Професійна освіта педагога

За ініціативи «CyberSecurity Step-by-Step 2019-2020» педагоги з інформатики закладів загальної середньої освіти, професійно-технічних закладів освіти та коледжів разом з учнями мають чудову можливість підвищити рівень знань з питань безпечного використання цифрових технологій на курсі «Вступ до кібербезпеки».

Навчальний курс розроблено компанією Cisco, розрахований на 17 академічних годин та схвалений Міністерством освіти і науки України для викладання в закладах загальної середньої освіти.

Набуті знання учні можуть проявити на Всеукраїнських змаганнях «Cisco Кіберзмаг – 2020», що відбудуться у лютому-березні 2020 року в два етапи: онлайн та очно.

Учні, які успішно закінчать навчання з курсу, матимуть можливість продовжити його дистанційно на курсі академій Cisco наступного рівня складності «Основи кібербезпеки» та отримати практичний досвід під час майстер-класів.

Педагоги отримані знання можуть застосовувати для подальшого викладання курсу «Вступ до кібербезпеки» у закладах освіти.

Навчання для учнів та педагогів безкоштовне.

Педагоги запрошуються пройти дистанційне навчання за рахунок гранту Фонду Спільноти Кремнієвої долини.

Реєстрація триватиме з 16 по 22 вересня, навчання закінчиться – 15 жовтня 2019 року.

ФАКУЛЬТЕТ СОЦІАЛЬНОЇ ТА ПСИХОЛОГІЧНОЇ ОСВІТИ Уманського державного педагогічного унівеситету імені Павла Тичини оголошує набір на курси підвищення кваліфікації для соціальних педагогів, психологів, практичних психологів та викладачів закладів вищої освіти всіх рівнів акредитації.


Видавництво "Ранок" пропонує долучитися до Всеукраїнського онлайн-марафону «НУШ: Починаємо навчальний рік впевнено».

4, 5 та 6 вересня з 11:30 ви матимете змогу почути найкращих спікерів. Серед них — автори підручників, тренери Microsoft та експерти EdCamp, які говоритимуть про особливості навчання дітей у 1-3 класах. Усі вони будуть ділитися власним досвідом і висвітлювати тенденції, що спостерігаються у сфері освіти.

До участі в марафоні запрошуємо вчителів початкової школи, методистів та усіх небайдужих освітян.

Дистанційний курс “Цифрові інструменти формувального оцінювання” створений для педагогів, які мають бажання розібратися з принципами формувального оцінювання та опанувати навичками створення інструментів оцінювання засобами Plickers, Kahoot, Triventy.

Із 19-23 лютого 2019 року відділ STEM – освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» спільно з ТВО «Видавничий дім «Освіта», КВНЗ «Університет менеджменту освіти» проводять дистанційну зимову сесію «STEM – школа – 2019» .Її мета – ознайомлення педагогічної громадськості з інноваційними освітніми технологіями, необхідними для реалізації концептуальних засад Нової української школи, створення платформи для спілкування, пошуку і підтримки перспективних наукових ідей щодо розвитку STEM-освіти в Україні.

27 лютого 2019 року 16:00

Участь безкоштовна. За підсумками вебінару можна замовити сертифікат Дистанційної Академії

28 лютого 2019 року 16:00

Для усіх бажаючих дізнатися дієві способи візуалізації інформації, — серія майстер-класів від Дистанційної Академії.

Ми познайомимося з різними онлайн-інструментами для створення інтерактивних відеороликів.

Навчимося створювати за допомогою сервісів web 2.0 інтерактивне відео різних типів: відеоролики з поясненнями і коментарями, відеоопитуваннями, вікторинами.

22 лютого 2019 року 16:00

Для усіх бажаючих дізнатися дієві способи візуалізації інформації, — серія майстер-класів від Дистанційної Академії.

- Як захопити слухачів під час подачі інформації?

- Як систематизувати велику кількість інформації та виділити головне серед нескінченого потоку текстів?

- Чи замислювалися ви про те, чому здібні учні часто показують недостатній рівень під час контролю знань?

- Як навчитися формувати критичне мислення за допомогою картинки?

Про все це ми поговоримо під час чергового вебінару та навчимося за допомогою спеціальних додатків для створення інфографіки візуалізувати дані для уроків і не тільки.

21 лютого 2019 року 16:00

Для усіх бажаючих дізнатися дієві способи візуалізації інформації, — серія майстер-класів від Дистанційної Академії.

Пропонуємо ознайомитися з програмним середовищем для створення інтелект-карт online та offline, а також з’ясувати переваги їх застосування у навчальному процесі.

29-30 січня 2019 року

ВГ «Основа» пропонує вам долучитися до абсолютно нового формату звичного Інтернет-марафону – «”Пряма лінія” з тренерами НУШ». Він передбачає якісно інший підхід до класичних веб-зустрічей.

Ми так само пропонуємо високий рівень освіти, неординарних спікерів – фахівців з питань НУШ, висвітлення найактуальніших тем, а також можливість отримати сертифікат.

Разом з цим у вас з’явилась можливість прямо спілкуватися зі спікером та іншими студентами. Пишіть запитання у чат або самостійно озвучте його через аудіодзвінок.

13 грудня 2018 року о 15.30

Виїзне засідання Київських Студій гуманної педагогіки

Тема: "Рівновага в екстремальній ситуації"

м.Київ, бульвар Лесі Українки, 23-Б, Dec Eduсation (3-й поверх). Триповерхова будівля прибудована біля будинку №23, вхід з бульвару Лесі Українки. Їхати до станції М «Печерська»

16 листопада 2018 року

Команда «Prometheus» запрошує всіх охочих на зустріч із співавторами курсу «Критичне мислення для освітня» — доктором педагогічних наук, професором кафедри історії України, керівником сектора лабораторії модерної історії України та інноваційних освітніх технологій Запорізького національного університету Сергієм Терно та директором СШ №148 ім. Івана Багряного м. Києва, членом Колегії Міністерства освіти і науки, медіатренером, медіааналітиком, консультантом медіаосвітніх проектів Сергієм Горбачовим на конференції «Змішане навчання: Медіаграмотність для освітян».

Конференція відбудеться у Києві у приміщенні Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (пр-т Перемоги, 37, 1 корпус, Зала засідань Вченої ради) і буде присвячена запуску курсів із медіаграмотності на платформі «Prometheus», подальшому впровадженню змішаного навчання у навчальний процес в Україні, обміну досвідом між науковою спільнотою, заохоченню освітян до опанування новітніх освітніх технологій.

Для участі, будь ласка, зареєструйтесь за посиланням https://goo.gl/forms/lkYXeFpOUtJfgL2K2

Участь в конференції безкоштовна. За результатами всі учасники одержать сертифікати.

30 жовтня – 4-й міжнародний Інтернет-марафон на тему: «Кращі освітні практики. Досвід Ізраїлю». Фахівці з Ізраїлю поділяться напрацюваннями та досвідом викладання, дадуть рекомендації в контексті реформи освіти України.

Топові теми марафону:

• Інклюзія в освіті.

• Основи підприємництва та розвитку soft skills.

• Технології сумісного навчання на основі текстів.

31 жовтня, 1, 2 листопада – вебінари від українських спікерів! Ми продовжуємо покращувати та осучаснювати систему освіти, тому обрали найактуальнішу тему: «Змінюємо школу разом: новий освітній простір та сучасні технології».

3 дні потужних вебінарів, 3 лінії педагогічного розвитку:

1. Початкова школа: НУШ – 2й рік навчання.

2. Вебінари від фіналістів конкурсу Global Teacher Prize Ukraine.

3. Найгарячіші питання освіти України: вебінари для вчителів усіх категорій та адміністрації школи.

19 - 21 листопада 2018 року

НАВЧАЛЬНО-ДЕМОНСТРАЦІЙНІ СЕСІЇ

«Інноваційні методи викладання, навчання й менеджменту:

новітні світові та європейські практики»

ДЛЯ ОСВІТЯН - викладачів, вчителів, керівників навчальних закладів, менеджмерів осітньої сфери, розробників і дослідників освітніх технологій

(у рамках Х Міжнародного форуму "Вища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору»")

для освітян - викладачів, вчителів, керівників навчальних закладів, менеджмерів осітньої сфери, розробників і дослідників освітніх технологій

8-9 листопада 2018 року запрошуємо науковців, педагогічних працівників усіх рівнів освіти, методистів, фахівців у галузі інформаційних технологій та прикладних дисциплін, фахівців навчальних центрів і бізнес-структур, управлінців і керівників закладів освіти.до участі в ІV Міжнародній науково-практичній конференції «STEM-ОСВІТА: СТАН УПРОВАДЖЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ»

Наукова тематика конференції охоплює такі проблеми:

 1. Науково-теоретичні аспекти STEM-освіти
 2. STEM-освіта: розвиток, досвід, перспективи
 3. Підготовка педагогічних кадрів та освіта дорослих

Програмою роботи конференції передбачено проведення освітнього форуму, наукових дискусій на сесійних засіданнях, майстер-класів, презентацій досвіду роботи, навчального обладнання, обговорення та прийняття резолюції конференції.

Форми участі в конференції: - очна (необхідно до 1 листопада заповнити реєстраційну анкету за посиланням: https://goo.gl/forms/qa3KlsTQRvobrNfx1

 • заочна ( необхідно надіслати тези доповіді, статтю, відео виступ до 15 жовтня 2018 року на електронну адресу: stemosvita@gmail.com з темою листа «Публікація. STEM-конференція»).

З 1 листопада по 28 листопада 2018 року

Український переклад найпопулярнішого в світі онлайн-курсу «Навчаймось вчитись!» — це можливість одержати доступ до неоціненних навчальних методів від провідних експертів у математиці, літературі, природничих науках, музиці та спорті. Разом ми дізнаємось, як наш мозок використовує два абсолютно різні способи навчання та як групує інформацію. Ми обов’язково поговоримо про ілюзії в навчанні та ефективні способи запам’ятовування інформації. Опануємо мистецтво не гаяти час та зануримось у наукові дослідження стосовно найефективніших способів вивчення складних тем. Завдяки цьому курсу ви зрозумієте, як покращити ваші навички навчатися новому, а, значить, і все своє життя!


23-25 жовтня 2018 р. відбудуться Десята міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» та Восьма міжнародна виставка освіти за кордоном «World Edu» в Київському Палаці дітей та юнацтва (вул. І. Мазепи, 13).

Участь у виставці підтвердило 545 учасників із 25 регіонів України, Чехії, Словаччини, Польщі, США, Болгарії.

Роботу виставки супроводжуватиме змістовна тематична програма, зокрема, відбудуться 68 конференцій, презентацій, семінарів, круглих столів, майстер-класів, панельних дискусій, воркшопів тощо.

ПРОГРАМА РОБОТИ на офіційному сайті виставки за посиланням http://innovosvita.com.ua/index.php/uk/about-the-exhibition/program

Запрошуємо всіх, хто зацікавлений у поширенні педагогічного досвіду й інноваційних розробок, успішному формуванні національної системи освіти міжнародного рівня, напрацюванні творчих ідей і зв’язків, нових спільних проектах, а також старшокласників, майбутніх абітурієнтів, студентів і їх батьків, які зацікавлені в виборі закладу освіти та отриманні інформації щодо умов вступу.

Запрошуємо до участі в роботі III Міжнародного науково-практичного семінару «STEM-освіта – проблеми та персIII Міжнародного науково-практичного семінару «STEM-освіта – проблеми та перспективи»пективи».

Захід відбудеться 24-25 жовтня 2018 року в місті Кропивницькому в Льотній академії Національного авіаційного університету за адресою: вул. Добровольського, 1, І-й навчальний корпус. Семінар розпочнеться о 10:00 і проходитиме як в аудиторному, так і в on-line режимах.

Основні напрями роботи Міжнародного науково-практичного семінару:

1) Сутність STEM – освіти та її роль у викладанні навчальних дисциплін;

2) Зміст і напрями розвитку STEM – освіти;

3) STEM – освіта та розвиток технологічної компетентності в закладах освіти;

4) Математичне та фізичне моделювання як складові STEM – освіти.

Із умовами участі в заході та вимогами до публікацій у збірнику матеріалів семінару можна ознайомитися в додатках.

ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» у рамках Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті» та VIІІ Міжнародної виставки «World Edu 2018» 24 жовтня 2018 року проводить науково-практичну конференцію з теми: «STEM – світ інноваційних можливостей».

У програмі заходу пропонуємо ознайомитися зі STEM – технологіями в позашкільній освіті.

Каменєва Ірина Віталіївна, науковий співробітник відділу STEM – освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

Із програмою заходу можна ознайомитись за посиланням.

9 жовтня 2018 року

У програмі:

Основи спілкування

 • Цілі, види та форми спілкування
 • Класифікація учасників спілкування
 • Маніпуляція: + чи –
 • Форми впливу на партнера та підлеглого
 • Рівні активності спеціалістів
 • Технології ефективного спілкування

Основи конфліктології

 • Причини деструктивного спілкування
 • Конфліктогени, схема виникнення конфліктів
 • Класифікація конфліктів
 • Походження маніпуляцій та антиманіпуляції
 • Основи невротичного механізму
 • Емоційний інтелект

Технології управління конфліктами

 • Транзактний аналіз Еріка Берна як методика виявлення причин деструктивного спілкування
 • Технології формування навичок співпраці в соціальному і психологічному просторі

Запобігаємо конфліктам

 • Ефективні прийоми роботи зі стереотипами і з акцентованою емоційністю особистості
 • Скрипти в спілкуванні та діловій комунікації
Анонс 01-31.10.2018. Осіння сесія.

Осіння сесія 01-31.10.2018.

На численні прохання відкрито реєстрацію для навчання за дистанційним курсом "Додатки Google в професійній діяльності", який проводиться за підтримки Google Україна в рамках співпраці з Міністерством освіти і науки України з метою забезпечення становлення Нової Української Школи.

Запрошуємо всіх бажаючих!)))

* Анонс https://goo.gl/7bDyRb;

* Реєстраційна форма https://goo.gl/co1YWs

* Інфографіка - https://goo.gl/qhBSF9

29 вересня 2018 року

Подолання стереотипів і вихід за межі – лише один з аспектів креативності, інші не менш важливі вміння – експериментувати і змішувати, формувати нові паттерни, оперувати складністю. Саме, як розвивати та підтримувати власну креативність, і піде мова у курсі: «Компетентності сучасного учителя. Технології креативності – стимул для творчості».

29 вересня 2018 року

На тренінгу ми ДІЗНАЄМОСЯ:

основи емоційного інтелекту, що лежить в основі його розвитку і як він впливає на комунікаційні здібності; про нові нестандартні форми проведення уроків (фасилітаційні методики); про критерії ефективного об'єднання учнів у групи та його варіації; про основи критичного мислення, що лежить в їх основі. На скільки реально його розвивати в школі? Несподвані (для когось шокуючі) дані; чим критичне мислення відрізняється від креативного і як вони взаємопов'язані; як легко запам'ятовувати великі об'єми інформації; складові виховання інноваторів; як активувати креативні здібності і Check point їх розвитку; як поєднувати одночасно розвиток креативного і критичного мислення в учнів будь-якого віку (вправа, яку використовують провідні компанії світу для своїх співробітників); найкращу перевірену методику запам'ятовування (Mind-Map) та алгоритм запам'ятовування інформації, щоб вона лишалася на поличках розуму назавжди.

ЦІкаво, весело і головне з користю проведете час і отримаєте натхнення, нові знайомства та обмін досвідом!

22 вересня 2018 року

Якщо Ти Вчитель, який прагне створити цікаву початкову школу Фестиваль креативності та інновацій для Вчителів початкової школи у м.Київ саме для Тебе!

ФОРМА РЕЄСТРАЦІЇ https://goo.gl/forms/X34YiMyM2Zgz3MZh1

Що чекає учасників Фесту?

Хто з нами вже знайомий (з Платформою EdLab) точно скаже, що наші події - це вир практики, емоцій та обміну досвідом!

14 вересня 2018 року

На вебінарі навчитеся:

 • інтегрувати різні напрями освітнього процесу за тематичним принципом
 • формувати у дітей системне мислення
 • застосовувати текстоцентричний підхід у роботі з літературними творами
 • складати інтелектуальні карти для освітнього процесу та професійного саморозвитку

Складати інтелектуальні карти будемо разом. Тож підготуйте фломастери та папір.

Усі зареєстровані учасники отримають СЕРТИФІКАТ

14 - 16 вересня 2018 року. Місто Стрий.

Як підвищити рівень якості освітнього простору і навчального процесу, як сприяти розвитку емоційного інтелекту та впроваджувати практику ненасильницького спілкування, як стати лідером в освіті і піде мова у курсі: «Компетенції сучасного вчителя. Лідерство в освіті».

Програма курсу «Лідерство в освіті» буде насиченою та дієвою. Ви отримаєте багаж нових знань, буде багато практичних вправ, технік, коучингових та арт-коучингових практик, які ви зможете використат у своїй подальшій роботі з дітками, а також і з дорослими, проводячи батьківські збори, майстер-класи, семінари...Ви станете прикладом для своїх колег. Також Ви отримаєте два сертифікати від Academy of Modern Educators та компанії Майкрософт.


Як навчити дітей шукати, обробляти та оцінювати інформацію?

Як навчити ефективно мислити?

Як утримувати увагу учнів?

Актуальні запитання після літньої перерви у навчанні. Чи не так?

Тож приєднуйтеся до учасників майстер-класів від Дистанційної Академії та дізнайтеся, як викликати цікавість до навчальної інформації.

Дистанційне навчання відбудеться з 17 вересня по 14 жовтня (4 тижні)

До участі запрошуються викладачі університетів, вчителі, тренери корпорацій та ін.

Мета курсу: Створення електронного курсу-ресурсу, отримання навичок організації змішаного навчання, створення навчального відео, тестів, пошуку інформації у наукометричних базах. Підготовка до участі у дистанційному курсі «Технологія розробки дистанційного курсу».

Програма курсу

1. Дистанційне навчання у сучасній освіті. Тенденції розвитку

2. Стандарти електронного навчання

3. Змішане навчання

4. Майстерність персональних знань

Планується проведення щотижневих вебінарів.

Навчальне навантаження слухача – 20-24 години.

Заняття проводить науковий керівник ПЛДН НТУ «ХПІ» професор Кухаренко В.М. (kukharenkovn@gmail.com)

ІННОВАЦІЙНИЙ ОСВІТНІЙ ФОРУМ, який відбудеться у Чернігові 15.09.2018, в приміщенні Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка. Участь безкоштовна.

21-22 серпня 2018 року Видавнича група «Основа» проводить безкоштовний Всеукраїнський інтернет-марафон «Готуємось до нового навчального року».

Спікерами цього заходу виступлять експерти з питань освіти, завідувачі кафедр, директори шкіл та вчителі різних категорій .

Під час марафону розглядатимуться такі питання:

 • Взаємодія між батьками, вчителями й учнями;
 • Інтеграція дітей з особливим потребами;
 • Зміни у програмах різних предметів у новому навчальному році;
 • Нова українська школа;
 • Хмарні сервіси.

Слухачі ознайомляться із сучасними методами та прийомами, що роблять навчання ефективним, зможуть поспілкуватися з колегами та спікерами, завантажити додаткові матеріали, замовити сертифікат.

Для участі у серпневому Всеукраїнському інтернет-марафоні необхідно заповнити заявку за посиланням: https://goo.gl/8QDmco

Дистанційний курс ознайомить вчителів з новим Державним стандартом початкової освіти та методиками компетентністного навчання. Це один із обов'язкових етапів підвищення кваліфікації педагогів, які навчатимуть 1-й клас з вересня 2018 року та 2019 року (Наказ МОНУ від 15.01.2018 р. № 34 та №36)

Лист-роз’яснення про онлайн-курс для вчителів початкової школи

Додаток 1; Додаток 2; Додаток 3; Додаток 4; Додаток 5; Додаток 6; Додаток 7;Додаток 8

Курс складається з 6 модулів. Серед тем – Державний стандарт початкової освіти, методики компетентнісного навчання, інклюзивна освіта. Окремий блок присвячений нейропсихології: науці, що дозволяє вчителю зрозуміти особливості функціонування мозку дитини, виявити причини труднощів у навчанні та виправити їх.

Під час навчання передбачається виконання різноманітних теоретичних і практичних завдань, результати яких впливають на отримання електронного сертифікату. У разі успішного проходження курсу, його наявність буде обов’язковою для тих, хто набирає 1 клас, і він зараховуватиметься як підвищення кваліфікації.

У червні 2018 року в Одесі, Івано-Франківську та Рівному Компанії Google Україна, Міністерства освіти і науки України, Інституту модернізації змісту освіти, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника організовує Літню школу для педагогів з формування цифрового громадянства та основ безпеки в Інтернеті з демонстрацією ідей Нової української школи та з урахуванням нового Закону про освіту (відповідно до Наказу МОН України №36 від 15.01.2018 щодо проведення заходів з підвищення кваліфікації педагогічних працівників (Сертифікат, 1 EСTS-кредит у 30 академічних годин).


21, 25-26 червня - тема: «Від традиційної школи крокуємо до НУШ».

Спікери вебінарів пропонуватимуть способи створення сучасного освітнього середовища. Організацію STEM-освіти у звичайній школі. Шляхи розв’язання проблем інклюзивної освіти, НУШ у початковій школі й інші «гарячі» питання.

18 - 22 червня 2018 року