ЦЕНТР

ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

МЕЛІТОПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ


Увага! Сертифікація - 2024

Наказом МОН від 01.12.2023 № 1464 встановлено, що в 2024 році здійснюється сертифікація педагогічних працівників таких категорій:

👉 Більше інформації на сайті ДпРЦОЯО

До щорічної Всеукраїнської акції

"16 днів проти насильства"

Команда Всеукраїнської благодійної організації «Український фонд «Благополуччя дітей» з 1997 року працює над тим, щоб кожна дитина в Україні почувалася щасливою і в безпеці завдяки відповідальній позиції дорослих.

Місія Фонду - підготувати дітей до відповідального самостійного життя й убезпечити їх від безправ’я, насильства та ризикованої поведінки.

Фонд працює переважно з педагогами, психологами, фахівцями соціальної сфери та родинами. Команда розробляє методичні та інформаційні матеріали, готує тренерів та фахівців-освітян, які несуть нові знання, розуміння й підходи дітям, родинам і громадам.

Увага! На сайті МОН України зміни

Для зручності використання педагогічними працівниками матеріалів створено окремий розділ рекомендацій щодо організації освітнього процесу на 2023/ 2024 навчальний рік. Переглянути за посиланням: http://surl.li/krmya 

Як ChatGPT може бути корисним

у роботі вчителя?

Рекомендуємо педагогічним працівникам користуватися штучним інтелектом, щоб розвантажити себе. Пропонуємо поради та приклади ефективних запитів за посиланням: http://surl.li/lmrwp 

ПРОПОНУЄМО ДО УВАГИ ОСВІТЯН

методичні та навчальні матеріали, посібники тощо

для використання в роботі

Норми нового

Положення про атестацію педагогів 

З 1 вересня 2023 року у закладах загальної середньої освіти набуло чинності нове Положення про атестацію педагогічних працівників.

Подробиці та відповіді на актуальні запитання за посиланням: http://surl.li/lmrlm  

Реєстрація триватиме

з 25 вересня до 16 жовтня 2023 року 


Перед тим, як заповнювати реєстраційну форму, ознайомтеся, будь ласка, з рекомендаціями щодо її заповнення за посиланням: http://surl.li/kvddf 


СЕРТИФІКАЦІЯ - 2023

вчителів початкової школи, вчителів математики та української мови і літератури 

Усі подробиці читайте на сайті УЦОЯО: http://surl.li/lnwhp 

Реєстрація вчителів початкових класів: http://surl.li/mhkcb

Реєстрація вчителів базової середньої освіти: http://surl.li/mhkdh 

Запрошуємо учасників освітнього процесу долучитися до міських заходів, присвячених

Міжнародному дню рідної мови 

Протидія домашньому насильству

У рамках участі м. Мелітополя в проєкті «Міста і громади, вільні від домашнього насильства», що реалізується за підтримки Фонду ООН (UNFPA) у галузі народонаселення, 21.02.2022 психолог  КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» ММР ЗО взяла участь робочій зустрічі,

яку було організовано управлінням соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Запорізької області стосовно удосконалення подальшої взаємодії у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

Основним питанням заходу було опрацювання Рекомендацій щодо розбудови системи запобігання та протидії насильству у Мелітопольській міській територіальній громаді, наданих UNFPA, в частині розроблення плану навчання фахівців, які надають допомогу постраждалим особам, та проведення спільних інформаційно-просвітницьких заходів у І півріччі 2022 року.

У заході взяли участь працівники відділу сімейної політики управління соціального захисту населення, Центру професійного розвитку, члени громадської організації «Спілка учасників АТО м. Мелітополя»,  Благодійної організації «Благодійний Фонд «Все можливо», Запорізької обласної благодійної жіночої організації «Ми жінки».   



СУЧАСНІ МОДЕЛІ СОЦІАЛЬНОГО ПАРТНЕРСТВА У ВИХОВАННІ ГРОМАДЯНИНА-ПАТРІОТА

    10 лютого 2022 року на базі Палацу дитячої та юнацької творчості було проведено флеш-семінар для заступників директорів із виховної роботи, педагогів-організаторів та вчителів, які викладають громадянську освіту.


      Консультант КУ «ЦПРПП» ММР ЗО Світлана Романенко акцентувала увагу на активне впровадження громадянської освіти в освітній процес закладів освіти міста, що на даний час для формування соціальних та громадянських компетентностей молоді слід проводити заходи з навчання демократії та громадянської парламентської просвіти всіх учасників освітнього процесу.

      Директор закладу Тетяна Міщак презентувала освітянам досвід роботи ПДЮТ з питань формування громадянської компетентності вихованців та запропонувала стати повноправними партнерами у цьому напрямку.

      Для учасників заходу у форматі квесту було проведено активності:

ворк-шоп «Інтелектуальні ігри як універсальний засіб формування   ключових компетентностей майбутнього» (фасилітатор Андрій Могила),

  кейс «Інтерактивні методи громадянської парламентської просвіти (фасилітатор    Анжела Киреєва),

  КВІЗ «Діалог культур» (фасилітатор Олена Симоненко)

  творчу майстерню «Рушник єдності» фасилітатор Юлія Болбат).

Перші кроки зроблено!

Тож, запрошуємо всіх зацікавлених до нашої політичної платформи «Впровадження громадської парламентської просвіти в закладах освіти міста Мелітополя»

ВПРОВАДЖЕННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ПАРЛАМЕНТСЬКОЇ ПРОСВІТИ У  ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ МІСТА МЕЛІТОПОЛЯ

Таку тему обговорювали заступники директорів із виховної роботи та педагоги-організатори закладів освіти міста у форматі освітнього кафе 03.02.2022.

Педагоги вирішували питання:

Під час спілкування освітяни ділилися своїм досвідом роботи, планували подальші дії щодо формування соціальних та громадянських компетентностей в учнів відповідно до основних завдань Нової української школи, презентували нові, цікаві форми навчання парламентаризму.

ПРАКТИЧНЕ ЗАСТОСУВАННЯ КВЕСТІВ НА ЗАНЯТТЯХ ГУРТКІВ ЗАКЛАДІВ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

27 січня 2022 року освітяни міста стали учасниками квест-майстерні, яку провели Лариса Акимова та Наталія Костікова, керівники гуртків туристсько-краєзнавчого відділу Центру позашкільної освіти міста Мелітополя.

Квест-майстрині підготували авторський квест за трьома різними маршрутами з цікавими інтерактивними завданнями. Робота в команді, прийняття спільних рішень, взаємодопомога, прагнення до перемоги дозволили квестерам, учасникам заходу, досягти спільного кінцевого результату – знайти формулу квесту.

Сподіваємося, що пошукова діяльність, командна робота, шифри, загадки, ребуси та ще багато цікавинок під час проходження КВЕСТУ стануть вагомим стимулом для використання отриманих знань у власній професійній діяльності освітян міста. 

Бажаємо кожному педагогу бути у творчому пошуку та створювати неможливе для своїх вихованців!

ТРЕНІНГ З SMM ДЛЯ ШКОЛЯРІВ

08 грудня 2021 року за ініціативи фахівців КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" ММР ЗО  на базі КЗ "Центр позашкільної освіти " ММР ЗО було організовано і проведено тренінг з SMM від Анни Бабенко – власниці SMM-агенції «Апельсин», маркетолога, бізнес-тренерки.

Учасниками стали зацікавлені члени команд-переможців конкурсу-гри з основ медіаграмотності "SMM-щики", що проходив 17-18 листопада 2021 року в онлайн-форматі.

Блогери ґрунтовно поселилися в житті людей, які спостерігають за ними в Stories: купують такі ж товари, продукти, відвідують ті самі місця, дослухаються до порад тощо. Креативний, якісний і корисний контент приваблює зацікавлених користувачів, продає послугу або продукт, а також працює на перспективу, на створення позитивного іміджу бренду. Однак просто робити пости в соцмережах недостатньо, SMM – складна професія, що вимагає певних знань у маркетингу та різноманітних практичних навичок.

Тож під час тренінгу діти познайомилися з основними поняттями про SMM, болями цільової аудиторії та унікальними торговельними пропозиціями, контентом. У процесі заходу школярі відповідали на запитання, обговорювали правильні відповіді, практично намагалися з’ясувати, як залучати аудиторію для просування та продажу товару/ послуги у соціальній мережі.

Керівники команд також об’єдналися і вирішили перевірити свої знання в галузі сучасної онлайн-професії.

Незалежно від кількості нарахованих балів, усі учасники тренінгу залишилися задоволеними, адже винесли найцінніше для себе – нові знання й навички, а також мандарини та апельсини від ведучої-авторки тренінгу Анни Бабенко.

Щиро дякуємо всім за участь та співпрацю на благо освіти Мелітополя!

#Освіта_Mlt #ЦПРППМеліт #SMM #тренінг

Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"  

Щороку в усіх країнах проводиться кампанія «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства», яка починається з 25 листопада (Міжнародний день ліквідації насильства щодо жінок) і триває по 10 грудня (День прав людини).

25 листопада 2021 року з 12:00 Тетяна Іванова, психолог КУ «ЦПРПП» ММР ЗО, разом з педагогами соціальними закладів освіти міста на площі біля Мелітопольського коледжу ТДАТУ на встановленому помаранчевому банері написали свої меседжі проти насильства, отримали друковану продукцію профілактичного спрямування та зробили світлину на фоні банеру.

У ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ МЕЛІТОПОЛЯ НАВЧАЮТЬ МАЙБУТНІХ SMM-ЩИКІВ

17-18 листопада 2021 року у рамках міської програми "Простір розвитку обдарованості" серед команд учнів 9-11 класів закладів освіти було проведено конкурс-гру з основ медіаграмотності «SMM-щики».

Кожна з команд-учасників представила свій заклад освіти у блоках: «Бренд і брендинг», «Цільова аудиторія», «Комунікація» та «Інформаційна кампанія».

ЩИРО ВІТАЄМО КОМАНДИ:

І місце – команди «PR-Masters» (Ліцей № 5), «#НВК_16» (НВК № 16), «Пульс» (ЗОШ № 4);

ІІ місце – команди «Арт-платформа «Special One» (СШ № 25), «DobroTime» (ЗОШ № 11);

ІІІ місце – команди «NewLook» (ЗОШ № 8 ), «Без табу» (ЗОШ № 20).

На переможців чекає приємний бонус – тренінг з SMM-менеджменту від Анни Бабенко (власниця SMM-агенції «Апельсин», маркетолог, бізнес-тренер).

Усім командам та їхнім керівникам, що взяли участь у конкурсі-грі, дякуємо та бажаємо всього найкращого!


ГЕРОЙ НАШОГО ЧАСУ

Упродовж жовтня - листопада 2021 року у рамках міської програми "Простір розвитку обдарованості" серед учнів 8-11 класів закладів загальної середньої освіти було проведено конкурс з комп'ютерної грамотності "Герой нашого часу".

Учасники самостійно за допомогою комп'ютерних програм або мобільних додатків створювали комікси, на яких зображені персонажі, представлені, як герої нашого часу, а їхня суперсила в обраній ними професії.

ЩИРО ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ:

І місце - Толочний Микита (ЗОШ № 11), Карпенко Віра (Ліцей № 10);

ІІ місце - Кожевнікова Ельвіра (Ліцей № 10), Андрійченко Вікторія (СШ № 23), Шевченко Єлизавета (ЗОШ № 20), Агібалова Анастасія і Тарасенко Таїсія (ЗОШ № 15);

ІІІ місце - Керечаніна Єлизавета і Рудницька Поліна (СШ № 25), Бурдіна Аліна і Вакулова Єлизавета (ЗОШ № 24), Самуілов Євген і Терещенко Аліса (ЗОШ №4).

Усі роботи представлені на віртуальній виставці "Професійний орієнтир", що за посиланням: http://surl.li/atymk 

КЕРІВНИКАМ ГУРТКІВ НА ДОПОМОГУ

 

У рамках атестації педагогами Палацу дитячої та юнацької творчості Юлією Болбат та Іриною Вирвихвост у форматі Zoom-конференції було проведено семінар-практикум для керівників гуртків закладів освіти міста з проблеми «Створення сайту як механізм інтеграції ресурсів та взаємодії між учасниками освітнього процесу».

Захід було проведено на високому методичному рівні. Слухачі мали можливість ознайомитися із етапами створення сайту.

Також освітянам було запропоновано навчальне відео «Як створити Гугл сайт» https://www.youtube.com/watch?v=3AAQ4pY8KOc 

ЯК ПІДГОТУВАТИ ДО ЗНО-2022 ?

Таку проблему вирішувала фокус-група вчителів суспільних дисциплін міста.

Освітяни проаналізували результати виконання завдань сертифікаційної роботи зовнішнього незалежного оцінювання з історії України 2021 року, розробили механізм створення сайту на допомогу учням та педагогам.

Наповнення сайту було презентовано педагогічній спільноті вчителів суспільних дисциплін https://cutt.ly/vTrcT0L

Запрошуємо зацікавлених педагогів до співпраці!

День української писемності та мови 2021

З метою  популяризації та розвитку державної мови, підтримки україномовного середовища, пропаганди грамотності, виховання високої мовної культури до Дня української писемності та мови заклади освіти міста Мелітополя долучилися до всеукраїнських та міських заходів! Слідкуйте за новинами за хештегом #від_Нестора_Літописця_до_нащадків_Mlt 

Розвиваємо метакомпетенції здобувачів освіти

21 жовтня 2021 року у форматі Zoom-конференції відбулося засідання міської педагогічної спільноти вчителів мистецьких дисциплін, на якому було представлено майстер-клас за темою «Сучасні ігрові технології як розвиток метакомпетенцій учнів» у рамках атестації вчителя мистецтва Мелітопольської СШ № 25 Покатилської Ганни Віталіївни.

Під час теоретичної частини були розкриті поняття «гейміфікація» в освітньому процесі, «метакомпетентності» учнів, обговорені проблеми навчання та виховання дітей покоління «Альфа».

Упродовж практичної частини освітянам було запропоновано ігри,  які можна використовувати під час дистанційного навчання, розкрито механізм використання елементів гейміфікації на уроках мистецтва, рекомендовано програми для створення медійних ігор.

Захід пройшов у позитивному настрої та став дуже продуктивним. Вчителі розшири свої знання з медійної грамотності та взяли цікаві ідеї для впровадження у свою педагогічну діяльність.

Вітаємо педагогів, які підготували переможців

З метою виховання національного світогляду учнівської молоді через пізнання народного мистецтва, залучення молодого покоління до джерел і процесу творення українського народного мистецтва упродовж жовтня 2021 року було проведено міський етап обласного конкурсу-виставки «Берегиня роду українського».

На розгляд журі було надано 75 експонатів. Конкурсні роботи були виконані в багатьох техніках із використанням різноманітних матеріалів, відрізнялися високим рівнем майстерності, складністю, оригінальністю, виразністю форми, відповідністю їх тематичним та експозиційним вимогам.

Для участі в обласному етапі було рекомендовано 16 робіт від

закладів освіти: ЗОШ № 4, ЗОШ № 6, ЗОШ № 14, НВК№ 16,  СШ № 23,       ЗОШ № 24,  КЗ «ЦПО» та ПДЮТ.

Сподіваємося на подальшу співпрацю юних здобувачів освіти та їхніх педагогів. #освіта_Mlt 

Міста, вільні від домашнього насильства

12.10.2021 спеціалістами відділу сімейної політики управління соціального захисту населення разом з психологом КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» ММР ЗО було проведено робочу зустріч з муніципальною консультанткою з питань удосконалення системи запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі в рамках реалізації проєкту Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні та УФГЗ «Міста та громади, вільні від домашнього насильства» Ілоною Серебряковою. 

Основною метою заходу була підготовка проєкту картки перенаправлення постраждалих від домашнього та гендерно обумовленого насильства осіб у м. Мелітополі з урахуванням експертних рекомендації Фонду UNFPA.

В ході зустрічі представниці Фонду UNFPA була надана оновлена інформація стосовно послуг, що надаються постраждалим особам, та контактних даних відповідальних осіб кожного із субʼєктів, які працюють у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі.

Шановні колеги, долучаймося до участі в інформаційній кампанії!

Український фонд «Благополуччя дітей» та Офіс Ради Європи в Україні за підтримки Міністерства освіти і науки України запрошують освітян і батьків сміливо подивитися в очі проблемі сексуального насильства над дітьми і навчитися їй протидіяти на сторінці віртуальної Школи безпеки ТЯМ , яка містить: «мемчики» для ненудної розмови з підлітками про безпеку; відеокурс для освітян, які хочуть впевнено працювати в темі профілактики сексуального насильства; поради для батьків, як побудувати довіру з підлітками. 

Пінна вечірка

 "Запобігти.Врятувати. Допомогти"

     З метою ознайомлення та навчання дітей основам пожежної безпеки, роз'яснення питань безпеки життєдіяльності, популяризації професії рятувальника 15 вересня 2021 року на базі КП "Мелітопольський парк культури і відпочинку ім.Горького" була проведена громадська акція "Запобігти. Врятувати. Допомогти" для учнів 5-6 класів.

     Дітям була надана можливість відчути себе справжнім рятувальником: сісти за кермо пожежної машини, одягнути костюм рятувальника, опинитись на пожежній драбині. Наприкінці всі стали свідками веселки, яку спеціально створили рятувальники та "озера із піни".

     Дякуємо рятувальникам за позитивні емоції та сподіваємось на подальшу співпрацю!

  Осіння сесія засідань педагогічної спільноти

Завершилась осіння сесія засідань 10 міських педагогічних майданчиків спільноти «Педагоги закладів дошкільної освіти». Упродовж двох тижнів майже 300 педагогів всіх категорій  дошкільної ланки мали можливість зустрітись в ЗДО № 2,78,26,36,40,44, 46,47,99 для обговорення  шляхів  реалізації змісту оновленого Базового компоненту дошкільної освіти через зміщення акцентів зі знаннєвої парадигми на практично-діяльнісну для формування базових життєвих компетентностей вихованців ЗДО.        

   Керівники міської педагогічної спільноти спрямовували учасників на створення безпечного освітнього середовища, яке діти кожної вікової групи можуть функціонально та динамічно змінювати. Значна увага приділена підвищенню ефективності професійної діяльності,  розробці педагогами власної системи планування на основі доцільного використання  права вибору форми планів, етапів інтеграції дитячої діяльності у закладі освіти тощо.   Акцент зроблено на  оперативне   попередження та протидію булінгу,   правове реагування на фактори насильства.

  Активізації слухачів сприяли виставки  практичних матеріалів «Панорама творчості», залучення до участі у педагогічних рингах, складанні чек-лістів, розробці навігаторів діяльності, інтелектуальних карт,  наповненні авторських кейсів тощо.  За рішенням педагогів  створенні віртуальні спільноти.

"Знати та життя рятувати!"

Такою була тема зустрічі педагогічної спільноти вчителів основ здоров'я, яка пройшла 15 вересня 2021 року на базі тренінгового  інтерактивного навчального центру Мелітопольського районного управління ГУ ДСНС.  Співробітниками управління ГУ ДСНС була проведена співбесіда з елементами тренінгу на теми: "Домедична допомога" та "Правила пожежної безпеки у закладах освіти". 

      Вміння надання домедичної допомоги є життєвою необхідністю для сучасного педагога.  Перша долікарська допомога відрізняється від медичної в першу чергу тим, що може надаватися будь-якою людиною.  Головна ціль надання першої невідкладної допомоги полягає в підтримці життєво важливих функцій організму потерпілого шляхом тимчасового усунення або зменшення вираженості причин, що загрожують життю, і в попередженні розвитку важких ускладнень до прибуття медичного працівника. Тому вміння кожного з нас надати першу необхідну допомогу постраждалим до прибуття служб порятунку може відіграти вирішальну роль у порятунку життя людини.

       В другій частині співбесіди співробітником ГУ ДСНС дуже детально надана інформація щодо використання вогнегасників у закладах освіти.

    Дякуємо адміністрації Мелітопольського районного управління ГУ ДСНС за гостинність! Сподіваємося на подальшу співпрацю!

Участь у щорічній підсумковій педагогічній конференції

1️⃣0️⃣ вересня 2️⃣0️⃣2️⃣1️⃣ року відбулася щорічна підсумкова педагогічна конференція, на якій фахівці КУ "ЦПР ПП" ММР ЗО - Тетяна Колісник (директор) та Тетяна Іванова (практичний психолог), окреслили головні здобутки Центру за перший рік роботи:

🎯розроблено покрокову інструкцію створення траєкторії розвитку, яка вибудовується педагогом на основі самоаналізу своєї педагогічної діяльності;

🎯на сайті Центру створено розділ "ЩО? ДЕ? КОЛИ?" з переліком перевірених провайдерів якісних послуг підвищення кваліфікації. Консультанти допомагають сформувати у групи педагогів для спільного проходження курсів, майстер-класів, тренінгів. Наразі заплановано організацію тренінгів НУШ для 5-11 класів за кошти державної субвенції;

🎯оновлено форми роботи з педагогічними працівниками: працюємо за запитом педпрацівників та надаємо консультаційні послуги;

🎯під час карантинних обмежень була організована робота інформаційної платформи "Освітній аутсорсинг", в рамках якої проведено більше, ніж 50 вебінарів;

🎯для підвищення рівня мовної компетентності організовано курс "Учимо державну" (20 онлайн-уроків), за результатами якого педагоги отримали електронні сертифікати;

🎯у рамках міської програми разом з філологами міста відзняли освітню телепередачу "Інтеркультурна вітальня "Учимо державну" (10 програм), яка виходила на каналі ТК "TVM";

🎯для поліпшення в організації дистанційного навчання створено освітню платформу "Мегаполіс ДТН", на якій міститься коротка характеристика Internet-сервісів та напрацювання педагогів міста;

🎯продуктивною формою об'єднання педпрацівників міста та району стало проведення регіональної афілійованої (не)конференції міні-EdCamp Melitopol Development Center 2021 "Кубік Рубіка: головокрутки математичної компетентності", де було піднято та обговорено проблему математичної освіти;

🎯для розв'язання емоційних проблем, які впливають на психологічну стійкість педагога, у Центрі працює практичний психолог, що проводить індивідуальні консультації;

🎯здійснення супроводу закладів освіти під час їхньої участі в експериментальній діяльності та реалізації проєктів;

🎯нагороджено Золотою медаллю у XII Міжнародній виставці  "Інноватика в освіті" (м.Київ);

🎯запроваджено міський форум "Насильство: принцип нульової толерантності". Це практичний курс з протидії булінгу і насильницькій поведінці. Освітяни разом з представниками управління соціального захисту населення, служби у справах дітей, поліції та інших суб’єктів обговорюють практичні аспекти протидії;

🎯виграно грант та реалізовано проєкт "Мелітополь – саме тут місто вільне від домашнього насильства". Батьки отримали в закладах освіти рекомендації, як впоратися зі своєю люттю, як створити у родині атмосферу, яка ґрунтується на повазі. Акція дозволила без тиску комунікувати з батьками та бути почутими.

Далі більше!

ПОБАЧИВ? ПРИБЕРИ!

Пропонуємо учням закладів загальної середньої та позашкільної освіти, вихованцям громадських об`єднань взяти участь у щорічній міжнародній соціально-екологічній акції «Всесвітній день прибирання» до щорічної міжнародної акції Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» в Україні, яка відбудеться 18 вересня 2021 року о 10:00 у 24 областях разом зі 180 країнами Світу, з метою порятунку планети від сміття.

Зареєструвати результати акції можна до 25 вересня включно за посиланням: https://forms.gle/C6ybxoMRsRogAvFd8  

Прохання занести акцію Всесвітнього дня прибирання до календарного плану на 2022 рік. Загальний результат акції, рейтинг найактивніших учасників, громад буде опубліковано 1 жовтня 2021 року на сайті letsdoitukraine.org  

Для зручності організаторів та учасників розробили пакет матеріалів, який допоможе всім учасникам процесу провести акцію на найвищому рівні: інформаційні, візуальні матеріали, макети для соціальної реклами в соціальних мережах та зовнішньої реклами, лого, посібник, презентації, відео, аудіо - за посиланням: https://bit.ly/3swKKgZ.

Організатори закликають приєднатися до наявних локацій або робити свої, брати з собою засоби індивідуального захисту, рукавички, великі пакети для сміття, запросити родину та друзів.

Формати прибирань будуть різні:

Робіть фото, сторіси на локаціях ДО і ПІСЛЯ прибирання, відмічайте організаторів у соціальних мережах, використовуючи хештеги #побачивприбери #letsdoitukraine #worldcleanupday, щоб бути прикладом для інших.

Ваша підтримка надасть змогу провести міжнародну акцію «World Cleanup Day» у Мелітополі на високоякісному рівні та зробити вагомий внесок у виховання дбайливого ставлення громадян до довкілля.

Прохання до всіх учасників, що будуть брати участь у конкурсі, надати інформацію на електронну адресу ЗОЦЕНТУМ до 30 вересня 2021 року: kzzocentum@ukr.net 

Детальна інформація за телефоном: (050)721-37-30 (Тетяна Миколаївна Ухабатова – координатор акцій)

Зробимо Мелітополь чистим разом! Зробимо Україну чистою разом!

#Протидійторгівлілюдьми  


У рамках проведення заходів до  Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми 29.07.2021 психолог Центру прийняла участь у засіданні круглого столу, який організовано управлінням соціального захисту населення разом із сектором ювенальної пробації, де розглядалися дієві напрямки роботи щодо запобігання торгівлі людьми у нашому місті.

Матеріали, які можна використовувати для роботи з учасниками освітнього процесу з даного напрямку, - за посиланням: http://surl.li/abdiw 

Реєстрація для участі в афілійованій (не)конференції міні-EdCamp Melitopol Development Center 2021 "Кубік Рубіка: головокрутка математичної компетентності"

Дедлайн реєстрації: 20.08.2021 о 23:59

Після цього перші 150 учасників, що заповнили реєстраційну форму, отримають запрошення до 20.08.2021. Отож не зволікайте, кількість місць обмежена. Ми будемо раді кожному з Вас.

Більше про підготовку до події Ви можете дізнатися на сторінці соцмережі "Facebook": https://cutt.ly/qnVa4FB

Ім'я і фото з Вашого облікового запису Google буде записано, коли Ви завантажите файли та надішлете цю форму:

https://forms.gle/EgLS7xN9k9MazBhX8

     Всім, всім, всім великий привіт!

     Коли дитина готова поринути у таємниці арифметичного світу? Перші кроки у дивосвіті  діти вже здатні зробити у дитячому садочку. І саме з дитячого садочка розпочинається вектор розвитку дитини. Бажаєте, щоб Ваша дитини мала хист у математиці? Мрієте, виховати нового Рокфелера? 

 Запрошуємо всіх 26.08.2021 на афілійовану (не)конференцію міні-EdCamp Melitopol Development Center 2021 "Кубік Рубіка: головокрутки математичної компетентності". Реєстрація за посиланням 

https://forms.gle/EgLS7xN9k9MazBhX8 

  Більше про подію Ви можете дізнатися на сторінці соцмережі "Facebook": https://cutt.ly/qnVa4FB 

 ПРОКАЧАЙ КОЛЬОРОВІ ГРАНІ СВОЇХ МОЖЛИВОСТЕЙ!

        Доброго ранку, шановні колеги!

Ми пропонуємо Вам ще одну кольорову грань нашого Кубіка Рубіка...

  Сучасний світ - це світ креативних рішень та підприємницьких ідей! Аби не стояти на місці та досягти успіху - треба вміти прорахувати свої дії.

   Підприємництво має багато векторів, і один з них - українська філологія.

   Мельник Олена, спеціаліст вищої категорії, учитель української мови та літератури Мелітопольської загальноосвітньої школи І-ІІІ №14 Мелітопольської міської ради Запорізької області, допоможе Вам поринути у подорож до глибин підприємництва через призму української мови.

 Запрошуємо всіх 26.08.2021 на афілійовану (не)конференцію міні-EdCamp Melitopol Development Center 2021 "Кубік Рубіка: головокрутки математичної компетентності". Реєстрація за посиланням

https://forms.gle/EgLS7xN9k9MazBhX8

  Більше про подію Ви можете дізнатися на сторінці соцмережі "Facebook": https://cutt.ly/qnVa4FB


ПРОКАЧАЙ КОЛЬОРОВІ ГРАНІ СВОЇХ МОЖЛИВОСТЕЙ!

  І знову Вас вітає команда mini-EdCamp Melitopol Development Center 2021

    Зустрічайте нову кольорову грань нашого кубіка рубіка...

    Кожна людина унікальна та неповторна. Внутрішній світ людини многогранний. Але іноді розібратися з гранями особистості важко не тільки оточуючим, а й навіть самому собі.

    На допомогу вирушає ТЕТЯНА ІВАНОВА, психологиня комунальної установи “Центр професійного розвитку педагогічних працівників” Мелітопольської міської ради Запорізької області, членкиня Всеукраїнської спілки психологів, що практикують гештальт-підхід, психотерапевт, супервізор, ведуча груп.

 Запрошуємо всіх 26.08.2021 на афілійовану (не)конференцію міні-EdCamp Melitopol Development Center 2021 "Кубік Рубіка: головокрутки математичної компетентності". Реєстрація за посиланням

https://forms.gle/EgLS7xN9k9MazBhX8

ПРОКАЧАЙ КОЛЬОРОВІ ГРАНІ СВОЇХ МОЖЛИВОСТЕЙ!

   Доброго ранку, шановні освітяни і освітянки! Зустрічайте нову грань нашого кубіка рубіка...

  Людська уява не має меж. Хочете у цьому переконатися? Більше, ніж 2 тисячі років тому була розроблена японська методика усного рахунку, яка і досі  захоплює та має велику популярність навіть в сучасному світі гаджетів.

   ОЛЕНА ШЕВЧЕНКО, тренер з ментальної арифметики, директор школи усного рахунку “СОРОБАН” розкриє Вам секрети розвитку інтелектуальних здібностей дітей за допомогою обчислень на спеціальних рахівницях "соробан".

   Запрошуємо всіх 26.08.2021 на афілійовану (не)конференцію міні-EdCamp Melitopol Development Center 2021 "Кубік Рубіка: головокрутки математичної компетентності". Реєстрація за посиланням

https://forms.gle/EgLS7xN9k9MazBhX8

ПРОКАЧАЙ КОЛЬОРОВІ ГРАНІ СВОЇХ МОЖЛИВОСТЕЙ

   Всім доброго та натхненного дня! Ми продовжуємо знайомити Вас із нашими спікерками! Зустрічайте...

  ОЛЬГА ЗАХАРОВА - вчитель початкових класів Мордвинівської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів Новенської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області, яка вже понад 15 років допомагає дітям досліджувати неймовірний світ арифметики.

    Початкова школа є стартом довгої та цікавої подорожі. На шляху маленьких мандрівників будуть зустрічатися різні випробування, за подолання яких, вони отримують найціннішу винагороду - знання та досвід. Цікаво, як кольорово запустити освітній процес?

   Приєднуйся до афілійованої (не)конференції міні-EdCamp Melitopol Development Center 2021 "Кубік Рубіка: головокрутки математичної компетентності". (26.08.2021)

 ПРОКАЧАЙ КОЛЬОРОВІ ГРАНІ СВОЇХ МОЖЛИВОСТЕЙ!

Реєстрація за посиланням:

https://forms.gle/EgLS7xN9k9MazBhX8

#ЦПРППМеліт #освіта_Mlt

Вітаємо всіх освітян та освітянок!

Готові прокачати кольорові грані своїх можливостей разом із нами?

Представляємо Ларису Халанчук,асистента кафедри вищої математики і фізики, керівника гуртка "Математика" КЗ "ЦПО" ММР ЗО. Математичний світ складний та водночас неймовірний. У ньому багато загадок та ще більше цікавих рішень. Кожний, хто порине у незвичайний світ цифр, обов’язково знайде відповідь на своє питання.

Запрошуємо всіх 26.08.2021 на афілійовану (не)конференцію міні-EdCamp Melitopol Development Center 2021 "Кубік Рубіка: головокрутки математичної компетентності". Реєстрація за посиланням:

https://forms.gle/EgLS7xN9k9MazBhX8

Більше про подію Ви можете дізнатися на сторінці соцмережі "Facebook": https://cutt.ly/qnVa4FB

#ЦПРППМеліт #освіта_Mlt Меньше 

МАЙСТЕРНІСТЬ ПЕДАГОГІВ ЗАКЛАДІВ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ МІСТА

У рамках проведення міського конкурсу відеороликів «Моє позашкілля»

презентували свої матеріали керівники гуртків/колективів закладів позашкільної освіти за напрямками: художньо-естетичний (9), туристсько-краєзнавчий (4), еколого-натуралістичний (1), спортивно-оздоровчий (2) та соціально-реабілітаційний (1).

Конкурсанти продемонстрували власні концепції створення можливостей ефективної передачі своїх цінностей, навичок, досвіду та перспективних ідей.

За результатами міського конкурсу за номінаціями визнано:

Переможцем

Миронову Олену, керівника ансамблю народного танцю «Ровесники» ПДЮТ;

Киреєвих Віталія, Олену та Олега, керівників ансамблю бального танцю «Грація» ПДЮТ;

Зінченко Ларису, керівник оркестру народних інструментів ПДЮТ;

Вирвихвост Ірину, Астаф’єву Ганну, Балакіну Інну, Веткіну Анастасію, керівників студії початкового естетичного виховання «Роднічок» ПДЮТ;

Костікову Наталію, керівника гуртка «Географи-краєзнавці» КЗ «ЦПО»;

Лауреатом

Лакович Аліну, керівника танцювальної шоу-групи «Dance land» ПДЮТ;

Демешко Наталію, керівника гуртка «Чудеса в петельках» ПДЮТ;

Корчаку Тетяну, керівника гуртка черлідингу «Чарлі» КЗ «ЦПО»;

Дипломантом

Попкову Лілію та Католик Тетяну, керівників студії сучасного танцю «Карамель» КЗ «ЦПО»;

Акимову Ларису, керівника гуртка «Спортивний туризм» КЗ «ЦПО»;

Киреєву Анжелу, керівника клубу «Лідер» ПДЮТ;

Борматову Вікторію, завідувача еколого-натуралістичного відділу КЗ «ЦПО».

Вітаємо наших колег! Чекаємо нових творчих злетів!

МАЙСТЕРНІСТЬ ПЕДАГОГІВ ЗАКЛАДІВ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ МІСТА

За результатами міського етапу Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для закладів позашкільної освіти матеріали переможців рекомендовано до участі в обласному етапі:

навчальна програма з позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму «Юні квітникарі» (укладач Дурман Світлана, керівник гуртка еколого-натуралістичного відділу КЗ «ЦПО» ММР ЗО);

методичні рекомендації щодо організації та проведення змагань з орієнтування «Спортивний лабіринт» (укладач Акимова Лариса, керівник гуртка туристсько-краєзнавчого відділу КЗ «ЦПО» ММР ЗО);

методичні рекомендації з виготовлення моделі судна класу ЕК-600 (укладач Воронов Іван, керівник гуртка «Судномоделювання» КЗ «ЦПО» ММР ЗО).

Вітаємо наших колег! Зичимо натхнення та нових творчих злетів!

 ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ В VI МІЖНАРОДНОМУ МІЖДИСЦИПЛІНАРНОМУ КОНКУРСІ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА МАНЯКА ТА ЛІДІЇ КОВАЛЕНКО

 

Організатори: Міністерство освіти і науки України, Інститут історії України НАН України, Український науково-дослідний та освітній центр дослідження Голодомору (HREC in Ukraine), Національна спілка краєзнавців України, Науково-освітній консорціум вивчення Голодомору при Канадському інституті українських студій університету Альберти

Спеціальна тема Конкурсу 2021 року – «Регіональна/локальна історія в контексті осмислення епохи Голодомору – геноциду Українського народу»

88 років віддаляють нас від Голодомору – масштабної гуманітарної катастрофи початку 1930-х рр., жертвами якої стали мільйони людей. Небайдужість до минувшини «малої батьківщини», збереження родинної пам’яті, популяризація місцевих історичних знань – важливі компоненти формування ідентичності сучасних студій Голодомору й підтримки/зміцнення загальнонаціональної пам’яті про Голодомор – геноцид Українського народу.

 

У фокусі цьогорічного Конкурсу – комплексні дослідження передумов, перебігу та наслідків сталінської політики творення голоду крізь призму персонального/родинного досвіду, історії певних регіонів, місцевостей (області, райони, міста, села та ін.) як складових єдиного загальноукраїнського простору.

 

Організатори очікують від конкурсантів демонстрації ґрунтовних знань у царині краєзнавчого аспекту голодоморних студій та неформального підходу у пошуку відповідей на питання: як наші знання про історичне минуле можуть допомогти нам краще зрозуміти сьогодення, стати сильнішими й успішними у особистісній реалізації та досягненні єдності в подоланні суспільних викликів, зокрема – що саме кожен з нас і всі гуртом можемо зробити для посилення ролі місцевих спільнот у збереженні історичної пам’яті та захисті об’єктів культурної спадщини, пов’язаних з епохою Голодомору.

 

Номінації Конкурсу:

• Кращі дослідницькі та мистецькі роботи учнів закладів загальної середньої освіти, з підномінаціями: кращі роботи учнів 5-8 класів; кращі роботи учнів 9-11 класів.

• Кращі методичні розробки уроку/лекції та мистецькі роботи вчителів закладів загальної середньої освіти/викладачів закладів вищої освіти.

• Кращі наукові та мистецькі роботи студентів, аспірантів, науковців (віком до 35 років).

 

Нагороди переможцям:

• В кожній із номінацій/підномінацій – по шість переможців, із врученням відповідно дипломів 1-го, 2-го, 3-го ступенів та грошової винагороди відповідно 5 тис. грн., 3 тис. грн., 2 тис. грн. на подальше поглиблення й поширення результатів наукової і творчої діяльності в царині проблематики Голодомору.

 

• Додатково у кожній із номінацій/підномінацій 10 робіт, із врученням заохочувального диплому та грошової винагороди в розмірі 1000 грн. на подальше поглиблення й поширення результатів наукової і творчої діяльності в царині проблематики Голодомору.

 

• Переможці Конкурсу по усіх номінаціях/підномінаціях, які здобули 1-е, 2-е, 3-є місця, запрошуватимуться до столиці України м. Києва на урочисту церемонію нагородження (за наявності Міжнародного свідоцтва про вакцинацію або довідки про негативні результати ПЛР-тесту на COVID-19).

 

• Для всіх конкурсантів – електронні Дипломи учасників (за додатковим зверненням до Організаторів).

 

На Конкурс подаються лише оригінальні, раніше неопубліковані/неоприлюднені наукові та мистецькі роботи.

 

Терміни проведення Конкурсу:

• Наукові та мистецькі роботи приймаються на Конкурс до 14 листопада, підведення підсумків, нагородження переможців – останній тиждень листопада 2021 р.

 

Конкурсні роботи просимо надсилати:

• Поштою (виключно для творів образотворчого мистецтва): 02068, м. Київ, а/с 74, із позначенням «VI Міжнародний міждисциплінарний конкурс – 2021».

 

• Електронною поштою (відповідно до номінацій):

Кращі роботи учнів: konkurs.mk.2021school@gmail.com

Кращі роботи вчителів: konkurs.mk.2021teacher@gmail.com

Кращі роботи молодих науковців:

konkurs.mk.2021scholar@gmail.com

 

Детальніше про Умови Конкурсу:

• На сайті Міністерства освіти і науки України: www.mon.gov.ua

• На сайті HREC in Ukraine: www.holodomor-hrec.com (розділ «Можливості»)

 

Є додаткові запитання? Звертайтеся!

Тел.: + 38 (097) 081 38 20

e-mail: hrecukraine@gmail.com

Результати міського віртуального конкурсу педагогічних працівників «Кращі практики інклюзивної освіти»:

теорія і практика, новітні методи, інтегрований досвід, потужні кроки інклюзії у закладах освіти м. Мелітополя,  - результати за посиланням: https://cutt.ly/9bSviDh 

Міжнародний конкурс творчих робіт та навчально-методичних розробок

Підведені підсумки Міжнародного конкурсу творчих робіт та навчально-методичних розробок вихователів, який проводився з 1 по 28 березня 2021р. Міжнародним інноваційним центром «Perspektiva plus» (м. Тепліце, Чехія) під рубрикою «Виховати людину». Ініціатори визначили мету конкурсу: сприяння розвитку творчого потенціалу вихователів, залучення їх до науково-дослідної та проєктної діяльності.

Вихователі дошкільного навчального закладу № 2 «Казка» комбінованого типу ММРЗО Волкова Тетяна Анатоліївна та Ходінова Ганна Віталіївна представили свої навчально-методичні розробки (програма навчання дітей дошкільного віку малювання нетрадиційними техніками; заняття-квест «У пошуках LEGO») в номінаціях «Найкраща презентація» та «Краще творче заняття» та посіли II та ІІІ місця відповідно. ВІТАЄМО!

Професійний квест вчителів фізичної культури

Натхненно! Креативно! Дружньо! Інтерактивно! Саме под такими гаслами відбувся професійний квест "Нова фізкультура - нові стандарти" для вчителів фізичної культури, на базі ліцею №10 (03.06.2021).

    Свої педагогічні "родзинки"  презентували Малєва О. ( ЗОШ №3), Ідрісова Н. (гімназія №1), Сейтаблаєва Л. (ЗОШ №24), Голованов М. (ЗОШ №11), Маринова Л (ЗОШ №8), Мехтієва Л. (ЗОШ №14), Корус С. (ЗОШ №24).

    Сподіваємось, що отриманні знання педагогами міста будуть впроваджуватися в освітній процес!


Міський форум "Насильство: ПРИНЦИП НУЛЬОВОЇ ТОЛЕРАНТНОСТІ"

Спеціалісти КУ "ЦПРПП" ММР ЗО, відділу сімейної політики УСЗН та ССД 29.04.2021 р. провели міський форум з протидії домашньому насильству "Насильство: ПРИНЦИП НУЛЬОВОЇ ТОЛЕРАНТНОСТІ". 

До заходу долучились уповноважені особи, практичні психологи, педагоги соціальні закладів освіти міста. Обговорювалися питання:

які суб'єкти надають послуги в цій сфері;

як працює Кризовий центр підтримки жінок "Фіалка", куди можуть звернутися жінки, які зазнали насильства;

яку участь приймає м. Мелітополь у програмі "Міста, вільні від домашнього насильства";

про взаємодію служби у справах дітей із закладами освіти та ін.

Ми сподіваємось, що спільні дії різних суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, внесуть якісні зміни у життя жителів міста, як діточок, так і дорослих, та що відношення до домашнього насильства стане категорично НУЛЬОВИМ, тобто його повне неприйняття.

Міський віртуальний конкурс досвід педагогічних працівників «Кращі практики інклюзивної освіти»

Міський віртуальний конкурс 

«Кращі практики інклюзивної освіти»

Упродовж березня-квітня 2021 року проходив віртуальний конкурс "Кращі практики інклюзивної освіти". Педагогічні працівники міста прийняли активну участь у Конкурсі та показали   багато знахідок щодо організації роботи в інклюзивному(-ій) класі/групі. Тематика представлених робіт вирізняється новизною і розмаїттям, в якій інтегровані традиційний та інноваційний підходи до інклюзивної освіти. Наразі відбувається підбиття підсумків. З роботами учасників можна ознайомитись за посиланням: https://cutt.ly/lbqTfrE

Міський віртуальний STEM-фестиваль досвіду педагогічних працівників

З січня по березень 2021 року  комунальною установою "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" для популяризації STEM-освіти, підтримки творчості педагогів, розвитку професійної компетентності, залучення педагогів до активного використання новітніх технологій в освітньому процесі.був проведений міський віртуальний STEM-фестиваль досвіду педагогічних працівників. 

Для організованого проведення Фестивалю було створено сайт https://cutt.ly/pvjQucK, де знаходиться актуальна інформація про організацію, проведення, роботи учасників та протокол результатів проведення Фестивалю.

Змагання "Сокіл" ("Джура") 2020-2021 н.р.  на Telegram-каналі 

Змагання поточного навчального року  проводяться в онлайн режимі, де на юних джур і молодих козаків чекають справжні випробування. Кожен рій може продемонструвати спритність, кмітливість, сильний характер, командний дух і найкращі фізичні якості. Змагання свідчать, що рої добре підготовлені, а учасники – гідні козацької слави. Хто ж посяде призові місця? https://t.me/cokil_rpa  

Краєзнавий принцип в туристичній діяльності 

08 квітня 2021 року в рамках освітнього аутсорсингу педагогами комунального закладу «Центр позашкільної освіти» Мелітопольської міської ради Запорізької області було проведено онлайн-семінар «Краєзнавчий принцип в туристичній діяльності як вектор формування ключових та предметних компетентностей особистості» для відповідальних за туристсько-краєзнавчу роботу в закладах загальної середньої освіти міста.

Мета заходу: розвиток компетенції педагогів в питаннях застосування краєзнавчого принципу в освітньому процесі.

До семінару долучилось понад 20 освітян.

Спікери зустрічі:

Наталія Костікова, методистка КЗ «ЦПО», яка наголосила про важливість краєзнавчого принципу в освітній діяльності та вирішенні соціальних завдань, пов’язаних із вихованням, оздоровленням та освітою підростаючого покоління;

Лариса Акимова, керівниця гуртка туристсько-краєзнавчого відділу КЗ «ЦПО», висвітлила результати досліджень естетичних властивостей, пішохідної доступності, санітарно-гігієнічних вимог та оцінки стійкості Старо-Бердянського лісництва, що проводили вихованці на місцевості;

Віктор Волошенюк, керівник гуртка туристсько-краєзнавчого відділу КЗ «ЦПО», розповів про дослідницьку спрямованість роботи з вихованцями під час проведення туристсько-спортивного походу;

Олександр Ігнатов, керівник гуртка туристсько-краєзнавчого відділу КЗ «ЦПО», доповів про краєзнавчу діяльність вихованців із вивчення природних та культурно-історичних об’єктів під час походу.

Завершився семінар рефлексією. На дошці Padlet слухачі залишили свої визначення щодо краєзнавчого принципу в туристичній діяльності. Учасники відзначили актуальність теми та корисність отриманої інформації.

Дякуємо спікерам та учасникам заходу за плідну співпрацю!

Круглий стіл «ДІАЛОГИ БЕЗ КУТІВ»

25 березня 2021 року вчителів суспільних дисциплін закладів загальної середньої освіти та представників національно-культурних товариств міста щедро зустріла Мелітопольська міська єврейська община.

Єврейська культура унікальна та неповторна. Вона має велику історію та багато таємниць.

Під час зустрічі представники єврейської общини познайомили присутніх зі своєю історією, культурою, традиціями. Відвідувачі дізналися як визначити походження євреїв? За яким календарем вони живуть? Яке значення має шестикутна зірка? Коли з’явилася єврейська община на Мелітопольщині? Праведники світу - хто вони?  Як зберегли іврит? Сьогодення єврейської общини. На всі ці питання учасники зустрічі отримали цікаві змістовні та корисні відповіді й поради.

Майстерність готувати мацу, захоплюючі танці ще раз підтвердили унікальність єврейського народу.

Дякуємо представникам Мелітопольської міської єврейської общини за гостинність!

Розвиваймо інтеркультурну компетентність, зберігаючи свою неповторність та поважаючи унікальність кожної нації.

Предмети освітньоїій галузі «МИСТЕЦТВО»: перспективи, досвід, знахідки, співпраця

Такою була тема зустрічі педагогічної спільноти вчителів мистецьких дисциплін, яка пройшла 24 березня 2021 року на базі Дитячої музичної школи № 1.

Під час заходу педагоги міста обговорили актуальні питання, пов’язані з проблемами викладання предметів освітньої галузі «Мистецтво».

Основні акценти роботи вчителя музики в реаліях реформ розкрила Філіппова Оксана (НВК № 16). Про сучасні тенденції викладання образотворчого мистецтва розповіла Вишневська Вікторія (НВК № 16). Педагогічний квест «У пошуках перспектив предмету МИСТЕЦТВО в школі та поза її межами» запропонувала Покатильська Ганна (СШ № 25).

Ще раз освітяни міста дійшли висновку, що сучасний педагог приймає зміни, вміє адаптуватися до нових реалій, знаходиться у пошуку нового, має емоційну стабільність, не забуває поповнювати власний ресурс, може працювати в команді, підтримувати та надихати інших.

У рамках зустрічі також основним акцентом стала можливість співпраці закладів освіти міста з ДМШ № 1. Таку можливість дає постійно діюча «Дитяча філармонія», яка об’єднує учнів, що виступають на сцені та їх однокласників, які відвідують концерти.   

Освітянам була проведена екскурсія оновленими локаціями музичної школи. Також обговорено подальші спільні заходи у рамках педагогіки партнерства.

Дякуємо адміністрації Дитячої музичної школи № 1 за гостинність! Сподіваємося на подальшу співпрацю!

Конкурс "Кращі практики інклюзивної освіти"

За останні роки інклюзія в закладах освіти м. Мелітополя зробила потужний крок вперед. Ми показали батькам і педагогам переваги інклюзивної освіти для дітей з нозологіями і з нормативним розвитком. Батькам дітей з порушеннями психофізичного розвитку надали підтримку та допомогу. Знайшли можливості для власного додаткового навчання та розвитку. 

У нас є над чим ще працювати, але ми маємо багато знахідок щодо організації роботи в інклюзивному(-ій) класі/групі.

Шановні колеги, КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» ММР ЗО пропонує Вам поділитися своїм досвідом, прийнявши участь в конкурсі «Кращі практики інклюзивної освіти». Бажаємо Вам удачі! http://surl.li/ndch 

Вітаємо педагогів, які підготували переможців

Заради збереження національних цінностей українського народу, формування національної свідомості, а також з метою залучення здобувачів освіти до різноманітних напрямів науково-технічної творчості у лютому 2021 року було проведено міський конкурс «Народна архітектура України».

Всього на розгляд журі було надано 21 макет/проєкт споруд, виготовлених у різних техніках.Експонати конкурсантів відзначились високим рівнем майстерності, складністю, оригінальністю, виразністю форм тощо. Простежувалося відображення національного колориту, індивідуальність творчих прийомів, відповідність тематиці конкурсу, композиційна досконалість.Ідейними натхненниками і помічниками юним архітекторам стали педагоги: Сергій Іовчев       (гімназія № 1), Марина Полонська та Лілія Сизова (ЗОШ № 4), Наталія Тищенко та Лідія Литвинова     (ЗОШ № 13), Вікторія Вишневська (НВК № 16), Ольга Лукашенкова (Ліцей № 19), Володимир Андріяшко (ЗОШ № 20), Тетяна Романюта (СШ № 23), Аліна Писаненко (СШ № 25), Наталія Слушаєва, Веткіна Анастасія та Олена Борзова (ПДЮТ), Людмила Лугініна (ЦПО).Сподіваємося на подальшу співпрацю юних здобувачів освіти та їх педагогів щодо втілення національної духовної цінності народу.

Майстерність педагогів закладів освіти міста

  Підведено  підсумки обласного конкурсу відео майстер-класів «Феєрверк талантів» в рамках Всеукраїнського відкритого фестивалю позашкільних закладів освіти України «Територія творчості».

Серед 70 конкурсантів переможцями визнано:І місце - Болбат Юлію, заступника директора з НВР, керівника гуртка ПДЮТІІІ місце - Корж Ольгу, вихователя ГПД гімназії № 1; Ігнатьєву Наталю, керівника гуртка ЗОШ № 11; Вєткіну Анастасію, керівника гуртка ПДЮТ; Чернецьку Ніну, керівника гуртка КЗ «ЦПО»; Дурман Світлану, керівника гуртка КЗ «ЦПО»; Яриш Ксенію, керівника гуртка КЗ «ЦПО»Вітаємо наших колег! Зичимо натхнення та нових творчих злетів!

Вітаємо педагогів, які підготували переможців

Упродовж січня 2021 року педагогами Центру позашкільної освіти було проведено міський фестиваль «Колядка – Fest» у дистанційному форматі. У творчому конкурсі взяли участь 9 гуртів. Їх виступи наблизили глядачів до українських народних традицій Святого вечора та Щедрого вечора.

За результатами фестивалю вітаємо переможців:

І місце: колектив вихованців КЗ «ЦПО» (керівники Альона Лучкіна та Володимир Франтішков) https://youtu.be/EAyPeyyy4sI

ІІ місце: театральний гурток «Мельпомена» ЗОШ № 4 (керівниця Тетяна Кот) https://cutt.ly/pk5JF5n

ІІІ місце: гурток «Джерельце» НВК № 16 (керівниця Світлана Варлакова) https://cutt.ly/wk5J082

Дякуємо нашим колегам за поширення традиційних різдвяно-новорічних обрядів, колядок та щедрівок як справжньої скарбниці Українського народу. 

Вітаємо педагогів, які підготували переможців

У цьому році проводиться ХХ Всеукраїнський конкурс учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої» на тему: «Торуй свій шлях, - той, що твоїм назвався, той, що обрав тебе навіки вік» (В. Стус).

За результатами міського етапу для участі в обласному етапі в номінації «Історія України і державотворення» були направлені роботи учнів гімназії № 1 (керівник Кеняєва В.М.) та ЗОШ № 4 (керівник Петухова О.О.).в номінації "Література" - роботи Морозової Олександри (керівник Петренко Н.В.) СШ № 23 та Зінченко Єлизавети (керівник Бутенко Н.О.)            ЗОШ № 15.

І ось, за рішенням фахового журі кращими роботами ІІІ (обласного) етапу Конкурсу визнано дослідження, які підготували Морозова Яна, учениця гімназії № 1, та Самуідов Євген, учень ЗОШ № 4.

Роботи цих учнів будуть направлені для участі у ІV етапі Конкурсу, де вони конкуруватимуть із матеріалами ровесників з інших регіонів нашої країни.

Робота Морозової Олександри (СШ № 23)  посіла ІІ місце, а Зінченко Єлизавети           (ЗОШ № 15) - ІІІ місце в обласному етапі Конкурсу. 

  Вітаємо переможців! Дякуємо нашим колегам Кеняєвій Валентині, Петуховій Ользі, Петренко Надії та Бутенко Наталі за підготовку учасників! 

Бажаємо нових творчих злетів та перемог!

Майстерність педагогів закладів позашкільної освіти

Учасниками обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості» в номінації «Керівник гуртка - 2021» були 6 педагогів закладів позашкільної освіти міста.

Відповідно до рішення обласного журі переможцем визнано Яриш Ксенію, керівника гуртка еколого-натуралістичного напряму  КЗ «ЦПО».

Звання лауреата обласного етапу отримали:

  • Акимов Костянтин, керівник гуртка туристсько-краєзнавчого напряму КЗ «ЦПО»,
  • Човпило Оксана, керівник гуртка туристсько-краєзнавчого напряму КЗ «ЦПО»,
  • Меркулова Олександра, керівник гуртка дослідницько-експериментального напряму КЗ «ЦПО»,
  • Шеховцова Ярослава, керівник гуртка художньо-естетичного напряму КЗ «ЦПО»,
  • Слушаєва Наталія, керівник гуртка художньо-естетичного напряму  ПДЮТ.
Вітаємо наших колег! Зичимо усім щастя, здоров’я, натхнення, добробуту і нових творчих злетів!

Soft skills та критичне мислення

05 січня 2021 року відбулося засідання міської педагогічної спільноти вчителів мистецьких дисциплін у форматі Zoom-конференції на тему «Soft skills та критичне мислення».

Спікерками були: Покатильська Ганна, учитель СШ № 25, та педагоги  НВК № 16 Вишневська Вікторія і Філіппова Оксана.

У теоретичному блоці розглядалися питання: «Soft skills – компетенції, що підходять будь-якій 

професії і не залежать від конкретної спеціальності», «Розвиток Soft skills на уроках мистецтва» та "Стартап-культура – цілком дієвий та реальний інструмент досягнення дитячих мрій».

Також  33 учасникам було запропоновано «прокачати» свої «скіли» (перевірити компетенції) та пройти декілька вправ на розвиток креативного та критичного мислення.

Захід проведено на високому методичному рівні.

Дякуємо присутнім за творчість, плідну співпрацю та гарний настрій.