Загальна інформація

 Інтернатура (первинна спеціалізація) - форма післядипломної підготовки випускників за лікарськими та провізорськими спеціальностями. Інтернатура проводиться в університетах, академіях, інститутах, наукових установах, закладах охорони здоров’я, визнаних центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров’я як бази інтернатури (ч.7 ст.18 Закону України "Про освіту") 

Мета

Заклади освіти, що провадять освітню діяльність з підвищення кваліфікації працівників, обов’язковість якої передбачена законом, з підготовки в інтернатурі мають отримати ліцензію на відповідну діяльність та/або акредитувати відповідні освітні програми (ч.11 ст.18 Закону України "Про освіту"). 


Організація навчального процесу 

Підготовка лікарів (провізорів)-інтернів в інтернатурі проводиться за індивідуальними навчальними планами, розробленими на підставі програм підготовки в інтернатурі, та навчальних планів, затверджених Вченою радою закладу вищої освіти. Примірні програми підготовки в інтернатурі розробляються групами експертів за спеціальностями та затверджуються МОЗ. За період підготовки в інтернатурі лікарі (провізори)-інтерни повинні оволодіти відповідними компетенціями, знаннями та навичками, які визначені індивідуальним навчальним планом та програмою підготовки в інтернатурі. 

Бази стажування лікарів (провізорів)-інтернів - заклади охорони здоров’я державної, комунальної, приватної форми власності, заклади охорони здоров’я, що належать до сфери управління інших міністерств, в тому числі аптеки (для проходження програми підготовки в інтернатурі провізорами-інтернами), що мають у своєму складі структурні підрозділи, підготовка в яких передбачена навчальним планом та програмою інтернатури з відповідної спеціальності. Бази стажування лікарів(провізорів)-інтернів повинні відповідати таким вимогам: мати у своєму складі лікувально-діагностичні відділення, лабораторні та діагностичні кабінети, інші виробничі підрозділи, для забезпечення навчання лікарів(провізорів)-інтернів згідно з навчальним планом і програмою підготовки в інтернатурі з певної спеціальності; бути забезпечені медичним (фармацевтичним) обладнанням, апаратурою та інструментарієм, необхідними для здійснення діагностичної, лікувальної, санітарно-профілактичної (протиепідемічної), провізорської роботи на сучасному рівні і відповідно до завдань даного закладу чи установи (підприємства) ; мати можливість надати лікарям(провізорам)-інтернам обсяг роботи відповідно до вимог навчальних планів та програм підготовки в інтернатурі з певної спеціальності; мати навчальні приміщення для лікарів(провізорів)-інтернів, обладнані необхідними навчально-методичними посібниками, таблицями, макетами, стендами, сучасними технічними засобами навчання тощо; мати необхідну кількість кураторів лікарів(провізорів)-інтернів; мати можливість забезпечення лікарів(провізорів)-інтернів місцем проживання.


Права та обов'язки лікарів (провізорів)-інтернів 

На лікарів (провізорів)-інтернів під час очної частини навчання на кафедрах поширюються правила внутрішнього трудового розпорядку закладу освіти, під час стажування - правила внутрішнього трудового розпорядку, встановлені для працівників даного закладу(установи) охорони здоров'я. Лікарі(провізори)-інтерни мають право: користуватися лабораторіями, кабінетами, аудиторіями, читальними залами, бібліотеками та іншими навчальними і допоміжними підрозділами бази стажування лікарів (провізорів)-інтернів та закладу вищої або післядипломної освіти, що здійснює підготовку лікарів (провізорів)-інтернів, в якому вони навчаються в інтернатурі; брати участь у виробничих нарадах кафедр в частині обговорення питань удосконалення освітнього процесу та інших питань, пов’язаних з навчанням, побутом лікарів (провізорів)-інтернів; здійснювати діяльність з відповідної спеціальності з прогресивним рівнем складності під час проходження програми інтернатури; ініціювати зміну бази стажування лікарів (провізорів)-інтернів, у разі, якщо невиконання програми інтернатури в інтернатурі за результатами проміжного контролю сталося з вини бази стажування лікарів (провізорів)-інтернів. Лікарі(провізори)-інтерни зобов'язані: набувати, поглиблювати і удосконалювати теоретичні знання, вміння і навички; у повному обсязі та своєчасно виконувати програму підготовки в інтернатурі та індивідуальний навчальний план; чітко дотримуватися інструкцій керівника та куратора лікарів (провізорів)-інтернів на базі стажування лікарів (провізорів)-інтернів, що стосуються діяльності лікарів (провізорів)-інтернів.. 


 Освітня частина інтернатури на базі кафедр Черкаської медичної академії проводиться за 5 спеціальностями, а саме: 


1. Анестезіологія та інтенсивна терапія - 3 роки

2. Хірургія - 3 роки

3. Внутрішні хвороби - 2 роки

4. Загальна практика сімейна медицина - 2 роки

5. Неврологія - 2 роки

Підпис до зображення вище

 

Наші досягнення

Якими досягненнями свого клубу ви пишаєтесь? Поділіться деякими з них нижче. Ви можете вставити відео, документ або презентацію, які демонструють виконану роботу.

 

Підпис до відео вище
Підпис до презентації вище