Eesti kardisõitjad näitasid head kiirust IAME International Openil

Uudis lisatud: 03.04.2018


Traditsiooniline, lihavõtte pühade paiku toimuv IAME International Open peeti seekord Belgias, oluliselt värskendatud Mariembourgi rajal. Eestist oli kohal koguni seitse noort kardisõitjat. Võistlus peeti keerulistes oludes, kus ei puudunud ei vihm, tuul ega ka veidi päikest.

Klassis Mini näitas taas head kiirust Ruben Volt. Esimeses, vihmas peetud finaalsõidus pani ta oma paremuse maksma, võttes kindla võidu. Teises, kuivaga sõidetud finaalis tuli veidi kohti loovutada. Kahe sõidu kokkuvõttes siiski tubli 2. koht!

Klassis Junior oli rajal kolm Eesti poissi, Rimmo Kadapik, Ken Oskar Algre ja Ronan Patrick Hakala. Kõik kolm näitasid head kiirust ja potentsiaali kõrgete kohtade eest võidelda. Muutuvates oludes õnnestusid finaalsõidud kõige paremini Ken Oskar Algrel kes sai kokkuvõttes 4. koha. Rimmo Kadapik oli kokkuvõttes 8. ja Ronan Patrick Hakala 9.

Klassis Senior oli eestlastest rajal Siim Leedmaa. Ta näitas juba trennides väga head kiirust. Tänu keerulistele oludele ajasõit küll kõige paremini ei õnnestunud, saagiks 30. koht. Eelsõitudes oli Siim väga tubli ja tõusis 8. Finaalsõidud paraku ei õnnestunud päris nii nagu loodetud tehniliste probleemide tõttu. Teise starti viimasena startinud Leedmaa lõpetas sõidu 20.kohal. Kahe sõidu kokkuvõttes Siimule 33.koht.

Kõige võimsamas, Super Shifter klassis olid rajal Kaspar Korjus ja Sten Dorian Piirimägi. Kergelt ei tulnud neilgi midagi. Kaspar tegi samas väga korralikud finaalsõidud lõpetades mõlemal korral 5. positsioonil. Sten Dorian ei olnud esimes finaalsõidus rahul kardi seadetega ja lõpetas sõidu 3. kohal. Teises sõidus tegi Sten tugeva alguse, tõusis sõidu algusfaasis liidriks ja oma kohta enam ei loovutanud. Tasuks ka kogu võistluse võit!

TULEMUSED

Pressiteate autor: Martin Korjus

Ruben Volt ja Sten Dorian Piirimägi