Теоретичні основи технології скрайбінгу

Скрайбінг (від анг. дієслова to scribe - "описувати", "розмічати", "креслити")

Скрайбінг – новітня техніка презентації, мова людини, що виступає, ілюструється "на льоту" малюнками фломастером на білій дошці (або аркуші паперу); виходить ніби "ефект паралельного слідування", коли ми й чуємо і бачимо приблизно одне і те ж, при цьому графічний ряд фіксується на ключових моментах. Фахівця в даній області прийнято називати скрайбером, а презентацію, яку він створює – скрайб.

Скрайбінг - це результат роботи скрайбером (або скрайба) - людини з унікальною комбінацією навичок. Професійний скрайбером - не обов'язково є художник. Він повинен не стільки вміти малювати, скільки швидко знаходити точні й прості візуальні символи для понять або явищ. Не менш важливі якості - вміння уважно слухати, аналізувати інформацію і виділяти головне.

Скрайбінг буває "ручний" і "комп'ютерний".

Ручний – класичний: голос за кадром розповідає, а рука в кадрі малює зображення, що ілюструє усну розповідь. У такому скрайбінгі використовуються, як правило, аркуші паперу або презентаційна дошка, кольорові олівці, маркери, фломастери, пензлі і фарби, а також елементи аплікації. По-своєму унікальний скрайбінг можна створити навіть за допомогою малюнків на піску.

Зразки мальованого скрайбінга:

Компютерний скрайбінг набагато простіший. Не потрібно озброюватися відеокамерою, штативом, освоювати ремесло монтажера і диктора. Такий скрайбінг можна створити за допомогою сервісу PowToon і програми VideoScribe.

Зразки комп’ютерного скрайбінга: