Макаренко Ірина Валентинівна

 заступник директора з виховної роботи, вчитель біології
комунального закладу "Власівський ліцей № 8 "Ерудит" Світловодської міської ради" 

Назва вебквесту

Методичний web-квест за мотивами магічного всесвіту Гаррі Поттера  "Шляхи формування виховного середовища в умовах становлення НУШ"

Клас

ЗДВР, педагоги-організатори, класні керівники ЗЗСО

Основні та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Система виховної роботи ЗЗСО

Тип квесту

за змістом - методичний; за терміном реалізації - короткочасний;   за кількістю учасників - груповий;  за способом організації – лінійний, проводиться у змішаному форматі (наживо з опорою на веб-ресурс)

Термін проведення

1 год. 30 хв.

Необхідне обладнання/матеріальні ресурси

Ноутбук (планшет, телефон), підключення до мережі Internet, реквізит для виконання завдань

Необхідні соціальні сервіси

Blogger Google,  Google Диск,  YouTube, Kahoot, Padlet

Місце квесту в освітньому процесі

Даний квест  як  методичний захід  може бути використаний при проведенні  методичного семінару для заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів чи класних керівників ЗЗСО

Адреса платформи квесту

https://myquest8.blogspot.com/

Методична розробка квесту  за посиланням: 

https://drive.google.com/file/d/1B--QGZKny4bTzGvc1XesPod2VT-Tpgxd/view?usp=sharing

Мета квесту:

навчальна:

Вивчення особливостей, задач та способів організації виховної роботи із здобувачами освіти  з метою створення сучасної моделі виховного процесу в НУШ

розвивальна:

Розвиток навичок використання  різноманітних веб-ресурсів у організації методичної роботи в ЗЗСО 

виховна:

Пошук шляхів ефективної інтеграції виховної діяльності закладу освіти у єдиний освітній процес НУШ

Сюжет квесту

Квест проводиться у змішаному форматі – наживо з опорою на веб-ресурс, де розміщені різні локації та завдання. Педагогічним працівникам пропонується на час проведення квесту стати учнями одного із чотирьох факультетів  Школи  Чарів  і  Чаклунства - «віртуального Хоґвардсу»,  та у складі своєї групи пройти 8 локацій квесту, обговорюючи проблемні питання, виконуючи різноманітні дослідницькі, творчі та інтерактивні завдання. 

Організаційні питання

Попередня підготовка до проведення веб-квесту складається з декількох організаційних етапів: підготовка теоретичних матеріалів та проблемних питань для обговорення; підготовка посилань на джерела інформації; розробка творчих та інтерактивних завдань,  створення відеоматеріалів; створення і наповнення веб-ресурсу; підготовка запрошень для учасників.

Завдання квесту

На кожній локації  квесту учасникам пропонуються різноманітні завдання, наприклад: вправа «Під іншим кутом  зору»; перегляд та обговорення ментальних карт "Сучасне виховне середовище НУШ",  "Система цінностей  НУШ"; ознайомлення з нормативними документами, що регламентують виховний процес НУШ та перегляд методичної скарбнички документів;  складання методичних  пазлів (сервіс Jigsaw Planet);  кахут  «Сучасні учні - покоління Zмін»; пошук QR коду з паролем до  однієї з локацій квесту, розгадування  філворду та ін. 

Очікувані результати

Обговорення завдань, форм і методів організації виховної складової освітнього простору НУШ; організація дискусії щодо ролі класного керівника Нової української школи; ознайомлення учасників з технологією  веб-квестів як формою організації методичної роботи. 

Отримані результати

У квесті, що проводився у рамках міського семінару для заступників директорів з виховної роботи, педагогів організаторів та методистів ПНЗ,  взяли участь 20 педагогів, успішно пройшли усі локації квесту, отримали позитивні емоції.

Список джерел, використаних організатором під час розробки квесту

1. Закон України  «Про повну загальну середню освіту»

2. Нова  українська  школа:  порадник  для  вчителя  /  за  заг.  ред.  Н. М. Бібік. — Київ : Літера ЛТД, 2018. — 160 с.

3. Програма «Нова українська школа»у поступі до цінностей: Київ, 2018. – 40 с.

4. Як вчителям порозумітися з «цифровим» поколінням дітей. Режим доступу: https://osvitoria.media/opinions/yak-vchytelyam-porozumitysya-z-tsyfrovym-pokolinnyam-ditej-porady-psyhologa/

Критерії оцінювання:

критерій:

-

кількість балів:

-

штрафні санкції/бонус:

По закінченні квесту учасники отримали сувенір  (Чарівну паличку творчого педагога) та квиток на  «Хоґвардський експрес» (для наступної частини методичного заходу).