миколаївської міської ради; Халявка Лілія, практичний психолог Баштанської гімназії Баштанської міської ради Баштанського району; Лаптєва Ольга, практичний психолог Рибаківського закладу загальної середньої освіти І–ІІІ ступенів Коблівської сільської ради Березанського району; Жиляєва Олена, практичний психолог Миколаївської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 51 Миколаївської міської ради; Обльотова Наталія, практичний психолог Миколаївської гімназії № 2 Миколаївської міської ради; Станкевич Анжела, практичний психолог Первомайської гімназії Первомайської міської ради; Булгакова Валентина, Коваль Наталія, практичні психологи комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр № 1» Миколаївської міської ради; Богульська Інна, практичний психолог Первомайського дошкільного навчального закладу ясел-садка № 5 комбінованого типу «Золота рибка» Первомайської міської ради; Омельченко Наталія, практичний психолог Миколаївської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 25 Миколаївської міської ради; Скидан Світлана, практичний психолог Баштанського закладу дошкільної освіти (ясел-садка) № 4 «Дюймовочка» Баштанської міської ради Баштанського району; Братищенко Ольга, методист комунальної установи «Консалтингово-методичний освітній центр» Южноукраїнської міської ради; Омелько Інна, практичний психолог Южноукраїнської загальноосвітньої школи І˗ІІІ ступенів № 4 Южноукраїнської міської ради; Дмитренко Оксана, практичний психолог Южноукраїнської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 3 Южноукраїнської міської ради; Щербина Олена, практичний психолог Вознесенського комунального дошкільного навчального закладу комбінованого типу № 14 «Дзвіночок» Вознесенської міської ради; Опанасенко Людмила, начальник навчально-наукового центру підтримки професійного розвитку та сприяння працевлаштування ЧНУ імені Петра Могили; Панкратова Інна, практичний психолог Снігурівського центру психологічної підтримки та розвитку «Особистість»; Рожко Анна, практичний психолог Державного навчального закладу «Миколаївське професійне училище технології та дизайну»; Курченко Євгенія, практичний психолог Миколаївської загальноосвітньої школи I–III ступенів № 3 Миколаївської міської ради; Склярова Ольга, практичний психолог Миколаївського юридичного ліцею Миколаївської міської ради; Ткачук Олена, практичний психолог Южноукраїнської гімназія № 1 Южноукраїнської міської ради; Рурик Галина, доктор філософії у галузі освіти, завідувач Науково-просвітницької лабораторії психолого-педагогічних інноваційних технологій розвитку особистості МНАУ; Арюпіна Світлана, практичний психолог Миколаївської гімназії № 4 Миколаївської міської ради познайомили учасників із особливостями використання психологічних ігор, арт-технік, продемонстрували власні методичні розробки, представили методи підтримки та розвитку дітей з ООП, ознайомили з прийомами цілепокладання, презентували програму розвитку навичок майбутнього у підлітків, розкрили секрети створення ресурсного розвивального освітнього середовища .

Дякуємо, ведучим майстер-класів і учасникам фестивалю, за професіоналізм, партнерство, професійне спілкування, творчій імпульс, можливість обміну досвідом, знаннями та ресурсами

Відповідно до плану роботи Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на 2020 рік, листа «Благодійного фонду журналу «Единственная» від 30 жовтня 2020 року № 972, із метою підвищення рівня професійної компетентності працівників психологічної служби закладів освіти та закладів професійно-технічної освіти 23–24 листопада 2020 року відбувся VІ модуль тренінгу «Психологічні особливості дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які тривалий час проживають у закладах інтернатного типу. Дисципліна. Методи виховання»

Дякуємо професіоналам Lyuba Loriashvili та Ирина Белла за цікаве, змістовне навчання та нові корисні знання


Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Навчально-методична лабораторія практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання МОІППО

Мета діяльності:

навчально-методичний та організаційний супровід діяльності психологічної служби системи освіти Миколаївської області в умовах реформування освіти.

Основні завдання:

Координація та методичний супровід діяльності психологічної служби системи освіти Миколаївської області в умовах Нової української школи.

Впровадження досягнень психологічної і соціально-педагогічної науки та кращого професійного досвіду у практичну діяльність працівників психологічної служби.

Розвиток професійної компетентності працівників психологічної служби області

Шановні колеги!

Працівники психологічної служби закладів освіти Миколаївської області є учасниками наукового дослідження Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України за темою «Подолання наслідків пандемії COVID-19 у діяльності психологічної служби системи освіти».

За результатами дослідження буде розроблено методичні рекомендації для учасників освітнього процесу.

Відповідно до календарного плану дослідження передбачено онлайн-опитування педагогічних працівників щодо визначення впливу пандемії і карантинних заходів на здійснення освітнього процесу в цілому та його учасників зокрема.

Просимо активно долучитися до проведення онлайн-опитування працівників психологічної служби та вчителів Миколаївської області.

Для участі необхідно заповнити google-форму за посиланням

https://docs.google.com/.../1FAIpQLSe1OBeYDZ1.../viewform...


Фокус - група «Подолання наслідків пандемії COVID-19 у діяльності психологічної служби системи освіти»

06 листопада 2020 року в дистанційному форматі відбулося зустріч фокус-групи щодо дослідження ставлення працівників психологічної служби до наслідків пандемії COVID-19 та пошуку шляхів подолання цих наслідків для всіх учасників освітнього процесу.

Під час проведення фокус групи обговорено наступні питання:

- проблеми у здійсненні психологічного супроводу учасників освітнього процесу в період пандемії;

- наслідки медіатравматизації в умовах пандемії COVID-19;

- складнощі в наданні консультативної допомоги в дистанційному режимі;

- моделі адаптивної поведінки психологів;

- онлайн-інструменти в організації діяльності психологів.

Пропонуємо практичним психологам долучитися до опитування «Вивчення ставлення працівників психологічної служби системи освіти до наслідків пандемії COVID-19 ».


Вітаємо наших коліжанок, практичного психолога Надбузького професійного аграрного ліцею Ольгу Дідик та практичного психолога Державного навчального закладу Миколаївське професійне училище технології та дизайну Ганну Рожко, фіналістів Конкурсу «Від освіти до кар’єри» на кращий план уроку/групової консультації щодо вибору освітньої та кар’єрної траєкторії для учнів 8-11 класів у рамках спеціальної програми із залучення радників старших класів загальноосвітніх шкіл, організатором якого є Консультативний центр мережі EducationUSA (м. Київ). Програма проведення профорієнтаційної роботи в закладах загальної середньої освіти серед учнівської молоді 8-11 класі в «Твій професійний вибір» увійшла в 10 кращих і опублікована на сторінці курсу «З учнями про освіту та кар’єру» на платформі EdEra.


Шановні колеги, 15 жовтня 2020 року о 13.30 відбудеться в синхронному режимі ZOOM-конференції Школа професійного досвіду «Розвиток стресостійкості учасників освітнього процесу як важливий фактор збереження психічного здоров’я в кризовий період життєдіяльності». Розглядатимуться питання(кейси):

- Стресостійкість та життєстійкість як провідний чинник збереження психічного здоров’я учасників освітнього процесу.

- Використання арттехнік у відновленні та збереженні психічного здоров’я особистості.

- Стрес-менеджмент: ефективні техніки для підвищення стресостійкості педагогічних працівників.

- Дієві інструменти в роботі практичного психолога з життєвими кризами: інтегративна багатовимірна модель «BASIC Ph»

Підключення до конференції Zoom

Ідентифікатор конференції: 830 9857 4877

Код доступа: jzd0ww


ДОРОГІ КОЛЕГИ, СОЦІАЛЬНІ ПЕДАГОГИ!

Прийміть наші щирі та сердечні вітання із професійним святом – МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА!

Зичимо Вам міцного здоров’я, безмежної любові, гармонії. Нехай усе хороше, зроблене з душею та натхненням, повертається до вас сторицею, нехай Ваші серця будуть сповнені радістю та позитивними емоціями.

Довгих і щасливих років життя Вам, без депресії і поганого настрою, але з морем удачі, любові і благополуччя


ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ РОБОТИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ МИКОЛАЇВЩИНИ НА 2020/2021 Н. Р.

27 серпня 2020 року фахівці навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти провели обласний методичний актив «Пріоритетні напрямки роботи психологічної служби системи освіти Миколаївської області на 2020–2021 н. р.» у дистанційному форматі.

Під час заходу розглянуто питання:

• виклики, сучасні тенденції та перспективи діяльності соціально-психологічної служби області в умовах пандемії (Сливінська Т. О., завідувач навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання МОІППО);

• стан та перспективи розвитку соціально-психологічної служби в Миколаївській області (Сливінська Т. О., завідувач навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання МОІППО) ;

• просвітницько-профілактична діяльність працівників психологічної служби щодо створення сприятливого освітнього середовища для розвитку особистості дитини (Алхімова К. Ю., методист навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання МОІППО);

• розвиток психологічної культури педагогів щодо створення сприятливих умов адаптації дітей у посткарантинний період (Кучеренко А. В., методист навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання МОІППО) ;

• використання онлайн-інструментів у роботі працівників психологічної служби (Погромська Г. С., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії й методики природничо-математичної освіти та інформаційних технологій МОІППО);

• організація роботи з дітьми з ООП в умовах дистанційного навчання (Шашлова А. Л., методист обласного ресурсного центру з підтримки інклюзивної освіти МОІППО);

• форми та методи роботи психолога в умовах дистанційного навчання (Янішевська О. В., практичний психолог Миколаївської гімназії № 3 Миколаївської міської ради).

Дякуємо учасникам за партнерство, професійну мобільність, стійкість та оптимізм. Чекаємо нових зустрічей в очному режимі.

Організація діяльності працівників психологічної служби в умовах карантину

Методичні рекомендації ЩОДО ДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ КАРАНТИНУ.pdf

18 червня 2020 року

ЗАХИСТ ВИПУСНИХ РОБІТ СЛУХАЧІВ КУРСІВ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ГРУПИ № 61 ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ, СОЦІАЛЬНИХ ПЕДАГОГІВ, МЕТОДИСТІВ ІЗ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ ВІДБУВСЯ!

18 червня 2020 року відбувся захист випускних робіт слухачів курсів підвищення кваліфікації групи № 61 практичних психологів, соціальних педагогів, методистів з психологічної служби. В онлайн-режимі до слухачів із вітальним словом звернулися заступники директора з навчально-педагогічної роботи Ольга Захар і Людмила Трубнікова.

Слухачами групи презентовано колективні проєкти:

«Формування навичок критичного та інновційного мислення у здобувачів освіти як складової трансверсальних компетентностей»,

«Формування інтер-персональних навичок у здобувачів освіти як складової трансверсальних компетентностей»,

«Формування інтра-персональних навичок у здобувачів освіти як складової трансверсальних компетентностей»,

«Формування навичок глобального громадянства у здобувачів освіти як складової трансверсальних компетентностей».

До слухачів курсів із похвальним словом звернулась науковий керівник проєктів, доцент кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти Наталія Клименюк.

Продемонстровано підготовлені слухачами презентації щодо власного досвіду роботи у закладах освіти. Заслухали й коле гинь- практичних психологів, які працюють не в закладах освіти.

Сесію проведено з використанням сервісу відеоконференцій ZOOM.

Щиро дякуємо за плідну і якісну роботу, конструктивне спілкування слухачам курсів та викладачам!

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

19 червня 2020 року

ПІДСУМКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ В ОНЛАЙН-РЕЖИМІ

19 червня 2020 року відбулася підсумкова конференція

«Підвищення професійної компетентності фахівців психологічної служби через актуалізацію перспективного досвіду» практичних психологів, соціальних педагогів та методистів із психологічної служби (слухачі курсів підвищення кваліфікації, група № 61).

Учасники конференції продемонстрували високий рівень професійної майстерності щодо використання різних методик і технологій у своїх практиках, презентували власний досвід та ділилися професійними родзинками.

Олена Бірюкова, практичний психолог Миколаївського ДНЗ № 78 «Росинка», презентувала власний досвід роботи «Арттехнології як засіб психологічної допомоги вихователям».

Із соціально-психологічними іграми в роботі працівників психологічної служби познайомила Світлана Арюпіна, практичний психолог Миколаївської гімназії № 4.

Лілія Халявка, практичний психолог Баштанської гімназії, розповіла про впровадження власного профорієнтаційного проєкту «PROFI TEST».

Усім слухачам групи щиро дякуємо за плідну роботу та партнерство, професіоналізм і бажання удосконалюватися.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image


19 червня 2020 року

ЗУМ-ЗАНЯТТЯ ДЛЯ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ, СОЦІАЛЬНИХ ПЕДАГОГІВ, МЕТОДИСТІВ ІЗ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ


19 червня 2020 року завідувачкою навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання Тетяною Сливінською зі слухачами курсів групи № 61 проведено зум-заняття з теми «Подолання стереотипів у спілкуванні дітей та батьків».

Протягом заняття слухачі з’ясували, що таке «стереотипи» й «упередження» та з чим їх плутають. І який вплив вони несуть на дитину протягом життя: позитивний чи негативний.

Говорили про вплив батьківських установок і стереотипів на формування особистості дитини. Дізнавалися про способи позбавлення від стереотипів і установок.

Зум-заняття пройшло швидко й на одному подиху.

Дякуємо слухачам за жагу до знань, саморозвитку та самовдосконалення

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

РОЗМОВА НА ТЕМУ

Методист навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання Аліна Кучеренко 10 червня 2020 року в ефірі каналу UA: Миколаїв у програмі «Радіодень» розповіла про особливості посткарантинного періоду, його психологічні аспекти.

Чому змінилися формати роботи психологічної спільноти? Яким чином психологічна підтримка освітян допоможе подолати нові виклики, з якими зіштовхуються педагоги під час дистанційної комунікації в період роботи й навчання? Якими є перспективи використання кращих практик і знахідок психологічної спільноти в умовах карантинних обмежень і посткарантинний період?

В ефірі програми говорили також про методичні рекомендації для освітян у посткарантинний та карантинний період, що були розроблені навчально-методичною лабораторією практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання на чолі з завідувачкою Тетяною Сливінською.


АЛГОРИТМ СТВОРЕННЯ БЕЗПЕЧНОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА: ПРОФІЛАКТИКА БУЛІНГУ

14 травня 2020 року фахівці навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти провели міжрайонний зумінар «Алгоритм створення безпечного освітнього середовища: профілактика булінгу» у дистанційному форматі.

Протягом заходу розглянуто питання:

• роль психологічної служби в профілактиці булінгу;

• реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти (відповідно нормативно-правової бази);

• особливості створення плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу;

• соціально-психологічні ігри та вправи на реагування та подолання булінгових ситуацій.

До семінару долучились фахівці психологічних служб міст Южноукрїнськ, Вознесенськ, Очаків, Баштанка, Казанківського району, Галицинівської ОТГ та закладів інтернатного типу.Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image