Deterministic modeling
This is the web page for the deterministic modeling group 1, 2023/2024 winter semester.
Lecture: Thursday, 10:15 - 12:00, room EM
Laboratory: Monday, 10:15-12:00, room 416
Rules for completing the course: 40 pkt do zdobycia. 4 listy po 5 pkt każda (łącznie 20 pkt) oraz 1 projekt za 20 pkt. Warunkiem zaliczenia jest uzyskanie 8 pkt za listy oraz 8 pkt za projekt. Przy każdej liście zadań za dobry raport można dostać punkt aktywności. W trakcie trwania projektu są do zdobycia również 4 pkt za aktywność. Progi jak zazwyczaj 3.0 - 20 pkt, 3.5 - 24 pkt, 4.0 - 28 pkt, 4.5 - 32 pkt, 5.0 - 36 pkt.
Laboratories
Laboratory no. 1
Description: Introduction to the numerical integration & solving the systems of equations.
In the picture: sir Isaac Newton
Laboratory no. 2
Description: Introduction to the numerical methods of solving some simple differential equations. Modeling the single population with logistic equation. Deterministic chaos.
In the picture: Leonhard Euler
Laboratory no. 3
Description: Introduction to the numerical methods of solving systems of ordinary differential equations. Modeling multiple populations with Lotka Volterra system. Phase portraits analysis.
In the picture: Carl Runge, Martin Kutta
Laboratory no. 4
Description: Introduction to the numerical methods of solving partial differential equations. Modeling diffusion and Turing patterns formation.
In the picture: Alan Turing
Assignments
Solutions
Projects
Kilka dodatkowych materiałów ode mnie, które mogą pomóc zrobić dobry projekt
Po pierwsze to GitHub, naprawdę polecam zrobić ten projekt w obrębie jednej z najpopularniejszych platform kontroli wersji. Tutaj macie link do poradnika jak zacząć, a tutaj krótki artykuł o najlepszych praktykach przy korzystaniu z GitHuba. Jeżeli ktoś bardzo boi się terminala to jest też GitHub Desktop, link daję tutaj + tutaj poradnik jak zacząć korzystać z GitHub Desktop.
Po drugie to raport proponuję pisać korzystająć z Overleafa - platformy online do kompilacji i przechowywania kodu LaTeX-owego. Dosyć popularne narzędzie. Tutaj link do tutoriali.
Jak ktoś ma ochotę to podaję też link do Streamlita, w którym można zrobić aplikację webową używając tylko i wyłącznie pythona :-). Platforma ma dosyć aktywne forum, na którym jest mnóstwo rozwiązań problemów technicznych, także pisanie appki idzie z reguły dość szybko. Tutaj link do forum.