тиждень психології

День 1 «ТІЛО В ДІЇ: АНТИСТРЕСОВИЙ ГІД».

Швидкий темп життя, надмірний стрес, негативні новини, постійне емоційне напруження викликають брак сил та нестачу життєвої енергії.  День у день ми можемо відчувати себе, як вижатий лимон. 

Що робити? Антистрес-вправи є простими, втім ефективними й працюють так, щоб допомогти тілу впоратися зі стресом на рівні м’язової пам’яті. Крім того, вони допомагають збалансувати психоемоційний стан.

детальніше...

Що таке сенс? Тлумачні словники визначають слово «сенс» як сутність чого-небудь, значення, зміст, ідею, рацію, зміст буття.

А щодо змісту буття: Чи знали Ви, що людина здатна подолати будь-які труднощі, якщо вірить, що її дії мають зміст?

Як знайти власний зміст/сенс буття й уміти зупинитися на важливому спробували сьогодні ліцеїсти 10-х класів .

День 3 «У єдності сила»

Щодня ми оточені людьми, спілкуємося з ними в різних ситуаціях і багато чого робимо разом. Тому важливо, щоб люди розуміли один одного.  Спілкуючись, люди пізнають світ, один одного і самих себе. А як цікаво поговорити з другом, якого давно не бачив/не бачила! Коли людина переживає хвилювання чи стрес, вона може відчуватисамотність, й у такому стані часто забуває, що може просити про допомогу, що навколо є багато підтримки (близькі, друзі, знайомі, домашні улюбленці…) Ті, хто є поруч, утворюють важливе коло підтримки.

Перед людиною, яка переживає стрес, постає дилема: кому в кризовій ситуації можна довірити свої почуття і отримати підтримку, а кому ні. Сьогодні учні   поглибили свої  знання про ресурси для подолання складних життєвих ситуацій.

День п’ятий

«Практики стійкості »

Щоб гартувати стійкість нам важливо її розуміти!

Психологічна стійкість (витривалість, резильєнтність) це уміння проходити крізь життєві випробовування, зберігаючи, відновлюючи та плекаючи при цьому психічне здоров’я, особисту цілісність та зріст, соціальні зв’язки. цілісність та зріст, соціальні зв’язки. Це надзвичайно важлива якість, з якою ми усі народжуємося (наче з м’язами) і вона росте і міцніє з кожним досвідом подолання труднощів та викликів життя. Ми стаємо стійкіші кожен раз, коли обирає мо в миті випробовувань резильєнтну відповідь: зводитися, коли падаємо; творити життя з надією попри біль втрат; бути мужніми, незважаючи на страх.