Сергата Наталія Сергіївна 

Завідувач кафедри

Науковий ступінь, вчене звання 

кандидат наук з фізичного виховання та спорту зі спеціальності 24.00.01- Олімпійський і професійний спорт, доцент

Google Scholar Profile

ORCID

Сфера наукових інтересів охоплює: застосування новітніх фітнес-технологій, оздоровчої гімнастики, масажу та його різновидів у спортивній практиці, застосування оздоровчих технологій з раціонального харчування та його вплив на здоров’я людини, актуальні питання розвитку фізичної культури і спорту, підготовка майбутніх фахівців даної сфери.

Стаж педагогічної діяльності – 30 років, науково-педагогічної діяльності – 20 років. Постійно підвищує кваліфікацію, проходить фахові стажування, бере участь у Міжнародних та Всеукраїнських науково-практичних конференціях з проблем фізичної культури і спорту та тренінгах з питань здорового способу життя. Є автором та співавтором понад 100 наукових праць.

Досягнення: кандидат у майстри спорту України з легкої атлетики; кандидат наук з фізичного виховання та спорту зі спеціальності 24.00.01. – Олімпійський і професійний спорт, доцент; дипломований спеціаліст з масажних практик.

Волкова Світлана Степанівна 

Професор кафедри

Науковий ступінь, вчене звання 

кандидат педагогічних наук, професор

Google Scholar Profile

ORCID

Стаж роботи у вищій школі – 51 рік.

Коло наукових інтересів: валеологія, теорії здоров’я, геронтологія, реабілітація осіб похилого і старшого віку.

За період педагогічної діяльності (1964–2020) опубліковано понад 250 наукових та методичних праць. Серед них чотири монографії.

Професором Волковою С. С. створена наукова школа з проблеми самоорганізації здорового способу життя населення. Під керівництвом Світлани Степанівни захищено сім кандидатських дисертацій.


Коллєгаєв Михайло Юрійович 

Доцент кафедри

Науковий ступінь, вчене звання 

кандидат педагогічних наук (спеціальність 13.00.04 - Теорія і методика професійної освіти), доцент 

Google Scholar Profile

ORCID

     Коло наукових інтересів охоплює методики професійної та спортивної підготовки фахівців сфери активних видів туризму.

Має більше 65 наукових та науково-методичних публікацій, у тому числі 25 статей у рецензованих фахових виданнях України.

Стаж науково-педагогічної роботи 22 роки. Постійно підвищує кваліфікацію, приймає участь у конференціях.

Сфера спортивних та особистих інтересів: організація складних пішохідно-водних експедицій в Заполяр'ї і пригодницьких подорожей у віддалених зарубіжних країнах, а також зйомка авторських фільмів про подорожі.

Засновник і голова туристського клубу «Пілігрим» (з 2001 року).

Досвід занять спортивним туризмом більше 40 років. Член Запорізької Обл. МКК ФСТУ. Виховав 12 кандидатів у майстри спорту зі спортивного туризму. Як тренер підготував команду – дворазового переможця Кубка України з гірського туризму і триразового чемпіона області з пішохідного туризму, переможця Всеукраїнського конкурсу походів серед ВУЗів.

Керував більше ніж 65-ю спортивними пішохідними, гірськими, водними і комбінованими походами 1-5 категорій складності, в тому числі 15-ю походами вищих категорій складності. Автор понад 40 кіно та відеофільмів про спортивні та пригодницькі подорожі.

З 2014 року займається організацією пригодницьких турів в країнах далекого зарубіжжя (Марокко, острови Індійського океану, Ісландія, Фінляндія, Чорногорія, Туреччина, Албанія та ін.).

Нагороджений грамотою МОН України за особистий внесок у підготовку фахівців для сфери туризму.




Буренко Марина Сергіївна 

Доцент кафедри

Науковий ступінь, вчене звання 

Кандидат педагогічних наук (спеціальність 13.00.04. «Теорія та методика професійної освіти»), доцент 

Google Scholar Profile

ORCID

Коло професійних інтересів: підготовка фахівців у сфері фізичної культури та спорту, олімпійський та професійний спорт, підготовка майбутніх тренерів, теорія спорту та спортивного тренування.

Стаж науково-педагогічної роботи 15 років. Постійно підвищує свою професійну кваліфікацію. Проходила міжнародне стажування у Wyższa Szkoła Gospodarki, Bydgoszcz, (Польща, 2016) та науково-педагогічне стажування «Innovative pedagogical technologies during training specialists in physical education and sports» у Cuiavian University in Wloclawek (м. Влоцлавек, Польща) (30.01.-12.04.2023).

Постійно бере участь у Міжнародних та Всеукраїнських науково-практичних конференціях з проблем фізичної культури і спорту. Має більше 40 наукових та науково-методичних публікацій.

Досягнення: кандидат у майстри спорту України з легкої атлетики; кандидат педагогічних наук зі спеціальності 13.00.04. – Теорія і методика професійної освіти. 


Сергатий Микола Олександрович

Доцент кафедри

Науковий ступінь, вчене звання 

кандидат юридичних наук, доцент 

Google Scholar Profile

ORCID

Сфера наукових інтересів: юриспруденція, широке коло правових проблем, фізична культура, спорт, оздоровчий туризм, мотивація до рухової активності та здорового засобу життя.

Працює на кафедрі фізичної реабілітації з 02 вересня 2019 року. Є провідним фахівцем з дисциплін «Українське та міжнародне медичне законодавство», «Паралімпійський рух», «Правове регулювання фізичної культури та спорту», «Історія фізичної культури», «Підвищення спортивної майстерності з обраного виду спорт», «Фізичне виховання». 

До цього Сергатий Микола Олександрович працював у Запорізькому юридичному інституті МВС України на посадах доцента кафедри оперативно-розшукової діяльності, начальника кафедри криміналістики, начальника факультету кримінальної міліції, у Класичному приватному університеті на посадах заступника директора Інституту права з наукової роботи та доцента кафедри кримінального права цього ж інституту. Загальний стаж науково-педагогічної роботи складає 25 роки.

Сергатим М.О. опубліковано 42 статті у наукових фахових виданнях. Він взяв участь у роботі 20 Міжнародних наукових та науково-практичних конференцій, ним підготовлено та видано 5 методичних посібників за дисциплінами кафедр, на яких він працював та 2 монографії.

Сергатий М.О. закінчив магістратуру у Класичному приватному університеті за спеціальністю «Фізична культура та спорт» та отримав диплом з відзнакою М20 № 073074 від 28 лютого 2020р.

Досягнення: ветеран органів внутрішніх справ, полковник міліції у відставці, магістр з фізичної культури і спорту, кандидат у майстри спорту з греко-римської боротьби.

Соколовська Ірина Анатоліївна

Доцент кафедри

Науковий ступінь, вчене звання

кандидат медичних наук (за спеціальністю 14.01.32 - медична біохімія) , доцент

Google Scholar Profile

ORCID

Соколовська Ірина Анатоліївна закінчила медичний університет за спеціальністю «Лікувальна справа», кандидатську дисертацію захистила у спеціалізованій вченій раді Національного  медичного університету  ім. О. О. Богомольця, м Київ, має вчене звання доцента  та  диплом  за ступенем вищої освіти  «магістр»,  професійної  кваліфікації «Перекладач і викладач англійської та німецької мов», що прирівнюється до отримання категорії В2. 

Сфера наукових інтересів: проблеми медицини та здоров’я у спорті, біохімія та біохімія спорту, вікова анатомія та фізіологія, фізична реабілітація спортсменів, специфіка організації спортивного харчування для спортсменів та особливості спортивного харчування спортсменів різних видів спорту, профілактика травматизму в спорті, методики та техніки лікувального масажу при різних захворюваннях,  гендерні аспекти здорового способу життя, психологія здоров’я.

Стаж педагогічної діяльності – 17 років. Постійно підвищує кваліфікацію, проходить фахові стажування, брала  участь у  40 Міжнародних та Всеукраїнських науково-практичних конференціях, семінарах, форумах.

Доцент  Соколовська Ірина Анатоліївна  є автором та співавтором 228 публікацій, у т.ч. 129 наукового та 99 навчально-методичного характеру, має 10  статей,  включених до наукометричних баз  Scopus та  Web of Science  (за 2019-2023 рр) та 3 монографїї (одна надрукована за кордоном), затверджених вченими Радами університетів, керівник наукового гуртка кафедри, під її керівництвом, студенти здійснюють написання наукових студентських робіт на кафедрі.



Гвоздьов Микола Володимирович

Старший викладач кафедри

Google Scholar Profile

ORCID

Старший викладач кафедри фізичної культури і спорту, вчитель вищої категорії, має звання «вчитель-методист», тренер з футболу – ліцензія А UEFA.

Коло професійних інтересів : фізична культура і спорт, підготовка майбутніх тренерів та вчителів фізичної культури, тренування футболістів дитячих та аматорських та професійних команд.

Закінчив Запорізький державний університет у 1981 році за спеціальністю «фізичне виховання», кваліфікація «вчитель фізичної культури».

Працює в Хортицькій національній академії з 2007, керував роботою методичного об’єднання вчителів фізкультури з 2009 по 2017 рік, на кафедрі фізичної терапії, ерготерапії та фізичної культури і спорту з 2021 року.

Постійно підвищує кваліфікацію участю в тренінгах, конференціях, має більше 10 наукових та науково-методичних публікацій. Навчається в аспірантурі ЗНУ за спеціальстю 017 – фізична культура і спорт. 

Працює тренером дитячих та дорослих команд. Його вихованці є призерами міських, обласних та всеукраїнських змагань з футболу, мають контракти в командах майстрів.

Викладає дисципліни – фізичне виховання, теорія та методика футболу, теорія та методика настільного тенісу та бадмінтону

Кіктенко Інна Павлівна

Викладач кафедри

Google Scholar Profile

ORCID

Викладач кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичної культури і спорту ХНА, вчитель вищої кваліфікаційної категорії, «Майстер спорту СРСР міжнародного класу» з волейболу.

Коло професійних інтересів: фізична культура та спорт, підготовка майбутніх тренерів та вчителів фізичної культури.

Закінчила Запорізький державний університет в 1991 році за спеціальністю «фізичне виховання», за кваліфікацією «вчитель фізичної культури».

Працює в Хортицькій національній академії з 2012 року, на кафедрі фізичної терапії, ерготерапії та фізичної культури і спорту з вересня 2021 року. Є фахівцем з дисциплін «Теорія та методика спортивних ігор: баскетбол, волейбол».

Сфера наукових інтересів охоплює застосування методу проєктів у фізкультурно-спортивній сфері.

Досягнення: майстер спорту СРСР міжнародного класу з волейболу. Постійно підвищує кваліфікацію участю в тренінгах, семінарах, конференціях з питань впровадження інноваційних варіативних модулів Нової української школи.

Підвищення кваліфікації за освітньо-професійною програмою «Психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в закладах освіти різних типів» (ХНА, 2020);

Підвищення кваліфікації за освітньою програмою дистанційного тренінгу для вчителів 5-6 класів закладів загальної середньої освіти, які забезпечуватимуть реалізацію нового Державного стандарту базової середньої освіти «Нова Українська школа: адаптаційний цикл базової середньої освіти. Курс І» Освітня галузь: фізична культура (ЗОІППО, 2021);

Підвищення кваліфікації за короткостроковою (модульною) програмою «Коучингові технології у діяльності вчителя НУШ», «Інформаційно-освітні ресурси Інтернет для Нової української школи» (ЦІПО, 2021).

Має 7 наукових та науково-методичних публікацій, методичні розробки занять та учнівських дослідницьких проєктів.