Narodowe czytanie

Narodowe czytanie ,,Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej miało miejsce w naszej placówce podczas zajęć koła teatralnego u Pani Ewy M. oraz na zajęciach koła malarstwa i rysunku u Pana Ryszarda D. było to wyjątkowe doświadczenie

Uwaga Nawigacja!!!

Menu zawiera strony i podstrony. Aby zobaczyć podstrony należy kliknąć na kwadrat trójkątem znajdujący się po lewej stronie pozycji menu. Tak jak to widać na przykładzie obok.

Menu i podmenu

Podsumowanie pracy MDK w roku szkolnym 2022/2023

W środę, 7 czerwca, odbyła się uroczystość podsumowania pracy Młodzieżowego Domu Kultury w Mysłowicach w bieżącym roku szkolnym połączona z wręczeniem nagród z konkursów. Dziękujemy za tak liczne przybycie i świętowanie wraz z nami.

Podsumowanie pracy lato 2023.mp4
Podsumowanie 2023

Zapraszamy na wydarzenie "Śląsk to wielka rzecz".

,,Śląsk to wielka rzecz" to piknik rodzinny połączony z pokazem sprzętu wojskowego, którego zwieńczeniem będzie widowisko multimedialno-muzyczne z koncertem gwiazd polskiej estrady, takich jak Stanisława Celińska, Natalia Niemen, Justyna Steczkowska, Krzysztof Cugowski oraz zespoły Pokahontaz i Myslovitz. Wydarzenie odbędzie się 24 czerwca br. od godziny 12:00 w mysłowickim Parku Słupna, w ramach obchodów Narodowego Dnia Powstań Śląskich, a także uhonorowania Roku Wojciecha Korfantego.

Impreza rozpocznie się piknikiem rodzinnym, podczas którego uczestnicy zapoznają się z ekspozycją sprzętu wojskowego zapewnioną przez MON, a także działalnością służb (Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego, Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, GOPR, WOPR, KAS), które przygotowały stoiska tematyczne, a część z nich również pokazy dynamiczne stanowiące dodatkową atrakcję.

Uczestnicy będą mogli podziwiać m.in.: pokaz działania psów specjalnych Służby Więziennej, pokaz dynamiczny Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej (działania konwojowe z użyciem amunicji ślepej z wykorzystaniem dwóch samochodów służbowych), pokaz polskiej sztuki walki, pokaz musztry Kompanii Honorowej, pokaz specjalistycznej grupy poszukiwawczo-ratowniczej oraz prezentację amfibii w terenie i na wodzie.

Ponadto, instytucje takie jak Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Powstań Śląskich, Archiwum Państwowe i Centralne Muzeum Pożarnictwa dopełnią swoimi ekspozycjami, wystawami i grami edukacyjną stronę wydarzenia. Zaplanowano także szereg animacji i zabaw dla młodszych i starszych, aby łączyć pokolenia, dzielić radość wspólnego świętowania i w niecodzienny sposób przybliżyć ważne fakty historyczne.

W godzinach wieczornych rozpocznie widowisko multimedialno-muzyczne, podczas którego przenikać będą się wątki historyczne i muzyczne dzięki autorskim wizualizacjom, opowieściom w wykonaniu aktorów oraz pieśniom powstańczym i niepodległościowym w nowoczesnych aranżacjach.
Widowisko zakończy się koncertem znanych artystów.


Pozdrawiam!

Podsumowanie XXIV Festiwalu Młodzieży Szkolnej

Zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród laureatom Festiwalu Młodzieży Szkolnej, która  odbędzie się 7 czerwca 2023 r.  o godzinie 16.30 w auli MDK na terenie II Liceum Ogólnokształcącego w Mysłowicach.
Doceniając ogromny wkład pracy i wysiłek w tym trudnym czasie bardzo wszystkim dziękujemy, składamy też serdeczne podziękowania nauczycielom, opiekunom przygotowującym zespoły do uczestnictwa w naszej wieloletniej tradycyjnej imprezie.
Sprawozdanie

Dziękujemy raz jeszcze i zapraszamy za rok.

Festiwal Młodzieży Szkolnej 2023

Rozpoczynamy przegląd wykonawców zgłoszonych do tegorocznej edycji Festiwalu Młodzieży Szkolnej, który znowu odbywa się w formie zdalnej. Filmy z zarejestrowanymi występami zostały już udostępnione przez wykonawców i można je od teraz oglądać na stronie festiwalowej.


<< Kliknij na obrazek by wejść na stronę festiwalową

KONKURS PLASTYCZNY - ŚLĄSK TO WIELKA RZECZ.

Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie plastycznym "Śląsk to wielka rzecz".
Można zaprezentować np. wydarzenie historyczne związane ze Śląskiem, tradycje, zwyczaje i ciekawostki śląskie w formie plastycznej.
Liczy się pomysł i ciekawe wykonanie.

Więcej dowiesz można dowiedzieć się tutaj.

16 - 27 stycznia
Ferie zimowe w MDK

Ferie zimowe w Młodzieżowym Domu Kultury codziennie przepełnione były około 50 dziećmi
w różnym wieku.
Zorganizowaliśmy bardzo zróżnicowaną ofertę dla nich wszystkich. Były w śród nich zajęcia sportowe, artystyczne, informatyczne i rękodzieło.
Dwukrotnie odwiedziliśmy Muzeum Miasta Mysłowic gdzie odbyły się ciekawe warsztaty dla dzieci. Dzieci uczestniczyły również w seansach w Go Kino.

Jeśli chcecie zobaczyć więcej,  zapraszamy na nasz Facebook   

Ferie zimowe 20223
Konkurs matematyczny 2022

24 listopada 2022 r.
Konkurs matematyczny

Dzisiaj matematyka królowała w Młodzieżowym Domu Kultury wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 9 w Mysłowicach zorganizowaliśmy „Międzyszkolny Konkurs Matematyczny z Elementami Ekologii". Gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy serdecznie za rok

7-17 listopada 2022 r.
Zapraszamy na wystawę malarstwa i rysunku 
"W kontrze" - realizm a abstrakcja.

Wernisaż to ważne wydarzenie dla naszej placówki, bowiem możemy pokazać państwu prace naszych uczniów, ich talent i pasję. ... A oglądający mogą poznać i porozmawiać z naszymi artystami

Wernisarz 2022

Prezentacja naszej placówki
w roku szkolnym 2021-2022

Wyniki Konkursu Recytatorskiego

Sprawozdanie i wyniki konkursu można znaleźć TUTAJ

Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach współorganizowanych z UM Mysłowice

Więcej informacji na temat konkursów w zakładce "Konkursy".

Podsumowanie Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej

20 kwietnia ogłoszono wyniki tegorocznego Mysłowickiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Aby zapoznać się ze sprawozdaniem prosimy skorzystać z menu "Konkursy" lub tego linku: LINK 

Prace plastyczne naszych podopiecznych

Prezentujemy prace uczestników koła plastycznego, jakie powstały podczas zajęć pod czujnym okiem p. Elżbiety Taborek.

Zbiórka zabawek dla ukraińskich dzieci.

W sekretariacie Młodzieżowego Domu Kultury w Mysłowicach można składać zabawki dla ukraińskich dzieci. Prosimy, żeby przekazywane zabawki były czyste
i sprawne. Więcej informacji na temat zbiórki można uzyskać pod numerami telefonów: 322222545 oraz 661846600

Ми з тобою - Jesteśmy z Wami

Całym sercem jesteśmy z Ukrainą, dlatego nasze drzwi zawsze będą stać otworem dla jej najmłodszych obywateli. Zapisy na nasze zajęcia są i zawsze będą dla Was otwarte, a nasi nauczyciele czekają na Was
Ми всім серцем з Україною, тому наші двері завжди будуть відкриті для її наймолодших громадян. Реєстрація на наші заняття є і завжди буде відкрита для вас, а наші викладачі чекають на вас

Mysłowice mają TALENT

Rusza kolejna edycja konkursu „Mysłowice Mają Talent”‼️

Tym razem na jednej scenie swoje niebanalne talenty będą mogli zaprezentować uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jeśli zatem posiadasz niezwykłe zdolności, którymi chcesz się pochwalić – pięknie śpiewasz 👩‍🎤, tańczysz 💃, potrafisz grać na instrumencie 🎻, a może doskonale recytujesz 🎭 – wyślij swoje zgłoszenie do 1 lutego 2022!


Zobacz więcej:

Zajęcia robotyki

Zapraszamy na zajęcia robotyki , które odbywaj się w każdy wtorek od godziny 15:00
Na zajęciach  dzieci uczą się podstaw programowania robotów, mikrosterownika Arduino oraz wykonują projekty konstrukcyjne.

Koło modelarskie

Zapraszamy do udziału w zajęciach modelarskich, które odbywają się w pracowni przy ulicy Powstańców 6 (za Biedronką).

Zajęcia prowadzone są przez byłego mistrza polski w modelarstwie lotniczym,
Pana Romana Pietrzyka

Polacy w historii krajów anglojęzycznych - Konkurs na komiks

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na komiks.
Więcej informacji znajduje się tutaj

Nowy rok szkolny

Rozpoczynamy działalność Domu Kultury. Wszystkie koła działają stacjonarnie w naszej siedzibie.
W razie pytań, prosimy  o kontakt z sekretariatem codziennie do godziny 15:00
pod numerem telefonu: 32-2222-545

Zapraszamy.

Akcja Lato

opublikowane: 17 cze 2021, 16:01 przez Magda Adamczyk

Od 28 czerwca do 9 lipca w godzinach 9:00 - 13:00 w naszej placówce odbędą się zajęcia dla dzieci w ramach działań "Akcja Lato". Prowadzone przez nas warsztaty będą całkowicie bezpłatne. Dzieci spędzą aktywnie czas na wycieczkach, zajęciach sportowo-rekreacyjnych, muzycznych, plastycznych, informatycznych czy rękodzielnictwa. Dodatkowo, na każdego uczestnika zajęć będzie codziennie czekał poczęstunek. W planach mamy również wyjścia do kina. Atrakcji więc nie zabraknie!

Więcej informacji oraz zapisy pod numerem telefonu (32) 2222 545.


Podsumowanie projektu "Nasze Ślady"

opublikowane: 9 maj 2021, 11:08 przez Magda Adamczyk   [ zaktualizowane 9 maj 2021, 11:09 ]

Zachęcamy do obejrzenia wideo podsumowującego tegoroczną edycję projektu "Nasze Ślady":


Podsumowanie II wirtualnego "Biegu Ekologicznego"

opublikowane: 4 maj 2021, 01:05 przez Magda Adamczyk   [ zaktualizowane 4 maj 2021, 01:11 ]

W biegu uczestniczyło 40 dzieci (z klas IV do VII) w 18 drużynach. Uczniowie reprezentowali szkoły nr 1, 9 i 10. 

Udział w biegu polegał na codziennym rozwiązaniu dwóch zadań, które były przesłane grupom. Zawsze jedno z zadań wymagało spostrzegawczości, a drugie było związane z ekologią i tematem tegorocznego Święta Ziemi „Nasze ślady”. (Informację przydatne do odpowiedzi na drugie pytanie można było znaleźć na stronie https://barbarakawa.wixsite.com/mdk-warsztaty.)


Konkurs trwał do 23 kwietnia (tj. 10 dni roboczych). Wszystkie drużyny ukończyły bieg. Maksymalna ilość punktów do zdobycia- 62,5

I miejsce Konrad Mayer -SP 9- 62,5p


Ilość punktów 50- 60

II miejsce Krzysztof Lisiak- SP 9

III miejsce Michał Piórkowski, Natan Kuzia, Mateusz Żurek- SP 1

IV miejsce Magdalena Wysocka- SP 9

V miejsce Lena Rońska- SP 9

VI miejsce Maciej Franczyk- SP 9

VI miejsce Julia Bożek i Milena Mazur – SP 9

VII miejsce Anna Guzik i Julia Blondzik- SP 9


Ilość punktów 40 - 50

Julia Pawęzowska - SP 9

Amelia Mirowska, Julia Wadas, Laura Wojciechowska- SP 1

Martyna Michalak, Mia Wróbel - SP 10

Pola Kuderska, Alicja Śliwa - SP 9

Julia Himkelmann - Sp 1

Nicola Szulik- SP 9

Natalia Knapek- SP 10


Ilość punktów 20- 30

Aleksandra Duda, Nikola Chojnacka i Amelia Wanat - SP 1

Amelia Mol - SP 9

Ilość punktów 10- 20

Maja Żuradzka, Weronika Szczepańska, Zuzanna Walczak - SP 9


Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają dyplomy. Uczniowie, którzy zdobyli powyżej 50 pkt. otrzymają również drobne upominki. Dyplomy i nagrody do odebrania w sekretariacie MDK od 8 maja.

Wyniki Konkursu Karaoke

opublikowane: 25 kwi 2021, 14:12 przez Magda Adamczyk

Do konkursu nadesłano 2 prace z 2 szkół. Obie prace są bardzo interesujące i obie zdobyły I miejsce. Obie prace zostaną wykorzystane do stworzenia jednego filmiku – hymnu naszego projektu. Nagrody dla szkół oraz uczestników konkursu zostaną wręczone z okazji Święta Ziemi.

Nagrodzeni:

1. Hanna Kwiecień i Julia Kwiatkowska, SP 10 – opiekun Agnieszka Balicka

2. Uczniowie klasy Ic, SP 13 – opiekunki Kinga Chojnowska i Aleksandra Król

Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu na Logo


Na konkurs nadesłano 140 prac z 7 szkół. Poziom prac był bardzo wysoki i wybranie jednej najlepszej było niemożliwe, dlatego też jury w składzie: Barbara Barbara Kawa, Karina Krechowiecka, Ewa Maj - zdecydowało o zmianie zasad nagradzania.

Spośród wszystkich prac wybrane zostało 20 najlepszych i wszystkie te prace zostaną uwiecznione na magnetycznych naklejkach. Nagrody dla szkół i wyróżnionych uczniów zostaną wręczone z okazji Święta Ziemi.


Lista wyróżnionych (kolejność alfabetyczna):


Wyniki konkursu z okazji Święta Ziemi „WŁAŚNIE TAK REDUKUJĘ SWÓJ ŚLAD”

opublikowane: 18 kwi 2021, 16:27 przez Magda Adamczyk   [ zaktualizowane 25 kwi 2021, 13:55 ]

Na konkurs filmowy Święta Ziemi 2021 „WŁAŚNIE TAK REDUKUJĘ SWÓJ ŚLAD” wpłynęło 9 filmów zrealizowanych przez uczniów z 6 szkół podstawowych (w tym 8 od uczniów z klas starszych i jeden z klasy I).

Jury w składzie: Barbara Kawa, Karina Krechowiecka, Grzegorz Gadomski- oceniając filmy zwracało uwagę na ich zgodność z tematyką konkursu, przekaz i sposób prezentacji.

Filmy oceniane były w dwóch kategoriach: klasy młodsze I-IV oraz starsze V-VIII.

Wszystkie filmy bardzo nam się podobają i wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom bardzo dziękujemy.

Filmy można zobaczyć na YouTubie, na stronie https://barbarakawa.wixsite.com/mdk-warsztaty, na stronie http://www.mdk.edu.pl/, oraz na Facebooku MDK.


Wszystkim, a szczególnie LAUREATOM serdecznie gratulujemy!


I miejsce – klasy starsze- Maja Lachowska, Martyna Włoczyk, Paulina Włoczyk ze SP 14 za film: „Efekt cieplarniany – co to takiego?” https://youtu.be/pNDVX8hAtog


I miejsce – klasy starsze- Marek Mierzejewski z SP 4 za film „Kropla rozsądku”

https://youtu.be/8N6bHd4PAHM


I miejsce – klasy młodsze- Uczniowie klasy Ic z SP 13 za film „Eko teatrzyk”

https://youtu.be/4iDGd4KvBwc


II miejsce- klasy starsze- Adam Kies, Wiktor Niedziela - z ZSP 2 za film „Tlen rewolucje”

https://youtu.be/iBIEI9q-uyo


III miejsce- klasy starsze- Mateusz Żurek, Michał Piórkowski, Natan Kossowski z SP 1 za film „Działaj jak my i zmniejsz swój ślad weglowy”

https://youtu.be/bCs1XCByqYo


IV miejsce- klasy starsze- Amelia Mirowska, Laura Wojciechowska z SP 1 za film „Środowisko ponad wszystko”

https://www.youtube.com/watch?v=pXxDPW33i4c&ab_channel=AnnaP


V miejsce- klasy starsze- Magda Przyłucka, Milena Magdziorz z ZSP 2 za film „Góra plastiku”

https://youtu.be/wrbS-zAcVM4


VI miejsce- klasy starsze- Sara Pawlicka z SP 10 za film „Jak zapobiegać globalnemu ociepleniu”

https://youtu.be/e2RLPdUTRWo


VI miejsce- klasy starsze- Grzegorz Skubiś, Gabriel Jamsta z SP 14 a film „Nasze rady na odpady”

https://youtu.be/cpqyfDaI7h4