Казачінер Олена Семенівна

доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри 

здоров'я людини, реабілітології і спеціальної психології

Харківського національного педагогічного університету 

імені Г.С. Сковороди

Казачінер Олена Семенівна

доктор педагогічних наук,

професор,

професор кафедри здоров'я людини, реабілітології і спеціальної психології

 Харківського національного педагогічного університету

імені Г.С. Сковороди

ОСВІТА ТА НАУКОВА ПІДГОТОВКА 

З 1995 по 2000 рр. навчалася на факультеті початкового навчання Харківського державного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за спеціальністю «Початкове навчання» (спеціалізація – початкове навчання, англійська мова), після закінчення якого отримала диплом з відзнакою та кваліфікацію учителя початкових класів та англійської мови.

З 2005 по 2008 рр. навчалася в Інституті післядипломної освіти Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за спеціальністю «Менеджмент організацій (освіти) та англійська мова» (спеціалізація – менеджмент освіти, англійська мова), після закінчення якого отримала диплом про перепідготовку та кваліфікацію менеджера освіти  та учителя англійської мови.

З 2009 по 2012 рр. навчалася в денній аспірантурі на кафедрі теорії і методики професійної освіти ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

У 2013 році захистила дисертацію на тему «Варіативність організаційних форм навчання іноземних мов молодших школярів» та отримала науковий ступінь кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.09 «Теорія навчання».

У 2018 році захистила дисертацію на тему «Теоретичні і методичні засади розвитку інклюзивної компетентності вчителів філологічних дисциплін у системі післядипломної освіти» та отримала науковий ступінь доктора педагогічних наук за спеціальністю 13.00.04 «Теорія і методика професійної освіти».

З 2019 по 2020 рр. навчалася у магістратурі Харківського державного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за спеціальністю 016 «Спеціальна освіта» (спеціалізація – логопедія і реабілітологія) (за заочною формою навчання), після закінчення якої отримала диплом з відзнакою та кваліфікацію викладача корекційної педагогіки (логопедії), вчителя-логопеда, вчителя-реабілітолога, вчителя-дефектолога шкіл з інклюзивним навчанням. 

2022 р. - отримала сертифікат, що засвідчує рівень володіння англійською мовою на рівні С1

2023 р. - отримала свідоцтво щодо оволодіння мовою іврит на рівні "א" (алеф) 

 ПРОФЕСІЙНА КАРʼЄРА ТА ДОСВІД УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ   

2000-2009 р. – ХЗОШ № 114, ХЗОШ №4, ХСШ № 87 – вчитель англійської мови.

2012-2014 рр. – старший викладач секції методики викладання мов і літератури кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти»

2014-2018 рр. – старший викладач кафедри методики навчання мов і літератури КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти»

2018-2019 рр. – доцент кафедри методики навчання мов і літератури КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти»

2019-2022 р. – доцент кафедри здоров’я людини, реабілітології і спеціальної психології ХНПУ імені Г.С.Сковороди

2021 р. – отримала вчене звання доцента по кафедрі здоров’я людини, реабілітології і спеціальної психології ХНПУ імені Г.С.Сковороди

2022 р. – отримала вчене звання професора по кафедрі здоров’я людини, реабілітології і спеціальної психології ХНПУ імені Г.С.Сковороди. Цього ж року переведена на посаду професора кафедри здоров’я людини, реабілітології і спеціальної психології. 

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА  

Викладає курси: «Основи інклюзивної освіти», «Основи реабілітології», «Фізична реабілітація», «Педагогічна реабілітація», «Валеологічний супровід осіб з вадами психофізичного розвитку», «Технології роботи вчителя та асистента в умовах інтегрованого та інклюзивного навчання», «Психокорекційні технології у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами», «Корекційна педагогіка і методика корекційної роботи», «Комплексна оцінка розвитку та психокорекція дітей з ООП», «Діагностико-реабілітаційний практикум», «Діяльність ІРЦ в системі освіти», «Менеджмент спеціальної та інклюзивної освіти», «Навчання та виховання дітей зі складними порушеннями», «Діагностика труднощів розвитку дитини», «Корекційно-реабілітаційні служби» та інші.

2006 р. – призер конкурсу «Червона ручка» в номінації «Англійська мова та література» (ВГ «Основа»)

2016-2017 рр. – член журі обласного конкурсу «Учитель року» (номінація «Англійська мова та література»)

2017-2018 рр. – член Методичної ради КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти»

З 2018 р по теперішній час – творча співпраця з усеукраїнським науково-педагогічним проєктом «На урок». Організатор вебінарів та учасник усеукраїнських науково-практичних конференцій, розробник учнівських проєктів із питань спеціальної освіти, методики навчання іноземних мов.

З 2020 р. по теперішній час – гарант освітньої програми для магістратури «Олігофренопедагогіка». Розробник низки монографій, навчально-методичних посібників (одноосібно та у співавторстві, українською та англійською мовами), зошита на друкованій основі «Сонячна дитина», практикумів «Основи казкотерапії», «Казкотерапія: поглиблений курс», «Основи лялькотерапії» (у співавторстві).

З 2020 р. по теперішній час – член журі студентських олімпіад зі спеціальної педагогіки

Є науковим керівником курсових та кваліфікаційних робіт, методистом із фаху, спеціальної педагогіки, спеціальної психології при проходженні здобувачами різних видів педагогічної практики в закладах освіти.

Із 2021 року є Головою Державної кваліфікаційної комісії із захисту кваліфікаційних робіт здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності 016.02 Спеціальна освіта. Олігофренопедагогіка.

У 2022-2024 р. працювала у якості запрошеного професора в університеті імені Бен Гуріона, м. Беєр Шева, Ізраїль, де викладала елективні курси «Навчання мови, мовлення та комунікативних навичок дітей з особливими освітніми потребами» та «Діагностика та профілактика мовленнєвих порушень у дітей» на факультеті соціально-гуманітарних наук, кафедрі іноземної літератури та лінгвістики. Курси отримали схвальну оцінку. 

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ 

Наукові інтереси – педагогічна реабілітація дітей з особливими освітніми потребами (ООП), використання корекційних методик для навчання дітей з ООП, казкотерапія, лялькотерапія, ігротерапія, питання інклюзивної освіти, класний менеджмент, управління закладом освіти з інклюзивним навчанням, робота з дітьми, які мають труднощі у навчанні, пов’язані з порушеннями фонетико-фонематичного слуху, дислексією, дисграфією.

Автор понад 300 наукових та навчально-методичних праць, серед яких монографії, наукові статті, тези доповідей у матеріалах конференцій, методичні рекомендації, практикуми, зошит на друкованій основі тощо. 

Під науковим керівництвом Казачінер Олени Семенівни 21.09.2023 р. на засіданні Разової Спеціалізованої вченої ради ДФ 015.21.23 відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії Лященко Віри Михайлівни з галузі знань 01 Освіта / Педагогіка, за спеціальністю 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями) на тему «Формування професійної компетентності фахівців інклюзивно-ресурсних центрів в умовах післядипломної освіти» (диплом доктора філософії Н23 001504 від 19.10.2023)  

ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ 

З 2016 по 2018 р. – член журі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» (номінація «Вчитель англійської мови») (КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти»)

З 2020 р. по теперішній час – керівник Центру інклюзивної освіти ХНПУ імені Г.С.Сковороди

З 2020 р. по теперішній час – рецензент статей журналу «Educational Challenges» (категорія Б)

З 2020 р. по теперішній час – рецензент монографій із педагогічних наук (International Science Group)

З 2022 р. по теперішній час – рецензент статей науковометричного журналу «International Science Journal of Education & Linguistics» (International Science Group) 

ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК 

2015-2018, 2020 р. – сертифіковане підвищення кваліфікації у Східноєвропейському Інституті Психології (Україна-Франція) (м. Київ) за програмою «Інновації в освіті, менеджменті, навчанні».

2018 р. – сертифіковане підвищення кваліфікації за напрямом «Арт-терапія в роботі з особливими дітьми» (Всеукраїнська тренінгові компанія «Основа»).

2019 р. – сертифіковане стажування у Навчально-науковому інституті права і соціальних технологій Чернігівського національного технологічного університету на кафедрі фізичної реабілітації.

2018-2020 р. – сертифіковане підвищення кваліфікації за напрямами «Робота вчителя початкових класів з дітьми з особливими освітніми потребами», «Недискримінаційний підхід у навчанні», «Роль батьків в організації інклюзивного навчання», «Колошкільне дитинознавство».

2020 р. – сертифіковане підвищення кваліфікації для спеціалістів, які працюють з дітьми із синдромом Дауна і дітьми з інтелектуальними порушеннями за напрямами «Навчаємося з радістю», «Вступ до раннього втручання».

2020 р. – сертифіковане підвищення кваліфікації за напрямом «Supporting and Engaging People With Autism» (Swinburne University of Technology)

2020 р. – сертифіковане стажування у Universytet Ekonomiczny w Krakowie, Malopolska School of Public Administration (м. Краків, Польща) за програмою «New and Innovative Teaching Methods»

2021 р. – сертифіковане стажування у Західно-Фінляндському коледжі (м. Гуйттінен, Фінляндія) за програмою «Особливості фінської системи освіти» (підвищення рівня кваліфікації фахівців на основі кращих міжнародних практик та інновацій щодо інклюзивного навчання)

2022 р. – сертифіковане підвищення кваліфікації в Інституті спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України за освітньо-професійною програмою «Інноваційні технології психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами»

2022-2023 р. – сертифіковане стажування у Білостоцькому університеті (Польща) за темою: «Teaching and research in a contemporary university: challenges, solutions and perspectives» (Faculty of Education, University of Bialystok) 

2023 р. сертифіковане підвищення кваліфікації в Інституті спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України за освітньо-професійною програмою «Оновлення професійного (психолого-педагогічного) кейсу сурдопедагогів в умовах нових викликів» 

2023 р. сертифіковане навчання за освітньою програмою «Казкотерапія: поглиблений курс» (Міжнародна тренінгова компанія «Основа») 

2023 р. сертифіковане всеукраїнське науково-педагогічне підвищення кваліфікації «Освіта як індикатор суспільного розвитку: теоретико-практичний курс» (Центр українсько-європейського  наукового співробітництва; Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка) 

НАГОРОДИ І ВІДЗНАКИ 

Подяки від Всеукраїнського науково-педагогічного проєкту «На урок» (2019-2022 рр.)

Подяка за виступ на Всеукраїнському науково-практичному симпозиумі на тему «Становлення інклюзивних процесів в Україні: поступ, досвід, перспективи» (2021 р.)

Грамота з нагоди Дня працівників освіти (ХНПУ імені Г.С.Сковороди)

Сторінка, присвячена біографії та науковому доробку, у збірнику видавництва «Логос Україна» «Науковці України – еліта держави» (випуск 7, 2022 рік)

Сторінка, присвячена біографії та науковому доробку, у книзі «Золотий фонд нації. ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!» в розділі «Науково-освітній потенціал» (том 2, 2023 р.)

Подяка Національної академії педагогічних наук України (2023 р.)

Подяка Харківської обласної воєнної адміністрації (2023 р.)