Волкова 

Руслана Євгенівна

старший викладач кафедри ботаніки

Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

Волкова Руслана Євгенівна 

старший викладач кафедри ботаніки

Харківського національного педагогічного університету

імені Г.С. Сковороди.

ОСВІТА ТА НАУКОВА ПІДГОТОВКА 

У 1994 році закінчила природничий факультет Харківського державного педагогічного інституту імені Г. С. Сковороди зі спеціальності “Біологія та хімія” та отримала кваліфікацію “учитель біології та хімії”.

З 1994 по 1997 рр. - аспірантура при ХДПІ імені Г.С. Сковороди на кафедрі ботаніки. Проводила наукові дослідження під керівництвом академіка, професора Патлая І.М. на базі УкрНДІЛГА у лабораторії моніторингу та сертифікації лісів з теми: «Фітоіндикація та фіторізноманіття в екологічному моніторингу лісів Північного сходу України»

 ПРОФЕСІЙНА КАРʼЄРА ТА ДОСВІД УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ   

З 1995 по 2009 рр. працювала як співробітник в УкрНДІЛГА ім. В.Г. Висоцького, м.н.с. лабораторії моніторингу і сертифікації лісів.

З 1997 по 2010 р. - викладач кафедри ботаніки ХНПУ імені Г. С. Сковороди.

З 2007 по 2010 рр. – заступник декана природничого факультету з навчальної роботи ХНПУ імені Г. С. Сковороди.

З 2010 р. по теперішній час – старший викладач кафедри ботаніки.

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА  

За час роботи в університеті викладала курси: Систематика вищих рослин, Систематика нижчих рослин, Декоративне квітництво, Біогеографія, Фітоценологія, Альгологія, Мікологія, Фізіологія рослин, Екологія рослин, Сучасні методи біологічних досліджень, Рішення задач з біології та екології, вела спецкурс Лікарські рослини.

Проводила польову практику з ботаніки та була її керівником.

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ 

Дослідження з екологічного моніторингу лісів північно-східної України. Брала участь у міжнародних програмах FHM (Forest Health Monitoring), європейської програми ICP Forests та ForestBIOTA;

Геоботанічні обстеження надґрунтового ярусу в системі моніторингу лісів України;

Оцінка видового рослинного та лишайникового різноманіття ділянок  моніторингу лісів;

Тренування лісовпорядників, що виконують роботи з моніторингу лісів України, на предмет оцінки надґрунтового покриву в хвойних та широколистяних лісах;

Обстеження крейдяних відслонень басейнів річок Сіверський Донець та Міус в Харківській, Луганській та Донецькій областях.

Аналіз новітніх змін в таксономії Вищих рослин.

Має понад 50 наукових та навчально-методичних праць.

ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ 

У 1997 р  - участь в Українському ботанічному товаристві. Посвідчення № 13942

У 2020 р. – член журі обласного етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з ботаніки

З 2020 р. – відповідальна за дистанційну освіту на факультеті природничої, здоров'язбережуючої та спеціальної освіти


ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК 

2015 р. – Підвищення кваліфікації шляхом стажування на кафедрі мікології та фітоімунології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Сертифікат

2020 р. - Проходження курсів з англійської мови та отримання CEFR рівня B2. Сертифікат

2020 р. - Підвищення кваліфікації шляхом стажування на кафедрі інформаційних технологій Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди. Сертифікат

2022 р. - Пройдено Всеукраїнське науково-педагогічне стажування за дистанційною формою у Південноукраїнському національному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського на базі Південноукраїнського центру професійного розвитку керівників та фахівців соціономічної сфери з 10 травня по 20 червня. Програма "Сучасні методи та форми організації освітнього процесу у закладах вищої освіти" обсягом 180 год. (6 кредитів). Сертифікат

2022 р. - Пройдено Міжнародне стажування в рамках VІ Міжнародної програми підвищення кваліфікації керівників закладів освіти і науки, а також педагогічних і науково-педагогічних працівників “Разом із Визначними Лідерами Сучасності: Цінності, Досвід, Знання, Компетентності і Технології для Формування Успішної Особистості та Трансформації Оточуючого Світу“ з 23 червня по 20 серпня в обсязі 180 год. (6 кредитів). Присвоєна кваліфікація "Міжнародний керівник категорії Б у галузі освіти та науки, відповідно до класифікації ЮНЕСКО" та "Міжнародний Вчитель/викладач". Сертифікат

2023 р. - Отримано сертифікат з курсу "Цифрові інструменти Google для освіти". Базовий рівень. З 03 до 15 січня в обсязі 30 академічних годин (1 кредит ECTS).

2023 р. - Отримано сертифікат з курсу "Цифрові інструменти Google для освіти". Середній рівень. З 16 до 22 січня в обсязі 15 академічних годин (0,5 кредиту ECTS).

2023 р. Отримано сертифікат за участь у Міжнародному підвищенні кваліфікації (вебінарі) на тему: "Неформальна освіта при підготовці бакалаврів та магістрів  в країнах Європейського союзу та Україні" з 26.06.23 до 03.07.23 в обсязі 45 годин (1,5 кредиту ECTS).

2023 р. Отримано сертифікат за участь у Міжнародному підвищенні кваліфікації (вебінарі) на тему: "Інтерактивні технології змішаного навчання при підготовці бакалаврів та магістрів в країнах Європейського Союзу та Україні" з 10.07.23 до 17.07.23 в обсязі 45 годин (1,5 кредиту ECTS).

Серпень 2023 р. Пройдено онлайн-курс підвищення кваліфікації освітян "Мистецтво викладання" на сайті Освітнього Хабу м. Києва в обсязі 30 год. (1 кредит). Отримано сертифікат.

23 серпня 2023 р. На платформі Coursera пройдено онлайн курс "Introduction to Algae". Отримано сертифікат.


НАГОРОДИ І ВІДЗНАКИ 

НАУКОМЕТРИЧНІ ПРОФІЛІ

Інституційний репозитарій (Dspace)

Google Scholar

Scopus

Web of Science

ORCID

2020 р. - Переможець в номінації "Найкращий викладач очима студентів".

2021 р. - Отримання "Почесної відзнаки" від Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди

2022 р. - Переможець в номінації "Кращий наставник молоді"

2023 р. - Подяка за керівництво здобувачем, який зайняв призове місце у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт у 2022/2023 н.р. 

2023 р. - Подяка за рецензування робіт Харківського регіонального конкурсу студентських (курсантських) наукових робіт із природничих, технічних та гуманітарних наук.