Rohelise Kooli blogi
Tilsi Muumi rühmas ehitati koos lastega munakarpidest mängumaja, et tutvustada taaskasutuse ja keskkonnasõbralike valikute olulisust. Lapsed said praktilise kogemuse, kuidas näiliselt tarbetust materjalist luua midagi uut ja põnevat. Tegevus toimus mängulises õhkkonnas ning arendas laste loovust, koostööoskust ja käelist tegevust. Ühiselt tegutsedes arutlesime ka prügi sorteerimise ja looduse hoidmise üle, toetades Rohelise Kooli põhimõtteid.
Lepatriinu maja osales 25. novembril Rohelise kooli programmi raames toimuval üle Eestilisel mänguasjavahetuskampaanial: “Anna oma mänguasjale uus elu!”,
Mänguasjavahetuse eesmärk on vähendada tarbimist ja jäätmeteket, õpetada lastele ja noortele taaskasutuse ning jagamise väärtust ja tugevdada kogukonnatunnet. Laste kaudu jõuab mõju ka teiste pereliikmeteni.
Osales 7 aiarühma, 88 last tõid oma kodudes mänguasjavahetusse pisut üle 200 mänguasja, mille hulgas oli ka 7 lauamängu ja 3 raamatut. 25.11.2025
1.detsembri hommikul alustasid Mesimummu maja koolieelikud sõitu Kiidjärve külaliskeskusesse, et osaleda RMK programmis "Jõulupuu lugu". Bussi saabudes ootas rühma päkapikk Epp, kelle järel astudes algas matk kaunis looduses. Matkarajal vaadeldi hilissügist loodust ja lahendati erinevaid ülesandeid. Lapsed said näiteks teada, kuidas erinevates maades kutsutakse jõuluvana ja millised on erinevad jõulukombed. Lõhnamängus tehti kindlaks piparkoogi, kaneeli, kohvi ja kuusepuu aroomid. Edasi suunduti siseruumidesse, kus lapsed said uurida loomade topiseid. Koos päkapikuga meisterdas iga laps endale ka jõuluehte.
Programm lõppes ühise grillimisega, mis pakkus lastele palju rõõmu ja elevust.
Vahva õppekäik Kiidjärvel tõi lastele hulgaliselt uusi teadmisi, jõulutunnet ja toredaid mälestusi, mis jäävad kindlasti kauaks meelde.
Sinilille projekt "Me loome Maailma". Lapsed kasutasid kogu projekti vältel taaskasutusmaterjale. Koostöös lastega valmis meie kodulinn. Oma panuse andsid lapsevanemad, kellega koos valmis iga lapse kodumaja. Projekti jooksul arenesid laste matemaatilised oskused (loendamine, suuruste võrdlemine, ruumiline mõtlemine) ja teemakohane sõnavara. Lapsed õppisid sõlmima kokkuleppeid, arvestama kaaslaste arvamusega ning tegema valikuid ning neid põhjendama. 25.1
Lapsed teavad ütlust, et pole halba ilma, hoopis valed riided! Tänasel rahvusvahelisel õuesõppepäeval oli eriti sobilik liituda Tartu Ülikooli liikumislabori üleskutsega- õppida ja mängida õues! Loendati oksi ja meisterdati onni, tuletati meelde puude nimetused ja sinna juurde kuuluvad lehed, oldi meistrid kunsti loomisel, selgeks saadi koduloomade nimetused ja korrati üle luuletused. Ühesõnaga- õppida õues saab kõike, kõikjal ja väga põneval viisil. 07.11.2025
Väikese My lapsed ja õpetajad veetsid vahva hommikupooliku Soojärve talus. Lapsed olid elevil ja rõõmsad -saime sõpradeks angoora jänesega, minikitsedega, eesel Othelloga ning Kihnu maatõugu lammastega. Püstkoja ehitamise teooriatarkused on samuti teada, ehk meisterdame endalegi vahva onni! 11.11.2025
Väikese My rühma projekt "Väike laps, väike laps, astub sügisesse naks!" innustas uurima, kuidas ennast soojalt riidesse panna, et õues oleks hea olla ka siis, kui tuul puhub ja vihma tibutab.
Käisime jalutamas ja vaatasime, kuidas puudel muutuvad lehed värviliseks ja kuidas nad lõpuks maha kukuvad. Leidsime looduses palju põnevat – lehti, käbisid, oksi ja kastanimune. Need panime taskusse või korvi ning tõime rühma meisterdamiseks.
Rääkisime lindudest ja loomadest – kes lendab soojale maale, kes jääb siia ja kes poeb talveks pessa magama.
Projekti lõpetuseks meisterdasime kodus koos peredega toredaid sügisasju. Need tõid meie rühma palju rõõmu ja värve!
Meie õpetaja Piia nobedate näppude vahel valmis Mesimummi sõimerühma õuealale piimakottidest vaip. Vaibameistri sõnul tuli lasteaias pakendina üle jäänud piimakotid esmalt hoolikalt pesta ja kuivatada, seejärel lõigata kottidest 1 cm laiused ribad. Uskumatu, aga ühest kotist sai 6,5-7m heegeldamismaterjali. Antud vaiba heegeldamiseks kulus üle 50 piimapaki. 26.09.2025
07.oktoobril käisid Kullatriinud Karilatsi Vabaõhumuuseumis leivapäeval. Muuseumi pedagoog Marge Luude viis rühmatäie lapsi tagasi aega, kus polnud elektrit ja poes leiba ei müüdud - iga perenaine küpsetas leiba ise. Leiva teekonna põllult lauani said lapsed ise läbi teha. Mängudega kinnistati rukki, kaera, nisu ja odra kasutamist toiduks. Õppereis lõppes tuuleveski külastamisega, kus julgemad kõige kõrgemale julgesid ronida. Lusti uhketel puidust vahenditel mängides jagus bussi saabumiseni. Oma Lepatriinusse jõudes tundsime suus ikka veel sooja leiva mõnusat mekki.
Kullatriinud otsisid kulda? Mitte päris, aga kuldaväärt käik oli küll! Päikeselisel 10. septembrikuu päeval toimus Kullatriinude bussireis Piusale. Enamus lastele oli Piusa koobaste ja karjääri külastamine esmakordne kogemus. Meid võttis vastu Piusa külastuskeskuse õpetaja Sirje. Õpperajal juhtis õpetaja laste tähelepanu loodusele, mis erineb Põlva ümbrusest. Nelja tunni sisse mahtusid õpperada, liivakarjäär, liivakoopad, film, liivapudeli meisterdamine, piknik ja vaba mäng. Piknikul söödi lapse omavalmistatud võileibu ja maiustati kokkade küpsetatud kaneelirullidega. 11.09.2025
Sinilille rühma avastusretk looduses- Väljasõit Taevaskotta – Putukaprojekti lõpetamine.
Väljasõidu eesmärk oli tähistada ja kinnistada putukaprojekti käigus omandatud teadmisi looduslikus keskkonnas.
Õppekäik Taevaskotta andis võimaluse rakendada varem õpitud teadmisi putukate kohta, jälgides nende elupaiku, käitumist ja kohastumusi looduses. Lisaks aitas ühine väljasõit arendada koostööoskust läbi meeskonnatöö ja ühistööde looduses.
Selline kogemus aitas loodust sügavamalt tajuda ja selle mitmekesisust hinnata.
Täname retkejuhti Epp Metsaluike 12.06.2025
Ütleb multikast Puhh, et hommikused külaskäigud pole mitte asjatud:) Alanud on tegus ja toimekas õppeaasta ja meiegi väikesed käivad külas ja väljasõitudel.
Rohetriinude rühm külastas Alaveski Loomaparki. Lapsed nägid mitmeid metsloomi ja -linde oma silmaga esimest korda ning kuulasid hoolega loomapargi perenaise pajatusi loomade päritolu, elukommete ja iseloomude kohta. Laste lemmikuteks osutusid, muude vahvate loomade kõrval karu hüüdnimega Paksu; ilves, kes elas koos kodukassiga; paabulinnud ning armsad ja sõbralikud ninakarud. Lapsed panustasid loomade eest hoolitsemisse võttes kaasa piletiraha ja loomadele söögipoolist. Väljasõit oli õpetlik ning häid emotsioone pakkuv, sest laste silmad säravad veel praegugi, kui loomapargis nähtut meenutame. Aitäh Alaveski Loomapark, et pakute kodu päästetud loomadele ning võimalust neid vaadelda ja nende kohta rohkem teada saada. 11.09.2025
Muumioru majas toimusid vahvad õuepäevad, mil lapsed veetsid kaks sisukat päeva hommikust õhtuni õues.
Meisterdati, mängiti põnevaid mänge, söödi ning magati värskes õhus. Rõõmsad näod ja rohkelt liikumist tegid neist päevadest tõelise elamuse!
05.06.2025
Roosatriinude rühm külastas Alaveski loomaparki, kus neid võttis vastu väga tore talu perenaine, kelle talus elab rohkem kui 20 erinevat liiki loomi-linde. Kõige enim meeldisid lastele karumõm-mikud Paksu ja Harry, keda sai päris lähedalt vaadata, samuti sai näha ilveseid, kes muidu looduses ennast näidata ei taha.
Ringkäigul nägid lapsed veel toredaid kitsi ja lambaid, keda sai toita kaasavõetud leiva ja porganditega. Toredate lugude saatel vaadati nugist, küülikuid, okassigu, miilusid, oravaid ja vallatuid ninakarusid.
Paabulind oma uhket saba seekord ei näidanud, aga palju elevust pakkusid erinevad kakulised, kodukanad ja pärlkanad.
Oli tore ja õpetlik päev. 23.05.2025
03.juunil toimus Mesimummi hoovialal Laste Heaolupäev, mille korraldamine sai teoks tänu Rohelaadal teenitud tulule. Lapsi rõõmustasid vahvad mängujuhid Pipi ja Lotte, kes jagasid oma energiat läbi mängu ja lusti nii väikestele kui ka suurtele. Koos Pipi ja Lottega tegime suure aplausi kõige kiirematele Mesimummi jooksulastele Põlva jooksupäeval. Tantsudest ja mängudest aitas taastuda jahutav jäätis ja tervislikud ampsud. Edasi kulges pidu rahulikumas tempos, sest lapsed said arendada oma loovust, osavust ja fantaasiat Pisila Puidupesa mängu- ja tegevuslaudade taga. Mesimummi tööpere on tänulik kõigile, et saime lastele korraldada sellise rõõmsa päeva!
Kollatriinude pardimunade projekt sai alguse ühest koos vaadatud videost ja lastele antud lubadusest- panna munad inkubaatorisse. Tekkisid küsimused: kust saame inkubaatori, kust saame munad ja kuidas see munade haudumine ikkagi käib. Aleks tõi vanaema käest inkubaatori, munad saadi pardikasvatajalt. Seejärel uuriti, mida peab tegema selleks, et munadest areneksid tibud. Saadi teada, et munad tuleb panna inkubaatorisse ning jälgida, et seal oleks soe ja niiske. 21. aprillil pandigi munad inkubaatorise ja algas pikk ning kannatust proovile panev ootamine. Midagi ei juhtunud, munad olid inkubaatoris ja kollatriinud joonistasid iga päev tabelisse muna. 19. mai oli ootamise 28. päev. Hommikul lasteaeda tulles oli inkubaatorist kuulda piiksumist. Kuuest pardimunast koorus kaks imekena ja armast väikest pardipoega- Lolo ja Pepe, kes jätkavad oma suureks kasvamist ilusas ja pardisõbralikus talus. Toredat sirgumist ka meie poolt! 22.05.2025
Siis, kui saabuvad ootamatud üllatused:) Saime üllatuskõne põllumajandusettevõttelt Scandagra Eesti AS, kes soovis väikestele lepatriinukatele kinkida taimekasti koos sinna juurde kuuluva vajalikuga- muld, katteloor, seemned! Täna oli see vahva hommik, kus kingitus saabus ja meie saime öelda Aitäh! 19.05.2025
Meelespea rühm võttis osa Kiidjärve külastuskeskuse programmist "Kevadet märkamas". Lastele meeldis kõige rohkem mööda köit üles ja alla ronida, putukate otsimine, memori mäng ja kevadine telefonimäng. Lapsed viskasid vette paadid oma salasoovidega, mis pidid ka täituma. Aitäh Kiidjärve Külastuskeskusele!
Meie esimene ühine kevadine rohelaat- perepäev sai teoks 15.mail, mil tähistatakse ka rahvusvahelist perepäeva.
Ürituse eesmärkideks olid lasteaialaste roheteadlikkuse suurendamine, keskkonnateadlike tegevuste lõimimine lasteaia igapäevaellu, lastevanemate ja kogukonna kaasamine rohelaada-perepäeva tegevustesse ning aidata lastel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks inimesteks.
Põlva Lõunakaare Lasteaed on liitunud ülemaailmse keskkonnaharidusliku programmiga “Roheline kool”. Rohelaat toimus KIKi rahastatud rohetehnoloogiate tutvustamise projekti raames “Biojäätmete sorteerimine Põlva Lõunakaare Lasteaias”.
Ettevalmistused täies hoos algasid kõigis majades juba veebruaris: külvati seemned mulda, rohetiim pidas koosolekuid ja kavandas ürituse plaani, kõik targad ja rohelised mõtted läksid käiku. Kaasatud olid lastevanemad ja lapsed. Lapsed olid kaasatud protsessi algusest lõpuni - nad panid mulda pottidesse, külvasid seemneid, aitasid õpetajatel tärganud taimi pikeerida ja muidugi hoolitsesid taimede eest suure armastusega. Usume, et sellise tegevuse tulemusena sirgub meie lasteaiast nii mõnigi rohenäpp või isegi aednik.
Laatadel on alati ka laulu, tantsu ja pillimängu- õpetajad koos muusikute ja liikumisõpetaga valmistasid ette suurepärase kontserdi. Mõlemas majas tuli esitlusele ka roheräpp, mille sõnade autor on Põlva Lõunakaare Lasteaia Lepatriinu maja õpetaja Svetlana Roht. Lapsed ja õpetajad olid koos ühises räppimise hoos.
Kontsert kuulatud, vaadatud, suundusid pered uudistama taimi. Me ei hoolinud vihmast, millel rahumeeli sadada lasime, kauplesime seekord hoopis õnnestunud siseturul. Põhieesmärk oligi laadal müüa omakasvatatud taimi. Mesimummi majas müüdi põhiliselt suvelillede istikuid, näiteks tsinniaid, õlelilli, tageteseid, betuuniaid, saialilli, lisaks ka kuumaasikaid ja maitsetaimi ning salateid. Valikus olid isegi mõned toalilled. Lepatriinu majas oli suurem rõhk köögivilja taimedel. Laadalised said osta erinevaid tomati-, paprika-, kurgi- ja maitsetaimi ning ka mõningaid lilli. Jääb vaid soovida, et ostetud istikud nüüd hästi kasvaksid ja suvel rõõmustaksid nii saagi kui iluga.
Tore ja meeliliigutav oli kuulda koolieelikust tütarlapse vestlust emaga, millist toalille osta ja kuhu lilleke kodus kasvama panna. Lapsel oli oma arvamus ja veendumus, et lill läheb aknalauale, sest seal saab ta valgust.
Peale taimemüügi olid sisse seatud kohvikud, kus lauad lookas heast- paremast. Maitsva toidukauba autoriteks olid meie köögipere, rühmad ja lastevanemad. Küsimusele, mis kaup läks kõige paremini, vastati, et absoluutselt kõik. Seda oli ka näha, sest pooleteise tunniga olid peaaegu kõik küpsetised müüdud.
Meie esimene rohelaat oli menukas ja rõõmsakoeline. Usume, et püstitatud eesmärgid said täidetud ja kannavad vilja. Loodame, et rohelaadast saab meie iga-aastane traditsioon. Tänulikkus ja rahulolu peegeldus lahkuvate laadaliste nägudelt. Esimese roheürituse võib arvata väga hästi kordaläinuks. Rohelaada õnnestumise ja püstitatud eesmärkide täitumise taga oli üksmeelselt ja usinalt tegutsev lasteaiapere. Täname laadajuhte, rohelise mõttelaadiga Prügikolle Enet ja Terjet, kes rõõmsalt ning nalja visates rohelist õhtupoolikut juhtisid ning kõiki keskkonnateadlikkusele manitsesid. Täname muusikaõpetajaid Piretit ja Maret, liikumisõpetaja Urvet, esinejaid, taimekasvatajaid, kokkajaid-küpsetajaid, müüjaid, ostjaid, uudistajaid, helitehnik Hannot, usinaid lastevanemaid, keda oli igal pool askeldamas näha. Aitäh Põlva Lõunakaare Lasteaia juhtkonnale, kes meid igati toetasid, abistasid ning suuna kätte näitasid. Olge tänatud kõik, kes toreda õhtupooliku õnnestumisele kaasa aitasid. Koostöös peitub jõud!
Rohelaadal teenitud tulu kasutatakse lastele ühe vahva ja südantsoojendava heaolu päeva korraldamiseks. Enne töö ja pärast lõbu.
Kui sa paned taime mulda,
natukene vaeva näed,
sügisel saad vastu kulda,
rõõmsa, rohelise väe…
Põlva Lõunakaare Lasteaia tööpere nimel
liikumisõpetaja Urve Vares ja õpetaja Ave Mattus
Foto:Kadri Veskioja
15.05.2025
Teeme ära? Teeme ära! Ja tegimegi ära! Sel nädalal on Lõunakaare pere elanud Teeme ära talgutrallis, mida on saatnud lumi, tuul, vihm, päike ja palju häid emotsioone. Meie kõikide majade õuealad on saanud värskendust heakorratöödega. Valmis on ehitatud rühmadele taimekastid, bussid, vagunid, rallirajad ning paljugi muud põnevat. Ja seda ikka koostöös meie vahvate ja abivalmite peredega. Aitäh kõikidele vanematele ja töötajatele panustamast aja ning rõõmuga. Eriline tänu meie "maitsvatele" kokkadele, kes kandsid hoolt talguliste heaolu eest. Kummardus ja aitäh #Ecosauna Project OÜ-le, kes toetasid meid taimekastide materjaliga. 07.05.2025
Teeme ära? Teeme ära! Ja tegimegi ära! Sel nädalal on Lõunakaare pere elanud Teeme ära talgutrallis, mida on saatnud lumi, tuul, vihm, päike ja palju häid emotsioone. Meie kõikide majade õuealad on saanud värskendust heakorratöödega. Valmis on ehitatud rühmadele taimekastid, bussid, vagunid, rallirajad ning paljugi muud põnevat. Ja seda ikka koostöös meie vahvate ja abivalmite peredega. Aitäh kõikidele vanematele ja töötajatele panustamast aja ning rõõmuga. Eriline tänu meie "maitsvatele" kokkadele, kes kandsid hoolt talguliste heaolu eest. Kummardus ja aitäh #Ecosauna Project OÜ-le, kes toetasid meid taimekastide materjaliga. 06.05.2025
Teeme ära? Teeme ära! Ja tegimegi ära! Sel nädalal on Lõunakaare pere elanud Teeme ära talgutrallis, mida on saatnud lumi, tuul, vihm, päike ja palju häid emotsioone. Meie kõikide majade õuealad on saanud värskendust heakorratöödega. Valmis on ehitatud rühmadele taimekastid, bussid, vagunid, rallirajad ning paljugi muud põnevat. Ja seda ikka koostöös meie vahvate ja abivalmite peredega. Aitäh kõikidele vanematele ja töötajatele panustamast aja ning rõõmuga. Eriline tänu meie "maitsvatele" kokkadele, kes kandsid hoolt talguliste heaolu eest. Kummardus ja aitäh #Ecosauna Project OÜ-le, kes toetasid meid taimekastide materjaliga. 05.05.2025
Mesimumm ja Lepatriinu ühendasid nutijõud ja koostasid ühiselt Navicup nuti-matkaraja, kus Lõunakaare lapsed said osaleda munadepühast kevadpühani. Matkaraja eesmärgiks oli märgata kevade tunnuseid, tutvuda huvitavate kohtadega Põlvas ning pakkuda võimalust koos perede ja sõpradega aktiivselt liikuda. Aitäh eestvedajatele- Kadri Kooser ja Maiki Kruuda. 06.05.2025
Sinitriinude, Sinilille, Kannikese, Karikakra ja Rukkilille rühmade pered ja õpetajad ühinesid Kuusakoski kampaaniaga Rohejaht, mis algas 1. oktoobril 2024 ja lõppes 31. märtsil 2025. Olulisemaks eesmärgiks oli lasteaialaste ja kooliõpilaste keskkonnateadlikkuse suurendamine ning taaskasutuse ja jäätmete sorteerimise vajalikkuse teadvustamine.
Vanemate abiga kogusid Sinitriinud 5000 ja Mesimummi rühmad kokku 2000 küünlaümbrist, mis lähevad ümbertöötlemisele.
Projekti käigus said lapsed teada, et küünalde ümbriseks kasutatav alumiinium ei lagune prügimäel või looduses mitte kunagi. Isegi väikese koguse küünlaümbriste kokkukogumine annab märkimisväärse panuse looduse hoidmisesse.
Aitasime küünlaümbriseid kogudes kõik koos läbi taaskasutuse vähendada süsinikdioksiidi saastet, reovete teket ja prügilas ladustatavaid jäätmeid!
Suured, suured tänud osalejatele! 11.04.2025
Oleme väga põnevil, õnnelikud ja tänulikud, et Mesimummi koridoride seinu kaunistavad nüüd looduskaunid maalingud. Aitäh, Epp Metsaluik! 24.03.2025
Oleme oma majades liigiti prügi sorteerinud juba mõnda aega. Seoses Rohekooli tegemistega oleme selle teema veelgi rohkem fookusesse võtnud. Ja nüüd on meil lisaks bio- ja vermikompostritele ilusad ning praktilised prügisorteerimisjaamad. 08.04.2025
Neljapäeval 27. veebruaril tähistasime oranžitriinude rühmas sooja kampsuni päeva – nii lapsed kui õpetajad tulid lasteaeda, seljas soojad kampsunid. Lapsed olid väga põnevil, et saavad teistele enda lemmikut kampsunit näidata. Arutasime erinevatel teemadel - energiasäästlikkus, kuidas kampsuneid tehakse ja mis lastele enda kampsuni juures kõige rohkem meeldib. Lapsed võrdlesid kampsuneid ja tõid välja erinevusi – kellel pehmem, värvilisem, suurem. Lapsed joonistasid paberil kampsunitele mustrid ja värvisid need ära, rühma uks täitus vahvate värviliste kampsunitega. 27.02.2025
Me armastame lund, lustida ja mängida ning see on suurepärane põhjus kokku saada! Kuna lumi ja lumememmed sulavad suisa turbokiirusel, siis tähistasime juba täna ülemaailmset lumememmepäeva- ikka hoovilusti hoos ja perega koos:) 16.01.2025
Eile toimetas Muumioru pere koos lastevanematega Valgesoo rabas. Toimus lustakas perepäev, kus kohtuti Muumi, jänese, rebase ja karudega. Iga loomake rõõmustas lapsi vahva tegevusega. Ilmaprogoos ei olnud kiita, kuid siiski direktor Kätlini öeldud sõnad läksid täppi: "Lõunakaare lasteaia tegemistel hoiavad inglid alati silma peal". Õhtu lõppes lõkke ääres, kus sõime grillvosti ja jõime sooja teed. Selle üritusega püstitasime Muumioru maja rekordi, kus toimetas 63 osalejat. Täname vanemaid, et veetsite meiega ühe toreda päeva. 15.11.2025
Seoses meie KIKi projektiga "Biojäätmete sorteerimine Põlva Lõunakaare Lasteaias" läbisid kõik projektis osaleda soovinud rühmade lapsed ja täiskasvanud vermikompostimist tutvustava koolitusprogrammi. Programmi käigus said osalejad teada, mida vihmaussid söövad ja kuidas nende elu kompostris võimalikult mugavaks teha. Lapsed said uurida vihmausse luubiga ning täiskasvanud vajalikke näpunäiteid vermikompostimisega alustamiseks. Täname Tartu Loodusmaja juhendajaid Ailit ja Liinat ülevaatliku ja huvitava programmi eest! 22.10.2024
Lõunakaare KIK projekt "Lasteaialaste rohetehnoloogia teadlikkuse suurendamine" kogub aina tuure. Täna avas Muumioru maja pidulikult oma uue kiirkompostri kodumaa hümni saatel. Lõigati läbi lint ja kõik lapsed said ka kompostrisse piiluda. Toimus hariv ülevaade sellest, mida me võime siia panna ja mida ei tohi. Lõpetuseks riisuti õuealalt lehti ja esimene väike kogus lehti läks kompostrisse. Piduliku sündmuse lõpetas väike kommiamps. 07.10.2024
Reedel, 18.oktoobril esitas Lepatriinu maja OMA-teater lasteetenduse "Pokupere prügirong". Etenduse läbiv teema oli igati Rohelisele Koolile sobilik- loodushoid ja jäätmete sorteerimine. Lapsed said kaasa mõelda ja uusi teadmisi, kuidas hoida loodus meie ümber puhtana, kuidas sorteerida prügi ja jäätmeid. Etenduse käigus jagati kõikidele rühmadele stiilsed vermikompostrid, et kõik saaksid katsetada vermikompostimisega.
*Vermikompostri näol on tegemist konteineriga, milles kompostiussid muundavad rühmas tekkivad biojäätmed vermikompostiks, millega hiljem taimi kasvatada. 21.22.2025
Loome enda ümber puhtama maailma! Maailmakoristus algab väikese inimese jaoks ikka enda ümbrusest. Meie, Mesimummid, kogusime kokku koledat prügi oma lasteaia ümbrusest, meie metsast matkaradadelt ja tänava äärest. Prügi oli päris palju, nii et me kõigi kotid said pungil prahti täis. Lapsed olid elevil ja õnnelikud, et meie mets sai puhtaks ja prügi sai õigesse kohta! 20.09.2024