Тарарак Наталія Григорівна

докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри теорії, технологій і методик дошкільної освіти 

Харківського національного педагогічного університету 

імені Г.С. Сковороди

Тарарак Наталія Григорівна

Недостатньо тільки отримати знання; їх треба застосувати. Недостатньо тільки бажати; треба діяти.

Йоганн Вольфганг фон Гете

ОСВІТА ТА НАУКОВА ПІДГОТОВКА

З 1980 по 1985рр. навчалась на диригентсько-хоровому факультеті Харківського інституту мистецтв імені І.Котляревського за спеціальностю «Хорове диригування», після закінчення якого отримала кваліфікацію: диригент хору, викладач хорових дисциплін.

З 1998 по 2001 рр. навчалась в аспірантурі ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

У 2008 році захистила кандидатську дисертацію «Міжпредметні зв’язки вокально-хорових дисциплін у фаховій підготовці майбутніх вчителів музики» зі спеціальності 13.00.04 – теорія та методика професійної освіти.

Вчене звання доцента отримала у 2009 р.

З 2012 по 2015 рр. проходила наукову підготовку в докторантурі ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

У 2016 році захистила докторську дисертацію «Теорія та практика формування ціннісних орієнтацій студентів в історії вітчизняних вищих навчальних закладів мистецького профілю (20-ті рр. ХХ століття – початок ХХІ століття)» зі спеціальності 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки.

Вчене звання професора отримала у 2019 р.

З 2017 по 2018рр. навчалась в магістратурі Харківського національного педагогічного університету  імені Г.С. Сковороди за спеціальністю «Дошкільна освіта», після закінчення якого отримала диплом з відзнакою та кваліфікацію викладача дошкільної педагогіки і психології. Менеджера дошкільної освіти.


 ПРОФЕСІЙНА КАРЄРА

З 1982 по 1983рр – вчитель музики і співу ЗОШ №134 м.Харкова.

З 1983 по 1992рр – викладач музичних теоретичних дисциплін при музичній студії м.Харків.

З 1992 по 2001рр  – викладач музики кафедри музичного виховання ХДПІ ім. Г. С. Сковороди (з1994р. сектор естетичного виховання).

З 2001 по 2006рр  – викладач кафедри естетичного виховання ХНПУ імені Г. С. Сковороди.

2006р– старший викладач кафедри естетичного виховання ХНПУ імені Г. С. Сковороди.

З 2006 по 2012рр  – доцент кафедри естетичного виховання ХНПУ імені Г.С. Сковороди (з 2008року кафедра музично-теоретичної та художньої підготовки).

З 2015 по теперішній час очолює кафедру теорії, технологій і методик дошкільної освіти (раніше – естетичного виховання і технологій дошкільної освіти).


ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ 

   З 2015р – співорганізатор проведення всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференцій: Міжнародна науково-практична конференція «Методологія сучасних наукових досліджень»; Міжнародна міждисциплінарна науково-практична конференція «Голос представників голосомовних професій: актуальні проблеми, досвід та інновації»; Міжнародна науково-практична конференція, присвячена 215-річчю заснування ХНПУ імені Г. С. Сковороди «Дошкільна освіта у сучасному освітньому просторі: актуальні проблеми, досвід, інновації»; науково-практична конференція «Традиційна культура в умовах глобалізації»; науково-практична конференція «Дошкільна освіта в Україні: вчора, сьогодні, завтра».

З 2015р – розроблено та впроваджено рекламну кампанію для сприяння набору на освітні програми спеціальності «Дошкільна освіта» (створено новий рекламний буклет та постер із інформацією про спеціальність, серії фото- та відеоматеріалів, що репрезентують спеціальність «Дошкільна освіта»).

3 2016 року членкиня Всеукраїнської асоціації Василя Сухомлинського.

2018-2019рр – організатор міжнародного стажування п’яти викладачів факультету дошкільної освіти та кафедри теорії і технологій дошкільної освіти та мистецьких дисциплін у Польщі.

2017-2019рр – учасниця виконання низки грантів, зокрема: Харківської міської ради на проект «Школа інклюзивного волонтерства» в рамках міського конкурса студентських проектів «Харків – місто молодіжних ініціатив» в номінації «Харків – місто відкрите, творче, толерантне»; Харківської міської ради на проект «Музей іграшки».

2023 р - членкиня громадської організації «МІЖНАРОДНА ФУНДАЦІЯ НАУКОВЦІВ ТА ОСВІТЯН» Посвідчення

ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК 

2018 р. – сертифіковане стажування м. Ченстахове, Польща. NSL (Wyzsza Szkola Lingwistyczna – Czestoxhowa).

2018 р. – учасниця науково-методичного курсу навчання у межах європейського освітнього проекту «The innovative Methods and Technologies of Teaching: The Newest in the European Education Practice».

2019 р. – учасниця тренінгів в університетах Польщі, Італії, Грузії.

2021 р. – сертифіковане онлайн-навчання в інтерактивній школі вчителя на тему : Інновації в освітньому процесі закладів дошкільної освіти. Сетрифікат  

2022 р. пройшла міжнародне наукове онлайн-стажування «Академічна доброчесність», Польсько-української фундації «Інститут Міжнародної Академічної і Наукової Співпраці» (IIASC) на базі Вищого Семінаріуму Духовного університету UKSW (Варшава) з метою ознайомлення із європейськими підходами щодо питання наукового плагіату і популяризацією академічної доброчесності, а також підвищення кваліфікації освітян та поглиблення співпраці в академічній та науковій галузі між Україною і Польщею. Сертифікат 

2023 рік - участь у науково-практичному онлайн-семінарі «Лідерство обдарованої особистості: формування і розвиток». Організатори: Національна академія педагогічних наук України; Інститут обдарованої дитини НАПН України. Сертифікат 

2023 рік - участь у Міжнародному дистанційному науково-педагогічному стажуванні на тему: «Управління науковими та освітніми проєктами: міжнародний досвід». Сертифікат  Сертифікат (зворотня частина)


НАГОРОДИ І ВІДЗНАКИ 

2008р. –  почесна грамота Міністерства освіти і науки України, за вагомий внесок у справі виховання інтелектуального і творчого потенціалу юних науковців.

2018 р. – переможець в номінації «Наставник молоді» «Людина року ХНПУ імені Г.С. Сковороди».

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ 

Неодноразово виступала опонентом дисертаційних досліджень з педагогічних наук.

Має більше 140  наукових та навчально-методичних праць, серед яких монографії, навчальні посібники, наукові статті у фахових вітчизняних і закордонних виданнях, публікації в періодичних наукових виданнях, що входять до баз даних Web of Science та SCOPUS.

З 2016 р здійснює наукове консультування музичних керівників Ліснянського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Барвінок» комбінованого типу з проблем формування національно-патріотичної свідомості дітей дошкільного віку засобами музичного мистецтва в умовах ЗДО на підставі Договору про науково-педагогічне співробітництво від 06.09.2016 р. між ХНПУ імені Г. С. Сковороди та ЗДО.

Тарарак Н.Г.  Особливості підготовки кадрів дошкільного профілю у Німеччині. Збірник наукових праць Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди «Теорія та методика навчання та виховання». Харків, 2023. Вип. 54. 150 c. http://journals.hnpu.edu.ua/index.php/methodics/article/view/12809 

6–12 грудня 2023 року взяла участь у роботі ІІІ Всеукраїнської науково-практичної онлайн-конференції «ІННОВАЦІЙНІ ПРАКТИКИ НАУКОВОЇ ОСВІТИ» (тривалістю 45 год) Сертифікат 

16 лютого 2024 року взяла участь у роботі II Міжнародної науково-практичної конференції «An integrated approach to science modernization: methods, models and multidisciplinarity» ГО «Європейська наукова платформа» (Вінниця, Україна) та ТОВ «International Centre Corporative Management» (Відень, Австрія) Сертифікат 

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА  

За час роботи в університеті викладала різні навчальні дисципліни, зокрема, «Підготовка дитячих свят та основи сценарної роботи з практикумом», «Сучасні технології музично-естетичного виховання дітей», «Організація та керівництво музичною діяльністю дітей в дитячих установах».

3 2016 року член Всеукраїнської асоціації Василя Сухомлинського.

Організатор підготовки акредитаційних та ліцензійних справ за спеціальностями (спеціалізаціями) кафедри теорії і технологій дошкільної освіти та мистецьких дисциплін за бакалаврським, магістерським та Phd рівнями освіти, робочих навчальних програм.

З 2018р – член експертної комісії Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.