Eesti Kardiliit

Eesti parimate kardisportlaste autasustamine toimub galal „Eesti Autospordi Tähed 2017“

Meil on heameel teatada, et pidulik gala „Eesti Autospordi Tähed 2017“ toimub neljapäeval, 7. detsembril Tallinnas Saku Suurhallis.

Traditsiooniliselt autasustatakse galal selle aasta Eesti MV parimaid ja antakse üle rändauhinnad.

Galale on oodatud 2017. aasta Eesti MV medaliomanikud, võistlejad, tiimide ja klubide liikmed, ametnikud, korraldajad, toetajad ja fännid.

Uksed Saku Suurhallis avanevad kell 18:00, gala algab kell 19:00.

Teile on kaetud 10-kohalised lauad sooja söögi, suupistete ja jookidega. Meelelahutuseks mängib Ivo Linna ja Antti Kammiste bänd. Pidu kestab 01:00-ni.

Kõigil külalistel (k.a. auhinnasaajatel) palume gala toetuse kanda Eesti Autospordi Liidu arvele EE202200221002111381, selgitusega „Gala toetus“. Kuni 27. novembrini on toetus 45 eurot inimese kohta ja alates 28. novembrist 55 eurot inimese kohta. Alla 18-aastastele auhinnasaajatele on gala toetus 20 eurot ja alla 12-aastastele auhinnasaajatele tasuta.

Palume oma tulekust teatada ja kohad broneerida hiljemalt 30. novembriks kristi@autosport.ee.

Meediapartnerid:

Eesti kardisõitja maailma kolmas

Enam kui 450 osavõtjat 41 riigist võistlesid lõppenud nädalal maailma parima kardisõitja tiitlile. Kuulsal Le Mansi kardirajal peeti IAME X30 kardi sarja Maailma Karika finaal, kus eestlasi oli rajal koguni 10. Eesti sõitjale Ronan Patrick Hakalale sellest äärmiselt tugevast konkurentsist kolmas koht.

LOE EDASI

Eesti meistrivõistluste 8. ja 9. etapp

Sellel nädalavahetusel sõidetakse Aravete kardirajal tänavuste Eesti meistrivõistluste kaks viimast etappi. Võsitlussõidud toimuvad nii laupäeval kui pühapäeval.

Võistluste AJAKAVA ja JUHEND

9. etapi videolink

Meeskonna pressiteade: Eesti kardisõitjatele Soome tugevast sarjast mitu võitu

26.-27. augustil toimus Soomes Alahärmas Mika Salo nimelisel ringrajal selle aasta kaks viimast etappi kardisarja X30 Challenge Finland. Eestlastele kujunes see võistlus eriti edukaks, nimelt saavutati võidud kõikides klassides kus osaleti.

LOE EDASI

Eesti kardisport "55" ja 39. Väino Allipere mälestusvõistlus

19. august on vaieldamatult käesoleva kardihooaja kõige pidulikum võistluspäev! Lisaks Eesti paremikule sõidavad Eesti kardispordi 55. sünnipäeva tähistamiseks Kuningamäe kardirajal ka retrokardid ning toimub teisigi pidupäevale kohaseid sündmusi.

Võistluste AJAKAVA, JUHEND ja TULEMUSED

Võistluse PLAKAT

PUNKTITABEL pärast 7. etappi


Eesti meistrivõistluste V ja VI etapp Käina kardirajal

Suur tänu kõigile osavõtjatele!


V etapi videolink

V etapi TULEMUSED

VI etapi TULEMUSED

Eesti meistrivõistluste PUNKTITABEL pärast V ja VI etappi.

Eesti meistrivõistluste IV etapp Aravetel

Võistluste TULEMUSED

Meeskonna pressiteade: Liqui-Moly Roli Team'i ülevaade EMV IV etapilt

Aravetel võitis Mark Dubnitski! Aleksander Vilaev rammiti aga välja võistluse eelviimases kurvis.

Kõigis võsitlusklasside valitses Aravetel väga tihe konkurents. Klassi Micro 60 ajasõidu ja esimese eelsõidu võitis meie meeskonna sõitja Mark Dubnitski.

LOE EDASI

Teade: EMV 7. etapp, Eesti kardisport 55. juubelivõistlus toimub Põltsamaal

Eesti meistrivõistluste 7. etapp toimub 19. augustil Põltsamaa Kuningamäe kardirajal. EMV 8. ja 9. etapid toimuvad 16. ja 17. septembril. Toimumiskoht on veel lahtine. Ootame Lange kompleksi valmimist.

EMV III etapp Rapla kardirajal

Võistluste TULEMUSED.

Kardiliit otsib oma meeskonda peasekretäri!

Kui pead lugu tehnikaspordist ning soovid huvitavat ja vaheldusrikast tööd, siis tutvu värske tööpakkumisega:

UURI LÄHEMALT

Kardiliidu otsus Põltsamaal toimunud EMV 2. etapi kohta

Head võistlejad ning võistlejate esindajad!


Eesti Kardiliidu juhatus otsustas 29. aprillil Põltsamaal toimunud EMV 2. etapi ja selle tulemused tühistada. Halbade ilmaolude tõttu katkestatud ja ärajäetud võistluse tulemusi ei ole võimalik arvesse võtta. Ärajäänud võistlus asendatakse 2017. aasta hooaja eelviimasel või viimasel võistlusel topeltetapi korraldamisega. Topeltetapi toimumise koha ja aja otsustab Kardiliidu juhatus hiljemalt juuni alguseks.


Kardiliidu juhatus 03.05.2017


Meeskonna pressiteade: AIX Racing Team näitas Soomes võimu

Soomes Kouvola kardirajal peeti läinud nädalavahetusel kardi X30 sarja Soome Meistrivõistluste kaks esimest etappi. Kohal oli ka palju Eesti noori kardisportlasi, neist edukaimad olid seekord Aix Racing teami sõitjad.

LOE TÄPSEMAT ÜLEVAADET

Eesti meistrivõistluste I etapp Tabasalu kardirajal

Võistluste TULEMUSED ja ülekanne kogu võidusõidupäevast:

Aix Racing meeskond ja sõitjad on algavaks kardihooajaks valmis

Eeloleval nädalavahetusel tehakse Tabasalu kardirajal algust Kardi Eesti meistrivõistlustega.

Klassides Cadet, Micro, Mini, Junior, Max, Masters, KZ2 on starti tulemas ka mitmed Aix Racing meeskonna sõitjad, kes algavaks Eesti ja Soome hooajaks kogemusi ja kiirust kogunud juba möödunud aasta lõpust.

LOE LÄHEMALT

Eesti meistrivõistluste kalender 2017

2017 Eesti meistrivõistluste etapid toimuvad:

15.04 1. etapp, Tabasalu

29.04 2. etapp, Põltsamaa

27.05 3. etapp, Rapla

17.06 4. etapp, Aravete

14.07 5. etapp, Käina

15.07 6. etapp, Käina

19.08 7. etapp, Põltsamaa

16.09 8. ja 9. etapp, TBA

2017. aasta uudised

Head uut aastat kõigile kardispordisõpradele!

29. detsembril 2016 toimunud Eesti Kardiliidu üldkoosolek valis juhatuse liikmed järgmiseks kaheks aastaks ning ühtlasi kinnitas 2017 hooaja üldised regulatsioonid ja muudatused.

LOE EDASI!

Sten Dorian Piirimägi IAME International Finaalis teine

16. oktoobril toimus Le Mansis üks maailma suurimaid ja mainekamaid rahvusvahelisi kardivõistlusi - Iame International Finaal. Võistlus on kantud CiK-FIA kalendrisse ja toimub kooskõlas kõigi CIK-FIA reeglitega. Võistlusel osales 430 sportlast rohkem kui 40 riigist üle maailma. Eestit esindasid klassis X30 Super Shifter - Sten Piirimägi, klassis X30 Senior - Kaspar Korjus, Robin Vaks ja Gregor Jeets. Klassis X30 Junior - Siim Leedmaa, Jakob Mattias Oja ja Georg Martin Tintse.

LOE LÄHEMALT

Põltsamaal selgusid kardispordi Eesti meistrid

Kaheksaetapiline Eesti meistrivõistluste sari jõudis laupäeval Põltsamaal lõpule. Kuningamäe kardirajal osales kokku 99 võistlejat, nende seas 4 sel etapil debüüdi teinud laste hobikardisarja auto24 TALENDID RAJALE võistlejat.

Pikk ning põnev hooaeg on nüüdseks selja taga ning Eesti meistrid erinvevates klassides selgunud. Teeme klasside lõikes lühikokkuvõtte.

LOE LÄHEMALT