Паньок Тетяна Володимирівна

доктор педагогічних наук, професор,

завідувач кафедрою образотворчого мистецтва, Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

Паньок Тетяна Володимирівна 

доктор педагогічних наук,

професор,

завідувач кафедри образотворчого мистецтва

 Харківського національного педагогічного університету

імені Г.С. Сковороди.

ОСВІТА ТА НАУКОВА ПІДГОТОВКА 

1985–1989 рр. – Харківське державне художнє училище, з відзнакою (факультет художньо-педагогічний). 

1991–1995 рр. навчання у Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди, (художньо-графічний факультет). Кваліфікація спеціаліста: вчитель образотворчого мистецтва, креслення, художньої праці.

1996–1999 рр. навчання в аспірантурі Харківського художньо-промислового інституту (нині ХДАДМ). Науковий керівник доктор мистецтвознавства, проф. Л.  Соколюк .



 ПРОФЕСІЙНА КАРʼЄРА ТА ДОСВІД УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ   

2003–2007 рр. заступник декана з наукової роботи на художньо-графічному факультеті.

З 2007 р. і до нині – завідуюча кафедрою образотворчого мистецтва ХНПУ імені Г. С. Сковороди. 

2018 р. в. о. декана художньо-графічного факультету.

2005 р. – член міжнародної асоціації мистецтвознавців «АІС» (Франція). 

2008 р. – член Національної спілки художників України.

2022 р.  асоційований член Української асоціації поведінкових аналітиків. Сертифікат 


НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА  

За час роботи в університеті викладала різні навчальні дисципліни, зокрема "Історія образотворчого мистецтва", "Історія костюму", "Історія дизайну", "Мистецтвознавство", "Історія художньо-педагогічної освіти України", "Композиція", "Спеціальна методика образотворчого мистецтва з основами арт-педагогіки", Пленерна практика.

У 2020 році під керівництвом проф. Т. Паньок було отримано ліцензію та здійснено перший набір студентів на спеціальність 023 образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація.

За наказом МОН України з 2019 р. Т. Паньок входить до складу науково-методичної комісії (підкомісії 023 образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація) сектору вищої освіти .

Неодноразово була членом та головою акредитаційних комісій з підготовки бакалаврів і магістрів зі спеціальності 014 середня освіта (образотворче мистецтво) та 023 образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація

Т. Паньок брала активну участь у створенні фонду навчально-методичних матеріалів і посібників для розвитку творчості та художньо-педагогічної діяльності студентів художньо-графічного факультету (нині факультет мистецтв).

Про методичний досвід роботи Т. Паньок свідчать написання та організація видання низки навчально-методичних посібників та монографій кафедри образотворчого мистецтва.

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ 

Наукові інтереси –   Мистецтвознавство. 

Досліджую історію, культуру, мистецтво України, а також історію і розвиток художньо-педагогічної освіти в Україні. Фахівець з історії та символіки українського іконопису. 

Учасник та куратор мистецьких проєктів і художніх виставок різних рівнів. Приймаю активну участь у художньому житті України.

У колі наукових  інтересів розробка методолого-теоретичних засад професійної підготовки майбутніх художників-педагогів. Психолого-педагогічний та корекційно-реабілітаційний супровід інклюзивних процесів учасників освітнього процесу засобами арт-терапії; методика викладання образотворчих дисциплін у закладах вищої освіти. Фахівець з Арт-педагогіки. АВА-терапевт, займаюсь питаннями інклюзії та роботою з дітьми з особливими потребами. Керівник студентського наукового гуртка "Музейний провулок".

Маю близько 150 наукових та навчально-методичних праць, серед яких монографії, навчальні посібники, словники-довідники, енциклопедії, наукові статті у фахових вітчизняних і закордонних виданнях. Сторінка бібліотеки 

Неодноразово виступала опонентом дисертаційних досліджень з педагогічних наук.

2005 р. – кандидат мистецтвознавства (17.00.05 – образотворче мистецтво), тема дисертації «Стильова еволюція в іконописі Слобожанщини ХVІІ – початку ХІХ ст.» (17.00.05. – образотворче мистецтво). 

2006 р. – доцент кафедри «Українського декоративно–прикладного мистецтва та графіки» художньо-графічного факультету ХНПУ імені Г.С. Сковороди. 

2017 р. – доктор педагогічних наук, тема дисертації: «Теоретичні і методичні засади підготовки майбутніх художників-педагогів у контексті розвитку вищої художньої освіти в Україні (1917–1991 рр.)»: 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти; 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки. 

2022 - професор кафедри образотворчого мистецтва ХНПУ імені Г. С. Сковороди. 






ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ 

З 2005 року постійний учасник організації виборчого процесу Харківської міської виборчої комісії Харківської обл.

Нагороджена Подякою ЦВК   та Почесної грамотою Харківської  міської ради. Подяка 2007, Подяка 2010, Подяка ЦВК 2019, Грамота  

З 2019 року виконую обов'язки заступника голови підкомісії з культури і мистецтва, спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» Науково-методичної комісії при Міністерстві освіти та науки України.

Постійний учасник і організатор художніх дитячих і студентських виставок. 




ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК 

З 2022 р. Член Української асоціації поведінкових аналітиків. 

Бізнес-тренер у галузі арт-терапії АВА інструктор. Робота з дітьми з особливими потребами. Сенсорний педагог.  Сертифікат АВА інструктора, Сертифікат Арт-терапевта, Сертифікат поведінкового аналітика, Сертифікат Арт-терапевта ПТСР, Сертифікат сенсорного педагога, Сертифікат практичні методи, Сертифікат ігрова терапія 

2016 р. - сертифіковане підвищення професійної кваліфікації  "Нова українська школа", Варшава сертифікат НУШ 1 , Сертифікат НУШ2 

2019 р. участь у проєкті "Візуальне мистецтво як засіб профілактики та подолання емоційного вигорання педагогів". Сертифікат 

2020 р - сертифіковане підвищення кваліфікації по проходженню курсу СДО MOODLE. Сертифікат 

2021 р. - участь у європейському проєкті Цифрові технології для навчання в інклюзивному середовищі «Digital lab for educators: inclusive education», 19-27.07.2021. British council. Сертифікат  

2021 р. - участь у освітньому проєкті «Школа практичної медіаграмотності для педагогів» 13-14 липня 2021, Україна. Сертифікат 

2022 р. - стажування на базі Міжнародного економічного інституту, м. Есеніце, Чехія (International Economic Institute s.r.o. Czech Republic) за темою: «Scientific perspectives and innovations in education: experience of the Czech Republic» («Наукові перспективи та інновації в освіті: досвід Чехії»). Сертифікат 

2022 р. - виконання гранту «Слобожанські хроніки культурного опору». За підтримки Fellowship, Інституту наук про людину (IWM, Відень), Українського науково-дослідного інституту Гарвардського університету (HURI) та Інститут Гаррімана Колумбійського університету. 

2022 р. - міжнародне підвищення кваліфікації наукових, науково-педагогічних працівників та працівників освітніх закладів «Неформальна освіта для здобувачів вищої освіти: досвід країн європейського союзу та України». Сертифікат 



НАГОРОДИ І ВІДЗНАКИ 

2007 - Подяка Центральної виборчої комісії   подяка 

2010 - Подяка Центральної виборчої комісії   подяка 

2011 - Почесна грамота Харківської  міської ради грамота 

2019 - Подяка Центральної виборчої комісії   подяка 

2022 - Подяка Міністерства освіти і науки України подяка МОН