Центри ІФ

Центр індонезійської мови та літератури

Київський Національний Університет імені Тараса Шевченка Інститут філології Індонезійська мова і література та переклад, англійська мова (ОР «Бакалавр» – 4 роки + ОР «Магістр» – 2 роки)

У 2012 році у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка було відкрито нову спеціальність «Індонезійська мова і література (переклад включно)» у складі кафедри мов і літератур Далекого Сходу та Південно‑Східної Азії Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка, з освітньо‑кваліфікаційними програмами підготовки бакалаврів (ОР «Бакалавр» – 4 роки) та магістрів (ОР «Магістр» – 2 роки).

Викладачі та студенти спеціальності «Індонезійська мова і література (переклад включно)» Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка активно співпрацюють з урядом Республіки Індонезія. Студенти не тільки вивчають мову та літературу, а й мають можливість поринути в індонезійську культуру, чому активно сприяє Посольство Республіки Індонезія у Києві.

Можливість вивчати індонезійську мову – це й можливість подорожувати. З 2013 року наші студенти мають нагоду на цілий рік поринути в атмосферу Індонезії та поглиблювати знання індонезійської мови та культури за стипендіальною програмою «Darmasiswa» від Міністерства освіти і науки Індонезії у найкращих вузах цієї країни. За історію існування спеціальності понад 20 студентів перебували на стажуванні в Індонезії. З 2017 року стало можливо для наших випускників програми ОР «Бакалавр» вступити на освітню програму ОР «Магістр» до індонезійських університетів за стипендіальною програмою KNB Scholarship з отриманням диплому в Індонезії. Наразі ступінь магістра здобувають троє наших випускників-бакалаврів у місті Джогджакарта.

Перспективи на майбутнє. Наразі надзвичайно посилюється співпраця між Індонезією та Україною у всіх можливих сферах, тому попит на спеціалістів з питань Індонезії зростає. Відкриваються нові горизонти та можливості для наших випускників.

Індонезія – країна 17.000 островів, 300 етнічних груп та 250 окремих мов. Столицею Індонезії є Джакарта, а офіційна мова – індонезійська. Індонезія розташована на островах Малайського архіпелагу та західній частині острова Нова Гвінея. Найбільшими островами є Ява, Суматра, Калімантан, Сулавесі та Балі. Індонезія є найбільшою острівною державою у світі. Омивається водами 2-х океанів: Тихого та Індійського. За кількістю населення, яке складає близько 250 млн. чоловік, Індонезія посідає четверте місце у світі. Індонезія входить у список країн «Великої двадцятки» та є одним з найбільших постачальників нафти та природного газу, промислових товарів (лісоматеріалів, текстильної продукції) та готового одягу і взуття.

Директором Центру індонезійської мови та літератури є пан Хімаван Прабово, громадянин Республіки Індонезія, який вже багато років живе та працює в Україні. Завдяки підтримки посольства Республіки Індонезія Центр має можливість організовувати зустрічі з багатьма делегаціями Республіки Індонезія, які відвідають Україну, наприклад, з делегацією комітету з питань вивчення та оцінки конституції та законодавства Народної Консультативної Асамблеї Республіки Індонезія; делегацією Національного університету м. Джакарти, професорів Університету Північної Суматри та Університету «Паджаджаран» м. Бандунг; делегації комітету з питань правової політики, прав людини та безпеки Палати Народних Представників Республіки Індонезія. Для студентів старших курсів це прекрасна нагода поспілкуватися з носіями мови та отримати цікаву інформацію з перших вуст. Традиційними вже стали зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Індонезія в Україні, який читає лекції про політику, культуру, соціальні заходи уряду Республіки та розвиток відносин між Україною та Індонезією для студентів-індонезистів.

Студенти всіх курсів беруть участь у культурних заходах, що їх проводить Посольство: святкування Дня незалежності Республіки Індонезія; святкування Міжнародного Дня Миру (м. Кременчук), Фестиваль Індонезії у ТРЦ «Лавіна Молл». Студентки відвідають гурток національного індонезійського танцю, який організований при Посольстві за допомогою пана Директора Центру і яким керує знавець національної культури етнічний співробітник Посольства.

За сприянням викладача Буровської Олександри студенти відкрили в соціальних мережах Facebook та Instagram сторінки Центру індонезійської мови та літератури з метою повноцінного обміну інформацією та розповсюдження інтересу до індонезійської культури серед широкого загалу.