Kaks eesti kardisõitjat "IAME International Final" poodiumil

17.10.2018

Läinud nädalal peeti Prantsusmaal kuulsal Le Mansi rajal kardispordi X30 klasside X30 klasside hooaja lõpuvõistlus "IAME International Final 2018". Eestlastest jõudsid poodiumile koguni kaks sportlast- Siim Leedmaa klassis X30 Senior ja Sten Dorian Piirimägi X30 Super Shifter klassis.

Kokku osales võistlusel kümme eestlast. Kõige suurema osalejate arvuga klassis X30 senior osales koguni 144 pilooti. Läbi raskete eelsõitude pääses eestlastest finaali Siim Leedmaa, kes startis eelfinaali 20. kohalt. Mattias Rassi kohaks eelsõitude järel oli 130.

Leedmaa, kes on terve hooaja vältel näidanud suurepärast minekut, oli finaalides suurvõistluse vääriline ning tulemuseks sai noorele eestlasele hooaja tähtsaima võistluse kolmas koht. Kõrge koht tähistab kahtlemata noore sõitja kuulumist maailma eliiti.

Teine medal tuli klassis Super Shifter. Tänavune IAME Series Benelux sarja võitja Sten Dorian Piirimägi oli terve nädala ülimalt kiire. Ebaõnnestunud kvalifikatsiooni järel eelsõite 16. kohalt alustanud Piirimägi tegi edaspidi väga hästi õnnestunud sõite. Finaalist tugevale eestlasele, sarnaselt Leedmaale, IAME International Final'i kolmas koht. Kaspar Korjus, kelle teekond eelsõitudes kulges üle kivide ja kändude, lõpetas finaali samuti kõrgel seitsmendal kohal.

X30 Junior klassis, kus osavõtjaid oli 119, näitas kvalifikatsiooni järel eestlastest parimat minekut Rimmo Kadapik. Tihedas konkurentsis tuli Kadapik eelsõitudest välja 16. kohaga ja pääses sellega kindlalt finaali. Teise eestlasena kindlustas finaali koha Jan Kalmet. Ken Oscar Algre, kelle tempo terve nädal oli suurepärane, pidi finaalidest välja jääma puhtalt ebaõnne tõttu. Mitmest eelsõidust sai noor sõitja ajatrahvi, kuna pundis sõites sai tema kart mitmel korral kannatada. Kokkuvõttes Algrele 36. koht. Patrick Enok oli 53. ja Oskar Männamets 88. Parima eestlasena saavutas finaalis 12. koha Rimmo Kadapik ja seda 5-sekundilise ajatrahviga. Jan Kalmet oli 14. Mini klassis oli Ruben Volt eelsõitude järel 19., finaalis pidi ta avarii tõttu leppima 29. kohaga. Carmen Kraav oli B-finaalis 17.