Syyskuun Kangasalan Yrittäjä 2020
Saija Haavisto, Kaunis Nelli
KANGASALAN SYYSKUUN 2020 YRITTÄJÄ SAIJA HAAVISTO
Kuka olet?
Olen Saija Haavisto ja toiminut yrittäjänä 16 vuotta.
Yritys ja sen tarina?
Ostin toukokuussa 2020 lähes 50- vuotiaan Kangasalan kemikalion.
Liikkeen nimi on nyt Kaunis Nelli ja se sijaitsee Kangasala-talon sisäpihalla. Myyn kosmetiikan lisäksi laukkuja, uimapukuja, sukkahousuja ja sukkia sekä hajuvesiä. Syksyn aikana alan tehdä myös värianalyysejä.
Tulevaisuus?
Olen vankka kivijalkaliikkeiden kannattaja. Uskon, että tulevaisuudessakin kivijalkaliikkeillä on jalansijansa kaupunkinäkymässä. Aion laajentaa valikoimaa myös tulevaisuudessa kuunnellen asiakkaiden toiveita.
Miksi Sinut valittiin Kangasalan kuukauden yrittäjäksi?
Kangasalan Yrittäjien hallitus valitsi puheenjohtajansa syyskuun 2020 Kangasalan kuukauden yrittäjäksi käynnistämään uuden toimintamallin yrittäjyyden edistämiseksi Kangasalla.
Kenet olet valinnut seuraavaksi Kangasalan kuukauden yrittäjäksi ja miksi ?
Olen valinnut lokakuun yrittäjäksi Hotelli Kuohun Noora Aartion. On tärkeää, että Kangasalla on oma hotelli. Valitsin Noora Aartion siksi, että hän rohkeasti lähti jatkamaan hotellin toimintaa
Yhteystiedot: Kaunis Nelli, Keskusaukio 2, 36200 Kangasala
puh. (03) 377 0940, 040 837 0080, saija@kaunisnelli.fi, kaunisnelli.fi
Päivitys 23. 01. 2024: Liike lopettanut toimintansa.