Głównym celem wystawy jest edukacja. Ekspozycja ma na celu propagowanie wiedzy. Skupia się na tematyce z dziedziny optyki, ale obecne są również eksponaty poruszające kwestie natury światła lub neurologii człowieka.

Wystawa została stworzona z myślą o wszystkich osobach, które mają w sobie ciekawość świata. Celem wystawy jest poszerzenie, przypomnienie lub przybliżenie wiedzy z dziedziny optyki. Część eksponatów porusza również inne problemy fizyczne (natura światła) lub neurologiczne (budowa ludzkiego układu nerwowego).

W łatwy i przystępny sposób, w myśl nieśmiertelnej zasady „ucz bawiąc” wystawa przybliża nam zagadnienia z dziedziny optyki. Wśród eksponatów znajdziemy te poświęcone tworzeniu kolorów, rozszczepianiu światła, pryzmatom czy budowie oka. Czeka nas również mnóstwo zabawy z iluzjami, krzywe zwierciadła, lustra fenickie (weneckie) oraz sporo zadań związanych z rysowaniem w nietypowych sytuacjach.

Wystawa skierowana jest do grup szkolnych i rodzin z dziećmi od 8 roku życia, ale doskonale odnajdą się na niej również osoby starsze. W końcu ciekawość świata nie jest li tylko przywilejem młodości.

Zapraszamy, do wspólnej (naukowej) zabawy!