Жежеря Інна Василівна

 вчитель початкових класів гімназії "Сузір’я-19" Олександрійської міської ради Кіровоградської області


Назва вебквесту

"Козацькі клейдони"

Клас

1

Основні та другорядні (дотичні) навчальні предмети

"Я досліджую світ" (історична складова), математика, читання.

Тип квесту

Комп'ютерна гра-квест.

Термін проведення

15-30 хвилин.

Необхідне обладнання/матеріальні ресурси

Гаджет, інтернет.

Необхідні соціальні сервіси

Viber (WhatsApp, Google Meet, Блог-сервіс), LearningApps,   Wordwall,   Online Test Pad

Місце квесту в освітньому процесі

Завдання квесту допоможуть повторити, закріпити уміння виконувати математичні дії в межах 10 та відкриють можливість отримати нові знання про історію козацтва.

Адреса платформи квесту

https://sites.google.com/view/kozazki?usp=sharing 

Мета квесту:

навчальна:

закріплювати вміння виконувати додавання та віднімання в межах 10; удосконалювати навички читання; сформувати в учнів уявлення про символи козацької влади;

розвивальна:

розвивати здатність швидко реагувати при вирішенні  тестових та практичних математичних завдань; розширювати словниковий запас; формувати навички індивідуальної самоорганізації;

виховна:

прищеплювати любов до математики; формувати зацікавленість історією Батьківщини.

Сюжет квесту

Хлопчик Василько відшукує козацькі клейдони, щоб розчаклувати Запорізьку Січ. Він відвідує різних людей та дізнається про місцезнаходження історичних артефактів, виконуючи певні завдання.

Організаційні питання

Квест можна проводити онлайн та офлайн. Якщо дитина погано читає, можна скористатися допомогою батьків, вчителя. Можливий індивідуальний та груповий формат роботи. Якщо діти виконують квест із допомогою телефону, то при проходженні ігор потрібно горизонтально розміщувати гаджет. У квесті є тренувальні та перевірні ігри, останні дають доступ до переходу на наступну сторінку. В іграх, створених на платформі LearningApps, по завершенні гри дається посилання для продовження квесту, тому потрібно натискати на посилання зображене синім кольором, а не на кнопку «Ок».

Завдання квесту

Створити позитивну мотивацію до вивчення математики; закріпити обчислювальні вміння; зацікавити дітей історією України.

Очікувані результати

Очікування: активне бажання дітей виконувати навчальні ігри; більший відсоток правильно розв’язаних виразів; знання козацьких клейдонів.

Отримані результати

Діти мають гарний настрій. При виконанні  "Козацького забігу" менше допущено помилок. Дівчата та хлопці називають клейдони (з допомогою вчителя).

Список джерел, використаних організатором під час розробки квесту

1.Козацький марш [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://surl.li/sfrkk 

2.Подольська В. Козацька символіка, або культура української нації [Електронний ресурс] / Влада Подольська. – 2014. – Режим доступу до ресурсу: https://blogs.korrespondent.net/blog/2340/3431810/ 

Критерії оцінювання:

критерій:

В останньому тесті («Козацький забіг»), який завершує квест, виставляються бали, які можна використати для визначення переможця (індивідуально або в групі). 1 правильна відповідь - 1 бал.

кількість балів:

Максимальна кількість балів для одного учасника - 12 ; мінімальна - 0 балів. Якщо в команді останній тест виконують всі учасники, то бали дітей потрібно додати, для визначення команди-переможця. Тоді кількість балів залежить від кількості учасників.

штрафні санкції/бонус:

При неправильному проходженні контрольних ігор, потрібно повторити їх знову.