Sten Dorian Piirimägi võitis IAME X30 Euro sarja avaetapi!

Uudis lisatud: 27.03.2018

Prantsusmaal Salbris kardirajal sõideti X30 klasside Euro sarja avaetapp. Kõige võimsamas klassis X30 Super Shifter oli kogu nädalavahetuse ülekaalukalt kiireim mees eestlane Sten Dorian Piirimägi. Ainsana suutis talle vastu saada kaasmaalane Kaspar Korjus, kes suutis Piirimäelt võtta vähemalt ühe eelsõidu võidu. Piirimägi võitis finaali mäekõrguse eduga Belglase Thierry Delre ees. Antti Rammo oli finaalis viies ja eelsõitude järel teine olnud Kaspar Korjus kuues.

X30 Super Shifter poodium: Thierry Delre, Sten Dorian Piirimägi ja Kevin Lüdi

Eestlaste teise medali tõi noorimas klassis Mini teise koha saavutanud Ruben Volt. Finaali neljandalt kohalt startinud Volt tegi väga ilusa sõidu ja finaalis jäi teda esikohast lahutama kõigest 0,1 sekundit.

Junior klassis oli eestlastel kõrge koha lootus samuti olemas. Rimmo Kadapik oli näidanud terve nädalavahetuse esikolmiku kiirust. Finaalis startis Kadapik viiendalt kohalt ja seal piirimail sõitis ta ka kogu finaali. Kuni viimasel ringil sattus Rimmo avariisse ja lendas rajalt välja turvaalale, kus tal enam välja ei õnnestunud ennast kaevata. Nii vastutas selle klassi parima koha eest eestlaste seas Ken Oscar Algre, kes oli finaalis 16. Ei saa mainimata jätta, et Algre oli finaali alustanud viimasest reast ja 16. koht finaalis on kahtlemata õnnestumine selle klassi uustulnuka jaoks. Ronan Patrick Hakala ja Alex Ivanov kahjuks selles klassis finaali ei jõudnud.

Kõige osalejate rohkemas klassis X30 Senior osales ainsa eestlasena Siim Leedmaa. 79 sõitja seas sai Leedmaa kvalifikatsioonis kõrge kümnenda koha ja eelsõitudest väljus ta 11-na. Finaalis tegi Siim erakordselt head sõitu ja tulemuseks 2018. hooaja EM avaetapilt ülikõrge 5. koht.

Eurosarja teine etapp sõidetakse mai viimasel nädalavahetusel Belgias.

Pressiteate koostas Martin Korjus

Pildid: erakogu ja IAME X30 Euro Series