XVII Всеукраїнський турнір юних інформатиків 1 - 5 листопада 2018 року м. Івано-Франківськ Івано-Франківської області

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 02.08.2018 року № 849 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році» повідомляємо, що фінальний етап відбудеться у місті Івано-Франківську з 01 по 05 листопада 2018 року на базі Івано-Франківського академічного ліцею-інтернату Івано-Франківської обласної ради (м. Івано-Франківськ, вул. Юності, 13) та Приватного вищого навчального закладу Університет Короля Данила (м. Івано-Франківськ, вул. Є. Коновальця, 35).

Турнір буде проведено відповідно до вимог Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22 вересня 2011 року № 1099 (зі змінами), зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 17 листопада 2011 року за №1318/20056.

До участі запрошуються команди в складі 3-5 учнів у супроводі керівника команди. Команда очолюється капітаном, який є офіційним представником команди під час проведення турніру.

З метою організованого проведення фінального етапу турніру юних інформатиків просимо до 18 жовтня 2018 року надіслати:

1) на адресу: 76018, м. Івано-Франківськ, пл. Міцкевича, 3, Івано-Франківський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (лабораторія природничо-математичних дисциплін) копію заявки на участь у турнірі;

2) на електронну пошту: p.malyi@ifoippo.org.ua (тема «Заявки та анкети на участь у турнірі з інформатики») скановану копію заявки та заповнені анкети команди (форми анкет «Учасники», «Керівники», «Команда», «Орієнтовне ПЗ» розміщені за посиланням:

https://drive.google.com/file/d/17vpyOWmSMsvuyaSt_0LvcNVUbpbPc9fr/view?usp=sharing.)

Оригінал заявки (завірений керівником установи, яка направляє команду) подається в оргкомітет турніру під час реєстрації команди (форма заявки доступна за посиланням:

https://drive.google.com/file/d/1GMIcYVKQuVE-9DgG5_f2mu8uRXeaDQam/view?usp=sharing

У заявці необхідно обов’язково вказати:

- назву команди;

- прізвище, ім’я, по батькові учасників турніру;

- число, місяць, рік народження учасників турніру;

- повну назву навчального закладу та клас навчання;

- ідентифікаційний код;

- прізвище, ім’я, по батькові супроводжуючого керівника команди та номер його мобільного телефону;

- перелік технічних засобів, програмного забезпечення (візуальні та процедурні середовища програмування), необхідних команді для участі у фінальному етапі турніру юних інформатиків.

Членам команд необхідно мати паспорт або свідоцтво про народження, учнівський квиток, довідку про стан здоров'я та довідку від лікаря-епідеміолога, завірені гербовою печаткою, копію довідки ідентифікаційного коду; керівникам команд – оригінал заявки, паспорт, копію довідки ідентифікаційного коду, документ, що підтверджує перерахунок коштів, квитки на зворотній шлях.

Турнір проводиться на засадах самофінансування. За кожного учасника команди та керівника оргкомітетом встановлено внесок 1550 грн. (одна тисяча п’ятсот п’ятдесят гривень), які необхідно перерахувати до 18 жовтня 2018 року на рахунок з реквізитами:

Івано-Франківський академічний ліцей-інтернат Івано-Франківської обласної ради

Код ЄДРПОУ 30475109

Р/р 31559321132351

ГУДКСУ в Івано-Франківській області

МФО 836014

Призначення платежу – на проведення Всеукраїнського турніру юних інформатиків.

Заїзд учасників турніру: 01 листопада 2018 р.

Урочисте відкриття турніру: 01 листопада 2018 р. о 16.00 год. за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Є. Коновальця, 35, Університет Короля Данила.

Закриття турніру: 05 листопада 2018 р. о 10.00 год. за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Юності, 13, Івано-Франківський академічний ліцей-інтернат Івано-Франківської обласної ради.

Від’їзд команд: 05 листопада 2018 року після 14.00 год.

Реєстрація та розміщення учасників турніру буде проводитись у приміщенні Івано-Франківського академічного ліцею-інтернату (м. Івано-Франківськ, вул. Юності, 13, тел. 0342-55-44-95).

Доїзд: від залізничного і автовокзалу до зупинки "Кооператор" тролейбус № 2; маршрутний автобус № 39.

Проживання та реєстрація членів журі – готель «Надія» (м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 40, тел. 0342-72-70-77, 050-433-75-22), вартість проживання від 450 до 540 грн. за добу. та гуртожиток готельного типу (м. Івано-Франківськ, вул. Лесі Українки, 4, тел. 0342-75-16-19, 0342-75-16-29, 097-973-43-85), вартість проживання від 150 до 280 грн. за добу.

Зустріч команд відбудеться за місцем прибуття, відповідно до графіка прибуття команд-учасниць, звідки команди будуть організовано доставлені до місця проживання.

Контактні особи з питань організації турніру:

Малий Петро Михайлович, методист лабораторії природничо-математичних дисциплін Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, тел. +380976737207, e-mail: p.malyi@ifoippo.org.ua;

Якубовський Петро Петрович, завідувач центру моніторингу якості освіти Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, тел. 0954825035.


Конкурси та турніри – це види змагання, що стимулюють потяг учнів до самоосвіти, виховують наполегливість, поглиблений інтерес до предмета, вміння долати труднощі, виробляють навички роботи з довідковою та науково-популярною літературою. Участь у турнірах приносить користь лише тоді, коли є заключним етапом цілого комплексу групових, індивідуальних, класних та позакласних заходів і коли їм передує велика підготовча робота всього педагогічного колективу.

Для самореалізації дитини, як особистості та сприяння розвитку творчих здібностей, для учнів починаючи з п’ятого класу проводяться інтелектуальні турніри з інформатики (шкільного, районного (міського), обласного рівнів). Участь у такого роду змаганнях підвищує інтерес дитини до пошуково-пізнавальної діяльності, сприяє розвитку творчих здібностей та заохочує до подальшого навчання.

При підготовці учнів до змагання учитель повинен:

· мати здатність раціонального використання комп’ютера й комп’ютерних засобів при розв’язуванні задач підвищеної складності,

· володіти різними методами, прийомами, методиками педагогічної діяльності та вміння застосовувати їх у педагогічній практиці для стимулювання творчого мислення.

Турнір юних інформатиків є командним змаганням школярів, що доводить їх здатність вирішувати складні наукові та дослідницькі завдання, подавати свої розв’язки у доведеній до впровадження формі, захищати їх під час наукової дискусії.

Участі в турнірі передує ретельна підготовка, але поза рамками базової шкільної програми. Майже необхідною умовою участі дітей у змаганні з інформатики у галузі програмування є додаткові заняття з математики. Програмування є невід’ємною частиною математики.

Підготовка дітей до участі у турнірі має розпочинатися ще з 5-6 класів, в тісній співпраці з вчителями математично-природничого циклу, тому що міжпредметні зв'язки є невід'ємною складовою при підготовці учнів до змагань. Для якісної підготовки та формування команди необхідною є організація та проведення факультативі, спецкурсів та гуртків на базі навчального закладу.

Евристична підготовка

З метою допомоги дітям у вивченні поглибленого курсу алгоритмізації необхідно проводити заняття щодо розбору складних завдань.

Однією з форм роботи має бути колективна, такі заняття можна назвати тренуваннями, де вчитель виступає в ролі тренера. Формується група із 3-6 учнів. Далі повідомляється тема, перелічується задачі на цю тему, обирається найпопулярніша задача цієї теми, вголос обговорюються можливе розв’язання, а потім кожен з них пише самостійно програму щодо реалізації завдання. До функцій вчителя належить фіксувати час, оцінити реалізацію ідеї, вказати на недоліки учня.

Найпоширенішими темами у поглибленому вивченні алгоритмізації є:

· алгоритми над цілими числами;

· рекурсія;

· сортування;

· геометричні задачі;

· динамічне програмування;

· графи.

Готуючись до турнірів, конкурсів слід приділити увагу евристичній підготовці з інформатики, загальнотехнічній та психологічній підготовці учня.

Для того, щоб підготувати учня евристично, необхідно провести розбір тих завдань, які були запропоновані на турнірах минулих років. Вчителям доцільно навчати учнів використовувати евристичні методи.

Загальнотехнічна підготовка.

Особлива увага – навичкам роботи з інструкціями. Дотримання правил згідно інструкції є важливим етапом. Порушення правил може призвести до відправлення роботи за помилкової адресою, відсутності у списку реєстрації тощо.

Всі команди, що бажають взяти участь у Турнірі, повинні подати до оргкомітету ТЮІ заявку з такою інформацією:

· кого представляє дана команда;

· прізвище, ім’я, по батькові керівника команди;

· кількість членів команди;

· анкетні дані про керівника команди та членів команди (місце роботи та посада керівника команди; місце навчання, вік та в яких класах навчаються члени команди);

· перелік технічних засобів (проектори, відео, аудіо апаратура тощо) та відповідної програмної підтримки, необхідних команді для участі у фінальному етапі ТЮІ.

Перед початком турніру капітани всіх команд-учасниць повинні пройти реєстрацію:

· підтвердити склад команди;

· подати заявки на участь команди у турах турніру;

· підтвердити перелік технічних засобів, необхідних для захисту завдання І етапу, та відповідної програмної підтримки;

· подати до журі ТЮІ електронні версії завдань І етапу (текст програми, exe-файл) та документацію у друкованому вигляді.

Психологічна підготовка.

Мається на увазі дві складові: настрій та рефлексія. Щоб добре творити, треба добре на це налаштуватися, попрацювати над своїм емоційним станом. Впевненість додадуть установки "Я зможу", "Я це зроблю", "Я взагалі геніальний!" Уміння створювати відповідний настрій для учасників змагань формується в спеціальних систематичних заняттях. Їх необхідно проводити з психологом. Рефлексія – усвідомлення своєї діяльності. Будь-який результат корисний коли він осмислений.

Якщо розібратися, то участь у змаганнях – і є справжній навчальний процесом! Причому набагато інтенсивнішим і продуктивним ніж інші форми занять.